libwnck - en to sr translation catalogue (232 entries)

en: "%s"
sr: „%s“

en: %d ("%s")
sr: %d („%s“)

en: <name unset>
sr: <ime nije postavljeno>

en: <no EWMH-compliant window manager>
sr: <ne postoji upravnik prozorima saglasan sa EWMH-om>

en: <no viewport>
sr: <nema porta za pregled>

en: <unset>
sr: <nije postavljeno>

en: Action not allowed
sr: Radnja nije dozvoljena

en: Activate the window
sr: Odabire prozor

en: Activate the workspace
sr: Označava radni prostor

en: Active Window: %s
sr: Označeni prozor: %s

en: Active Workspace: %s
sr: Označeni radni prostor: %s

en: Alias of --window
sr: Nadimak za --window

en: Always On _Top
sr: Uvek iznad os_talih

en: Always group windows
sr: Uvek grupiši prozore

en: Bottom Neighbor: %s
sr: Donji komšija: %s

en: CLASS
sr: KLASA

en: Cannot change the workspace layout on the screen: the layout is already owned
sr: Ne mogu da promenim raspored radnih prostora na ekranu: raspored je već zauzet

en: Cannot interact with application having its group leader with XID %lu: the application cannot be found
sr: Ne mogu da koristim program kome glavni u grupi ima X IB %lu: program ne postoji

en: Cannot interact with class group "%s": the class group cannot be found
sr: Ne mogu da koristim grupu klase „%s“: grupa klase ne postoji

en: Cannot interact with screen %d: the screen does not exist
sr: Ne mogu da koristim ekran %d: ekran ne postoji

en: Cannot interact with window with XID %lu: the window cannot be found
sr: Ne mogu da koristim prozor sa X IB %lu: prozor ne postoji

en: Cannot interact with workspace %d: the workspace cannot be found
sr: ne mogu da koristim radn prostor %d: radni prostor ne postoji

en: Change the X coordinate of the window to X
sr: Menja X koordinatu prozora na X

en: Change the Y coordinate of the window to Y
sr: Menja Y koordinatu prozora na Y

en: Change the height of the window to HEIGHT
sr: Menja vidinu prozora na VISINU

en: Change the name of the workspace to NAME
sr: Menja naziv radnog prostora u NAZIV

en: Change the number of workspaces of the screen to NUMBER
sr: Menja broj radnih prostora na ekranu u dati BROJ

en: Change the type of the window to TYPE (valid values: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)
sr: Menja vrstu prozora u VRSTU (dostupne vrednosti su: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)

en: Change the width of the window to WIDTH
sr: Menja širinu prozora na ŠIRINU

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER columns
sr: Postavlja raspored radnog prostora ekrana u dati BROJ kolona

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER rows
sr: Postavlja raspored radnog prostora ekrana u dati BROJ redova

en: Class Group: %s
sr: Grupa klase: %s

en: Class resource of the class group to examine
sr: Izvor klase u grupi klasa za proveru

en: Click this to switch to workspace %s
sr: Pritisnite ovde za prelazak na radni prostor %s

en: Click to start dragging "%s"
sr: Kliknite za prevlačenje „%s“

en: Click to switch to "%s"
sr: Kliknite za prelazak na „%s“

en: Close the window
sr: Zatvara prozor

en: Conflicting options are present: --%s and --%s
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: --%s i --%s

en: Conflicting options are present: --%s or --%s, and --%s
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: --%s ili --%s i --%s

en: Conflicting options are present: a window should be interacted with, but --%s has been used
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: opcija se odnosi na prozor, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: an application should be interacted with, but --%s has been used
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: opcija se odnosi na program, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: class group "%s" should be interacted with, but --%s has been used
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: opcija se odnosi na klasu „%s“, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: screen %d should be interacted with, but --%s has been used
sr: Postoje nesaglasne opcije: opcija se odnosi na ekran %d, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: windows of an application should be listed, but --%s has been used
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: potrebno je ispisati prozore programa, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: windows of class group "%s" should be listed, but --%s has been used
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: potrebno je ispisati klasu „%s“, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: windows of workspace %d should be listed, but --%s has been used
sr: Prisutne su nesaglasne opcije: potrebno je ispisati prozore ili radne prostore %d, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: windows or workspaces of screen %d should be listed, but --%s has been used
sr: Postoje nesaglasne opcije: potrebno je ispisati prozore ili radne prostore ekrana %d, ali je uključena i opcija --%s

en: Conflicting options are present: workspace %d should be interacted with, but --%s has been used
sr: Postoje nesaglasne opcije: opcija se odnosi na radni prostor %d, ali je uključena i opcija --%s

en: Current workspace: "%s"
sr: Trenutni radni prostor: „%s“

en: Display windows from all workspaces
sr: Prikaži prozore sa svih radnih prostora

en: Don't show window in tasklist
sr: Ne prikazuj prozor u spisku prozora

en: Enable Transparency
sr: Omogući providnost

en: Error while parsing arguments: %s
sr: Greška prilikom obrade argumenata: %s

en: Geometry (width, height): %d, %d
sr: Veličina (širina, visina): %d, %d

en: Geometry (x, y, width, height): %d, %d, %d, %d
sr: Veličina (x, y, širina, visina): %d, %d, %d, %d

en: Group Leader: %lu
sr: Glavni u grupi: %lu

en: Group Name: %s
sr: Naziv grupe: %s

en: HEIGHT
sr: VISINA

en: Icon Name: %s
sr: Naziv ikonice: %s

en: Icons: %s
sr: Ikonice: %s

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be positive
sr: Neispravan je argument „%d“ za --%s: mora biti pozitivan

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be strictly positive
sr: Neispravan je argument „%d“ za --%s: argument mora biti pozitivna vrednost

en: Invalid argument "%s" for --%s, valid values are: %s
sr: Neispravan je argument „%s“ za --%s: ispravne vrednosti su: %s

en: Invalid value "%s" for --%s
sr: Neispravna vrednost „%s“ za --%s

en: Left Neighbor: %s
sr: Levi komšija: %s

en: List windows of the application/class group/workspace/screen (output format: "XID: Window Name")
sr: Ispisuje prozore programa/klase grupe/parnog prostora/ekrana (izlazni format je: „X IB: Ime prozora“

en: List workspaces of the screen (output format: "Number: Workspace Name")
sr: Ispisuje radne prostore ekrana (izlazni format je: „Broj: Ime radnog prostora“)

en: Ma_ximize
sr: Uv_ećaj

en: Ma_ximize All
sr: Uv_ećaj sve

en: Make the window always on top
sr: Postavlja prozor iznad ostalih

en: Make the window appear in pagers
sr: Vraća prozor u programče za izmenu radnih površina

en: Make the window appear in tasklists
sr: Vraća prozor u spisak prozora

en: Make the window below other windows
sr: Postavlja prozor ispod ostalih

en: Make the window fullscreen
sr: Prikazuje prozor preko celog ekrana

en: Make the window have a fixed position in the viewport
sr: Postavlja zadatu mesto prozora unutar porta za pregled

en: Make the window not always on top
sr: Vraća prozor tako da nije iznad ostalih

en: Make the window not appear in pagers
sr: Uklanja prozor iz programčeta za pregled radnih površina

en: Make the window not appear in tasklists
sr: Uklanja prozor iz spiska prozora

en: Make the window not below other windows
sr: Vraća prozor tako da nije ispod ostalih

en: Make the window not have a fixed position in the viewport
sr: Poništava zadato mesto prozora unutar porta za pregled

en: Make the window quit fullscreen mode
sr: Napušta prikaz prozora preko celog ekrana

en: Make the window visible on all workspaces
sr: Postavlja prozor tako da se vidi u svim radnim prostorima

en: Make the window visible on the current workspace only
sr: Postavlja prozor tako da se vidi samo u tekućem radnom prostoru

en: Maximize horizontally the window
sr: Uvećava prozor horizontalno

en: Maximize the window
sr: Uvećava prozor

en: Maximize vertically the window
sr: Uvećava prozor vertikalno

en: Mi_nimize
sr: _Umanji

en: Mi_nimize All
sr: _Umanji sve

en: Minimize the window
sr: Umanjuje prozor

en: Move the viewport of the current workspace to X coordinate X
sr: Premešta port za pregled sa trenutnog radnog prostora na X kordinatu X

en: Move the viewport of the current workspace to Y coordinate Y
sr: Premešta port za pregled sa trenutnog radnog prostora na Y kordinatu Y

en: Move the window to workspace NUMBER (first workspace is 0)
sr: Premešta prozor na radni prostor BROJ (prvi radni prostor je 0)

en: Move to Another _Workspace
sr: Premesti na drugi radni _prostor

en: Move to Workspace R_ight
sr: Premesti na radni prostor _desno

en: Move to Workspace _Down
sr: Premesti na radni prostor d_ole

en: Move to Workspace _Left
sr: Premesti na radni prostor _levo

en: Move to Workspace _Up
sr: Premesti na radni prostor _gore

en: NAME
sr: NAZIV

en: NUMBER
sr: BROJ

en: NUMBER of the screen to examine or modify
sr: Broj ekrana za proveru ili izmenu

en: NUMBER of the workspace to examine or modify
sr: Broj radnih prostora za proveru ili izmenu

en: Name: %s
sr: Naziv: %s

en: Never group windows
sr: Nikad ne grupiši prozore

en: No Windows Open
sr: Nema otvorenih prozora

en: Number of Windows: %d
sr: Broj prozora: %d

en: Number of Workspaces: %d
sr: Broj radnih prostora: %d

en: On Screen: %d (Window Manager: %s)
sr: na ekranu: %d (Upravnik prozorima: %s)

en: On Workspace: %s
sr: Na radni prostor: %s

en: Only show current workspace
sr: Prikaži samo trenutni radni prostor

en: Options to list windows or workspaces
sr: Opcije za ispis prozora ili radnih prostora

en: Options to modify properties of a screen
sr: Opcije za izmenu osobina ekrana

en: Options to modify properties of a window
sr: Opcije za izmenu osobina prozora

en: Options to modify properties of a workspace
sr: Opcije za izmenu osobina radnog prostora

en: Position in Layout (row, column): %d, %d
sr: Mesto u rasporedu (red, kolona): %d, %d

en: Possible Actions: %s
sr: Moguće radnje: %s

en: Print or modify the properties of a screen/workspace/window, or interact with it, following the EWMH specification.
    For information about this specification, see:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec
sr: Ispisuje ili menja osobine ekrana/radnog prostora/prozora, ili radi sa njima na osnovu EWMH specifikacije.
    Za više podataka o ovoj specifikaciji, pogledajte:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec

en: Resource Class: %s
sr: Naziv klase: %s

en: Right Neighbor: %s
sr: Desni komšija: %s

en: Screen Number: %d
sr: Broj ekrana: %d

en: Session ID: %s
sr: IB sesije: %s

en: Shade the window
sr: Zamotava prozor

en: Show options to list windows or workspaces
sr: Prikaži opcije za ispis prozora ili radnih prostora

en: Show options to modify properties of a screen
sr: Prikaži opcije za izmenu osobina ekrana

en: Show options to modify properties of a window
sr: Prikaži opcije za izmenu osobina prozora

en: Show options to modify properties of a workspace
sr: Prikaži opcije za izmenu osobina radnog prostora

en: Show the desktop
sr: Prikaži radnu površ

en: Show workspace names instead of workspace contents
sr: Prikaži naziv radnog prostora umesto sadržaja

en: Showing the desktop: %s
sr: Prikazujem radni prostor: %s

en: Start moving the window via the keyboard
sr: Pomera prozor pomoću tastature

en: Start resizing the window via the keyboard
sr: Menja veličinu prozora pomoću tastature

en: Startup ID: %s
sr: Početni IB: %s

en: State: %s
sr: Stanje: %s

en: Stop showing the desktop
sr: Ne pokazuj radnu površ

en: TYPE
sr: VRSTA

en: Tool to switch between visible windows
sr: Alat za prebacivanje između vidljivih prozora

en: Tool to switch between windows
sr: Alat za prebacivanje između prozora

en: Tool to switch between workspaces
sr: Alat za kretanje kroz radni prostor

en: Top Neighbor: %s
sr: Gornji komšija: %s

en: Transient for: %lu
sr: Prozor je iznad: %lu

en: Un_minimize All
sr: Poništi u_manjenje svih

en: Unma_ximize
sr: Poništi u_većanje

en: Unmaximize horizontally the window
sr: Poništava horizontalno uvećanje prozora

en: Unmaximize the window
sr: Poništava uvećanje prozora

en: Unmaximize vertically the window
sr: Poništava vertikalno uvećanje prozora

en: Unmi_nimize
sr: Poništi u_manjenje

en: Unminimize the window
sr: Poništava umanjenje prozora

en: Unshade the window
sr: Vraća zamotani prozor

en: Untitled application
sr: Neimenovan program

en: Untitled window
sr: Neimenovani prozor

en: Use N_ROWS rows
sr: Koristi N_ROWS

en: Use RTL as default direction
sr: Postavi smer s desna na levo kao podrazumevani

en: Use a vertical orientation
sr: Koristi uspravno usmerenje

en: Viewport cannot be moved: the current workspace does not contain a viewport
sr: Ne mogu da pomerim port za pregled: trenutni radni prostor ne sadrži port za pregled

en: Viewport cannot be moved: there is no current workspace
sr: Ne mogu da pomerim port za pregled: trenutni radni prostor ne postoji

en: Viewport position (x, y): %s
sr: mesto porta za pregled (x, y): %s

en: WIDTH
sr: ŠIRINA

en: Window List
sr: Spisak prozora

en: Window Manager: %s
sr: Upravnik prozorima: %s

en: Window Selector
sr: Izbornik prozora

en: Window Type: %s
sr: Vrsta prozora: %s

en: Window cannot be moved to workspace %d: the workspace does not exist
sr: Ne mogu da premestim prozor na %d. radni prostor jer radni prostor ne postoji

en: Workspace %d
sr: %d. radni prostor

en: Workspace %s%d
sr: %s%d. radni prostor

en: Workspace 1_0
sr: 1_0. radni prostor

en: Workspace Layout (rows, columns, orientation): %d, %d, %s
sr: Raspored radnog prostora (redovi, kolone, orjentacija): %d, %d, %s

en: Workspace Name: %s
sr: Naziv radnog prostora: %s

en: Workspace Number: %d
sr: Broj radnog prostora: %d

en: Workspace Switcher
sr: Izmenjivač radnog prostora

en: X window ID of the group leader of an application to examine
sr: IB X-ovog glavnog prozora grupe za proveru

en: X window ID of the window to examine or modify
sr: IB X-ovog prozora za proveru ili izmenu

en: XID
sr: X IB

en: XID: %lu
sr: X-ov IB: %lu

en: _Always on Visible Workspace
sr: _Uvek na vidljivom radnom prostoru

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Close All
sr: _Zatvori sve

en: _Move
sr: _Premesti

en: _Only on This Workspace
sr: Samo na _ovom radnom prostoru

en: _Resize
sr: P_romeni veličinu

en: _Unmaximize All
sr: Poništi u_većanje svih

en: above
sr: iznad

en: all workspaces
sr: svi radni prostori

en: below
sr: ispod

en: change fullscreen mode
sr: promeni režim celog ekran

en: change workspace
sr: promeni radni prostor

en: close
sr: zatvori

en: desktop
sr: radna površ

en: dialog window
sr: prozorče

en: dock or panel
sr: prikačiv ili panel

en: false
sr: netačno

en: fullscreen
sr: preko celog ekrana

en: make above
sr: postavi iznad

en: make below
sr: postavi ispod

en: maximize
sr: uvećaj

en: maximize horizontally
sr: uvećaj horizontalno

en: maximize vertically
sr: uvećaj vertikalno

en: maximized
sr: uvećan

en: maximized horizontally
sr: uvećan horizontalno

en: maximized vertically
sr: uvećan vertikalno

en: minimize
sr: umanji

en: minimized
sr: umanjen

en: move
sr: pomeri

en: needs attention
sr: potrebna pažnja

en: no action possible
sr: nisu moguće radnje

en: normal
sr: običan

en: normal window
sr: običan prozor

en: pin
sr: zabodi

en: pinned
sr: zaboden

en: resize
sr: promeni veličinu

en: set
sr: postavljeno

en: shade
sr: zamotaj

en: shaded
sr: zamotan

en: skip pager
sr: nije u radnim prostorima

en: skip tasklist
sr: nije u spisku prozora

en: splash screen
sr: uvodni ekran

[ctx: startupID]
en: none
sr: nema

en: stick
sr: zalepi

en: sticky
sr: lepljiv

en: tearoff menu
sr: otkačiv meni

en: tearoff toolbar
sr: odkačiva paleta alatki

en: true
sr: tačno

en: unmake above
sr: poništi iznad

en: unmake below
sr: poništi ispod

en: unmaximize
sr: poništi uvećanje

en: unmaximize horizontally
sr: poništi horizontalno uvećanje

en: unmaximize vertically
sr: poništi vertikalno uvećanje

en: unminimize
sr: poništi umanjenje

en: unpin
sr: izvadi

en: unshade
sr: odmotaj

en: unstick
sr: odlepi

en: utility window
sr: pomoćni prozor

[ctx: window]
en: none
sr: ne postoji

[ctx: workspace]
en: none
sr: ne postoji
