Xfwm4 - en to ug translation catalogue (157 entries)

en: %s (on %s)
ug: %s ( %s نىڭدا)

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
ug: %s: %s
    بۇيرۇق قۇرىدا ئىشلەتكىلى بولىدىغان بارلىق تاللانمىلارنى كۆرۈش ئۈچۈن %s --help نى كىرگۈزسە بولىدۇ.

en: %s: Cannot allocate color %s
ug: %s: رەڭ %s نى تەقسىملىيەلمىدى

en: %s: Cannot allocate color: GValue for color is not of type STRING
ug: %s: رەڭنى تەقسىملىيەلمىدى: رەڭنىڭ GValue تىپى STRING تىپىدا ئەمەس ئىكەن.

en: %s: Cannot parse color %s
ug: %s: رەڭ  %s نى تەھلىل قىلالمىدى

en: %s: Cannot parse color: GValue for color is not of type STRING
ug: %s: رەڭنى تەھلىل قىلالمىدى: رەڭنىڭ GValue تىپى STRING تىپىدا ئەمەس ئىكەن.

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
ug: %s: GtkMenu نىڭ نۇقتىنى تۇتۇشى مەغلۇپ بولدى

en: <b>Button layout</b>
ug: <b>توپچىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى</b>

en: <b>Double click _action</b>
ug: <b>قوش چېكىلگەندىكى ھەرىكەت</b>(_A)

en: <b>Focus model</b>
ug: <b>فوكۇس مودېلى</b>

en: <b>New window focus</b>
ug: <b>يېڭى كۆزنەكنىڭ فوكۇسى</b>

en: <b>Raise on click</b>
ug: <b>چېكىلگەندە كۆتۈرۈلسۇن</b>

en: <b>Raise on focus</b>
ug: <b>فوكۇسلانغاندا كۆتۈرۈلسۇن</b>

en: <b>The_me</b>
ug: <b>ئۆرنەك(_M)</b>

en: <b>Title _alignment</b>
ug: <b>ماۋزۇنىڭ ئورنى</b>(_A)

en: <b>Title fon_t</b>
ug: <b>ماۋزۇ فونتى</b>(_T)

en: <b>Windows snapping</b>
ug: <b>كۆزنەك snapping</b>

en: <i>Large</i>
ug: <i>چوڭ</i>

en: <i>Long</i>
ug: <i>ئۇزۇن</i>

en: <i>Opaque</i>
ug: <i>تۇتۇق</i>

en: <i>Short</i>
ug: <i>قىسقا</i>

en: <i>Small</i>
ug: <i>كىچىك</i>

en: <i>Transparent</i>
ug: <i>سۈزۈك</i>

en: <i>Wide</i>
ug: <i>كەڭرى</i>

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Activate foc_us stealing prevention
ug: فوكۇس ئوغرىلىنىشتىن ساقلىنىشنى ئاكتىپلا(_U)

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Ad_vanced
ug: ئالىي(_V)

en: Always Below Other Windows
ug: ھەمىشە باشقا كۆزنەكلەرنىڭ ئارقىسىدا تۇرسۇن

en: Always on Top
ug: ھەمىشە ئالدىدا تۇرسۇن

en: Always on Visible Workspace
ug: ھەمىشە كۆرۈنۈپ تۇرغان خىزمەت رايونىدا كۆرسەت

en: At the c_enter of the screen
ug: ئېكراننىڭ مەركىزىدە(_E)

en: Automatically _raise windows when they receive focus
ug: كۆزنەك فوكۇسلانغاندا ئاپتوماتىك كۆتۈرۈلسۇن(_R)

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
ug: ئەركان گىرۋىكىگە يۆتكەلگەندە كۆزنەكلەر ئاپتوماتىك ھالدا كاھىشتەك تىزىلسۇن(_T)

en: Automatically give focus to _newly created windows
ug: يېڭى كۆزنەك قۇرۇلغاندا ئاپتوماتىك فوكۇسلانسۇن(_N)

en: By default, place windows:
ug: كۆڭۈلدە بۇ يەرگە قوي:

en: C_ompositor
ug: بىرىكتۈرۈش(_O)

en: C_ycling
ug: پىرقىرات(_Y)

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
ug: ياردەمچى-سۆزلەشكۈ(helper-dialog) نى پەيدا قىلالمىدى: %s

en: Center
ug: مەركەز

en: Click and drag the buttons to change the layout
ug: توپچىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن چېكىپ سۆرەڭ

en: Click to foc_us
ug: چېكىلگەندە فوكۇسلانسۇن(_U)

en: Close
ug: تاقا

en: Configure layout, names and margins
ug: جايلاشتۇرۇلۇشى، ئاتلىرى ۋە گىرۋەكلىرىنى سەپلەش

en: Configure window behavior and shortcuts
ug: كۆزنەك ھەرىكىتى ۋە تېزلەتمىنى سەپلەش

en: Context _Help
ug: مەزمۇن ياردىمى(_H)

en: Could not create the settings dialog.
ug: تەڭشەك سۆزلەشكۈسىنى قۇرغىلى بولمىدى.

en: Cycle _through windows on all workspaces
ug: بارلىق خىزمەت رايونىدا پىرقىرات(_T)

en: Delay _before raising focused window:
ug: فۇكۇسلىنىپ كۆتۈرۈلگۈچە بولغان ۋاقىت(_B):

en: Destroy
ug: بۇز

en: Dis_tance:
ug: ئارىلىق(_T):

en: Display _fullscreen overlay windows directly
ug: پۈتۈن ئېكرانلىق كۆزنەكلەرنى بىۋاسىتە كۆرسەت(_F)

en: Do _nothing
ug: ھېچنېمە قىلما(_N)

en: Error reading data from child process: %s
ug: بالا ئىجرادىن سانلىق-مەلۇماتلارنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
ug: xfconf نى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى. سەۋەبى: %s

en: Fill window
ug: كۆزنەكنى تولدۇر

en: Fine-tune window behaviour and effects
ug: كۆزنەك ھەرىكىتى ۋە ئۈنۈمىنى ئىنچىكە تەڭشەش

en: Focus follows _mouse
ug: چاشقىنەككە ئەگىشىپ فوكۇسلانسۇن(_M)

en: Fork to the background
ug: ئارقا تەرەپكە ئاچىلا(Fork)

en: Fork to the background (not supported)
ug: ئارقا تەرەپكە ئاچىلا(Fork)(تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ)

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Hide frame of windows when ma_ximized
ug: ئەڭ چوڭ قىلىنغاندا كۆزنەكنىڭ گىرۋىكىنى يوشۇر(_X)

en: Hide window
ug: كۆزنەكنى يوشۇرۇش

en: Honor _standard ICCCM focus hint
ug: ئۆلچەملىك ICCCM فوكۇس بېشارىتىنى ھۆرمەت قىل(_S)

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
ug: جىددىي ئۇقتۇرۇش كۆزنىكىنى توختاتماي لىپىلدات(_B)

en: Key used to _grab and move windows:
ug: كۆزنەكنى تۇتۇش ۋە يۆتكەش كۇنۇپكىسى(_G):

en: Layout
ug: ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: Leave _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىدىن چىق(_F)

en: Left
ug: سول

en: Ma_ximize
ug: ئەڭ چوڭ قىل(_X)

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
ug: گىرۋەكتىكى بوشلۇقلار بولسا كۆزنەك قويۇلمايدىغان بىكار ئورۇندۇر

en: Maximize
ug: ئەڭ چوڭ قىلىش

en: Maximize window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىدۇ

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: Mi_nimize
ug: ئەڭ كىچىك قىل(_N)

en: Minimize
ug: ئەڭ كىچىك قىلىش

en: Minimize _All Other Windows
ug: باشقا كۆزنەكلەرنىڭ ھەممىسىنى ئەڭ كىچىك قىل(_A)

en: Move to Another Workspace
ug: باشقا خىزمەت رايونىغا يۆتكە

en: Names
ug: ئاتى

en: None
ug: يوق

en: Nothing
ug: ھېچنېمە

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
ug: جىددىي ئۇقتۇرۇش كۆزنىكىنىڭ گىرۋىكىنى لىپىلدات(_U)

en: Only on This Workspace
ug: پەقەت مۇشۇ خىزمەت رايونىدىلا كۆرسەت

en: Opaci_ty of window decorations:
ug: كۆزنەك گىرۋىكىنىڭ تۇتۇقلۇقى(_T):

en: Opacity of _inactive windows:
ug: ئاكتىپ بولمىغان كۆزنەكنىڭ تۇتۇقلۇقى(_I):

en: Opacity of popup wi_ndows:
ug: سەكرىمە كۆزنەكنىڭ تۇتۇقلۇقى(_N):

en: Opacity of windows during _move:
ug: يۆتكىلىۋاتقان كۆزنەكنىڭ تۇتۇقلۇقى(_M):

en: Opacity of windows during resi_ze:
ug: چوڭلۇقى ئۆزگەرتىلىۋاتقان كۆزنەكنىڭ تۇتۇقلۇقى(_Z):

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Raise window when clicking _inside application window
ug: پروگرامما كۆزنىكى ئىچىدە چېكىلگەندە كۆزنەك كۆتۈرۈلسۇن(_I)

en: Replace the existing window manager
ug: مەۋجۇت كۆزنەك باشقۇرغۇنى ئالماشتۇرۇش

en: Reset to Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر

en: Restart
ug: قايتا قوزغات

en: Restore original size of maximi_zed windows when moving
ug: ئەڭ چوڭ ھالەتتىكى كۆزنەك يۆتكەلگەندە ئەسلىدىكى چوڭلۇقى ئەسلىگە كەلتۈرۈلسۇن(_S)

en: Right
ug: ئوڭ

en: Roll Window Down
ug: كۆزنەكنى ئاستىغا تۈرۈپ قويۇش

en: Roll Window Up
ug: كۆزنەكنى ئۈستىگە تۈرۈپ قويۇش

en: S_how
ug: كۆرسەت(_H)

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
ug: «skip pager» ياكى «skip taskbar» خاسلىقى بېكىتىلگەن
    كۆزنەكتىن ئاتلاپ كەت.

en: Same as Other Windows
ug: باشقا كۆزنەكلەرگە ئوخشاش

en: Session manager socket
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ سوكېت

en: Set the compositor mode
ug: بىرىكتۈرۈش ھالىتىنى بەلگىلە

en: Set the compositor mode (not supported)
ug: بىرىكتۈرۈش ھالىتىنى بەلگىلە (تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ)

en: Settings manager socket
ug: باشقۇرغۇچى سوكېتنىڭ تەڭشەكلىرى

en: Shade
ug: سايە

en: Shade window
ug: كۆزنەكنى سايىلەش

en: Shortcut
ug: تېزلەتمە

en: Show shadows under _dock windows
ug: قويما كۆزنەكنىڭ ئاستىدىكى سايىنى كۆرسەت(_D)

en: Show shadows under _regular windows
ug: نورمال كۆزنەكنىڭ ئاستىدىكى سايىنى كۆرسەت(_R)

en: Show shadows under pop_up windows
ug: سەكرىمە كۆزنەكنىڭ ئاستىدىكى سايىنى كۆرسەت(_U)

en: Stick
ug: چاپلا

en: Switch to win_dow's workspace
ug: كۆزنەكنىڭ خىزمەت رايونىنى ئالماشتۇرۇش(_D)

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
ug: ماۋزۇ بالدىقى قوش چېكىلگەندە مەزكۇر ھەرىكەت ئېلىپ بېرىلىدۇ

en: The window title cannot be removed
ug: كۆزنەك ماۋزۇسىنى يۆتكىگىلى بولمايدۇ

en: Theme
ug: ئۆرنەك

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
ug: بۇ بارلىق تېزلەتمىلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممەتلىرىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ. بۇنى قىلسۇنمۇ؟

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
ug: مەزكۇر كۆزنەك ئالدىراش ئوخشايدۇ، جاۋاب كەلمەيۋاتىدۇ.
    پروگراممىنى ئاخىرلاشتۇرامسىز؟

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Type "%s --help" for usage.
ug: «%s --help» نى كىرگۈزسىڭىز ئىشلىتىش ئۇسۇلى كۆرۈنىدۇ

en: U_nder the mouse pointer
ug: چاشقىنەك نۇر بەلگىسىنىڭ ئاستى(_N)

en: Unma_ximize
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_X)

en: Use _edge resistance instead of window snapping
ug: كۆزنەك snapping نى ئىشلەتمەي كۆزنەك قارشىلىقىنى ئىشلەت(_E)

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
ug: خىزمەت رايونىنى ئالماشتۇرۇش ئۈچۈن چاشقىنەك چاقىنى ئىشلەتسۇن(_M)

en: Version information
ug: نەشر ئۇچۇرى

en: Warning
ug: دىققەت

en: When a window raises itself:
ug: كۆزنەك ئۆزىنى كۆتۈرگەندە:

en: Window Manager
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ

en: Window Manager Tweaks
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ Tweaks

en: Workspace %d
ug: خىزمەت رايونى %d

en: Workspace Name
ug: خىزمەت رايونىنىڭ ئاتى

en: Workspaces
ug: خىزمەت رايونلىرى

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
ug: ئەمەلىي ئۈستەلئۈستى ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىغا ئاساسەن خىزمەت رايونىنى قاتلا(_L)

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
ug: بىرىنچى ياكى ئەڭ ئاخىرقى خىزمەت رايونىغا بارغاندا خىزمەت رايونىنى قاتلا(_F)

en: _Accessibility
ug: ياردەم ئىقتىدارى(_A)

en: _Bring window on current workspace
ug: كۆزنەكنى ھازىرقى  خىزمەت رايونىغا ئېلىپ كەل(_B)

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: _Delay before window receives focus:
ug: فوكۇسلانغۇچە بولغان ۋاقىت(_D)

en: _Draw frame around selected windows while cycling
ug: پىرقىراتقاندا تاللانغان كۆزنەكنىڭ كاندۇك گىرۋىكىنى سىزسۇن(_D)

en: _Edge resistance:
ug: گىرۋەك قارشىلىقى(_E):

en: _Enable display compositing
ug: بىرىكتۈرۈشنى ئىناۋەتلىك قىلسۇن(_E)

en: _Focus
ug: فوكۇس(_F)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران(_F)

en: _General
ug: ئادەتتىكى(_G)

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
ug: يوشۇرۇن(سىنبەلگىلەشتۈرۈلگەن) كۆزنەكنى ئوز ئىچىگە ئال(_I)

en: _Keyboard
ug: ھەرپتاختا(_K)

en: _Margins
ug: بوشلۇقلار(_M)

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
ug: ئەقىللىق رەتلەنگەن كۆزنەكنىڭ ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى(_M)

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _Number of workspaces:
ug: خىزمەت رايونى سانى(_N):

en: _Placement
ug: رەتلەش(_P)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
ug: چاشقىنەك كۇنۇپكىلىرى بېسىلغاندا كۆزنەك كۆتۈرۈلسۇن(_R)

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
ug: تېزلەتمە كۇنۇپكا ئارقىلىق ئالماشتۇرغاندا
    بۇرۇنقى كۆزنەكنى ئېسىدە ساقلىۋالسۇن(_R)

en: _Reset to Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_R)

en: _Resize
ug: چوڭلۇقنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Style
ug: ئۇسلۇب(_S)

en: _Workspaces
ug: خىزمەت رايونى(_W)
