libwnck - en to sr translation catalogue (224 entries)

en: "%s"
sr: „%s“

en: %d ("%s")
sr: %d („%s“)

en: <name unset>
sr: <назив није постављен>

en: <no EWMH-compliant window manager>
sr: <не постоји управник прозорима сагласан са EWMH-ом>

en: <no viewport>
sr: <нема видног поља>

en: <unset>
sr: <није постављено>

en: Action not allowed
sr: Радња није дозвољена

en: Activate the window
sr: Активира прозор

en: Activate the workspace
sr: Означава радни простор

en: Active Window: %s
sr: Означени прозор: %s

en: Active Workspace: %s
sr: Означени радни простор: %s

en: Alias of --window
sr: Надимак за --window

en: Always On _Top
sr: Увек изнад ос_талих

en: Bottom Neighbor: %s
sr: Доњи комшија: %s

en: CLASS
sr: КЛАСА

en: Cannot change the workspace layout on the screen: the layout is already owned
sr: Не могу да променим распоред радних простора на екрану: распоред је већ заузет

en: Cannot interact with application having its group leader with XID %lu: the application cannot be found
sr: Не могу да користим програм коме главни у групи има X ИБ %lu: програм не постоји

en: Cannot interact with class group "%s": the class group cannot be found
sr: Не могу да користим групу класе „%s“: група класе не постоји

en: Cannot interact with screen %d: the screen does not exist
sr: Не могу да користим екран %d: екран не постоји

en: Cannot interact with window with XID %lu: the window cannot be found
sr: Не могу да користим прозор са X ИБ %lu: прозор не постоји

en: Cannot interact with workspace %d: the workspace cannot be found
sr: Не могу да користим радни простор %d: радни простор не постоји

en: Change the X coordinate of the window to X
sr: Мења X координату прозора на X

en: Change the Y coordinate of the window to Y
sr: Мења Y координату прозора на Y

en: Change the height of the window to HEIGHT
sr: Мења висину прозора на ВИСИНУ

en: Change the name of the workspace to NAME
sr: Мења назив радног простора у НАЗИВ

en: Change the number of workspaces of the screen to NUMBER
sr: Мења број радних простора на екрану у дати БРОЈ

en: Change the type of the window to TYPE (valid values: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)
sr: Мења врсту прозора у ВРСТУ (доступне вредности су: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)

en: Change the width of the window to WIDTH
sr: Мења ширину прозора на ШИРИНУ

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER columns
sr: Поставља распоред радног простора екрана у дати БРОЈ колона

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER rows
sr: Поставља распоред радног простора екрана у дати БРОЈ редова

en: Class Group ID: %s
sr: ИБ групе класе: %s

en: Class Group Name: %s
sr: Назив групе класе: %s

en: Class Instance: %s
sr: Инстанца класе: %s

en: Class resource of the class group to examine
sr: Извор класе у групи класа за проверу

en: Click this to switch to workspace %s
sr: Притисните овде да се пребаците на радни простор %s

en: Click to start dragging "%s"
sr: Кликните за превлачење „%s“

en: Click to switch to "%s"
sr: Кликните за прелазак на „%s“

en: Close the window
sr: Затвара прозор

en: Conflicting options are present: --%s and --%s
sr: Присутне су несагласне опције: --%s и --%s

en: Conflicting options are present: --%s or --%s, and --%s
sr: Присутне су несагласне опције: --%s или --%s и --%s

en: Conflicting options are present: a window should be interacted with, but --%s has been used
sr: Присутне су несагласне опције: опција се односи на прозор, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: an application should be interacted with, but --%s has been used
sr: Присутне су несагласне опције: опција се односи на програм, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: class group "%s" should be interacted with, but --%s has been used
sr: Присутне су несагласне опције: опција се односи на класу „%s“, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: screen %d should be interacted with, but --%s has been used
sr: Постоје несагласне опције: опција се односи на екран %d, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: windows of an application should be listed, but --%s has been used
sr: Присутне су несагласне опције: потребно је исписати прозоре програма, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: windows of class group "%s" should be listed, but --%s has been used
sr: Присутне су несагласне опције: потребно је исписати класу „%s“, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: windows of workspace %d should be listed, but --%s has been used
sr: Присутне су несагласне опције: потребно је исписати прозоре или радне просторе %d, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: windows or workspaces of screen %d should be listed, but --%s has been used
sr: Постоје несагласне опције: потребно је исписати прозоре или радне просторе екрана %d, али је укључена и опција --%s

en: Conflicting options are present: workspace %d should be interacted with, but --%s has been used
sr: Постоје несагласне опције: опција се односи на радни простор %d, али је укључена и опција --%s

en: Current workspace: "%s"
sr: Тренутни радни простор: „%s“

en: Error while parsing arguments: %s
sr: Грешка приликом обраде аргумената: %s

en: Geometry (width, height): %d, %d
sr: Величина (ширина, висина): %d, %d

en: Geometry (x, y, width, height): %d, %d, %d, %d
sr: Величина (x, y, ширина, висина): %d, %d, %d, %d

en: Group Leader: %lu
sr: Главни у групи: %lu

en: HEIGHT
sr: ВИСИНА

en: Icon Name: %s
sr: Назив иконице: %s

en: Icons: %s
sr: Иконице: %s

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be positive
sr: Неисправан је аргумент „%d“ за --%s: мора бити позитиван

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be strictly positive
sr: Неисправан је аргумент „%d“ за --%s: аргумент мора бити позитивна вредност

en: Invalid argument "%s" for --%s, valid values are: %s
sr: Неисправан је аргумент „%s“ за --%s: исправне вредности су: %s

en: Invalid value "%s" for --%s
sr: Неисправна вредност „%s“ за --%s

en: Left Neighbor: %s
sr: Леви комшија: %s

en: List windows of the application/class group/workspace/screen (output format: "XID: Window Name")
sr: Исписује прозоре програма/групе класе/радног простора/екрана (излазни формат је: „X ИБ: Назив прозора“

en: List workspaces of the screen (output format: "Number: Workspace Name")
sr: Исписује радне просторе екрана (излазни формат је: „Број: Назив радног простора“)

en: Ma_ximize
sr: Ув_ећај

en: Ma_ximize All
sr: Ув_ећај све

en: Make the window always on top
sr: Поставља прозор изнад осталих

en: Make the window appear in pagers
sr: Враћа прозор у програмче за измену радних површи

en: Make the window appear in tasklists
sr: Враћа прозор у списак прозора

en: Make the window below other windows
sr: Поставља прозор испод осталих

en: Make the window fullscreen
sr: Приказује прозор преко целог екрана

en: Make the window have a fixed position in the viewport
sr: Поставља задато место прозора унутар видног поља

en: Make the window not always on top
sr: Чини да прозор није увек изнад осталих

en: Make the window not appear in pagers
sr: Уклања прозор из програмчета за преглед радних површи

en: Make the window not appear in tasklists
sr: Уклања прозор из списка прозора

en: Make the window not below other windows
sr: Враћа прозор тако да није испод осталих

en: Make the window not have a fixed position in the viewport
sr: Поништава задато место прозора унутар видног поља

en: Make the window quit fullscreen mode
sr: Напушта приказ прозора преко целог екрана

en: Make the window visible on all workspaces
sr: Поставља прозор тако да се види у свим радним просторима

en: Make the window visible on the current workspace only
sr: Поставља прозор тако да се види само у текућем радном простору

en: Maximize horizontally the window
sr: Увећава прозор водоравно

en: Maximize the window
sr: Увећава прозор

en: Maximize vertically the window
sr: Увећава прозор усправно

en: Mi_nimize
sr: _Умањи

en: Mi_nimize All
sr: _Умањи све

en: Minimize the window
sr: Умањује прозор

en: Move the viewport of the current workspace to X coordinate X
sr: Премешта област прегледа са тренутног радног простора на X кординату X

en: Move the viewport of the current workspace to Y coordinate Y
sr: Премешта област прегледа са тренутног радног простора на Y кординату Y

en: Move the window to workspace NUMBER (first workspace is 0)
sr: Премешта прозор на радни простор БРОЈ (први радни простор је 0)

en: Move to Another _Workspace
sr: Премести на други радни _простор

en: Move to Workspace R_ight
sr: Премести на радни простор де_сно

en: Move to Workspace _Down
sr: Премести на радни простор до_ле

en: Move to Workspace _Left
sr: Премести на радни простор ле_во

en: Move to Workspace _Up
sr: Премести на радни простор го_ре

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: NUMBER
sr: БРОЈ

en: NUMBER of the screen to examine or modify
sr: Број екрана за проверу или измену

en: NUMBER of the workspace to examine or modify
sr: Број радних простора за проверу или измену

en: Name: %s
sr: Назив: %s

en: No Windows Open
sr: Нема отворених прозора

en: Number of Windows: %d
sr: Број прозора: %d

en: Number of Workspaces: %d
sr: Број радних простора: %d

en: On Screen: %d (Window Manager: %s)
sr: На екрану: %d (Управник прозорима: %s)

en: On Workspace: %s
sr: На радни простор: %s

en: Options to list windows or workspaces
sr: Опције за испис прозора или радних простора

en: Options to modify properties of a screen
sr: Опције за измену особина екрана

en: Options to modify properties of a window
sr: Опције за измену особина прозора

en: Options to modify properties of a workspace
sr: Опције за измену особина радног простора

en: PID: %s
sr: ПИБ: %s

en: Position in Layout (row, column): %d, %d
sr: Положај у распореду (ред, колона): %d, %d

en: Possible Actions: %s
sr: Могуће радње: %s

en: Print or modify the properties of a screen/workspace/window, or interact with it, following the EWMH specification.
    For information about this specification, see:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec
sr: Исписује или мења особине екрана/радног простора/прозора, или ради са њима на основу EWMH спецификације.
    За више података о овој спецификацији, погледајте:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec

en: Right Neighbor: %s
sr: Десни комшија: %s

en: Role: %s
sr: Улога: %s

en: Screen Number: %d
sr: Број екрана: %d

en: Session ID: %s
sr: ИБ сесије: %s

en: Shade the window
sr: Замотава прозор

en: Show options to list windows or workspaces
sr: Приказује опције за испис прозора или радних простора

en: Show options to modify properties of a screen
sr: Приказује опције за измену особина екрана

en: Show options to modify properties of a window
sr: Приказује опције за измену особина прозора

en: Show options to modify properties of a workspace
sr: Приказује опције за измену особина радног простора

en: Show the desktop
sr: Приказује радну површ

en: Showing the desktop: %s
sr: Приказујем радни простор: %s

en: Start moving the window via the keyboard
sr: Помера прозор помоћу тастатуре

en: Start resizing the window via the keyboard
sr: Мења величину прозора помоћу тастатуре

en: Startup ID: %s
sr: Почетни ИБ: %s

en: State: %s
sr: Стање: %s

en: Stop showing the desktop
sr: Не показује радну површ

en: TYPE
sr: ВРСТА

en: Tool to switch between visible windows
sr: Алат за пребацивање између видљивих прозора

en: Tool to switch between windows
sr: Алат за пребацивање између прозора

en: Tool to switch between workspaces
sr: Алат за кретање кроз радни простор

en: Top Neighbor: %s
sr: Горњи комшија: %s

en: Transient for: %lu
sr: Прозор је изнад: %lu

en: Un_minimize All
sr: Поништи у_мањење свих

en: Unma_ximize
sr: Поништи у_већање

en: Unmaximize horizontally the window
sr: Поништава водоравно увећање прозора

en: Unmaximize the window
sr: Поништава увећање прозора

en: Unmaximize vertically the window
sr: Поништава усправно увећање прозора

en: Unmi_nimize
sr: Поништи у_мањење

en: Unminimize the window
sr: Поништава умањење прозора

en: Unshade the window
sr: Враћа замотани прозор

en: Untitled application
sr: Неименован програм

en: Untitled window
sr: Неименовани прозор

en: Viewport cannot be moved: the current workspace does not contain a viewport
sr: Не могу да померим видно поље: тренутни радни простор не садржи видно поље

en: Viewport cannot be moved: there is no current workspace
sr: Не могу да померим видно поље: тренутни радни простор не постоји

en: Viewport position (x, y): %s
sr: Положај видног поља (x, y): %s

en: WIDTH
sr: ШИРИНА

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Window Manager: %s
sr: Управник прозорима: %s

en: Window Selector
sr: Изборник прозора

en: Window Type: %s
sr: Врста прозора: %s

en: Window cannot be moved to workspace %d: the workspace does not exist
sr: Не могу да преместим прозор на %d. радни простор јер радни простор не постоји

en: Workspace %d
sr: %d. радни простор

en: Workspace %s%d
sr: %s%d. радни простор

en: Workspace 1_0
sr: 1_0. радни простор

en: Workspace Layout (rows, columns, orientation): %d, %d, %s
sr: Распоред радног простора (редови, колоне, усмерење): %d, %d, %s

en: Workspace Name: %s
sr: Назив радног простора: %s

en: Workspace Number: %d
sr: Број радног простора: %d

en: Workspace Switcher
sr: Измењивач радног простора

en: X window ID of the group leader of an application to examine
sr: ИБ X-овог главног прозора групе за проверу

en: X window ID of the window to examine or modify
sr: ИБ X-овог прозора за проверу или измену

en: XID
sr: X ИБ

en: XID: %lu
sr: X-ов ИБ: %lu

en: _Always on Visible Workspace
sr: _Увек на видљивом радном простору

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Close All
sr: _Затвори све

en: _Move
sr: _Премести

en: _Only on This Workspace
sr: Само на _овом радном простору

en: _Resize
sr: П_ромени величину

en: _Unmaximize All
sr: Поништи у_већање свих

en: above
sr: изнад

en: all workspaces
sr: сви радни простори

en: below
sr: испод

en: change fullscreen mode
sr: промени режим целог екран

en: change workspace
sr: промени радни простор

en: close
sr: затвори

en: desktop
sr: радна површ

en: dialog window
sr: прозорче

en: dock or panel
sr: прикачив или панел

en: false
sr: нетачно

en: fullscreen
sr: преко целог екрана

en: make above
sr: постави изнад

en: make below
sr: постави испод

en: maximize
sr: увећај

en: maximize horizontally
sr: увећај водоравно

en: maximize vertically
sr: увећај усправно

en: maximized
sr: увећан

en: maximized horizontally
sr: увећан водоравно

en: maximized vertically
sr: увећан усправно

en: minimize
sr: умањи

en: minimized
sr: умањен

en: move
sr: помери

en: needs attention
sr: захтева пажњу

en: no action possible
sr: нису могуће радње

en: normal
sr: обичан

en: normal window
sr: обичан прозор

en: pin
sr: забоди

en: pinned
sr: прибоден

en: resize
sr: промени величину

en: set
sr: постављено

en: shade
sr: замотај

en: shaded
sr: замотан

en: skip pager
sr: није у радним просторима

en: skip tasklist
sr: није у списку прозора

en: splash screen
sr: уводни екран

[ctx: startupID]
en: none
sr: ништа

en: stick
sr: залепи

en: sticky
sr: лепљив

en: tearoff menu
sr: откачив изборник

en: tearoff toolbar
sr: одкачива линија алата

en: true
sr: тачно

en: unmake above
sr: поништи изнад

en: unmake below
sr: поништи испод

en: unmaximize
sr: поништи увећање

en: unmaximize horizontally
sr: поништи водоравно увећање

en: unmaximize vertically
sr: поништи усправно увећање

en: unminimize
sr: поништи умањење

en: unpin
sr: извади

en: unshade
sr: одмотај

en: unstick
sr: одлепи

en: utility window
sr: помоћни прозор

[ctx: window]
en: none
sr: не постоји

[ctx: workspace]
en: none
sr: не постоји
