Exo - en to pl translation catalogue (256 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
pl:        %s [OPCJE] --build-list [[PLIK]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
pl:         exo-open --launch TYP [PARAMETR...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
pl:   --build-list      Parsuje pary nazw i plików

en:   --extern          Generate extern symbols
pl:   --extern          Generuje zewnętrzne symbole

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
pl:   --launch TYP [PARAMETR...]          Uruchamia preferowany program dla określonego typu z opcjonalnymi parametrami.

en:   --name=identifier C macro/variable name
pl:   --name=identifier Określa nazwę makra lub zmienną języka C

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
pl:   --output=filename Zapisz wygenerowany csource do określonego pliku

en:   --static          Generate static symbols
pl:   --static          Generuje statyczne symbole

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
pl:   --strip-comments  Usuwa komentarze z plików XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
pl:   --strip-content   Usuwa zawartość węzłów z plików XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
pl:   --working-directory KATALOG         Określa domyślny katalog roboczy programu używając opcji --launch

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
pl:   -?, --help                          Wypisuje komunikat pomocy i kończy

en:   -V, --version                       Print version information and exit
pl:   -V, --version                       Wypisuje informacje o wersji i kończy

en:   -V, --version     Print version information and exit
pl:   -V, --version     Wypisuje informacje o wersji i kończy

en:   -h, --help        Print this help message and exit
pl:   -h, --help        Wypisuje komunikat pomocy i kończy

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
pl:   WebBrowser       - Preferowana przeglądarka internetowa,
      MailReader       - Preferowany program pocztowy,
      TerminalEmulator - Preferowany emulator terminala.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
pl: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    
    Autor: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Skompilowano przy użyciu Gtk+-%d.%d.%d, uruchomiono przy użyciu Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
pl: Program %s jest rozprowadzany bez ŻADNYCH GWARANCJI.
    Kopie programu %s można rozprowadzać na warunkach Powszechnej
    Licencji Publicznej GNU Lesser, której treść można odnaleźć w
    pakiecie źródłowy %s.

en: Action Icons
pl: Czynności

en: Active
pl: Aktywny

en: Active item border color
pl: Obramowanie aktywnego elementu

en: Active item fill color
pl: Wypełnienie aktywnego elementu

en: Active item index
pl: Indeks aktywnego elementu

en: Active item text color
pl: Kolor tekstu aktywnego elementu

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Icons
pl: Wszystkie

en: Animations
pl: Animacje

en: Application Chooser Button
pl: Przycisk wybierania programu

en: Application Icons
pl: Programy

en: Block Device
pl: Urządzenie blokowe

en: Browse the file system
pl: Przegląda system plików i zarządza jego zawartością

en: Browse the file system to choose a custom command.
pl: Przegląda system plików w celu wybrania programu

en: Browse the web
pl: Przegląda zawartość sieci internetowej

en: C_omment:
pl: _Komentarz:

en: C_reate
pl: _Utwórz

en: Caja File Manager
pl: Menedżer plików Caja

en: Character Device
pl: Urządzenie znakowe

en: Choose Preferred Application
pl: Wybierz preferowany program

en: Choose a custom File Manager
pl: Wybór programu

en: Choose a custom Mail Reader
pl: Wybór programu

en: Choose a custom Terminal Emulator
pl: Wybór programu

en: Choose a custom Web Browser
pl: Wybór programu

en: Choose filename
pl: Wybierz nazwę pliku

en: Clear search field
pl: Czyści pole wyszukiwania

en: Column Spacing
pl: Odstęp kolumn

en: Column spacing
pl: Odstęp między kolumnami

en: Comm_and:
pl: _Polecenie:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
pl: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    
    Autor: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
pl: Stwórz katalog

en: Create Launcher
pl: Nowy aktywator

en: Create Launcher <b>%s</b>
pl: Utwórz aktywator <b>%s</b>

en: Create Link
pl: Nowy odnośnik

en: Create a new desktop file in the given directory
pl: Tworzy nowy plik pulpitu w wybranym katalogu

en: Cursor item border color
pl: Obramowanie kursora nad elementem

en: Cursor item fill color
pl: Wypełnienie kursora nad elementem

en: Cursor item text color
pl: Kolor tekstu pod kursorem

en: Customize Toolbar...
pl: Dostosuj pasek narzędzi...

en: Debian X Terminal Emulator
pl: Debian X

en: Device Icons
pl: Urządzenia

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
pl: Proszę przeciągnąć jeden z powyższych elementów na pasek narzędziowy aby go dodać, lub element z paska narzędziowego na listę elementów, aby go usunąć.

en: Edit Directory
pl: Edycja katalogów

en: Edit Launcher
pl: Edycja aktywatora

en: Edit Link
pl: Edycja odnośnika

en: Emblems
pl: Symbole

en: Emoticons
pl: Emotikony

en: Enable Search
pl: Włącz wyszukiwanie

en: Enlightened Terminal Emulator
pl: Enlightened

en: Epiphany Web Browser
pl: Epiphany

en: Executable Files
pl: Pliki wykonywalne

en: Failed to create "%s".
pl: Nie udało się utworzyć „%s”.

en: Failed to execute default File Manager
pl: Nie udało się uruchomić domyślnego menedżera plików

en: Failed to execute default Mail Reader
pl: Nie udało się uruchomić domyślnego programu pocztowego

en: Failed to execute default Terminal Emulator
pl: Nie udało się uruchomić domyślnego emulatora terminala

en: Failed to execute default Web Browser
pl: Nie udało się uruchomić domyślnej przeglądarki internetowej

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
pl: Nie udało się uruchomić preferowanego programu dla kategorii „%s”.

en: Failed to load contents from "%s": %s
pl: Nie udało się wczytać zawartości z „%s”: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
pl: Nie udało się wczytać obrazu „%s”: przyczyna nieznana, prawdopodobnie uszkodzony plik obrazu

en: Failed to open "%s".
pl: Nie udało się otworzyć „%s”.

en: Failed to open %s for writing
pl: Nie udało się otworzyć pliku %s do zapisu

en: Failed to open URI "%s".
pl: Nie udało się otworzyć adresu URI „%s”.

en: Failed to open display
pl: Nie udało się otworzyć ekranu

en: Failed to open file "%s": %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku „%s”: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
pl: Nie udało się przeanalizować zawartości „%s”: %s

en: Failed to read file "%s": %s
pl: Nie udało się odczytać pliku „%s”: %s

en: Failed to save "%s".
pl: Nie udało się zapisać „%s”.

en: Failed to set default File Manager
pl: Nie udało się ustawić domyślnego menedżera plików

en: Failed to set default Mail Reader
pl: Nie udało się ustawić domyślnego programu pocztowego

en: Failed to set default Terminal Emulator
pl: Nie udało się ustawić domyślnego emulatora terminala

en: Failed to set default Web Browser
pl: Nie udało się ustawić domyślnej przeglądarki internetowej

en: File "%s" has no type key
pl: Plik "%s" nie ma typu klucza

en: File Manager
pl: Menedżer plików

en: File Type Icons
pl: Typy plików

en: File location is not a regular file or directory
pl: Położenie pliku nie jest typowym plikiem lub katalogiem

en: Folder
pl: Katalog

en: Follow state
pl: Zgodnie ze stanem

en: GIcon
pl: Ikona

en: Galeon Web Browser
pl: Galeon

en: Homogeneous
pl: Homogeniczny

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
pl: Jak tekst i ikony są ustawione względem siebie

en: Icon
pl: Ikona

en: Icon Bar Model
pl: Model paska ikon

en: Icon View Model
pl: Model widoku ikon

en: Icon column
pl: Kolumna ikon

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
pl: Jeśli opcja --launch nie zostanie użyta, program automatycznie otworzy wszystkie podane adresy URL za pomocą preferowanego programu.
    Użycie opcji --launch umożliwia wybór preferowanego programu i przekazanie mu dodatkowych parametrów (np. dla TerminalEmulator można podać polecenie, które ma zostać uruchomione wewnątrz terminala).

en: Image Files
pl: Pliki obrazów

en: Invalid helper type "%s"
pl: Niewłaściwy typ „%s”

en: Konqueror Web Browser
pl: Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
pl: Uruchamia domyślny program określonego typu z opcjonalnymi parametrami

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
pl: Uruchamianie plików na pulpicie nie jest wspierane jeśli %s jest skompilowany bez obsługi GIO-Unix.

en: Layout mode
pl: Tryb wyglądu

en: Links Text Browser
pl: Links

en: Location Icons
pl: Położenia

en: Lynx Text Browser
pl: Lynx

en: Mail Reader
pl: Czytnik poczty

en: Margin
pl: Margines

en: Markup column
pl: Kolumna znaczników

en: Menu Icons
pl: Menu programów

en: Model column to search through when searching through item
pl: Modelowa kolumna do wyszukiwania przy przeszukiwaniu elementów

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
pl: Kolumna modeli używana do pozyskania bezwzględnej ścieżki pliku obrazu przeznaczonego do renderowania

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
pl: Kolumna modelowa używana do pobierania ikon

en: Model column used to retrieve the text from
pl: Kolumna modelowa używana do pobierania tekstu

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
pl: Modelowa kolumna używana do pozyskania tekstu w przypadku stosowania znaczników Pango

en: Model for the icon bar
pl: Model dla paska ikon

en: No application selected
pl: Brak

en: No command specified
pl: Nie określono polecenia

en: No file selected
pl: Nie wybrano pliku

en: No file/folder specified
pl: Nie określono pliku lub katalogu

en: No helper defined for "%s".
pl: Nie zdefiniowano pomocnika dla "%s".

en: No icon
pl: Brak

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Number of columns to display
pl: Liczba wyświetlanych kolumn

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
pl: Otwiera okno konfiguracji preferowanych programów

en: Opera Browser
pl: Opera

en: Options:
pl: Opcje:

en: Orientation
pl: Orientacja

en: PCManFM-Qt File Manager
pl: Menedżer plików PCManFM-Qt

en: Perl Scripts
pl: Skrypty Perl

en: Pixbuf column
pl: Kolumna ikon

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowany menedżer plików
    i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowany program pocztowy
    i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowany emulator
    terminala i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
pl: Proszę wybrać preferowaną przeglądarkę
    internetową i kliknąć OK, aby kontynuować.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres %s.

en: Preferred Applications
pl: Preferowane programy

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
pl: Wybiera domyślne programy dla różnych usług

en: Preset URL when creating a link
pl: Określa domyślny adres URL nowego pliku pulpitu

en: Preset command when creating a launcher
pl: Określa domyślne polecenie nowego pliku pulpitu

en: Preset comment when creating a desktop file
pl: Określa domyślny komentarz nowego pliku pulpitu

en: Preset icon when creating a desktop file
pl: Określa domyślną ikonę nowego pliku pulpitu

en: Preset name when creating a desktop file
pl: Określa domyślną nazwę nowego pliku pulpitu

en: Press left mouse button to change the selected application.
pl: Wybiera domyślny program

en: Preview
pl: Podgląd

en: Print version information and exit
pl: Wypisuje informacje o wersji i kończy

en: Python Scripts
pl: Skrypty Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
pl: Wysyła zapytanie do domyślnego pomocnika TYP, gdzie TYP jest jedną z poniższych wartości.

en: RXVT Unicode
pl: Unikod RXVT

en: Read your email
pl: Odbiera i wysyła pocztę elektroniczną

en: Render differently based on the selection state.
pl: Wyświetlaj zależnie od stanu zaznaczenia.

en: Reorderable
pl: Zmienne uporządkowanie

en: Restart command
pl: Uruchom ponownie polecenie

en: Rodent File Manager
pl: Menedżer plików Rodent

en: Row Spacing
pl: Odstęp wierszy

en: Row spacing
pl: Odstęp między wierszami

en: Ruby Scripts
pl: Skrypty Ruby

en: Run in _terminal
pl: Uruchamianie w _terminalu

en: SOCKET ID
pl: ID gniazda

en: Search Column
pl: Kolumna wyszukiwania

en: Select _icon from:
pl: _Zestaw:

en: Select a working directory
pl: Wybór katalogu

en: Select an Application
pl: Wybór programu

en: Select an icon
pl: Wybór ikony

en: Select application
pl: Wybór programu

en: Select default applications for various services
pl: Wybiera domyślne programy dla różnych czynności

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
pl: Powiadamia o uruchomieniu polecenia z menedżera plików lub menu. Nie każdy program jest obsługiwany.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
pl: Uruchomia polecenie w oknie terminala

en: Selection mode
pl: Tryb zaznaczania

en: Session restart command
pl: Polecenie restartu sesji

en: Settings manager socket
pl: Określa gniazdo menedżera ustawień

en: Shell Scripts
pl: Skrypty powłoki

en: Single Click
pl: Pojedyncze kliknięcie

en: Single Click Timeout
pl: Limit czasowy pojedynczego kliknięcia

en: Socket
pl: Gniazdo

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
pl: Rozmiar obszaru na granicach widoku ikon

en: Space which is inserted between cells of an item
pl: Przestrzeń pomiędzy komórkami elementów

en: Space which is inserted between grid column
pl: Rozmiar obszaru między komórkami tabeli

en: Space which is inserted between grid rows
pl: Odstęp między wierszami

en: Spacing
pl: Odstęp

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślny menedżer plików:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślny program pocztowy:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślny emulator terminala:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
pl: Proszę wybrać program, który będzie używany
    jako domyślna przeglądarka internetowa:

en: Status Icons
pl: Wskaźniki stanu

en: Stock Icons
pl: Typowe

en: TYPE [PARAMETER]
pl: TYP [PARAMETR...]

en: Terminal Emulator
pl: Emulator terminala

en: Text column
pl: Kolumna tekstu

en: Text for I_mportant Icons
pl: Tekst pod ważny_mi ikonami

en: Text for _All Icons
pl: Tekst pod wszystkimi ikon_ami

en: The GIcon to render.
pl: Ikona do wyświetlenia.

en: The amount of space between two consecutive columns
pl: Odstęp pomiędzy dwoma sąsiednimi kolumnami

en: The amount of space between two consecutive rows
pl: Odstęp pomiędzy dwoma sąsiednimi wierszami

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
pl: Opóźnienie czasowe, po którym element zostanie automatycznie zaznaczony przez stojący nad nim kursor myszy

en: The file "%s" contains no data
pl: Plik „%s” nie zawiera danych

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
pl: Następujące TYPY są obłsugiwane w poleceniach --launch oraz --query:
    
      WebBrowser       - Preferowana przeglądarka internetowa.
      MailReader       - Preferowany program pocztowy.
      FileManager      - Preferowany menedżer plików.
      TerminalEmulator - Preferowany emulator terminala.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
pl: Parametr --launch obsługuje następujące TYPY:

en: The icon to render.
pl: Ikona do wyświetlenia.

en: The layout mode
pl: Tryb wyglądu

en: The model for the icon view
pl: Model dla widoku ikon

en: The orientation of the iconbar
pl: Orientacja paska ikon

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
pl: Preferowany menedżer plików będzie używany do przeglądania zawartości folderów.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
pl: Preferowany czytnik poczty będzie używany do komponowania wiadomości e-mail po kliknięciu na adresy e-mail.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
pl: Preferowany emulator terminala będzie używany do uruchamiania poleceń wymagających środowiska CLI.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
pl: Preferowana przeglądarka internetowa będzie używana do otwierania hiperłączy i wyświetlania treści pomocy.

en: The selection mode
pl: Tryb zaznaczania

en: The size of the icon to render in pixels.
pl: Rozmiar ikony do renderowania w pikselach.

en: The width used for each item
pl: Długość używana dla każdego elementu

en: Toolbar _Style
pl: _Styl paska narzędzi

en: Type '%s --help' for usage.
pl: Proszę wpisać „%s --help” aby wypisać komunikat pomocy.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
pl: Określa typ nowego pliku pulpitu (aktywator lub odnośnik)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
pl: Nie można wykryć schematu adresu URI „%s”.

en: Uncategorized Icons
pl: Bez kategorii

en: Unsupported desktop file type "%s"
pl: Nieobsługiwany typ pliku pulpitu „%s”

en: Usage: %s [options] [file]
pl: Użycie: %s [OPCJE] [PLIK]

en: Usage: exo-open [URLs...]
pl: Użycie: exo-open [ADRES_URL...]

en: Use _startup notification
pl: P_owiadamianie o uruchamianiu

en: Use a custom application which is not included in the above list.
pl: Używa programu, który nie znajduje się na powyższej liście

en: Use the command line
pl: Wprowadza i wykonuje wiersze poleceń

en: View allows user to search through columns interactively
pl: Widok umożliwia interaktywne wyszukiwanie w kolumnach

en: View is reorderable
pl: Widok może zmieniać porządek

en: Web Browser
pl: Przeglądarka internetowa

en: Whether the children should be all the same size
pl: Określa czy potomkowie powinny mieć te same wymiary

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
pl: Czy jedno kliknięcie ma aktywować element

en: Width for each item
pl: Długość każdego elementu

en: Window group
pl: Grupa okien

en: Window group leader
pl: Przewodnie okno grupy

en: Working _Directory:
pl: Katalog _roboczy:

en: Xfce Terminal
pl: Terminal Xfce

en: Xfe File Manager
pl: Menedżer plików Xfe

en: [FILE|FOLDER]
pl: [PLIK|KATALOG]

en: _Add a new toolbar
pl: _Dodaj nowy pasek narzędziowy

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Desktop Default
pl: _Domyślny pulpitu

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Icon:
pl: _Ikona:

en: _Icons only
pl: Tylko _ikony

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Other...
pl: _Inne...

en: _Remove Toolbar
pl: _Usuń pasek narzędzi

en: _Save
pl: _Zapisz

en: _Search icon:
pl: _Wyszukiwanie:

en: _Text only
pl: Tylko _tekst

en: _URL:
pl: Adres _URL:

en: _Utilities
pl: _Narzędzia

en: size
pl: rozmiar
