xfce4-session 4.4.0 - en to sr translation catalogue (208 entries)

en: (Unknown program)
sr: (Непознати програм)

en: (Unknown)
sr: (Непознато)

en: <b>Author:</b>
sr: <b>Стваралац:</b>

en: <b>Compatibility</b>
sr: <b>Усаглашеност</b>

en: <b>Description:</b>
sr: <b>Опис:</b>

en: <b>Homepage:</b>
sr: <b>Почетна страница:</b>

en: <b>Information</b>
sr: <b>Информације</b>

en: <b>Logout Settings</b>
sr: <b>Подешавања одјаве</b>

en: <b>Security</b>
sr: <b>Безбедност</b>

en: <b>Session Chooser</b>
sr: <b>Избирач сесије</b>

en: <b>Shutdown</b>
sr: <b>Гашење</b>

en: <b>Version:</b>
sr: <b>Издање:</b>

en: Ad_vanced
sr: На_предно

en: Add application
sr: Додај програм

en: All Xfce cache files could not be cleared
sr: Нису све датотеке у ИксФЦЕ остави могле бити обрисане

en: All files
sr: Све датотеке

en: Always
sr: Увек

en: Always save the session when logging out
sr: Увек сачувај сесију при одјави

en: An error occurred
sr: Дошло је до грешке

en: App_lication Autostart
sr: _Почетни програми

en: Are you sure you want to empty the session cache?
sr: Да ли сте сигурни да желите испразнити оставу сесије?

en: Are you sure you want to remove "%s"
sr: Да ли сигурно желите да уклоните „%s“

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
sr: Да ли сте сигурни да желите да окончате „%s“?

en: Automatically save session on logo_ut
sr: Сам сачувај сесију при _одјави

en: Background color:
sr: Боја позадине:

en: Balou
sr: Балу

en: Balou Splash Engine
sr: Погон Балу поздравне теме

en: Balou theme
sr: Балу тема

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
sr: Испод је списак програма који ће бити покренути када се пријавите на ваше ИксФЦЕ окружење, који су додати програмима сачуваним када сте се одјавили последњи пут. Косим словима су исписани програми који припадају другим радним окружењима, али их ипак можете омогућити ако то желите.

en: Can only terminate clients when in the idle state
sr: Клијент може бити окончан само у стању неактивности

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
sr: Откажите покушај пријаве и вратите се на екран за пријаву.

en: Choose a name for the new session:
sr: Изаберите назив нове сесије:

en: Choose image...
sr: Изаберите слику...

en: Choose session
sr: Изаберите сесију

en: Choose session name
sr: Изаберите назив сесије

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
sr: Одаберите сесију коју желите да повратите. Можете једноставно кликнути двапут на назив сесије да је повратите.

en: Choose theme file to install...
sr: Изабери датотеку теме за уградњу...

en: Choose theme filename...
sr: Изаберите име теме...

en: Clear save_d sessions
sr: _Очисти сачуване сесије

en: Clear sessions
sr: Обриши сесије

en: Colors
sr: Боје

en: Command:
sr: Наредба:

en: Con_figure
sr: При_лагоди

en: Configure Balou...
sr: Подесите Балу...

en: Configure Simple...
sr: Подеси Једноставну...

en: Continue anyway
sr: Ипак настави

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
sr: Нисам могао приступити мрежној адреси %s.
    То ће спречити ИксФЦЕ да ради исправно
    Могуће је да ће потешкоћа бити исправљена додавањем
    %s у датотеку „/etc/hosts“ на вашем рачунару.

en: Create a new session.
sr: Направите нову сесију.

en: Customize desktop startup and splash screen
sr: Пролагодите радно окружење и поздравни екран

en: Demonstrates the selected splash screen
sr: Прикажи изабрани поздравни екран

en: Description:
sr: Опис:

en: Disable binding to TCP ports
sr: Искључује повезивање на ТЦП прикључке

en: Display the session chooser every time Xfce starts
sr: Прикажи избирач сесије при сваком покретању ИксФЦЕ-а

en: Edit application
sr: Уреди програм

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
sr: Или је лозинка коју сте унели погрешна, или одржавалац система не дозвољава гашење рачунара са вашег корисничког налога.

en: Empty the session cache
sr: Испразни оставу сесије

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
sr: Грешка пријема одзива од помоћника искључивања: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
sr: Грешка слања наредбе помоћнику искључивања: %s

en: Failed adding "%s"
sr: Нисам успео да додам „%s“

en: Failed to create file %s
sr: Нисам успео да направим датотеку %s

en: Failed to edit item
sr: Нисам успео да уредим ставку

en: Failed to edit item "%s"
sr: Нисам успео да уредим ставку „%s“

en: Failed to hibernate session
sr: Нисам успео да замрзнем сесију

en: Failed to open %s for reading
sr: Нисам успео да отворим %s за читање

en: Failed to open %s for writing
sr: Нисам успео да отворим %s за писање

en: Failed to remove item
sr: Нисам успео да уклоним ставку

en: Failed to suspend session
sr: Нисам успео да обуставим сесију

en: Failed to toggle item
sr: Нисам успео да заменим ставку

en: Failed to unlink %s: %s
sr: Нисам успео да прекинем везу %s: %s

en: Failed to write file %s
sr: Нисам успео да упишем датотеку %s

en: Font
sr: Словни лик

en: Halt without displaying the logout dialog
sr: Искључивање без приказивања прозорчета одјаве

en: Hibernate without displaying the logout dialog
sr: Успављивање без приказивања прозорчета одјаве

en: If running
sr: Ако је покренут

en: Image
sr: Слика

en: Images
sr: Слике

en: Immediately
sr: Одмах

en: Last accessed: %s
sr: Последњи приступ: %s

en: Launch GN_OME services on startup
sr: Покрени сервисе _Гнома на покретању

en: Launch _KDE services on startup
sr: Покрени сервисе КДЕ-а на покретању

en: Launch screensaver and locker program
sr: Покрените чувар екрана и програм за закључавање

en: Loading desktop settings
sr: Учитавам подешавања радног окружења

en: Loading session data
sr: Учитавам податке сесије

en: Lock screen be_fore sleep
sr: _Закључај екран пре успављивања

en: Log Out
sr: Одјава

en: Log out
sr: Одјави ме

en: Log out %s
sr: Одјава %s

en: Log out of the Xfce Desktop
sr: Одјавите се са ИксФЦЕ радног окружења

en: Log out quickly; don't save the session
sr: Одјављује се брзо; без чувања сесије

en: Log out without displaying the logout dialog
sr: Одјава без приказивања прозорчета одјаве

en: Manage _remote applications
sr: Управљај удаљеним програмима

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
sr: Управљајте удаљеним програмима преко мреже (ово може бити сигурносни ризик)

en: Mice
sr: Миш

en: Mice Splash Engine
sr: Погон Миш поздравне теме

en: Name:
sr: Назив:

en: Never
sr: Никад

en: New session
sr: Нова сесија

en: No description given
sr: Није дат опис

en: None
sr: Ништа

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
sr: Отвара плочу поставки изабраног поздравног екрана

en: PID
sr: ПИД

en: Performing Autostart...
sr: Покрећем почетне програме...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
sr: Молим, проверите да ли је датотека исправна архива поздравне теме.

en: Please enter your password
sr: Молим унесите вашу лизинку

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Молим пријавите грешку на <%s>.

en: Print version information and exit
sr: Штампа податке о издању и излази

en: Priority
sr: Предност

en: Pro_mpt on logout
sr: _Питај при одјављивању

en: Program
sr: Програм

en: Prompt for confirmation when logging out
sr: Упитај за потврду приликом одајве

en: Quit the program, and remove it from the session
sr: Затвори програм и уклони га из сесије

en: Reboot without displaying the logout dialog
sr: Поновно покретање без приказивања прозорчета одјаве

en: Received error while trying to log out
sr: Примио сам грешку приликом одјављивања

en: Restart Style
sr: Начин поновног покретања

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
sr: Покрени „xflock4“ пре успављивања или замрзавања система

en: SOCKET ID
sr: ИБ ПРИКЉУЧНИЦЕ

en: S_plash
sr: П_оздравни екран

en: Save Sess_ion
sr: Сачувај _сесију

en: Saving Session
sr: Чувам сесију

en: Screensaver
sr: Чувар екрана

en: Select a command
sr: Изаберите наредбу

en: Sessio_n
sr: _Сесија

en: Session Manager Error
sr: Грешка управника сесије

en: Session Save Error
sr: Грешка чувања сесије

en: Session and Startup
sr: Сесија и почетни програми

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
sr: Управник сесије мора бити у стању неактивности при захтеву за контролном тачком

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
sr: Управник сесије мора бити у стању неактивности при захтеву за гашењем

en: Settings manager socket
sr: Прикључница управника подешавања

en: Shut _Down
sr: _Искључи

en: Shutdown Failed
sr: Није успело гашење

en: Shutdown command failed
sr: Наредба искључивања није успела

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
sr: Гашење је онемогућено киоск подешавањима

en: Simple
sr: Једноставна

en: Simple Splash Engine
sr: Погон поздравне теме Једноставно

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
sr: Покрени Гномове услуге, као што је гномов привезак

en: Start KDE services, such as kdeinit
sr: Покрени КДЕ услуге, као што је кде покретање

en: Starting %s
sr: Покрећем %s

en: Starting Assistive Technologies
sr: Покрећем технологије приступачности

en: Starting KDE services
sr: Покрећем КДЕ услуге

en: Starting The Gimp
sr: Покрећем Гнуов програм за обраду слика

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
sr: Покрећем демона Гномовог привеска кључева

en: Starting the Beep Media Player
sr: Покрећем Бип извођача садржаја

en: Starting the Desktop Manager
sr: Покрећем управника радног окружења

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
sr: Покрећем Гномов терминал

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
sr: Покрећем напредни уређивач текста КДЕ-а

en: Starting the KDE Clipboard Manager
sr: Покрећем управника списка исечака за КДЕ

en: Starting the KDE Mail Reader
sr: Покрећем поштанско сандуче КДЕ-а

en: Starting the KDE News Reader
sr: Покрећем КДЕ читаоца вести

en: Starting the KDE Terminal Emulator
sr: Покрећем КДЕ терминал

en: Starting the Konqueror
sr: Покрећем K-освајача

en: Starting the Panel
sr: Покрећем полицу

en: Starting the Session Management Proxy
sr: Покрећем посредника управљања сесијом

en: Starting the Taskbar
sr: Покрећем траку задатака

en: Starting the VI Improved Editor
sr: Покрећем ВИ унапређени уређивач текста

en: Starting the Volume Controller
sr: Покрећем управљање звуком

en: Starting the Window Manager
sr: Покрећем управника прозора

en: Starting the X Multimedia System
sr: Покрећем Иксов мултимедијски систем

en: Starting the X Terminal Emulator
sr: Покрећем Иксов терминал

en: Starting the X-Chat IRC Client
sr: Покрећем ИРЦ клијента Икс-ћаскања

en: Sus_pend
sr: Обу_стави

en: Suspend without displaying the logout dialog
sr: Обустављање без приказивања прозорчета одјаве

en: Terminate Program
sr: Окончај програм

en: Text color:
sr: Боја текста:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
sr: ИксФЦЕ развојна дружина. Сва права су задржана.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
sr: Програм ће изгубити сва несачувана стања и неће бити покренут са вашом следећом сесијом.

en: The client doesn't have any properties set yet
sr: Клијент још увек нема никаква подешавања

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
sr: Списак програма сесије отпорне на грешке је празан.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
sr: Путања и формат фасцикле почетних програма је измењена.
    Нова путања је
    
      %s
    
    где можете сместити датотеке радне површи, које говоре програмима
    да се покрену кад се пријавите на ИксФЦЕ окружење. Датотеке у Вашој старој
    фасцикли су успешно премештене на ново
    место.
    Треба да обришете ову фасциклу сада.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
sr: Сачувана стања ваших програма неће бити повраћена приликом ваше следеће пријаве.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
sr: Одређена сесија отпорна на грешке („%s“) није обележена као сесија отпорна на грешке.

en: Theme File Error
sr: Грешка у датотеци теме

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
sr: Ови програми су део тренутно покренуте сесије, и могу бити сачувани када се одјавите. Промене испод ће ступити на снагу само ако је сесија сачувана.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
sr: Ово ће трајно уклонити програм са списка почетних програма

en: Try again
sr: Покушај поново

en: Type '%s --help' for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: Unable to contact D-Bus session bus
sr: Не могу да ступим у везу са сабирницу сесије Д-сабирнице

en: Unable to contact settings server
sr: Не могу да успоставим везу са служитељем подешавања

en: Unable to create user interface from embedded definition data
sr: Не могу да направим корисничко сучеље из угњеждених података одредница

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
sr: Нисам успео да одредим назив сесије отпорне на грешке.  Могући разлози: „xfconfd“ није покренут (грешка у подешавањима Д-сабирнице); променљива окружења „$XDG_CONFIG_DIRS“ је одређена погрешно (мора укључити „%s“), или је „xfce4-session“ погрешно уграђен.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
sr: Нисам успео да уградим поздравну тему из датотеке „%s“

en: Unable to load a failsafe session
sr: Нисам успео да учитам сесију отпорну на грешке

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
sr: Не могу да уклоним поздравну тему „%s“ из фасцикле %s.

en: Unable to save the session
sr: Не могу да сачувам сесију

en: Unable to terminate program.
sr: Нисам успео да окончам програм.

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown shutdown method %d
sr: Непознати начин искључења %d

en: Use custom image
sr: Користите произвољну слику

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
sr: Користите ову сесију да покренете ИксФЦЕ као ваше радно окружење

en: Verifying DNS settings
sr: Проверавам ДНС подешавања

en: Version information
sr: Подаци о издању

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
sr: Написао Бенедикт Мејрер <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
sr: ИксФЦЕ сесија

en: You might need to delete some files manually in "%s".
sr: Можда ћете морати ручно да обришете неке датотеке у „%s“.

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
sr: Ваша сесија је сачувана. Ако не желите да чекате, можете затворити овај прозор.

en: _Display chooser on login
sr: _Прикажи бирач приликом пријаве

en: _Export theme
sr: _Извези тему

en: _General
sr: _Опште

en: _Hibernate
sr: _Замрзни

en: _Install new theme
sr: _Инсталирај нову тему

en: _Log Out
sr: _Одјави

en: _Proceed
sr: _Настави

en: _Quit Program
sr: _Напусти програм

en: _Remove theme
sr: _Уклони тему

en: _Restart
sr: _Поново покрени

en: _Save session for future logins
sr: _Сачувај сесију за следеће пријаве

en: _Test
sr: _Тест

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
sr: и Брајан Тариконе <kelnos@xfce.org>.

en: label
sr: натпис
