Xfce4-session - en to pl translation catalogue (205 entries)

en: (Unknown program)
pl: (Nieznany program)

en: (Unknown)
pl: (Nieznany)

en: <b>Author:</b>
pl: <b>Autor:</b>

en: <b>Compatibility</b>
pl: <b>Zgodność</b>

en: <b>Description:</b>
pl: <b>Opis:</b>

en: <b>Homepage:</b>
pl: <b>Strona główna:</b>

en: <b>Information</b>
pl: <b>Informacje</b>

en: <b>Logout Settings</b>
pl: <b>Wylogowywanie</b>

en: <b>Security</b>
pl: <b>Bezpieczeństwo</b>

en: <b>Session Chooser</b>
pl: <b>Wybór sesji</b>

en: <b>Shutdown</b>
pl: <b>Wyłączanie</b>

en: <b>Version:</b>
pl: <b>Wersja:</b>

en: Ad_vanced
pl: _Zaawansowane

en: Add application
pl: Dodawanie programu

en: All Xfce cache files could not be cleared
pl: Nie udało się wyczyścić wszystkich podręcznych plików sesji Xfce

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Always
pl: Zawsze

en: Always save the session when logging out
pl: Zapisuje sesję każdorazowo przed wylogowaniem użytkownika

en: An error occurred
pl: Wystąpił błąd

en: App_lication Autostart
pl: _Uruchamiane programy

en: Are you sure you want to empty the session cache?
pl: Wyczyścić pamięć podręczną sesji?

en: Are you sure you want to remove "%s"
pl: Usunąć element „%s”?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
pl: Zakończyć program „%s”?

en: Automatically save session on logo_ut
pl: Zapisywanie sesji przed wy_logowaniem

en: Background color:
pl: Tło:

en: Balou Splash Engine
pl: Ekran powitalny Balou

en: Balou theme
pl: Balou

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
pl: Poniższa lista zawiera programy uruchamiane automatycznie po zalogowaniu do środowiska Xfce, nie wliczając programów zapisanych podczas ostatniej sesji:

en: Can only terminate clients when in the idle state
pl: Można jedynie zakończyć programy w stanie bezczynności

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
pl: Anuluje próbę logowania i powraca do ekranu wyboru użytkownika.

en: Choose a name for the new session:
pl: Wybierz nazwę dla nowej sesji:

en: Choose image...
pl: Wybór pliku

en: Choose session
pl: Wybierz sesję

en: Choose session name
pl: Wybierz nazwę sesji

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
pl: Proszę wybrać sesję, która zostanie przywrócona. Aby przywrócić sesję, należy dwukrotnie kliknąć nazwę sesji.

en: Choose theme file to install...
pl: Proszę wybrać plik stylu do zainstalowania...

en: Choose theme filename...
pl: Wybór pliku

en: Clear save_d sessions
pl: Wy_czyść zapisane sesje

en: Clear sessions
pl: Czyszczenie sesji

en: Colors
pl: Kolory

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Con_figure
pl: _Konfiguruj...

en: Configure Balou...
pl: Ustawienia ekranu Balou

en: Configure Simple...
pl: Ustawienia ekranu prostego

en: Continue anyway
pl: Kontynuuj

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
pl: Nie można rozwiązać adresu internetowego dla %s.
    Może to spowodować nieprawidłową pracę Xfce.
    Prawdopodobnie można rozwiązać ten problem przez dodanie
    %s do pliku /etc/hosts systemu.

en: Create a new session.
pl: Tworzy nową sesję

en: Customize desktop startup and splash screen
pl: Konfiguruje uruchamianie środowiska graficznego i ekran powitalny

en: Demonstrates the selected splash screen
pl: Wyświetla zaznaczony ekran powitalny

en: Description:
pl: Opis:

en: Disable binding to TCP ports
pl: Wyłącza powiązania portów TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
pl: Wyświetla okno wyboru sesji po każdym uruchomieniu środowiska Xfce

en: Edit application
pl: Edytowanie elementu

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
pl: Podane hasło jest nieprawidłowe, bądź administrator systemu zablokował możliwość wyłączania komputera przez użytkowników.

en: Empty the session cache
pl: Czyści pamięć podręczną sesji

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
pl: Błąd odbierania odpowiedzi od shutdown helper: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
pl: Błąd wysyłania polecenia do shutdown helper: %s

en: Failed adding "%s"
pl: Nie udało się dodać „%s”

en: Failed to create file %s
pl: Nie udało się utworzyć pliku „%s”

en: Failed to edit item
pl: Nie udało się edytować elementu

en: Failed to edit item "%s"
pl: Nie udało się edytować elementu „%s”

en: Failed to hibernate session
pl: Nie udało się zahibernować sesji

en: Failed to open %s for reading
pl: Nie udało się otworzyć pliku „%s” do odczytu

en: Failed to open %s for writing
pl: Nie udało się otworzyć pliku „%s” do odczytu

en: Failed to remove item
pl: Nie udało się usunąć elementu

en: Failed to suspend session
pl: Nie udało się wstrzymać sesji

en: Failed to toggle item
pl: Nie udało się przełączyć elementu

en: Failed to unlink %s: %s
pl: Nie udało się usunąć %s: %s

en: Failed to write file %s
pl: Nie udało się zapisać pliku „%s”

en: Font
pl: Czcionka

en: Halt without displaying the logout dialog
pl: Zatrzymuje działanie systemu, nie wyświetlając okna dialogowego

en: Hibernate without displaying the logout dialog
pl: Hibernuje działanie komputera, nie wyświetlając okna dialogowego

en: If running
pl: Jeśli uruchomiony

en: Image
pl: Obraz

en: Images
pl: Pliki graficzne

en: Immediately
pl: Natychmiastowo

en: Last accessed: %s
pl: Czas ostatniego dostępu: %s

en: Launch GN_OME services on startup
pl: Uruchamianie usług _GNOME podczas logowania

en: Launch _KDE services on startup
pl: Uruchamianie usług _KDE podczas logowania

en: Launch screensaver and locker program
pl: Uruchamianie wygaszacza ekranu i programu blokującego ekran

en: Loading desktop settings
pl: Wczytywanie ustawień środowiska graficznego

en: Loading session data
pl: Wczytywanie danych sesji

en: Lock screen be_fore sleep
pl: _Blokowanie ekranu przed wstrzymaniem

en: Log Out
pl: Zakończ sesję

en: Log out
pl: Zakończ sesję

en: Log out %s
pl: Kończenie sesji użytkownika %s

en: Log out of the Xfce Desktop
pl: Kończy sesję środowiska Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
pl: Przyspiesza proces wylogowywania, nie zapisując sesji

en: Log out without displaying the logout dialog
pl: Wylogowuje użytkownika, nie wyświetlając okna dialogowego

en: Manage _remote applications
pl: Zarządzanie z_dalnymi programami

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
pl: Zarządza zdalnym programami poprzez sieć (może stwarzać ryzyko niebezpieczeństwa)

en: Mice Splash Engine
pl: Ekran powitalny Mice

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Never
pl: Nigdy

en: New session
pl: Nowa sesja

en: No description given
pl: Nie wprowadzono opisu

en: None
pl: Brak

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
pl: Konfiguruje zaznaczony ekran powitalny

en: PID
pl: Identyfikator

en: Performing Autostart...
pl: Automatyczne uruchamianie programów...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
pl: Proszę sprawdzić czy plik jest poprawnym archiwum stylu.

en: Please enter your password
pl: Proszę wprowadzić hasło

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Priority
pl: Priorytet

en: Pro_mpt on logout
pl: _Potwierdzanie przed wylogowaniem

en: Prompt for confirmation when logging out
pl: Wyświetla okno z prośbą o potwierdzenie wylogowania

en: Quit the program, and remove it from the session
pl: Kończy działanie programu i usuwa go z bieżącej sesji

en: Reboot without displaying the logout dialog
pl: Uruchamia komputer ponownie, nie wyświetlając okna dialogowego

en: Received error while trying to log out
pl: Wystąpił błąd podczas próby wylogowania

en: Restart Style
pl: Sposób ponownego uruchamiania

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
pl: Uruchamia program xflock4 przed wstrzymaniem lub zahibernowaniem działania systemu

en: SOCKET ID
pl: ID_GNIAZDA

en: S_plash
pl: _Ekran powitalny

en: Save Sess_ion
pl: Z_apisz sesję

en: Saving Session
pl: Zapisywanie sesji

en: Screensaver
pl: Wygaszacz ekranu

en: Select a command
pl: Wybór pliku

en: Sessio_n
pl: _Sesja

en: Session Manager Error
pl: Błąd menedżera sesji

en: Session Save Error
pl: Błąd zapisu sesji

en: Session and Startup
pl: Sesja i uruchamianie

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
pl: Menedżer sesji musi być w stanie bezczynności podczas żądania utworzenia punktu kontrolnego

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
pl: Menedżer sesji musi być w stanie bezczynności podczas żądania wyłączenia

en: Settings manager socket
pl: Określa gniazdo menedżera ustawień

en: Shut _Down
pl: _Wyłącz

en: Shutdown Failed
pl: Nie udało się wyłączyć komputera

en: Shutdown command failed
pl: Nie udało się wykonać polecenia shutdown

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
pl: Wyłączanie jest zablokowane przez ustawienia trybu kiosk

en: Simple
pl: Prosty

en: Simple Splash Engine
pl: Prosty ekran powitalny

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
pl: Uruchamia usługi środowiska GNOME takie jak „gnome-keyring” czy „GNOME accessibility framework”

en: Start KDE services, such as kdeinit
pl: Uruchamia usługi środowiska KDE, takie jak „kdeinit”

en: Starting %s
pl: Uruchamianie %s

en: Starting Assistive Technologies
pl: Uruchamianie technik ułatwień dostępu

en: Starting KDE services
pl: Uruchamianie usług KDE

en: Starting The Gimp
pl: Uruchamianie programu Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
pl: Uruchamiam demona Gnome Keyring

en: Starting the Beep Media Player
pl: Uruchamianie odtwarzacza mediów Beep

en: Starting the Desktop Manager
pl: Uruchamianie menedżera pulpitu

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
pl: Uruchamianie emulatora terminala Gnome

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
pl: Uruchamianie edytora tekstu Kate

en: Starting the KDE Clipboard Manager
pl: Uruchamianie menedżera schowka KDE

en: Starting the KDE Mail Reader
pl: Uruchamianie programu pocztowego KDE

en: Starting the KDE News Reader
pl: Uruchamianie czytnika News KDE

en: Starting the KDE Terminal Emulator
pl: Uruchamianie emulatora terminala KDE

en: Starting the Konqueror
pl: Uruchamianie przeglądarki Konqueror

en: Starting the Panel
pl: Uruchamianie panelu

en: Starting the Session Management Proxy
pl: Uruchamianie pośrednika menadżera sesji

en: Starting the Taskbar
pl: Uruchamianie paska zadań

en: Starting the VI Improved Editor
pl: Uruchamianie edytora tekstu VIM

en: Starting the Volume Controller
pl: Uruchamianie regulacji głośności

en: Starting the Window Manager
pl: Uruchamianie menedżera okien

en: Starting the X Multimedia System
pl: Uruchamianie X Multimedia System

en: Starting the X Terminal Emulator
pl: Uruchamianie emulatora terminala X

en: Starting the X-Chat IRC Client
pl: Uruchamianie klienta IRC X-Chat

en: Sus_pend
pl: W_strzymaj

en: Suspend without displaying the logout dialog
pl: Wstrzymuje działanie komputera, nie wyświetlając okna dialogowego

en: Terminate Program
pl: Kończenie programu

en: Text color:
pl: Tekst:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
pl: Zespół twórców środowiska Xfce. Wszystkie prawa zastrzeżone.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
pl: Program utraci niezapisany stan i nie zostanie uruchomiony podczas następnej sesji.

en: The client doesn't have any properties set yet
pl: Klient nie posiada jeszcze żadnych ustawionych właściwości

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
pl: Lista programów sesji awaryjnej jest pusta.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
pl: Położenie i format katalogu automatycznego uruchamiania uległ zmianie.
    W nowym położeniu
    
      %s
    
    można umieszczać pliki .desktop programów, które mają być
    uruchomiane przy starcie środowiska Xfce. Pliki ze starego katalogu
    automatycznego uruchamiania zostały przeniesione do newego
    położenia.
    Stary katalog może zostać usunięty.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
pl: Zapisane stany programów nie zostaną przywrócone podczas następnego logowania.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
pl: Określona sesja „%s” nie jest oznaczona jako awaryjna.

en: Theme File Error
pl: Błąd pliku stylu

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
pl: Poniższa lista zawiera programy uruchomione podczas bieżącej sesji, które mogą zostać przywrócone po powtórnym zalogowaniu. Po wprowadzeniu zmian na liście należy zapisać sesję.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
pl: Program zostanie

en: Try again
pl: Spróbuj ponownie

en: Type '%s --help' for usage.
pl: Proszę wprowadzić „%s --help”, aby wypisać komunikat pomocy.

en: Unable to contact D-Bus session bus
pl: Nie można połączyć z sesją systemu D-Bus

en: Unable to contact settings server
pl: Nie można połączyć z serwerem ustawień

en: Unable to create user interface from embedded definition data
pl: Nie można utworzyć interfejsu użytkownika przy użyciu dołączonych danych

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
pl: Nie można określić nazwy sesji awaryjnej. Prawdopodobne przyczyny:
    program xfconfd nie jest uruchomiony (problem z konfiguracją D-Bus),
    zmienna środowiskowa $XDG_CONFIG_DIRS jest nieprawidłowa (musi zawierać „%s”) lub program xfce4-session nie został poprawnie zainstalowany.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
pl: Nie można zainstalować stylu ekranu powitalnego z pliku „%s”

en: Unable to load a failsafe session
pl: Nie można wczytać sesji awaryjnej

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
pl: Nie można usunąć stylu ekranu powitalnego „%s” z katalogu %s.

en: Unable to save the session
pl: Nie można zapisać sesji

en: Unable to terminate program.
pl: Nie można zakończyć programu.

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown shutdown method %d
pl: Nieznana metoda wyłączenia %d

en: Use custom image
pl: Własny

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
pl: Uruchamia sesję środowiska graficznego Xfce

en: Verifying DNS settings
pl: Sprawdzanie ustawień DNS

en: Version information
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
pl: Autorzy: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
pl: Sesja Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
pl: Możliwe, że niektóre pliki będzie trzeba usunąć ręcznie z położenia „%s”.

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
pl: Trwa zapisywanie sesji. Aby przerwać, proszę zamknąć to okno.

en: _Display chooser on login
pl: Wyśw_ietlanie dostępnych sesji podczas logowania

en: _Export theme
pl: _Eksportuj styl...

en: _General
pl: _Ogólne

en: _Hibernate
pl: Za_hibernuj

en: _Install new theme
pl: Za_instaluj nowy styl...

en: _Log Out
pl: Wy_loguj

en: _Proceed
pl: _Kontynuuj

en: _Quit Program
pl: Za_kończ

en: _Remove theme
pl: _Usuń styl

en: _Restart
pl: _Uruchom ponownie

en: _Save session for future logins
pl: _Zapisanie sesji przed wylogowaniem

en: _Test
pl: Prze_testuj

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
pl: i Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>

en: label
pl: etykieta
