Exo - en to sr translation catalogue (299 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
sr:        %s [могућности] --build-list [[назив датотеке]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
sr:        exo-open --launch ВРСТА [ОДРЕДНИЦе...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
sr:   --build-list      Рашчлањује (назив, датотека) парове

en:   --extern          Generate extern symbols
sr:   --extern          Образује спољне симболе

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
sr:   --launch ВРСТА [ПАРАМЕТРИ...]       Покреће омиљени програм
                                          ВРСТЕ са могућим ОДРЕДНИЦАМ, где је
                                          ВРСТА једна од следећих вредности.

en:   --name=identifier C macro/variable name
sr:   --name=одредник назива Ц макроа/променљиве

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
sr:   --output=filename Исписује створени извор у одређену датотеку

en:   --static          Generate static symbols
sr:   --static          Образује сталне симболе

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
sr:   --strip-comments  Уклања напомене из ИксМЛ датотека

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
sr:   --strip-content   Уклања садржаје чворова из ИксМЛ датотека

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
sr:   --working-directory ДИРЕКТОРИЈУМ    Основни радни директоријум за програме
                                          приликом коришћења могућности „--launch“.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
sr:   -?, --help                          Исписује ову поруку помоћи и излази

en:   -V, --version                       Print version information and exit
sr:   -V, --version                       Исписује податке о издању и излази

en:   -V, --version     Print version information and exit
sr:   -V, --version     Исписује податке о издању и излази

en:   -h, --help        Print this help message and exit
sr:   -h, --help        Исписује ову поруку и излази

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sr:   WebBrowser       — Омиљени веб прегледник.
      MailReader       — Омиљени читач поште.
      FileManager      — Омиљени управник датотека.
      TerminalEmulator — Омиљени опонашач терминала.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
sr: %s (Иксфце %s)
    
    Ауторска права (c) 2003-2006
            ос-цилација е.К. Сва права су задржана.
    
    Написао је Бенедик Мејер <benny@xfce.org>.
    
    Изграђено употребом Гтк+-%d.%d.%d, ради на Гтк+-%d.%d.%d.
    
    Молим пријавите грешке на <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
sr: %s долази БЕЗ ИКАКВОГ ЈЕМСТВА
    Можете да расподељујете примерке %s под одредбама
    Гнуове мање опште јавне лиценце коју можете пронаћи
    у %s изворном пакету.

en: Action Icons
sr: Сличице радње

en: Active
sr: Активно

en: Active item border color
sr: Боја ивице активне ставке

en: Active item fill color
sr: Боја испуњавања активне ставке

en: Active item index
sr: Активан садржај ставке

en: Active item text color
sr: Боја текста активне ставке

en: All Files
sr: Све датотеке

en: All Icons
sr: Све сличице

en: Animations
sr: Анимације

en: Application Chooser Button
sr: Дугме бирача програма

en: Application Icons
sr: Сличице програма

en: Balsa
sr: Балса

en: Block Device
sr: Блок уређај

en: Brave
sr: Храбар

en: Browse the file system
sr: Разгледајте систем датотека

en: Browse the file system to choose a custom command.
sr: Разгледајте систем датотека да изаберете произвољну наредбу.

en: Browse the web
sr: Прегледајте веб

en: C_omment:
sr: На_помена:

en: C_reate
sr: _Направи

en: Caja File Manager
sr: Управник датотека Цаја

en: Character Device
sr: Знаковни уређај

en: Choose Preferred Application
sr: Изаберите омиљени програм

en: Choose a custom File Manager
sr: Изаберите произвољног управника датотека

en: Choose a custom Mail Reader
sr: Изаберите произвољног читача поште

en: Choose a custom Terminal Emulator
sr: Изаберите произвољног опонашача терминала

en: Choose a custom Web Browser
sr: Изаберите произвољног веб прегледника

en: Choose filename
sr: Изаберите назив датотеке

en: Chromium
sr: Кромијум

en: Claws Mail
sr: Клавсова пошта

en: Clear search field
sr: Очистите поље претраге

en: Column Spacing
sr: Размак стубаца

en: Column spacing
sr: Размак стубаца

en: Comm_and:
sr: На_редба:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
sr: Ауторска права (c) %s
            ос-цилација е.К. Сва права су задржана.
    
    Написао Бенедикт Мејер <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
sr: Направи фасциклу

en: Create Launcher
sr: Направи покретач

en: Create Launcher <b>%s</b>
sr: Направи покретач <b>%s</b>

en: Create Link
sr: Направи везу

en: Create a new desktop file in the given directory
sr: Прави нову датотеку радне површи у датој фасцикли

en: Cursor item border color
sr: Боја ивице ставке показивача

en: Cursor item fill color
sr: Боја испуњавања ставке показивача

en: Cursor item text color
sr: Боја текста ставке показивача

en: Customize Toolbar...
sr: Прилагодите траку прибора...

en: Debian Sensible Browser
sr: Разумни читач Дебијана

en: Debian X Terminal Emulator
sr: Опонашач Икс терминала за Дебијан

en: Device Icons
sr: Сличице уређаја

en: Dillo
sr: Дило

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
sr: Превуците ставку на траку прибора изнад да је додате, или са траке прибора на табелу ставки да је уклоните.

en: Edit Directory
sr: Уреди фасциклу

en: Edit Launcher
sr: Уреди покретач

en: Edit Link
sr: Уреди везу

en: Emblems
sr: Обележја

en: Emoticons
sr: Емотикони

en: Enable Search
sr: Укључи претрагу

en: Encompass
sr: Обухватач

en: Enlightened Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала Просвећења

en: Epiphany Web Browser
sr: Прегледник веба Спознаја

en: Evolution
sr: Еволуција

en: Executable Files
sr: Извршне датотеке

en: FIFO
sr: ФИФО

en: Failed to create "%s".
sr: Нисам успео да направим „%s“.

en: Failed to execute default File Manager
sr: Нисам успео да извршим основног управника датотека

en: Failed to execute default Mail Reader
sr: Нисам успео да извршим основног читача поште

en: Failed to execute default Terminal Emulator
sr: Нисам успео да покренем основног опонашача терминала

en: Failed to execute default Web Browser
sr: Нисам успео да извршим основног прегледника веба

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
sr: Нисам успео да покренем омиљени програм за врсту „%s“.

en: Failed to load contents from "%s": %s
sr: Нисам успео да учитам садржаје са „%s“: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
sr: Нисам успео да учитам слику „%s“: Разлог није познат, вероватно неисправан запис

en: Failed to open "%s".
sr: Нисам успео да отворим „%s“.

en: Failed to open %s for writing
sr: Нисам успео да отворим %s за писање

en: Failed to open URI "%s".
sr: Нисам успео да отворим адресу „%s“.

en: Failed to open display
sr: Нисам успео да отворим приказ

en: Failed to open file "%s": %s
sr: Нисам успео да отворим датотеку „%s“: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
sr: Нисам успео да обрадим садржаје „%s“: %s

en: Failed to read file "%s": %s
sr: Нисам успео да прочитам датотеку „%s“: %s

en: Failed to save "%s".
sr: Нисам успео да сачувам „%s“.

en: Failed to set default File Manager
sr: Нисам успео да подесим основног управника датотека

en: Failed to set default Mail Reader
sr: Нисам успео да подесим основног читача поште

en: Failed to set default Terminal Emulator
sr: Нисам успео да подесим основног опонашача терминала

en: Failed to set default Web Browser
sr: Нисам успео да подесим основног прегледника мреже

en: File "%s" has no type key
sr: Датотека „%s“ нема кључ врсте

en: File Manager
sr: Управник датотека

en: File Type Icons
sr: Сличице врсте датотеке

en: File location is not a regular file or directory
sr: Место датотеке није редовна датотека или фасцикла

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Follow state
sr: Прати стање

en: GIcon
sr: Гномова сличица

en: GNOME Terminal
sr: Гномов терминал

en: Galeon Web Browser
sr: Прегледник веба Галија

en: Geary
sr: Гири

en: Google Chrome
sr: Гуглов Гром

en: Homogeneous
sr: Уједначено

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sr: Како се текст и иконе сваке ставке постављају једно у односу на друго

en: Icecat
sr: Ледено маче

en: Icedove
sr: Ледени голуб

en: Iceweasel
sr: Ледена ласица

en: Icon
sr: Сличица

en: Icon Bar Model
sr: Модел траке сличице

en: Icon View Model
sr: Начин прегледа сличице

en: Icon column
sr: Колона сличица

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
sr: Ако не наведете могућност „--launch“, ексо-опен ће отворити све наведене
    адресе са њиховим омиљеним руковаоцима адреса. Другачије, ако наведете
    могућност „--launch“, можете да изаберете који омиљени програм желите да
    покренете, и да проследите додатне одреднице програму (тј. за „TerminalEmulator“
    можете да проследите наредбу која би требала да буде покренута у терминалу).

en: Image Files
sr: Датотеке слика

en: Invalid helper type "%s"
sr: Неисправна врста помоћника „%s“

en: Jumanji
sr: Џуманџи

en: KMail
sr: К‑пошта

en: Konqueror Web Browser
sr: К‑освајач веб прегледник

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
sr: Покреће основног помоћника ВРСТЕ са могућом ОДРЕДНИЦОМ, где је ВРСТА једна од следећих вредности.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
sr: Покретање датотека радне површи није подржано када је „%s“ преведен без ГИО-Јуникс-оих могућности.

en: Layout mode
sr: Распоред

en: Links Text Browser
sr: Линксов прегледач текста

en: Location Icons
sr: Сличице места

en: Lynx Text Browser
sr: Линксов прегледач текста

en: Mail Reader
sr: Читач поште

en: Margin
sr: Оквир

en: Markup column
sr: Стубац ознаке

en: Menu Icons
sr: Сличице изборника

en: Midori
sr: Мидори

en: Model column to search through when searching through item
sr: Стубац модел за претрагу приликом претраге кроз ставке

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
sr: Колона која се користе за потпуну путању датотека слика за приказ

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sr: Стубац начина приказа из које се извлачи сличица

en: Model column used to retrieve the text from
sr: Стубац у моделу из којег се извлачи текст

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sr: Стубац у моделу из којег се извлачи текст уколико се користе Панго ознаке

en: Model for the icon bar
sr: Модел за траку сличице

en: Mozilla Browser
sr: Мозилин прегледник

en: Mozilla Firefox
sr: Мозила Фајерфокс

en: Mozilla Mail
sr: Мозилина пошта

en: Mozilla Thunderbird
sr: Мозилин Тандербирд

en: Mutt
sr: Мут

en: NXterm
sr: Ениксов терминал

en: Nautilus
sr: Наутилус

en: Netscape Navigator
sr: Нетскејп навигатор

en: No application selected
sr: Није изабран програм

en: No command specified
sr: Није наведена наредба

en: No file selected
sr: Датотека није изабрана

en: No file/folder specified
sr: Није наведена датотека/фасцикла

en: No helper defined for "%s".
sr: Није одређен помоћник за „%s“.

en: No icon
sr: Нема сличице

en: Number of columns
sr: Број стубаца

en: Number of columns to display
sr: Број стубаца за приказивање

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
sr: Отворите прозорче за подешавање
    омиљених програма

en: Opera Browser
sr: Оперин прегледник

en: Options:
sr: Могућности:

en: Orientation
sr: Усмерење

en: PCMan File Manager
sr: Управник датотека ПЦМен

en: PCManFM-Qt File Manager
sr: PCManFM-Qt управник датотека

en: Perl Scripts
sr: Перлова скрипта

en: Pixbuf column
sr: Стубац сличице

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите вашег омиљеног управника
    датотека и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите вашег омиљеног читача
    поште и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите вашег омиљеног опонашача
    терминала и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
sr: Молим сада изаберите вашег омиљеног прегледника
    веба и кликните „У реду“ да наставите.

en: Please report bugs to <%s>.
sr: Грешке пријавите на <%s>.

en: Preferred Applications
sr: Омиљени програми

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
sr: Омиљени програми (прегледник веба, читач поште и опонашач терминала)

en: Preset URL when creating a link
sr: Адреса претподешавања приликом стварања везе

en: Preset command when creating a launcher
sr: Наредба претподешавања приликом стварања покретача

en: Preset comment when creating a desktop file
sr: Напомена претподешавања приликом стварања датотеке радне површи

en: Preset icon when creating a desktop file
sr: Сличица претподешавања приликом стварања датотеке радне површи

en: Preset name when creating a desktop file
sr: Назив претподешавања приликом стварања датотеке радне површи

en: Press left mouse button to change the selected application.
sr: Притисните лево дугме миша да измените означени програм.

en: Preview
sr: Преглед

en: Print version information and exit
sr: Исписује податке о издању и излази

en: Python Scripts
sr: Питонова скрипта

en: QTerminal
sr: Куов терминал

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
sr: Упитује подразумеваног помагача ВРСТЕ, где је ВРСТА једна од следећих вредности.

en: QupZilla
sr: Купзила

en: ROX-Filer
sr: РОКС-Фајлер

en: RXVT Unicode
sr: РИксВТ Уникод

en: Read your email
sr: Читајте своју е-пошту

en: Render differently based on the selection state.
sr: Исцртава различито засновано на стању избора.

en: Reorderable
sr: Променљиви редослед

en: Restart command
sr: Наредба поновног покретања

en: Rodent File Manager
sr: Управник датотека Родент

en: Row Spacing
sr: Размак редова

en: Row spacing
sr: Размак редова

en: Ruby Scripts
sr: Рубијева скрипта

en: Run in _terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: SOCKET ID
sr: ЛБ ПРИКЉУЧНИЦЕ

en: Sakura
sr: Сакура

en: Search Column
sr: Стубац претраге

en: Select _icon from:
sr: Изабери _сличицу из:

en: Select a working directory
sr: Изаберите радну фасциклу

en: Select an Application
sr: Изаберите програм

en: Select an icon
sr: Изаберите сличицу

en: Select application
sr: Изаберите програм

en: Select default applications for various services
sr: Изаберите основне програме за разне услуге

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
sr: Изаберите ову могућност да укључите обавештења о покретању када се наредба покрене из управника датотека или из изборника. Не подржавају сви програми обавештења о покретању.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
sr: Изаберите ову могућност да покренете наредбу у прозору терминала.

en: Selection mode
sr: Начин избора

en: Separator
sr: Раздвајач

en: Session restart command
sr: Наредба поновног покретања сесије

en: Settings manager socket
sr: Подешава управника прикључнице

en: Shell Scripts
sr: Скрипта шкољке

en: Single Click
sr: Једноструки клик

en: Single Click Timeout
sr: Време за један клик

en: Socket
sr: Прикључница

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sr: Размак који се убацује на крајевима прегледа икона

en: Space which is inserted between cells of an item
sr: Размак који се убацује између ћелија ставке

en: Space which is inserted between grid column
sr: Размак који се убацује између стубаца мреже

en: Space which is inserted between grid rows
sr: Размак који се убацује између редова мреже

en: Spacing
sr: Размаци

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног управника датотека за Иксфце:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног читача поште за Иксфце:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног опонашача терминала за Иксфце:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
sr: Наведите програм који желите да користите
    као основног веб прегледника за Иксфце:

en: Status Icons
sr: Сличице стања

en: Stock Icons
sr: Основне иконице

en: Surf
sr: Једрење

en: Sylpheed
sr: Силфид

en: TYPE [PARAMETER]
sr: ВРСТА [ОДРЕДНИЦА]

en: Terminal Emulator
sr: Опонашач терминала

en: Terminator
sr: Терминал

en: Text column
sr: Стубац текста

en: Text for I_mportant Icons
sr: натпис за _важне сличице

en: Text for _All Icons
sr: натпис за _све сличице

en: The GIcon to render.
sr: Гномова сличица за исцртавање.

en: The amount of space between two consecutive columns
sr: Размак између два суседна ступца

en: The amount of space between two consecutive rows
sr: Размак између два суседна реда

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
sr: Износ времена након кога ће ставка под показивачем миша бити изабрана када се користи покретање једним кликом

en: The file "%s" contains no data
sr: Датотека „%s“ не садржи податке

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sr: Следеће ВРСТЕ су подржане за наредбе упита --launch и --query:
    
      WebBrowser       - Омиљени прегледач веба.
      MailReader       - Омиљени читач е-поште.
      FileManager      - Омиљени управник датотека.
      TerminalEmulator - Омиљени опонашач терминала.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
sr: Следеће ВРСТЕ су подржане за наредбу „--launch“:

en: The icon to render.
sr: Сличица за исцртавање.

en: The layout mode
sr: Начин распореда

en: The model for the icon view
sr: Начин преглед помоћу сличица

en: The orientation of the iconbar
sr: Усмерење траке сличице

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
sr: Омиљени управник датотека ће се користити за преглед садржаја фасцикли.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
sr: Омиљени читач поште ће се користити за писање електронске поште када кликнете на адресу е-поште.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
sr: Омиљени опонашач терминала ће се користити за извршавање наредби које захтевају наредбено сучеље.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
sr: Омиљени програм за преглед мрежних веза ће се користити за отварање супервеза и приказ садржаја помоћи.

en: The selection mode
sr: Начин избора

en: The size of the icon to render in pixels.
sr: Величина сличице за исцртавање у тачкама.

en: The width used for each item
sr: Ширина за сваку ставку

en: Thunar
sr: Тунар

en: Toolbar _Style
sr: _Изглед траке прибора

en: Type '%s --help' for usage.
sr: Упишите „%s --help“ за коришћење.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
sr: Врста датотеке радне површи за стварање (програм или веза)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
sr: Нисам успео да откријем образац адресе за „%s“.

en: Uncategorized Icons
sr: Неодређене сличице

en: Unsupported desktop file type "%s"
sr: Неподржана врста датотеке радне површи „%s“

en: Usage: %s [options] [file]
sr: Употреба: %s [могућности] [датотека]

en: Usage: exo-open [URLs...]
sr: Употреба: exo-open [адресе...]

en: Use _startup notification
sr: Користи обавештења при _покретању

en: Use a custom application which is not included in the above list.
sr: Користите произвољни програм који се не налази на горњем списку.

en: Use the command line
sr: Користите линију наредби

en: View allows user to search through columns interactively
sr: Преглед омогућава корисницима да траже међудејствујући кроз ступце

en: View is reorderable
sr: Дозвољена је измена редоследа

en: Vimprobable2
sr: Вимогући2

en: W3M Text Browser
sr: В3М прегледач текста

en: Web Browser
sr: Прегледник мреже

en: Whether the children should be all the same size
sr: Да ли садржани елементи треба да буду сви исте величине

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
sr: Да ли ставке у прегледу могу бити покренуте једним кликом

en: Width for each item
sr: Ширина сваке ставке

en: Window group
sr: Група прозора

en: Window group leader
sr: Вођа групе прозора

en: Working _Directory:
sr: Радни _директоријум:

en: X Terminal
sr: Икс-ов терминал

en: Xfce Terminal
sr: Иксфце-ов терминал

en: Xfe File Manager
sr: Управник датотека Иксфе-а

en: [FILE|FOLDER]
sr: [ДАТОТЕКА|ФАСЦИКЛА]

en: _Add a new toolbar
sr: _Додај нову траку прибора

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Desktop Default
sr: _Основни изглед радне површи

en: _Help
sr: _Помоћ

en: _Icon:
sr: _Сличица:

en: _Icons only
sr: само _сличице

en: _Internet
sr: _Интернет

en: _Name:
sr: На_зив:

en: _OK
sr: _У реду

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Other...
sr: _Друго...

en: _Remove Toolbar
sr: _Уклони траку прибора

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Search icon:
sr: _Потражи сличицу:

en: _Text only
sr: само _текст

en: _URL:
sr: _Адреса:

en: _Utilities
sr: _Прибор

en: aterm
sr: атерм

en: qtFM
sr: Кутфм

en: size
sr: величина
