Arch Linux Pacman package manager - en to sr@latin translation catalogue (386 entries)

en:                         (default: %s)
sr@latin:                         (podrazumevano: %s)

en:                         (default: use version specified in the template markers)
sr@latin:                         (podrazumevano: koristi verzije naznačene u stvaraocima šablona)

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
sr@latin:   --allsource      Stvara  arhivu izvora uključujući i preuzete izvore

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
sr@latin:   --asdeps         Paketi će biti instalirani ne.eksplicitno

en:   --check          Run the %s function in the %s
sr@latin:   --check          Pokreni funkciju %s u %s

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
sr@latin:   --config <file>          Koristi alternativni fajl postavki umesto\n                            „%s“)

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
sr@latin:   --config <fajl>  Koristi alternativni fajl postavki (umesto „%s“)

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
sr@latin:   --config <putanja>  postavlja alternativni fajl postavki

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
sr@latin:   --edit-key                Prikazuje meni za poslove upravljanja ključevima prema ID-ovima

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
sr@latin:   --gpgdir <dir>            Postavi alternativnu fasciklu za GnuPG (umesto\n                            „%s“)

en:   --help, -h            This help message
sr@latin:   --help, -h            Ova poruka pomoći

en:   --holdver        Do not update VCS sources
sr@latin:   --holdver        Ne ažuriraj VCS izvore

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
sr@latin:   --import                  Uvozi pubring.gpg iz fascikle(i)

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
sr@latin:   --import-trustdb          Uvozi vrednosti vlasničkog poverenja iz trustdb.gpg iz fascikle(i)

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
sr@latin:   --init                    Potvrdi da je privezak pravilno pokrenut

en:   --input, -p <file>    Build script to read (default: %s)
sr@latin:   --input, -p <fajl>    Skripta sa instrukcijama za gradnju (podrazumevano: %s)

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
sr@latin:   --key <ključ>      Naznači ključ za potpisivanje %s umesto podrazumevanog

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
sr@latin:   --keyserver <url servera>  Određuje koji server ključeva se koristi, ukoliko je potrebno

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
sr@latin:   --list-sigs               Nabraja ključeve i njihove potpise

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
sr@latin:   --lsign-key               Lokalno potpisuje navedeni ID ključa

en:   --max-delta-size  percent of new package above which the delta will be discarded\n
sr@latin:   --max-delta-size  procenat veličine novog paketa iznad kog se delta odbacuje\n

en:   --min-pkg-size    minimum package size before deltas are generated\n
sr@latin:   --min-pkg-size    minimalna veličina paketa koja pokreće stvaranje delte\n

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
sr@latin:   --needed         Ne instalira već ažurne ciljeve

en:   --newest, -n          update templates to newest version
sr@latin:   --newest, -n          ažurira šablone na poslednju verziju

en:   --noarchive      Do not create package archive
sr@latin:   --noarchive      Ne stvaraj arhivu paketa

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
sr@latin:   --nocheck        Ne pokreći funkciju %s u %s

en:   --nocolor            disable colorized output messages
sr@latin:   --nocolor            bez obojenih izlaznih poruka

en:   --nocolor         remove color from output\n
sr@latin:   --nocolor        bez obojenog izlaza\n

en:   --nocolor         turn off color in output\n
sr@latin:   --nocolor        bez obojenog izlaza\n

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
sr@latin:   --noconfirm      Ne traži potvrde pri razrešavanju zavisnosti

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
sr@latin:   --noprepare      Ne pokreći funkciju %s u %s

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
sr@latin:   --noprogressbar  Ne prikazuje traku napretka pri preuzimanju fajlova

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
sr@latin:   --nosign         Ne potpisuj paket

en:   --output, -o <file>   file to output to (default: input file)
sr@latin:   --output, -o <fajl>   izlazni fajl (podrazumevano: ulazni fajl)

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
sr@latin:   --populate                Ponovo učitaj podrazumevane ključeve iz (zadatih) svežnjeva\n                            u „%s“

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
sr@latin:  --printsrcinfo  Štampa stvoreni SRCINFO i napušta

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
sr@latin:   --refresh-keys            Ažurira navedeni ključ ili sve ključeve sa servera ključeva

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
sr@latin:   --sign           Potpiši rezultujuće paket putem %s

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
sr@latin:   --skipchecksums  Ne overavaj sume za proveru izvornih fajlova

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
sr@latin:   --skipinteg      Uopšte ne overavaj izvorne fajlove

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
sr@latin:   --skippgpcheck   Ne overavaj izvorne fajlove putem PGP potpisa

en:   --template-dir <dir>  directory to search for templates
sr@latin:   --template-dir <fasc.>  fascikla u kojoj se nalaze šabloni

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
sr@latin:   --verifysource    Preuzima fajlove izvora (ako je potrebno) i vrši provere ispravnosti

en:   --version             Version information
sr@latin:   --version             Podaci o verziji

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
sr@latin:   -A, --ignorearch ignoriši nepotpuno polje %s u %s

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
sr@latin:   -C, --cleanbuild Uklanja fasciklu %s pre gradnje paketa

en:   -L, --log        Log package build process
sr@latin:   -L, --log        Vodi dnevnik procesa gradnje

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
sr@latin:   -R, --remove      uklanja stari fajl paketa sa diska nakon ažuriranja baze\n

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
sr@latin:   -R, --repackage  Prepakuje sadržaj paketa bez ponovne gradnje

en:   -V, --version             Show program version
sr@latin:   -V, --version             Prikaži verziju programa

en:   -V, --version        show version information and exit
sr@latin:   --version             Podaci o verziji

en:   -V, --version    Show version information and exit
sr@latin:   -V, --version    Prikaži verziju i izađi

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
sr@latin:   -a, --add                 Dodaje navedene ključeve (prazno za standardni ulaz)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
sr@latin:   -c, --clean      Uklanja radne fajlove nakon gradnje

en:   -d, --dbpath <path>  set an alternate database location
sr@latin:   -d, --dbpath <putanja>  postavlja alternativnu lokaciju baze

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
sr@latin:   -d, --delete              Uklanja navedene ID-ove ključeva

en:   -d, --delta       generate and add delta for package update\n
sr@latin:   -d, --delta       napravi i dodaj deltu za nadogradnju paketa\n

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
sr@latin:   -d, --nodeps     Preskače sve provere zavisnosti

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
sr@latin:   -e, --export              Izvozi navedene ili sve ID-ove ključeva

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
sr@latin:   -e, --noextract  Ne raspakuj izvorne fajlove (koristi postojeću %s fasciklu)

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
sr@latin:   -f, --finger              Navedi otiske za izabrani ili sve ID.ove ključeva

en:   -f, --force      Overwrite existing package
sr@latin:   -f, --force      Prepisuje postojeći paket

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
sr@latin:   -g, --geninteg   Stvara provere integriteta fajlova izvora

en:   -h, --help                Show this help message and exit
sr@latin:   -h, --help                Prikaži ovu poruku pomoći i izađi

en:   -h, --help           show this help message and exit
sr@latin:   --help, -h            Prikazuje ovu poruku pomoći

en:   -h, --help       Show this help message and exit
sr@latin:   -h, --help       Prikaži ovu poruku pomoći i izađi

en:   -i, --install    Install package after successful build
sr@latin:   -i, --install    Instalira pakete nakon uspešne gradnje

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
sr@latin:   -k, --key <key>   koristi navedeni ključ za potpisivanje baze\n

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
sr@latin:   -l, --list-keys           Nabraja navedene ili sve ključeve

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
sr@latin:   -m, --nocolor    Onemogućava obojene izlazne poruke

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
sr@latin:   -n, --new         samo paketi koji nisu već u bazi\n

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
sr@latin:   -o, --nobuild    Samo preuzima i raspakuje fajlove

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
sr@latin:   -p <fajl>        Koristi alternativnu instalacionu skriptu (umesto „%s“)

en:   -q, --quiet       minimize output\n
sr@latin:   -q, --quiet       smanji doživljaj\n

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
sr@latin:   -r, --recv-keys           Dobavlja navedene ID-ove ključeva

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
sr@latin:   -r, --rmdeps     Uklanja instalirane zavisnosti nakon uspešne gradnje

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
sr@latin:   -r, --root <putanja>    postavlja alternativni koren instalacije

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
sr@latin:   -s, --sign        potpiši bazu pomoću GnuPG nakon ažuriranja\n

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
sr@latin:   -s, --syncdeps   Instaliraj nedostajuće zavisnosti pomoću %s

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
sr@latin:   -u, --updatedb            Ažuriraj pacmanovu bazu poverljivih

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
sr@latin:   -v, --verify              Overava fajl(ove) navedene potpisom(ima)

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
sr@latin:   -v, --verify      overi potpis baze pre ažuriranja\n

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
sr@latin: Oblast %s ne sme da sadrži operatere poređenja (< ili >).

en: %s array contains unknown option '%s'
sr@latin: Oblast %s sadrži nepoznatu opciju „%s“

en: %s configuration file '%s' not found.
sr@latin: %s fajl postavki „%s“ nije nađen.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
sr@latin: %s sadrži %s znakove i ne može se učitati.

en: %s contains invalid characters: '%s'
sr@latin: %s sadrži nedozvoljene znakove: „%s“

en: %s could not be imported.
sr@latin: %s se ne može uvesti.

en: %s could not be locally signed.
sr@latin: %s se ne može lokalno potpisati.

en: %s does not exist or is not a directory.
sr@latin: %s ne postoji ili nije u fascikli.

en: %s does not exist.
sr@latin: %s ne postoji.

en: %s entry file not in package : %s
sr@latin: %s fajl unosa nije u paketu : %s

en: %s entry should not contain leading slash : %s
sr@latin: unos %s ne sme da sadrži uvodnu kosu crtu: %s

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
sr@latin: Fajl %s (%s) ne postoji ili nije uobičajen fajl.

en: %s is not a clone of %s
sr@latin: %s nije klon %s

en: %s is not a pacman database directory.
sr@latin: %s nije fascikla pacmanove baze.

en: %s is not allowed to be empty.
sr@latin: %s ne sme biti prazno.

en: %s is not allowed to contain colons, forward slashes, hyphens or whitespace.
sr@latin: %s ne može sadržati uspravne i kose crte, crtice i prazna mesta.

en: %s is not allowed to start with a dot.
sr@latin: Nije dozvoljeno da %s započinje tačkom.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
sr@latin: %s ne sme počinjati crticom.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
sr@latin: %s nije dostupan za arhitekturu „%s“.

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
sr@latin: %s se ne može upisati - verzija paketa neće biti ažurirana

en: %s must be a decimal, not %s.
sr@latin: %s mora biti decimala, ne %s.

en: %s must be an integer, not %s.
sr@latin: %s mora biti ceo broj, ne %s.

en: %s must be in the current working directory.
sr@latin: %s mora biti u trenutnoj radnoj fascikli.

en: %s needs to be run as root for this operation.
sr@latin: %s mora biti koreni korisnik za ovu operaciju.

en: %s not found.
sr@latin: %s nije pronađen.

en: %s should be an array
sr@latin: %s bi trebalo da bude oblast

en: %s should not be an array
sr@latin: %s ne bi smelo da bude oblast

en: %s signal caught. Exiting...
sr@latin: Uhvaćen je %s signal. Izlazim...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
sr@latin: %s ne postoji u fascikli gradnje, a nije URL.

en: %s_%s should be an array
sr@latin: %s_%s bi trebalo da bude oblast

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
sr@latin: „%s“ nema ispravnu ekstenziju arhive baze.

en: '%s' failed to install missing dependencies.
sr@latin: „%s“ ne uspe da instalira nedostajuće zavisnosti.

en: '%s' is not a package file, skipping
sr@latin: „%s“ nije fajl paketa; preskačem

en: '%s' is not a valid archive extension.
sr@latin: „%s“ nije ispravna ekstenzija arhive.

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
sr@latin: %s vrati fatalnu grešku (%i): %s

en: A failure occurred in %s().
sr@latin: Do greške je došlo u %s().

en: A package has already been built, installing existing package...
sr@latin: Paket je već izgrađen; instaliram postojeći paket...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
sr@latin: Paket je već izgrađen (upotrebite %s da ga prepišete).

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
sr@latin: Paket izvora je već izgrađen (upotrebite %s da ga prepišete).

en: A specified key could not be exported from the keyring.
sr@latin: Naznačeni ključ ne može bit izvezen iz priveska.

en: A specified key could not be listed.
sr@latin: Naznačeni ključ ne može biti izlistan.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
sr@latin: Naznačeni ključ ne može biti uklonjen iz priveska.

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
sr@latin: Naznačeni fajl ključa ne može biti dodat u privezak.

en: A specified local key could not be updated from a keyserver.
sr@latin: Navedeni ključ se ne može ažurirati sa servera ključeva.

en: A specified signature could not be listed.
sr@latin: Naznačeni potpis ne može biti izlistan.

en: Aborting...
sr@latin: Odustajem...

en: Adding %s file (%s)...
sr@latin: Dodajem fajl %s (%s)...

en: Adding %s file...
sr@latin: Dodajem fajl %s...

en: Adding %s...
sr@latin: Dodajem %s...

en: Adding 'deltas' entry : %s -> %s
sr@latin: Dodajem unos „delte“: %s -> %s

en: Adding delta '%s'
sr@latin: Dodajem deltu „%s“

en: Adding package '%s'
sr@latin: Dodajem paket „%s“

en: Adding package signature...
sr@latin: Dodajem potpis paketa...

en: An entry for '%s' already existed
sr@latin: Unos za „%s“ je već postojao

en: Appending keys from %s.gpg...
sr@latin: Dodajem ključeve iz %s.gpg...

en: Both packages have the same version : '%s'
sr@latin: Oba paketa su iste verzije: „%s“

en: Branching %s...
sr@latin: Granam %s.

en: Cannot create temp directory for database building.
sr@latin: Ne mogu da napravim privremenu fasciklu za gradnju baze.

en: Cannot find library listed in %s: %s
sr@latin: Ne mogu da nađem biblioteku navedenu u %s: %s

en: Cannot find the %s binary needed to check VCS source requirements.
sr@latin: Ne mogu da nađem binarni fajl %s neophodan za proveru zavisnosti VCS izvora.

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl %s neophodan za sve %s radnje.

en: Cannot find the %s binary required for compiler cache usage.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl %s neophodan za potrebe keša kompajlera.

en: Cannot find the %s binary required for compressing man and info pages.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl %s neophodan za kompresovanje man i info stranica.

en: Cannot find the %s binary required for dependency operations.
sr@latin: Ne mogu da nađem binarni fajl %s neophodan za operacije sa zavisnostima.

en: Cannot find the %s binary required for distributed compilation.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl %s neophodan za distribuirano kompiliranje.

en: Cannot find the %s binary required for object file stripping.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl %s neophodan za ogoljavanje objektnih fajlova.

en: Cannot find the %s binary required for signing packages.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl %s neophodan za potpisivanje paketa.

en: Cannot find the %s binary required for source file checksums operations.
sr@latin: Ne mogu da nađem program %s neophodan za operacije provere kontrolnih suma izvornih fajlova.

en: Cannot find the %s binary required for verifying source files.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl %s neophodan za overu izvornih fajlova.

en: Cannot find the %s binary.
sr@latin: Ne mogu da nađem binarni fajl %s.

en: Cannot find the %s binary. Will use %s to acquire root privileges.
sr@latin: Ne mogu da nađem binarni fajl %s, za dobijanje korenih privilegija biće upotrebljen %s.

en: Cannot find the %s package needed to handle %s sources.
sr@latin: Ne mogu da nađem binarni fajl %s neophodan za upravljanje %s izvorima.

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl gpg. Da li je GnuPG instaliran?

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
sr@latin: Ne mogu da nađem izvršni fajl xdelta3! Da li je xdelta3 instaliran?

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
sr@latin: Ne mogu koristiti ojačane potpise za pakete: %s

en: Checking buildtime dependencies...
sr@latin: Proveravam zavisnosti gradnje...

en: Checking for packaging issues...
sr@latin: Proveravam probleme u pakiranju.

en: Checking runtime dependencies...
sr@latin: Proveravam radne zavisnosti...

en: Cleaning up...
sr@latin: Čistim...

en: Cloning %s %s repo...
sr@latin: Kloniram %s %s riznicu...

en: Compressing man and info pages...
sr@latin: Kompresujem man i info stranice...

en: Compressing package...
sr@latin: Kompresujem paket...

en: Compressing source package...
sr@latin: Kompresujem paket izvora...

en: Computing checksums...
sr@latin: Računam sume za proveru...

en: Copyright (c) 2009 Xavier Chantry <shiningxc@gmail.com>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
sr@latin: © 2009 Xavier Chantry <shiningxc@gmail.com>.\n\nOvo je slobodan softver; uslove umnožavanja potražiti u izvoru.\nNe postoji garancija, u zakonom dopuštenim granicama.\n

en: Could not resolve all dependencies.
sr@latin: Ne mogu da razrešim sve zavisnosti.

en: Couldn't detect version for template '%s'
sr@latin: Ne mogu da odredim verziju šablona „%s“

en: Created signature file %s.
sr@latin: Napravih fajl potpisa %s.

en: Created signature file '%s'
sr@latin: Napravljen je fajl potpisa „%s“

en: Creating '%s' db entry...
sr@latin: Stvaram unos baze „%s“...

en: Creating package "%s"...
sr@latin: Pravim paket „%s“...

en: Creating source package...
sr@latin: Pravim paket izvora...

en: Creating updated database file '%s'
sr@latin: Stvaram ažurni fajl baze „%s“

en: Creating working copy of %s %s repo...
sr@latin: Stvaram radnu kopiju %s %s riznice...

en: Database signature file verified.
sr@latin: Fajl potpisa baze je overen.

en: Database signature was NOT valid!
sr@latin: Fajl potpisa baze NIJE ispravan!

en: Delta could not be created.
sr@latin: Ne mogah da napravim deltu.

en: Delta matching '%s' not found.
sr@latin: Nema delti koje se poklapaju sa „%s“.

en: Delta package larger than maximum size. Removing.
sr@latin: Paket delte je veći od maksimuma. Uklanjam.

en: Disabling key %s...
sr@latin: Onemogućavam ključ %s...

en: Disabling revoked keys in keyring...
sr@latin: Onemogućavam opozvane ključeve u privesku...

en: Do not use the %s option. This option is only for internal use by %s.
sr@latin: Ne koristite opciju %s. Namenjena je samo za internu upotrebu od strane %s.

en: Done.
sr@latin: Gotovo.

en: Dotfile found in package root '%s'
sr@latin: Nađen je fajl sa tačkom u korenu paketa „%s“

en: Downloading %s...
sr@latin: Preuzimam %s...

en: ERROR:
sr@latin: GREŠKA:

en: Entering %s environment...
sr@latin: Ulazim u %s okruženje...

en: Example:  pkgdelta pacman-3.0.0.pkg.tar.gz pacman-3.0.1.pkg.tar.gz
sr@latin: Primer:   pkgdelta pacman-3.0.0.pkg.tar.gz pacman-3.0.1.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
sr@latin: Primer:  repo-add /putanja/do/riznica.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
sr@latin: Example:  repo-remove /putanja/do/riznica.db.tar.gz kernel26\n

en: Extracting %s with %s
sr@latin: Raspakujem %s pomoću %s

en: Extracting database to a temporary location...
sr@latin: Raspakujem bazu na privremenu lokaciju...

en: Extracting sources...
sr@latin: Raspakujem izvore...

en: FAILED
sr@latin: NEUSPEH

en: Failed to acquire lockfile: %s.
sr@latin: Greška pri dobijanju fajla brave: %s.

en: Failed to add %s file to package.
sr@latin: Neuspelo dodavanje fajla %s u paket.

en: Failed to change to directory %s
sr@latin: Neuspela promena fascikle %s

en: Failed to create package file.
sr@latin: Neuspelo pravljenje paketa.

en: Failed to create source package file.
sr@latin: Neuspelo pravljenje fajla paketa izvora.

en: Failed to create the directory $%s (%s).
sr@latin: Neuspelo pravljenje fascikle $%s (%s).

en: Failed to extract %s
sr@latin: Neuspelo raspakivanje %s

en: Failed to find template file matching '%s'
sr@latin: Neuspelo pronalaženje fajla šablona koji se poklapa sa „%s“

en: Failed to install built package(s).
sr@latin: Neuspelo instaliranje izgrađenih paketa.

en: Failed to lookup key by name:
sr@latin: Ne uspeh da pronađem ključ po imenu:

en: Failed to remove installed dependencies.
sr@latin: Neuspelo uklanjanje instaliranih zavisnosti.

en: Failed to sign package database file '%s'
sr@latin: Neuspelo potpisivanje fajla baze paketa „%s“

en: Failed to sign package file.
sr@latin: Neuspelo potpisivanje paketa.

en: Failed to source %s
sr@latin: ­Neuspelo dobavljanje izvora %s

en: Failed to update %s from %s to %s
sr@latin: Neuspelo ažuriranje %s iz %s u %s

en: Failure while branching %s
sr@latin: Neuspešno grananje %s

en: Failure while checking out version %s, the git tag has been forged
sr@latin: Neuspeh pri proveri verzije %s, git oznaka je skovana

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
sr@latin: Neuspešno stvaranje radne kopije %s %s riznice

en: Failure while downloading %s
sr@latin: Greška pri preuzimanju %s

en: Failure while downloading %s %s repo
sr@latin: Neuspešno preuzimanje %s %s riznice

en: Failure while pulling %s
sr@latin: Neuspešno dovlačenje %s

en: Failure while updating %s %s repo
sr@latin: Greška pri ažuriranju %s %s riznice

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
sr@latin: Neuspešno osvežavanje radne kopije %s %s riznice

en: File %s does not exist and could not be imported.
sr@latin: Fajl %s ne postoji i ne može se uvesti.

en: File '%s' does not exist
sr@latin: Fajl „%s“ ne postoji

en: File '%s' not found.
sr@latin: Nije pronađen fajl „%s“.

en: Finished making: %s
sr@latin: Završih gradnju: %s

en: Found %s
sr@latin: Nađoh %s

en: Generated delta : '%s'
sr@latin: Napravih deltu: „%s“

en: Generating %s file...
sr@latin: Stvaram %s fajl....

en: Generating .MTREE file...
sr@latin: Stvaram .MTREE fajl....

en: Generating checksums for source files...
sr@latin: Stvaram sumu za proveru izvornih fajlova...

en: Generating delta from version %s to version %s
sr@latin: Pravim deltu sa verzije %s na verziju %s

en: Held by process %s
sr@latin: Zadržano procesom %s

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
sr@latin: Ukoliko %s nije određeno, %s će tražiti „%s“

en: Importing owner trust values...
sr@latin: Uvozim vrednosti poverenja vlasnika...

en: Installing %s package group with %s...
sr@latin: Instaliram grupu paketa %s pomoću %s...

en: Installing missing dependencies...
sr@latin: Instaliram nedostajuće zavisnosti...

en: Installing package %s with %s...
sr@latin: Instaliram paket %s pomoću %s...

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
sr@latin: Provere integriteta (%s) se razlikuju veličinom u odnosu na odeljak izvora.

en: Integrity checks are missing for: %s
sr@latin: Nedostaju provere integriteta za: %s

en: Invalid command name '%s' specified.
sr@latin: Navedeno je neispravno ime naredbe „%s“.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
sr@latin: Naveden je neispravan algoritam provere ispravnosti „%s“.

en: Invalid package file '%s'.
sr@latin: Neispravan fajl paketa „%s“.

en: Invalid package signature file '%s'.
sr@latin: Neispravan fajl potpisa paketa „%s“.

en: Invalid value for %s: %s
sr@latin: Neispravna vrednost za %s: %s

en: Key name is ambiguous:
sr@latin: Ime ključa je dvosmisleno:

en: Leaving %s environment.
sr@latin: Napuštam %s okruženje.

en: Library listed in %s is not a shared object: %s
sr@latin: Biblioteka navedena u %s nije deljeni objekat: %s

en: Library listed in %s is not required by any files: %s
sr@latin: Biblioteka navedena u %s nije zahtevana od nijednog fajla: %s

en: Library listed in %s is not versioned: %s
sr@latin: Biblioteka navedena u %s nema verziju: %s

en: Locally signing key %s...
sr@latin: Lokalno potpisujem ključ%s...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
sr@latin: Lokalno potpisujem poverljive ključeve u privesku...

en: Make packages compatible for use with pacman
sr@latin: Stvara pakete saglasne sa pacmanom

en: Making package: %s
sr@latin: Pravim paket: %s

en: Manage pacman's list of trusted keys
sr@latin: Upravljaj pacmanovim spiskom poverljivih ključeva

en: Missing %s directory.
sr@latin: Nedostaje %s fascikla.

en: Missing %s function for split package '%s'
sr@latin: Nedostaje funkcija %s za deljenje paketa „%s“

en: Missing %s function in %s
sr@latin: Funkcija %s nedostaje u %s

en: Missing dependencies:
sr@latin: Nedostajuće zavisnosti:

en: Multiple operations specified.
sr@latin: Navedeno je više operacija.

en: NOT FOUND
sr@latin: NIJE NAĐEN

en: No database entry for package '%s'.
sr@latin: Nema unosa baze za paket „%s“.

en: No existing signature found, skipping verification.
sr@latin: Potpis ne postoji, preskačem overu.

en: No keyring files exist in %s.
sr@latin: Ne postoje fajlovi priveska u %s.

en: No packages modified, nothing to do.
sr@latin: Nema izmenjenih paketa; ništa za raditi.

en: No packages remain, creating empty database.
sr@latin: Nije preostao nijedan paket; pravim praznu bazu.

en: No targets specified
sr@latin: Nisu određeni ciljevi

en: Old package file not found: %s
sr@latin: Nije nađen stari fajl paketa: %s

en: One or more PGP signatures could not be verified!
sr@latin: Jedan ili više PGP potpisa ne mogu biti verifikovani!

en: One or more files did not pass the validity check!
sr@latin: Jedan ili više fajlova nisu prošli proveru ispravnosti!

en: Operations:
sr@latin: Operacije:

en: Options:
sr@latin: Opcije:

en: Options:
sr@latin: Opcije:

en: Options:\n
sr@latin: Opcije:\n

en: Package contains paths with newlines
sr@latin: Paket sadži putanje sa novim redovima

en: Package contains reference to %s
sr@latin: Paket sadrži referencu ka %s

en: Package directory is ready.
sr@latin: Fascikla paketa je spremna.

en: Package matching '%s' not found.
sr@latin: Nema paketa koji se poklapaju sa „%s“.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
sr@latin: Nađen je pacmanov zabravni fajl. Ne mogu da izvršim ako je pacman već pokrenut.

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
sr@latin: Deo grupe paketa je već izgrađen (upotrebite %s da ga prepišete).

en: Passed
sr@latin: Uspeh

en: Please make sure you really trust them.
sr@latin: Proverite da li im zaista verujete.

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
sr@latin: Produžite, ovde nema ničeg zanimljivog.\n

en: Please run %s with each operation separately.
sr@latin: Pokrenite %s sa svakom operacijom pojedinačno.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
sr@latin: Nađena je baza u pre-3.5 formatu — nadograđujem...

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
sr@latin: Nađena je baza u pre-4.2 formatu — nadograđujem...

en: Pulling %s...
sr@latin: Šaljem %s...

en: Purging unwanted files...
sr@latin: Uklanjam neželjene fajlove...

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
sr@latin: Udaljeni ključ se ne može preuzeti sa servera ključeva.

en: Removing %s files...
sr@latin: Uklanjam %s fajlove...

en: Removing doc files...
sr@latin: Uklanjam fajlove dokumentacije...

en: Removing empty deltas file...
sr@latin: Uklanjam prazan fajl delti...

en: Removing empty directories...
sr@latin: Uklanjam prazne fascikle...

en: Removing existing %s directory...
sr@latin: Uklanjam postojeću %s fasciklu...

en: Removing existing entry '%s'...
sr@latin: Uklanjam postojeći unos „%s“...

en: Removing old package file '%s'
sr@latin: Uklanjam stari fajl paketa „%s“

en: Removing static library files...
sr@latin: Uklanjam fajlove statičnih biblioteka...

en: Repository file '%s' could not be created.
sr@latin: Ne mogu da napravim fajl riznice „%s“.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
sr@latin: Fajl riznice „%s“ nije ispravna pacmanova baza.

en: Repository file '%s' was not found.
sr@latin: Nije nađen fajl riznice „%s“.

en: Requested package %s is not provided in %s
sr@latin: Zahtevani paket %s nije dostavljen sa %s

en: Retrieving sources...
sr@latin: Dobavljam izvore...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
sr@latin: Nije dozvoljeno okretati %s kao koreni korisnik, jer to može
    uzrokovati trajnu, katastrofalnu štetu na sistemu.

en: SIGNATURE NOT FOUND
sr@latin: POTPIS NIJE PRONAĐEN

en: SOURCE FILE NOT FOUND
sr@latin: IZVORNI FAJL NIJE PRONAĐEN

en: Searching for delta '%s'...
sr@latin: Tražim deltu „%s“...

en: Searching for package '%s'...
sr@latin: Tražim paket „%s“...

en: Signing database '%s'...
sr@latin: Potpisujem bazu „%s“...

en: Signing package(s)...
sr@latin: Potpisujem paket(e)...

en: Signing package...
sr@latin: Potpisujem paket...

en: Skipped
sr@latin: Preskačem

en: Skipping all source file integrity checks.
sr@latin: Preskačem sve provere ispravnosti izvornih fajlova.

en: Skipping delta creation for small package: %s - size %s
sr@latin: Preskačem stvaranje delte za mali paket: %s - veličina %s

en: Skipping dependency checks.
sr@latin: Preskačem provere zavisnosti.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
sr@latin: Preskačem overu PGP potpisa izvornih fajlova.

en: Skipping verification of source file checksums.
sr@latin: Preskačem overu kontrolnih suma izvornih fajlova.

en: Source package created: %s
sr@latin: Napravih paket izvora: %s

en: Sources are ready.
sr@latin: Izvori su pripremljeni.

en: Sparse arrays are not allowed for source
sr@latin: Proređeni nizovi nisu dozvoljeni za izvor

en: Starting %s()...
sr@latin: Pokrećem %s()

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
sr@latin: Uklanjam nepotrebne simbole iz binarnih fajlova i biblioteka...

en: The download program %s is not installed.
sr@latin: Program za preuzimanje %s nije instaliran.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
sr@latin: Otisak naznačenog ključa ne može biti određen.

en: The key %s does not exist in your keyring.
sr@latin: Ključ %s ne postoji u vašem privesku.

en: The key identified by %s could not be edited.
sr@latin: Ključ identifikovan putem %s se ne može uređivati.

en: The key identified by %s could not be found locally.
sr@latin: Ključ identifikovan putem %s se ne može lokalno naći.

en: The keyring file %s does not exist.
sr@latin: Fajl priveske %s ne postoji.

en: The package architectures don't match : '%s' and '%s'
sr@latin: Arhitekture paketa se ne poklapaju: „%s“ i „%s“

en: The package group has already been built, installing existing packages...
sr@latin: Grupa paketa je već izgrađena; instaliram postojeće pakete...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
sr@latin: Grupa paketa je već izgrađena (upotrebite %s da je prepišete).

en: The package names don't match : '%s' and '%s'
sr@latin: Imena paketa se ne poklapaju: „%s“ i „%s“

en: The signature identified by %s could not be verified.
sr@latin: Potpis identifikovan putem %s se ne može overiti.

en: There is no key in your keyring.
sr@latin: Ne postoji ključ u vašem privesku.

en: There is no secret key available to sign with.
sr@latin: Ne postoji tajni ključ za potpisivanje.

en: These options can be passed to %s:
sr@latin: Ove opcije se mogu proslediti u %s:

en: Tidying install...
sr@latin: Pospremam instalaciju...

en: Trust database could not be updated.
sr@latin: Baza poverljivih ne može biti ažurirana.

en: Unable to find source file %s.
sr@latin: Ne mogu da nađem izvorni fajl %s.

en: Unknown download protocol: %s
sr@latin: Nepoznat protokol za preuzimanje: %s

en: Unknown template marker '%s'
sr@latin: Nepoznat stvaralac šablona „%s“

en: Unrecognized reference: %s
sr@latin: Nepoznata referenca: %s

en: Updated version: %s
sr@latin: Ažurirana verzija: %s

en: Updating %s %s repo...
sr@latin: Osvežavam %s %s riznicu...

en: Updating trust database...
sr@latin: Ažuriram bazu poverljivih...

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
sr@latin: Nadogradnja lokalne pacmanove baze na noviji format

en: Usage: %s [options]
sr@latin: Upotreba: %s [opcije]

en: Usage: %s [options] operation [targets]
sr@latin: Upotreba: %s [opcije] operacija [mete]

en: Usage: pkgdelta [options] <package1> <package2>\n
sr@latin: Upotreba: pkgdelta [opcije] <paket1> <paket2>\n

en: Usage: repo-add [options] <path-to-db> <package|delta> ...\n
sr@latin: Upotreba: repo-remove [opcije] <putanja-do-baze> <imepaketa|delta> ...\n

en: Usage: repo-remove [options] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n
sr@latin: Upotreba: repo-remove [opcije] <putanja do baze> <ime paketa|delte> ...\n

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
sr@latin: Upotrebite „%s“ da bi ispravili dozvole za privezak.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
sr@latin: Upotrebite „%s“ da napravite podrazumevani tajni ključ.

en: Using existing %s tree
sr@latin: Koristim postojeće %s stablo

en: Validating %s files with %s...
sr@latin: Overavam %s fajlova putem %s...

en: Verifying database signature...
sr@latin: Overavam potpis baze...

en: Verifying source file signatures with %s...
sr@latin: Overavam ispravnost potpisa izvornih fajlova pomoću %s...

en: WARNING:
sr@latin: UPOZORENJE:

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
sr@latin: Došlo je do upozorenja pri overi potpisa.

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
sr@latin: Nemate odgovarajuće dozvole da bi čitali privezak %s.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
sr@latin: Nemate odgovarajuće dozvole za pokretanje ove naredbe.

en: You do not have write permission for the directory $%s (%s).
sr@latin: Nemate dozvole pisanja u fasciklu $%s (%s).

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
sr@latin: Morate imati odgovarajuće dozvole za nadogradnju baze.

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
sr@latin: \nPogledajte %s(8) za više detalja i opise dostupnih opcija.\n

en: bad signature from public key
sr@latin: loš potpis u javnom ključu

en: can't create '%s': %s
sr@latin: ne mogu da napravim „%s“: %s

en: error during signature verification
sr@latin: greška tokom provere potpisa

en: failed to open '%s': %s
sr@latin: neuspelo otvaranje „%s“:%s

en: invalid chars used in name '%s'. allowed: [:alnum:]+_.@-
sr@latin: nedozvoljeni znakovi u imenu „%s“: dozvoljeno: [:alnum:]+_.@-

en: invalid key/value pair
sr@latin: neispravan par ključ/vrednost

en: invalid option
sr@latin: neispravna opcija

en: invalid public key
sr@latin: neispravan javni ključ

en: invalid template line: can't find template name
sr@latin: neispravna linija šablona: ne mogu da nađem fajl šablona

en: makepkg-template [options]
sr@latin: makepkg-template [opcije]

en: no operation specified (use -h for help)
sr@latin: nije navedena operacija (upotrebite -h za pomoć)

en: option '%s' does not allow an argument
sr@latin: opcija „%s“ ne dozvoljava argumente

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
sr@latin: opcija „%s“ je dvosmislena; mogućnosti:

en: option '%s' requires an argument
sr@latin: opcija „%s“ zahteva argument

en: option requires an argument
sr@latin: opcija zahteva argument

en: options:
sr@latin: opcije:

en: pkgdelta will create a delta file between two packages.\nThis delta file can then be added to a database using repo-add.\n
sr@latin: pkgdelta će napraviti deltu među dva paketa\nOvaj fajl delte se može dodati u bazu pomoću repo-add.\n

en: pkgver() generated an invalid version: %s
sr@latin: pkgver() stvori neispravnu verziju: %s

en: public key %s has been revoked
sr@latin: javni ključ %s je opozvan

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
sr@latin: repo-add će ažururati riznicu paketa čitanjem fajla paketa.\nVišestruki fajlovi se mogu dodati nabrajanjem u komandnoj liniji.\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
sr@latin: repo-remove će ažurirati bazu paketa uklanjanjem paketa po imenu\nnavedenom u komandnoj liniji iz zadate riznice. Višestruki\paketi za uklanjanje se mogi nabrojati u komandnoj liniji.\n

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
sr@latin: simbolička veza „%s“ vodi izvan pacmanovog korena, potrebna je ručna popravka

en: the key has expired.
sr@latin: ključ je istekao.

en: the public key %s is not trusted
sr@latin: javni ključ %s nije poverljiv

en: the signature has expired.
sr@latin: potpis je istekao.

en: unknown public key
sr@latin: nepoznat javni ključ
