openconnect - en to ug translation catalogue (391 entries)

en: 
    Certificate from VPN server "%s" failed verification.
    Reason: %s
ug: 
    VPN مۇلازىمىتىر «%s» دىن گۇۋاھنامە دەلىللىيەلمىدى.
    سەۋەبى: %s

en: (NOTE: libproxy disabled in this build)
ug: (دىققەت: libproxy بۇ نەشرىدە چەكلەنگەن)

en: (script)
ug: (قوليازما)

en: <error>
ug: <خاتالىق>

en: Add key from TPM failed
ug: TPM دىن ئاچقۇچ قوشالمىدى

en: Adding supporting CA '%s'
ug: قوللايدىغان CA '%s' قوشۇۋاتىدۇ

en: Allocating new path for relative redirect failed: %s
ug: مۇناسىۋەتلىك قايتا نىشانلاش ئۈچۈن يېڭى يولنى تەقسىملىيەلمىدى: %s

en: Allocation failure for string from stdin
ug: stdin دىن ھەرپ تىزىقىنى تەقسىملىيەلمىدى

en: Allocation of deflate buffer failed
ug: كىچىكلىتىلگەن يىغلەكنى تەقسىملىيەلمىدى

en: Asked for password but '--no-passwd' set
ug: ئىم سورالدى ئەمما '--no-passwd' تەڭشەلگەن

en: Attempt new DTLS connection
ug: يېڭى DTLS باغلىنىشىنى سىناۋاتىدۇ

en: Auth choice "%s" not available
ug: دەلىللەشكە «%s»نى تاللاپ ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Authenticate only and print login info
ug: پەقەت دەلىللەش ۋە باسىدىغان تىزىمغا كىرىش ئۇچۇرى بار

en: Built against SSL library with no Cisco DTLS support
ug: ئىچكى SSL ئامبار نەشرىدە Cisco DTLS نى قوللىمايدۇ

en: CSTP connected. DPD %d, Keepalive %d
ug: CSTP باغلاندى. DPD %d, Keepalive %d

en: CSTP rekey due
ug: CSTP ئاچقۇچ يېڭىلاش سەۋەبى

en: Can't load TPM engine.
ug: TPM موتۇرنى يۈكلىيەلمىدى.

en: Can't open %s: %s
ug: %s ئاچالمايدۇ: %s

en: Can't push IP
ug: IP نى ئىتتىرەلمىدى

en: Can't set ifname
ug: ifname نى تەڭشىيەلمىدى

en: Cannot determine PEM encryption type
ug: PEM شىفىرلاش تىپىنى جەزملىيەلمىدى

en: Cannot follow redirection to non-https URL '%s'
ug: قايتا نىشانلايدىغان https ئەمەس URL '%s' غا ئەگىشەلمىدى

en: Cannot handle form method='%s', action='%s'
ug: كۆنەكنى بىر تەرەپ قىلالمايدۇ ئۇسۇلى='%s'، مەشغۇلات='%s'

en: Cannot open '%s': %s
ug: '%s' ئاچالمىدى: %s

en: Cannot open config file '%s': %s
ug: سەپلىمە ھۆججەت «%s»نى ئاچالمىدى: %s

en: Cannot receive HTTP 1.0 body without closing connection
ug: باشلىنىش يېپىلمىغان HTTP 1.0 گەۋدىسىنى قوبۇل قىلالمايدۇ

en: Cannot use 'config' option inside config file
ug: سەپلىمە ھۆججەتتە 'config' تاللانمىسىنى ئىشلىتەلمەىدى

en: Cert file for server verification
ug: مۇلازىمېتىر دەلىللەش ئۈچۈن گۇۋاھنامە ھۆججەت

en: Choose authentication login selection
ug: دەلىللەپ تىزىمغا كىرىش تاللانمىسىنى تاللاڭ

en: Client certificate expires soon at
ug: خېرىدار گۇۋاھنامىسىنىڭ قەرەلى توشىدىغان ۋاقىت

en: Client certificate has expired at
ug: خېرىدار گۇۋاھنامىسىنىڭ قەرەلى ئۆتىدىغان ۋاقىت

en: Compressed packet received in !deflate mode
ug: !deflate ھالەتتە پىرىسلانغان بوغچا تاپشۇرۇۋالدى

en: Compression setup failed
ug: پىرىسلاشنى تەڭشىيەلمىدى

en: Connected to HTTPS on %s
ug: %s دا HTTPS غا باغلاندى

en: Connection retry timeout in seconds
ug: سېكۇنت بىلەن ئىپادىلەنگەن باغلىنىشنى قايتا سىناش مۆھلىتى

en: Continue in background after startup
ug: قوزغالغاندىن كېيىن ئارقا سۇپىدا داۋاملاشتۇر

en: Continuing in background; pid %d
ug: ئارقا سۇپىدا داۋاملاشتۇر؛ pid %d

en: Could not extract expiration time of certificate
ug: گۇۋاھنامىنىڭ توشىدىغان قەرەلىنى ئوقۇيالمىدى

en: Could not initialise MD5 hash: %s
ug: MD5 hash نى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى: %s

en: Creating SSL connection failed
ug: SSL باغلىنىشى قۇرالمىدى

en: DTLS got write error %d. Falling back to SSL
ug: DTLS يېزىش خاتالىقى %d غا ئېرىشتى. SSL گە قايتىدۇ

en: DTLS got write error: %s. Falling back to SSL
ug: DTLS يېزىش خاتالىقى %s غا ئېرىشتى. SSL گە قايتىدۇ

en: DTLS handshake failed: %d
ug: DTLS قول ئېلىشالمىدى: %d

en: DTLS handshake failed: %s
ug: DTLS قول ئېلىشالمىدى: %s

en: DTLS handshake timed out
ug: DTLS قول ئېلىشىش ۋاقىت ھالقىدى

en: DTLS option %s : %s
ug: DTLS تاللانما %s : %s

en: DTLS rekey due
ug: DTLS ئاچقۇچ يېڭىلاش سەۋەبى

en: Decrypting PEM key failed
ug: PEM ئاچقۇچ شىفىرىنى يېشەلمىدى

en: Device ID:
ug: ئۈسكۈنە كىملىكى:

en: Disable HTTP connection re-use
ug: HTTP باغلىنىشىنى قايتا ئىشلىتىشنى چەكلە

en: Disable password/SecurID authentication
ug: ئىم/SecurID دەلىللەشنى چەكلە

en: Disable proxy
ug: ۋاكالەتچىنى چەكلە

en: Disabling all HTTP connection re-use due to --no-http-keepalive option.
    If this helps, please report to <openconnect-devel@lists.infradead.org>.
ug: تاللانما -no-http-keepalive نى قايتا ئىشلىتىش سەۋەبىدىن بارلىق HTTP باغلىنىش چەكلەندى.
    ئەگەر بۇنىڭ ياردىمى بولسا <openconnect-devel@lists.infradead.org> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Display help text
ug: ياردەم مەتىننى كۆرسەت

en: Do not ask for IPv6 connectivity
ug: IPv6 باغلىنىشىنى سورىما

en: Do not expect user input; exit if it is required
ug: ئىشلەتكۈچى كىرگۈزۈشنى ئۈمىد قىلما؛ زۆرۈر بولسا چېكىن

en: Do not require server SSL cert to be valid
ug: مۇلازىمېتىر SSL گۇۋاھنامىسى زۆرۈر بولماسلىق ئىناۋەتلىك

en: Downloaded config file did not match intended SHA1
ug: چۈشۈرگەن سەپلىمە ھۆججەت مۆلچەرلىگەن SHA1 بىلەن ماسلاشمىدى

en: Drop privileges after connecting
ug: باغلانغاندىن كېيىن ئالدىنلىقنى تاشلا

en: Encrypted PEM file too short
ug: شىفىرلانغان PEM ھۆججەت بەك قىسقا

en: Enter '%s' to accept, '%s' to abort; anything else to view:
ug: «%s» كىرگۈزۈلسە قوشۇلىدۇ، «%s» چېكىنىدۇ؛ ئۇنداق بولمىسا كۆرسىتىدۇ:

en: Enter PEM pass phrase:
ug: PEM ئىم جۈملىسى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter PIN:
ug: PIN نى كىرگۈزۈڭ

en: Enter PKCS#12 pass phrase:
ug: PKCS#12 ئىم جۈملىسى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter PKCS#8 pass phrase:
ug: PKCS#8 ئىم جۈملىسى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter TPM SRK PIN:
ug: TPM SRK PIN كىرگۈزۈڭ:

en: Enter TPM key PIN:
ug: TPM key PIN كىرگۈزۈڭ:

en: Error base64-decoding encrypted PEM file: %s
ug: base64 كود يەشكۈچتە PEM ھۆججەتنى شىېفىرلىغاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error checking server cert status
ug: مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامە ھالىتىنى تەكشۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error decoding TSS key blob: %s
ug: TSS key blob نى كود يېشىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error fetching HTTP response body
ug: ۋاكالەتچى ئىنكاسىغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدىHTTP ئىنكاس گەۋدىسىگە ئېرىشىش خاتالىقى

en: Error fetching HTTPS response
ug: HTTPS ئىنكاسىغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error fetching chunk header
ug: بۆلەك بېشىغا ئېرىشىش خاتالىقى

en: Error importing PKCS#11 URL %s: %s
ug: PKCS#11 URL %s نى ئەكىرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error importing PKCS#11 key into private key structure: %s
ug: PKCS#11 ئاچقۇچنى شەخسىي ئاچقۇچ قۇرۇلمىسىغا ئەكىرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error importing server's cert
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ گۇۋاھنامىسىنى ئەكىرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error in TSS key blob
ug: TSS key blob خاتالىقى

en: Error in chunked decoding. Expected '', got: '%s'
ug: بۆلەك كۆد يېشىش خاتالىقى. مۆلچەرلىگىنى ''، ئېرىشكىنى: '%s'

en: Error in client cert notAfter field
ug: خېرىدار گۇۋاھنامەدىكى notAfter سۆز بۆلەك خاتالىقى

en: Error initialising PKCS#11 key structure: %s
ug: PKCS#11 ئاچقۇچ قۇرۇلمىسىنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error initialising X509 cert structure
ug: X509 گۇۋاھنامە قۇرۇلمىسىنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Error initialising private key structure: %s
ug: شەخسىي ئاچقۇچ قۇرۇلمىسىنى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error loading certificate from PKCS#11: %s
ug: PKCS#11 دىن گۇۋاھنامە يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Error processing HTTP response
ug: HTTPS ئىنكاسىنى بىر تەرەپ قىلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error reading HTTP response body
ug: HTTP ئىنكاس گەۋدىسىنى ئوقۇش خاتالىقى

en: Error reading auth response from SOCKS proxy: %s
ug: دەلىللەش ئىنكاسىنى SOCKS ۋاكالەتچىدىن ئوقۇش خاتالىقى: %s

en: Error reading connect response from SOCKS proxy: %s
ug: باغلىنىش ئىنكاسىنى SOCKS ۋاكالەتچىدىن ئوقۇش خاتالىقى: %s

en: Error signing test data with private key: %s
ug: شەخسىي ئاچقۇچ بىلەن سىناق سانلىق مەلۇماتتا تىزىمغا كىرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error validating signature against certificate: %s
ug: گۇۋاھنامە ئىمزاسىغا نىسبەتەن دەلىللەش ئېلىپ بېرىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error writing auth request to SOCKS proxy: %s
ug: دەلىللەش ئىلتىماسىنى SOCKS ۋاكالەتچىگە يېزىش خاتالىقى: %s

en: Error writing connect request to SOCKS proxy: %s
ug: باغلىنىش ئىلتىماسىنى SOCKS ۋاكالەتچىگە يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error: Server asked us to download and run a 'Cisco Secure Desktop' trojan.
    This facility is disabled by default for security reasons, so you may wish to enable it.
ug: خاتالىق: مۇلازىمېتىر بىزدىن 'Cisco Secure Desktop' تىروياننى چۈشۈرۈپ ئىجرا قىلىشنى سورىدى.
    كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا بىخەتەرلىكنى چىقىش قىلىپ بۇ چەكلەندى، شۇڭلاشقا ئۇنى قوزغىتامسىز.

en: Extra cert from %s: '%s'
ug: %s نىڭ زىيادە گۇۋاھنامىسى: '%s'

en: Extra cert from cafile: '%s'
ug: cafile دىن زىيادە گۇۋاھنامە: '%s'

en: Failed to allocate certificate buffer
ug: گۇۋاھنامە يىغلەكنى تەقسىملىيەلمىدى

en: Failed to allocate memory for cafile certs
ug: CA ھۆججەت گۇۋاھنامىسى ئۈچۈن ئەسلەك تەقسىملىيەلمىدى

en: Failed to allocate memory for supporting certificates
ug: قوللايدىغان گۇۋاھنامىلەر ئۈچۈن ئەسلەك تەقسىملىيەلمىدى

en: Failed to allocate sockaddr storage
ug: sockaddr ساقلىغۇچنى تەقسىملىيەلمىدى

en: Failed to allocate vpninfo structure
ug: vpninfo قۇرۇلمىسىنى تەقسىملىيەلمىدى

en: Failed to assign policy to key: %s
ug: بىخەتەرلىك ئاچقۇچىنى تەقسىملىيەلمىدى: %s

en: Failed to change to CSD home directory '%s': %s
ug: CSD ماكان مۇندەرىجە '%s' نى ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: Failed to connect TPM context: %s
ug: TPM تىل مۇھىتىغا باغلىنالمىدى: %s

en: Failed to connect to host %s
ug: ماشىنا %s غا باغلىنالمىدى

en: Failed to create BIO for keystore item '%s'
ug: ئاچقۇچ ئامبار تۈرى '%s' دىن BIO نى قۇرالمىدى

en: Failed to create TPM context: %s
ug: TPM تىل مۇھىتى قۇرالمىدى: %s

en: Failed to create TPM hash object: %s
ug: TPM hash نەڭ قۇرالمىدى: %s

en: Failed to create key policy object: %s
ug: ئاچقۇچ بىخەتەرلىك نەڭ قۇرالمىدى: %s

en: Failed to create new tun
ug: يېڭى tun قۇرالمىدى

en: Failed to decrypt PEM key: %s
ug: PEM ئاچقۇچ شىفىرىنى يېشەلمىدى: %s

en: Failed to decrypt PKCS#12 certificate file
ug: PKCS#12 گۇۋاھنامە ھۆججەت شىفىرىنى يېشەلمىدى

en: Failed to decrypt PKCS#8 certificate file
ug: PKCS#8 گۇۋاھنامە ھۆججەت شىفىرىنى يېشەلمىدى

en: Failed to determine type of private key %s
ug: شەخسىي ئاچقۇچ %s نىڭ تىپىنى جەزملىيەلمىدى

en: Failed to exec CSD script %s
ug: CSD قوليازما %s نى ئىجرا قىلالمىدى

en: Failed to get key ID: %s
ug: ئاچقۇچ ID غا ئېرىشەلمىدى: %s

en: Failed to get line from config file: %s
ug: سەپلىمە ھۆججەتتىن قۇرغا ئېرىشەلمىدى: %s

en: Failed to identify private key type in '%s'
ug: شەخسىي ئاچقۇچ ھۆججىتى %s نى تونۇيالمىدى

en: Failed to init TPM engine
ug: TPM موتۇرنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Failed to initialise cipher for decrypting PEM file: %s
ug: PEM ھۆججەت شىفىرىنى يېشىش ئۈچۈن شىفىرنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى: %s

en: Failed to interpret PEM file
ug: PEM ھۆججەتنى چۈشەندۈرەلمىدى

en: Failed to load PKCS#1 private key: %s
ug: PKCS#1 شەخسىي ئاچقۇچنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to load PKCS#12 certificate: %s
ug: PKCS#12 ھۆججەتنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to load TPM SRK key: %s
ug: TPM SRK ئاچقۇچىنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to load TPM SRK policy object: %s
ug: TPM SRK بىخەتەرلىك نەڭنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to load TPM key blob: %s
ug: TPM key blob نى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to load TPM private key
ug: TPM شەخسىي ئاچقۇچنى يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to load X509 certificate from keystore
ug: ئاچقۇچ ئامبىرىدىن X509 گۇۋاھنامىنى يۈكلىيەلمىدى

en: Failed to load item '%s' from keystore: %s
ug: ئاچقۇچ ئامبىرىدىن '%s' تۈرنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to load private key as PKCS#8: %s
ug: شەخسىي ئاچقۇچنى PKCS#8 سۈپىتىدە يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Failed to obtain WebVPN cookie
ug: WebVPN cookie غا ئېرىشەلمىدى

en: Failed to open %s for write: %s
ug: يېزىش ئۈچۈن %s نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open '%s' for write: %s
ug: يېزىش ئۈچۈن «%s»نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open CA file '%s'
ug: CA ھۆججەت '%s' تىن ئوقۇيالمىدى

en: Failed to open CA file '%s': %s
ug: CA ھۆججەت  '%s' تىن گۇۋاھنامە ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open HTTPS connection to %s
ug: %s غىچە HTTPS باغلىنىشىنى ئاچالمىدى

en: Failed to open certificate file %s: %s
ug: گۇۋاھنامە ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open key/certificate file %s: %s
ug: ئاچقۇچ/گۇۋاھنامە ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open private key file %s: %s
ug: شەخسىي ئاچقۇچ ھۆججىتى %s نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open temporary CSD script file: %s
ug: ۋاقىتلىق CSD قوليازما ھۆججەتنى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to open tun device: %s
ug: tun ئۈسكۈنىسىنى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to parse HTTP response '%s'
ug: HTTP ئىنكاسى '%s' نى تەھلىل قىلالمىدى

en: Failed to parse XML config file %s
ug: XML سەپلىمە ھۆججىتى «%s» نى تەھلىل قىلالمىدى

en: Failed to parse redirected URL '%s': %s
ug: قايتا نىشانلايدىغان URL '%s' نى تەھلىل قىلالمىدى: %s

en: Failed to parse server URL '%s'
ug: مۇلازىمېتىر URL '%s' نى تەھلىل قىلالمىدى

en: Failed to parse server response
ug: مۇلازىمېتىر ئىنكاسىنى تەھلىل قىلالمىدى

en: Failed to process PKCS#12 file: %s
ug: PKCS#12 ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلالمىدى: %s

en: Failed to read certificate into memory: %s
ug: گۇۋاھنامىنى ئەسلەككە ئوقۇيالمىدى: %s

en: Failed to read certs from CA file '%s'
ug: CA ھۆججەت '%s' تىن گۇۋاھنامە ئوقۇش خاتالىقى

en: Failed to read certs from cafile: %s
ug: CA ھۆججەتتىن گۇۋاھنامە ئوقۇيالمىدى: %s

en: Failed to read from SSL socket
ug: SSL socket تىن ئوقۇيالمىدى

en: Failed to read from SSL socket: %s
ug: SSL socket تىن ئوقۇيالمىدى: %s

en: Failed to send DPD request. Expect disconnect
ug: DPD ئىلتىماسىنى يوللىيالمىدى. ئۈزۈلۈشى مۇمكىن

en: Failed to send DPD response. Expect disconnect
ug: DPD ئىنكاسىنى يوللىيالمىدى. ئۈزۈلۈشى مۇمكىن

en: Failed to send GET request for new config
ug: يېڭى سەپلىمە ئۈچۈن GET ئىلتىماسىنى يوللىيالمىدى

en: Failed to send keepalive request. Expect disconnect
ug: keepalive ئىلتىماسىنى يوللىيالمىدى. ئۈزۈلۈشى مۇمكىن

en: Failed to set DTLS MTU: %s
ug: DTLS MTU نى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to set DTLS priority: %s
ug: DTLS ئالدىنلىقىنى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to set DTLS session parameters: %s
ug: DTLS سۆزلىشىش پارامېتىرلىرىنى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to set TPM PIN: %s
ug: TPM PIN نى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to set TPM SRK password
ug: TPM SRK ئىمنى تەڭشىيەلمىدى

en: Failed to set key PIN: %s
ug: ئاچقۇچ PIN نى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to set value in TPM hash object: %s
ug: TPM hash نەڭدە قىممەتنى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to setup PKCS#12 data structure: %s
ug: PKCS#12 سانلىق مەلۇمات قۇرۇلمىسىنى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Failed to stat key/certificate file %s: %s
ug: ئاچقۇچ/گۇۋاھنامە ھۆججىتى %s نى سىتاتىستىكا قىلالمىدى: %s

en: Failed to use X509 certificate from keystore
ug: ئاچقۇچ ئامبىرىدىن X509 گۇۋاھنامىنى ئىشلىتەلمىدى

en: Failed to use private key from keystore
ug: ئاچقۇچ ئامبىرىدىن شەخسىي ئاچقۇچنى ئىشلىتەلمىدى

en: Failed to write config to %s: %s
ug: سەپلىمىنى %s غا يازالمىدى: %s

en: Failed to write incoming packet: %s
ug: كەلگەن بوغچىنى يازالمىدى: %s

en: Failed to write temporary CSD script file: %s
ug: ۋاقىتلىق CSD قوليازما ھۆججەتنى يازالمىدى: %s

en: Failed to write to SSL socket
ug: SSL socket نى يازالمىدى

en: Failed to write to SSL socket: %s
ug: SSL socket نى يازالمىدى: %s

en: For assistance with OpenConnect, please see the web page at
      http://www.infradead.org/openconnect/mail.html
ug: OpenConnect ھەققىدىكى ياردەمنى تۆۋەندىكى تورتۇرادىن كۆرۈڭ
    http://www.infradead.org/openconnect/mail.html

en: Form choice has no name
ug: كۆزنەك تاللاشنىڭ ئاتى يوق

en: GnuTLS non-fatal return during handshake: %s
ug: قول ئېلىشىۋاتقاندا GnuTLS ئەجەللىك بولمىغان قايتۇرۇش: %s

en: Got CONNECT response: %s
ug: CONNECT ئىنكاسىغا ئېرىشتى: %s

en: Got CSTP DPD request
ug: CSTP DPD ئىلتىماسىغا ئېرىشتى

en: Got CSTP DPD response
ug: CSTP DPD ئىنكاسىغا ئېرىشتى

en: Got CSTP Keepalive
ug: CSTP Keepalive غا ئېرىشتى

en: Got DTLS DPD request
ug: DTLS DPD ئىلتىماسىغا ئېرىشتى

en: Got DTLS DPD response
ug: DTLS DPD ئىنكاسىغا ئېرىشتى

en: Got DTLS Keepalive
ug: DTLS Keepalive غا ئېرىشتى

en: Got HTTP response: %s
ug: HTTP ئىنكاسىغا ئېرىشتى: %s

en: Got inappropriate HTTP CONNECT response: %s
ug: خاتا HTTP CONNECT ئىنكاسىغا ئېرىشتى: %s

en: HTTP body %s (%d)
ug: HTTP گەۋدىسى %s (%d)

en: HTTP header User-Agent: field
ug: HTTP بېشىنىڭ ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسى: سۆز بۆلىكى

en: Host "%s" has UserGroup "%s"
ug: «%s» ماشىنىنىڭ UserGroup «%s»

en: Host "%s" has address "%s"
ug: «%s» ماشىنىنىڭ ئادرېسى «%s»

en: Host "%s" not listed in config; treating as raw hostname
ug: «%s» ماشىنا سەپلىمە تىزىمىدا يوق؛ raw ماشىنا سۈپىتىدە بىر تەرەپ قىلىدۇ

en: Ignoring unknown HTTP response line '%s'
ug: يوچۇن HTTP ئىنكاس قۇرى '%s' غا پەرۋا قىلمايۋاتىدۇ

en: Importing X509 certificate failed: %s
ug: X509 گۇۋاھنامىنى ئەكىرەلمىدى: %s

en: Incorrect device ID or password; try again.
ug: ئۈسكۈنە كىملىكى ياكى ئىم خاتا؛ قايتا سىناڭ.

en: Indicate path MTU to/from server
ug: مۇلازىمېتىرغا/دىن MTU يولىنى كۆرسەت

en: Initialise DTLSv1 CTX failed
ug: DTLSv1 CTX نى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Initialise DTLSv1 session failed
ug: DTLSv1 سۆزلىشىشنى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى

en: Invalid PIN format; try again.
ug: ئىناۋەتسىز PIN پىچىمى، قايتا سىناڭ.

en: Invalid cookie offered: %s
ug: ئىناۋەتسىز cookie تەمىنلىگەن: %s

en: Invalid interface name '%s'; must match 'tun%%d'
ug: ئىناۋەتسىز ئېغىز ئاتى '%s'؛ 'tun%%d' غا ماسلىشىش كېرەك

en: Key not found
ug: ئاچقۇچ تېپىلمىدى

en: Key passphrase is fsid of file system
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ ھالقىلىق ئىم جۈملىسى fsid

en: Keystore uninitialized
ug: ئاچقۇچ ئامبىرى دەسلەپلەشتۈرۈلمىگەن

en: Less output
ug: ئازراق چىقىرىش

en: Loading certificate failed
ug: گۇۋاھنامىنى يۈكلىيەلمىدى

en: Loading certificate failed. Aborting.
ug: گۇۋاھنامىنى يۈكلىيەلمىدى. چېكىنىۋاتىدۇ.

en: Loading certificate failed: %s
ug: گۇۋاھنامىنى يۈكلىيەلمىدى: %s

en: Loading private key failed (see above errors)
ug: شەخسىي ئاچقۇچنى يۈكلىيەلمىدى (ئۈستىدىكى خاتالىقلارنى كۆرۈڭ)

en: Loading private key failed (wrong passphrase?)
ug: شەخسىي ئاچقۇچنى يۈكلىيەلمىدى (ئىم جۈملىسى خاتا؟)

en: MD5 hash error: %s
ug: MD5 hash خاتالىقى: %s

en: MTU %d too small
ug: MTU %d بەك كىچىك

en: Matched %s address '%s'
ug: ماسلاشقىنى %s ئادرېس '%s'

en: Matched DNS altname '%s'
ug: DNS altname '%s' ماسلاشتى

en: Matched URI '%s'
ug: ماس كەلگەن URI '%s'

en: More output
ug: تېخىمۇ كۆپ چىقىرىش

en: No --script argument provided; DNS and routing are not configured
ug: ھېچقانداق --script ئۆزگەرگۈچى تەمىنلەنمىگەن؛ DNS ۋە يېتەكلىگۈچ سەپلەنمىگەن

en: No DTLS address
ug: DTLS ئادرېس يوق

en: No DTLS when connected via proxy
ug: ۋاكالەتچى بىلەن باغلانغاندا DTLS يوق

en: No IP address received. Aborting
ug: ھېچقانداق IP ئادرېس قوبۇللىمىدى. چېكىنىۋاتىدۇ

en: No MTU received. Aborting
ug: ھېچقانداق MTU قوبۇللىمىدى. چېكىنىۋاتىدۇ

en: No SSL certificate found to match private key
ug: شەخسىي ئاچقۇچقا ماس كېلىدىغان ھېچقانداق SSL گۇۋاھنامە تېپىلمىدى

en: No certificate found in file
ug: ھۆججەتتە گۇۋاھنامە يوق

en: No error
ug: خاتالىق يوق

en: No form handler; cannot authenticate.
ug: كۆزنەك بىر تەرەپ قىلغۇچ يوق؛ دەلىللىيەلمەيدۇ

en: No input name in form
ug: كۆزنەكتە كىرگۈزۈش ئاتى يوق

en: No input type in form
ug: كۆزنەكتە كىرگۈزۈش تىپى يوق

en: No match for %s address '%s'
ug: '%s' ئۈچۈن ماس كېلىدىغىنى يوق ئادرېس '%s'

en: No match for URI '%s'
ug: URI '%s' ئۈچۈن ماس كەلگىنى يوق

en: No match for altname '%s'
ug: altname '%s' ماس كېلىدىغىنى يوق

en: No memory for allocating cookies
ug: cookies تەقسىملەيدىغان ئەسلەك يوق

en: No memory for options
ug: تاللانمىلار ئۈچۈن ئەسلەك يوق

en: No server specified
ug: مۇلازىمېتىر بەلگىلەنمىگەن

en: No work to do; sleeping for %d ms...
ug: ھېچقانداق ئىش يوق؛ %dms ئۇخلايدۇ…

en: Only a few tries left before locking!
ug: قۇلۇپلاشتىن ئىلگىرى بىر قانچە قېتىملىق سىناقلا قالدى!

en: Only http or socks(5) proxies supported
ug: پەقەت http ياكى socks(5) نىلا قوللايدۇ

en: Only https:// permitted for server URL
ug: مۇلازىمېتىر URL پەقەت https:// غىلا يول قويىدۇ

en: OpenConnect version %s
ug: OpenConnect نەشرى %s

en: OpenSSL ENGINE not present
ug: OpenSSL موتورى مەۋجۇت ئەمەس

en: OpenSSL ciphers to support for DTLS
ug: DTLS نى قوللايدىغان OpenSSL شىفىر

en: Option '%s' does not take an argument at line %d
ug: '%s' تاللانما %d قۇردىكى ئۆزگەرگۈچىگە ئېرىشەلمىدى

en: Option '%s' requires an argument at line %d
ug: '%s' تاللانما %d قۇردىكى ئۆزگەرگۈچىنى ئىلتىماس قىلدى

en: PEM password too long (%d >= %d)
ug: PEM ئىم جۈملىسى بەك ئۇزۇن (%d >= %d)

en: PIN required for %s
ug: %s ئۈچۈن PIN زۆرۈر

en: PKCS#11 file contained no certificate
ug: PKCS#11 ھۆججەتتە گۇۋاھنامە يوق

en: PKCS#12 contained no certificate!
ug: PKCS#12 دا گۇۋاھنامە يوق!

en: PKCS#12 contained no private key!
ug: PKCS#12 دا شەخسىي ئاچقۇچ يوق!

en: Parse PKCS#12 failed (see above errors)
ug: PKCS#12 نى تەھلىل قىلالمىدى (ئۈستىدىكى خاتالىقلارنى كۆرۈڭ)

en: Password:
ug: ئىم:

en: Permission denied
ug: ھوقۇقى رەت قىلىندى

en: Protocol error
ug: كېلىشىم خاتالىقى

en: Proxy CONNECT request failed: %d
ug: ۋاكالەتچى CONNECT ئىلتىماسى مەغلۇپ بولدى: %d

en: Proxy from libproxy: %s://%s:%d/
ug: libproxy دىن كەلگەن ۋاكالەتچى: %s://%s:%d/

en: Queue length zero not permitted; using 1
ug: قاتار ئۇزۇنلۇقىنىڭ نۆل بولۇشىغا يول قويۇلمايدۇ؛ 1 نى ئىشلىتىڭ

en: Read cookie from standard input
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشتىن cookie ئوقۇ

en: Read options from config file
ug: سەپلىمە ھۆججەتتىن تاللانمىلارنى ئوقۇ

en: Read password from standard input
ug: ئۆلچەملىك كىرگۈزۈشتىن ئىم ئوقۇ

en: Received DTLS packet 0x%02x of %d bytes
ug: DTLS بوغچىسى 0x%02x نى تاپشۇرۇۋالدى %d بايت

en: Received server disconnect: %02x '%s'
ug: مۇلازىمېتىر ئۈزۈلۈشىنى تاپشۇرۇۋالدى: %02x '%s'

en: Received uncompressed data packet of %d bytes
ug: %d بايتلىق پىرىسلانمىغان سانلىق مەلۇمات بوغچىسى تاپشۇرۇۋالدى

en: Reconnect failed
ug: قايتا باغلىنالمىدى

en: Reconnect gave different IPv6 address (%s != %s)
ug: قايتا باغلىنىش پەرقلىق IPv6 ئادرېس بەردى  (%s != %s)

en: Reconnect gave different IPv6 netmask (%s != %s)
ug: قايتا باغلىنىش پەرقلىق IPv6 تور ماسكىسى بەردى  (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP address (%s != %s)
ug: قايتا باغلىنىش پەرقلىق كونا IP ئادرېس بەردى  (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP netmask (%s != %s)
ug: قايتا باغلىنىش پەرقلىق كونا IP تور ماسكىسى بەردى  (%s != %s)

en: Refreshing %s after 1 second...
ug: 1 سېكۇنتتىن كېيىن %s يېڭىلايدۇ

en: Report version number
ug: دوكلات نەشر نومۇرى

en: Requesting HTTP proxy connection to %s:%d
ug: %s غا HTTP ۋاكالەتچى باغلىنىش ئىلتىماسى: %d

en: Requesting SOCKS proxy connection to %s:%d
ug: %s غا SOCKS ۋاكالەتچى باغلىنىش ئىلتىماسى: %d

en: Response body has negative size (%d)
ug: ئىنكاس گەۋدىسى مەنپىي چوڭلۇقتا (%d)

en: Response was:%s
ug: ئىنكاسى: %s

en: SOCKS proxy error %02x
ug: SOCKS ۋاكالەتچى خاتالىقى %02x

en: SOCKS proxy error %02x: %s
ug: SOCKS ۋاكالەتچى خاتالىقى %02x: %s

en: SSL certificate authentication failed
ug: SSL گۇۋاھنامە دەلىللىيەلمىدى

en: SSL connection cancelled
ug: SSL باغلىنىشتىن ۋاز كەچتى

en: SSL connection failure
ug: SSL باغلىنالمىدى

en: SSL connection failure: %s
ug: SSL باغلىنالمىدى: %s

en: SSL negotiation with %s
ug: %s بىلەن SSL كېڭىشى

en: SSL read cancelled
ug: SSL ئوقۇشتىن ۋاز كەچتى

en: SSL read error %d (server probably closed connection); reconnecting.
ug: SSL ئوقۇش خاتالىقى %d (مۇلازىمېتىر باغلىنىشنى تاقىشى مۇمكىن)؛ قايتا باغلىنىۋاتىدۇ.

en: SSL read error: %s; reconnecting.
ug: SSL ئوقۇش خاتالىقى: %s؛ قايتا باغلىنىۋاتىدۇ.

en: SSL send failed: %s
ug: SSL يوللىيالمىدى: %s

en: SSL write cancelled
ug: SSL يېزىشتىن ۋاز كەچتى

en: SSL wrote too few bytes! Asked for %d, sent %d
ug: SSL يازغان بايت سانى بەك ئاز! ئىلتىماس قىلغىنى %d، يوللىغىنى %d

en: SSL_set_session() failed with old protocol version 0x%x
    Are you using a version of OpenSSL older than 0.9.8m?
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Use the --no-dtls command line option to avoid this message
ug: كونا كېلىشىم نەشرى 0x%x دا SSL_set_session() مەغلۇپ بولدى
    OpenSSL نىڭ 0.9.8m دىن كونا نەشرىنى ئىشلىتەمسىز؟
    http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751 نى كۆرۈڭ
    --no-dtls بۇيرۇق قۇرى تاللانمىسى ئىشلىتىلسە بۇ ئۇچۇردىن ساقلانغىلى بولىدۇ

en: SSL_write failed: %d
ug: SSL_write مەغلۇپ بولدى: %d

en: See http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html
ug: http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html نى كۆرۈڭ

en: Send BYE packet: %s
ug: يوللىغان BYE بوغچا: %s

en: Send CSTP DPD
ug: CSTP DPD يوللا

en: Send CSTP Keepalive
ug: CSTP Keepalive يوللا

en: Send DTLS DPD
ug: DTLS DPD يوللا

en: Send DTLS Keepalive
ug: DTLS Keepalive يوللا

en: Sending proxy request failed: %s
ug: ۋاكالەتچى ئىلتىماسىنى يوللىيالمىدى: %s

en: Sending uncompressed data packet of %d bytes
ug: %d بايتلىق پىرىسلانمىغان سانلىق مەلۇمات بوغچىسى يوللاۋاتىدۇ

en: Sent DTLS packet of %d bytes; DTLS send returned %d
ug: %d بايتلىق DTLS بوغچىسى يوللىدى؛ DTLS يوللاش %d قايتۇردى

en: Server SSL certificate didn't match: %s
ug: مۇلازىمېتىر SSL گۇۋاھنامىسى ماسلاشمىدى: %s

en: Server certificate verify failed: %s
ug: مۇلازىمېتىر گۇۋاھنامىسىنى دەلىللىيەلمىدى: %s

en: Server offered no DTLS cipher option
ug: مۇلازىمېتىر DTLS شىفىر تاللانمىسى تەمىنلىمىگەن

en: Server presented no certificate
ug: مۇلازىمېتىر تارقىتىدىغان گۇۋاھنامە يوق

en: Server's certificate SHA1 fingerprint
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ گۇۋاھنامە SHA1 بارماق ئىزى

en: Set DTLS cipher list failed
ug: DTLS شىفىر تىزىمىنى تەڭشىيەلمىدى

en: Set key passphrase or TPM SRK PIN
ug: ئاچقۇچ ئىم جۈملىسى ياكى TPM SRK PIN تەڭشىكى

en: Set login usergroup
ug: usergroup تىزىمغا كىرىش تەڭشىكى

en: Set login username
ug: تىزىمغا كىرىدىغان ئىشلەتكۈچى ئاتى تەڭشىكى

en: Set packet queue limit to LEN pkts
ug: بوغچا قاتار چېكىنى LEN pkts غا تەڭشە

en: Set proxy server
ug: ۋاكالەتچى مۇلازىمېتىر تەڭشەك

en: Set up tun device failed
ug: tun ئۈسكۈنىسىنى تەڭشىيەلمىدى

en: Setting PKCS#11 certificate failed: %s
ug: PKCS#11 گۇۋاھنامىنى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Setting certificate failed: %s
ug: گۇۋاھنامىنى تەڭشىيەلمىدى: %s

en: Setting certificate revocation list failed: %s
ug: گۇۋاھنامە كۈچتىن قېلىش تىزىمىنى تەڭشەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Shell command line for using a vpnc-compatible config script
ug: vpnc ماسلىشىشچان سەپلىمە قوليازمىسىنىڭ Shell بۇيرۇقى قۇرى

en: Socket connect cancelled
ug: Socket باغلىنىشتىن ۋاز كەچتى

en: System error
ug: سىستېما خاتالىقى

en: TPM hash signature failed: %s
ug: TPM hash ئىمزالىيالمىدى: %s

en: TPM sign function called for %d bytes.
ug: %d بايتلىق TPM ئىمزا فونكسىيەسىنى چاقىردى.

en: TTL expired
ug: TTL ۋاقتى ئۆتتى

en: This binary built without PKCS#11 support
ug: بۇ ئىككىلىك نەشرى PKCS#11 نى قوللىمايدۇ

en: This is the final try before locking!
ug: بۇ قۇلۇپلاشتىن ئىلگىرىكى ئاخىرقى سىناق!

en: This version of OpenConnect was built without TPM support
ug: بۇ OpenConnect نەشرى TPM نى قوللىمايدۇ

en: This version of openconnect was built without libproxy support
ug: openconnect نىڭ بۇ نەشرى libproxy نى قوللىمايدۇ

en: Too many arguments on command line
ug: بۇيرۇق قۇرىدا ئۆزگەرگۈچى بەك كۆپ

en: Treating host "%s" as a raw hostname
ug: «%s» ماشىنىنى  raw ماشىنا سۈپىتىدە بىر تەرەپ قىلىدۇ

en: Trying to run Linux CSD trojan script.
ug: Linux CSD تىرويان قوليازمىنى ئىجرا قىلىشنى سىناۋاتىدۇ.

en: URI '%s' has non-empty path; ignoring
ug: URI '%s' نىڭ بوش ئەمەس يولى بار؛ پەرۋا قىلمايۋاتىدۇ

en: Undefined action
ug: بەلگىلەنمىگەن مەشغۇلات

en: Unexpected %d result from server
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئويلىشىلمىغان %d نەتىجىسى

en: Unexpected address type %02x in SOCKS connect response
ug: SOCKS باغلىنىش ئىنكاسىدىكى ئويلاشمىغان ئادرېس تىپى %02x

en: Unexpected auth response from SOCKS proxy: %02x %02x
ug: SOCKS ۋاكالەتچىنىڭ ئويلاشمىغان دەلىللەش ئىنكاسى: %02x %02x

en: Unexpected connect response from SOCKS proxy: %02x %02x...
ug: SOCKS ۋاكالەتچىدىن كەلگەن ئويلاشمىغان باغلىنىش ئىنكاسى: %02x %02x...

en: Unexpected packet length. SSL_read returned %d but packet is
ug: بوغچا ئۇزۇنلۇقى توغرا ئەمەس. SSL_read %d نى قايتۇردى ئەمما بوغچا

en: Unknown CSTP-Content-Encoding %s
ug: يوچۇن CSTP-Content-Encoding %s

en: Unknown DTLS packet type %02x, len %d
ug: يوچۇن DTLS بوغچا تىپى %02x، ئۇزۇنلۇقى %d

en: Unknown DTLS parameters for requested CipherSuite '%s'
ug: ئىلتىماس قىلىنغان شىفىر يۈرۈشلۈكى '%s' نىڭ يوچۇن DTLS پارامېتىرلىرى

en: Unknown Transfer-Encoding: %s
ug: يوچۇن يوللاش كودلىنىشى: %s

en: Unknown error
ug: يوچۇن خاتالىق

en: Unknown input type %s in form
ug: كۆزنەكتىكى يوچۇن كىرگۈزۈش تىپى %s

en: Unknown packet %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x
ug: يوچۇن بوغچا %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x

en: Unknown packet (len %d) received: %02x %02x %02x %02x...
ug: يوچۇن بوغچا (len %d) تاپشۇرۇۋالدى: %02x %02x %02x %02x...

en: Unknown proxy type '%s'
ug: يوچۇن ۋاكالەتچى خاتالىقى '%s'

en: Unknown response from server
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ يوچۇن ئىنكاسى

en: Unrecognised option at line %d: '%s'
ug: %d قۇردىكى تونۇيالمايدىغان تاللانما: '%s'

en: Unsupported PEM encryption type: %s
ug: قوللىمايدىغان PEM شىفىرلاش تىپى: %s

en: Usage:  openconnect [options] <server>
ug: ئىشلىتىلىشى: openconnect [options] <server>

en: Use IFNAME for tunnel interface
ug: تونىل ئېغىزى ئۈچۈن IFNAME ئىشلەت

en: Use SSL client certificate CERT
ug: SSL خېرىدار گۇۋاھنامىسى CERT نى ئىشلەت

en: Use SSL private key file KEY
ug: SSL شەخسىي ئاچقۇچ ھۆججەت ئاچقۇچىنى ئىشلەت

en: Use libproxy to automatically configure proxy
ug: ئۆزلۈكىدىن سەپلىنىدىغان ۋاكالەتچى libproxy نى ئىشلەت

en: Use syslog for progress messages
ug: سۈرئەت ئۇچۇرى ئۈچۈن syslog ئىشلەت

en: User input required in non-interactive mode
ug: تەسىرلەشمەيدىغان ھالەتتە ئىشلەتكۈچى كىرگۈزۈشى زۆرۈر

en: Using GnuTLS. Features present:
ug: GnuTLS. ئىشلىتىش ئىقتىدار تونۇشتۇرۇش:

en: Using OpenSSL. Features present:
ug: OpenSSL. ئىشلىتىش ئىقتىدار تونۇشتۇرۇش:

en: Using PKCS#11 certificate %s
ug: PKCS#11 گۇۋاھنامە %s ئىشلىتىدۇ

en: Using PKCS#11 key %s
ug: PKCS#11 ئاچقۇچ %s ئىشلىتىدۇ

en: Using certificate file %s
ug: گۇۋاھنامە ھۆججىتى %s نى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Using client certificate '%s'
ug: خېرىدار گۇۋاھنامىسى '%s' نى ئىشلىتىدۇ

en: Using private key file %s
ug: شەخسىي ئاچقۇچ ھۆججەت %s نى ئىشلىتىدۇ

en: VPN service unavailable; reason: %s
ug: VPN مۇلازىمىتىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ؛ سەۋەبى: %s

en: Value corrupted
ug: قىممەت بۇزۇلغان

en: WARNING: GnuTLS returned incorrect issuer certs; authentication may fail!
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: GnuTLS خاتا تارقىتىلغان گۇۋاھنامە قايتۇردى؛ دەلىللەش مەغلۇپ بولۇشى مۇمكىن!

en: WARNING: This version of openconnect is %s but
             the libopenconnect library is %s
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: بۇ نەشرىدىكى openconnect بولسا %s ئەمما libopenconnect ئامبىرى %s

en: Warn when certificate lifetime < DAYS
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ئىناۋەتلىك ۋاقتىنى ئاگاھلاندۇر < DAYS

en: Warning: you are running insecure CSD code with root privileges
    	 Use command line option "--csd-user"
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: سىز بىخەتەر بولمىغان CSD كودىنى root ھوقۇقىدا ئىجرا قىلىۋاتىسىز
    "--csd-user" بۇيرۇق قۇرى تاللانمىسىنى ئىشلىتىڭ

en: Write the daemon's PID to this file
ug: نازارەتچىنىڭ PID نى بۇ ھۆججەتكە ياز

en: Wrong PIN
ug: PIN خاتا

en: Wrong password
ug: ئىم خاتا

en: X-DTLS-Session-ID not 64 characters; is: "%s"
ug: X-DTLS-Session-ID بولسا 64 ھەرپ ئەمەس؛ بۇ: "%s"

en: XML config file
ug: XML سەپلىمە ھۆججەت

en: XML config file SHA1: %s
ug: XML سەپلىمە ھۆججەت SHA1: %s

en: Your OpenSSL is older than the one you built against, so DTLS may fail!
ug: OpenSSL سىزنىڭ نەشرىڭىزدىن كونا ئىكەن، شۇڭلاشقا DTLS مەغلۇپ بولۇشى مۇمكىن!

en: address type not supported
ug: ئادرېس تىپىنى قوللىمايدۇ

en: certificate does not match hostname
ug: گۇۋاھنامە ماشىنا ئاتىغا ماس كەلمىدى

en: certificate expired
ug: گۇۋاھنامىنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن

en: certificate not yet activated
ug: گۇۋاھنامە تېخى ئاكتىپلانمىغان

en: certificate revoked
ug: گۇۋاھنامە كۈچتىن قالدى

en: command not supported / protocol error
ug: بۇيرۇقنى قوللىمايدۇ/كېلىشىم خاتالىقى

en: connection not allowed by ruleset
ug: قائىدە توپلىمى باغلىنىشقا يول قويمىدى

en: connection refused by destination host
ug: نىشان ماشىنا باغلىنىشنى رەت قىلدى

en: default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: deflate failed %d
ug: %d كىچىكلىتەلمىدى

en: general failure
ug: ئادەتتىكى مەغلۇبىيەت

en: getaddrinfo failed for host '%s': %s
ug: ماشىنا '%s' نىڭ getaddrinfo مەغلۇپ بولدى: %s

en: host unreachable
ug: ماشىنىغا يېتەلمەيدۇ

en: inflate failed
ug: كىچىكلىتەلمىدى

en: insecure algorithm
ug: بىخەتەر بولمىغان ھېسابلاش ئۇسۇلى

en: name %s not input
ug: %s ئات كىرگۈزۈلمىگەن

en: network unreachable
ug: تورغا يېتەلمەيدۇ

en: no
ug: ياق

en: open /dev/tun
ug: /dev/tun ئاچ

en: open net
ug: ئوچۇق تور

en: received server terminate packet
ug: مۇلازىمېتىر ئاخىرلاشتۇرۇش بوغچىسىنى تاپشۇرۇۋالدى

en: request granted
ug: ئىجازەت ئىلتىماسى

en: signature verification failed
ug: ئىمزا دەلىللىيەلمىدى

en: signer not a CA certificate
ug: ئىمزا قويغۇچى بىر CA گۇۋاھنامىسى ئەمەس

en: signer not found
ug: ئىمزا قويغۇچى تېپىلمىدى

en: sleep %ds, remaining timeout %ds
ug: ئۇخلاش %ds، قالغان مۆھلىتى %ds

en: yes
ug: ھەئە
