gparted 0.13 - en to nn translation catalogue (413 entries)

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
nn:  Manglande oppstart skjer gjerne oftast om du flyttar GNU/Linux-partisjonen som inneheld /boot eller Windows sin systempartisjon C:.

en: # Temporary file created by gparted.  It may be deleted.
nn: # Mellombels fil som vart laga av gparted. Ho kan slettast.

en: %1 (%2 B) copied
nn: %1 (%2 B) kopiert

en: %1 (%2 B) read
nn: %1 (%2 B) lest

en: %1 active
nn: %1 aktiv

en: %1 not active
nn: %1 ikkje aktiv

en: %1 not active and exported
nn: %1 ikkje aktiv eller eksportert

en: %1 of %2 copied
nn: %1 av %2 kopiert

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
nn: %1 av %2 er kopiert (%3 igjen)

en: %1 of %2 operations completed
nn: %1 av %2 handlingar er ferdig

en: %1 of %2 read
nn: %1 av %2 lest

en: %1 of %2 read (%3 remaining)
nn: %1 av %2 lest (%3 igjen)

en: %1 of unallocated space within the partition.
nn: Partisjonen inneheld %1 ikkje-tildelt plass.

en: %1 operation is currently pending | %1 operations are currently pending
nn[0]: %1 handling står no att
nn[1]: %1 handlingar står no att

en: %1 operation is currently pending for partition %2 | %1 operations are currently pending for partition %2
nn[0]: Partisjonen %2 ventar på %1 handling
nn[1]: Partisjonen %2 ventar på %1 handlingar

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
nn[0]: %1 handling står no att
nn[1]: %1 handlingar står no att

en: %1 operation pending | %1 operations pending
nn[0]: %1 handling står att
nn[1]: %1 handlingar står att

en: %1 partition is currently active on device %2 | %1 partitions are currently active on device %2
nn[0]: %1 partisjon er no i bruk på eininga %2
nn[1]: %1 partisjonar er no i bruk på eininga %2

en: %1 seconds
nn: %1 sekund

en: %1 warning | %1 warnings
nn[0]: %1 åtvaring
nn[1]: %1 åtvaringar

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
nn: (halvvegs ny UUID - vert laga på slump)

en: (New UUID - will be randomly generated)
nn: (ny UUID - vert laga på slump)

en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
nn: Eit %1-filsystem krev ein partisjon som minst er %2 stor.

en: A full disk scan is needed to find file systems.
nn: Må søkja heile lagringseininga for å kunna finna filsystema.

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
nn: Klarer ikkje å laga ein ny partisjonstabell om det finst partisjonar som er i bruk.

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
nn: Klarer ikkje å laga ein ny partisjonstabell om det finst handlingar som ventar i køen.

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
nn: Ein partisjon kan ikkje ha ei lengd på %1 sektorar

en: A partition table is required before partitions can be added.
nn: Kan ikkje leggja til partisjonar før partisjonstabellen finst.

en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
nn: Ein partisjon som inneheld eit %1-filsystem kan ikkje vera større enn %2.

en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
nn: Ein partisjon kan ikkje ha fleire brukte sektorar (%1) enn lengda si (%2)

en: Ac_tivate
nn: Slå p_å

en: Activating Volume Group %1
nn: Tek i bruk volumgruppa %1

en: Activating swap on %1
nn: Tek i bruk veksleminne på %1

en: Active
nn: Aktiv

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
nn: Aktive partisjonar er dei som er i bruk, slik som monterte filsystem eller veksleminne.

en: Advanced
nn: Avansert

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
nn: Etter slettinga kan ikkje denne partisjonen lenger kopierast.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
nn: Etter at søkjet er ferdig kan du montera dei oppdaga filsystema og kopiera dataa til andre media.

en: Align to:
nn: Juster til:

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
nn: Alle monterte visingar vil verta avmonterte når du lukker dette vindauget.

en: All operations successfully completed
nn: Alle handlingane er ferdige

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
nn: Klarte ikkje å lesa LVM2-innstillingane.

en: An error occurred while applying the operations
nn: Handlingane feila

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
nn: Klarte ikkje å laga ein mellombels katalog til bruk som monteringspunkt.

en: An error occurred while creating the read-only view.
nn: Klarte ikkje å laga den skriveverna visinga.

en: Apply All Operations
nn: Gjer alle handlingane

en: Apply operations to device
nn: Gjer handlingane på eininga

en: Applying pending operations
nn: Utfører handlingane i køen

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
nn: Vil du verkeleg gjera dei handlingane som står att?

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
nn: Vil du verkeleg avbryta den gjeldande handlinga?

en: Are you sure you want to delete %1?
nn: Vil du verkeleg sletta %1?

en: Available
nn: Tilgjengeleg

en: Because of this some operations may be unavailable.
nn: Derfor kan enkelte handlingar kanskje ikkje utførast.

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
nn: Oppteken (minst éin logisk partisjon er montert)

en: C_heck
nn: Sj_å etter

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Cancel Operation
nn: Avbryt handlinga

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
nn: Om du avbryt ei handling kan det føra med seg ALVORLEG skade på filsystemet.

en: Cannot format this file system to %1
nn: Kan ikkje formatera dette filsystemet som %1

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key
nn: Det kan vera at Windows sin produktaktiveringsnøkkel (WPA) vert ugyldig om du endrar UUID-en.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
nn: Det er som oftast trygt å endra UUID-en på eksterne lagringsmedium og ikkje-system-partisjonar, men me garanterer ingenting.

en: Check
nn: Sjå etter

en: Check and repair file system (%1) on %2
nn: Sjå over og reparer filsystemet (%1) i %2

en: Clear Partition Label on %1
nn: Fjern partisjonsmerkelappen i %1

en: Clear partition label on %1
nn: Tøm partisjonsmerkelappen på %1

en: Command gpart was not found
nn: Fann ikkje kommandoen gpart

en: Completed Operations:
nn: Fullførte handlingar:

en: Confirming %1
nn: Stadfestar %1

en: Continue Operation
nn: Hald fram med handlinga

en: Copy
nn: Kopier

en: Copy %1 to %2
nn: Kopier %1 til %2

en: Copy %1 to %2 (start at %3)
nn: Kopier %1 til %2 (start ved %3)

en: Copy the selected partition to the clipboard
nn: Kopier den valde partisjonen til utklippstavla

en: Could not activate Volume Group
nn: Klarte ikkje å ta i bruk volumgruppa

en: Could not activate swap
nn: Klarte ikkje å ta i bruk veksleminnet

en: Could not add this operation to the list
nn: Klarte ikkje å leggja handlinga til i lista

en: Could not deactivate Volume Group
nn: Klarte ikkje å slå av volumgruppa

en: Could not deactivate swap
nn: Klarte ikkje å slå av veksleminnet

en: Could not mount %1 on %2
nn: Klarte ikkje å montera %1 i %2

en: Could not unmount %1
nn: Klarer ikkje å avmontera %1

en: Create
nn: Lag

en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
nn: Lag %1 #%2 (%3, %4) i %5

en: Create a new partition in the selected unallocated space
nn: Lag ein ny partisjon i den valde, ikkje-tildelte plassen

en: Create as:
nn: Lag som:

en: Create new Partition
nn: Lag ny partisjon

en: Create partition table on %1
nn: Lag partisjonstabell på %1

en: Create, reorganize, and delete partitions
nn: Lag, omorganiser og slett partisjonar

en: Created directory %1
nn: Laga katalogen %1

en: Cylinder
nn: Sylinder

en: Cylinders:
nn: Sylindrar:

en: Data found
nn: Fann data

en: Data found with inconsistencies
nn: Fann data med mishøve

en: Deac_tivate
nn: Slå _av

en: Deactivating Volume Group %1
nn: Slår av volumgruppa %1

en: Deactivating swap on %1
nn: Slår av veksleminne på %1

en: Default is to create an MS-DOS partition table.
nn: Standardvalet er å laga ein MS-DOS-partisjonstabell.

en: Delete %1 (%2, %3)
nn: Slett %1 (%2, %3)

en: Delete %1 (%2, %3) from %4
nn: Slett %1 (%2, %3) frå %4

en: Delete the selected partition
nn: Slett den valde partisjonen

en: Deleting or overwriting the Physical Volume is irrecoverable and will destroy or damage the  Volume Group.
nn: Å sletta eller skriva over det fysiske volumet kan ikkje gjerast om og vil øydeleggja eller skada volumgruppa.

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
nn: Talet på og type handlingar avgjer kor lang tid dette vil ta.

en: Details
nn: Detaljar

en: Device --> Create Partition Table.
nn: Eining → Lag partisjonstabell.

en: Device Information
nn: Einingsopplysningar

en: Device _Information
nn: Einings_opplysningar

en: Do you want to continue to forcibly delete the Physical Volume?
nn: Vil du verkeleg halda fram med å sletta det fysiske volumet?

en: Do you want to continue?
nn: Vil du halda fram?

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
nn: Vil du prøva å slå av desse monteringspunkta?

en: Documentation is available at the project web site.
nn: Dokumentasjonen er tilgjengeleg på prosjektet sin nettstad.

en: Documentation is not available
nn: Dokumentasjonen er ikkje tilgjengeleg

en: ERROR
nn: FEIL

en: EXECUTING
nn: KØYRER

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
nn: Å endra partisjonar kan føra til TAP av DATA.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
nn: Anten kan ikkje filsystemet monterast (fordi det t.d. er veksleminne) eller så er det mishøve eller feil i filsystemet.

en: Error
nn: Feil

en: Error trying to open %1
nn: Klarte ikkje å opna %1

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
nn: Klarte ikkje å søkja til posisjonen 0x1c i %1

en: Error trying to write to boot sector in %1
nn: Klarte ikkje å skriva til oppstartssektoren i %1

en: Error while creating partition table
nn: Klarte ikkje å laga partisjonstabellen

en: Error while reading block at sector %1
nn: Klarte ikkje å lesa blokka i sektoren %1

en: Error while writing block at sector %1
nn: Klarte ikkje å skriva blokka i sektoren %1

en: Error:
nn: Feil:

en: Extended Partition
nn: Utvida partisjon

en: Failed creating read-only view
nn: Klarte ikkje å laga ei skriveverna vising

en: Failed creating temporary directory
nn: Klarte ikkje å laga ein mellombels katalog

en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
nn: Klarte ikkje å lagra talet på gøymde sektorar (%1) i NTFS-oppstartssektoren.

en: File System
nn: Filsystem

en: File System Support
nn: Filsystemstøtte

en: File system:
nn: Filsystem:

en: File systems
nn: Filsystem

en: File systems found on %1
nn: Fann filsystem i %1

en: First sector:
nn: Første sektoren:

en: Fix
nn: Ordna

en: Flags
nn: Attributtar

en: Flags:
nn: Attributtar:

en: Format %1 as %2
nn: Formater %1 som %2

en: Free space following (MiB):
nn: Ledig plass etter (MiB):

en: Free space preceding (MiB):
nn: Ledig plass føre (MiB):

en: GNOME Partition Editor
nn: GNOME partisjonshandsamar

en: GParted Details
nn: GParted-detaljar

en: GParted Partition Editor
nn: GParted partisjonshandsaming

en: GParted requires libparted version 2.2 or higher to support devices with sector sizes larger than 512 bytes.
nn: GParted krev libparted (2.2-utgåva eller nyare) for å støtta einingar med større sektorstorleik enn 512 byte.

en: Grow
nn: Auk

en: Grow %1 from %2 to %3
nn: Auk %1 frå %2 til %3

en: Heads:
nn: Hovud:

en: IMPORTANT
nn: VIKTIG

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
nn: Om du ønskjer fleire partisjonar må du laga ein utvida partisjon. Ein slik partisjon kan innehalda andre partisjonar. Sidan ein utvida partisjon òg er ein primærpartisjon kan det vera at du må fjerna ein annan primærpartisjon først.

en: If you want support, you need to provide the saved details!
nn: For å få brukarstøtte må du gje frå deg dei lagra detaljane.

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Ignoring device %1 with logical sector size of %2 bytes.
nn: Ser vekk frå eininga %1 med den logiske sektorstorleiken på %2 byte.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
nn: For å prøva å unngå at WPA-nøkkelen vert øydelagt vert berre halve UUID-en på NTFS-filsystema endra med nye, tilfeldige data.

en: Information about %1
nn: Opplysningar om %1

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
nn[0]: Ein kan ikkje laga fleire enn %1 primærpartisjon
nn[1]: Ein kan ikkje laga fleire enn %1 primærpartisjonar

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
nn: Du bør ikkje bruka overlappande filsystem sidan det kan øydeleggja data som allereie er der.

en: Label
nn: Merkelapp

en: Label operation failed:  Unable to create temporary file %1.
nn: Merkelapphandlinga feila: klarte ikkje å laga den mellombelse fila %1.

en: Label operation failed:  Unable to write to temporary file %1.
nn: Merkelapphandlinga feila: klarte ikkje å skriva til den mellombelse fila %1.

en: Label:
nn: Merkelapp:

en: Last sector:
nn: Siste sektoren:

en: Legend
nn: Forklaring

en: Libparted Bug Found!
nn: Fann ein feil i libparted.

en: Libparted Error
nn: Libparted-feil

en: Libparted Information
nn: Libparted-opplysningar

en: Libparted Warning
nn: Libparted-åtvaring

en: Linux Unified Key Setup encryption is not yet supported.
nn: Linux Unified Key Setup-kryptering er enno ikkje ikkje støtta.

en: Logical Partition
nn: Logisk partisjon

en: M_anage Flags
nn: _Attributthandsaming

en: Manage flags on %1
nn: Attributthandsaming på %1

en: Maximum size: %1 MiB
nn: Ikkje større enn %1 MiB

en: Members:
nn: Medlemar:

en: Minimum size: %1 MiB
nn: Ikkje mindre enn %1 MiB

en: Model:
nn: Modell:

en: Most likely other partitions are also mounted on these mount points. You are advised to unmount them manually.
nn: Det kan vera at andre partisjonar òg er monterte i desse monteringspunkta. Du vert rådd til å avmontera dei manuelt.

en: Mount Point
nn: Monteringspunkt

en: Mounted on %1
nn: Montert på %1

en: Move
nn: Flytt

en: Move %1 to the left
nn: Flytt  %1 til venstre

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
nn: Flytt %1 til venstre og auk han frå %2 til %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
nn: Flytt %1 til venstre og krymp han frå %2 til %3

en: Move %1 to the right
nn: Flytt %1 til høgre

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
nn: Flytt %1 til høgre og auk han frå %2 til %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
nn: Flytt %1 til høgre og krymp han frå %2 til %3

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot
nn: Å flytta ein partisjon kan føra med seg at operativsystemet ikkje vil starta opp

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
nn: Det kan ta veldig lang tid å flytta ein partisjon.

en: N/A
nn: I/T

en: New
nn: Ny

en: New Partition #%1
nn: Ny partisjon #%1

en: New UU_ID
nn: Ny UU_ID

en: New size (MiB):
nn: Ny storleik (MiB):

en: No
nn: Nei

en: No devices detected
nn: Fann ingen einingar

en: No file systems found on %1
nn: Fann ingen filsystem i %1

en: No partition table found on device %1
nn: Fann ingen partisjonstabell på eininga %1

en: None
nn: Ingen

en: Not Available
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Not active
nn: Passiv

en: Not active (Not a member of any volume group)
nn: Passiv (ikkje medlem av ei volumgruppe)

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
nn: Ikkje alle handlingane er tilgjengelege på alle filsystema, delvis grunna korleis filsystema er og avgrensingar i dei nødvendige programma.

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
nn: Ledig (det er ingen monterte, logiske partisjonar)

en: Not mounted
nn: Ikkje montert

en: Ok
nn: OK

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
nn: Volumserienummeret vert nytta som UUID på FAT- og NTFS-filsystema. Det kan vera at WPA-nøkkelen vert ugyldig om du endrar volumserienummeret på Windows sin systempartisjon, som oftast C:. Ein ugyldig WPA-nøkkel gjer at du ikkje kan logga på før du re-aktiverer Windows.

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
nn: Volumgruppa manglar eitt eller fleire fysiske volum.

en: Operation cancelled
nn: Handlinga vart avbroten

en: Partition
nn: Partisjon

en: Partition --> Check.
nn: Partisjon --> Kontroller.

en: Partition Editor
nn: Partisjonshandsaming

en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
nn: Partisjonskopihandlinga vart hoppa over sidan det ikkje finst data på %1-filsystemet.

en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
nn: Partisjonsflyttehandlinga vart hoppa over sidan det ikkje finst data på %1-filsystemet.

en: Partition table:
nn: Partisjonstabell:

en: Paste %1
nn: Lim inn %1

en: Paste the partition from the clipboard
nn: Lim inn partisjonen frå utklippstavla

en: Path:
nn: Stig:

en: Pending _Operations
nn: Handlingar i k_ø

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
nn: Avmonter alle logiske partisjonar med eit nummer som er høgre enn %1

en: Primary Partition
nn: Primærpartisjon

en: Quit GParted?
nn: Avslutta GParted?

en: Removed directory %1
nn: Fjerna katalogen %1

en: Required Software
nn: Nødvendige program

en: Rescan For Supported Actions
nn: Søk på nytt etter handlingar du kan gjera

en: Resize
nn: Endra storleiken

en: Resize %1
nn: Endra storleiken til %1

en: Resize/Move
nn: Endra storleiken / flytt

en: Resize/Move %1
nn: Endra storleiken / flytt %1

en: Resize/Move the selected partition
nn: Endra storleiken på / flytt den valde partisjonen

en: Retry
nn: Prøv på nytt

en: Root privileges are required for running GParted
nn: Du må ha root-rettar for å kunna køyra GParted

en: SUCCESS
nn: VELLUKKA

en: Save Details
nn: Lagra detaljane

en: Scanning %1
nn: Søkjer gjennom %1

en: Scanning all devices...
nn: Søkjer gjennom alle einingane …

en: Search disk for file systems
nn: Finn filsystema på lagringseininga

en: Search for file systems on %1
nn: Søk etter filsystem i %1

en: Searching %1 partitions
nn: Ser etter partisjonar på %1

en: Searching for file systems on %1
nn: Søkjer etter filsystem i %1

en: Sector size:
nn: Sektorstorleik:

en: Sectors/track:
nn: Sektorar/spor:

en: See %1 for more information.
nn: %1 gjev fleire opplysningar.

en: See the details for more information.
nn: Detaljane gjev fleire opplysningar.

en: Select new partition table type:
nn: Vel ny partisjonstabelltype:

en: Set Partition Label "%1" on %2
nn: Lagra partisjonsmerkelappen «%1» i %2

en: Set UUID on %1 to a new, random value
nn: Skriv UUID-en på %1 til ein ny, tilfeldig verdi

en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
nn: Gje %1-filsystemet i %2 ein ny, tilfeldig UUID

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
nn: Sett halve UUID-en på %1 til ein ny, tilfeldig verdi

en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
nn: Gje halve UUID-en ein ny, tilfeldig verdi på %1-filsystemet i %2

en: Set partition label on %1
nn: Skriv partisjonsmerkelapp på %1

en: Set partition label to "%1" on %2
nn: Skriv partisjonsmerkelappen til «%1» på %2

en: Shrink
nn: Minsk

en: Shrink %1 from %2 to %3
nn: Krymp %1 frå %2 til %3

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
nn: Berre root kan køyra GParted sidan det er eit særs kraftig verktøy som både kan øydeleggja partisjonstabellar og store mengder data.

en: Size
nn: Storleik

en: Size:
nn: Storleik:

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
nn: Somme eller alle detaljane kan mangla eller vera urette.

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
nn: «Syn»-knappane lagar skriveverna visingar av kvart filsystem.

en: The LVM2 Physical Volume can not currently be resized because it is a member of an exported Volume Group.
nn: Det fysiske LVM2-volumet kan ikkje endra storleiken sin no fordi det er medlem i ei eksportert volumgruppe.

en: The activate Volume Group action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
nn: Slå på volumgruppe-handlinga kan ikkje utførast om partisjonen allereie har ei handling i køen.

en: The cause might be a missing software package.
nn: Årsaka kan vera at det manglar eit program.

en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
nn: Du vil tapa alle dataa i %1 om du gjer denne handlinga.

en: The device entry %1 is missing
nn: Manglar einingsoppføringa %1

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
nn: Gpart sitt søk fann ingen attkjende filsystem på denne lagringseininga.

en: The file system is damaged
nn: Filsystemet er skadd

en: The file system is mounted on:
nn: Filsystemet er montert på:

en: The file system is unknown to GParted
nn: GParted kjenner ikkje filsystemet

en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
nn: Lista syner kva for program som krevst for å kunna støtta %1-filsystemet: %2.

en: The mount action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
nn: Klarer ikkje montera ein partisjon om det framleis står handlingar i køen for han.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
nn: Klarte ikkje å avmontera partisjonen frå desse monteringspunkta:

en: The scan might take a very long time.
nn: Søkjet kan ta lang tid.

en: The swapon action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
nn: Kommandoen for å ta i bruk veksleminne (swapon) kan ikkje gjerast om partisjonen ventar på ei handling i køen.

en: There is no file system available (unformatted)
nn: Ikkje noko filsystem er tilgjengeleg (uformatert)

en: This build of gparted is configured without documentation.
nn: Denne utgåva av gparted er laga med ei innstilling som ikkje gjev dokumentasjon.

en: This chart shows the actions supported on file systems.
nn: Diagrammet syner kva handlingar filsystema kan handtera.

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
nn: Denne eigenskapen nyttar gpart. Installer gpart og prøv på nytt.

en: To avoid destroying or damaging the Volume Group, you are advised to cancel and use external LVM commands to free the Physical Volume before attempting this operation.
nn: For å unngå å øydeleggja eller skada volumgruppa, rår vi deg til å avbryta. Bruk eksterne LVM-kommandoar for å frigjera det fysiske volumet før du utfører denne handlinga.

en: To create a new partition table choose the menu item:
nn: Lag ein ny partisjonstabell ved å velja denne menyoppføringa:

en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
nn: For å få filsystemet til å fylla heile partisjonen, vel partisjonen og vel menyoppføringa:

en: Total sectors:
nn: Sektorar i alt:

en: Unable to delete %1!
nn: Klarer ikkje å sletta %1

en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
nn: Finn ikkje noko filsystem. Det kan vera fordi:

en: Unable to find mount point
nn: Finn ikkje monteringspunktet

en: Unable to open GParted Manual help file
nn: Klarte ikkje å opna GParted si brukarhandbok

en: Unable to open the default file manager
nn: Får ikkje opna den forvalde filhandsamaren.

en: Unable to read the contents of this file system!
nn: Klarer ikkje å lesa innhaldet til dette filsystemet.

en: Unallocated:
nn: Utildelt:

en: Undo Last Operation
nn: Angra den siste handlinga

en: Unmounting %1
nn: Avmonterer %1

en: Unused
nn: Ubrukt

en: Unused:
nn: Ubrukt:

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
nn: Før du prøver å laga ein ny partisjonstabell bruker du partisjonsmenyvala, slik som avmonter eller slå av veksleminne (swapoff), for å slå av alle partisjonane på denne eininga.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
nn: Nytt endringsmenyen til anten å fjerna eller ta i bruk alle handlingane før det vert laga ein ny partisjonstabell.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using activate Volume Group with this partition.
nn: Før du kan ta volumgruppa i bruk på denne partisjonen, må du nytta endringsmenyen til å angra, tømma eller utføra handlingane i køen.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using mount with this partition.
nn: Før du kan montera denne partisjonen må du nytta endringsmenyen til å angra, fjerna eller ta i bruk handlingane i køen.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using swapon with this partition.
nn: Før ein tek i bruk veksleminne (swapon) på denne partisjonen må du nytta endringsmenyen til å angra, fjerna eller ta i bruk handlingane i køen.

en: Used
nn: Brukt

en: Used:
nn: Brukt:

en: View
nn: Syn

en: Volume Group:
nn: Volumgruppe:

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
nn: ÅTVARING: filsystema merka med (!) mishøver.

en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
nn: ÅTVARING: Dette vil SLETTA ALLE DATA på LAGRINGSEININGA %1

en: Warning:
nn: Åtvaring:

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition
nn: Åtvaring: det funne filsystemområdet overlappar minst éin partisjon som allereie finst.

en: Yes
nn: Ja

en: You are advised to backup your data before proceeding.
nn: Du bør tryggleikskopiera dataa dine før du held fram.

en: You are deleting non-empty LVM2 Physical Volume %1
nn: Du slettar eit ikkje-tomt LVM2 fysisk volum %1

en: You are formatting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
nn: Du formaterer det ikkje-tomme LVM2 fysiske volumet %1

en: You are pasting over non-empty LVM2 Physical Volume %1
nn: Du limer inn over det ikkje-tomme LVM2 fysiske volumet %1

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
nn: Du finn opplysningar om korles reparera oppstartsinnstillingane i GParted sine OSS.

en: You have pasted into an existing partition
nn: Du har limt inn i ein partisjon som allereie finst

en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
nn: Du har lagt til i køen ei handling som flyttar startsektoren til partisjonen %1.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
nn: Det kan vera at du møter på feil når du ser på desse filsystema.

en: You might try the following command to correct the problem:
nn: Du kan prøva denne kommandoen for å retta opp problemet:

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
nn: Du bør IKKJE endra nokon LVM2 PV-partisjonar.

en: _Apply All Operations
nn: Gjer alle _handlingane

en: _Attempt Data Rescue
nn: _Forsøk tilbakeføring av data

en: _Clear All Operations
nn: _Fjern alle handlingane

en: _Contents
nn: _Innhald

en: _Create Partition Table
nn: _Lag partisjonstabell

en: _Device
nn: _Eining

en: _Devices
nn: _Einingar

en: _Edit
nn: E_ndra

en: _File System Support
nn: _Filsystemstøtte

en: _Format to
nn: _Formater som

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Label
nn: _Merkelapp

en: _Mount
nn: _Monter

en: _Mount on
nn: _Monter på

en: _New
nn: _Ny

en: _Partition
nn: _Partisjon

en: _Refresh Devices
nn: _Oppdater einingane

en: _Resize/Move
nn: _Endra storleiken / flytt

en: _Save Details
nn: _Lagra detaljane

en: _Swapoff
nn: Slå _av veksleminne (swapoff)

en: _Swapon
nn: Ta i _bruk veksleminne (swapon)

en: _Undo Last Operation
nn: _Angra den siste handlinga

en: _Unmount
nn: _Avmonter

en: _View
nn: _Syn

en: calculate new size and position of %1
nn: rekn ut ny storleik og posisjon til %1

en: calibrate %1
nn: kalibrer %1

en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
nn: sjekk om der er feil i filsystemet på %1 og rett dei (om mogleg)

en: checking is not available for this file system
nn: dette filsystemet kan ikkje sjekkast

en: copy %1
nn: kopiert %1

en: copy %1 using a block size of %2
nn: kopier %1 med ein blokkstorleik på %2

en: copy file system of %1 to %2
nn: kopier %1-filsystemet til %2

en: copy of %1
nn: kopi av %1

en: create empty partition
nn: lag tom partisjon

en: create missing %1 entries
nn: lagar manglande oppføringar i %1

en: create new %1 file system
nn: lag nytt %1-filsystem

en: delete %1 entry
nn: slett oppføring i %1

en: delete %1 file system
nn: slett %1 filsystem

en: delete affected %1 entries
nn: slettinga påverka oppføringar i %1

en: delete partition
nn: slett partisjonen

en: end: %1
nn: slutt: %1

en: finding optimal block size
nn: finn den optimale blokkstorleiken

en: grow file system
nn: auk filsystemet

en: grow file system to fill the partition
nn: auk filsystemet slik at det fyller heile partisjonen

en: grow partition from %1 to %2
nn: auk partisjonen frå %1 til %2

en: growing is not available for this file system
nn: dette filsystemet kan ikkje aukast

en: growing the file system is currently disallowed
nn: det er ikkje tillate å auka filsystemet no

en: libparted messages
nn: libparted-meldingar

en: mounting %1 on %2
nn: monterer %1 i %2

en: move file system
nn: flytt filsystemet

en: move file system to the left
nn: flytt filsystemet til venstre

en: move file system to the right
nn: flytt filsystemet til høgre

en: move partition to the left
nn: flytt partisjonen til venstre

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
nn: flytt partisjonen til venstre og auk han frå %1 til %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
nn: flytt partisjonen til venstre og krymp han frå %1 til %2

en: move partition to the right
nn: flytt partisjonen til høgre

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
nn: flytt partisjonen til høgre og auk han frå %1 til %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
nn: flytt partisjonen til høgre og krymp han frå %1 til %2

en: moving requires old and new length to be the same
nn: flyttinga krev at den gamle og nye lengda er like

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
nn: Utfører ikkje handlinga sidan det nye og gamle filsystemet nyttar den same posisjonen

en: new and old file system have the same size.  Hence skipping this operation
nn: Utfører ikkje handlinga sidan det nye og gamle filsystemet har den same storleiken.

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
nn: Utfører likevel handlinga sidan den nye og gamle partisjonen nyttar den same storleiken og posisjonen

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
nn: Utfører ikkje handlinga sidan den nye og gamle partisjonen nyttar den same storleiken og posisjonen

en: new end: %1
nn: ny slutt: %1

en: new partition flag: %1
nn: nytt partisjonsflagg: %1

en: new partition type: %1
nn: ny partisjonstype: %1

en: new size: %1 (%2)
nn: ny storleik: %1 (%2)

en: new start: %1
nn: ny start: %1

en: old end: %1
nn: gammal slutt: %1

en: old size: %1 (%2)
nn: gammal storleik: %1 (%2)

en: old start: %1
nn: gammal start: %1

en: optimal block size is %1
nn: best mogleg blokkstorleik er %1

en: path: %1
nn: stig: %1

en: perform read-only test
nn: utfør skrivevern-testen

en: perform real move
nn: utfør verkeleg flytting

en: read %1
nn: lest %1

en: read %1 using a block size of %2
nn: les %1 med ein blokkstorleik på %2

en: real resize
nn: reell endring av storleiken

en: requested end: %1
nn: ønskt slutt: %1

en: requested size: %1 (%2)
nn: ønskt slutt: %1 (%2)

en: requested start: %1
nn: ønskt start: %1

en: resize file system
nn: endra storleiken til filsystemet

en: resize/move %1
nn: endra storleiken til / flytt %1

en: resize/move partition
nn: endra storleiken / flytt partisjonen

en: resizing requires old and new start to be the same
nn: storleiksendringa krev at gammal og ny start er like

en: roll back last transaction
nn: rull tilbake den siste transaksjonen

en: rollback last change to the partition table
nn: rull tilbake den siste endringa i partisjonstabellen

en: run simulation
nn: kjør simulering

en: set partition type on %1
nn: lagra partisjonstypen på %1

en: shrink file system
nn: krymp filsystemet

en: shrink partition from %1 to %2
nn: krymp partisjonen frå %1 til %2

en: size: %1 (%2)
nn: storleik: %1 (%2)

en: the destination is smaller than the source partition
nn: målet er mindre enn kjeldepartisjonen

en: unallocated
nn: ikkje tildelt

en: unformatted
nn: ikkje formatert

en: unknown
nn: ukjend

en: unrecognized
nn: ikkje gjenkjent

en: unused
nn: ubrukt

en: update %1 entry
nn: oppdater oppføringa i %1

en: update boot sector of %1 file system on %2
nn: oppdater oppstartssektoren til %1-filsystemet på %2

en: used
nn: brukt

en: using internal algorithm
nn: brukar intern algoritme

en: using libparted
nn: brukar libparted
