Arch Linux Pacman package manager - en to sr@latin translation catalogue (325 entries)

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
sr@latin: 
    upotrebite „%s {-h --help}” uz operaciju za dostupne opcije

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
sr@latin:                        Ovaj program se može slobodno redistribuirati
                                   pod uslovima Gnuove Opšte Javne Licence.

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
sr@latin:       --arch <arhit.>    postavlja alternativnu arhitekturu

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
sr@latin:       --asdeps           instalira pakete kao neeksplicitno instalirane

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
sr@latin:       --asdeps           označava pakete kao neeksplicitno instalirane

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
sr@latin:       --asexplicit       instalira pakete kao eksplicitno instalirane

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
sr@latin:       --asexplicit       označava pakete kao eksplicitno instalirane

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
sr@latin:       --assume-installed <paket=verzija>
                           dodaje virtuelni paket radi zadovoljavanja zavisnosti

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
sr@latin:       --cachedir <fasc.> postavlja alternativnu lokaciju keša paketa

en:       --color <when>   colorize the output
sr@latin:       --color <kada>     boji izlaz

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
sr@latin:       --config <putanja>  postavlja alternativni fajl postavki

en:       --confirm        always ask for confirmation
sr@latin:       --confirm        uvek traži potvrdu

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
sr@latin:       --dbonly           menja samo unose u bazi, ne i fajlove paketa

en:       --debug          display debug messages
sr@latin:       --debug            prikazuje poruke za ispravljanje grešaka

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
sr@latin:       --disable-download-timeout
                           koristi popustljivo prekovreme za preuzimanja

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
sr@latin:       --gpgdir <putanja>  postavlja alternativnu domaću fasciklu za GnuPG

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
sr@latin:       --hookdir <fasc.>  postavlja alternativnu fasciklu kopči

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
sr@latin:       --ignore <paket>   ignoriše nadogradnje paketa (može se upotrebiti više puta)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
sr@latin:       --ignoregroup <grupa>
                             ignoriše nadogradnju grupe (može se upotrebiti više puta)

en:       --logfile <path> set an alternate log file
sr@latin:       --logfile <putanja> postavlja aternativni dnevnički fajl

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
sr@latin:  --machinereadable
                      stvara mašinski čitljiv ilaz

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
sr@latin:       --needed           ažurne pakete ne instalira ponovo

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
sr@latin:       --noconfirm        ne traži nikakve potvrde

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
sr@latin:       --noprogressbar    skriva traku napretka pri preuzimanju fajlova

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
sr@latin:       --noscriptlet      ne izvršava instalacionu skriptu ukoliko postoji

en:       --overwrite <path>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
sr@latin:       --overwrite <putanja>
                           prepisuje sukobljene fajlove (može se koristiti više puta)

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
sr@latin:       --print-format <niska>
                             određuje kako će ciljevi biti štampani

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
sr@latin:       --sysroot        izvršava operacije na monitranom sistemu fajlova gosta (samo koreni)

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
sr@latin:   -b, --dbpath <putanja>  postavlja alternativnu lokaciju baze

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
sr@latin:   -c, --cascade          uklanja pakete i sve pakete koji zavise od njih

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
sr@latin:   -c, --changelog        prikazuje dnevnik izmena paketa

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
sr@latin:   -c, --clean            uklanja stare pakete iz fascikle keša (-cc za sve)

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
sr@latin:   -d, --deps             spisak paketa instaliranih kao zavisnosti [filter]

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
sr@latin:   -d, --nodeps           preskače proveru verzija zavisnosti (-dd preskače sve provere)

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
sr@latin:   -e, --explicit         spisak eksplicitno instaliranih paketa  [filter]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
sr@latin:   -g, --groups           prikazuje sve pakete iz grupe

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
sr@latin:   -g, --groups         prikazuje članove grupe paketa
                           (-gg za prikaz svih grupa i članova)

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
sr@latin:   -i, --info             prikazuje podatke o paketu (--ii za rezervne fajlove)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
sr@latin:  -i, --info           prikazuje informacije o paketu (-ii za detaljnije informacije)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
sr@latin:   -k, --check            proverava da li paket postoji (-kk za svojstva fajla)

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
sr@latin:   -k, --check          testira ispravnost lokalne baze (-kk za sinhronizovanje baza)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
sr@latin:   -l, --list           nabraja fajlove koji pripadaju upitanom paketu

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
sr@latin:   -l, --list <riznica>   prikazuje spisak svih paketa iz riznice

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
sr@latin:   -m, --foreign          nabraja instalirane pakete koji nisu u bazama koje se sinhronizuju [filter]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
sr@latin:   -n, --native           nabraja samo instalirane pakete koji su u bazama koje se sinhronizuju [filter]

en:   -n, --nosave         remove configuration files
sr@latin:   -n, --nosave           uklanja fajlove postavki

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
sr@latin:   -o, --owns <fajl>      traži paket koji u sebi sadrži <fajl>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
sr@latin:   -p, --file <paket>     traži fajl paketa umesto unosa u bazi

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
sr@latin:   -p, --print            štampa ciljeve umesto izvršavanja operacije

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
sr@latin:   -q, --quiet            prikazuje manje informacija za upite i pretragu

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
sr@latin:   -q, --quiet          potiskuje izlaz sa porukama o uspehu

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
sr@latin:   -r, --root <putanja>    postavlja alternativni koren instalacije

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
sr@latin:   -s, --recursive        uklanja nepotrebne zavisnosti
                             (-ss uključuje i eksplicitno instalirane zavisnosti)

en:   -s, --search <file>  search package file names for matching strings
sr@latin:   -s, --search <fajl>  pretraga imena paketa po zadatim niskama

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
sr@latin:   -s, --search <regiz>   traži lokalno instalirane pakete prema zadatim niskama

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
sr@latin:   -s, --search <regiz>   traži pakete u udaljenim riznicama na osnovu zadatih niski

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
sr@latin:   -t, --unrequired     nabraja pakete koji nisu (opciono) zahtevani od
                           bilo kog paketa (-tt ignoriše opcione zavisnosti) [filter]

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
sr@latin:   -u, --sysupgrade     nadograđuje instalirane pakete (-uu dozvoljava razgradnju)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
sr@latin:   -u, --unneeded         uklanja nepotrebne pakete

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
sr@latin:   -u, --upgrades        nabraja zastarele pakete [filter]

en:   -v, --verbose        be verbose
sr@latin:   -v, --verbose          detaljniji izlaz

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
sr@latin:   -w, --downloadonly     preuzma pakete, ali ih ne instalira/nadograđuje

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
sr@latin:   -x, --regex          omogućava pretragu pomoću regularnih izraza

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
sr@latin:   -y, --refresh        dobavlja osvežene baze paketa sa servera
                           (-yy primorava osvežavanje iako su baze ažurne)

en:   All current sync database packages
sr@latin:   svi paketi iz trenutne baze

en:   All locally installed packages
sr@latin:   svi lokalno instalirani paketi

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
sr@latin:   Ako ste sigurni da menadžer paketa nije već
      pokrenut, možete ukloniti %s

en:  %s is up to date
sr@latin:  %s je ažurna

en:  [installed]
sr@latin:  [instaliran]

en:  [pending]
sr@latin:  [na čekanju]

en:  there is nothing to do
sr@latin:  nema se šta činiti

en: %jd altered file
     | %jd altered files
sr@latin[0]: %jd izmenjen fajl
sr@latin[1]: %jd izmenjena fajla
sr@latin[2]: %jd izmenjenih fajlova

en: %jd missing file
     | %jd missing files
sr@latin[0]: %jd fajl nedostaje
sr@latin[1]: %jd fajla nedostaju
sr@latin[2]: %jd fajlova nedostaje

en: %s and %s are in conflict
sr@latin: %s i %s su u sukobu

en: %s and %s are in conflict (%s)
sr@latin: %s i %s su u sukobu (%s)

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
sr@latin: %s i %s su u sukobu (%s). Ukloniti %s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
sr@latin: %s i %s su u sukobu. Ukloniti %s?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
sr@latin: %s postoji u „%s“ i u „%s“

en: %s installed as %s.pacnew
sr@latin: %s je instaliran kao %s.pacnew

en: %s is designated as a HoldPkg.
sr@latin: %s je označen kao zadržani paket.

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
sr@latin: %s  je u ignorisanim paketima/grupi. Ipak instalirati?

en: %s is invalid or corrupted
sr@latin: %s je neispravan ili oštećen

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
sr@latin: %s je u sastavu %s%s %s%s%s

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
sr@latin: %s je u sastavu %s%s/%s%s %s%s%s

en: %s optionally requires %s
sr@latin: %s opciono zahteva %s

en: %s saved as %s.pacsave
sr@latin: %s je sačuvan kao %s.pacsave

en: %s, %s from "%s"
sr@latin: %s, %s od „%s“

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
sr@latin[0]: %s: ukupno %jd fajl,
sr@latin[1]: %s: ukupno %jd fajla,
sr@latin[2]: %s: ukupno %jd falova,

en: %s: %s (File type mismatch)
sr@latin: %s: %s (tip fajla se ne poklapa)

en: %s: %s (GID mismatch)
sr@latin: %s: %s (GID se ne poklapa)

en: %s: %s (Modification time mismatch)
sr@latin: %s: %s (vreme izmene se ne poklapa)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
sr@latin: %s: %s (dozvole se ne poklapaju)

en: %s: %s (Size mismatch)
sr@latin: %s: %s (veličina se ne poklapa)

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
sr@latin: %s: %s (putanja simboličke veze se ne poklapa)

en: %s: %s (UID mismatch)
sr@latin: %s: %s (UID se ne poklapa)

en: %s: %s exists in filesystem
sr@latin: %s: %s postoji u sistemu fajlova

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
sr@latin: %s: %s postoji u sistemu fajlova (sadžan u %s)

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
sr@latin: %s: razlog instalacije je postavljen na „eksplicitno instaliran”

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
sr@latin: %s: razlog instalacije je postavljen na „instaliran kao zavisnost”

en: %s: no mtree file
sr@latin: %s: nema mtree fajla

en: %s: removing %s breaks dependency '%s'
sr@latin: %s: uklanjanje %s lomi zavisnost „%s“

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
sr@latin: „%s“ je fajl, da li ste mislili na %s umesto %s?

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
sr@latin: „%s“ je fajl, možda vam treba %s.

en: '%s' is not a valid debug level
sr@latin: „%s“ nije ispravan nivo izlaza za ispravljanje grešaka

en: (none)
sr@latin: (nema)

en: Architecture
sr@latin: Arhitektura

en: Backup Files
sr@latin: Rezervni fajlovi

en: Build Date
sr@latin: Datum gradnje

en: Cache directory: %s
sr@latin: Fascikla keša: %s

en: Changelog for %s:
sr@latin: Dnevnik izmena za %s:

en: Compressed Size
sr@latin: Zapakovana veličina

en: Conflicts With
sr@latin: U sukobu sa

en: Database directory: %s
sr@latin: Fascikla baze: %s

en: Depends On
sr@latin: Zavisi od

en: Description
sr@latin: Opis

en: Do you want to remove ALL files from cache?
sr@latin: Želite li da uklonite SVE fajlove iz keša?

en: Do you want to remove all other packages from cache?
sr@latin: Želite li da uklonite sve pakete iz keša?

en: Do you want to remove these packages?
sr@latin: Želite li da uklonite ove pakete?

en: Do you want to remove unused repositories?
sr@latin: Želite li da uklonite nekorišćene riznice?

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
sr@latin[0]: Želite li da preskočite navedeni paket tokom ove nadogradnje?
sr@latin[1]: Želite li da preskočite navedene pakete tokom ove nadogradnje?
sr@latin[2]: Želite li da preskočite navedene pakete tokom ove nadogradnje?

en: Download Size
sr@latin: Veličina preuzimanja

en: Enter a number (default=%d)
sr@latin: Unesite broj (podrazumevano=%d)

en: Enter a selection (default=all)
sr@latin: Unesite izbor (podrazumevano=sve)

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
sr@latin: Došlo je do greške, paketi nisu nadograđeni.

en: Expired
sr@latin: istekao

en: Explicitly installed
sr@latin: Eksplicitno instaliran

en: Failed to pass %s entry to libalpm
sr@latin: Neuspelo prosleđivanje unosa %s u libalpm

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
sr@latin: Fajl %s je neispravan (%s).
    Želite li da ga obrišete?

en: Groups
sr@latin: Grupe

en: HTTP_USER_AGENT truncated
sr@latin: HTTP_USER_AGENT je odsečen

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
sr@latin: U spisku ciljeva je nađen zadržani paket. Želite li da nastavite?

en: Import PGP key %u%c/%s, "%s", created: %s (revoked)?
sr@latin: Uvesti PGP ključ %u%c/%s, "%s", stvoren: %s (povučen)?

en: Import PGP key %u%c/%s, "%s", created: %s?
sr@latin: Uvesti PGP ključ %u%c/%s, "%s", stvoren: %s?

en: Install Date
sr@latin: Datum instalacije

en: Install Reason
sr@latin: Razlog instalacije

en: Install Script
sr@latin: Instalaciona skripta

en: Installed Size
sr@latin: Veličina instalacije

en: Installed as a dependency for another package
sr@latin: Instaliran kao zavisnost drugom paketu

en: Invalid
sr@latin: neispravan

en: Key disabled
sr@latin: onemogućen ključ

en: Key expired
sr@latin: ključ je istekao

en: Key unknown
sr@latin: nepoznat ključ

en: Licenses
sr@latin: Licence

en: MD5 Sum
sr@latin: MD5 suma

en: NO
sr@latin: NE

en: Name
sr@latin: Ime

en: Net Change
sr@latin: Neto izmena

en: Net Upgrade Size:
sr@latin: Neto veličina nadogradnje:

en: New Version
sr@latin: Nova verzija

en: New optional dependencies for %s
sr@latin: Nove opcione zavisnosti za %s

en: No
sr@latin: nema

en: No database errors have been found!
sr@latin: Nisu pronađene greške u bazi!

en: No package owns %s
sr@latin: Nijedan paket ne sadrži %s

en: None
sr@latin: –

en: Old Version
sr@latin: Stara verzija

en: Optional Deps
sr@latin: Opciono zavisi od

en: Optional For
sr@latin: Opciono za

en: Optional dependencies for %s
sr@latin: Opcione zavisnosti za %s

en: Package
sr@latin: Paket

en: Packager
sr@latin: Paketar

en: Packages
sr@latin: Paketi

en: Packages to keep:
sr@latin: Zadržani paketi:

en: Proceed with download?
sr@latin: Da nastavim preuzimanje?

en: Proceed with installation?
sr@latin: Da nastavim instalaciju?

en: Processing package changes...
sr@latin: Obrađujem izmene paketa...

en: Provides
sr@latin: Dostavlja

en: Replace %s with %s/%s?
sr@latin: Zameniti %s sa %s/%s?

en: Replaces
sr@latin: Smenjuje

en: Repository
sr@latin: Riznica

en: Repository %s%s
sr@latin: Riznica %s%s

en: Required By
sr@latin: Zahteva ga

en: Retrieving packages...
sr@latin: Dobavljam pakete...

en: Running post-transaction hooks...
sr@latin: Pokrećem posleprenosne kopče...

en: Running pre-transaction hooks...
sr@latin: Pokrećem predprenosne kopče...

en: SHA-256 Sum
sr@latin: SHA-256 suma

en: Signature
sr@latin: Potpis

en: Signature error
sr@latin: Greška potpisa

en: Signatures
sr@latin: Potpisi

en: Starting full system upgrade...
sr@latin: Pokrećem punu nadogradnju sistema...

en: Synchronizing package databases...
sr@latin: Sinhronizujem baze paketa...

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
sr@latin[0]: Sledeći paket ne može biti nadograđen zbog nerazrešivih zavisnosti:
sr@latin[1]: Sledeći paketi ne mogu biti nadograđeni usled nerazrešivih zavisnosti:
sr@latin[2]: Sledeći paketi ne mogu biti nadograđeni usled nerazrešivih zavisnosti:

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
sr@latin[0]: Postoji %d član u grupi %s%s%s:
sr@latin[1]: Postoje %d člana u grupi %s%s%s:
sr@latin[2]: Postoji %d članova u grupi %s%s%s:

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
sr@latin[0]: Postoji %zu dostavljač za %s
sr@latin[1]: Postoje %zu dostavljača za %s
sr@latin[2]: Postoji %zu dostavljača za %s

en: Total Download Size:
sr@latin: Ukupna veličina preuzimanja:

en: Total Installed Size:
sr@latin: Ukupna veličina instalacije:

en: Total Removed Size:
sr@latin: Ukupna veličina uklonjenog:

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: Valid
sr@latin: ispravan

en: Validated By
sr@latin: Overen putem

en: Version
sr@latin: Verzija

en: Y
sr@latin: D

en: YES
sr@latin: DA

en: Yes
sr@latin: ima

en: [Y/n]
sr@latin: [D/n]

en: [ignored]
sr@latin: [ignorisano]

en: [y/N]
sr@latin: [d/N]

en: applying deltas...
sr@latin: primenjujem delte...

en: argument '-' specified with empty stdin
sr@latin: argument „-“je zadat sa praznim ulazom

en: argument '-' specified without input on stdin
sr@latin: argument „-“ naznačen bez unosu na stdin

en: backup file
sr@latin: rezervni fajl

en: checking available disk space
sr@latin: proveravam dostupan prostor na disku

en: checking available disk space...
sr@latin: proveravam dostupan prostor na disku...

en: checking delta integrity...
sr@latin: proveravam itegritet delte...

en: checking dependencies...
sr@latin: proveravam zavisnosti...

en: checking for file conflicts
sr@latin: proveravam sukobe fajlova

en: checking for file conflicts...
sr@latin: proveravam sukobe fajlova...

en: checking keyring...
sr@latin: proveravam privezak...

en: checking keys in keyring
sr@latin: proveravam ključeve u privesku

en: checking package integrity
sr@latin: proveravam integritet paketa

en: checking package integrity...
sr@latin: proveravam integritet paketa...

en: chroot to '%s' failed: (%s)
sr@latin: neuspešan chroot na „%s“: (%s)

en: config file %s could not be read: %s
sr@latin: ne mogu da pročitam fajl postavki %s: %s

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
sr@latin: fajl postavki %s, linija %d: '%s' opcija '%s' nije prepoznata

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
sr@latin: fajl postavki %s, linija %d: opcija „%s“ je neispravna, nema podrške za potpise

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
sr@latin: fajl postavki %s, linija %d: sve direktive moraju pripadati odeljcima.

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
sr@latin: fajl postavki %s, linija %d: direktiva „%s“ u odeljku „%s“ nije prepoznata.

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
sr@latin: fajl postavki %s, linija %d: direktivi „%s“ je potrebna vrednost.

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
sr@latin: fajl postavki %s, linija %d: neispravna vrednost za „%s“ : „%s“

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
sr@latin: pri obradi fajla postavki premašena je maksimalna dubina rekurzije od %d.

en: could not access cache directory %s
sr@latin: ne mogu da pristupim fascikli keša %s

en: could not access database directory
sr@latin: ne mogu da pristupim fascikli baze

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
sr@latin: ne mogu da dodam URL servera u bazu „%s“: %s (%s)

en: could not calculate checksums for %s
sr@latin: ne mogu da izračunam sumu za proveru %s

en: could not chdir to download directory %s
sr@latin: ne mogu da pređem u fasciklu preuzimanja %s

en: could not get current working directory
sr@latin: ne mogu da odredim trenutnu radnu fasciklu

en: could not load package '%s': %s
sr@latin: ne mogu da učitam paket „%s“: %s

en: could not lock database: %s
sr@latin: ne mogu da zaključam bazu: %s

en: could not register '%s' database (%s)
sr@latin: ne mogu da registrujem bazu „%s“ (%s)

en: could not remove %s: %s
sr@latin: ne mogu da uklonim %s: %s

en: could not rename %s to %s (%s)
sr@latin: ne mogu da preimenujem %s u %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
sr@latin: ne mogu da povratim radnu fasciklu (%s)

en: could not set install reason for package %s (%s)
sr@latin: ne mogu da postavim razlog instalacije paketa %s (%s)

en: database '%s' is not valid (%s)
sr@latin: baza „%s“ nije ispravna („%s“)

en: database not found: %s
sr@latin: baza nije nađena: %s

en: downgrading
sr@latin: razgrađujem

en: downgrading %s...
sr@latin: razgrađujem %s...

en: downloading %s...
sr@latin: preuzimam %s...

en: downloading required keys...
sr@latin: preuzimam potrebne ključeve...

en: empty string passed to file owner query
sr@latin: prazna niska je prosleđena u upitu o vlasništvu nad fajlom

en: error:
sr@latin: greška:

en: failed to allocate string
sr@latin: neuspelo alociranje niske

en: failed to commit transaction (%s)
sr@latin: neuspelo izvršavanje prenosa (%s)

en: failed to init transaction (%s)
sr@latin: neuspelo započinjanje prenosa (%s)

en: failed to initialize alpm library
    (%s: %s)
sr@latin: neuspela inicijelizacija alpm biblioteke
    (%s: %s)

en: failed to prepare transaction (%s)
sr@latin: neuspelo pripremanje prenosa (%s)

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
sr@latin: neuspešno čitanje argumenata iz stdin: (%s)

en: failed to release transaction (%s)
sr@latin: greška pri otpuštanju prenosa (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
sr@latin: greška pri ponovnom otvaranju standardnog ulaza za čitanje: (%s)

en: failed to synchronize all databases
sr@latin: neuspela sinhronizacija svih baza

en: failed to update %s (%s)
sr@latin: neuspela nadogradnja %s (%s)

en: failed.
sr@latin: neuspeh.

en: file type not recognized: %s%s
sr@latin: tip fajla nije prepoznat: %s%s

en: file(s)
sr@latin: fajl(ovi)

en: full trust
sr@latin: potpuno poverenje

en: generating %s with %s...
sr@latin: stvaram %s pomoću %s...

en: group '%s' was not found
sr@latin: grupa „%s“ nije nađena

en: installed
sr@latin: instaliran

en: installing
sr@latin: instaliram

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
sr@latin: instalacija %s (%s) lomi zavisnost „%s“ zahtevanu od %s

en: installing %s...
sr@latin: instaliram %s...

en: insufficient columns available for table display
sr@latin: nema dovoljno kolona za prikaz tabele

en: invalid argument '%s' for %s
sr@latin: neispravan argument „%s“ za %s

en: invalid number: %s
sr@latin: neispravan broj: %s

en: invalid option '-%c'
sr@latin: neispravna opcija "-%c"

en: invalid option '--%s'
sr@latin: neispravna opcija "--%s"

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
sr@latin: Neispravna opcija: %s i %s se ne mogu upotrebiti istovremeno

en: invalid package: '%s'
sr@latin: neispravan paket: „%s“

en: invalid value: %d is not between %d and %d
sr@latin: neispravna vrednost: %d nije između %d i %d

en: loading package files
sr@latin: učitavam fajlove paketa

en: loading package files...
sr@latin: učitavam fajlove paketa...

en: loading packages...
sr@latin: učitavam pakete...

en: looking for conflicting packages...
sr@latin: tražim sukobljene pakete...

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
sr@latin[0]: greška u dodeli memorije: ne mogu da dodelim %zu bajt
sr@latin[1]: greška u dodeli memorije: ne mogu da dodelim %zu bajta
sr@latin[2]: greška u dodeli memorije: ne mogu da dodelim %zu bajtova

en: marginal trust
sr@latin: marginalno poverenje

en: memory exhausted
sr@latin: memorija je iscrpljena

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
sr@latin: miror „%s“ sadrži promenjivu „%s“, ali nema definisano „%s“.

en: never trust
sr@latin: nema poverenje

en: no '%s' configured
sr@latin: „%s“ nije podešeno

en: no changelog available for '%s'.
sr@latin: nije dostupan dnevnik izmena za „%s”.

en: no file was specified for --owns
sr@latin: nije određen fajl za --owns

en: no install reason specified (use -h for help)
sr@latin: nije naveden razlog instalacije (upotrebite -h  za pomoć)

en: no operation specified (use -h for help)
sr@latin: nije naznačena operacija (upotrebite -h za pomoć)

en: no options specified (use -h for help)
sr@latin: nisu navedene operacije (upotrebite -h za pomoć)

en: no targets specified (use -h for help)
sr@latin: nisu naznačeni ciljevi (upotrebite -h za pomoć)

en: no usable package repositories configured.
sr@latin: nisu podešene upotrebljive riznice paketa.

en: only one operation may be used at a time
sr@latin: može se zadati samo jedna operacija istovremeno

en: operation
sr@latin: operacija

en: operations:
sr@latin: operacije :

en: option --force is deprecated; use --overwrite instead
sr@latin: opcija --force je prevaziđena; umesto nje koristite --overwrite

en: options
sr@latin: opcije

en: package %s does not have a valid architecture
sr@latin: paket %s nema ispravnu arhitekturu

en: package '%s' was not found
sr@latin: nije nađen paket „%s“

en: package(s)
sr@latin: paket(i)

en: path too long: %s%s
sr@latin: preduga putanja: %s%s

en: path too long: %s/
sr@latin: predugačka putanja: %s/

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
sr@latin: putanja je predugačka: %slokalna/%s-%s/%s

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
sr@latin: problem pri dodavanju fascikle kopči „%s“ (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
sr@latin: problem pri postavljanju gpg fascikle „%s“ (%s)

en: problem setting logfile '%s' (%s)
sr@latin: problem pri postavljanju dnevnika „%s“ (%s)

en: reinstalling
sr@latin: ponovo instaliram

en: reinstalling %s...
sr@latin: ponovo instaliram %s...

en: removal
sr@latin: uklanjanje

en: removing
sr@latin: uklanjam

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
sr@latin: uklanjanje %s lomi zavisnost „%s“ zahtevanu od %s

en: removing %s...
sr@latin: uklanjam %s...

en: removing all files from cache...
sr@latin: uklanjam sve fajlove iz keša...

en: removing old packages from cache...
sr@latin: uklanjam stare pakete iz keša...

en: removing unused sync repositories...
sr@latin: uklanjam nesinhronizovane riznice...

en: repository "%s" was not found.
sr@latin: nije nađena riznica „%s“.

en: repository '%s' does not exist
sr@latin: ne postoji riznica „%s“

en: resolving dependencies...
sr@latin: razrešavam zavisnosti...

en: running XferCommand: fork failed!
sr@latin: izvršavanje XferCommand: neuspelo račvanje!

en: skipping target: %s
sr@latin: preskačem cilj: %s

en: success!
sr@latin: uspeh!

en: target not found: %s
sr@latin: cilj nije nađen: %s

en: try running pacman-db-upgrade
sr@latin: pokrenite pacman-db-upgrade\n

en: unable to %s directory-file conflicts
sr@latin: ne mogu da %s fasciklu - sukobi fajlova

en: unable to read symlink contents: %s
sr@latin: ne mogu da pročitam sadržaje simboličke veze: %s

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
sr@latin: ne mogu da zadovoljim zavisnost „%s“ zahtevanu od %s

en: unknown trust
sr@latin: nepoznato poverenje

en: upgrading
sr@latin: nadograđujem

en: upgrading %s...
sr@latin: nadograđujem %s...

en: usage
sr@latin: upotreba

en: warning:
sr@latin: upozorenje:

en: you cannot perform this operation unless you are root.
sr@latin: ne možete izvršiti ovu operaciju ako niste koreni korisnik.
