Exo - en to ug translation catalogue (251 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
ug:        %s [تاللانمىلار] --build-list [[ھۆججەت نامى]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
ug:        ياكى: exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
ug:   --build-list      (نام،ھۆججەت) نىڭ جۈپىگە پارچىلايدۇ

en:   --extern          Generate extern symbols
ug:   --extern          extern بەلگىلەرنى ھاسىل قىلىدۇ

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
ug:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       TYPE دېگەن پروگراممىنى PARAMETER 
                                          تاللانمىسى قوشۇپ ئىجرا قىلىدۇ.
                                          TYPE نىڭ قىممىتىنى تۆۋەندىكىلەردىن كۆرۈڭ.

en:   --name=identifier C macro/variable name
ug:   --name=identifier C ماكرو/ئۆزگەرگۈچى ئاتى

en:   --static          Generate static symbols
ug:   --static          static بەلگىلەرنى ھاسىل قىلىدۇ

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
ug:   --strip-comments  XML ھۆججەتنىڭ تەركىبىدىكى ئىزاھاتلارنى ئۆچۈرىدۇ

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
ug:   --strip-content   XML ھۆججەتنىڭ تەركىبىدىكى تۈگۈن ئۇچۇرلىرىنى ئۆچۈرىدۇ

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
ug:   --working-directory DIRECTORY      --launch ئىشلىتىلگەن چاغدىكى پروگراممىنىڭ كۆڭۈلدىكى 
                                         خىزمەت مۇندەرىجىسى

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
ug:   -?, --help                          ياردەم ئۇچۇرىنى چىقىرىپ ئاخىرلىشىدۇ

en:   -V, --version                       Print version information and exit
ug:   -v, --version                       نەشر ئۇچۇرىنى چىقىرىپ ئاخىرلىشىدۇ

en:   -V, --version     Print version information and exit
ug:   -V, --version     نەشر ئۇچۇرنى چىقىرىدۇ ۋە چېكىنىدۇ

en:   -h, --help        Print this help message and exit
ug:   -h, --help        ياردەم ئۇچۇرنى چىقىرىدۇ ۋە چېكىنىدۇ

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ug:   WebBrowser       - ئامراق توركۆرگۈ.
      MailReader       - ئامراق ئېلخەت ئوقۇغۇ.
      FileManager      - ئامراق ھۆججەت باشقۇرغۇ.
      TerminalEmulator - ئامراق تېرمىنال تەقلىدلىگۈ.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ug: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
     ئاپتور Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Gtk+-%d.%d.%d دا ياسالغان, Gtk+-%d.%d.%d. دا ئىجرا بولۇۋاتىدۇ
    
    كەمتۈكىنى <%s> غا مەلۇم قىلىڭ.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
ug: %s ھېچقانداق كاپالەتكە ئىگە ئەمەس,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.

en: Action Icons
ug: مەشغۇلات سىنبەلگىلىرى

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Active item border color
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ گىرۋەك رەڭگى

en: Active item fill color
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ رەڭگى

en: Active item index
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ ئىندېكسى

en: Active item text color
ug: ئاكتىپ تۈرنىڭ تېكىستىنىڭ رېڭى

en: All Files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: All Icons
ug: بارلىق سىنبەلگىلەر

en: Animations
ug: جانلاندۇرۇملار

en: Application Chooser Button
ug: پروگرامما تاللىغۇ توپچىسى

en: Application Icons
ug: پروگرامما سىنبەلگىسى

en: Block Device
ug: Block تىپىدىكى ئۈسكۈنە

en: Browse the file system
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنى كۆرىدۇ

en: Browse the file system to choose a custom command.
ug: بۇيرۇق تاللاش ئۈچۈن ھۆججەت سىستېمىنى كۆرىدۇ.

en: Browse the web
ug: تور كۆرىدۇ

en: C_omment:
ug: ئىزاھات(_O):

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: Caja File Manager
ug: Caja ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Character Device
ug: Character تىپىدىكى ئۈسكۈنە

en: Choose Preferred Application
ug: ئامراق پروگراممىنى تاللاش

en: Choose a custom File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ تاللا

en: Choose a custom Mail Reader
ug: خەت ئوقۇغۇ تاللا

en: Choose a custom Terminal Emulator
ug: تېرمىنال تەقلىدلىگۈ تاللا

en: Choose a custom Web Browser
ug: توركۆرگۈ تاللا

en: Choose filename
ug: ھۆججەت نامىنى تاللاڭ

en: Chromium
ug: خىروم

en: Claws Mail
ug: Claws ئېلخەت

en: Clear search field
ug: ئىزدەش كۆزنەكچىسىنى تازىلا

en: Column Spacing
ug: ئىستوننىڭ بوشلۇقى

en: Column spacing
ug: ئىستون بوشلۇقى

en: Comm_and:
ug: بۇيرۇق(_A):

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ug: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Benedikt Meurer <benny@xfce.org> ئىشلىگەن.

en: Create Directory
ug: مۇندەرىجە قۇر

en: Create Launcher
ug: ئىجراچى قۇر

en: Create Launcher <b>%s</b>
ug: ئىجراچى <b>%s</b> قۇرۇش

en: Create Link
ug: ئۇلانما قۇر

en: Create a new desktop file in the given directory
ug: كۆرسىتىلگەن مۇندەرىجىگە ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى قۇر

en: Cursor item border color
ug: نۇربەلگىنىڭ گىرۋىكىنىڭ رەڭگى

en: Cursor item fill color
ug: نۇربەلگىنىڭ رەڭگى

en: Cursor item text color
ug: نۇربەلگىنىڭ تېكىستىڭ رېڭى

en: Customize Toolbar...
ug: قورال بالدىقىنى ئۆزلەشتۈرۈش...

en: Debian Sensible Browser
ug: Debian Sensible كۆرگۈ

en: Debian X Terminal Emulator
ug: Debian X تېرمىنال تەقلىدلىگۈ

en: Device Icons
ug: ئۈسكۈنە سىنبەلگىسى

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
ug: قوشماقچى بولغان تۈرنى قورال بالدىقىغا تۇتۇپ تاشلاڭ، قورال بالدىقى تۇتۇپ ئالسىڭىز تۈر ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Edit Directory
ug: مۇندەرىجە تەھرىرلە

en: Edit Launcher
ug: ئىجراچىنى تەھرىرلە

en: Edit Link
ug: ئۇلانمىنى تەھرىرلە

en: Emblems
ug: كاكار

en: Emoticons
ug: چىراي ئىپادىلىرى

en: Enable Search
ug: ئىزدەشكە بولىدۇ

en: Enlightened Terminal Emulator
ug: Enlightened تېرمىنال تەقلىدلىگۈ

en: Epiphany Web Browser
ug: Epiphany توركۆرگۈ

en: Executable Files
ug: پروگرامما(ئىجرا بولىدىغان ھۆججەت)

en: Failed to create "%s".
ug: «%s» قۇرۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to execute default File Manager
ug: كۆڭۈلدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute default Mail Reader
ug: كۆڭۈلدىكى خەت ئوقۇغۇنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ug: كۆڭۈلدىكى تېرمىنال تەقلىدلىگۈنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to execute default Web Browser
ug: كۆڭۈلدىكى تور كۆرگۈنى ئىجرا قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
ug: كاتېگورىيە «%s» غا تەۋە ھۆججەتنى ئىجرا قىلىدىغان پروگرامما مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to load contents from "%s": %s
ug: «%s» نىڭدىن مەزمۇنلارنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
ug: رەسىم «%s» نى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى،: نامەلۇم سەۋەب،  رەسىم ھۆججىتى بۇزۇلغان بولۇشى مۇمكىن

en: Failed to open "%s".
ug: «%s» نى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Failed to open %s for writing
ug: يېزىش مەقسىتىدە %s نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open URI "%s".
ug: URI «%s» نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to open display
ug: ئېكراننى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open file "%s": %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئاچالمىدى: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
ug: «%s» نىڭ مەزمۇنىنى پارچىلاش مەغلۇپ بولدى:%s

en: Failed to read file "%s": %s
ug: ھۆججەت «%s» نى ئوقۇيالمىدى: %s

en: Failed to save "%s".
ug: «%s» نى ساقلاش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to set default File Manager
ug: كۆڭۈلدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to set default Mail Reader
ug: كۆڭۈلدىكى خەت ئوقۇغۇنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to set default Terminal Emulator
ug: كۆڭۈلدىكى تېرمىنال تەقلىدلىگۈ نى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to set default Web Browser
ug: كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈنى بېكىتىش مەغلۇپ بولدى

en: File "%s" has no type key
ug: ھۆججەت «%s» نىڭ تىپ ئاچقۇچى يوق

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: File Type Icons
ug: ھۆججەت تىپى سىنبەلگىلىرى

en: File location is not a regular file or directory
ug: ھۆججەتنىڭ ئورنى ئۆلچەملىك ھۆججەت ياكى مۇندەرىجە ئەمەس

en: Folder
ug: مۇندەرىجە

en: Follow state
ug: ئەھۋالغا قاراش

en: GNOME Terminal
ug: GNOME تېرمىنالى

en: Galeon Web Browser
ug: Galeon توركۆرگۈ

en: Homogeneous
ug: تەكشى

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ug: ھەربىر تېكىست ۋە سىنبەلگىنىڭ قايسى ئورۇندا ئىكەنلىكىنى بەلگىلەش

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Icon Bar Model
ug: سىنبەلگە بالدىقى مودېلى

en: Icon View Model
ug: سىنبەلگىنىڭ view مودېلى

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
ug: تاللانما --launch يېزىلمىسا، exo-open يېزىلغان بارلىق URL نى
    ئالدىن بەلگىلەن ئۇسۇل بويىچە ئاچىدۇ. ئەگەر تاللانما --launch يېزىلسا ئامراق پروگرامما تاللىنىپ، شۇ پروگراممىغا باشقا پارامېتىرلار يەتكۈزۈلۈپ 
    ئىجرا قىلىنىدۇ. (TerminalEmulator غا چوقۇم بۇيرۇق قۇرىدا ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان پارامېتىرلارنى يېزىش كېرەك.)。

en: Image Files
ug: رەسىم ھۆججەتلىرى

en: Invalid helper type "%s"
ug: ياردەمچى تىپى «%s» ئىناۋەتسىز.

en: Konqueror Web Browser
ug: Konqueror  توركۆرگۈ

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ug: TYPE نىڭ كۆڭۈلدىكى helper نى  PARAMETER تاللانمىسىنى قوشۇپ ئىجرا قىل. TYPE تۆۋەندىكىلەرنىڭ بىرى.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
ug: %s GIO-Unix ئالاھىدىلىكىنى ئىشلىتىپ يۇغۇرۇلمىغان بولسا ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىنى ئىجرا قىلغىلى بولمايدۇ.

en: Layout mode
ug: Layout ھالىتى

en: Links Text Browser
ug: ئۇلانما  تېكىست كۆرگۈ

en: Location Icons
ug: ئورۇن سىنبەلگىلىرى

en: Lynx Text Browser
ug: Lynx تېكىست كۆرگۈ

en: Mail Reader
ug: ئېلخەت ئوقۇغۇ

en: Margin
ug: گىرۋەكتىكى بوشلۇق

en: Markup column
ug: Markup ئىستونى

en: Menu Icons
ug: تىزىملىك سىنبەلگىسى

en: Midori
ug: مىدورى(Midori)

en: Model column to search through when searching through item
ug: item لارنى ئىزدەشتە ئىشلىتىلىدىغان مودېل ئىستونى

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ug: سىنبەلگە pixbuf  دىن ئىزدەشتە ئىشلىتىدىغان مودېل ئىستونى

en: Model column used to retrieve the text from
ug: تېكىستتىن ئىزدەشتە ئىشلىتىلىدىغان مودېل ئىستونى

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ug: Pango markup ئىشلىتىلگەن ۋاقىتتا تېكىستتىن ئىزدەشتە ئىشلىتىلىدىغان مودېل ئىستونى

en: Model for the icon bar
ug: سىنبەلگە بالدىقىنىڭ مودېلى

en: Mozilla Browser
ug: Mozilla توركۆرگۈ

en: Mozilla Mail
ug: Mozilla ئېلخەت

en: No application selected
ug: پروگرامما تاللانمىدى

en: No command specified
ug: بۇيرۇق بېكىتىلمىگەن

en: No file selected
ug: ھۆججەت تاللانمىدى

en: No file/folder specified
ug: ھۆججەت/مۇندەرىجە بېكىتىلمىگەن

en: No icon
ug: سىنبەلگە يوق

en: Number of columns
ug: ئىستون سانى

en: Number of columns to display
ug: كۆرسىتىدىغان ئىستون سانى

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
ug: ئامراق پروگراممىلارنى بېكىتىش كۆزنىكىنى ئاچ

en: Opera Browser
ug: Opera توركۆرگۈ

en: Options:
ug: تاللانمىلار:

en: Orientation
ug: يۆنىلىشى

en: PCMan File Manager
ug: PCMan ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Perl Scripts
ug: Perl پروگراممىسى

en: Pixbuf column
ug: Pixbuf ئىستونى

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق ھۆججەت باشقۇرغۇنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق خەت ئوقۇغۇنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق تېرمىنال تەقلىدلىگۈنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ug: ئۆزىڭىز ئامراق تور كۆرگۈنى تاللاپ OK نى چېكىڭ.

en: Please report bugs to <%s>.
ug: كەمتۈكنى <%s> غا دوكلات قىلىڭ.

en: Preferred Applications
ug: ئامراق پروگراممىلار

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
ug: ئامراق پروگراممىلار (توركۆرگۈ، خەت ئوقۇغۇ، تېرمىنال تەقلىدلىگۈ)

en: Preset URL when creating a link
ug: ئۇلانما ياسىغاندا ئىشلىتىدىغان Preset URL

en: Preset command when creating a launcher
ug: ئىجراچى ياسىغاندا ئىشلىتىدىغان Preset بۇيرۇقى

en: Preset comment when creating a desktop file
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى ياسىغاندا ئىشلىتىدىغان Preset ئىزاھاتى

en: Preset icon when creating a desktop file
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى ياسىغاندا ئىشلىتىدىغان Preset سىنبەلگىسى

en: Preset name when creating a desktop file
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججىتى ياسىغاندا ئىشلىتىدىغان Preset ئاتى

en: Press left mouse button to change the selected application.
ug: تاللانغان پروگراممىنى ئۆزگەرتىش ئۈچۈن چاشقىنەكنىڭ سول توپچىسىنى بېسىڭ.

en: Preview
ug: ئالدىن كۆرۈش

en: Print version information and exit
ug: نەشر ئۇچۇرىنى كۆرسىتىپ ئاخىرلاشتۇرۇش

en: Python Scripts
ug: Python پروگراممىسى

en: Read your email
ug: ئېلخەت ئوقۇيدۇ

en: Render differently based on the selection state.
ug: تاللانغانغا ئاساسەن سىزىش

en: Reorderable
ug: تەرتىپىنى ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ

en: Restart command
ug: قايتا باشلاش بۇيرۇقى

en: Rodent File Manager
ug: Rodent  ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: Row Spacing
ug: قۇر ئارىلىقى

en: Row spacing
ug: قۇر بوشلۇقى

en: Ruby Scripts
ug: Ruby پروگراممىسى

en: Run in _terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: Search Column
ug: ئىزدەش ئىستونى

en: Select _icon from:
ug: سىنبەلگە تاللا(_I):

en: Select a working directory
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى تاللا

en: Select an Application
ug: پروگرامما تاللاش

en: Select an icon
ug: سىنبەلگىدىن بىرنى تاللا

en: Select application
ug: پروگرامما تاللا

en: Select default applications for various services
ug: ھەر خىل مۇلازىمەتلەر ئۈچۈن كۆڭۈلدىكى پروگراممىلارنى تاللاش

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، ھۆججەت باشقۇرغۇ قوزغالغاندا قوزغىلىش ئۇقتۇرۇشى تارقىتىدۇ. ھەممە پروگراممىنىڭ قوزغىلىش ئۇقتۇرۇشىنى قوللىشى ناتايىن

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ug: بۇ تاللانما تاللانسا، بۇيرۇق تېرمىنالدا كۆزنىكىدە ئىجرا بولىدۇ.

en: Selection mode
ug: تاللاش ھالىتى

en: Separator
ug: ئايرىغۇچ

en: Session restart command
ug: ئەڭگىمەنى قايتا باشلاش بۇيرۇقى

en: Settings manager socket
ug: باشقۇرغۇچى سوكېتنىڭ تەڭشەكلىرى

en: Shell Scripts
ug: Shell پروگراممىسى

en: Single Click
ug: بىرلا چېكىش

en: Single Click Timeout
ug: بىرلا چېكىش ۋاقىت چېكى

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ug: سىنبەلگىنىڭ گىرۋىكىگە قىستۇرۇلغان بوشلۇق

en: Space which is inserted between cells of an item
ug: تۈر كاتەكچىسى ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Space which is inserted between grid column
ug: كاتەكچە ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Space which is inserted between grid rows
ug: قۇرلار ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Spacing
ug: بوشلۇق

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى ھۆججەت باشقۇرغۇنى بېكىتىڭ:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى خەت ئوقۇغۇنى بېكىتىڭ:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى تېرمىنال تەقلىدلىگۈنى بېكىتىڭ:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ug: Xfce دىكى كۆڭۈلدىكى توركۆرگۈنى بېكىتىڭ:

en: Status Icons
ug: ھالەت سىنبەلگىلىرى

en: Terminal Emulator
ug: تېرمىنال Emulator

en: Text column
ug: تېكىست ئىستونى

en: Text for I_mportant Icons
ug: مۇھىم سىنبەلگىلەرگە تېكىست قوشۇش(_M)

en: Text for _All Icons
ug: بارلىق سىنبەلگىلەرگە تېكىست قوشۇش(_A)

en: The GIcon to render.
ug: سىزىدىغان GIcon.

en: The amount of space between two consecutive columns
ug: ئارقىمۇئارقا كەلگەن ئىككى ئىستوننىڭ ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: The amount of space between two consecutive rows
ug: ئارقىمۇئارقا كەلگەن ئىككى قۇرنىڭ ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
ug: بىرلا چېكىپ تاللاش ھالىتىدە،  چاشقىنەك بار يەردىكى تۈرنى ئاپتوماتىك تاللاش ئۈچۈن چاشقىنەكنىڭ جىم تۇرۇش ۋاقتى

en: The file "%s" contains no data
ug: ھۆججەت «%s» دا سانلىق-مەلۇمات يوق ئىكەن

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
ug: تۆۋەندىكى TYPE لارنى --launch بۇيرۇقىدا ئىشلەتكىلى بولىدۇ:

en: The icon to render.
ug: كۆرسىتىدىغان سىنبەلگە

en: The layout mode
ug: Layout ھالىتى

en: The model for the icon view
ug: سىنبەلگە كۆرسىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان مودېل

en: The orientation of the iconbar
ug: سىنبەلگە بالدىقىنىڭ يۆنىلىشى

en: The selection mode
ug: تاللاش ھالىتى

en: The size of the icon to render in pixels.
ug: كۆرسىتىدىغان سىنبەلگىنىڭ چوڭلۇقى(بىرلىكى پىكسېل)

en: The width used for each item
ug: ھەر بىر تۈردە ئىشلىتىلىدىغان كەڭلىك

en: Thunar
ug: سۇنار(Thunar)

en: Toolbar _Style
ug: قورال بالدىقىنىڭ ئۇسلۇبى(_S)

en: Type '%s --help' for usage.
ug: '%s --help' كىرگۈزسە ئىشلىتىش ئۇسۇلىنى كۆرگىلى بولىدۇ

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
ug: قۇرماقچى بولغان ئۈستەلئۈستى ھۆججىتىنىڭ تىپى(پروگرامما ياكى ئۇلانما)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
ug: «%s» نىڭ URI-scheme نى بىلگىلى بولمىدى.

en: Uncategorized Icons
ug: تۈرگە ئايرىلمىغان سىنبەلگىلەر

en: Unsupported desktop file type "%s"
ug: «%s» ئىشلەتكىلى بولمايدىغان ئۈستەلئۈستى ھۆججەت تىپى

en: Usage: %s [options] [file]
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: %s [تاللانمىلار][ھۆججەت]

en: Usage: exo-open [URLs...]
ug: ئىشلىتىش ئۇسۇلى: exo-open [URL...]

en: Use _startup notification
ug: قوزغىلىش ئۇقتۇرۇشى ئىشلەت(_S)

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ug: تىزىملىكتە يوق پروگراممىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Use the command line
ug: بۇيرۇق قۇرىنى ئىشلىتىدۇ

en: View allows user to search through columns interactively
ug: كۆرسىتىش ئىستونىنى ئۆز-ئارا ماسلاشتۇرۇپ ئىزدىيەلەيدىغان قىلىش

en: View is reorderable
ug: view تەرتىپىنى ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ

en: W3M Text Browser
ug: W3M  تېكىست كۆرگۈسى

en: Web Browser
ug: توركۆرگۈ

en: Whether the children should be all the same size
ug: بارلىق بالا كۆزنەكلەرنى ئوخشاش قىلىدىغان قىلمايدىغانلىقنى بەلگىلەيدۇ

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
ug: View دىكى تۈرلەرنى بىرلا چېكىپ ئاكتىپلاش

en: Width for each item
ug: ھەر بىر تۈرنىڭ كەڭلىكى

en: Window group
ug: كۆزنەك گۇرۇپپىسى

en: Window group leader
ug: كۆزنەك گۇرۇپپىسى باشلىقى

en: Working _Directory:
ug: خىزمەت مۇندەرىجىسى(_D):

en: X Terminal
ug: X تېرمىنالى

en: Xfce Terminal
ug: Xfce تېرمىنالى

en: Xfe File Manager
ug: Xfe  ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: [FILE|FOLDER]
ug: [ھۆججەت|مۇندەرىجە]

en: _Add a new toolbar
ug: يېڭىدىن قورال بالدىقى قوشۇش(_A)

en: _Cancel
ug: ۋاز كەچ(_C)

en: _Close
ug: تاقا(_C)

en: _Desktop Default
ug: ئۈستەلئۈستى ئەسلى ھالىتى

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Icon:
ug: سىنبەلگە(_I):

en: _Icons only
ug: سىنبەلگىلا(_I)

en: _Internet
ug: ئىنتېرنېت(_I)

en: _Name:
ug: ئاتى(_N):

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Other...
ug: باشقا(_O)...

en: _Remove Toolbar
ug: قورال بالدىقىنى ئۆچۈرۈش(_R)

en: _Search icon:
ug: سىنبەلگە ئىزدە:(_S)

en: _Text only
ug: تېكىستلا(_T)

en: _URL:
ug: URL(_U):

en: _Utilities
ug: قوراللار(_I)

en: size
ug: چوڭلۇقى
