Xfce4-session - en to oc translation catalogue (204 entries)

en: (Unknown program)
oc: (Programa desconegut)

en: (Unknown)
oc: (Desconegut)

en: <b>Author:</b>
oc: <b>Autor :</b>

en: <b>Compatibility</b>
oc: <b>Compatibilitat</b>

en: <b>Description:</b>
oc: <b>Descripcion :</b>

en: <b>Homepage:</b>
oc: <b>Site web :</b>

en: <b>Information</b>
oc: <b>Informacion</b>

en: <b>Logout Settings</b>
oc: <b>Paramètres de desconnexion</b>

en: <b>Security</b>
oc: <b>Seguretat</b>

en: <b>Session Chooser</b>
oc: <b>Seleccion de sesilha</b>

en: <b>Shutdown</b>
oc: <b>Mesa fòra tension</b>

en: <b>Version:</b>
oc: <b>Version :</b>

en: Ad_vanced
oc: _Avançat

en: Add application
oc: Apondre una aplicacion

en: All Xfce cache files could not be cleared
oc: L'escondedor fichièrs de Xfce a pas pogut èsser entièrament voidat

en: All files
oc: Totes los fichièrs

en: Always
oc: Totjorn

en: Always save the session when logging out
oc: Totjorn enregistrar la sesilha quand vos desconnectatz

en: An error occurred
oc: Una error s'es producha

en: App_lication Autostart
oc: Aviada automatica d'ap_licacion

en: Are you sure you want to empty the session cache?
oc: Sètz segur que volètz voidar l'escondedor de las sesilhas ?

en: Are you sure you want to remove "%s"
oc: Sètz segur que volètz levar « %s » ?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
oc: Sètz segur que volètz metre fin a « %s » ?

en: Automatically save session on logo_ut
oc: _Enregistrar automaticament la sesilha al moment de la desconnexion

en: Background color:
oc: Color de rèire plan :

en: Balou Splash Engine
oc: Motor d'ecran d'aviada « Balou »

en: Balou theme
oc: Tèma Balou

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
oc: Çaijós la lista de las aplicacions que seràn aviadas automaticament quand vos connectaretz a vòstre burèu Xfce, amai de las aplicacions que son estadas enregistradas quand vos sètz desconnectat lo còp passat. Las aplicacions en italica apartenon a un autre environament de burèu, mas las podètz encara activar se volètz.

en: Can only terminate clients when in the idle state
oc: La tampadura de clients es pas possible qu'en mòde Espèra

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
oc: Anullar la temptativa de connexion e tornar a l'ecran de connexion.

en: Choose a name for the new session:
oc: Causir un nom per la novèla sesilha :

en: Choose image...
oc: Causir l'imatge...

en: Choose session
oc: Causida d'una sesilha

en: Choose session name
oc: Causida del nom de la sesilha

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
oc: Causir la sesilha que volètz restablir. Podètz simplament doble-clicar sul nom de la sesilha per la restablir.

en: Choose theme file to install...
oc: Causir lo fichièr de tèma d'installar...

en: Choose theme filename...
oc: Causir lo nom de fichièr del tèma...

en: Clear save_d sessions
oc: _Escafar las sesilhas enregistradas

en: Clear sessions
oc: Escafar las sesilhas

en: Command:
oc: Comanda :

en: Con_figure
oc: _Configurar

en: Configure Balou...
oc: Configurar Balou...

en: Configure Simple...
oc: Configurar Simple...

en: Continue anyway
oc: Contunhar malgrat tot

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
oc: Impossible de determinar l'adreça Internet de %s.
    Aquò geinarà lo bon foncionament de Xfce.
    Aqueste problèma pòt èsser corregit en apondent
    %s al fichièr /etc/hosts de vòstre sistèma.

en: Create a new session.
oc: Crear una novèla sesilha.

en: Customize desktop startup and splash screen
oc: Personalizar l'aviada del burèu e l'ecran d'aviada

en: Demonstrates the selected splash screen
oc: Demostration de l'ecran d'aviada seleccionat

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Disable binding to TCP ports
oc: Desactivar la ligason als pòrts TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
oc: Afichar una causida de sesilha a cada aviada de Xfce

en: Edit application
oc: Editar l'aplicacion

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
oc: Siá lo senhal qu'avètz entrat es invalid, siá l'administrator del sistèma autoriza pas l'atudument d'aqueste ordenador via vòstre compte d'utilizaire.

en: Empty the session cache
oc: Voidar l'escondedor de las sesilhas

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
oc: Error a la recepcion de la responsa de la comanda de mesa fòra tension : %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
oc: Error al mandadís de la comanda de mesa fòra tension : %s

en: Failed adding "%s"
oc: Impossible d'apondre « %s »

en: Failed to create file %s
oc: Impossible de crear lo fichièr %s

en: Failed to edit item
oc: Impossible d’editar l'element

en: Failed to edit item "%s"
oc: Impossible d’editar l'element « %s »

en: Failed to hibernate session
oc: Impossible de metre en ivernacion la sesilha

en: Failed to open %s for reading
oc: Impossible de dobrir %s per la lectura

en: Failed to open %s for writing
oc: Impossible de dobrir %s per l'escritura

en: Failed to remove item
oc: Impossible de suprimir l'element

en: Failed to suspend session
oc: Impossible de metre en velha la sesilha

en: Failed to toggle item
oc: Impossible de bascuolar l'element

en: Failed to unlink %s: %s
oc: Impossible de suprimir lo ligam %s : %s

en: Failed to write file %s
oc: Impossible d’escriure lo fichièr %s

en: Font
oc: Poliça

en: Halt without displaying the logout dialog
oc: Metre fòra tension sens demandar confirmacion

en: Hibernate without displaying the logout dialog
oc: Metre en ivernacion sens demandar confirmacion

en: If running
oc: Se en cors

en: Image
oc: Imatge

en: Images
oc: Imatges

en: Immediately
oc: Immediatament

en: Last accessed: %s
oc: Darrièr accès : %s

en: Launch GN_OME services on startup
oc: Cargar los servicis _GNOME a l'aviada

en: Launch _KDE services on startup
oc: Cargar los servicis _KDE a l'aviada

en: Launch screensaver and locker program
oc: Varrolhar e aviar l'estalviador d'ecran

en: Loading desktop settings
oc: Cargament dels paramètres del burèu

en: Loading session data
oc: Cargament de las donadas de la sesilha

en: Lock screen be_fore sleep
oc: _Varrolhar l'ecran abans la mesa en velha

en: Log Out
oc: Desconnexion

en: Log out
oc: Desconnexion

en: Log out %s
oc: Desconnexion de %s

en: Log out of the Xfce Desktop
oc: Tampar la sesilha del burèu Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
oc: Desconnexion rapida ; enregistrar pas la sesilha

en: Log out without displaying the logout dialog
oc: Se desconnectar sens demandar confirmacion

en: Manage _remote applications
oc: _Gerir las aplicacions distantas

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
oc: Gerir las aplicacions distantas via la ret (aquò pòt èsser un risc per la seguretat)

en: Mice
oc: Mirga

en: Mice Splash Engine
oc: Motor d'ecran d'aviada « Mirga »

en: Name:
oc: Nom :

en: Never
oc: Pas jamai

en: New session
oc: Novèla sesilha

en: No description given
oc: Cap de descripcion pas provesida

en: None
oc: Pas cap

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
oc: Dobrir lo panèl de configuracion per l'ecran d'aviada seleccionat

en: Performing Autostart...
oc: Aviada automatica...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
oc: Verificatz que lo fichièr es un archiu de tèma d'aviada valid.

en: Please enter your password
oc: Entratz vòstre senhal

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Senhalatz tot bug a <%s>.

en: Print version information and exit
oc: Imprimir l'informacion de version e quitar

en: Priority
oc: Prioritat

en: Pro_mpt on logout
oc: Convida a la desconnexion

en: Program
oc: Programa

en: Prompt for confirmation when logging out
oc: Afichar una bóstia de dialòg que demanda confirmacion abans la desconnexion

en: Quit the program, and remove it from the session
oc: Quitar lo programa e lo levar de la sesilha

en: Reboot without displaying the logout dialog
oc: Reamodar sens demandar confirmacion

en: Received error while trying to log out
oc: Error recebuda al moment de la desconnexion

en: Restart Style
oc: Tipe d'aviada

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
oc: Executar xflock4 abans la mesa en velha o l'ivernacion del sistèma

en: SOCKET ID
oc: ID SOCKET

en: S_plash
oc: Ec_ran d'aviada

en: Save Sess_ion
oc: Salvar la ses_ilha

en: Saving Session
oc: Enregistrament de la sesilha

en: Screensaver
oc: Estalviador d'ecran

en: Select a command
oc: Seleccionar una comanda

en: Sessio_n
oc: Sesil_ha

en: Session Manager Error
oc: Error del gestionari de sesilha

en: Session Save Error
oc: Error d'enregistrament de sesilha

en: Session and Startup
oc: Sesilha e aviada

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
oc: Lo gestionari de sesilha deu èsser en mòde espèra al moment d'una requèsta d'un punt de contraròtle

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
oc: Lo gestionari de sesilha deu èsser en mòde espèra al moment d'una requèsta de mesa fòra tension

en: Settings manager socket
oc: Gestionari de paramètres socket

en: Shut _Down
oc: _Atudar

en: Shutdown Failed
oc: Mesa fòra tension fracassada

en: Shutdown command failed
oc: La comanda de mesa fòra tension a fracassat

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
oc: La mesa fòra tension es blocada pels paramètres del quiòsque

en: Simple Splash Engine
oc: Motor d'ecran d'aviada Simple

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
oc: Aviar los servicis GNOME, tals coma gnome-keyring

en: Start KDE services, such as kdeinit
oc: Aviar los servicis KDE, tals coma kdeinit

en: Starting %s
oc: Aviada de %s

en: Starting Assistive Technologies
oc: Aviada de las tecnologias d'assisténcia

en: Starting KDE services
oc: Aviada dels servicis KDE

en: Starting The Gimp
oc: Aviada de The Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
oc: Aviada del demòni Gnome Keyring

en: Starting the Beep Media Player
oc: Aviada de Beep Media Player

en: Starting the Desktop Manager
oc: Aviada del gestionari de burèu

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
oc: Aviada de l'emulator de terminal Gnome

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
oc: Aviada de l'editor de tèxte avançat de KDE

en: Starting the KDE Clipboard Manager
oc: Aviada del gestionari de quichapapièrs de KDE

en: Starting the KDE Mail Reader
oc: Aviada del client de messatjariá de KDE

en: Starting the KDE News Reader
oc: Aviada del client de novèlas de KDE

en: Starting the KDE Terminal Emulator
oc: Aviada de l'emulator de terminal KDE

en: Starting the Konqueror
oc: Aviada de Konqueror

en: Starting the Panel
oc: Aviada del tablèu de bòrd

en: Starting the Session Management Proxy
oc: Aviada del Proxy del Gestionari de Sesilha

en: Starting the Taskbar
oc: Aviada de la barra de prètzfaches

en: Starting the VI Improved Editor
oc: Aviada de VI Improved Editor

en: Starting the Volume Controller
oc: Aviada del contrarotlador de volum

en: Starting the Window Manager
oc: Aviada del gestionari de fenèstras

en: Starting the X Multimedia System
oc: Aviada de X Multimedia System

en: Starting the X Terminal Emulator
oc: Aviada del Terminal X

en: Starting the X-Chat IRC Client
oc: Aviada del client IRC X-Chat

en: Sus_pend
oc: _Mesa en velha

en: Suspend without displaying the logout dialog
oc: Metre en velha sens demandar confirmacion

en: Terminate Program
oc: Metre fin al programa

en: Text color:
oc: Color del tèxte :

en: The Xfce development team. All rights reserved.
oc: L'equipa de desvolopament Xfce. Totes los dreches reservats.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
oc: L'aplicacion va pèrdre tot estat pas salvat e serà pas reaviat dins vòstra sesilha venenta.

en: The client doesn't have any properties set yet
oc: Lo client a pas de proprietats encara definidas.

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
oc: La lista d'aplicacions de la sesilha sens fracàs es voida.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
oc: L'emplaçament e lo format del repertòri aviada automatica a cambiat.
    Lo novèl emplaçament es
    
      %s
    
    ont podètz plaçar los fichièrs .desktop que descrivon las aplicacions
    d'aviar quand vos connectatz a vòstre burèu Xfce. Los fichièrs de vòstre ancian
    repertòri d'aviada automatica son estats migrats amb succès al novèl emplaçament.
    Vos caldriá suprimir aqueste repertòri ara.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
oc: L'estat salvat de vòstras aplicacions serà pas restablit al moment de vòstra sesilha venenta.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
oc: La sesilha sens fracàs (« %s ») es pas marcada coma tala.

en: Theme File Error
oc: Error de fichièr tèma

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
oc: Aquelas aplicacions fan partida de la sesilha en cors e pòdon èsser salvadas a vòstra desconnexion. Los cambiaments  prendràn pas efièch qu'un còp la sesilha enregistrada.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
oc: Aquò levarà d'un biais permanent l'aplicacion de la lista d'aviada automatica.

en: Try again
oc: Tornar ensajar

en: Type '%s --help' for usage.
oc: Picatz '%s --help' per afichar l'ajuda.

en: Unable to contact D-Bus session bus
oc: Impossible de contacter lo bus de sesilha D-Bus

en: Unable to contact settings server
oc: Impossible de contactar lo servidor de configuracion

en: Unable to create user interface from embedded definition data
oc: Impossible de crear l'interfàcia d'utilizaire a partir de las donadas de definicion embarcats

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
oc: Impossible de determinar lo nom de la sesilha  sens fracàs. Causas possiblas : xfconfd fonciona pas (problèma de configuracion D-Bus); la variabla d'environament $XDG_CONFIG_DIRS es pas definida corrèctament (deu conténer « %s ») ; o xfce4-session es pas installat corrèctament.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
oc: Impossible d'installar lo tèma d'aviada dempuèi lo fichièr « %s »

en: Unable to load a failsafe session
oc: Impossible de cargar una sesilha sens fracàs

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
oc: Impossible de suprimir lo tèma d'aviada « %s » del repertòri %s.

en: Unable to save the session
oc: Impossible d'enregistrar la sesilha

en: Unable to terminate program.
oc: Impossible de metre fin al programa.

en: Unknown error
oc: Error desconeguda

en: Unknown shutdown method %d
oc: Metòde %d de mesa fòra tension desconeguda

en: Use custom image
oc: Utilizar un imatge personalizat

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
oc: Utilizatz aquesta sesilha per executar Xfce coma environament de burèu

en: Verifying DNS settings
oc: Verificacion dels paramètres DNS

en: Version information
oc: Informacion sus la version

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
oc: Escrich per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
oc: Sesilha Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
oc: Poiriatz aver besonh de suprimir d'unes fichièrs manualament dins « %s ».

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
oc: Sesilha en cors d'enregistrament. Se volètz pas pacientar, podètz tampar aquesta fenèstra.

en: _Display chooser on login
oc: Al moment de l'a_viada, causir una sesilha salvada

en: _Export theme
oc: _Exportar lo tèma

en: _General
oc: _Principal

en: _Hibernate
oc: _Ivernacion

en: _Install new theme
oc: _Installar un tèma novèl

en: _Log Out
oc: _Desconnexion

en: _Proceed
oc: _Contunhar

en: _Quit Program
oc: _Quitar lo programa

en: _Remove theme
oc: _Suprimir lo tèma

en: _Restart
oc: _Reamodar

en: _Save session for future logins
oc: _Enregistrar la sesilha per las
    connexions que venon

en: _Test
oc: _Testar

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
oc: e Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>

en: label
oc: etiqueta
