Xfce4-session - en to tr translation catalogue (206 entries)

en: (Unknown program)
tr: (Bilinmeyen uygulama)

en: (Unknown)
tr: (Bilinmeyen)

en: <b>Author:</b>
tr: <b>Yazar:</b>

en: <b>Compatibility</b>
tr: <b>Uyumluluk</b>

en: <b>Description:</b>
tr: <b>Açıklama:</b>

en: <b>Homepage:</b>
tr: <b>Anasayfa:</b>

en: <b>Information</b>
tr: <b>Bilgi</b>

en: <b>Logout Settings</b>
tr: <b>Çıkış Ayarları</b>

en: <b>Security</b>
tr: <b>Güvenlik</b>

en: <b>Session Chooser</b>
tr: <b>Oturum Seçici</b>

en: <b>Shutdown</b>
tr: <b>Kapat</b>

en: <b>Version:</b>
tr: <b>Sürüm:</b>

en: Ad_vanced
tr: Geliş_miş

en: Add application
tr: Uygulama ekle

en: All Xfce cache files could not be cleared
tr: Bütün Xfce önbellek dosyaları temizlenemedi

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Always
tr: Her zaman

en: Always save the session when logging out
tr: Çıkışta her zaman oturumu kaydet

en: An error occurred
tr: Bir hata oluştu

en: App_lication Autostart
tr: Uygu_lama Otomatik Başlat

en: Are you sure you want to empty the session cache?
tr: Oturum önbelleğini temizlemek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to remove "%s"
tr: "%s" 'ı kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
tr: "%s" 'si  sonlandırmayı istediğinizden emin misiniz?

en: Automatically save session on logo_ut
tr: Çıkışta oturumu _kaydet

en: Background color:
tr: Arka plan rengi:

en: Balou
tr: Balou teması

en: Balou Splash Engine
tr: Balou Açılış Motoru

en: Balou theme
tr: Balou teması

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
tr: Son çıkış yaptığınızda kayıt ettiğiniz uygulamalara ek olarak aşağıdaki listede bulunan uygulamalar Xfce masaüstüne giriş yaptığınızda otomatik olarak çalışacaktır. Uygulamalar diğer masaüstüne aittir ancak isterseniz etkinleştirebilirsiniz.

en: Can only terminate clients when in the idle state
tr: İstemciler sadece uzakta durumunda sonlandırılabilir

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
tr: Giriş işlemini iptal et ve giriş ekranına geri dön.

en: Choose a name for the new session:
tr: Yeni oturum için isim seç:

en: Choose image...
tr: Resim seç...

en: Choose session
tr: Oturum seç

en: Choose session name
tr: Oturum ismi seç

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
tr: Yüklenecek oturumu seçin. Basitçe oturum adına çift tıklayarak yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

en: Choose theme file to install...
tr: Kurmak için tema dosyasını seçin...

en: Choose theme filename...
tr: Tema dosyasını seç...

en: Clear save_d sessions
tr: _Kayıtlı oturumları temizle

en: Clear sessions
tr: Oturumları temizle

en: Colors
tr: Renkler

en: Command:
tr: Komut:

en: Con_figure
tr: Ya_pılandır

en: Configure Balou...
tr: Balou'yu Yapılandır...

en: Configure Simple...
tr: Basit'i Yapılandır...

en: Continue anyway
tr: Yinede devam et

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
tr: %s internet adresi sorgulanamıyor.
    Bu Xfce'nin doğru çalışması engelleyebilir.
    Belki %s'i /etc/hosts dosyasına ekleyerek bu
    sorunu çözebilirsiniz.

en: Create a new session.
tr: Yeni bir oturum oluştur.

en: Customize desktop startup and splash screen
tr: Masaüstü başlangıcını ve açılış ekranını özelleştir

en: Demonstrates the selected splash screen
tr: Seçilmiş olan açılış ekranını gösterir.

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Disable binding to TCP ports
tr: TCP Port bindingi kapat

en: Display the session chooser every time Xfce starts
tr: Xfce her başladığında oturum seçiciyi göster

en: Edit application
tr: Uygulamayı düzenle

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
tr: Girdiğiniz parola yanlış ya da sistem yöneticisi kullandığınız kullanıcı hesabının bilgisayarı kapatmasına izin vermiyor.

en: Empty the session cache
tr: Oturum önbelleğini boşalt

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
tr: Sistem kapatma yardımcısından cevap alınamadı: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
tr: Sistem kapatma yardımcısı için gönderme komutu hatası: %s

en: Failed adding "%s"
tr: Ekleme başarısız "%s"

en: Failed to create file %s
tr: %s dosyası oluşturulamadı

en: Failed to edit item
tr: Düzenleme başarısız.

en: Failed to edit item "%s"
tr: "%s"' düzenleme başarısız.

en: Failed to hibernate session
tr: Oturum beklemeye alınamadı

en: Failed to open %s for reading
tr: %s dosyası açılamıyor

en: Failed to open %s for writing
tr: %s dosyasında yazmaya uygun açılamıyor

en: Failed to remove item
tr: Silme işlemi başarısız.

en: Failed to suspend session
tr: Oturum askıya alınamadı

en: Failed to toggle item
tr: Öğe değiştirilemedi

en: Failed to unlink %s: %s
tr: Bağ oluşturulamadı: %s %s

en: Failed to write file %s
tr: %s dosyasına yazma hatası

en: Font
tr: Yazı Tipi

en: Halt without displaying the logout dialog
tr: Mesaj göstermeden kapat

en: Hibernate without displaying the logout dialog
tr: Mesaj göstermeden beklemeye al

en: If running
tr: Çalışıyorken

en: Image
tr: Resim

en: Images
tr: Resimler

en: Immediately
tr: Hemen

en: Last accessed: %s
tr: Son erişim: %s

en: Launch GN_OME services on startup
tr: Başlangıçta GN_OME servislerini çalıştır

en: Launch _KDE services on startup
tr: Başlangıçta _KDE servislerini çalıştır

en: Launch screensaver and locker program
tr: Ekran koruyucuyu çalıştır ve programı kilitle

en: Loading desktop settings
tr: Masaüstü ayarları yükleniyor

en: Loading session data
tr: Oturum bilgisi yükleniyor

en: Lock screen be_fore sleep
tr: Uyku_dan önce ekranı kilitle

en: Log Out
tr: Çıkış

en: Log out
tr: Çıkış

en: Log out %s
tr: %s çıkışını yap

en: Log out of the Xfce Desktop
tr: Xfce 'ten çık

en: Log out quickly; don't save the session
tr: Hızlı çıkış yap; oturumu kaydetme

en: Log out without displaying the logout dialog
tr: Mesaj göstermeden çıkış yap.

en: Manage _remote applications
tr: Uzaktaki uygulamala_rı yönet

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
tr: Uzak uygulamaları ağ üzerinden yönet (güvenlik riski oluşturabilir)

en: Mice
tr: Mice teması

en: Mice Splash Engine
tr: Mice Açılış Motoru

en: Name:
tr: İsim:

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: New session
tr: Yeni oturum

en: No description given
tr: Açıklama yok

en: None
tr: Hiçbiri

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
tr: Seçilmiş açılış ekranı için yapılandırma penceresini açar.

en: Performing Autostart...
tr: Oto-Başlat Çalışıyor...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
tr: Lütfen geçerli bir tema arşivi olup olmadığını denetleyin.

en: Please enter your password
tr: Lütfen parolanızı girin

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Hataları lütfen <%s>'a bildirin.

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini göster ve çık

en: Priority
tr: Öncelik

en: Pro_mpt on logout
tr: Çı_kışta sor

en: Program
tr: Uygulama

en: Prompt for confirmation when logging out
tr: Çıkışta doğrulama için sor

en: Quit the program, and remove it from the session
tr: Uygulamadan çık ve onu oturumdan kaldır

en: Reboot without displaying the logout dialog
tr: Mesaj göstermeden yeniden başlat

en: Received error while trying to log out
tr: Çıkış yapılırken hata alındı

en: Restart Style
tr: Stili Sıfırla

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
tr: Askıya alma ve hazırda beklemeden önce xflock4 programını çalıştır

en: S_plash
tr: _Açılış

en: Save Sess_ion
tr: Oturu_mu Kaydet

en: Saving Session
tr: Oturum Kaydediliyor

en: Screensaver
tr: Ekran Koruyucu

en: Select a command
tr: Bir komut seç

en: Sessio_n
tr: Otu_rum

en: Session Manager Error
tr: Oturum Yöneticisi Hatası

en: Session Save Error
tr: Oturum Kaydetme Hatası

en: Session and Startup
tr: Oturum ve Başlangıç

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
tr: Denetleme noktası istenirken oturum yöneticisi uzakta durumunda olmalıdır

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
tr: Kapatma istenirken oturum yöneticisi uzakta durumunda olmak zorunda

en: Settings manager socket
tr: Ayar yöneticisi yuvası

en: Shut _Down
tr: Kapat

en: Shutdown Failed
tr: Bilgisayar Kapatılamadı

en: Shutdown command failed
tr: Bilgisayar kapatılamadı

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
tr: Kapanma kiosk ayarları tarafından engellendi

en: Simple
tr: Simple Teması

en: Simple Splash Engine
tr: Basit Başlangıç Ekranı Motoru

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
tr: Gnome erişebilirlik seçenekleri, gnome-keyring gibi GNOME servislerini başlat

en: Start KDE services, such as kdeinit
tr: kdeinit gibi KDE servislerini başlat

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Starting Assistive Technologies
tr: Yardımcı Teknolojiler Başlatılıyor

en: Starting KDE services
tr: KDE hizmetleri başlatılıyor

en: Starting The Gimp
tr: Gimp Başlatılıyor

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
tr: Gnome Keyring Hizmeti Başlatılıyor

en: Starting the Beep Media Player
tr: Beep Ortam Yürütücüsü Başlatılıyor

en: Starting the Desktop Manager
tr: Masaüstü Yöneticisi Başlatılıyor

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
tr: Gnome Uçbirim Öykünücüsü Başlatılıyor

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
tr: KDE Gelişmiş Metin Düzenleyicisi Başlatılıyor

en: Starting the KDE Clipboard Manager
tr: KDE Pano Yöneticisi Başlatılıyor

en: Starting the KDE Mail Reader
tr: KDE Posta Okuyucu Başlatılıyor

en: Starting the KDE News Reader
tr: KDE Haber Okuyucu Başlatılıyor

en: Starting the KDE Terminal Emulator
tr: KDE Uçbirim Öykünücüsü Başlatılıyor

en: Starting the Konqueror
tr: Konqueror Başlatılıyor

en: Starting the Panel
tr: Panel başlatılıyor

en: Starting the Session Management Proxy
tr: Oturum Yönetim Vekili Başlatılıyor

en: Starting the Taskbar
tr: Görev Çubuğu Başlatılıyor

en: Starting the VI Improved Editor
tr: VI Improved Düzenleyicisi Başlatılıyor

en: Starting the Volume Controller
tr: Ses Denetleyici Başlatılıyor

en: Starting the Window Manager
tr: Pencere Yöneticisi Başlatılıyor

en: Starting the X Multimedia System
tr: X Multimedia System Başlatılıyor

en: Starting the X Terminal Emulator
tr: X Uçbirim Öykünücüsü Başlatılıyor

en: Starting the X-Chat IRC Client
tr: X-Chat IRC İstemcisi Başlatılıyor

en: Sus_pend
tr: Askıya al

en: Suspend without displaying the logout dialog
tr: Mesaj göstermeden askıya al

en: Terminate Program
tr: Uygulamayı sonlandır

en: Text color:
tr: Yazı rengi:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
tr: Xfce geliştirme takımı. Tüm hakları saklıdır.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
tr: Uygulama kaydedilmemiş tüm bilgileri kaybedecek ve bir sonraki oturumda yeniden başlatmayacaktır.

en: The client doesn't have any properties set yet
tr: İstemcinin henüz ayarları yapılmamış

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
tr: Güvenli oturum için uygulama listesi boş.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
tr: Açılışta çalışacakların dizin adresi ve biçimi değişmiştir.
    Xfce masaüstüne giriş yaptığınızda çalışacak uygulamaların
    tanımlandığı .desktop dosyalarının yerleştirileceği yeni dizin
      %s
    
    Eski dizindeki dosyaların tamamı başarıyla yeni dizine
    taşınmıştır.
    Bu dizini artık silebilirsiniz.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
tr: Uygulama kaydedilmemiş tüm bilgileri kaybedecek ve bir sonraki oturumda yeniden başlatmayacaktır.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
tr: Belirlenmiş günveli oturum ("%s") güvenli oturum olarak işaretlenmemiş.

en: Theme File Error
tr: Tema Dosya Hatası

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
tr: Bu uygulamalar şu anda kullandığınız oturumun bir parçası ve çıkış yaptığınızda kaydedilecek. Aşağıdaki değişiklikler sadece oturum kaydedildiğinde geçerli olacak.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
tr: Bu işlem uygulamayı başlangıçta çalışacak uygulamalar listesinden kalıcı olarak silecektir.

en: Try again
tr: Tekrar dene

en: Type '%s --help' for usage.
tr: Kullanım bilgisi için '%s --help' yazın.

en: Unable to contact D-Bus session bus
tr: D-Bus oturum veri yolu ile iletişim kurulamıyor.

en: Unable to contact settings server
tr: Sunucu ayarları ile iletişim kurulamıyor

en: Unable to create user interface from embedded definition data
tr: Tanımlama bilgisinden kullanıcı arayüzü oluşturma başarısız

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
tr: Güvenli oturum ismi belirleme olanaksız. Olası sebepler: xfconfd çalışmıyor (D-Bus kurulum problemi); ortam değişkeni $XDG_CONFIG_DIRS yalnış ayarlanmış ("%s" 'in içinde olmalı), veya xfce4-session yanlış yüklenmiş.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
tr: "%s" dosyasından tema kurulamadı

en: Unable to load a failsafe session
tr: Güvenli oturum yükleme olanaksız

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
tr: Açılış teması "%s" %s dizininden silinemiyor.

en: Unable to save the session
tr: Oturum kaydetme olanaksız

en: Unable to terminate program.
tr: Uygulama sonlandırma olanaksız.

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown shutdown method %d
tr: Bilinmeyen kapanma metodu %d

en: Use custom image
tr: Kişisel resim kullan

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
tr: Xfce'yi masaüstü ortamınız olarak kullanmak için bu oturumu kullanın

en: Verifying DNS settings
tr: DNS Ayarları Doğrulanıyor

en: Version information
tr: Sürüm bilgisi

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
tr: Yazarlar, Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
tr: Xfce Oturumu

en: You might need to delete some files manually in "%s".
tr: "%s" 'deki bazı dosyaları elle silmeniz gerekebilir.

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
tr: Oturumunuz kaydedilmeye başlandı. Beklemek istemiyorsanız, bu pencereyi kapatabilirsiniz.

en: _Display chooser on login
tr: Girişte seçiciyi gö_ster

en: _Export theme
tr: Temayı _aktar

en: _General
tr: _Genel

en: _Hibernate
tr: Beklemeye al

en: _Install new theme
tr: Yeni tema _kur

en: _Log Out
tr: _Çıkış Yap

en: _Proceed
tr: _Devam et

en: _Quit Program
tr: Uygulamayı _Kapat

en: _Remove theme
tr: Temayı kaldı_r

en: _Restart
tr: Yeniden Başla

en: _Save session for future logins
tr: _Sonraki girişler için oturumu kaydet

en: _Test
tr: _Dene

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
tr: ve Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
tr: etiket
