Xfdesktop - en to pl translation catalogue (220 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
pl: Ikony plików pulpitu: %s

en:     Desktop Icons:       %s
pl: Ikony pulpitu: %s

en:     Desktop Menu:        %s
pl: Menu pulpitu: %s

en: %A at %X
pl: %A o %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
pl: %s
    Rozmiar: %s
    Czas modyfikacji: %s

en: %x at %X
pl: %x o %X

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
pl: <b>%s</b>
    Typ: %s
    Rozmiar: %s

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Wygląd</b>

en: <b>Default Icons</b>
pl: <b>Domyślne</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
pl: <b>Programy</b>

en: <b>Window List Menu</b>
pl: <b>Okna</b>

en: <b>Workspace %d</b>
pl: <b>Obszar roboczy %d</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
pl: Zwykły plik o tej samej nazwie już istnieje. Proszę go usunąć lub zmienić jego nazwę.

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
pl: Przejdź do następnej tapety na bieżącym obszarze roboczym

en: Amount of time before a different background is selected.
pl: Określa ilość czasu pomiędzy ustaleniem innego obrazu tła

en: Apply to all _workspaces
pl: Dla wszystkich _obszarów roboczych

en: Arrange Desktop _Icons
pl: _Rozmieść ikony

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
pl: Automatycznie rozmieszcza wszystkie ikony na pulpicie

en: Automatically select a different background from the current directory.
pl: Automatycznie wybiera różne obrazy tła z bieżącego katalogu

en: B_utton:
pl: _Przycisk:

en: Build options:
pl: Opcje kompilacji:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
pl: Skompilowano przy użyciu Gtk+ %d.%d.%d, zlinkowano przy użyciu Gtk+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
pl: _Kolor:

en: Cause xfdesktop to quit
pl: Kończy działanie programu

en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

en: Change the _background
pl: _Zmienianie tła

en: Choose the folder to select wallpapers from.
pl: Wskazuje katalog z tapetami.

en: Control
pl: Sterowanie

en: Copy _Here
pl: _Skopiuj tutaj

en: Could not create a new document from the template
pl: Nie można utworzyć nowego dokumentu z szablonu

en: Could not create a new file
pl: Nie można utworzyć nowego pliku

en: Could not create the desktop folder "%s"
pl: Nie można utworzyć katalogu pulpitu „%s”

en: Could not empty the trash
pl: Nie można opróżnić kosza

en: Create Document Error
pl: Błąd tworzenia dokumentu

en: Create File Error
pl: Błąd tworzenia pliku

en: Create _Document
pl: Utwórz _dokument

en: Create _Folder...
pl: Utwórz _katalog...

en: Create _Launcher...
pl: Utwórz _aktywator...

en: Create _URL Link...
pl: Utwórz o_dnośnik...

en: Delete Error
pl: Błąd usuwania

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Desktop Folder Error
pl: Błąd katalogu pulpitu

en: Desktop Settings
pl: Pulpit

en: Desktop _Settings...
pl: _Ustawienia pulpitu...

en: Disable debug messages
pl: Wyłącza komunikaty diagnozowania błędów

en: Disks and Drives
pl: Dyski i napędy

en: Display version information
pl: Wypisuje informacje o wersji

en: Do not wait for a window manager on startup
pl: Nie oczekuje na menedżera okien podczas uruchamiania

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
pl: Usunąć obszar roboczy %d?
    Uwaga: bieżący obszar roboczy to %d.

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
pl: Usunąć obszar roboczy „%s”?
    Uwaga: bieżący obszar roboczy to „%s”.

en: E_ject Volume
pl: _Wysuń

en: Eject Failed
pl: Nieudane wysuwanie

en: Eject Finished
pl: Zakończono wysuwanie

en: Ejecting device
pl: Wysuwanie urządzenia

en: Enable debug messages
pl: Włącza komunikaty diagnozowania błędów

en: Error
pl: Błąd

en: Failed to eject "%s"
pl: Nie udało się wysunąć „%s”

en: Failed to load the desktop folder
pl: Nie udało się wczytać katalogu pulpitu

en: Failed to mount "%s"
pl: Nie udało się zamontować „%s”

en: Failed to parse arguments: %s
pl: Nie udało się przetworzyć argumentów: %s

en: Failed to run "%s"
pl: Nie udało się uruchomić „%s”

en: File Properties Error
pl: Błąd właściwości pliku

en: File System
pl: System plików

en: File/launcher icons
pl: Pliki i aktywatory

en: Filesystem
pl: System plików

en: Home
pl: Katalog użytkownika

en: Horizontal gradient
pl: Gradient poziomy

en: Icon _size:
pl: _Rozmiar:

en: Icon _type:
pl: _Typ:

en: Image files
pl: Pliki obrazów

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
pl: Wybór obrazów jest niedostępny dopóki styl obrazów jest ustawiony na Brak.

en: Include applications menu on _desktop right click
pl: Dołącz menu programów po kliknięciu prawym klawiszem myszy

en: Launch Error
pl: Błąd uruchamiania

en: Left
pl: Lewy

en: Load Error
pl: Błąd wczytywania

en: Middle
pl: Środkowy

en: Minimized application icons
pl: Zminimalizowane okna

en: Mo_difier:
pl: Mo_dyfikator:

en: Mo_ve to Trash
pl: _Przenieś do kosza

en: Modi_fier:
pl: Mody_fikator:

en: Mount Failed
pl: Nieudane montowanie

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
pl: Proszę przemieścić to okno na ekran i obszar roboczy, których ustawienia mają zostać zmodyfikowane.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
pl: Proszę przemieścić to okno na ekran, którego ustawienia mają zostać zmodyfikowane.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
pl: Proszę umieścić to okno dialogowe na obszarze roboczym, który ma zostać skonfigurowany.

en: Network Shares
pl: Współdzielone w sieci

en: No templates installed
pl: Brak zainstalowanych szablonów

en: None
pl: Brak

en: None of the icons selected support being renamed.
pl: Nie zmieniono nazwy żadnej z zaznaczonych ikon.

en: Open With
pl: Otwórz za pomocą

en: Open With "%s"
pl: Otwórz za pomocą „%s”

en: Open With Other _Application...
pl: Otwórz za pomocą innego p_rogramu...

en: Other Devices
pl: Inne urządzenia

en: P_roperties...
pl: _Właściwości...

en: Paste Into Folder
pl: Wklej do katalogu

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
pl: Wyświetla menu programów (w bieżącym położeniu kursora myszy)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
pl: Wyświetla listę okien (w bieżącym położeniu kursora myszy)

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
pl: Wybiera obraz tła z tego samego katalogu w sposób losowy

en: Reload all settings
pl: Wczytuje ponownie wszystkie ustawienia

en: Removable Devices
pl: Nośniki wymienne

en: Removable Volume
    Mounted in "%s"
    %s left (%s total)
pl: Wolumen wymienny
    Zamontowany w położeniu „%s”
    Pozostało %s wolnej przestrzeni (łącznie %s)

en: Removable Volume
    Not mounted yet
pl: Wolumen wymienny
    Nie zamontowany

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Workspace %d
pl: Usuń obszar roboczy %d

en: Remove Workspace '%s'
pl: Usuń obszar roboczy „%s”

en: Rename Error
pl: Błąd zmiany nazwy

en: Right
pl: Prawy

en: SOCKET ID
pl: ID_GNIAZDA

en: Scaled
pl: Przeskalowanie

en: Select First Color
pl: Wybór pierwszego koloru

en: Select Second Color
pl: Wybór drugiego koloru

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
pl: Wyświetla na pulpicie pliki jako miniatury

en: Set desktop background and menu and icon behavior
pl: Konfiguruje tło pulpitu oraz ustawienia menu i ikon

en: Settings manager socket
pl: Określa gniazdo menedżera ustawień

en: Sh_ow application icons in menu
pl: Ik_ony w menu

en: Show _application icons in menu
pl: I_kony w menu

en: Show _window list menu on desktop middle click
pl: Wyświet_lanie listy po kliknięciu środkowym klawiszem myszy

en: Show a_dd and remove workspace options in list
pl: Polecenia _dodawania i usuwania obszarów roboczych

en: Show hidden files on the desktop
pl: Pokaż ukryte pliki na pulpicie

en: Show icon tooltips. Size:
pl: Rozmiar ikon podpowiedzi:

en: Show s_ticky windows only in active workspace
pl: _Przypięte okna tylko w bieżącym obszarze roboczym

en: Show t_humbnails
pl: Wyświetlanie m_iniatur

en: Show workspace _names in list
pl: _Nazwy obszarów roboczych

en: Single _click to activate items
pl: Uruchamianie elementów jednokrotnym _kliknięciem

en: Size of the tooltip preview image.
pl: Określa rozmiar ikon wyświetlanych w podpowiedzich

en: Solid color
pl: Jednolity

en: Spanning Screens
pl: Rozpiętość ekranów

en: Spanning screens
pl: Zakres monitorów

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
pl: Określa prawy lub dolny kolor gradientu.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
pl: Określa jednolity kolor jak i lewy lub górny kolor gradientu.

en: Specify how often the background will change.
pl: Określa, jak często ma być zmieniane tło pulpitu.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
pl: Określa sposób w jaki obraz będzie wyświetlony na tle pulpitu.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
pl: Określa sposób w jaki tło pulpitu wyświetlone pod obrazem zostanie pokryte kolorem.

en: St_yle:
pl: _Styl:

en: Stretched
pl: Rozciągnięcie

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców środowiska graficznego Xfce. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: The application chooser could not be opened
pl: Nie można otworzyć okna wyboru programu

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
pl: Wysunięto urządzenie „%s” z systemu w bezpieczny sposób.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
pl: Trwa wysuwanie urządzenia „%s”. Może to potrwać dłuższy czas.

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
pl: Trwa odmontowywanie urządzenia „%s”. Proszę nie wysuwać nośnika bądź odłączać napędu.

en: The file could not be opened
pl: Nie można otworzyć pliku

en: The file could not be renamed
pl: Nie można zmienić nazwy pliku

en: The file properties dialog could not be opened
pl: Nie można otworzyć okna właściwości pliku

en: The file transfer could not be performed
pl: Nie można przesłać pliku

en: The files could not be renamed
pl: Nie można zmienić nazwy plików

en: The folder could not be opened
pl: Nie można otworzyć katalogu

en: The requested operation could not be completed
pl: Podjęte działanie nie może zostać ukończone

en: The selected files could not be deleted
pl: Nie udało się usunąć zaznaczonych plików

en: The selected files could not be moved to the trash
pl: Nie udało się przenieść do kosza zaznaczonych plików

en: The selected files could not be trashed
pl: Nie można usunąć zaznaczonych plików

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
pl: Pewne dane muszą zostać zapisane na urządzeniu „%s” przed jego wysunięciem. Proszę nie wysuwać nośnika bądź odłączać napędu.

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
pl: Ta funkcja wymaga obecności menedżera plików (takiego jak program Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
pl: Ta funkcja wymaga obecności usługi kosza (takiej jaką dostarcza program Thunar).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
pl: Program %s wersja %s, uruchomiony w środowisku Xfce %s.

en: Tiled
pl: Rozmieszczenie sąsiadująco

en: Today at %X
pl: Dzisiaj o %X

en: Transfer Error
pl: Błąd przesyłania

en: Transparent
pl: Przezroczysty

en: Trash
pl: Kosz

en: Trash Error
pl: Błąd kosza

en: Trash contains %d items
pl: Zawiera %d elementów

en: Trash contains one item
pl: Zawiera jeden element

en: Trash is empty
pl: Pusty

en: Type '%s --help' for usage.
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
pl: Typ: %s
    Rozmiar: %s
    Czas modyfikacji: %s

en: Unable to contact settings server
pl: Nie można połączyć z serwerem ustawień

en: Unable to launch "%s":
pl: Nie można uruchomić „%s”:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
pl: Nie można uruchomić programu „exo-desktop-item-edit”, wymaganego do tworzenia oraz modyfikowania aktywatorów i odnośników na pulpicie.

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Unmount Finished
pl: Zakończono odmontowanie

en: Unmounting device
pl: Odmontowywanie urządzenia

en: Use _submenus for the windows in each workspace
pl: Okna każdego obszaru roboczego w o_sobnym menu

en: Use custom _font size:
pl: Wł_asny rozmiar czcionki:

en: Version information
pl: Informacje o wersji

en: Vertical gradient
pl: Gradient pionowy

en: Wallpaper for %s
pl: Tło pulpitu dla %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
pl: Tło pulpitu dla %s na ekranie %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
pl: Tło pulpitu dla %s na ekranie %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
pl: Tło pulpitu na ekranie %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
pl: Tło pulpitu na ekranie %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
pl: Tło pulpitu

en: Window List
pl: Lista okien

en: Writing data to device
pl: Zapisywanie danych na urządzeniu

en: Yesterday at %X
pl: Wczoraj o %X

en: Zoomed
pl: Powiększenie

en: _Add Workspace
pl: _Dodaj obszar roboczy

en: _Applications
pl: _Programy

en: _Background
pl: _Tło

en: _Button:
pl: _Przycisk:

en: _Edit Launcher
pl: _Edytuj aktywator

en: _Edit desktop menu
pl: _Edytuj menu programów

en: _Empty File
pl: _Pusty plik

en: _Empty Trash
pl: Opróżnij _kosz

en: _Execute
pl: _Uruchom

en: _Folder:
pl: _Katalog:

en: _Icons
pl: _Ikony

en: _Link Here
pl: _Dowiąż tutaj

en: _Menus
pl: M_enu

en: _Mount Volume
pl: _Zamontuj

en: _Move Here
pl: _Przenieś tutaj

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open With "%s"
pl: _Otwórz za pomocą „%s”

en: _Open all
pl: Otwórz _wszystkie

en: _Open in New Window
pl: _Otwórz w nowym oknie

en: _Random Order
pl: _Losowa kolejność

en: _Remove Workspace %d
pl: _Usuń obszar roboczy %d

en: _Remove Workspace '%s'
pl: _Usuń obszar roboczy „%s”

en: _Rename...
pl: _Zmień nazwę...

en: _Unmount Volume
pl: _Odmontuj

en: _Window Actions
pl: Czynności _okien

en: at start up
pl: podczas uruchamiania

en: chronologically
pl: chronologicznie

en: disabled
pl: wyłączone

en: enabled
pl: włączone

en: every day
pl: co dzień

en: every hour
pl: co godzinę

en: in hours:
pl: co daną ilość godzin:

en: in minutes:
pl: co daną ilość minut:

en: in seconds:
pl: co daną ilość sekund:
