Exo - en to sq translation catalogue (259 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
sq:        %s [mundësi] --build-list [[emër kartele]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
sq:        exo-open --launch LLOJ [PARAMETËRa...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
sq:   --build-list      Përtyp çifte (emër, kartelë)

en:   --extern          Generate extern symbols
sq:   --extern          Prodho simbole "extern"

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
sq:   --launch LLOJ [PARAMETËR...]       Nis aplikacionin e parapëlqyer për
                                          LLOJIN me PARAMETËR opsional, ku
                                          LLOJI është një nga vlerat vijuese.

en:   --name=identifier C macro/variable name
sq:   --name=emër makroje/ndryshoreje identifikuesi C

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
sq:   --output=emër kartele Shkruaje te kartela e treguar csource-in e prodhuar

en:   --static          Generate static symbols
sq:   --static          Prodho simbole statikë

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
sq:   --strip-comments  Hiq komentet prej kartelash XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
sq:   --strip-content   Hiq lëndë nyjash prej kartelash XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
sq:   --working-directory DREJTORI       Drejtoria parazgjedhje e punës për aplikacione
                                          kur përdoret mundësia --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
sq:   -?, --ndihmë                          Shtyp këtë mesazh ndihme dhe dil

en:   -V, --version                       Print version information and exit
sq:  -V, --version         Shtyp të dhëna versioni dhe dil

en:   -V, --version     Print version information and exit
sq:  -V, --version      Shtyp të dhëna versioni dhe dil

en:   -h, --help        Print this help message and exit
sq:  -h,  --help        Shtyp këtë mesazh dhe dil

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sq:   WebBrowser       - Shfletuesi i parapëlqyer.
      MailReader       - Lexuesi i parapëlqyer i postës.
      FileManager      - Përgjegjësi i parapëlqyer i Kartelave.
      TerminalEmulator - Emuluesi i parapëlqyer i Terminalit.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
sq: %s (Xfce %s)
    
    Të drejta kopjimi (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Tërë të drejtat të rezervuara.
    
    Shkruar nga Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Ndërtuar me Gtk+-%d.%d.%d, xhiron Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
sq: %s vjen ABSOLUTISHT PA GARANCI,
    Mund të rishpërndani kopje të %s sipas kushteve të
    licencës GNU Lesser General Public License e cila mund të
    gjendet në paketën burim të %-s.

en: Action Icons
sq: Ikona Veprimesh

en: Active
sq: Veprues

en: Active item border color
sq: Ngjyrë ane objekti aktiv

en: Active item fill color
sq: Ngjyrë mbushjeje objekti aktiv

en: Active item index
sq: Tregues objektesh aktivë

en: Active item text color
sq: Ngjyrë teksti objekti aktiv

en: All Files
sq: Krejt Kartelat

en: All Icons
sq: Krejt Ikonat

en: Animations
sq: Animacione

en: Application Chooser Button
sq: Buton Zgjedhësi Aplikacionesh

en: Application Icons
sq: Ikona Aplikacionesh

en: Browse the file system
sq: Shfletoni sistem kartelash

en: Browse the file system to choose a custom command.
sq: Shfletoni sistemin e kartelave për të zgjedhur një urdhër vetjak.

en: Browse the web
sq: Shfletoni në Web

en: C_omment:
sq: K_oment:

en: C_reate
sq: _Krijo

en: Caja File Manager
sq: Përgjegjësi i Kartelave Caja

en: Choose Preferred Application
sq: Zgjidhni Zbatim të Parapëlqyer

en: Choose a custom File Manager
sq: Zgjidhni një Përgjegjës Kartelash vetjak

en: Choose a custom Mail Reader
sq: Zgjidhni një Lexues Poste vetjak

en: Choose a custom Terminal Emulator
sq: Zgjidhni një Emulues Terminali vetjak

en: Choose a custom Web Browser
sq: Zgjidhni një Shfletues vetjak

en: Choose filename
sq: Zgjidhni emër kartele

en: Clear search field
sq: Pastro fushë kërkimesh

en: Column Spacing
sq: Hapësirë Shtyllash

en: Column spacing
sq: Hapësirë shtyllash

en: Comm_and:
sq: Urdhë_r:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
sq: Të drejta Kopjimi (c) %s
            os-cillation e.K. Tërë të drejtat të rezervuara.
    
    Shkruar nga Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
sq: Krijo Drejtori

en: Create Launcher
sq: Krijo Nisës

en: Create Launcher <b>%s</b>
sq: Krijo Nisës <b>%s</b>

en: Create Link
sq: Krijo Lidhje

en: Create a new desktop file in the given directory
sq: Krijo te drejtoria e dhënë kartelë të re desktopi

en: Cursor item border color
sq: Ngjyrë ane objekti kursori

en: Cursor item fill color
sq: Ngjyrë mbushjeje elementi kursori

en: Cursor item text color
sq: Ngjyrë teksti elementi kursori

en: Customize Toolbar...
sq: Përshtatni Panelin…

en: Debian Sensible Browser
sq: Shfletuesi Debian Sensible

en: Debian X Terminal Emulator
sq: Emulues Debian Terminal X

en: Device Icons
sq: Ikona Pajisjesh

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
sq: Për ta shtuar, tërhiqni një objekt te panelet më sipër dhe, për ta hequr, prej paneleve te tabela e objekteve.

en: Edit Directory
sq: Përpunoni Drejtori

en: Edit Launcher
sq: Përpunoni Nisës

en: Edit Link
sq: Përpunoni Lidhje

en: Emblems
sq: Emblema

en: Emoticons
sq: Emotikone

en: Enable Search
sq: Aktivizo Kërkimin

en: Enlightened Terminal Emulator
sq: Emulues Terminali Enlightened

en: Epiphany Web Browser
sq: Shfletuesi Epiphany

en: Executable Files
sq: Kartela të Ekzekutueshmish

en: Failed to create "%s".
sq: U dështua në krijimin e "%s".

en: Failed to execute default File Manager
sq: U dështua në xhirimin Përgjegjësi Kartelash parazgjedhje

en: Failed to execute default Mail Reader
sq: U dështua në xhirim Lexuesi parazgjedhje Poste

en: Failed to execute default Terminal Emulator
sq: U dështua në xhirim Emuluesi Terminali parazgjedhje

en: Failed to execute default Web Browser
sq: U dështua në xhirim Shfletuesi parazgjedhje

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
sq: U dështua në nisjen e aplikacionit parazgjedhje për kategorinë "%s".

en: Failed to load contents from "%s": %s
sq: U dështua në ngarkim lënde prej "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
sq: U dështua në ngarkimin e pamjes "%s": Arsye e panjohur, ka gjasa për kartelë e dëmtuar pamjeje

en: Failed to open "%s".
sq: U dështua në hapjen e "%s".

en: Failed to open %s for writing
sq: U dështua në hapjen e %s për shkrim

en: Failed to open URI "%s".
sq: U dështua në hapjen e URI-t "%s".

en: Failed to open display
sq: Dështoi në hapje ekrani

en: Failed to open file "%s": %s
sq: U dështua në hapjen e kartelës "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
sq: U dështua në përtypje lënde të "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
sq: U dështua në leximin e kartelës "%s": %s

en: Failed to save "%s".
sq: U dështua në ruajtjen e "%s".

en: Failed to set default File Manager
sq: U dështua në caktim Përgjegjësi Kartelash parazgjedhje

en: Failed to set default Mail Reader
sq: U dështua në caktim Lexuesi parazgjedhje Poste

en: Failed to set default Terminal Emulator
sq: U dështua në caktim Emuluesi Terminali parazgjedhje

en: Failed to set default Web Browser
sq: U dështua në caktim Shfletuesi parazgjedhje

en: File "%s" has no type key
sq: Kartela "%s" s’ka kyç lloji

en: File Manager
sq: Përgjegjës Kartelash

en: File Type Icons
sq: Ikona Llojesh Kartelash

en: File location is not a regular file or directory
sq: Vendndodhja e kartelës s’është kartelë ose drejtori e rregullt

en: Folder
sq: Dosje

en: Follow state
sq: Ndiq gjendje

en: GNOME Terminal
sq: Terminal Gnome

en: Galeon Web Browser
sq: Shfletuesi Galeon

en: Homogeneous
sq: Njëtrajtshëm

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sq: Si vendosen në lidhje me njëri tjetrin teksti dhe ikona e secilit objekt

en: Icon
sq: Ikonë

en: Icon Bar Model
sq: Model Shtylle Ikonash

en: Icon View Model
sq: Model Pamjeje Ikona

en: Icon column
sq: Shtyllë ikonash

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
sq: Nëse s’përcaktoni mundësinë --launch, exo-open do t’i hapë krejt URL-të
    e treguara me trajtuesit e tyre të parapëlqyer. Përndryshe, nëse përcaktoni
    mundësinë --launch, mund të përzgjidhni cili aplikacion i parapëlqyer doni të
    të xhirohet, dhe t’i kaloni aplikacionit edhe parametra shtesë (p.sh. për TerminalEmulator
    mund të jepeni rreshtin e urdhrave që duhet xhiruar te terminali).

en: Image Files
sq: Kartela Figurash

en: Invalid helper type "%s"
sq: Lloj i pavlefshëm ndihmësi: %s

en: Konqueror Web Browser
sq: Shfletuesi Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
sq: Nis ndihmësin parazgjedhje të LLOJIT me PARAMETËR opsional, ku LLOJ është një nga vlerat vijuese.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
sq: Nisja e kartelave desktop nuk mbulohet kur %s është përpiluar pa veçori GIO-Unix.

en: Layout mode
sq: Mënyrë skeme

en: Links Text Browser
sq: Shfletues Tekst Lidhjesh

en: Location Icons
sq: Ikona Vendndodhjesh

en: Lynx Text Browser
sq: Shfletues Tekst Lynx

en: Mail Reader
sq: Lexues Poste

en: Margin
sq: Mënjanë

en: Markup column
sq: Shtyllë "markup"

en: Menu Icons
sq: Ikona Menush

en: Model column to search through when searching through item
sq: Model shtylle për kërkim, kur kërkohet nëpër objekt

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
sq: Shtyllë model e përdorur për të marrë shtegun absolut të një figure që duhet vizatuar

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sq: Shtyllë model e përdorur për të pasur "pixbuf" ikone prej

en: Model column used to retrieve the text from
sq: Shtyllë model e përdorur për të marrë tekst prej

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sq: Shtyllë model e përdorur për marrjen e tekstit, nëse përdoret "markup" Pango

en: Model for the icon bar
sq: Model për shtyllë ikonash

en: Mozilla Browser
sq: Shfletuesi Mozilla

en: Mozilla Mail
sq: Posta Mozilla

en: No application selected
sq: S’ka aplikacion të përzgjedhur

en: No command specified
sq: S’u dha urdhër

en: No file selected
sq: S’u përzgjodh kartelë

en: No file/folder specified
sq: S’u tregua kartelë/dosje

en: No helper defined for "%s".
sq: S’ka ndihmës të përkufizuar për "%s".

en: No icon
sq: Pa ikonë

en: Number of columns
sq: Numër shtyllash

en: Number of columns to display
sq: Numër shtyllash për shfaqje

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
sq: Hap dialogun e formësimit
    të Aplikacioneve të Parapëlqyera

en: Opera Browser
sq: Shfletuesi Opera

en: Options:
sq: Mundësi:

en: Orientation
sq: Orientim

en: PCMan File Manager
sq: Përgjegjës Kartelash PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
sq: Përgjegjësi PCManFM-Qt i Kartelave

en: Perl Scripts
sq: Programthe Perl

en: Pixbuf column
sq: Shtyllë "pixbuf"

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
sq: Ju lutemi, zgjidhni tani Përgjegjësin tuaj të Kartelave
    parazgjedhje dhe klikoni OK që të vazhdohet.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
sq: Ju lutemi, zgjidhni tani Lexuesin tuaj parazgjedhje
    të Postës dhe klikoni OK që të vazhdohet.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
sq: Ju lutemi, zgjidhni tani Emuluesin tuaj Terminal
    parazgjedhje dhe klikoni OK që të vazhdohet.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
sq: Ju lutemi, zgjidhni tani Shfletuesin tuaj
    parazgjedhje dhe klikoni OK që të vazhdohet.

en: Please report bugs to <%s>.
sq: Ju lutemi, njoftoni të meta te <%s>.

en: Preferred Applications
sq: Aplikacione të Parapëlqyera

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
sq: Aplikacione të Parapëlqyer (Shfletues, Lexues Poste dhe Emulues Terminali)

en: Preset URL when creating a link
sq: URL e paracaktuar kur krijohet lidhje

en: Preset command when creating a launcher
sq: Urdhër i paracaktuar kur krijohet nisës

en: Preset comment when creating a desktop file
sq: Koment i paracaktuar kur krijohet kartelë desktopi

en: Preset icon when creating a desktop file
sq: Ikonë e paracaktuar kur krijohet kartelë desktopi

en: Preset name when creating a desktop file
sq: Emër i paracaktuar kur krijohet kartelë desktopi

en: Press left mouse button to change the selected application.
sq: Shtypni butonin e majtë të miut për të ndryshuar aplikacionin e përzgjedhur.

en: Preview
sq: Paraparje

en: Print version information and exit
sq: Shtyp të dhëna versioni dhe dil

en: Python Scripts
sq: Programthe Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
sq: Pyet ndihmësin parazgjedhje të LLOJIT, ku LLOJI është një nga vlerat vijuese.

en: RXVT Unicode
sq: RXVT Unikod

en: Read your email
sq: Lexoni email-et tuaj

en: Render differently based on the selection state.
sq: Vizatoje ndryshe, bazuar në gjendjen e përzgjedhur.

en: Reorderable
sq: E rirenditshme

en: Restart command
sq: Urdhër rinisjeje

en: Rodent File Manager
sq: Përgjegjësi i Kartelave Rodent

en: Row Spacing
sq: Hapësirë Rreshtash

en: Row spacing
sq: Hapësirë rreshtash

en: Ruby Scripts
sq: Programthe Ruby

en: Run in _terminal
sq: Xhiroje në t_erminal

en: SOCKET ID
sq: ID SOCKET-i

en: Search Column
sq: Shtyllë Kërkimesh

en: Select _icon from:
sq: Përzgjidhni _ikonë prej:

en: Select a working directory
sq: Përzgjidhni një drejtori pune

en: Select an Application
sq: Përzgjidhni një Aplikacion

en: Select an icon
sq: Përzgjidhni ikonë

en: Select application
sq: Përzgjidhni aplikacion

en: Select default applications for various services
sq: Përzgjidhni aplikacione parazgjedhje për shërbime të ndryshëm

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
sq: Përzgjidheni këtë mundësi për të aktivizuar njoftim në nisje, kur urdhri xhirohet prej përgjegjësit të kartelave ose prej menuje. Jo çdo aplikacion mbulon njoftime gjatë nisjesh.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
sq: Përzgjidheni këtë mundësi për xhirim urdhri në një dritare terminali.

en: Selection mode
sq: Mënyrë përzgjedhjeje

en: Separator
sq: Ndarës

en: Session restart command
sq: Urdhër rinisjeje sesioni

en: Settings manager socket
sq: "Socket" përgjegjësi rregullimesh

en: Shell Scripts
sq: Programthe Shell

en: Single Click
sq: Klikim Njësh

en: Single Click Timeout
sq: Kohëmbarim për Klikim Njësh

en: Socket
sq: "Socket"

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sq: Hapësirë që futet në skajet e pamjes ikonë

en: Space which is inserted between cells of an item
sq: Hapësirë që futet midis dy kutish të një objekti

en: Space which is inserted between grid column
sq: Hapësirë që futet midis shtyllash rrjete

en: Space which is inserted between grid rows
sq: Hapësirë që futet midis rreshtash rrjete

en: Spacing
sq: Hapësirë

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
sq: Caktoni aplikacionin që doni të përdoret
    si Përgjegjës Kartelash parazgjedhje për Xfce-në:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
sq: Caktoni aplikacionin që doni të përdoret
    si Lexues Poste parazgjedhje për Xfce-në:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
sq: Caktoni aplikacionin që doni të përdoret
    si Emulues Terminal parazgjedhje për Xfce-në:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
sq: Caktoni aplikacionin që doni të përdoret
    si Shfletues parazgjedhje për Xfce-në:

en: Status Icons
sq: Ikona Gjendjesh

en: TYPE [PARAMETER]
sq: LLOJ [PARAMETËR]

en: Terminal Emulator
sq: Emulues Terminali

en: Text column
sq: Shtyllë teksti

en: Text for I_mportant Icons
sq: Tekst për ikona të Rë_ndësishme

en: Text for _All Icons
sq: Tekst për _Krejt Ikonat

en: The GIcon to render.
sq: GIcon për t’u vizatuar.

en: The amount of space between two consecutive columns
sq: Sasia e hapësirës ndërmjet dy shtyllash të njëpasnjëshme

en: The amount of space between two consecutive rows
sq: Sasia e hapësirës ndërmjet dy rreshtash të njëpasnjëshëm

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
sq: Sasia e kohës pas së cilës objekti nën kursorin e miut do të përzgjidhet vetvetiu sipas mënyrës klikim njësh

en: The file "%s" contains no data
sq: Kartela "%s" s’përmban të dhëna

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sq: Për urdhrat --launch dhe --query mbulohen LLOJET vijuese :
    
      WebBrowser       - Shfletuesi i parapëlqyer.
      MailReader       - Lexuesi i parapëlqyer i Postës.
      FileManager      - Përgjegjësi i parapëlqyer i Kartelave.
      TerminalEmulator - Emuluesi i parapëlqyer i Terminalit.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
sq: Për urdhrin --launch mbulohen LLOJET vijuese:

en: The icon to render.
sq: Ikona për t’u vizatuar.

en: The layout mode
sq: Mënyra e skemës

en: The model for the icon view
sq: Modeli për pamjen ikona

en: The orientation of the iconbar
sq: Drejtimi i shtyllës së ikonave

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
sq: Përgjegjësi i parapëlqyer i Kartelave do të përdoret për të shfletuar lëndën e dosjeve.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
sq: Lexuesi i parapëlqyer i Postës do të përdoret për të hartuar email-e, kur klikoni mbi adresa email.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
sq: Emuluesi i parapëlqyer i Terminalit do të përdoret për të xhiruar urdhra që lypin mjedis CLI.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
sq: Shfletuesi i parapëlqyer do të përdoret për të hapur tejlidhje dhe për të shfaqur lëndë ndihme.

en: The selection mode
sq: Mënyra përzgjedhje

en: The size of the icon to render in pixels.
sq: Madhësia në piksel e ikonës që duhet vizatuar.

en: The width used for each item
sq: Gjerësia e përdorur për çdo objekt

en: Toolbar _Style
sq: _Stil Paneli

en: Type '%s --help' for usage.
sq: Për përdorimin, shtypni '%s --help'.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
sq: Lloj kartele desktopi që duhet krijuar (Aplikacion ose Lidhje)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
sq: S’arrihet të pikaset URI-scheme e "%s".

en: Uncategorized Icons
sq: Ikona Pa Kategori

en: Unsupported desktop file type "%s"
sq: Lloj i pambuluar kartele desktopi "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
sq: Përdorimi: %s [mundësi] [kartelë]

en: Usage: exo-open [URLs...]
sq: Përdorimi: exo-open [URLra...]

en: Use _startup notification
sq: Përdor njoftime _nisjesh

en: Use a custom application which is not included in the above list.
sq: Përdor një aplikacion vetjak që s’përfshihet në listën më sipër.

en: Use the command line
sq: Përdorni rreshtin e urdhrave

en: View allows user to search through columns interactively
sq: Pamja i lejon përdoruesit të kërkojë nëpër shtylla në mënyrë ndërvepruese

en: View is reorderable
sq: Pamja është e rirenditshme

en: W3M Text Browser
sq: Shfletues Tekst W3M

en: Web Browser
sq: Shfletues

en: Whether the children should be all the same size
sq: Të jenë a jo krejt pjellat në të njëjtën madhësi

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
sq: Nëse mund të aktivizohen a jo me klikime njëshe objektet e pamjes

en: Width for each item
sq: Gjerësi për çdo objekt

en: Window group
sq: Grup dritaresh

en: Window group leader
sq: Udhëheqës grupi dritaresh

en: Working _Directory:
sq: Drejtori _Pune:

en: X Terminal
sq: Terminal X

en: Xfce Terminal
sq: Terminal Xfce

en: Xfe File Manager
sq: Përgjegjës Kartelash Xfe

en: [FILE|FOLDER]
sq: [KARTELË|DOSJE]

en: _Add a new toolbar
sq: _Shto panel të ri

en: _Cancel
sq: _Anuloje

en: _Close
sq: _Mbylle

en: _Desktop Default
sq: Parazgjedhje _Desktopi

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Icon:
sq: _Ikonë:

en: _Icons only
sq: Vetëm _ikona

en: _Name:
sq: _Emër:

en: _Open
sq: _Hape

en: _Other...
sq: _Tjetër…

en: _Remove Toolbar
sq: _Hiq Panel

en: _Save
sq: _Ruaje

en: _Search icon:
sq: _Kërkoni ikonë:

en: _Text only
sq: Vetëm _tekst

en: _Utilities
sq: Të _dobishme

en: size
sq: madhësi
