Xfce4-settings - en to oc translation catalogue (355 entries)

en: %d MIME type found | %d MIME types found
oc[0]: %d tipe MIME trobat
oc[1]: %d tipes MIME trobats

en: (Disabled)
oc: (Desactivat)

en: 1x (no scaling)
oc: 1x (pas cap de mesa a l’escala)

en: <big><b>Would you like to keep this configuration?</b></big>
oc: <big><b>Volètz conservar aquesta configuracion ?</b></big>

en: ATI Settings
oc: Paramètres ATI

en: A_pplication Shortcuts
oc: _Acorchis d'aplicacions

en: Acceleratio_n:
oc: _Acceleracion :

en: Acceleration _profile:
oc: _Perfil d'acceleracion :

en: Acceleration t_ime:
oc: _Temps d'acceleracion :

en: Acceptance _delay:
oc: _Relambi tolerable :

en: Accessibility
oc: Accessibilitat

en: Active device in the dialog
oc: Periferic actiu dins la fenèstra

en: Adjust the system-wide display scaling
oc: Ajustar la mesa a l’escala de l’afichatge per l’ensemble del sistèma

en: Advanced
oc: Avançat

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: All _Settings
oc: Totes los _paramètres

en: An unknown error, exit code is %d
oc: Error desconeguda, lo còde de sortida es %d

en: Anti-aliasing, or font smoothing, can improve the look of text on the screen
oc: L'anticrenelatge, o lissatge de las poliças, pòt melhorar lo rendut del tèxte a l'ecran.

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Are you sure you want to reset channel "%s" and all its properties?
oc: Sètz segur que volètz reïnicializar lo canal « %s » e totas sas proprietats ?

en: Are you sure you want to reset content type "%s" to its default value?
oc: Sètz segur que volètz reïnicializar le tipe de contengut « %s » a sa valor per defaut ?

en: Are you sure you want to reset property "%s"?
oc: Sètz segur que volètz reïnicializar la proprietat « %s » ?

en: Array
oc: Tablèu

en: Assistive _Technologies
oc: _Tecnologias d'assisténcia

en: Assistive technologies will be available the
    next time you login
oc: Las tecnologias d'assisténcia seràn disponiblas
    lo còp que ven que dobriretz una sesilha

en: Associate applications with MIME types
oc: Associar las aplicacions amb los tipes MIME

en: BGR
oc: BVR

en: B_uttons and Feedback
oc: B_otons e retorn d'experiéncia

en: Beha_vior
oc: _Comportament

en: Blink _delay:
oc: _Interval de cluquetejament :

en: Bounce Keys
oc: Tòcas repetidas

en: Bounce keys
oc: Tòcas repetidas

en: Bounce keys are disabled
oc: Las tòcas repetidas son desactivadas

en: Bounce keys are enabled
oc: Las tòcas repetidas son activadas

en: Buttons
oc: Botons

en: Cancel
oc: Anullar

en: Change la_yout option
oc: Cambiar l'opcion de mesa en pagina

en: Channel
oc: Canal

en: Choose Application...
oc: Causir una aplicacion...

en: Circular scrolling
oc: Desfilament circular

en: Clear
oc: Escafar

en: Clear filter
oc: Suprimir lo filtre

en: Clockwise
oc: Sens orari

en: Close
oc: Tampar

en: Co_mpose key
oc: Tòca compausada

en: Command
oc: Comanda

en: Command:
oc: Comanda :

en: Configure _new displays when connected
oc: Configurar los novèls ecrans quand son connectats

en: Configure keyboard and mouse accessibility
oc: Configurar l'accessibilitat del clavièr e de la mirga

en: Configure pointer device behavior and appearance
oc: Configurar lo comportament e estil de la mirga

en: Configure screen settings and layout
oc: Configurar los paramètres de l'ecran e la disposicion

en: Confirmation
oc: Confirmacion

en: Could not create the settings dialog.
oc: Impossible de crear la fenèstra de las proprietats.

en: Counterclockwise
oc: Sens antiorari

en: Cursor si_ze:
oc: Talha del _cursor :

en: Custom _DPI setting:
oc: Paramètre _DPI personalizat :

en: Customize settings stored by Xfconf
oc: Modificar los paramètres emmagazinats per Xfconf

en: Customize the look of your desktop
oc: Personalizar l'aparéncia del burèu

en: Customize your desktop
oc: Personalizar l'environament de burèu

en: DEVICE NAME
oc: NOM DEL PERIFERIC

en: D_istance:
oc: _Distància :

en: De_vice:
oc: Peri_feric :

en: Default
oc: Per defaut

en: Default Application
oc: Aplicacion per defaut

en: Default Fon_t
oc: P_oliça per defaut

en: Define shortcuts for la_unching applications:
oc: Definir los _acorchis per aviar las aplicacions :

en: Digital display
oc: Ecran digital

en: Disable sticky keys if two keys are _pressed
oc: Desactivar las _tòcas pegantas se doas tòcas son quichadas

en: Disable touchpad _while typing
oc: Desactivar lo pavat tactil pendent la quichada

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Display
oc: Afichatge

en: Display:
oc: Monitor :

en: Displays
oc: Ecrans

en: Do not fork to the background
oc: Aviar pas en rèire plan

en: Double
oc: Doble

en: Double Click
oc: Clic doble

en: Drag and Drop
oc: Lisar/depausar

en: Duratio_n:
oc: Durada :

en: Edge scrolling
oc: Desfi_lament del bòrd

en: Edit
oc: Editar

en: Edit Property
oc: Editar la proprietat

en: Edit keyboard settings and application shortcuts
oc: Editar los paramètres del clavièr e acorchis de las aplicacions

en: Edit selected property
oc: Editar la proprietat seleccionada

en: Empty
oc: Void

en: Enable _event sounds
oc: _Activar los sons dels eveniments

en: Enable e_ditable accelerators
oc: Activar los accelerators modificables

en: Enable hori_zontal scrolling
oc: Activar lo desfilament ori_zontal

en: Enable input feedbac_k sounds
oc: Activatz los sons de retorn d'entrada

en: Enable or disable event sounds globally (requires "Canberra" support)
oc: Activar o desactivar los sons dels eveniments globalament (requesís « Canberra »)

en: Enter the command you want to trigger with a shortcut.
oc: Entratz la comanda que volètz desenclavar amb un acorchi.

en: Event sounds
oc: Sons dels eveniments

en: Executable Files
oc: Fichièrs executables

en: Extend to the right
oc: Espandir cap a drecha

en: Failed to add new application "%s"
oc: Impossible d'apondre la novèla aplicacion « %s »

en: Failed to connect to xfconf daemon. Reason: %s
oc: Impossible de se connectar al demòni xfconf. Rason : %s

en: Failed to create temporary directory
oc: Impossible de crear lo dorsièr temporari

en: Failed to extract archive
oc: Impossible d'extraire l'archiu

en: Failed to install theme
oc: Impossible d'installar lo tèma

en: Failed to launch shortcut "%s"
oc: Impossible d'aviar l'acorchi « %s »

en: Failed to set application "%s" for mime type "%s".
oc: Impossible de definir l'aplicacion « %s » pel tipe MIME « %s ».

en: File is larger than %d MB, installation aborted
oc: Lo fichièr depassa %d Mio. Installacion anullada.

en: Font quality on a TFT or LCD screen can be greatly improved by choosing the correct sub-pixel order of the screen
oc: La qualitat de poliça sus un ecran TFT o LCD pòt èsser bravament melhorada per la causida de l'òrdre del sospixèl corrècte de l'ecran

en: Full
oc: Important

en: Graphical Settings Manager for Xfce 4
oc: Gestionari grafic de paramètres per Xfce 4

en: Graphical settings editor for Xfconf
oc: Editor grafic dels paramètres Xfconf

en: Half (left-handed)
oc: Mièg (Esquerrièrs)

en: Help
oc: Ajuda

en: Hintin_g:
oc: _Hinting :

en: Horizontal
oc: Orizontala

en: Horizontal and Vertical
oc: Orizontala e verticala

en: Icons
oc: Icònas

en: Identify Displays
oc: Identificar los ecrans

en: If enabled, the session manager will start the required applications for screen readers and magnifiers
oc: Se activat, lo gestionari de sesilha aviarà las aplicacions requesidas pels lectors d'ecran e las lópias

en: If selected, keyboard shortcuts for menu items can be changed by hovering the mouse over the menu item and pressing the new key combination for the shortcut
oc: Se son seleccionats, los acorchis de clavièr dels elements del menú pòdon èsser modificats en passant la mirga sus l'element del menú en quichant sus la novèla combinason de tòcas per l'acorchi

en: Improve keyboard and mouse accessibility
oc: Melhorar l'accessibilitat del clavièr e de la mirga

en: Integer
oc: Entièr

en: Inverted
oc: Inversat

en: K_eystroke delay:
oc: Relambi de _quichada :

en: Keep this configuration
oc: Conservar aquesta configuracion

en: Key_board layout
oc: Disposicion del clavièr

en: Keyboa_rd
oc: _Clavièr

en: Keyboard
oc: Clavièr

en: Keyboard layout selection
oc: Seleccion de la disposicion del clavièr

en: Laptop
oc: Portable

en: Layout
oc: Disposicion

en: Le_ft-handed
oc: _Esquerrièr

en: Left
oc: Esquèrra

en: Locked
oc: Varrolhat

en: MIME Type
oc: Tipe MIME

en: MIME Type Editor
oc: Editor de tipe MIME

en: Ma_ximum speed:
oc: Velocitat _maximum :

en: Many fonts contain information that provides extra hints as to how best draw the font; pick whichever looks best according to personal preference
oc: Fòrça poliças contenon d'informacions que permeton d'obténer un melhor rendut del tèxte ; causir lo que sembla lo melhor segon vòstras preferéncias personalas

en: Medium
oc: Mejan

en: Menus and Buttons
oc: Menús e botons

en: Minimal interface to set up an external output
oc: Interfàcia minimala per configurar la sortida extèrna

en: Mirror Displays
oc: Ecrans en miralh

en: Mirror Screens
oc: Ecrans en miralh

[ctx: Monitor vendor]
en: Unknown
oc: Desconegut

en: Mouse (relative)
oc: Mirga (relatiu)

en: Mouse Emulation
oc: Emulacion de la mirga

en: Mouse and Touchpad
oc: Mirga e pavat tactil

en: Move currently selected item down by one row
oc: Desplaçar l’element seleccionat d'una linha cap aval

en: Move currently selected item up by one row
oc: Desplaçar l’element seleccionat d'una linha cap amont

en: New
oc: Novèl

en: New Property
oc: Novèla proprietat

en: New property
oc: Novèla proprietat

en: No
oc: Non

en: No AT-SPI provider was found on your system
oc: Cap de servici AT-SPI es pas estat trobat sus vòstre sistèma

en: None
oc: pas cap

en: None (right-handed)
oc: Pas cap (Drechièrs)

en: None available
oc: Pas cap de disponibla

en: OK
oc: D'acòrdi

en: Only Display 1
oc: Solament ecran 1

en: Only Display 2
oc: Solament ecran 2

en: Open
oc: Dobrir

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
oc: Dobrir <i>%s</i>  e autres fichièrs de tipe « %s » amb :

en: Other Applications
oc: Autras aplicacions

en: Override the detected monitor resolution if fonts look too large or too small
oc: Modificar la resolucion de l'ecran se lo tèxte apareis tròp grand o tròp pichon.

en: Pen (absolute)
oc: Estilò (absolut)

en: Perl Scripts
oc: Escripts Perl

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai senhalatz los bugs a <%s>.

en: Pointer Speed
oc: Velocitat del puntador

en: Preview
oc: Previsualizacion

en: Property
oc: Proprietat

en: Property names can only include the ASCII characters A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' and '>', as well as '/' as a separator
oc: Los noms de las proprietats pòdon pas conténer que de caractèrs ASCII A-Z, a-z, 0-9, '_', '-', ':', '.', ',', '[', ']', '{', '}', '<' e '>', e tanben '/' coma separador

en: Property names cannot end with a '/' character
oc: Los noms de proprietats se pòdon pas acabar pel caractèr « / »

en: Property names cannot have two or more consecutive '/' characters
oc: Los noms de proprietats pòdon pas conténer mantun caractèr '/' consecutius

en: Property names must start with a '/' character
oc: Los noms d'una proprietat devon començar pel caractèr « / »

en: Python Scripts
oc: Escripts Python

en: RGB
oc: RVB

en: R_epeat interval:
oc: _Interval de repeticion :

en: R_esolution:
oc: _Resolucion :

en: Recommended Applications
oc: Aplicacions recomandadas

en: Ref_lection:
oc: Ref_lexion :

en: Refresh
oc: Refrescar

en: Refresh _rate:
oc: Taus de _refrescament :

en: Rendering
oc: Rendut

en: Repe_at speed:
oc: Velocitat de _repeticion :

en: Replace running xsettings daemon (if any)
oc: Remplaçar lo demòni xsettings en cors (se n'i a un)

en: Reset selected property
oc: Reïnicializar la proprietat seleccionada

en: Reset to Default
oc: Reïnicializar a las valors per defaut

en: Reset to Defaults
oc: Reïnicializar a las valors per defaut

en: Reset to _Defaults
oc: Restablir los paramètres per _defaut

en: Resetting a channel will permanently remove those custom settings.
oc: Reïnicializar un canal escafarà d'un biais permanent las modificacions personalizadas.

en: Resetting a property will permanently remove those custom settings.
oc: Reïnicializar una proprietat escafarà d'un biais permanent las modificacions personalizadas.

en: Resolution:
oc: _Resolucion :

en: Restore num l_ock state on startup
oc: Restablir l'estat del _varrolhatge numeric a l'aviada

en: Restore the previous configuration
oc: Restablir la configuracion precedenta

en: Reverse scroll d_irection
oc: In_versar lo sens de desfilament

en: Ri_ght-handed
oc: _Drechièr

en: Right
oc: Drecha

en: Ro_tation:
oc: Ro_tacion :

en: Ruby Scripts
oc: Escripts Ruby

en: SOCKET ID
oc: ID SOCKET

en: Save
oc: Enregistrar

en: Scrolling
oc: Desfilament

en: Scrolling _mode:
oc: Mòde de desfi_lament :

en: Select Application
oc: Causissètz una aplicacion

en: Select a default font
oc: Seleccionatz una poliça per defaut

en: Select a monitor to change its properties; drag it to rearrange its placement.
oc: Seleccionar un monitor per cambiar sas proprietats ; o far lisar per modificar son emplaçament.

en: Select an Application
oc: Causissètz una Aplicacion

en: Select command
oc: Causissètz una comanda

en: Select keyboard layout and variant
oc: Seleccionar la disposicion e varianta del clavièr

en: Selected output not disabled
oc: La sortida seleccionada es pas desactivada

en: Sensitivit_y:
oc: _Sensibilitat :

en: Set the acceleration and sensitivity for the selected device to the default values
oc: Definir l'acceleracion e de la sensibilitat del periferic seleccionat a las valors per defaut

en: Setti_ngs
oc: Paramètres

en: Settings
oc: Parametratge

en: Settings Editor
oc: Editor de paramètres

en: Settings Manager
oc: Gestionari de paramètres

en: Settings dialog to show
oc: Fenèstra de paramètres d'afichar

en: Settings manager socket
oc: Socket del gestionari de paramètres

en: Shell Scripts
oc: Escripts Shell

en: Shortcut
oc: Acorchi

en: Shortcut Command
oc: Acorchi de comanda

en: Shortcut command may not be empty.
oc: La comanda d'acorchi deu pas èsser voida.

en: Shortcut:
oc: Acorchi :

en: Show _blinking
oc: Afichar _cursor cluquetejant

en: Show images in _menus
oc: Afichar d'imatges dins los _menús

en: Show images on _buttons
oc: Afichar d'imatges suls _botons

en: Size
oc: Talha

en: Slight
oc: Leugièr

en: Slow Keys
oc: Tòcas lentas

en: Slow keys
oc: Tòcas lentas

en: Slow keys are disabled
oc: Las tòcas lentas son desactivadas

en: Slow keys are enabled
oc: Las tòcas lentas son activadas

en: Specifies whether the keyboard layout is controlled with this settings dialog, or by the X server
oc: Especifica se la configuracion del clavièr es contrarotlada per aquesta fenèstra de paramètres, o pel servidor X

en: Specify what should be displayed in toolbar items
oc: Especificar çò que deu èsser afichat dins los elements de la barra d'aisinas

en: Specify whether icons should be displayed next to items in menus
oc: Especificar se las icònas devon èsser afichadas al costat dels elements dins los menús

en: Specify whether icons should be displayed next to text in buttons
oc: Especificar se las icònas devon èsser afichadas al costat del tèxte dins los botons

en: Specify whether mouse clicks and other user input will cause event sounds to play
oc: Determinar se los clics de mirga e d'autras intervencions de l'utilizaire desenclavan dels eveniments sonòrs

en: Specify whether or not the text cursor blinks
oc: Especificatz se òc o non lo cursor de tèxte cluqueteja

en: St_yle
oc: Est_il

en: Status
oc: Estat

en: Sticky Keys
oc: Tòcas pegantas

en: Sticky keys
oc: Tòcas pegantas

en: Sticky keys are disabled
oc: Las tòcas pegantas son desactivadas

en: Sticky keys are enabled
oc: Las tòcas pegantas son activadas

en: String
oc: Cadena

en: Sub-_pixel order:
oc: Òrdre de sos_pixellizacion :

en: T_ouchpad
oc: Pavat tactil

en: Tab_let
oc: Tab_leta

en: Tap touchpad to clic_k
oc: Pic_anhejar lo pavat tactil per clicar

en: Television
oc: Televisor

en: Text
oc: Tèxte

en: Text next to icons
oc: Tèxte al costat de las icònas

en: Text under icons
oc: Tèxte jos las icònas

en: Th_reshold:
oc: _Sulhet :

en: The Xfce Settings Daemon
oc: Los paramètres del demòni Xfce

en: The Xfce development team. All rights reserved.
oc: L'equipa de desvolopament Xfce. Totes los dreches reservats.

en: The amount of time, in milliseconds, required between keystrokes
oc: Relambi minimum, en millisegondas, requesit entre doas quichadas de tòcas

en: The amount of time, in milliseconds, that must elapse before a keystroke will be accepted
oc: Relambi aprèp lo qual una quichada de tòca es acceptada (en millisegondas)

en: The command may not be empty.
oc: La comanda deu pas èsser voida.

en: The delay, in milliseconds, between successive blinks of the cursor
oc: L'interval de temps, en millisegondas, entre los cluquetejaments successius del cursor

en: The factor at which the pointer's speed will increase as the mouse is moved
oc: Lo factor d'acceleracion del puntador de la mirga en foncion de son movement

en: The last active output must not be disabled, the system would be unusable.
oc: La darrièra sortida activa deu pas èsser desactivada, lo sistèma poiriá venir instable.

en: The maximum pointer speed after acceleration
oc: La velocitat maximala del puntador aprèp acceleracion

en: The mouse pointer cannot move farther than this distance between two clicks for them to be considered a double click
oc: Lo puntador de la mirga se pòt pas desplaçar mai luènh que la distància entre dos clics per èsser considerat coma un clic doble

en: The number of pixels the pointer must move before a drag operation will start
oc: Lo nombre de pixèls que lo puntador ne se deu desplaçar abans qu'una operacion de desplaçament va començar

en: The number of pixels the pointer must move in a short time before it starts accelerating
oc: Lo nombre de pixèls que se deu desplaçar lo puntador dins un cort relambi de temps abans que comence d'accelerar

en: The previous configuration will be restored in %i seconds if you do not reply to this question.
oc: La configuracion precedenta serà restablida dins %i segondas se respondètz pas a aquesta question.

en: The previous configuration will be restored in 10 seconds if you do not reply to this question.
oc: La configuracion precedenta serà restablida dins 10 segondas se respondètz pas a aquesta question.

en: The ramp used to reach maximum pointer speed
oc: La rampa utilizada per aténher la velocitat maximala del puntador

en: The rate at which keystrokes are generated while a key is pressed
oc: La velocitat a la quala las quichadas son generadas quand una tòca es quichada

en: The root element ('/') is not a valid property name
oc: L'element raiç (« / ») es pas un nom de proprietat valid

en: The system defaults will be restored next time you log in.
oc: Los paramètres per defaut del sistèma seràn restablits al moment de vòstra connexion venenta.

en: The time, in milliseconds, before a pressed key begins repeating
oc: Lo temps, en millisegondas, abans qu'una tòca quichada desenclave la repeticion

en: The time, in milliseconds, between repeated motion events
oc: Lo temps, en millisegondas, entre los eveniments del movement repetits

en: The time, in milliseconds, between the initial key press and first repeated motion event
oc: Lo temps, en millisegondas, entre la quichada iniciala sus una tòca e lo primièr eveniment del movement repetit

en: The time, in milliseconds, to get to maximum speed
oc: Lo temps, en millisegondas, per obténer la velocitat maximum

en: This font will be used as the default font used when drawing user interface text
oc: Aquesta poliça serà utilizada coma poliça per defaut utilizada al moment de l'elaboracion del tèxte de l'interfàcia de l'utilizaire

en: This is a hint for panels, docks and desktop to show on this display preferably.
oc: Aquò es una indicacion per que los tablèus de bòrd, los docks e lo burèu s’afichen de preferéncia sus aqueste ecran.

en: This system is using RandR %d.%d. For the display settings to work version 1.2 is required at least
oc: Aqueste sistèma utiliza RandR %d.%d. Per que los paramètres d'afichatge foncionen, la version 1.2 al mens, es necessària

en: This will remove your custom mime-association and restore the system-wide default.
oc: Ceci suprimira vos associations MIME personalizadas e restablira les réglages per defaut del sistèma.

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
oc: Aquò permet de reïnicializar totes los acorchis a lors valors per defaut. Sètz segur que volètz far aquò ?

en: Ti_me:
oc: _Temps :

en: To help prevent accidental keystrokes, slow keys requires that a key is held for a certain minimum amount of time before the keystroke will be accepted
oc: Per evitar las quichadas accidentalas, las tòcas lentas necessitan qu'una tòca demòre quichada un certan temps per que siá acceptada.

en: To help prevent accidental multiple keystrokes, bounce keys imposes a minimum delay between keystrokes
oc: Per evitar las quichadas accidentalas, las tòcas repetidas impausan un relambi minimum entre cada quichada.

en: Trac_king mode:
oc: _Mòde de recèrca :

en: Two mouse clicks in less than this length of time (in milliseconds) will be considered a double click
oc: Temps maximum (en millisegondas) entre dos clics per la deteccion d'un clic doble

en: Two-finger scrolling
oc: Desfilament de _dos dets

en: Type
oc: Tipe

en: Type '%s --help' for usage.
oc: Picatz « %s --help » per mai d'ajuda.

en: Typing Settings
oc: Paramètres de quichada

en: Unable to initialize GTK+.
oc: Impossible d'inicializar GTK+.

en: Unable to launch the proprietary driver settings
oc: Impossible d'aviar los paramètres del pilòt proprietari

en: Unable to query the version of the RandR extension being used
oc: Impossible de determinar la version de l'extension RandR utilizada

en: Unable to start "%s"
oc: Impossible d'aviar « %s »

en: Unable to start the Xfce Display Settings
oc: Impossible d'aviar la fenèstra de configuracion dels ecrans

en: Unknown format, only archives and directories are supported
oc: Format desconegut, sols los dorsièrs e archius son preses en carga

en: Unsigned Int
oc: Int pas signat

en: Unsigned Int64
oc: Int64 pas signat

en: Use _bounce keys
oc: Utilizar las tòcas _repetidas

en: Use _startup notification
oc: Utilizar la notificacion d'aviada

en: Use a c_ustom command:
oc: _Utilizar una comanda personalizada :

en: Use a custom command for an application that is not available from the above application list.
oc: Utilizar una comanda personalizada per una aplicacion absenta de la lista çaisús

en: Use slow _keys
oc: Utilizar las tòcas _lentas

en: User Set
oc: Definit per l'utilizaire

en: Value
oc: Valor

en: Variant
oc: Varianta

en: Version information
oc: Informacion sus la version

en: Vertical
oc: Verticala

en: Vertical BGR
oc: BVR vertical

en: Vertical RGB
oc: RVB vertical

en: Warning
oc: Avertiment

en: Warning: this icon theme has no cache file. You can create this by running <i>gtk-update-icon-cache %s/%s/</i> in a terminal emulator.
oc: Atencion : aqueste tèma d'icònas a pas de fichièr escondedor. Lo podètz crear en executant <i>gtk-update-icon-cache %s/%s/</i> dins un emulator de terminal.

en: Watch an Xfconf channel for property changes
oc: Susvelhar los cambiaments de proprietat d'un canal Xfconf

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) do not need to be held down (they can be pressed and then released) when multiple keys would normally need to be pressed at the same time
oc: Quand son seleccionadas, las tòcas de modificacion (coma Ctrl, Alt e Shift) an pas besonh d'èsser quichadas (pòdon èsser quichadas puèi daissadas) quand mantuna tòca an normalament besonh d'èsser quichadas en meteis temps

en: When selected, modifier keys (such as Control, Alt, and Shift) will remain locked in the pressed state until pressed again
oc: Se activat, las tòcas modificadoiras (coma Contraròtle, Alt o Maj) demòran blocadas fins a lor quichada que ven.

en: When selected, pressing and holding down a key emits the same character over and over again
oc: Permet de generar una repeticion del meteis caractèr quand una tòca demòra quichada un certan temps

en: When selected, the "sticky keys" feature will be disabled if two keys are pressed simultaneously
oc: Se activat, la foncion « tòcas pegantas » sera desactivada fins a la quichada simultanèa de doas tòcas

en: When selected, the mouse pointer can be controlled using the keyboard number pad
oc: Se activat, lo puntador pòt èsser contrarotlat amb lo pavat numeric.

en: When selected, the scroll wheel will work in the opposite direction
oc: Inversar lo sens de desfilament de la rodeta de la mirga

en: When selected, the touchpad will be disabled when the keyboard is being used
oc: Un còp seleccionat, lo pavat tactil es desactivat quand lo clavièr es utilizat

en: Workspace %d
oc: Espaci de trabalh %d

en: Yes
oc: Òc

en: _Acceleration delay:
oc: _Relambi d'acceleracion :

en: _Behavior
oc: _Comportament

en: _Browse...
oc: _Percórrer...

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Devices
oc: _Periferics

en: _Enable anti-aliasing
oc: Activar l'_anticrenelatge

en: _Enable assistive technologies
oc: _Activar las tecnologias d'assisténcia

en: _Enable key repeat
oc: _Activar la repeticion dels caractèrs

en: _Enable this device
oc: Activar aqu_este periferic

en: _Filter:
oc: _Filtre :

en: _Fonts
oc: _Poliças

en: _Icons
oc: _Icònas

en: _Keyboard model
oc: Modèl del clavièr

en: _Layout
oc: _Disposicion

en: _Lock sticky keys
oc: _Varrolhar las tòcas pegantas

en: _Mirror displays
oc: Ecrans en _miralh

en: _Mouse
oc: _Mirga

en: _Primary display
oc: Ecran _principal

en: _Property:
oc: _Proprietat :

en: _Repeat delay:
oc: Relambi abans _repeticion :

en: _Reset
oc: _Reïnicializar

en: _Reset Channel
oc: _Reïnicializar lo canal

en: _Reset to Defaults
oc: _Restablir los paramètres per defaut

en: _Rotation:
oc: Ro_tacion :

en: _Test area:
oc: Zòna de _tèst :

en: _Theme
oc: _Tèma

en: _Toolbar Style
oc: Es_til de la barra d'aisinas

en: _Type:
oc: _Tipe :

en: _Use mouse emulation
oc: E_mulacion de la mirga pel pavat numeric

en: _Use sticky keys
oc: _Utilizar las tòcas pegantas

en: _Use system defaults
oc: _Utilizar los paramètres per defaut

en: _Use this display
oc: _Utilizar aqueste ecran

en: _Value:
oc: _Valor :

en: _Window Scaling
oc: _Mesa a l’escala de las fenèstras

en: msec
oc: millisegondas

en: pixels/sec
oc: pixèls per segonda

en: radiobutton
oc: boton ràdio

en: reset
oc: reïnicializar

en: start monitoring channel "%s"
oc: aviar la susvelhança del canal « %s »
