Xfce4-session - en to nn translation catalogue (193 entries)

en: (Unknown program)
nn: (Ukjent program)

en: (Unknown)
nn: (Ukjend)

en: <b>Author:</b>
nn: <b>Forfattar:</b>

en: <b>Compatibility</b>
nn: <b>Samsvar</b>

en: <b>Description:</b>
nn: <b>Skildring:</b>

en: <b>Homepage:</b>
nn: <b>Heimeside</b>

en: <b>Information</b>
nn: <b>Informasjon</b>

en: <b>Logout Settings</b>
nn: <b>Utloggingsinnstillingar</b>

en: <b>Security</b>
nn: <b>Tryggleik</b>

en: <b>Session Chooser</b>
nn: <b>Øktveljar</b>

en: <b>Shutdown</b>
nn: <b>Slå av</b>

en: <b>Version:</b>
nn: <b>Utgåve:</b>

en: Ad_vanced
nn: A_vansert

en: Add application
nn: Legg til program

en: All Xfce cache files could not be cleared
nn: Klarte ikkje tøma alle Xfce-mellomlagerfilene

en: All files
nn: Alle filer

en: Always
nn: Alltid

en: Always save the session when logging out
nn: Alltid lagra økta når du loggar ut

en: An error occurred
nn: Ein feil oppstod

en: Are you sure you want to empty the session cache?
nn: Er du sikker på at du vil døma øktmellomlageret?

en: Are you sure you want to remove "%s"
nn: Er du sikker på at du vil fjerna «%s»?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
nn: Er du sikker på at du vil tvinga «%s» til å avslutta

en: Background color:
nn: Bakgrunnsfarge:

en: Balou Splash Engine
nn: Balou velkomstmotor

en: Balou theme
nn: Balou-bunaden

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
nn: Under står ei liste over program som startar automatisk når du loggar inn på Xfce-skrivebordet ditt, i tillegg til program som vart lagra sist gong du logga ut:

en: Can only terminate clients when in the idle state
nn: Kan berre tvinga klientar til å avslutta i uverksam modus

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
nn: Avbryt innloggingsforsøket og gå tilbake til innloggingsskjermen.

en: Choose a name for the new session:
nn: Vel eit namn på den nye økta:

en: Choose image...
nn: Vel bilete...

en: Choose session
nn: Vel økt

en: Choose session name
nn: Vel øktnamn

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
nn: Vel økta du vil gjenoppretta. Du kan dobbelklikka øktnamnet for å gjenoppretta økta.

en: Choose theme file to install...
nn: Vel ei bunadfil å installera...

en: Choose theme filename...
nn: Vel filnamn på bunadfila...

en: Clear sessions
nn: Tøm økter

en: Colors
nn: Farger

en: Command:
nn: Kommando:

en: Con_figure
nn: _Set opp

en: Configure Balou...
nn: Set opp Balou...

en: Configure Simple...
nn: Set opp enkelt...

en: Continue anyway
nn: Hald fram likevel

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
nn: Klarte ikkje lasta nettadressa for %s.
    Xfce kjem ikkje til å verka skikkeleg.
    Det kan henda du kan retta problemet ved å leggja
    %s til fila /etc/hosts på maskina di.

en: Create a new session.
nn: Lag ei ny økt.

en: Customize desktop startup and splash screen
nn: Set opp oppstarten og velkomstbiletet

en: Demonstrates the selected splash screen
nn: Viser det valde velkomstbiletet

en: Description:
nn: Skildring:

en: Disable binding to TCP ports
nn: Slå av binding til TCP-portar

en: Display the session chooser every time Xfce starts
nn: Vis øktveljaren kvar gong Xfce startar

en: Edit application
nn: Endra program

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
nn: Anten er passordet du skreiv inn ugyldig, eller systemstyraren har fjerna løyvet til å slå av maskina frå brukarkontoen din.

en: Empty the session cache
nn: Tøm øktmellomlageret

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
nn: Feil med svaret frå avsluttingshjelparen: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
nn: Klarte ikkje senda kommandoen til avsluttingshjelparen: %s

en: Failed adding "%s"
nn: Klarte ikkje leggja til «%s»

en: Failed to create file %s
nn: Klarte ikkje laga fila %s

en: Failed to edit item
nn: Klarte ikkje endra elementet

en: Failed to edit item "%s"
nn: Klarte ikkje endra elementet «%s»

en: Failed to hibernate session
nn: Klarte ikkje leggja økta i dvale

en: Failed to open %s for reading
nn: Klarte ikkje opna «%s» for å lesa fila

en: Failed to open %s for writing
nn: Klarte ikkje opna %s for skriving

en: Failed to remove item
nn: Klarte ikkje å fjerna elementet

en: Failed to suspend session
nn: Klarte ikkje senda økta til kvilemodus

en: Failed to toggle item
nn: Klarte ikkje slå på/av elementet

en: Failed to unlink %s: %s
nn: Klarte ikkje fjerna lenkja %s: %s

en: Failed to write file %s
nn: Klarte ikkje skriva fila %s

en: Font
nn: Skrifttype

en: Halt without displaying the logout dialog
nn: Slå av utan å visa utloggingsdialogen

en: Hibernate without displaying the logout dialog
nn: Gå i dvale utan å visa utloggingsdialogen

en: Image
nn: Bilete

en: Images
nn: Bilete

en: Immediately
nn: Med ein gong

en: Last accessed: %s
nn: Sist opna: %s

en: Launch GN_OME services on startup
nn: Køyr GN_OME-tenester ved oppstart

en: Launch _KDE services on startup
nn: Køyr _KDE-tenester ved oppstart

en: Launch screensaver and locker program
nn: Start skjermsparar- og skjermlåsprogrammet

en: Loading desktop settings
nn: Lastar skrivebordsoppsett

en: Loading session data
nn: Lastar øktdata

en: Log Out
nn: Logg ut

en: Log out
nn: Logg ut

en: Log out %s
nn: Logg ut %s

en: Log out of the Xfce Desktop
nn: Logg ut av skrivebordsmiljøet Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
nn: Logg ut snøgt; ikkje lagra økta

en: Log out without displaying the logout dialog
nn: Logg ut utan å visa utloggingsdialogen

en: Manage _remote applications
nn: Handter fje_rnprogram

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
nn: Styr fjernprogram over nettverket (dette kan vera ein tryggleiksrisiko)

en: Mice
nn: Myser

en: Name:
nn: Namn:

en: Never
nn: Aldri

en: New session
nn: Ny økt

en: No description given
nn: Har inga skildring

en: None
nn: Ingen

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
nn: Opna oppsettspanelet for dette velkomstbiletet

en: Performing Autostart...
nn: Køyrer autostart...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
nn: Sjekk at fila er eit gyldig velkomstbiletearkiv.

en: Please enter your password
nn: Skriv inn passordet ditt

en: Please report bugs to <%s>.
nn: Rapporter feil til <%s>.

en: Print version information and exit
nn: Vis versjonsinformasjonen og avslutt

en: Priority
nn: Prioritet

en: Prompt for confirmation when logging out
nn: Be om stadfesting når du loggar ut

en: Quit the program, and remove it from the session
nn: Avslutt programmet, og fjern det frå økta

en: Reboot without displaying the logout dialog
nn: Start på nytt utan å visa utloggingsdialogen

en: Received error while trying to log out
nn: Fekk ein feil når me prøvde å logga ut

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
nn: Køyr xflock4 før du set maskina i dvale- eller kvilemodus

en: SOCKET ID
nn: SOKKEL-ID

en: S_plash
nn: _Velkomstbilete

en: Saving Session
nn: Lagrar økta

en: Screensaver
nn: Skjermsparar

en: Select a command
nn: Vel ein kommando

en: Session Manager Error
nn: Feil med økthandteringa

en: Session Save Error
nn: Feil med øktlagringa

en: Session and Startup
nn: Økt og oppstart

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
nn: Økthandteraren må vera i uverksam modus ved førespurnad om sjekkpunkt

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
nn: Økthandteraren må vera i uverksam modus når du bed om å slå av maskina

en: Settings manager socket
nn: Sokkel for innstillingshandterar

en: Shut _Down
nn: Slå _av

en: Shutdown Failed
nn: Klarte ikkje avslutta

en: Shutdown command failed
nn: Klarte ikkje køyra avsluttingskommandoen

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
nn: Kioskinnstillingane hindrar at du kan slå av maskina

en: Simple
nn: Enkel

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
nn: Startar GNOME-tenester, slik som gnome-keyring og tilgangsrammeverket åt GNOME

en: Start KDE services, such as kdeinit
nn: Start KDE-tenester, slik som kdeinit

en: Starting %s
nn: Startar %s

en: Starting Assistive Technologies
nn: Startar hjelpeteknologiar

en: Starting KDE services
nn: Startar KDE-tenester

en: Starting The Gimp
nn: Startar Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
nn: Startar GNOME nøkkelring-nissen

en: Starting the Beep Media Player
nn: Startar mediaspelaren Beep

en: Starting the Desktop Manager
nn: Startar skrivebordshandteraren

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
nn: Startar GNOME-terminalprogrammet

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
nn: Startar KDE-teksprogrammet Kate

en: Starting the KDE Clipboard Manager
nn: Startar KDE-utklyppstavla

en: Starting the KDE Mail Reader
nn: Startar KDE-epostlesaren

en: Starting the KDE News Reader
nn: Startar KDE-nyhendelesaren

en: Starting the KDE Terminal Emulator
nn: Startar KDE-terminalprogrammet

en: Starting the Konqueror
nn: Startar Konqueror

en: Starting the Panel
nn: Startar panelet

en: Starting the Session Management Proxy
nn: Startar økthandteringsproxy

en: Starting the Taskbar
nn: Startar oppgåvelista

en: Starting the VI Improved Editor
nn: Startar VI improved-redigeraren

en: Starting the Volume Controller
nn: Startar volumkontrollen

en: Starting the Window Manager
nn: Startar vindaugshandteraren

en: Starting the X Multimedia System
nn: Startar X-multimediasystemet

en: Starting the X Terminal Emulator
nn: Startar X-terminalprogrammet

en: Starting the X-Chat IRC Client
nn: Startar IRC-programmet X-Chat

en: Sus_pend
nn: K_vile

en: Suspend without displaying the logout dialog
nn: Gå i kvilemodus utan å visa utloggingsdialogen

en: Terminate Program
nn: Tving program til å avslutta

en: Text color:
nn: Tekstfarge:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nn: Utviklingslaget for Xfce. Alle rettar er reserverte.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
nn: Programmet vil mista alle ulagra statusar, og vil ikkje bli starta på nytt neste økta.

en: The client doesn't have any properties set yet
nn: Klienten har ingen eigenskapar enno

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
nn: Lista over program i den trygge økta er tom.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
nn: Plasseringa og formatet på autostartmappa er endra.
    Den nye plasseringa er
    
     %s
    
    Du kan plassera .desktop-filer, som skildrar programma du vil
    starta når du loggar inn på Xfce, i denne mappa. Filene i den gamle
    autostart-mappa di er overførte til den nye.
    Du bør sletta den gamle mappa no.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
nn: Dei lagra statusane for programma dine vil ikkje bli lagra til neste gong du loggar inn.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
nn: Denne trygge økta («%s») er ikkje merka som trygg økt.

en: Theme File Error
nn: Feil i bunadfil

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
nn: Desse programma er ein del av økta som er i gang no, og du kan lagra dei når du loggar ut. Endringar blir berre verksame når økta er lagra.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
nn: Dette fjernar programmet for godt frå lista over autostarta program

en: Try again
nn: Prøv igjen

en: Type '%s --help' for usage.
nn: Skriv '%s --help' for bruksinstruksjonar

en: Unable to contact D-Bus session bus
nn: Klarte ikkje kopla til D-bus-øktbussen

en: Unable to contact settings server
nn: Klarte ikkje å kontakta innstillingstenaren

en: Unable to create user interface from embedded definition data
nn: Kan ikkje laga brukarflate frå dei innebygde definisjonsdataa

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
nn: Klarer ikkje avgjera øktnamnet i trygg modus. Moglege grunnar: xfconfd køyrer ikkje (problem med D-bus-oppsettet); miljøvariabelen $XDG_CONFIG_DIRS er feil (må innehalda «%s»), eller xfce4-session er feilinstallert.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
nn: Kan ikkje installera velkomstbiletet frå fila «%s».

en: Unable to load a failsafe session
nn: Greidde ikkje starta ei trygg økt

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
nn: Klarte ikkje fjerna velkomstbiletet «%s» frå mappa %s.

en: Unable to save the session
nn: Klarte ikkje lagra økta

en: Unable to terminate program.
nn: Klarte ikkje tvinga programmet til å avslutta.

en: Unknown error
nn: Ukjend feil

en: Unknown shutdown method %d
nn: Ukjent avslåingsmetode %d

en: Use custom image
nn: Bruk eige bilete

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
nn: Bruk denne økta for å køyra Xfce som skrivebordsmiljø

en: Verifying DNS settings
nn: Sjekk DNS-innstillingar

en: Version information
nn: Informasjon om denne utgåva

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
nn: Skrive av Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Xfce Session
nn: Xfce-økt

en: You might need to delete some files manually in "%s".
nn: Det kan henda du må sletta nokre filer manuelt i «%s»

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
nn: Økta di blir lagra. Viss du ikkje vil venta, kan du lukka dette vindauga.

en: _Display chooser on login
nn: _Vis veljar når du loggar inn

en: _Export theme
nn: _Eksporter bunad

en: _General
nn: _Generelt

en: _Hibernate
nn: _Dvalemodus

en: _Install new theme
nn: _Installer ny bunad

en: _Log Out
nn: _Logg ut

en: _Proceed
nn: Hald _fram

en: _Quit Program
nn: Avslutt programmet

en: _Remove theme
nn: Fje_rn bunad

en: _Restart
nn: Sta_rt på nytt

en: _Save session for future logins
nn: _Lagra økta til seinare innloggingar

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
nn: og Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
nn: merkelapp
