openconnect - en to tr translation catalogue (644 entries)

en: 
    Certificate from VPN server "%s" failed verification.
    Reason: %s
tr: 
    "%s" VPN sunucusundan alınan sertifika doğrulanamadı.
    Neden: %s

en: (Error while describing error!)
tr: (Hata tanımlama sırasında hata!)

en: (Is a firewall preventing you from sending UDP packets?)
tr: (Güvenlik duvarı UDP paketi göndermenizi engelliyor mu?)

en: (NOTE: Yubikey OATH disabled in this build)
tr: (NOT: Bu derlemede Yubikey OATH devre dışı bırakıldı)

en: (NOTE: libproxy disabled in this build)
tr: (NOTE: Bu derlemede libproxy devredışı bırakıldı)

en: (NOTE: libstoken (RSA SecurID) disabled in this build)
tr: (NOT: Bu derlemede libstoken (RSA SecurID) devre dışı bırakıldı)

en: (error 0x%lx)
tr: (hata 0x%lx)

en: (script)
tr: (betik)

en: AcquireCredentialsHandle() failed: %lx
tr: AcquireCredentialsHandle() başarısız oldu: %lx

en: Add key from PKCS#11 failed
tr: PKCS#11'den anahtar ekleme başarısız oldu

en: Add key from TPM failed
tr: TPM'den anahtar ekleme başarısız oldu

en: Adding supporting CA '%s'
tr: Desteklenen CA '%s' ekleniyor

en: All fields are required; try again.
tr: Bütün alanların girilmesi zorunludur; tekrar deneyin.

en: Allocating new path for relative redirect failed: %s
tr: İlgili yeniden yönlendirme için yeni yol tahsisi başarısız: %s

en: Allocation failed
tr: Yer ayırma başarısız oldu

en: Allocation failure for string from stdin
tr: stdin'den gelen karakter dizisi için yer tahsis etme hatası

en: Allocation for vpnc-script path failed
tr: vpnc betik yolu için yer ayırma başarısız

en: Allocation of deflate buffer failed
tr: Sıkıştırılmış tampon ayırma başarısız

en: Another user already logged in
tr: Başka kullanıcı zaten giriş yapmış

en: Asked for password but '--no-passwd' set
tr: Parola soruluyor ama '--no-passwd' ayarlanmış

en: Attempt new DTLS connection
tr: Yeni DTLS bağlantısı girişimi

en: Attempting Digest authentication to proxy
tr: Vekil sunucusuna Digest kimlik doğrulaması deneniyor

en: Attempting GSSAPI authentication to proxy
tr: Vekil sunucusuna GSSAPI kimlik doğrulaması deneniyor

en: Attempting HTTP Basic authentication to proxy
tr: Vekile HTTP Temel kimlik doğrulaması deneniyor

en: Attempting HTTP NTLM authentication to proxy (single-sign-on)
tr: Vekile HTTP NTLM kimlik doğrulaması deneniyor (tek oturum açma)

en: Attempting HTTP NTLMv%d authentication to proxy
tr: Vekile HTTP NTLMv%d kimlik doğrulaması deneniyor

en: Attempting to connect to proxy %s%s%s:%s
tr: %s%s%s vekiline bağlantı deneniyor:%s

en: Attempting to connect to server %s%s%s:%s
tr: %s%s%s sunucusuna bağlantı deneniyor:%s

en: Auth choice "%s" matches multiple options
tr: Kimlik doğrulama seçeneği "%s" birden fazla seçenek ile eşleşiyor

en: Auth choice "%s" not available
tr: Kimlik doğrulama seçeneği "%s" kullanılabilir değil

en: Authenticate only and print login info
tr: Sadece kimlik doğrula ve giriş bilgisini yazdır

en: Authenticated to SOCKS server using password
tr: SOCKS sunucusuna parola kullanılarak kimlik doğrulandı

en: Built against SSL library with no Cisco DTLS support
tr: SSL kütüphanesini Cisco DTLS desteği olmadan derle

en: CSTP Ciphersuite: %s
tr: CSTP Şifreleme: %s

en: CSTP Dead Peer Detection detected dead peer!
tr: CTSP Ölü Uç Tespiti ölü uç tespit etti!

en: CSTP connected. DPD %d, Keepalive %d
tr: CSTP bağlandı. DPD %d, Keepalive %d

en: CSTP rekey due
tr: CSTP yeniden anahtarlama zamanı

en: Caller paused the connection
tr: Arayan bağlantısı durduruldu

en: Can't load TPM engine.
tr: TPM motoru yüklenemiyor.

en: Can't open %s: %s
tr: %s açılamıyor: %s

en: Can't open ~/.stokenrc file
tr: ~/.stokenrc dosyası açılamıyor

en: Can't plumb %s for IPv%d: %s
tr: %s IPv%d için boşaltılamıyor: %s

en: Can't push IP
tr: IP gönderilemiyor

en: Can't set ifname
tr: Ifname ayarlanamıyor

en: Cannot determine PEM encryption type
tr: PEM şifreleme türü tespit edilemiyor

en: Cannot follow redirection to non-https URL '%s'
tr: https-olmayan yönlendirme adresi '%s' takip edilemez

en: Cannot handle form method='%s', action='%s'
tr: Form yöntemi='%s', eylem='%s' işlenemiyor

en: Cannot open '%s': %s
tr: '%s' açılamıyor: %s

en: Cannot open config file '%s': %s
tr: Yapılandırma dosyası '%s' açılamıyor: %s

en: Cannot process this executable path "%s"
tr: Bu çalıştırılabilir yol "%s" işlenemiyor

en: Cannot receive HTTP 1.0 body without closing connection
tr: Bağlantı kapatılmadan HTTP 1.0 gövdesi alınamıyor

en: Cannot use 'config' option inside config file
tr: Yapılandırma dosyası içindeki 'yapılandırma' seçeneği kullanılamıyor

en: Cert file for server verification
tr: Sunucu doğrulama için sertifika dosyası

en: Certificate X.509 content not fetched by libp11
tr: X.509 sertifika içeriği libp11 ile getirilemedi

en: Certificate has GEN_IPADD altname with bogus length %d
tr: Sertifika %d sahte uzunluklu GEN_IPADD diğer adına sahip

en: Choose authentication login selection
tr: Kimlik doğrulama giriş seçimini seç

en: Client certificate expires soon at
tr: İstemci sertifikası yakında sona erecek

en: Client certificate has expired at
tr: İstemci sertifikasının süresi doldu

en: CommandLineToArgvW() failed: %s
tr: CommandLineToArgvW() başarısız oldu: %s

en: Compressed DTLS packet received when compression not enabled
tr: Sıkıştırma etkin değilken sıkıştırılmış DTLS paketi alındı

en: Compressed packet received in !deflate mode
tr: !deflate kipinde sıkıştırılmış paket alındı

en: Compression setup failed
tr: Sıkıştırma kurulumu başarısız oldu

en: Connected PC/SC reader '%s'
tr: PC/SC '%s' okuyucusuna bağlanıldı

en: Connected to HTTPS on %s
tr: %s üzerinden HTTPS bağlanıldı

en: Connection retry timeout in seconds
tr: Bağlantı yeniden deneme zaman aşımının saniye cinsinden değeri

en: Continue in background after startup
tr: Başlangıçtan sonra arkaplanda devam et

en: Continuing in background; pid %d
tr: Arkaplanda devam ediyor; pid %d

en: Cookie is no longer valid, ending session
tr: Çerez artık geçerli değil, oturum sonlandırılıyor

en: Cookie was rejected on reconnection; exiting.
tr: Yeniden bağlantı sırasında çerez reddedildi; çıkılıyor.

en: Could not calculate hash of server's certificate
tr: Sunucunun sertifikasının özeti hesaplanamadı

en: Could not extract expiration time of certificate
tr: Sertifikanın sona erme tarihi alınamadı

en: Could not initialise MD5 hash: %s
tr: MD5 özeti başlatılamadı: %s

en: Could not obtain file system ID for passphrase
tr: Anahtar parolası için dosya sistem numarası alınamadı

en: Could not open /dev/tun for plumbing
tr: Akış için /dev/tun açılamadı

en: Creating SSL connection failed
tr: SSL bağlantısı oluşturma işlemi başarısız oldu

en: DTLS Dead Peer Detection detected dead peer!
tr: DTLS Ölü Uç Tespiti ölü bir uç tespit etti!

en: DTLS Rehandshake failed; reconnecting.
tr: DTLS Elsıkışması başarısız; yeniden bağlanılıyor.

en: DTLS connection attempted with an existing fd
tr: DTLS bağlantısı var olan bir fd ile denendi

en: DTLS got write error %d. Falling back to SSL
tr: DTLS %d yazma hatası aldı. Bağlantı SSL'e düşürülüyor

en: DTLS got write error: %s. Falling back to SSL
tr: DTLS yazma hatası aldı: %s. Bağlantı SSL'e düşürülüyor

en: DTLS handshake failed: %d
tr: DTLS elsıkışması başarısız oldu: %d

en: DTLS handshake failed: %s
tr: DTLS elsıkışması başarısız oldu: %s

en: DTLS handshake timed out
tr: DTLS elsıkışması zaman aşımına uğradı

en: DTLS initialised. DPD %d, Keepalive %d
tr: DTLS sıfırlandı. DPD %d, Keepalive %d

en: DTLS option %s : %s
tr: DTLS seçeneği %s : %s

en: DTLS rekey due
tr: DTLS yeniden anahtarlama zamanı

en: DecryptMessage failed: %lx
tr: DecryptMessage başarısız oldu: %lx

en: Decrypting PEM key failed
tr: PEM anahtar şifresi açma işlemi başarısız

en: Device ID:
tr: Aygıt Kimliği:

en: Disable HTTP connection re-use
tr: HTTP bağlantısı yeniden-kullanımı devre dışı bırak

en: Disable default system certificate authorities
tr: Öntanımlı sistem sertifika yetkilileri kapatıldı

en: Disable password/SecurID authentication
tr: Parola/SecurID kimlik doğrulamasını devre dışı bırak

en: Disable proxy
tr: Vekili kapat

en: Disabling all HTTP connection re-use due to --no-http-keepalive option.
    If this helps, please report to <openconnect-devel@lists.infradead.org>.
tr: --no-http-keepalive seçeneğinden dolayı HTTP bağlantılarının yeniden kullanılması devre dışı.
    Eğer bu yardımcı olursa, lütfen <openconnect-devel@lists.infradead.org> adresine eposta atın.

en: Discard bad split exclude: "%s"
tr: "%s" hariç kötü bölmeyi çıkar

en: Discard bad split include: "%s"
tr: "%s" dahil kötü bölmeyi çıkar

en: Display help text
tr: Yardım metnini göster

en: Do not ask for IPv6 connectivity
tr: IPv6 bağlantısı isteme

en: Do not attempt XML POST authentication
tr: XML POST kimlik doğrulaması girişimi yok

en: Do not expect user input; exit if it is required
tr: Kullanıcı girdisi bekleme; gerekirse çık

en: Do not require server SSL cert to be valid
tr: Geçerli olması için SSL sertifikasına ihtiyaç yok

en: Downloaded config file did not match intended SHA1
tr: İndirilen yapılandırma dosyası istenilen SHA1 özeti ile eşleşmedi

en: Downloaded new XML profile
tr: Yeni XML profili indirildi

en: Drop privileges after connecting
tr: Bağlandıktan sonra ayrıcalıkları bırak

en: Dump HTTP authentication traffic (implies --verbose
tr: HTTP kimlik doğrulama trafiğini dök (--verbose ayrıntılı

en: ERROR: %s() called with invalid UTF-8 for '%s' argument
tr: HATA: %s() '%s' değişkeni için geçersiz UTF-8 ile çağrıldı

en: ERROR: Cannot initialize sockets
tr: HATA: Soketler başlatılamıyor

en: Empty response from server
tr: Sunucudan boş yanıt

en: EncryptMessage() failed: %lx
tr: EncryptMessage() başarısız: %lx

en: EncryptMessage() result too large (%lu + %lu + %lu)
tr: EncryptMessage() sonucu çok büyük (%lu + %lu + %lu)

en: Encrypted PEM file too short
tr: Şifrelenmiş PEM dosyası çok kısa

en: Enter '%s' to accept, '%s' to abort; anything else to view:
tr: Kabul etmek için '%s', iptal etmek için '%s'; görüntülemek için başka herhangi bir şey girin:

en: Enter PEM pass phrase:
tr: PEM parolası girin:

en: Enter PIN:
tr: PIN Girin:

en: Enter PKCS#12 pass phrase:
tr: PKCS#12 anahtar parolası girin:

en: Enter PKCS#8 pass phrase:
tr: PKCS#8 anahtar parolası girin:

en: Enter TPM SRK PIN:
tr: TPM SRK PIN girin:

en: Enter TPM key PIN:
tr: TPM anahtar PIN girin:

en: Enter credentials to unlock software token.
tr: Yazılım belirtecinin kilidini kaldırmak için kimlik bilgileri girin.

en: Enter software token PIN.
tr: Yazılım jeton PIN'i girin.

en: Error accessing registry key for network adapters
tr: Ağ bağdaştırıcıları için kayıt yeri anahtarı erişim hatası

en: Error base64-decoding encrypted PEM file: %s
tr: Şifrelenmiş PEM dosyasında base64-decoding hatası: %s

en: Error checking server cert status
tr: Sunucu sertifika durumu kontrol edilirken hata

en: Error communicating with ntlm_auth helper
tr: ntlm_auth yardımcısı ile iletişim sırasında hata

en: Error converting console input: %s
tr: Konsol girdisi dönüştürülürken hata: %s

en: Error creating HTTPS CONNECT request
tr: HTTPS CONNECT isteği oluşturmada hata

en: Error decoding TSS key blob: %s
tr: TSS anahtar damlası şifresi açılırken hata: %s

en: Error fetching HTTP response body
tr: HTTP yanıt gövdesi getirilirken hata

en: Error fetching HTTPS response
tr: HTTPS cevabı getirilirken hata

en: Error fetching chunk header
tr: Yığın başlık getirilirken hata

en: Error generating GSSAPI response:
tr: GSSAPI yanıtı üretilirken hata:

en: Error importing GSSAPI name for authentication:
tr: Kimlik doğrulama için GSSAPI adı içeri aktarılırken hata:

en: Error importing PKCS#11 URL %s: %s
tr: PKCS#11 URL %s içeri aktarılırken hata: %s

en: Error importing PKCS#11 key into private key structure: %s
tr: Özel anahtar yapısındaki PKCS#11 anahtarı içeri aktarılırken hata: %s

en: Error importing server's cert
tr: Sunucunun sertifikası içeri aktarılırken hata

en: Error importing system key %s: %s
tr: Sistem anahtarı %s içeri aktarılırken hata: %s

en: Error in TSS key blob
tr: TSS anahtar damlasında hata

en: Error in chunked decoding. Expected '', got: '%s'
tr: Yığın halinde çözmede hata. Beklenen ", alınan: '%s'

en: Error in client cert notAfter field
tr: İstemci sertifikasında notAfter alan hatası

en: Error initialising PKCS#11 key structure: %s
tr: PKCS#11 anahtar yapısı oluşturulurken hata: %s

en: Error initialising X509 cert structure
tr: X509 sertifika yapısı oluşturulurken hata

en: Error initialising private key structure: %s
tr: Özel anahtar yapısı oluşturulurken hata: %s

en: Error loading certificate from PKCS#11: %s
tr: PKCS#11'den sertifika yüklenirken hata: %s

en: Error loading system certificate: %s
tr: Sistem sertifikası yüklenirken hata: %s

en: Error opening cmd pipe
tr: cmd yolu açılırken hata

en: Error processing HTTP response
tr: HTTP yanıtı işlenirken hata

en: Error reading HTTP response body
tr: HTTP yanıt gövdesi okunurken hata

en: Error reading auth response from SOCKS proxy: %s
tr: SOCKS vekilinden kimlik doğrulama yanıtı okunurken hata: %s

en: Error reading connect response from SOCKS proxy: %s
tr: SOCKS vekilinden bağlantı yanıtı okunurken hata: %s

en: Error signing test data with private key: %s
tr: Test verisi özel anahtar ile imzalanırken hata: %s

en: Error validating signature against certificate: %s
tr: Sertifika imzası onaylanırken hata: %s

en: Error writing auth request to SOCKS proxy: %s
tr: SOCKS vekil sunucusuna kimlik doğrulama isteği yazılırken hata: %s

en: Error writing connect request to SOCKS proxy: %s
tr: SOCKS vekiline bağlantı isteği yazarken hata: %s

en: Error: Server asked us to download and run a 'Cisco Secure Desktop' trojan.
    This facility is disabled by default for security reasons, so you may wish to enable it.
tr: Hata: Sunucu 'Cisco Secure Desktop' truva atını indirmek ve çalıştırmak istedi.
    Bu özellik, güvenlik nedeniyle varsayılan olarak devre dışıdır, bu yüzden bunu etkinleştirmek isteyebilirsiniz.

en: Error: Server asked us to run CSD hostscan.
    You need to provide a suitable --csd-wrapper argument.
tr: Hata: Sunucu CSD hostscan çalıştırmak istedi.
    Uygun bir --csd-wrapper değişkeni sunmalısınız.

en: Error: TAP-Windows driver v9.9 or greater is required (found %ld.%ld)
tr: Hata: TAP-Windows sürücüsü için v9.9 ya da daha büyük sürüm gerekli (bulunan sürüm %ld.%ld)

en: Established DTLS connection (using GnuTLS). Ciphersuite %s.
tr: DTLS bağlantısı kuruldu (GnuTLS kullanarak). Şifreleme %s.

en: Established DTLS connection (using OpenSSL). Ciphersuite %s.
tr: DTLS bağlantısı sağlandı (OpenSSL kullanarak). Ciphersuite %s.

en: Established PC/SC context
tr: PC/SC içeriği belirlendi

en: Extra cert from %s: '%s'
tr: %s'den fazladan sertifika: '%s'

en: Extra cert from cafile: '%s'
tr: cafile'dan yedek sertifika: '%s'

en: Failed to SHA1 existing file
tr: Mevcut dosyanın SHA1 özeti alınamadı

en: Failed to allocate %d bytes for %s
tr: %d bayt %s için ayrılamadı

en: Failed to allocate certificate buffer
tr: Sertifika tampon belleği ayrılamadı

en: Failed to allocate memory for cafile certs
tr: cafile sertifikaları için bellek ayırma başarısız

en: Failed to allocate memory for certificate
tr: Sertifika için bellek ayrılamadı

en: Failed to allocate memory for supporting certificates
tr: Desteklenen sertifikalar için bellek ayrılamadı

en: Failed to allocate sockaddr storage
tr: sockaddr depolama ayırma başarısız

en: Failed to allocate string
tr: Karakter dizisi ayırma başarısız

en: Failed to allocate utun device name
tr: utun aygıt adı tahsis edilemedi

en: Failed to allocate vpninfo structure
tr: Vpninfo yapısı ayrılırken başarısız olundu

en: Failed to assign policy to key: %s
tr: Anahtara politika ataması başarısız: %s

en: Failed to calculate Yubikey unlock response
tr: Yubikey kilit kaldırma yanıtı hesaplanamadı

en: Failed to change to CSD home directory '%s': %s
tr: CSD ev dizinini '%s' değiştirme başarısız: %s

en: Failed to complete read from TAP device: %s
tr: TAP aygıtından okuma işlemi tamamlanamadı: %s

en: Failed to connect TPM context: %s
tr: TPM içeriğine bağlanılamadı: %s

en: Failed to connect to PC/SC reader '%s': %s
tr: PC/SC '%s' okuyucusuna bağlanılamadı: %s

en: Failed to connect to host %s
tr: %s makinesine bağlanılamadı

en: Failed to connect utun unit: %s
tr: utun birimine bağlanılamadı: %s

en: Failed to create BIO for keystore item '%s'
tr: Anahtar depo ögesi '%s' için BIO oluşturma başarısız oldu

en: Failed to create TPM context: %s
tr: TPM içeriği oluşturulamadı: %s

en: Failed to create TPM hash object: %s
tr: TPM özet nesnesi oluşturma başarısız: %s

en: Failed to create key policy object: %s
tr: Anahtar politika nesnesi oluşturma başarısız: %s

en: Failed to create new tun
tr: Yeni tun oluşturma başarısız

en: Failed to decrypt PEM key: %s
tr: PEM anahtar şifresi açılamadı: %s

en: Failed to decrypt PKCS#12 certificate file
tr: PKCS#12 sertifika dosyasının şifresi açılamadı

en: Failed to decrypt PKCS#8 certificate file
tr: PKCS#8 sertifika dosyasının şifresi açılamadı

en: Failed to determine type of private key %s
tr: %s özel anahtarının türü tespit edilemedi

en: Failed to enumerate PKCS#11 slots
tr: PKCS#11 yuvaları numaralandırma işlemi başarısız

en: Failed to enumerate certs in PKCS#11 slot '%s'
tr: PKCS#11 '%s' yuvasındaki sertifikaların sıralaması başarısız

en: Failed to enumerate keys in PKCS#11 slot '%s'
tr: PKCS#11 '%s' yuvasındaki anahtarların sıralaması başarısız

en: Failed to establish PC/SC context: %s
tr: PC/SC içeriği belirlenemedi: %s

en: Failed to establish libp11 PKCS#11 context:
tr: libp11 PKCS#11 bağlamı sağlama başarısız oldu:

en: Failed to exec CSD script %s
tr: CSD betik %s çalıştırma başarısız oldu

en: Failed to fstat() %s: %s
tr: fstat() %s başarısız oldu: %s

en: Failed to generate OTP tokencode; disabling token
tr: OTP tokencode oluşturulamadı; jeton devredışı bırakılıyor

en: Failed to get key ID: %s
tr: Anahtar kimliği alımı başarısız oldu: %s

en: Failed to get line from config file: %s
tr: Yapılandırma dosyasından satır alma başarısız: %s

en: Failed to identify private key type in '%s'
tr: '%s' konumunda özel anahtar türü tanımlama başarısız

en: Failed to init TPM engine
tr: TPM motoru başlatma işlemi başarısız oldu

en: Failed to initialise cipher for decrypting PEM file: %s
tr: PEM dosyası şifresini açmak için şifre oluşturma başarısız oldu: %s

en: Failed to install certificate in OpenSSL context
tr: OpenSSL bağlamında sertifika yükleme başarısız oldu

en: Failed to instantiated private key from PKCS#11
tr: PKCS#11'den özel anahtar örnekleme başarısız

en: Failed to interpret PEM file
tr: PEM dosyası yorumlanamadı

en: Failed to load PKCS#1 private key: %s
tr: PKCS#11 özel anahtarı yüklenemedi: %s

en: Failed to load PKCS#11 provider module (%s):
tr: PKCS#11 sağlayıcı modül yüklemesi başarısız (%s):

en: Failed to load PKCS#12 certificate: %s
tr: PKCS#12 sertifika yüklemesi başarısız oldu: %s

en: Failed to load TPM SRK key: %s
tr: TPM SRK anahtarı yüklenemedi: %s

en: Failed to load TPM SRK policy object: %s
tr: TPM SRK politika nesnesi yükleme başarısız: %s

en: Failed to load TPM key blob: %s
tr: TPM anahtar damlası yükleme başarısız: %s

en: Failed to load TPM private key
tr: TPM özel anahtar yükleme işlemi başarısız oldu

en: Failed to load X509 certificate from keystore
tr: Anahtar deposundan X509 sertifika yükleme işlemi başarısız

en: Failed to load item '%s' from keystore: %s
tr: Anahtar deposundan '%s' ögesi yüklenemedi: %s

en: Failed to load private key as PKCS#8: %s
tr: Özel anahtar PKCS#8 olarak yüklenemedi: %s

en: Failed to obtain TAP driver version: %s
tr: TAP sürücü sürümü alınamadı: %s

en: Failed to obtain WebVPN cookie
tr: WebVPN çerezi alma işlemi başarısız oldu

en: Failed to obtain exclusive access to Yubikey: %s
tr: Yubikey'e ayrıcalıklı erişim alma başarısız: %s

en: Failed to obtain exclusive access to reader '%s': %s
tr: '%s' okuyucusuna özel erişim alınamadı: %s

en: Failed to open %s
tr: %s açılamadı

en: Failed to open %s for write: %s
tr: Yazmak için %s açılırken başarısız olundu: %s

en: Failed to open %s: %s
tr: %s açma başarısız: %s

en: Failed to open '%s' for write: %s
tr: '%s' yazmak için açılamadı: %s

en: Failed to open CA file '%s'
tr: CA dosyası '%s' açma başarısız oldu

en: Failed to open CA file '%s': %s
tr: CA dosyası '%s' açma başarısız: %s

en: Failed to open HTTPS connection to %s
tr: %s hedefine HTTPS bağlantısı açılamadı

en: Failed to open SYSPROTO_CONTROL socket: %s
tr: SYSPROTO_CONTROL soketi açma işlemi başarısız: %s

en: Failed to open certificate file %s: %s
tr: %s sertifika dosyası açma işlemi başarısız oldu: %s

en: Failed to open key/certificate file %s: %s
tr: Anahtar/sertifika dosyası %s açılamadı: %s

en: Failed to open private key file %s: %s
tr: %s özel anahtarı açma başarısız: %s

en: Failed to open private key file '%s': %s
tr: Özel anahtar dosyası '%s' açılamadı: %s

en: Failed to open temporary CSD script file: %s
tr: Geçici CSD betik dosyası açılamadı: %s

en: Failed to open token file for write: %s
tr: Yazmak için jeton dosyası açma başarısız oldu: %s

en: Failed to open tun device: %s
tr: Tun aygıtı açma başarısız: %s

en: Failed to parse HTTP response '%s'
tr: HTTP yanıtı '%s' ayrıştırılamadı

en: Failed to parse PKCS#11 URI '%s'
tr: PKCS#11 URI '%s' ayrıştırma başarısız oldu

en: Failed to parse XML config file %s
tr: XML yapılandırma dosyası %s ayrıştırılamadı

en: Failed to parse redirected URL '%s': %s
tr: Yeniden yönlendirme URL'i '%s' ayrıştırması başarısız: %s

en: Failed to parse server URL '%s'
tr: Sunucu URL'i '%s' ayrıştırma işlemi başarısız oldu

en: Failed to parse server response
tr: Sunucu yanıtı ayrıştırılamadı

en: Failed to parse subject name in peer cert
tr: Eş sertifikada başlık adı ayrıştırma başarısız

en: Failed to process PKCS#12 file: %s
tr: PKCS#12 dosyası işletilemedi: %s

en: Failed to process all supporting certs. Trying anyway...
tr: Desteklenen tüm sertifikaların işlenmesi başarısız oldu. Yine de deneniyor...

en: Failed to put tun file descriptor into message-discard mode
tr: message-discard kipine tun dosyası tanımlayıcısı koyma başarısız

en: Failed to query reader list: %s
tr: Okuyucu listesi sorgulanamadı: %s

en: Failed to query utun control id: %s
tr: utun kontrol kimliği sorgulanamadı: %s

en: Failed to read %s: %s
tr: %s okunamadı: %s

en: Failed to read certificate into memory: %s
tr: Bellekteki sertifika okunamadı: %s

en: Failed to read certs from CA file '%s'
tr: '%s' CA dosyasından sertifikaları okuma başarısız

en: Failed to read certs from cafile: %s
tr: cafile üzerinden sertifika okuma başarısız: %s

en: Failed to read from SSL socket
tr: SSL soketten okuma işlemi başarısız oldu

en: Failed to read from SSL socket: %s
tr: SSL soketten okunamadı: %s

en: Failed to read from TAP device: %s
tr: TAP aygıtından okuma başarısız: %s

en: Failed to receive GSSAPI authentication token from proxy: %s
tr: Vekilden GSSAPI kimlik doğrulama jetonu alma başarısız: %s

en: Failed to receive GSSAPI protection response from proxy: %s
tr: Vekilden GSSAPI koruma yanıtı alma başarısız: %s

en: Failed to receive SSPI authentication token from proxy: %s
tr: Vekilden SSPI kimlik doğrulama jetonu alma başarısız: %s

en: Failed to receive SSPI protection response from proxy: %s
tr: Vekilden SSPI koruma yanıtı alma başarısız: %s

en: Failed to send "%s" to ykneo-oath applet: %s
tr: "%s" ykneo-oath uygulama programına gönderme başarısız: %s

en: Failed to send DPD request. Expect disconnect
tr: DPD istek gönderimi başarısız. Bağlantı kesilebilir

en: Failed to send DPD response. Expect disconnect
tr: DPD yanıtı gönderimi başarısız. Bağlantının kesilmesi bekleniyor

en: Failed to send GET request for new config
tr: Yeni yapılandırma için GET isteği gönderme başarısız

en: Failed to send GSSAPI authentication token to proxy: %s
tr: Vekil sunucusuna GSSAPI kimlik doğrulama jetonu gönderimi başarısız oldu: %s

en: Failed to send GSSAPI protection response to proxy: %s
tr: Vekile GSSAPI koruma yanıtı gönderme başarısız: %s

en: Failed to send SSPI authentication token to proxy: %s
tr: Vekile SSPI kimlik doğrulama jetonu gönderme başarısız: %s

en: Failed to send SSPI protection response to proxy: %s
tr: Vekile SSPI koruma yanıtı gönderme başarısız: %s

en: Failed to send keepalive request. Expect disconnect
tr: Keepalive isteği gönderimi başarısız. Bağlantı kesilebilir

en: Failed to set DTLS MTU: %s
tr: DTLS MTU ayarlanamadı: %s

en: Failed to set DTLS priority: %s
tr: DTLS önceliği ayarlanamadı: %s

en: Failed to set DTLS session parameters: %s
tr: DTLS oturum parametreleri ayarlanamadı: %s

en: Failed to set TAP IP addresses: %s
tr: TAP IP adresleri ayarlanamadı: %s

en: Failed to set TAP media status: %s
tr: TAP ortam durumu ayarlama başarısız: %s

en: Failed to set TPM PIN: %s
tr: TPM PIN ayarlanamadı: %s

en: Failed to set TPM SRK password
tr: TPM SRK parolası ayarlama işlemi başarısız oldu

en: Failed to set key PIN: %s
tr: Anahtar PIN ayarlanamadı: %s

en: Failed to set value in TPM hash object: %s
tr: TPM özet nesnesinde değer ayarlama başarısız: %s

en: Failed to setup PKCS#12 data structure: %s
tr: PKCS#12 veri yapısı kurulamadı: %s

en: Failed to spawn script '%s' for %s: %s
tr: %s için '%s' betiği oluşturma başarısız: %s

en: Failed to stat key/certificate file %s: %s
tr: %s anahtarının/sertifika dosyasının konumu belirlenemedi: %s

en: Failed to use X509 certificate from keystore
tr: Anahtar deposundan X509 sertifikası kullanma başarısız oldu

en: Failed to use private key from keystore
tr: Anahtar deposundan özel anahtar kullanma başarısız

en: Failed to write config to %s: %s
tr: %s konumuna yapılandırma yazma başarısız: %s

en: Failed to write incoming packet: %s
tr: Gelen paketi yazma başarısız: %s

en: Failed to write temporary CSD script file: %s
tr: Geçici CSD betik dosyası yazılamadı: %s

en: Failed to write to SSL socket
tr: SSL sokete yazma işlemi başarısız oldu

en: Failed to write to SSL socket: %s
tr: SSL soketine yazılamadı: %s

en: Failed to write to TAP device: %s
tr: TAP aygıtına yazılamadı: %s

en: Failed to write token: %s
tr: Jetona yazma başarısız: %s

en: Failure response to "%s": %04x
tr: "%s" yanıt verme başarısız: %04x

en: Fatal error in command line handling
tr: Komut satırı işlemede önemli hata

en: For assistance with OpenConnect, please see the web page at
      http://www.infradead.org/openconnect/mail.html
tr: OpenConnect konusunda yardım için, lütfen
      http://www.infradead.org/openconnect/mail.html adresindeki web
    sayfasına bakın

en: Forgetting non-functional previous peer address
tr: İşlevsel olmayan önceki uç adres unutuluyor

en: Form choice has no name
tr: Form seçiminin adı yok

en: Found %d certs in slot '%s'
tr: %d yuvasında '%s' sertifika bulundu

en: Found %d keys in slot '%s'
tr: %d yuvasında '%s' anahtarları bulundu

en: Found %s/%s key '%s' on '%s'
tr: '%s' üzerinde %s/%s anahtar '%s' bulundu

en: Found ykneo-oath applet v%d.%d.%d.
tr: ykneo-oat uygulama programı v%d.%d.%d bulundu.

en: GSSAPI authentication completed
tr: GSSAPI kimlik doğrulaması tamamlandı

en: GSSAPI token too large (%zd bytes)
tr: GSSAPI jetonu çok büyük (%zd bayt)

en: General Yubikey failure: %s
tr: Genel Yubikey hatası: %s

en: General failure in liboath
tr: Genel liboath eksikliği

en: General failure in libstoken
tr: Genel libstoken eksikliği

en: General failure in libstoken.
tr: libstoken kütüphanesinde genel hata.

en: Generating OATH HOTP token code
tr: OATH HOTP jeton kodu oluşturuluyor

en: Generating OATH TOTP token code
tr: OATH TOTP jeton kodu oluşturuluyor

en: Generating RSA token code
tr: RSA belirteç kodu oluşturuluyor

en: Generating Yubikey token code
tr: Yubikey jeton kodu oluşturuluyor

en: GnuTLS non-fatal return during handshake: %s
tr: GnuTLS el sıkışma sırasında ölümcül olmayan bir hata döndürdü: %s

en: Got CONNECT response: %s
tr: CONNECT yanıtı alındı: %s

en: Got CSTP DPD request
tr: CSTP DPD isteği alındı

en: Got CSTP DPD response
tr: CSTP DPD yanıtı alındı

en: Got CSTP Keepalive
tr: CSTP Keepalive alındı

en: Got DTLS DPD request
tr: DTLS DPD isteği alındı

en: Got DTLS DPD response
tr: DTLS DPD yanıtı alındı

en: Got DTLS Keepalive
tr: DTLS Keepalive alındı

en: Got GSSAPI protection response of %zu bytes: %02x %02x %02x %02x
tr: %zu bayt GSSAPI koruma yanıtı alındı: %02x %02x %02x %02x

en: Got GSSAPI token of %zu bytes: %02x %02x %02x %02x
tr: %zu bayt GSSAPI jetonu alındı: %02x %02x %02x %02x

en: Got HTTP response: %s
tr: HTTP yanıtı alındı: %s

en: Got SSPI protection response of %d bytes: %02x %02x %02x %02x
tr: %d bayt SSPI koruma yanıtı alındı: %02x %02x %02x %02x

en: Got SSPI token of %lu bytes: %02x %02x %02x %02x
tr: %lu bayt SSPI jetonu alındı: %02x %02x %02x %02x

en: Got inappropriate HTTP CONNECT response: %s
tr: Uygun olmayan HTTP CONNECT yanıtı alındı: %s

en: Got next CA '%s' from PKCS11
tr: PKCS11'dan sonraki CA '%s' alındı

en: HTTP body %s (%d)
tr: HTTP gövde %s (%d)

en: HTTP header User-Agent: field
tr: HTTP başlığı User-Agent: alan

en: Host "%s" has UserGroup "%s"
tr: Sunucu "%s" "%s" KullanıcıGrubuna sahip

en: Host "%s" has address "%s"
tr: Sunucu "%s" "%s" adresine sahip

en: Host "%s" not listed in config; treating as raw hostname
tr: "%s" makinesi yapılandırmada listelenmiyor; ham makine adı olarak işleniyor

en: IPv6 configuration received but MTU %d is too small.
tr: IPv6 yapılandırması alındı fakat MTU %d çok küçük.

en: Ignoring non-matching TAP interface "%s"
tr: Eşleşmeyen TAP arayüzü "%s" yok sayılıyor

en: Ignoring unknown HTTP response line '%s'
tr: Bilinmeyen HTTP yanıt satırı '%s' yoksayılıyor

en: Importing X509 certificate failed: %s
tr: X509 sertifika içeri aktarma işlemi başarısız: %s

en: Incorrect device ID or password; try again.
tr: Hatalı aygıt kimliği ya da parolası; tekrar deneyin.

en: Indicate path MTU to/from server
tr: Sunucudan/sunucuya MTU yolu belirtin

en: Initialise DTLSv1 CTX failed
tr: DTLSv1 CTX başlatma başarısız

en: Initialise DTLSv1 session failed
tr: DTLSv1 oturumu başlatma başarısız

en: InitializeSecurityContext() failed: %lx
tr: InitializeSecurityContext() başarısız oldu: %lx

en: Invalid GSSAPI protection response from proxy (%zu bytes)
tr: Vekil sunucudan geçersiz GSSAPI koruma yanıtı (%zu bayt)

en: Invalid OS identity "%s"
tr: Geçersiz OS kimliği "%s"

en: Invalid PIN format; try again.
tr: Geçersiz PIN biçemi; tekrar deneyin.

en: Invalid SSPI protection response from proxy (%lu bytes)
tr: Vekil sunucusundan geçersiz SSPI koruma yanıtı (%lu bayt)

en: Invalid cookie offered: %s
tr: Geçersiz çerez verildi: %s

en: Invalid interface name '%s'; must match 'tun%%d'
tr: Geçersiz arayüz adı '%s'; 'tun%%d' ile eşleşmeli

en: Invalid interface name '%s'; must match 'utun%%d' or 'tun%%d'
tr: Geçersiz arayüz adı '%s'; 'utun%%d' ya da 'tun%%d' eşleşmeli

en: Invalid short response to "%s" from ykneo-oath applet
tr: Ykneo-oath uygulama programından "%s" konumuna geçersiz kısa yanıt

en: Invalid software token mode "%s"
tr: Geçersiz yazılım jeton kipi "%s"

en: Key not found
tr: Anahtar bulunamadı

en: Key passphrase is fsid of file system
tr: Anahtar parolası dosya sisteminin fsid'sidir

en: Keystore locked
tr: Anahtar deposu kilitlendi

en: Keystore uninitialized
tr: Anahtar deposu başlatılmamış

en: LZS decompression failed: %s
tr: LZS açma işlemi başarısız oldu: %s

en: Less output
tr: Daha az çıktı

en: Loading certificate failed
tr: Sertifika yükleme başarısız oldu

en: Loading certificate failed. Aborting.
tr: Sertifika yükleme başarısız oldu. Durduruluyor.

en: Loading certificate failed: %s
tr: Sertifika yüklenirken başarısız oldu: %s

en: Loading private key failed
tr: Özel anahtar yükleme başarısız

en: Loading private key failed (see above errors)
tr: Özel anahtar yükleme başarısız oldu (yukarıdaki hatalara bakın)

en: Loading private key failed (wrong passphrase?)
tr: Özel anahtar yükleme başarısız oldu (hatalı anahtar parolası mı?)

en: Logged in to PKCS#11 slot '%s'
tr: PKCS#11 '%s' yuvasına giriş yapıldı

en: Logging in to PKCS#11 slot '%s'
tr: PKCS#11 '%s' yuvasına giriş yapılıyor

en: MD5 hash error: %s
tr: MD5 özet hatası: %s

en: MTU %d too small
tr: MTU %d çok küçük

en: Matched %s address '%s'
tr: %s adresi '%s' ile eşleşti

en: Matched DNS altname '%s'
tr: Eşleşmiş DNS diğer ismi '%s'

en: Matched URI '%s'
tr: Eşleşen URI '%s'

en: Matched peer certificate subject name '%s'
tr: Eşleşmiş uç sertifika başlık adı '%s'

en: Missing DEK-Info: header from OpenSSL encrypted key
tr: Eksik DEK-Bilgisi: OpenSSL şifrelenmiş anahtardan bir başlık

en: More output
tr: Daha fazla çıktı

en: No --script argument provided; DNS and routing are not configured
tr: Hiçbir --script değişkeni verilmemiş; DNS ve yönlendirme yapılandırılmamış

en: No DTLS address
tr: DTLS adresi yok

en: No DTLS when connected via proxy
tr: Vekil sunucu yolu ile bağlandığında DTSL yok

en: No IP address received. Aborting
tr: Hiçbir IP adresi alınamadı. Durduruluyor

en: No MTU received. Aborting
tr: Hiçbir MTU alınamadı. Durduruluyor

en: No SSL certificate found to match private key
tr: Özel anahtar ile eşleşen sertifika bulunamadı

en: No Windows-TAP adapters found. Is the driver installed?
tr: Windows-TAP bağdaştırıcısı bulunamadı. Sürücü kurulu mu?

en: No altname in peer cert matched '%s'
tr: Uç sertifikasında '%s' ile eşleşen diğer bir isim yok

en: No certificate found in file
tr: Dosyada hiçbir sertifika bulunamadı

en: No error
tr: Hata yok

en: No form handler; cannot authenticate.
tr: Form işleyicisi yok; kimlik doğrulanamıyor.

en: No input name in form
tr: Formda girdi adı yok

en: No input type in form
tr: Formda girdi türü yok

en: No match for %s address '%s'
tr: %s adresi ile '%s' için eşleşme yok

en: No match for URI '%s'
tr: URI '%s' için eşleşme yok

en: No match for altname '%s'
tr: Diğer isim '%s' için eşleşme yok

en: No memory for allocating cookies
tr: Çerezlere ayrılacak bellek yok

en: No memory for options
tr: Seçenekler için bellek yok

en: No more authentication methods to try
tr: Denenecek kimlik doğrulama yöntemi kalmadı

en: No server specified
tr: Sunucu belirtilmemiş

en: No subject name in peer cert!
tr: Uç sertifikada başlık adı yok!

en: No work to do; sleeping for %d ms...
tr: Yapılacak iş yok; %d ms'dir bekliyor...

en: Not downloading XML profile because SHA1 already matches
tr: SHA1 özeti zaten eşleştiğinden dolayı XML profili indirilemiyor

en: OK to generate INITIAL tokencode
tr: INITIAL jeton kodu oluşturmak için OK basın

en: OK to generate NEXT tokencode
tr: NEXT jeton kodu oluşturmak için OK basın

en: OS type (linux,linux-64,win,...) to report
tr: Bildirilecek işletim sistemi (linux, linux-64,win,...) türü

en: Only a few tries left before locking!
tr: Kilitlemeden önce sadece birkaç deneme hakkınız kaldı!

en: Only http or socks(5) proxies supported
tr: Sadece http ya  da socks(5) vekilleri destekleniyor

en: Only https:// permitted for server URL
tr: Sunucu URL'i için sadece https:// izinli

en: OpenConnect version %s
tr: OpenConnect sürümü %s

en: OpenConnect was not built with Yubikey support
tr: OpenConnect Yubikey desteğiyle derlendi

en: OpenConnect was not built with liboath support
tr: OpenConnect liboath desteğiyle derlendi

en: OpenConnect was not built with libstoken support
tr: OpenConnect libstoken desteğiyle derlendi

en: OpenSSL ENGINE not present
tr: OpenSSL MOTORU mevcut değil

en: OpenSSL ciphers to support for DTLS
tr: DTLS desteği için OpenSSL şifreleri

en: Opened tun device %s
tr: Tun aygıtı %s açıldı

en: Option '%s' does not take an argument at line %d
tr: '%s' seçeneği %d satırında bağımsız değişken almaz

en: Option '%s' requires an argument at line %d
tr: '%s' seçeneği %d satırında bir değişken ister

en: PEM file
tr: PEM dosyası

en: PEM password too long (%d >= %d)
tr: PEM parolası çok uzun (%d >= %d)

en: PIN expired
tr: PIN süresi doldu

en: PIN locked
tr: PIN kilitlendi

en: PIN required for %s
tr: %s için PIN gerekli

en: PIN required for Yubikey OATH applet
tr: Yubikey OATH uygulaması için PIN gerekiyor

en: PKCS#11 file contained no certificate
tr: PKCS#11 dosyası hiçbir sertifika içermiyor

en: PKCS#12 contained no certificate!
tr: PKCS#12 sertifika içermiyor!

en: PKCS#12 contained no private key!
tr: PKCS#12 hiçbir özel anahtar içermiyor!

en: Parse PKCS#12 failed (see above errors)
tr: PKCS#12 ayrıştırma başarısız oldu (yukarıdaki hataları bakın)

en: Pass traffic to 'script' program, not tun
tr: Trafiği tun yerine 'betik' programından geçir

en: Password authentication to SOCKS server failed
tr: SOCKS sunucusuna parola kimlik doğrulaması başarısız oldu

en: Password:
tr: Parola:

en: Peer cert subject mismatch ('%s' != '%s')
tr: Uç sertifika başlığı eşleşmiyor ('%s' != '%s')

en: Permission denied
tr: Erişim engellendi

en: Prepend timestamp to progress messages
tr: İlerleme mesajları için zaman damgasını başa ekle

en: Protocol error
tr: Protokol hatası

en: Proxy CONNECT request failed: %d
tr: Vekil sunucu CONNECT isteği başarısız oldu: %d

en: Proxy from libproxy: %s://%s:%d/
tr: libproxy kütüphanesinden vekil: %s://%s:%d/

en: Proxy requested Basic authentication which is disabled by default
tr: Vekil, öntanımlı olarak devredışı olan Temel kimlik doğrulaması istedi

en: QueryContextAttributes() failed: %lx
tr: QueryContextAttributes() başarısız: %lx

en: Queue length zero not permitted; using 1
tr: Kuyruk uzunluğu olarak sıfıra izin verilmiyor; 1 kullanılacak

en: Read cookie from standard input
tr: Standart girdiden çerez oku

en: Read options from config file
tr: Yapılandırma dosyasından seçenekleri oku

en: Read password from standard input
tr: Standart girdiden parola oku

en: ReadConsole() failed: %s
tr: ReadConsole() başarısız oldu: %s

en: Received %s compressed data packet of %d bytes (was %d)
tr: %s bayt %d sıkıştırılmış veri paketi alındı (%d idi)

en: Received <client-cert-request> when not expected.
tr: Beklenmeyen <client-cert-request> alındı.

en: Received DTLS packet 0x%02x of %d bytes
tr: DTLS paketinin 0x%02x / %d kadarı alındı

en: Received server disconnect: %02x '%s'
tr: Sunucu bağlantı kesimi: %02x '%s'

en: Received uncompressed data packet of %d bytes
tr: %d bayt sıkıştırılmamış veri paketi alındı

en: Reconnect failed
tr: Yeniden bağlanılamadı

en: Reconnect gave different IPv6 address (%s != %s)
tr: Yeniden bağlantı farklı IPv6 adresi getirdi (%s != %s)

en: Reconnect gave different IPv6 netmask (%s != %s)
tr: Yeniden bağlantı farklı bir IPv6 ağ maskesi getirdi (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP address (%s != %s)
tr: Yeniden bağlantı farklı eski bir IP adresi getirdi (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP netmask (%s != %s)
tr: Yeniden bağlantı eski bir IP ağ maskesi getirdi (%s != %s)

en: Reconnecting to DynDNS server using previously cached IP address
tr: Önceden önbellekte tutulan IP adresi kullanılarak DynDNS sunucusuna yeniden bağlanılıyor

en: Reconnecting to proxy %s
tr: %s vekil sunucusuna yeniden bağlanılıyor

en: Refreshing %s after 1 second...
tr: 1 saniye sonra %s tazelenecek...

en: Rehandshake failed; attempting new-tunnel
tr: Yeniden elsıkışma başarısız oldu; yeni-tünel deneniyor

en: Renegotiated SSL on %s
tr: %s üzerindeki SSL yeniden değerlendirildi

en: Report version number
tr: Sürüm numarasını raporla

en: Requesting HTTP proxy connection to %s:%d
tr: %s sunucusuna HTTP vekil bağlantısı isteniyor:%d

en: Requesting SOCKS proxy connection to %s:%d
tr: Şuradan SOCKS vekil bağlantısı isteniyor %s:%d

en: Require perfect forward secrecy
tr: Mükemmel ileri gizlilik iste

en: Response body has negative size (%d)
tr: Yanıt gövdesi sıfırdan küçük bir boyutta (%d)

en: Response was:%s
tr: Yanıt:%s

en: SOCKS proxy demands message confidentiality, which is not supported
tr: SOCKS vekil sunucusu desteklenmeyen ileti gizliliği ister

en: SOCKS proxy demands message integrity, which is not supported
tr: SOCKS vekil sunucusu desteklenmeyen ileti bütünlüğü ister

en: SOCKS proxy demands protection unknown type 0x%02x
tr: SOCKS vekil sunucusu bilinmeyen koruma türü 0x%02x ister

en: SOCKS proxy error %02x
tr: SOCKS vekil hatası %02x

en: SOCKS proxy error %02x: %s
tr: SOCKS vekil hatası %02x: %s

en: SOCKS server reported GSSAPI context failure
tr: SOCKS sunucusu GSSAPI içerik hatası raporladı

en: SOCKS server reported SSPI context failure
tr: SOCKS sunucusu SSPI içerik hatasını raporladı

en: SOCKS server requested GSSAPI authentication
tr: SOCKS sunucusu GSSAPI kimlik doğrulaması istedi

en: SOCKS server requested password authentication
tr: SOCKS sunucusu parola kimlik doğrulaması istedi

en: SOCKS server requested unknown authentication type %02x
tr: SOCKS sunucusu bilinmeyen %02x kimlik doğrulama türünü ister

en: SOCKS server requested username/password but we have none
tr: SOCKS sunucusu kullanıcı adı/parola istedi fakat hiçbiri mevcut değil

en: SOCKS server requires authentication
tr: SOCKS sunucusu kimlik doğrulama gerektirir

en: SSL certificate authentication failed
tr: SSL sertifikası kimlik doğrulama hatası

en: SSL connection cancelled
tr: SSL bağlantısı iptal edildi

en: SSL connection failure
tr: SSL bağlantı hatası

en: SSL connection failure: %s
tr: SSL bağlantı hatası: %s

en: SSL negotiation with %s
tr: %s ile SSL anlaşması

en: SSL read cancelled
tr: SSL okuma iptal edildi

en: SSL read error %d (server probably closed connection); reconnecting.
tr: SSL okuma hatası %d (sunucu muhtemelen bağlantıyı kapattı); yeniden bağlanılıyor.

en: SSL read error: %s; reconnecting.
tr: SSL okuma hatası: %s; yeniden bağlanılıyor.

en: SSL send failed: %s
tr: SSL gönder başarısız oldu: %s

en: SSL socket closed uncleanly
tr: SSL soket temiz olmayan bir şekilde kapattı

en: SSL write cancelled
tr: SSL yazması iptal edildi

en: SSL wrote too few bytes! Asked for %d, sent %d
tr: SSL çok az bayt yazdı! İstenen %d, gönderilen %d

en: SSL_set_session() failed with old protocol version 0x%x
    Are you using a version of OpenSSL older than 0.9.8m?
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Use the --no-dtls command line option to avoid this message
tr: Eski protokol sürümü 0x%x ile SSL_set_session() başarısız oldu
    OpenSSL'in 0.9.8m'den daha eski bir sürümünü mü kullanıyorsunuz?
    http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751 adresine bakın
    Bu iletiyi engellemek için --no-dtls komut satırı seçeneğini kullan

en: SSL_write failed: %d
tr: SSL_write başarısız oldu: %d

en: SSPI token too large (%ld bytes)
tr: SSPI belirteci çok büyük (%ld bayt)

en: Script '%s' exited abnormally (%x)
tr: '%s' betiğinden anormal çıkıldı (%x)

en: Script '%s' returned error %d
tr: Betik '%s' %d hatasını döndü

en: See http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html
tr: http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html adresine bakın

en: Send BYE packet: %s
tr: BYE paketi gönder: %s

en: Send CSTP DPD
tr: CSTP DPD gönder

en: Send CSTP Keepalive
tr: CSTP Keepalive Gönder

en: Send DTLS DPD
tr: DTLS DPD Gönder

en: Send DTLS Keepalive
tr: DTLS Keepalive gönder

en: Sending GSSAPI protection negotiation of %zu bytes
tr: %zu bayt GSSAPI koruma uzlaşması gönderiliyor

en: Sending GSSAPI token of %zu bytes
tr: %zu bayt GSSAPI jetonu gönderiliyor

en: Sending SSPI protection negotiation of %u bytes
tr: %u bayt SSPI koruma uzlaşması gönderiliyor

en: Sending SSPI token of %lu bytes
tr: %lu bayt SSPI jetonu gönderiliyor

en: Sending proxy request failed: %s
tr: Vekil sunucu isteği gönderme başarısız oldu: %s

en: Sending uncompressed data packet of %d bytes
tr: %d bayt sıkıştırılmamış veri paketi gönderiliyor

en: Sent DTLS packet of %d bytes; DTLS send returned %d
tr: %d bayt DTLS paketi gönderildi; DTLS %d döndürdü

en: Server SSL certificate didn't match: %s
tr: Sunucu SSL sertifikası uyuşmadı: %s

en: Server certificate verify failed: %s
tr: Sunucu sertifika doğrulaması başarısız oldu: %s

en: Server is rejecting the Yubikey token; switching to manual entry
tr: Sunucu Yubikey jetonunu reddediyor; elle giriş için değiştiriliyor

en: Server is rejecting the soft token; switching to manual entry
tr: Sunucu yazılım jetonunu reddediyor; manuel giriş için değiştiriliyor

en: Server key hash: %s
tr: Sunucu anahtar özeti: %s

en: Server offered no DTLS cipher option
tr: Sunucu hiçbir DTLS şifreleme seçeneği sunmadı

en: Server presented no certificate
tr: Sunucu hiçbir sertifika sunamadı

en: Server requested SSL client certificate after one was provided
tr: Biri girildikten sonra sunucu SSL istemci sertifikası istedi

en: Server requested SSL client certificate; none was configured
tr: Sunucu SSL istemci sertifikası istedi; ama yapılandırılmış bir sertifika yok

en: Server's certificate SHA1 fingerprint
tr: Sunucunun sertifika SHA1 parmakizi

en: Session terminated by server; exiting.
tr: Oturum sunucu tarafından sonlandırıldı; çıkılıyor.

en: Set DTLS cipher list failed
tr: DTLS şifre listesi ayarlama başarısız

en: Set key passphrase or TPM SRK PIN
tr: Anahtar parolası ya da TPM SRK PIN ayarla

en: Set login usergroup
tr: Giriş kullanıcı grubu ayarla

en: Set login username
tr: Giriş kullanıcı adı ayarla

en: Set minimum Dead Peer Detection interval
tr: Asgari Ölü Uç Tespit aralığı ayarla

en: Set packet queue limit to LEN pkts
tr: LEN pkts için paket kuyruk sınırı ayarla

en: Set proxy authentication methods
tr: Vekil sunucu kimlik doğrulama yöntemlerini ayarla

en: Set proxy server
tr: Vekil sunucu ayarla

en: Set up tun device failed
tr: tun aygıtı ayarlama başarısız oldu

en: Set up tun script failed
tr: tun aygıtı ayarlama başarısız oldu

en: Setting PKCS#11 certificate failed: %s
tr: PKCS#11 sertifika ayarlanması başarısız oldu: %s

en: Setting certificate failed: %s
tr: Sertifika ayarlama başarısız: %s

en: Shell command line for using a vpnc-compatible config script
tr: vpnc uyumlu yapılandırma betiği kullanmak için kabuk komut satırı

en: Short packet received (%d bytes)
tr: Kısa paket alındı (%d bayt)

en: Socket connect cancelled
tr: Soket bağlantısı iptal edildi

en: Soft token init was successful.
tr: Yazılım jetonu başarıyla başlatıldı.

en: Soft token string is invalid
tr: Yazılım jeton katarı geçersiz

en: Software token secret
tr: Yazılım jeton sırrı

en: Software token type: rsa, totp or hotp
tr: Yazılım jeton türü: rsa, totp ya da hotp

en: Spawning tunnel scripts is not yet supported on Windows
tr: Tünel betiği oluşturma henüz Windows için desteklenmiyor

en: System error
tr: Sistem hatası

en: TAP device aborted connectivity. Disconnecting.
tr: TAP aygıtı bağlantıyı durdurdu. Bağlantı kesiliyor.

en: TPM hash signature failed: %s
tr: TPM özet imzası başarısız: %s

en: TPM sign function called for %d bytes.
tr: %d bayt için TPM imza fonksiyonu çağrıldı.

en: TTL expired
tr: TTL süresi doldu

en: Temporary directory '%s' is not writable: %s
tr: Geçici dizin '%s' yazılabilir değildir: %s

en: This binary built without PKCS#11 support
tr: Bu ikili dosya PKCS#11 desteği olmadan derlendi

en: This binary built without system key support
tr: Bu ikili dosya sistem anahtar desteği olmadan derlenmiş

en: This is probably because your OpenSSL is broken
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984
tr: Bu muhtemelen OpenSSL'inizin bozulmasından dolayıdır
    http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984 adresine bakın

en: This is the final try before locking!
tr: Bu kilitlemeden önce son deneme hakkınızdır!

en: This version of OpenConnect was built without GSSAPI support
tr: OpenConnect'in bu sürümü GSSAPI desteği olmadan derlendi

en: This version of OpenConnect was built without PKCS#11 support
tr: OpenConnect'in bu sürümü PKCS#11 desteği olmadan derlendi

en: This version of OpenConnect was built without PSKC support
tr: OpenConnect'in bu sürümü PSKC desteği olmadan derlendi

en: This version of OpenConnect was built without TPM support
tr: OpenConnect'in bu sürümü TPM desteği olmadan derlendi

en: This version of openconnect was built without libproxy support
tr: Openconnect'in bu sürümü libproxy desteği olmadan derlendi

en: Token '%s' not found on Yubikey '%s'. Searching for another Yubikey...
tr: Yubikey '%s' üzerinde '%s' jetonu bulunamadı. Başka Yubikey aranıyor...

en: Too many arguments on command line
tr: Komut satırında çok fazla değişken

en: Treating host "%s" as a raw hostname
tr: "%s" istemcisi ham makine adı olarak işleniyor

en: Trying PKCS#11 key URL %s
tr: PKCS#11 anahtar URL'i %s deneniyor

en: Trying to run Linux CSD trojan script.
tr: Linux CSD truva atı betiği çalıştırma deneniyor.

en: URI '%s' has non-empty path; ignoring
tr: URI '%s' boş olmayan yola sahip; yoksayılıyor

en: Undefined action
tr: Tanımlanmamış eylem

en: Unexpected %d result from server
tr: Sunucudan beklenmeyen %d sonucu

en: Unexpected address type %02x in SOCKS connect response
tr: SOCKS bağlantı adresinde beklenmeyen adres türü %02x

en: Unexpected auth response from SOCKS proxy: %02x %02x
tr: SOCKS vekilinden beklenmeyen kimlik doğrulama yanıtı: %02x %02x

en: Unexpected connect response from SOCKS proxy: %02x %02x...
tr: SOCKS vekilinden beklenmeyen bağlantı yanıtı: %02x %02x...

en: Unexpected packet length. SSL_read returned %d but packet is
tr: Beklenmeyen paket uzunluğu. SSL_read %d döndü fakat paket

en: Unhandled SSL UI request type %d
tr: İşlenmeyen SSL UI istek türü %d

en: Unknown CSTP-Content-Encoding %s
tr: Bilinmeyen CSTP-Content-Encoding %s

en: Unknown DTLS packet type %02x, len %d
tr: Bilinmeyen DTLS paket türü %02x, uzunluğu %d

en: Unknown DTLS parameters for requested CipherSuite '%s'
tr: Sunucudan istenen Şifreleme Listesi '%s' için bilinmeyen DTLS parametreleri

en: Unknown DTLS-Content-Encoding %s
tr: Bilinmeyen DTLS-Content-Encoding %s

en: Unknown GSSAPI status response (0x%02x) from SOCKS server
tr: SOCKS sunucusundan bilinmeyen GSSAPI durumu cevabı (0x%02x)

en: Unknown SSPI status response (0x%02x) from SOCKS server
tr: SOCKS sunucusundan bilinmeyen SSPI durum yanıtı (0x%02x)

en: Unknown Transfer-Encoding: %s
tr: Bilinmeyen Transfer-Encoding: %s

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown error logging in to PKCS#11 token
tr: PKCS#11 belirteci için bilinmeyen hata günlüğü

en: Unknown error; exiting.
tr: Bilinmeyen hata; çıkılıyor.

en: Unknown input type %s in form
tr: Formda bilinmeyen girdi türü %s

en: Unknown packet %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x
tr: Bilinmeyen paket %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x

en: Unknown packet (len %d) received: %02x %02x %02x %02x...
tr: Bilinmeyen paket (uzunluk %d) alındı: %02x %02x %02x %02x...

en: Unknown proxy type '%s'
tr: Bilinmeyen vekil sunucu türü '%s'

en: Unknown response from server
tr: Sunucudan bilinmeyen yanıt

en: Unrecognised option at line %d: '%s'
tr: %d satırında tanınmayan seçenek: '%s'

en: Unrecognised response from Yubikey when generating tokencode
tr: Tokencode oluşturulurken Yubikey'den gelen tanınmayan yanıt

en: Unrecognised response from ykneo-oath applet
tr: Ykneo-oath uygulama programından tanınmayan yanıt

en: Unsupported PEM encryption type: %s
tr: Desteklenmeyen PEM şifreleme türü: %s

en: Usage:  openconnect [options] <server>
tr: Kullanım:  openconnect [seçenekler]<server>

en: Use IFNAME for tunnel interface
tr: Tünel arayüzü için IFNAME kullan

en: Use SSL client certificate CERT
tr: SSL istemci sertifikası CERT kullan

en: Use SSL private key file KEY
tr: SSL özel anahtar dosyası KEY kullan

en: Use libproxy to automatically configure proxy
tr: Vekili otomatik yapılandırmak için libproxy kullan

en: Use syslog for progress messages
tr: İlerleme mesajları için syslog'u kullan

en: User bypassed soft token.
tr: Kullanıcı yazılım jetonunu atladı.

en: User detached from session (SIGHUP); exiting.
tr: Kullanıcı oturumdan ayrıldı (SIGHUP); çıkılıyor.

en: User input required in non-interactive mode
tr: Etkileşimli olmayan kipte kullanıcı girdisi istedi

en: User requested reconnect
tr: Kullanıcı yeniden bağlantı istedi

en: Username and password for SOCKS authentication must be < 255 bytes
tr: SOCKS kimlik doğrulaması için kullanıcı adı ve parola < 255 bayt olmalıdır

en: Using GnuTLS. Features present:
tr: GnuTLS kullanılıyor. Mevcut özellikler:

en: Using OpenSSL. Features present:
tr: OpenSSL kullanılıyor. Mevcut özellikler:

en: Using PKCS#11 certificate %s
tr: PKCS#11 sertifikası %s kullanılıyor

en: Using PKCS#11 key %s
tr: PKCS#11 anahtarı %s kullanılıyor

en: Using certificate file %s
tr: %s sertifika dosyası kullanılıyor

en: Using client certificate '%s'
tr: İstemci sertifikası '%s' kullanılıyor

en: Using private key file %s
tr: Özel anahtar dosyası %s kullanılıyor

en: Using system certificate %s
tr: Sistem sertifikası %s kullanılıyor

en: Using system key %s
tr: Sistem anahtarı %s kullanılıyor

en: VPN service unavailable; reason: %s
tr: VPN hizmeti kullanılamıyor; nedeni: %s

en: Value corrupted
tr: Değer bozulmuş

en: WARNING: GnuTLS returned incorrect issuer certs; authentication may fail!
tr: UYARI: GnuTLS hatalı sertifika sağlayıcı bilgisi dönüyor; kimlik doğrulama işlemi başarısız sonuçlanabilir!

en: WARNING: This version of openconnect is %s but
             the libopenconnect library is %s
tr: UYARI: Openconnect sürümü %s fakat
             libopenconnect kütüphanesi %s'dir

en: WARNING: This version of openconnect was built without iconv
             support but you appear to be using the legacy character
             set "%s". Expect strangeness.
tr: UYARI: Openconnect uygulamasının bu sürümü iconv desteği olmadan
             derlendi fakat "%s" eski karakter kümesini kullanıyor görünüyorsunuz.
             Garip davranışlara hazır olun.

en: WaitForMultipleObjects failed: %s
tr: WaitForMultipleObjects başarısız oldu: %s

en: Waiting for tun write...
tr: Tun yazma için bekleniyor...

en: Warn when certificate lifetime < DAYS
tr: Sertifika ömrü < DAYS durumuna geldiğinde uyar

en: Warning: you are running insecure CSD code with root privileges
    	 Use command line option "--csd-user"
tr: Uyarı: güvenli olmayan CSD kodunu root haklarıyla çalıştırıyorsunuz
    	 "--csd-user" komut satırı seçeneğini kullan

en: Write the daemon's PID to this file
tr: Artalan işlemin PID bilgisini bu dosyaya yaz

en: Wrong PIN
tr: Yanlış PIN

en: Wrong password
tr: Hatalı parola

en: Wrote %ld bytes to tun
tr: %ld bayt tun'a yazıldı

en: Wrote %ld bytes to tun after waiting
tr: Bekleme sonrası tun için %ld bayt yazıldı

en: X-DTLS-Session-ID not 64 characters; is: "%s"
tr: X-DTLS-Session-ID, 64 karakter değil, uzunluğu: "%s"

en: XML POST enabled
tr: XML POST etkinleştirildi

en: XML config file
tr: XML yapılandırma dosyası

en: XML config file SHA1: %s
tr: XML yapılandırma dosyası SHA1: %s

en: XML response has no "auth" node
tr: XML yanıtı hiçbir "auth" düğümü içermiyor

en: Your OpenSSL is older than the one you built against, so DTLS may fail!
tr: OpenSSL'iniz derlediklerinizden daha eski, bu yüzden DTLS hata alabilir!

en: Yubikey token not found
tr: Yubikey jetonu bulunamadı

en: address type not supported
tr: adres türü desteklenmiyor

en: calculate command
tr: hesapla komutu

en: certificate does not match hostname
tr: sertifika ana bilgisayar adı ile eşleşmiyor

en: certificate expired
tr: sertifikanın süresi dolmuş

en: certificate not yet activated
tr: sertifika henüz etkinleştirilmemiş

en: certificate revoked
tr: sertifika iptal edildi

en: command not supported / protocol error
tr: komut desteklenmiyor / protokol hatası

en: connection not allowed by ruleset
tr: kural kümesine göre bağlantıya izin verilmiyor

en: connection refused by destination host
tr: bağlantı hedef makine tarafından reddedildi

en: default
tr: öntanımlı

en: deflate failed %d
tr: sıkıştırma başarısız %d

en: fork failed: %s
tr: çatallama başarısız oldu: %s

en: general failure
tr: genel hata

en: getaddrinfo failed for host '%s': %s
tr: '%s' sunucusu için getaddrinfo başarısız: %s

en: host unreachable
tr: makine erişilemez durumda

en: inflate failed
tr: şişirmek başarısız

en: insecure algorithm
tr: güvensiz algoritma

en: list keys command
tr: anahtar listeleme komutu

en: name %s not input
tr: ad %s girdi değil

en: network unreachable
tr: ağ erişilemez durumda

en: no
tr: hayır

en: open /dev/tun
tr: /dev/tun aç

en: openconnect_fopen_utf8() used with unsupported mode '%s'
tr: openconnect_fopen_utf8() desteklenmeyen '%s' kipini kullandı

en: received server terminate packet
tr: sunucu kapatma paketi alındı

en: request granted
tr: istek kabul edildi

en: select applet command
tr: uygulama programı komutunu seç

en: signature verification failed
tr: imza doğrulama başarısız

en: signer not a CA certificate
tr: imza sahibi bir CA sertifikası değil

en: signer not found
tr: imza sahibi bulunamadı

en: sleep %ds, remaining timeout %ds
tr: %ds beklemeye geç, zaman aşımına kalan zaman %ds

en: socketpair failed: %s
tr: socketpair başarısız oldu: %s

en: unlock command
tr: kilit kaldırma komutu

en: yes
tr: evet
