Exo - en to oc translation catalogue (253 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
oc:        %s [opcions] --build-list [[nom de fichièr]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
oc:        exo-open --launch TIPE [PARAMÈTREs...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
oc:   --build-list      Analisar las paras (nom, fichièr)

en:   --extern          Generate extern symbols
oc:   --extern          Generar los simbòls extèrnes

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
oc:   --launch TIPE [PARAMÈTREs...]       Aviar l'aplicacion favorita per TIPE
                                          amb los PARAMÈTREs opcionals,
                                          ont TIPE es una de las valors seguentas.

en:   --name=identifier C macro/variable name
oc:   --name=identif.   Nom de la variabla/macro C

en:   --static          Generate static symbols
oc:   --static          Generar los simbòls estatics

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
oc:   --strip-comments  Suprimir los comentaris dels fichièrs XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
oc:   --strip-content   Suprimir lo contengut dels nosèls XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
oc:   --working-directory DIRECTORY       Dorsièr de trabalh per defaut per las aplicacions
                                          quand l'opcion --launch es utilizada.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
oc:   -?, --help                          Afichar aqueste messatge d'ajuda e quitar

en:   -V, --version                       Print version information and exit
oc:   -V, --version                       Afichar las informacions sus la version e quitar

en:   -V, --version     Print version information and exit
oc:   -V, --version     Afichar las informacions sus la version e quitar

en:   -h, --help        Print this help message and exit
oc:   -h, --help        Afichar aqueste messatge d'ajuda e quitar

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
oc:   WebBrowser       - Lo navigador Web favorit.
      MailReader       - Lo client de messatjariá favorit.
      TerminalEmulator - L'emulator de terminal favorit.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
oc: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Totes los dreches reservats.
    
    Escrich per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Compilat amb Gtk+-%d.%d.%d, executant Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Se vos plai senhalatz los bugs a <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
oc: %s es distribuit SENS CAP DE GARANTIDA,
    podètz redistribuir de còpias de %s jols tèrmes de
    la Licéncia Publica Generala Amendrida GNU que se
    tròba dins l'archiu de fonts %s.

en: Action Icons
oc: Icònas de las accions

en: Active
oc: Activar

en: Active item border color
oc: Color del bòrd de l'element actiu

en: Active item fill color
oc: Color d'emplenatge de l'element actiu

en: Active item index
oc: Activar l'indèx dels elements

en: Active item text color
oc: Color del tèxte de l'element actiu

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: All Icons
oc: Totas las icònas

en: Animations
oc: Animacions

en: Application Chooser Button
oc: Boton per causir l'aplicacion

en: Application Icons
oc: Icònas de las aplicacions

en: Block Device
oc: Periferic blòt

en: Browse the file system
oc: Percórrer lo sistèma de fichièrs

en: Browse the file system to choose a custom command.
oc: Navigar sul sistèma de fichièrs per causir una comanda personalizada.

en: Browse the web
oc: Navigar sus internet

en: C_omment:
oc: C_omentari :

en: C_reate
oc: C_rear

en: Caja File Manager
oc: Gestionari de fichièrs Caja

en: Character Device
oc: Periferic caractèr

en: Choose Preferred Application
oc: Causir una aplicacion favorita

en: Choose a custom File Manager
oc: Causir un Gestionari de fichièrs personalizat

en: Choose a custom Mail Reader
oc: Causir un client de messatjariá personalizat

en: Choose a custom Terminal Emulator
oc: Causir un emulator de terminal personalizat

en: Choose a custom Web Browser
oc: Causir un navigador Web personalizat

en: Choose filename
oc: Causir un nom de fichièr

en: Claws Mail
oc: Mail Claws

en: Clear search field
oc: Escafar lo champ de recèrca

en: Column Spacing
oc: Espaci entre las colomnas

en: Column spacing
oc: Espaci entre las colomnas

en: Comm_and:
oc: Com_anda :

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
oc: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Totes los dreches reservats.
    
    Escrich per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
oc: Crear un dorsièr

en: Create Launcher
oc: Crear un aviador

en: Create Launcher <b>%s</b>
oc: Crear l'aviador <b>%s</b>

en: Create Link
oc: Crear un ligam

en: Create a new desktop file in the given directory
oc: Crear un novèl fichièr del burèu dins lo dorsièr especificat

en: Cursor item border color
oc: Color del bòrd de l'element del cursor

en: Cursor item fill color
oc: Color d'emplenatge de l'element del cursor

en: Cursor item text color
oc: Color del tèxte de l'element del cursor

en: Customize Toolbar...
oc: Personalizar la barra d'aisinas...

en: Debian Sensible Browser
oc: Navigador Sensible Debian

en: Debian X Terminal Emulator
oc: Emulator de terminal X Debian

en: Device Icons
oc: Icònas dels periferics

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
oc: Lisar un element sus la barra d'aisinas çaisús per l'apondre, dempuèi la barra d'aisinas cap la lista dels elements per lo suprimir.

en: Edit Directory
oc: Editar un dorsièr

en: Edit Launcher
oc: Editar l'aviador

en: Edit Link
oc: Editar lo ligam

en: Emblems
oc: Emblèmas

en: Emoticons
oc: Emoticònas

en: Enable Search
oc: Activar la recèrca

en: Enlightened Terminal Emulator
oc: Emulator de terminal Enlightened

en: Epiphany Web Browser
oc: Navigador Web Epiphany

en: Executable Files
oc: Fichièrs executables

en: Failed to create "%s".
oc: Impossible de crear « %s ».

en: Failed to execute default File Manager
oc: Impossible d'aviar lo gestionari de fichièrs per defaut

en: Failed to execute default Mail Reader
oc: Impossible d'aviar lo client de messatjariá per defaut

en: Failed to execute default Terminal Emulator
oc: Impossible d'aviar l'emulator de terminal per defaut

en: Failed to execute default Web Browser
oc: Impossible d'aviar lo navigador Web per defaut

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
oc: Impossible d'aviar l'aplicacion favorita per la categoria « %s ».

en: Failed to load contents from "%s": %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr « %s » : %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
oc: Impossible de cargar l'imatge « %s » : la rason es desconeguda, l'imatge es probablament corromput

en: Failed to open "%s".
oc: Impossible de dobrir « %s ».

en: Failed to open %s for writing
oc: Impossible de dobrir %s en escritura

en: Failed to open URI "%s".
oc: Impossible de dobrir l'URI « %s ».

en: Failed to open display
oc: Impossible de dobrir l'afichatge

en: Failed to open file "%s": %s
oc: Impossible de dobrir lo fichièr « %s » : %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
oc: Impossible d'analisar lo contengut de « %s » : %s

en: Failed to read file "%s": %s
oc: Impossible de legir lo fichièr « %s » : %s

en: Failed to save "%s".
oc: Impossible d'enregistrar « %s ».

en: Failed to set default File Manager
oc: Impossible de seleccionar lo gestionari de fichièrs per defaut

en: Failed to set default Mail Reader
oc: Impossible de reglar lo client de messatjariá per defaut

en: Failed to set default Terminal Emulator
oc: Impossible de reglar l'emulator de terminal per defaut

en: Failed to set default Web Browser
oc: Impossible de reglar lo navigador Web per defaut

en: File "%s" has no type key
oc: Lo fichièr « %s » a pas de clau tipe

en: File Manager
oc: Gestionari de fichièrs

en: File Type Icons
oc: Icònas dels tipes de fichièrs

en: File location is not a regular file or directory
oc: L'emplaçament del fichièr es pas un fichièr o dorsièr normal

en: Folder
oc: Dorsièr

en: Follow state
oc: Seguir l'estat

en: GNOME Terminal
oc: Terminal GNOME

en: Galeon Web Browser
oc: Navigador Web Galeon

en: Homogeneous
oc: Omogèn

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
oc: Cossí posicionar lo tèxte e l'icòna un per rapòrt a l'autre

en: Icon
oc: Icòna

en: Icon Bar Model
oc: Modèl de barra d'icònas

en: Icon View Model
oc: Modèl de la zòna d'icònas

en: Icon column
oc: Colomna per l'icòna

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
oc: Se especificatz pas l'opcion --launch, exo-open dobrirà totas las URL
    especificadas amb lor aviadors d'URL favorit. Siquenon, se especificatz l'opcion
    --launch, podètz seleccionar amb quina aplicacion favorita las volètz
    aviar, e passar de paramètres addicionals a aquesta aplicacion
    (ie. per l'emulator de terminal podètz passar la linha de comanda que
    deuriá èsser executada dins lo Terminal).

en: Image Files
oc: Fichièrs imatges

en: Invalid helper type "%s"
oc: Tipe d'assistent incorrècte « %s »

en: Konqueror Web Browser
oc: Navigador Web Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
oc: Aviar l'assistent per defaut per TIPE  amb los PARAMETRES opcionals, TIPE pòt èsser una de las valors seguentas.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
oc: L'aviada de fichièrs de burèu es pas presa en carga quand %s es compilat sens foncions GIO-Unix.

en: Layout mode
oc: Mòde de disposicion

en: Links Text Browser
oc: Navigador Web en mòde tèxte Links

en: Location Icons
oc: Icònas dels emplaçaments

en: Lynx Text Browser
oc: Navigador Web en mòde tèxte Lynx

en: Mail Reader
oc: Client de messatjariá

en: Margin
oc: Marge

en: Markup column
oc: Colomna pel balisatge

en: Menu Icons
oc: Icònas del menú

en: Model column to search through when searching through item
oc: Colomna del mòdel ont efectuar la recèrca quand un element es recercat

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
oc: Colomna del modèl utilizat per recuperar lo tèxte se utilizatz lo balisatge

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
oc: Colomna del modèl utilizat per recuperar l'icòna de pixbuf de

en: Model column used to retrieve the text from
oc: Colomna del modèl utilizat per recuperar lo tèxte de

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
oc: Colomna del modèl utilizat per recuperar lo tèxte se utilizatz lo balisatge Pango

en: Model for the icon bar
oc: Modèl per la barra d'icònas

en: Mozilla Browser
oc: Navigador Mozilla

en: Mozilla Mail
oc: Mail Mozilla

en: No application selected
oc: Cap d'aplicacion es pas seleccionada

en: No command specified
oc: Cap de comanda es pas estada precisada

en: No file selected
oc: Cap de fichièr pas seleccionat

en: No file/folder specified
oc: Cap de fichièr/dorsièr pas especificat

en: No icon
oc: Pas d'icòna

en: Number of columns
oc: Nombre de colomnas

en: Number of columns to display
oc: Nombre de colomnas d'afichar

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
oc: Dobrir la fenèstra de configuracion
    de las aplicacions favoritas

en: Opera Browser
oc: Navigador Opera

en: Options:
oc: Opcions :

en: Orientation
oc: Orientacion

en: PCMan File Manager
oc: Gestionari de fichièrs PCMan

en: Perl Scripts
oc: Escripts Perl

en: Pixbuf column
oc: Colomna pels pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
oc: Causissètz vòstre gestionari de fichièrs
    favorit e clicar sus D'acòrdi per validar.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
oc: Causissètz vòstre client de messatjariá
    favorit e clicar sus D'acòrdi per validar.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
oc: Causissètz vòstre emulator de terminal
    favorit e clicar sus D'acòrdi per validar.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
oc: Causissètz vòstre navigador Web
    favorit e clicar sus D'acòrdi per validar.

en: Please report bugs to <%s>.
oc: Se vos plai senhalatz los bugs a <%s>.

en: Preferred Applications
oc: Aplicacions favoritas

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
oc: Aplicacions favoritas (navigador Web, client de messatjariá e emulator de terminal)

en: Preset URL when creating a link
oc: URL per defaut a la creacion d'un ligam

en: Preset command when creating a launcher
oc: Comanda per defaut a la creacion d'un aviador

en: Preset comment when creating a desktop file
oc: Comentari per defaut a la creacion d'un fichièr del burèu

en: Preset icon when creating a desktop file
oc: Icòna per defaut a la creacion d'un fichièr del burèu

en: Preset name when creating a desktop file
oc: Nom per defaut a la creacion d'un fichièr del burèu

en: Press left mouse button to change the selected application.
oc: Quichar lo boton esquèrra de la mirga per cambiar l'aplicacion seleccionada.

en: Preview
oc: Previsualizar

en: Print version information and exit
oc: Afichar las informacions sus la version e quitar

en: Python Scripts
oc: Escripts Python

en: Read your email
oc: Legir sos mails

en: Render differently based on the selection state.
oc: Rendut diferent en foncion de l'estat de la seleccion.

en: Reorderable
oc: Reordenable

en: Restart command
oc: Comanda de reaviada

en: Rodent File Manager
oc: Gestionari de fichièrs Rodent

en: Row Spacing
oc: Espaci entre las linhas

en: Row spacing
oc: Espaci entre las linhas

en: Ruby Scripts
oc: Escripts Ruby

en: Run in _terminal
oc: Executar dins _terminal

en: SOCKET ID
oc: ID SOCKET

en: Search Column
oc: Colomna de recèrca

en: Select _icon from:
oc: Seleccionar l'_icòna a partir de :

en: Select a working directory
oc: Seleccionatz un dorsièr de trabalh

en: Select an Application
oc: Seleccionar una aplicacion

en: Select an icon
oc: Seleccionar una icòna

en: Select application
oc: Seleccionar una aplicacion

en: Select default applications for various services
oc: Seleccionar las aplicacions per defaut per diferents servicis

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
oc: Seleccionar aquesta opcion per activar la notificacion a l'aviada quand la comanda es executada dempuèi lo gestionari de fichièrs o lo menú. La notificacion a l'aviada es pas utilizabla amb totas las aplicacions.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
oc: Seleccionar aquesta opcion per executar la comanda dins una fenèstra d'un terminal.

en: Selection mode
oc: Mòde de seleccion

en: Separator
oc: Separador

en: Session restart command
oc: Comanda de reaviada de la sesilha

en: Settings manager socket
oc: Socket del gestionari de paramètres

en: Shell Scripts
oc: Escripts Shell

en: Single Click
oc: Clic simple

en: Single Click Timeout
oc: Relambi pel clic simple

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
oc: Espaci inserit als bòrds de la zòna d'icònas

en: Space which is inserted between cells of an item
oc: Espaci qu'es inserit entre las cellulas d'un element

en: Space which is inserted between grid column
oc: Espaci inserit entre las colomnas de la grasilha

en: Space which is inserted between grid rows
oc: Espaci qu'es inserit entre las linhas de la grasilha

en: Spacing
oc: Espaci

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
oc: Especificatz l'aplicacion que volètz utilizar
    coma client de messatjariá per defaut per Xfce :

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
oc: Especificatz l'aplicacion que volètz utilizar
    coma client de messatjariá per defaut per Xfce :

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
oc: Especificatz l'aplicacion que volètz utilizar
    coma emulator de terminal per defaut per Xfce :

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
oc: Especificatz l'aplicacion que volètz utilizar
    coma navigador Web per defaut per Xfce :

en: Status Icons
oc: Icònas d'estats

en: TYPE [PARAMETER]
oc: TIPE [PARAMETRES]

en: Terminal Emulator
oc: Emulator de Terminal

en: Text column
oc: Colomna pel tèxte

en: Text for I_mportant Icons
oc: Tèxte per las icònas i_mportantas

en: Text for _All Icons
oc: Tèxte per t_otas las icònas

en: The GIcon to render.
oc: L'icòna GIcon que ne cal far lo rendut.

en: The amount of space between two consecutive columns
oc: L'espaçament entre doas colomnas consecutivas

en: The amount of space between two consecutive rows
oc: L'espaçament entre doas linhas consecutivas

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
oc: La durada aprèp la quala l'element jol cursor de la mirga es seleccionat automaticament en mòde clic simple

en: The file "%s" contains no data
oc: Lo fichièr « %s » conten pas cap de donada

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
oc: Los TIPEs seguents son preses en carga per la comanda --launch :

en: The icon to render.
oc: L'icòna que ne cal far lo rendut.

en: The layout mode
oc: Lo mòde de disposicion

en: The model for the icon view
oc: Lo modèl per la zòna d'icònas

en: The orientation of the iconbar
oc: L'orientacion de la barra d'icònas

en: The selection mode
oc: Lo mòde de seleccion

en: The size of the icon to render in pixels.
oc: La talha de l'icòna que ne cal far lo rendut, en pixèls.

en: The width used for each item
oc: La largor utilizada per cada element

en: Toolbar _Style
oc: E_stil de la barra d'aisinas

en: Type '%s --help' for usage.
oc: Picatz '%s --help' per afichar l'ajuda.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
oc: Tipe del fichièr del burèu a crear (Aplicacion o ligam)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
oc: Impossible de detectar l'esquèma URI de « %s ».

en: Uncategorized Icons
oc: Icònas sens categorias

en: Unsupported desktop file type "%s"
oc: Tipe de fichièr del burèu pas pres en carga : « %s »

en: Usage: %s [options] [file]
oc: Utilizacion : %s [opcions] [fichièr]

en: Usage: exo-open [URLs...]
oc: Utilizacion : exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
oc: Utili_zar la notificacion d'aviada

en: Use a custom application which is not included in the above list.
oc: Utilizar una aplicacion personalizada qu'es pas inclusa çaisús.

en: Use the command line
oc: Utilizar la linha de comanda

en: View allows user to search through columns interactively
oc: Aquesta zòna permet a l'utilizaire de recercar demest las colomnas d'un biais interactiu

en: View is reorderable
oc: La zòna es reordenabla

en: W3M Text Browser
oc: Navigador Web en mòde tèxte W3M

en: Web Browser
oc: Navigador Web

en: Whether the children should be all the same size
oc: Determina se los filhs devon totes aver la meteissa talha

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
oc: Se los elements dins la zòna pòdon èsser activats o pas amb de clics simples

en: Width for each item
oc: Largor de cada element

en: Window group
oc: Grop de fenèstras

en: Window group leader
oc: Cap del grop de fenèstras

en: Working _Directory:
oc: _Dorsièr de trabalh :

en: X Terminal
oc: Terminal X

en: Xfce Terminal
oc: Terminal Xfce

en: Xfe File Manager
oc: Gestionari de fichièrs Xfce

en: [FILE|FOLDER]
oc: [FICHIÈR|DORSIÈR]

en: _Add a new toolbar
oc: _Apondre una novèla barra d'aisinas

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Desktop Default
oc: Burèu per _defaut

en: _Help
oc: A_juda

en: _Icon:
oc: _Icòna :

en: _Icons only
oc: _Icònas unicament

en: _Name:
oc: _Nom :

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: _Open
oc: D_obrir

en: _Other...
oc: _Autre...

en: _Remove Toolbar
oc: Sup_rimir la barra d'aisinas

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: _Search icon:
oc: _Icòna de recèrca :

en: _Text only
oc: _Tèxte unicament

en: _URL:
oc: _URL :

en: _Utilities
oc: _Utilitaris

en: size
oc: talha
