Exo - en to tr translation catalogue (256 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
tr:        %s [seçenekler] --build-list [[dosya adı]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
tr:        exo-open --launch TÜR [PARAMETREler...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
tr:   --build-list      Ayrıştırma (isim, dosya) çiftleri

en:   --extern          Generate extern symbols
tr:   --extern          Dış simgeler oluştur

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
tr:   --launch TÜR [PARAMETREler...]      TÜR'e karşılık gelen uygulamayı,
                                          seçilen parametrelere göre başlat.

en:   --name=identifier C macro/variable name
tr:   --name=tanıtıcı C makro/değişken ismi

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
tr:   --output=dosyadı Oluşturulan csource belirtilen dosyaya yazılsın

en:   --static          Generate static symbols
tr:   --static          Durağan simgeler oluştur

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
tr:   --strip-comments  Yorumları XML dosyalarından kaldır

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
tr:   --strip-content   Düğüm bileşenlerini XML dosyalarından kaldır

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
tr:   --working-directory DIRECTORY       --launch seçeneğinin kullanıldığı, uygulamaların
                                            öntanımlı çalışma dizini.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
tr:   -?, --help                          Bu mesajı yazdır ve çık

en:   -V, --version                       Print version information and exit
tr:   -V, --version                       Sürüm bilgisini yazdır ve çık

en:   -V, --version     Print version information and exit
tr:   -V, --version     Sürüm bilgisini yazdır ve çık

en:   -h, --help        Print this help message and exit
tr:   -h, --help        Bu yardım mesajını yazdır ve çık

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
tr:   WebBrowser       - Tercih edilen İnternet Tarayıcısı.
      MailReader       - Tercih edilen Posta Okuyucusu.
      FileManager      -Tercih edilen Dosya Yöneticisi.
      TerminalEmulator - Tercih edilen Uçbirim Öykünücüsü.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
tr: %s (Xfce %s)
    
    Telif hakkı (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Tüm hakları saklıdır.
    
    Benedikt Meurer tarafından yazılmıştır, <benny@xfce.org>.
    
    Gtk+-%d.%d.%d ile inşa edilmiştir, Gtk+-%d.%d.%d ile çalıştırılıyor.
    
    Hataları lütfen <%s> adresine bildirin.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
tr: %s HİÇBİR GARANTİ İLE gelmez,
    "GNU Lesser General Public License" isimli lisansın %s altındaki
    sözleşme şartlarına uygun bir biçimde, kopyalarını dağıtabilirsiniz.
    Bu %s kaynak paketi, GNU Lesser General Public License ile
    lisanslanmıştır.

en: Action Icons
tr: Eylem Simgeleri

en: Active
tr: Etkin

en: Active item border color
tr: Etkin öğe kenar rengi

en: Active item fill color
tr: Etkin öğe dolgu rengi

en: Active item index
tr: Etkin öğe içeriği

en: Active item text color
tr: Etkin öğe metin rengi

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: All Icons
tr: Bütün Simgeler

en: Animations
tr: Canlandırmalar

en: Application Chooser Button
tr: Uygulama Seçici Buton

en: Application Icons
tr: Uygulama Simgeleri

en: Block Device
tr: Öbek Sürücü

en: Browse the file system
tr: Dosya sistemini tara.

en: Browse the file system to choose a custom command.
tr: Özel bir komut seçmek için, dosya sistemini tara.

en: Browse the web
tr: Web'de gezin

en: C_omment:
tr: Y_orum:

en: C_reate
tr: Oluştu_r

en: Caja File Manager
tr: Caja Dosya Yöneticisi

en: Character Device
tr: Karakter Sürücüsü

en: Choose Preferred Application
tr: Tercih Edilen Uygulamayı Seç

en: Choose a custom File Manager
tr: Özel bir Dosya Yöneticisi seçin

en: Choose a custom Mail Reader
tr: Özel bir Eposta Okuyucusu seçin

en: Choose a custom Terminal Emulator
tr: Özel bir Uçbirim Öykünücüsü seçin

en: Choose a custom Web Browser
tr: Özel bir İnternet Tarayıcısı seçin

en: Choose filename
tr: Dosya ismi seç

en: Clear search field
tr: Arama alanını temizle

en: Column Spacing
tr: Dikeç Aralıklandırması

en: Column spacing
tr: Dikeç aralığı

en: Comm_and:
tr: Kom_ut:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
tr: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Tüm hakları saklıdır.
    
    Benedikt Meurer tarafından yazılmıştır, <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
tr: Dizin Oluştur

en: Create Launcher
tr: Başlatıcı Oluştur

en: Create Launcher <b>%s</b>
tr: Başlatıcı Oluştur <b>%s</b>

en: Create Link
tr: Bağlantı Oluştur

en: Create a new desktop file in the given directory
tr: Verilen dizinde yeni bir masaüstü dosyası oluşturun

en: Cursor item border color
tr: İmleç öğesi kenar rengi

en: Cursor item fill color
tr: İmleç öğesi dolgu rengi

en: Cursor item text color
tr: İmleç öğesi metin rengi

en: Customize Toolbar...
tr: Araç Çubuğunu Özelleştir...

en: Debian X Terminal Emulator
tr: Debian X Uçbirim Öykünücüsü

en: Device Icons
tr: Sürücü Simgeleri

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
tr: Bir öğeyi eklemek için onu araç çubuklarının üzerine; kaldırmak içinse araç çubuklarından dışarıya sürükleyin.

en: Edit Directory
tr: Dizini Düzenle

en: Edit Launcher
tr: Başlatıcıyı Düzenle

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı Düzenle

en: Emblems
tr: Semboller

en: Emoticons
tr: Duygu Simgeleri

en: Enable Search
tr: Aramayı etkinleştir

en: Enlightened Terminal Emulator
tr: Enlightened Uçbirim Öykünücüsü

en: Executable Files
tr: Çalıştırılabilir Dosyalar

en: Failed to create "%s".
tr: "%s" oluşturulamadı.

en: Failed to execute default File Manager
tr: Dosya Yöneticisi başlatılamadı

en: Failed to execute default Mail Reader
tr: Öntanımlı eposta okuyucu başlatılamadı

en: Failed to execute default Terminal Emulator
tr: Öntanımlı Uçbirim Öykünücüsü başlatılamadı

en: Failed to execute default Web Browser
tr: Öntanımlı internet tarayıcısı başlatılamadı

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
tr: Tercih edilen uygulama, "%s" sıralamasına göre açılamadı.

en: Failed to load contents from "%s": %s
tr: "%s" ögesinden içerik yükleme başarısız: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
tr: "%s" kalıbı yüklenemedi: Bilinmeyen neden, büyük olasılıkla bozuk dosya

en: Failed to open "%s".
tr: "%s" açılamadı.

en: Failed to open %s for writing
tr: %s, yazılacak şekilde açılamadı

en: Failed to open URI "%s".
tr: URI"%s" açma başarısız.

en: Failed to open display
tr: Görüntü açılamadı

en: Failed to open file "%s": %s
tr: "%s" dosyası açılamadı: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
tr: "%s" içeriğinin imla denetimi başarısız: %s

en: Failed to read file "%s": %s
tr: "%s" dosyası okunamadı: %s

en: Failed to save "%s".
tr: "%s" kaydedilemedi.

en: Failed to set default File Manager
tr: Öntanımlı Dosya Yöneticisi ayarlanamadı

en: Failed to set default Mail Reader
tr: Öntanımlı Eposta Okuyucusu ayarlanamadı

en: Failed to set default Terminal Emulator
tr: Öntanımlı Uçbirim Öykünücüsü ayarlanamadı

en: Failed to set default Web Browser
tr: Öntanımlı İnternet Tarayıcısı ayarlanamadı

en: File "%s" has no type key
tr: "%s" dosyası tür anahtarı içermiyor

en: File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: File Type Icons
tr: Dosya Tipi Simgeleri

en: File location is not a regular file or directory
tr: Dosya yeri düzenli dosya veya dizin değil

en: Folder
tr: Dizin

en: Follow state
tr: Durumu izle

en: GIcon
tr: Simge

en: GNOME Terminal
tr: GNOME Uçbirim

en: Homogeneous
tr: Homojenlik

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
tr: Her bir öğenin metin ve simgesinin birbiriyle ilişkili olarak nasıl konumlandırılacağı

en: Icon
tr: Simge

en: Icon Bar Model
tr: Simge çubuğu modeli

en: Icon View Model
tr: Simge görünüm modeli

en: Icon column
tr: Simge dikeci

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
tr: Eğer --launch seçeneğini belirlemezseniz, exo-open tüm belirtilmiş bağlantı
    adreslerini, kendi tercih ettiği bağlantı işleyicileri ile açacak. Ama bu
    seçeneği belirtirseniz, hangi uygulamayla beraber açmak istediğinizi ve
    istediğiniz uygulamayla ilgili parametreleri de seçebilirsiniz (örneğin Uçbirim
    Öykünücüsü için, uçbirimde çalıştırılmış biçimde komut satırını geçmek gibi).

en: Image Files
tr: Kalıp Dosyaları

en: Invalid helper type "%s"
tr: Geçersiz yardım tipi, "%s"

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
tr: Aşağıdaki TİPlerden birinin öntanımlı yardımcısını, seçenekli PARAMETRE'lerle başlat.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
tr: %s GIO-Unix özellikleri olmadan derlendiğinde Masaüstü dosyası başlatma desteklenmiyor.

en: Layout mode
tr: Yerleşim modu

en: Location Icons
tr: Konum Simgeleri

en: Mail Reader
tr: Eposta Okuyucusu

en: Margin
tr: Kenar boşluğu

en: Markup column
tr: Biçimleme dikeci

en: Menu Icons
tr: Menü Simgeleri

en: Model column to search through when searching through item
tr: Öğeler arasında arama yapmak için kullanılacak model dikeci

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
tr: Gerçeklenecek bir resim dosyasının tam yolunu getirmek için kullanılan model sütunu

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
tr: Pixbuf simgesini yeniden düzenlemek amacıyla kullanılan model dikeci

en: Model column used to retrieve the text from
tr: Metin formunu yeniden düzenlemek amacıyla kullanılan model dikeci

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
tr: Pango biçimlemesi kullanılırken metni yeniden düzenlemek amacıyla kullanılan model dikeci

en: Model for the icon bar
tr: Simge çubuğu için model

en: No application selected
tr: Seçili uygulama yok

en: No command specified
tr: Belirlenmiş komut yok

en: No file selected
tr: Seçili dosya yok

en: No file/folder specified
tr: Belirlenmiş dosya / dizin yok

en: No helper defined for "%s".
tr: "%s" için yardımcı tanımlanmadı.

en: No icon
tr: Simge yok

en: Number of columns
tr: Dikeçlerin sayısı

en: Number of columns to display
tr: Gösterilecek dikeç sayısı

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
tr: Tercih Edilen Uygulamaları aç
    Yapılandırma penceresi

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: Orientation
tr: Uyumlaştırma

en: PCMan File Manager
tr: PCMan Dosya Yöneticisi

en: PCManFM-Qt File Manager
tr: PCManFM-Qt Dosya Yöneticisi

en: Perl Scripts
tr: Perl Betikleri

en: Pixbuf column
tr: Pixbuf dikeci

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
tr: Lütfen şimdi tercih ettiğiniz Dosya Yöneticisi seçin
    ve devam etmek için TAMAM'ı tıklayın.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
tr: Lütfen şimdi tercih ettiğiniz Eposta Okuyucusu'nu seçin
    ve devam etmek için TAMAM'ı tıklayın.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
tr: Lütfen şimdi tercih ettiğiniz Uçbirim Öykünücüsü'nü seçin
    ve devam etmek için TAMAM'ı tıklayın.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
tr: Lütfen şimdi tercih ettiğiniz İnternet Tarayıcısı'nı seçin
    ve devam etmek için TAMAM'ı tıklayın.

en: Please report bugs to <%s>.
tr: Lütfen hataları bildirin: <%s>.

en: Preferred Applications
tr: Tercih Edilen Uygulamalar

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
tr: Tercih Edilen Uygulamalar (İnternet Tarayıcısı, Eposta Okuyucusu ve Uçbirim Öykünücüsü)

en: Preset URL when creating a link
tr: Bir bağlantı oluşturulurken, önceden belirlenmiş bağlantı adresi

en: Preset command when creating a launcher
tr: Bir başlatıcı oluşturulurken, önceden belirlenmiş komut

en: Preset comment when creating a desktop file
tr: Bir masaüstü dosyası oluşturulurken, önceden belirlenmiş açıklama

en: Preset icon when creating a desktop file
tr: Bir masaüstü dosyası oluşturulurken, önceden belirlenmiş simge

en: Preset name when creating a desktop file
tr: Bir masaüstü dosyası oluşturulurken, önceden belirlenmiş isim

en: Press left mouse button to change the selected application.
tr: Seçili uygulamayı değiştirmek için sol fare tuşuna basın.

en: Preview
tr: Önizleme

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini yazdır ve çık

en: Python Scripts
tr: Python Betikleri

en: QTerminal
tr: QTerminali

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
tr: TYPE varsayılan yardımcısı için sorgu, burada TYPE aşağıdaki değerlerden birini alır.

en: Read your email
tr: E-postanızı okuyun

en: Render differently based on the selection state.
tr: Seçim durumuna göre farklılaştırma yap.

en: Reorderable
tr: Yeniden düzenlenebilir

en: Restart command
tr: Yeniden başlatma komutu

en: Rodent File Manager
tr: Rodent Dosya Yöneticisi

en: Row Spacing
tr: Dizeç Aralığı

en: Row spacing
tr: Dizeç aralığı

en: Ruby Scripts
tr: Ruby Betikleri

en: Run in _terminal
tr: _Uçbirimde çalıştır

en: SOCKET ID
tr: YUVA ID'si

en: Search Column
tr: Arama Dikeci

en: Select _icon from:
tr: S_imgeyi şuradan seç :

en: Select a working directory
tr: Çalışma dizinini seçin

en: Select an Application
tr: Bir Uygulama Seçin

en: Select an icon
tr: Bir simge seçin

en: Select application
tr: Uygulama seçin

en: Select default applications for various services
tr: Çeşitli servisler için öntanımlı uygulamaları seçin

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
tr: Komut, dosya yöneticisi veya menüden çalışırken sistem açılış bildirimini etkinleştirmek için bu seçeneği seçin; fakat her uygulama, sistem açılış bildirimini desteklememektedir.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
tr: Komutu uçbirim penceresinde çalıştırmak için bu seçeneği seçin.

en: Selection mode
tr: Seçim modu

en: Separator
tr: Ayırıcı

en: Session restart command
tr: Oturumu yeniden başlatma komutu

en: Settings manager socket
tr: Ayarlar yöneticisi yuvası

en: Shell Scripts
tr: Kabuk Betikleri

en: Single Click
tr: Tek Tıklama

en: Single Click Timeout
tr: Tek Tıklama Zaman Aşımı

en: Socket
tr: Yuva

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
tr: Simge görüntüsünün kenarlarına eklenmiş boşluk

en: Space which is inserted between cells of an item
tr: Bir öğenin hücreleri arasına eklenen boşluk

en: Space which is inserted between grid column
tr: Izgaradaki dikeç aralıkları

en: Space which is inserted between grid rows
tr: Izgaradaki dizeç aralıkları

en: Spacing
tr: Aralık

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
tr: Xfce için Dosya Yöneticisi olarak
    kullanmak üzere, bir uygulama belirtin:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
tr: Xfce için öntanımlı Eposta Okuyucusu olarak
    kullanmak üzere, bir uygulama belirtin:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
tr: Xfce için öntanımlı Uçbirim Öykünücüsü olarak
    kullanmak üzere, bir uygulama belirtin:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
tr: Xfce için öntanımlı İnternet Tarayıcısı olarak
    kullanmak üzere, bir uygulama belirtin:

en: Status Icons
tr: Durum Simgeleri

en: Stock Icons
tr: Temel Simgeler

en: TYPE [PARAMETER]
tr: TİP [PARAMETRE]

en: Terminal Emulator
tr: Uçbirim Öykünücüsü

en: Terminator
tr: Sonlandırıcı

en: Text column
tr: Metin dikeci

en: Text for I_mportant Icons
tr: Öne_mli Simgeler için Metin

en: Text for _All Icons
tr: Bütün Simgeler için _Metin

en: The GIcon to render.
tr: Görüntülenecek simge.

en: The amount of space between two consecutive columns
tr: Birbirini izleyen iki dikeç arasındaki boşluğun boyutu

en: The amount of space between two consecutive rows
tr: Birbirini izleyen iki dizeç arasındaki boşluğun boyutu

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
tr: Tek tıklama modundayken fare imlecinin altındaki öğenin otomatik olarak seçilmesinden sonraki geçen zaman

en: The file "%s" contains no data
tr: "%s" dosyası veri içermiyor

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
tr: --launch ve --query komutları için aşağıdaki TÜRLER desteklenmektedir:
    
      WebBrowser       - Tercih edilen Web Tarayıcısı.
      MailReader       - Tercih edilen Posta Okuyucusu.
      FileManager      - Tercih edilen Dosya Yöneticisi.
      TerminalEmulator - Tercih edilen Uçbirim Öykünücüsü.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
tr: --launch komutu tarafından desteklenen TÜR'ler:

en: The icon to render.
tr: Farlılaştırılacak simge.

en: The layout mode
tr: Yerleşim modu

en: The model for the icon view
tr: Simge görünümü için model

en: The orientation of the iconbar
tr: Simge çubuğunun uyumlaştırılması

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
tr: Tercih edilen Dosya Yöneticisi, dizinlerin içeriğine göz atmak için kullanılacaktır.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
tr: Tercih edilen posta okuyucu, e-posta adreslerini tıkladığınızda e-posta oluşturmak için kullanılacaktır.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
tr: Tercih edilen Uçbirim aracı, komutları çalıştırmak için kullanılacaktır.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
tr: Tercih edilen Web Tarayıcı, köprüler açmak ve yardım içeriğini görüntülemek için kullanılacaktır.

en: The selection mode
tr: Seçim modu

en: The size of the icon to render in pixels.
tr: Farklılaştırılacak simgenin piksel cinsinden değeri.

en: The width used for each item
tr: Her öğe için kullanılan genişlik

en: Toolbar _Style
tr: Araç Çubuğu _Düzeni

en: Type '%s --help' for usage.
tr: Kullanım bilgisi için '%s --help' yazın.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
tr: Oluşturulacak masaüstü dosyasının türü (Uygulama veya Bağlantı)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
tr: "%s" ögesinin URI-planını taramak olanaksız.

en: Uncategorized Icons
tr: Sınıflandırılmamış Simgeler

en: Unsupported desktop file type "%s"
tr: Desteklenmeyen masaüstü dosya tipi: "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
tr: Kullanım: %s [seçenekler] [dosya]

en: Usage: exo-open [URLs...]
tr: Kullanım : exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
tr: _Sistem açılış bildirimini kullan

en: Use a custom application which is not included in the above list.
tr: Yukarıdaki listede yer almayan bir uygulama seç.

en: Use the command line
tr: Komut satırını kullan

en: View allows user to search through columns interactively
tr: Kullanıcıların dikeçler arasından etkileşimli arama yapmasına izin ver

en: View is reorderable
tr: Görüntü yeniden düzenlenebilir

en: Web Browser
tr: İnternet Tarayıcısı

en: Whether the children should be all the same size
tr: Tüm alt menü boyutlarının eşitlik durumu

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
tr: Görünen öğeler için etkinleştirilmiş tek tıklama

en: Width for each item
tr: Öğe genişliği

en: Window group
tr: Pencere grubu

en: Window group leader
tr: Pencere grubu öncüsü

en: Working _Directory:
tr: Çalışma dizini:

en: X Terminal
tr: X Uçbirimi

en: Xfce Terminal
tr: Xfce Uçbirim

en: Xfe File Manager
tr: Xfe Dosya Yöneticisi

en: _Add a new toolbar
tr: Yeni bir _araç çubuğu ekle

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Close
tr: K_apat

en: _Desktop Default
tr: Öntanımlı M_asaüstü

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Icon:
tr: S_imge:

en: _Icons only
tr: Sadece S_imgeler

en: _Internet
tr: _İnternet

en: _Name:
tr: İs_im:

en: _OK
tr: _Tamam

en: _Open
tr: _Aç

en: _Other...
tr: _Diğer...

en: _Remove Toolbar
tr: A_raç Çubuğunu Kaldır

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Search icon:
tr: _Arama simgesi:

en: _Text only
tr: Sadece Me_tin

en: _URL:
tr: Bağl_antı:

en: _Utilities
tr: _Yardımcı Araçlar

en: size
tr: boyut
