Exo - en to sl translation catalogue (250 entries)

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
sl: exo-open --launch TIP [PARAMETERs...]

en:   --extern          Generate extern symbols
sl:   --extern          Ustvari eksterne simbole

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
sl: --launch TIP [PARAMETERs...] Zaženi želeno aplikacijo
     TIP z izbranimi PARAMETERs, kjer je
     TIP ena izmed sledečih vrednosti.

en:   --static          Generate static symbols
sl:   --static          Ustvari statine simbole

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
sl:   --strip-comments  Odstrani komentarje iz XML datotek

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
sl: --working-directory DIRECTORY Privzeti delovni imenik za aplikacije
     ob uporabi --launch opcije.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
sl:  	
    
    -?, --help Natisni sporočilo pomoči in izstopi

en:   -V, --version                       Print version information and exit
sl:   -V, --version                       Podatki o različici

en:   -V, --version     Print version information and exit
sl:   -V, --version     Podatki o različici

en:   -h, --help        Print this help message and exit
sl:   -h, --help        Natisni to sporoilo pomoi in izstopi

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
sl: WebBrowser - želeni spletni brskalnik.
     MailReader - želeni bralnik pošte.
     FileManager - želeni upravljalnik datotek.
     TerminalEmulator - želeni terminalski emulator.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
sl: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
     os-cillation e.K. Vse pravice pridržane.
    
    Napisal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Zgrajeno z Gtk+-%d.%d.%d, teče na Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Prosim, prijavite hroše na <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
sl: %s je na uporabo BREZ KAKRNEKOLI GARANCIJE,
    kopije %s lahko razpeujete pod pogoji
    GNU Lesser General Public License, ki jih lahko najdete v
    izvornem paketu %s.

en: Action Icons
sl: Ikone dejanj

en: Active
sl: Dejaven

en: Active item border color
sl: Barva obrobe dejavnih predmetov

en: Active item fill color
sl: Barva polnila dejavnih predmetov

en: Active item index
sl: Seznam dejavnih predmetov

en: Active item text color
sl: Barva besedila dejavnih predmetov

en: All Files
sl: Vse datoteke

en: All Icons
sl: Vse ikone

en: Animations
sl: Animacije

en: Application Chooser Button
sl: Gumb za izbiranje aplikacij

en: Application Icons
sl: Ikone aplikacij

en: Block Device
sl: Blokiraj napravo

en: Browse the file system
sl: Brskajte po datotečnem sistemu

en: Browse the file system to choose a custom command.
sl: Prebrskajte datotečni sistem za izbor prilagojenega ukaza.

en: Browse the web
sl: Brskaj po spletu

en: C_omment:
sl: _Opomba:

en: C_reate
sl: U_stvari

en: Caja File Manager
sl: Caja upravljalnik datotek

en: Character Device
sl: Naprava znakov

en: Choose Preferred Application
sl: Izberite želeno aplikacijo

en: Choose a custom File Manager
sl: Izberi prilagojeni upravljalnik datotek

en: Choose a custom Mail Reader
sl: Izberi prilagojeni bralnik pošte

en: Choose a custom Terminal Emulator
sl: Izberi prilagojeni terminalski emulator

en: Choose a custom Web Browser
sl: Izberi prilagojeni spletni brskalnik

en: Choose filename
sl: Izberi ime datoteke

en: Clear search field
sl: Poisti iskalno polje

en: Column Spacing
sl: Razmik stolpca

en: Column spacing
sl: Razmik stolpcev

en: Comm_and:
sl: _Ukaz:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
sl: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Vse pravice pridrane.
    
    Napisal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
sl: Ustvari mapo

en: Create Launcher
sl: Ustvari zaganjalnik

en: Create Launcher <b>%s</b>
sl: Ustvarite zaganjalec <b>%s</b>

en: Create Link
sl: Ustvarite povezavo

en: Create a new desktop file in the given directory
sl: Ustvarite novo namizno datoteko v izbranem imeniku

en: Cursor item border color
sl: Barva obrobe predmeta kazalca

en: Cursor item fill color
sl: Barva polnila elementov kazalca

en: Cursor item text color
sl: Barva besedila predmeta kazalca

en: Customize Toolbar...
sl: Prilagodi orodno vrstico...

en: Debian Sensible Browser
sl: Debian Sensible brskalnik

en: Debian X Terminal Emulator
sl: Debianov X terminalski emulator

en: Device Icons
sl: Ikone naprav

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
sl: Povleci predmet na opravilno vrstico, da bi ga dodal, ali snemi predmet z opravilne vrstice da bi ga odstranil.

en: Edit Directory
sl: Uredi mapo

en: Edit Launcher
sl: Uredi zaganjalnik

en: Edit Link
sl: Uredite povezavo

en: Emblems
sl: Simboli

en: Emoticons
sl: ustveni simboli

en: Enable Search
sl: Omogoči iskanje

en: Enlightened Terminal Emulator
sl: Enlightened terminalski emulator

en: Epiphany Web Browser
sl: Epiphany spletni brskalnik

en: Executable Files
sl: Izvedljive datoteke

en: Failed to create "%s".
sl: Napaka pri ustvarjanju "%s".

en: Failed to execute default File Manager
sl: Napaka pri izvajanju želenega upravljalnika datotek

en: Failed to execute default Mail Reader
sl: Napaka pri izvajanju želenega bralnika pošte

en: Failed to execute default Terminal Emulator
sl: Napaka pri izvajanju želenega terminalskega emulatorja

en: Failed to execute default Web Browser
sl: Napaka pri izvajanju želenega spletnega brskalnika

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
sl: Napaka pri zaganjanju želene aplikacije za "%s" kategorijo.

en: Failed to load contents from "%s": %s
sl: Napaka pri nalaganju vsebine "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
sl: Napaka pri nalaganju slike "%s": Razlog neznan, najverjetneje okvara slikovne datoteke

en: Failed to open "%s".
sl: Napaka pri odpiranju "%s".

en: Failed to open %s for writing
sl: Napaka pri odpiranju %s za zapisovanje

en: Failed to open URI "%s".
sl: Napaka pri odpiranju URI "%s".

en: Failed to open display
sl: Napaka pri odpiranju prikazovalnika

en: Failed to open file "%s": %s
sl: Neuspeh pri odpiranju datoteke "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
sl: Napaka pri razčlenjevanju vsebine "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
sl: Napaka pri branju datoteke "%s": %s

en: Failed to save "%s".
sl: Napaka pri shranjevanju "%s".

en: Failed to set default File Manager
sl: Med nastavljanjem privzetega upravljalnika datotek je prišlo do napake

en: Failed to set default Mail Reader
sl: Napaka pri nastavljanju privzetega bralnika pošte

en: Failed to set default Terminal Emulator
sl: Napaka pri nastavljanju privzetega terminalskega emulatorja

en: Failed to set default Web Browser
sl: Med nastavljanjem privzetega spletnega brskalnika je prišlo do napake

en: File "%s" has no type key
sl: Datoteka "%s" nima vrste ključa

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: File Type Icons
sl: Ikone vrst datotek

en: File location is not a regular file or directory
sl: Lokacija datoteke ni običajna datoteka ali imenik

en: Folder
sl: Mapa

en: Follow state
sl: Sledi stanju

en: GNOME Terminal
sl: GNOME terminal

en: Galeon Web Browser
sl: Galeon spletni brskalnik

en: Homogeneous
sl: Homogeno

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
sl: Kako sta besedilo in ikona vsakega predmeta postavljena v medsebojni relaciji

en: Icon
sl: Ikona

en: Icon Bar Model
sl: Vzorec ikonske vrstice

en: Icon View Model
sl: Vzorec ikonskega pogleda

en: Icon column
sl: Stolpec z ikono

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
sl: Če ne navedete --launch opcije, bo exo-open odprl vse navedene
    URLje v njihovih izbranih URL upravljalcih. Če pa navedete --launch
    opcijo, lahko izberete zaželeno aplikacijo za zagon in
    dodate parametre v aplikacijo (npr. za TerminalEmulator
    lahko dodate ukazno vrstico, ki se naj zažene v terminalu).

en: Image Files
sl: Slikovne datoteke

en: Invalid helper type "%s"
sl: Nepravilen pomočnik tipa "%s"

en: Konqueror Web Browser
sl: Konqueror spletni brskalnik

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
sl: Zaženi privzeti pomočnik TIP z iz izbirnim PARAMETER, kjer je TIP ena od sledečih vrednosti.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
sl: Zaganjanje namiznih datotek ni podprto, ko je %s kompiliran brez GIO-Unix funkcij.

en: Layout mode
sl: Nain postavitve

en: Links Text Browser
sl: Links besedilni brskalnik

en: Location Icons
sl: Ikone lokacij

en: Lynx Text Browser
sl: Lynx besedilni brskalnik

en: Mail Reader
sl: Bralnik pošte

en: Margin
sl: Stopnja

en: Markup column
sl: Oznaevalni stolpec

en: Menu Icons
sl: Ikone menija

en: Model column to search through when searching through item
sl: Vzorec stolpca za iskanje med iskanjem med predmeti

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
sl: Stolpec modela z absolutno potjo do slikovne datoteke

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
sl: Vzorec stolpca uporabljenega za pridobitev pixbuf ikone z/iz

en: Model column used to retrieve the text from
sl: Vzorec stolpca uporabljenega za pridobitev besedila iz

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
sl: Vzorec stolpca, uporabljenega za pridobitev besedila, e ta uporablja Pango oznaevanje

en: Model for the icon bar
sl: Vzorec za ikonsko vrstico

en: Mozilla Browser
sl: Mozillin brskalnik

en: Mozilla Mail
sl: Mozillina pošta

en: No application selected
sl: Ni izbrane aplikacije

en: No command specified
sl: Ni določenega ukaza

en: No file selected
sl: Nobena datoteka ni izbrana

en: No file/folder specified
sl: Ni navedene datoteke/mape

en: No icon
sl: Brez ikone

en: Number of columns
sl: tevilo stolpcev

en: Number of columns to display
sl: tevilo stolpcev za prikaz

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
sl: Odprite zaželeno nastavitveno
    okno aplikacij

en: Opera Browser
sl: Opera brskalnik

en: Options:
sl: Možnosti:

en: Orientation
sl: Usmerjenost

en: PCMan File Manager
sl: PCMan brskalnik datotek

en: Perl Scripts
sl: Skripti Perl

en: Pixbuf column
sl: Pixbuf stolpec

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
sl: Prosim, izberite želen upravljalnik datotek
    in kliknite OK za nadaljevanje.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
sl: Prosim, izberite želen brskalnik pošte
    in kliknite OK za nadaljevanje.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
sl: Prosim, izberite želen terminalski
    emulator in kliknite OK za nadaljevanje.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
sl: Prosim, izberite želen spletni
    brskalnik in kliknite OK za nadaljevanje.

en: Please report bugs to <%s>.
sl: Prosimo, sporočite napake na <%s>.

en: Preferred Applications
sl: Priljubljene aplikacije

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
sl: Želene aplikacije (spletni brskalnik, bralnik pošte in terminalski emulator)

en: Preset URL when creating a link
sl: Prednastavljen URL ob ustvarjanju povezave

en: Preset command when creating a launcher
sl: Prednastavljen ukaz ob ustvarjanju zaganjalca

en: Preset comment when creating a desktop file
sl: Prednastavljen komentar ob ustvarjanju datoteke namizja

en: Preset icon when creating a desktop file
sl: Prednastavljena ikona ob ustvarjanju datoteke namizja

en: Preset name when creating a desktop file
sl: Prednastavljeno ime ob ustvarjanju datoteke namizja

en: Press left mouse button to change the selected application.
sl: Pritisnite na levi gumb miške za spreminjanje izbrane aplikacije.

en: Preview
sl: Predogled

en: Print version information and exit
sl: Podatki o različici

en: Python Scripts
sl: Skripti Python

en: Read your email
sl: Preberite svojo pošto

en: Render differently based on the selection state.
sl: Upodobi razlino, glede na stanje izbora.

en: Reorderable
sl: Prerazporedljivo

en: Restart command
sl: Ponovno zaeni ukaz

en: Rodent File Manager
sl: Rodent brskalnik datotek

en: Row Spacing
sl: Razmik vrstic

en: Row spacing
sl: Razmik vrstic

en: Ruby Scripts
sl: Skripti Ruby

en: Run in _terminal
sl: Zaženi v _terminalu

en: SOCKET ID
sl: ID PRIKLJUČKA

en: Search Column
sl: Stolpec iskanja

en: Select _icon from:
sl: Izberi _ikono iz:

en: Select a working directory
sl: Izberite delovno mapo

en: Select an Application
sl: Izberite program

en: Select an icon
sl: Izberite ikono

en: Select application
sl: Izberite program

en: Select default applications for various services
sl: Izberite privzete aplikacije za različne storitve

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
sl: Izberite to opcijo za omogočanje zagonskega obvestila ob zagonu ukaza v upravljalniku datotek ali meniju. Zagonskega obvestila ne podpira vsaka aplikacija.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
sl: Izberite to opcijo za zagon ukaza v oknu terminala

en: Selection mode
sl: Nain izbora

en: Separator
sl: Loilec

en: Session restart command
sl: Ukaz za ponoven zagon seje

en: Settings manager socket
sl: Priključek upravljalca nastavitev

en: Shell Scripts
sl: Skripti ukazne lupine

en: Single Click
sl: Enojni klik

en: Single Click Timeout
sl: Zakasnitev enojnega klika

en: Socket
sl: Vti

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
sl: Razmik, vstavljen na robove ikonskega pogleda

en: Space which is inserted between cells of an item
sl: Razmik, vstavljen med celice predmeta

en: Space which is inserted between grid column
sl: Razmik, vstavljen med mree stolpca

en: Space which is inserted between grid rows
sl: Razmik, vstavljen med mree vrstic

en: Spacing
sl: Razmik

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
sl: Navedite aplikacijo, ki jo želite uporabiti
    kot privzeti upravljalnik datotek v Xfce-ju:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
sl: Navedite aplikacijo, ki jo želite uporabiti
    kot privzeti bralnik pošte v Xfce-ju:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
sl: Navedite aplikacijo, ki jo želite uporabiti
    kot privzeti terminalski emulator v Xfce-ju:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
sl: Navedite aplikacijo, ki jo želite uporabiti
    kot privzeti spletni brskalnik v Xfce-ju:

en: Status Icons
sl: Ikone statusa

en: TYPE [PARAMETER]
sl: TIP [PARAMETER]

en: Terminal Emulator
sl: Terminalski emulator

en: Text column
sl: Besedilni stolpec

en: Text for I_mportant Icons
sl: Besedilo _pomembnih ikon

en: Text for _All Icons
sl: Besedilo _Za vse ikone

en: The GIcon to render.
sl: Gicon za upodobitev.

en: The amount of space between two consecutive columns
sl: Razmak med zaporednima stolpcema

en: The amount of space between two consecutive rows
sl: Razmak med zaporednima vrsticama

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
sl: Koliina asa po katerem bo predmet pod kazalcem mikeizbran samodejno v nainu enojnega klika

en: The file "%s" contains no data
sl: Datoteka "%s" ne vsebuje podatkov

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
sl: Naslednji TIPi so podprti za --launch ukaz:

en: The icon to render.
sl: Ikona za upodobitev.

en: The layout mode
sl: Nain postavitve

en: The model for the icon view
sl: Vzorec za ikonski pogled

en: The orientation of the iconbar
sl: Usmerjenost ikonske vrstice

en: The selection mode
sl: Nain izbora

en: The size of the icon to render in pixels.
sl: Velikost ikon za upodobitev, v pikslih.

en: The width used for each item
sl: irina uporabljena za vsak predmet

en: Toolbar _Style
sl: I_zgled orodne vrstice

en: Type '%s --help' for usage.
sl: Za navodila o uporabi zaženite ukaz "%s --help".

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
sl: Tip namizne datoteke, ki jo želite ustvariti (aplikacija ali povezava)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
sl: Napaka pri zaznavanju URI-sheme za "%s".

en: Uncategorized Icons
sl: Nerazvrene ikone

en: Unsupported desktop file type "%s"
sl: Nepodprta  vrsta datoteke namizja "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
sl: Uporaba: %s [možnosti] [datoteka]

en: Usage: exo-open [URLs...]
sl: Uporaba: exo-open [URL-ji ...]

en: Use _startup notification
sl: Uporabi obvestilo ob _zagonu

en: Use a custom application which is not included in the above list.
sl: Uporabi prirejeno aplikacijo, ki ni navedena na seznamu.

en: Use the command line
sl: Izberi ukazno vrstico

en: View allows user to search through columns interactively
sl: Pogled dovoljuje uporabniku interaktivno iskanje med stolpci

en: View is reorderable
sl: Pogled je prerazporedljiv

en: W3M Text Browser
sl: W3M besedilni brskalnik

en: Web Browser
sl: Spletni brskalnik

en: Whether the children should be all the same size
sl: e naj bojo otroci vsi enake velikosti

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
sl: Ali so lahko predmeti v pogledu aktivirani z enojnim klikom

en: Width for each item
sl: irina za vsak predmet

en: Window group
sl: Skupina oken

en: Window group leader
sl: Vodja skupine oken

en: Working _Directory:
sl: _Delovna mapa:

en: X Terminal
sl: X terminal

en: Xfce Terminal
sl: Xfce terminal

en: Xfe File Manager
sl: Xfce brskalnik datotek

en: [FILE|FOLDER]
sl: [DATOTEKA|MAPA]

en: _Add a new toolbar
sl: _Dodaj novo opravilno vrstico

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Desktop Default
sl: _Privzeto za namizje

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Icon:
sl: I_kona:

en: _Icons only
sl: _Samo ikone

en: _Internet
sl: _Splet

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _OK
sl: _V redu

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Other...
sl: _Ostalo...

en: _Remove Toolbar
sl: _Odstrani orodno vrstico

en: _Save
sl: _Shrani

en: _Search icon:
sl: _Poii ikono:

en: _Text only
sl: Samo _Besedilo

en: _URL:
sl: Naslov _URL:

en: _Utilities
sl: _Pripomočki

en: size
sl: velikost
