Xfdesktop - en to nb translation catalogue (220 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
nb: Skrivebordsikoner for filer: %s

en:     Desktop Icons:       %s
nb:     Skrivebordsikoner:       %s

en:     Desktop Menu:        %s
nb: Skrivebordsmeny: %s

en: %A at %X
nb: %A kl %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
nb: %s
    Størrelse: %s
    Sist endret: %s

en: %x at %X
nb: %x kl %X

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
nb: <b>%s</b>
    Filtype: %s
    Størrelse: %s

en: <b>Appearance</b>
nb: <b>Utseende</b>

en: <b>Default Icons</b>
nb: <b>Standardikoner</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
nb: <b>Skrivebordsmeny</b>

en: <b>Window List Menu</b>
nb: <b>Vinduslistemeny</b>

en: <b>Workspace %d</b>
nb: <b>Skrivebord %d</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
nb: En vanlig fil med samme navn eksisterer allerede. Vennligst slett eller gi den et nytt navn

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
nb: Avanser til neste skrivebordsbakgrunn på gjeldende arbeidsområde

en: Amount of time before a different background is selected.
nb: Tid før en annen bakgrunn velges.

en: Apply to all _workspaces
nb: Bruk for alle arbeidsområder

en: Arrange Desktop _Icons
nb: Sorter skrivebordsikoner

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
nb: Sorter automatisk alle skrivebordsikoner

en: Automatically select a different background from the current directory.
nb: Automatisk velg en annen bakgrunn fra den valgte mappen.

en: B_utton:
nb: _Knapp:

en: Build options:
nb: Kompileringsvalg:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
nb: Bygd med GTK+ %d.%d.%d, lenket sammen med GTK+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
nb: _Farge:

en: Cause xfdesktop to quit
nb: Sørger for å avslutte xfdesktop

en: Centered
nb: Sentrert

en: Change the _background
nb: Endre _bakgrunnen

en: Choose the folder to select wallpapers from.
nb: Velg mappen som bakgrunnsbilder skal velges fra.

en: Control
nb: Kontroll

en: Copy _Here
nb: _Kopier hit

en: Could not create a new document from the template
nb: Klarte ikke lage nytt dokument fra malen

en: Could not create a new file
nb: Klarte ikke lage ny fil

en: Could not create the desktop folder "%s"
nb: Klarte ikke lage skrivebordsmappen «%s»

en: Could not empty the trash
nb: Klarte ikke tømme papirkurven

en: Create Document Error
nb: Feil ved filopprettelse

en: Create File Error
nb: Feil ved filopprettelse

en: Create _Document
nb: Lag _dokument

en: Create _Folder...
nb: Lag ny _mappe...

en: Create _Launcher...
nb: Lag ny _snarvei...

en: Create _URL Link...
nb: Lag ny _nettlenke...

en: Delete Error
nb: Feil ved sletting

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Desktop Folder Error
nb: Feil med skrivebordsmappe

en: Desktop Settings
nb: Skrivebordsinnstillinger

en: Desktop _Settings...
nb: Skrivebords_innstillinger ...

en: Disable debug messages
nb: Deaktiver feilsøkingsmeldinger

en: Disks and Drives
nb: Disker og stasjoner

en: Display version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Do not wait for a window manager on startup
nb: Ikke vent på vindusbehandler ved oppstart

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
nb: Ønsker du virkelig å fjerne arbeidsområdet %d?
    Merk: Du befinner deg for øyeblikket på arbeidsområdet %d.

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
nb: Ønsker du virkelig å fjerne arbeidsområdet «%s»?
    Merk: Du befinner deg for øyeblikket på arbeidsområdet «%s».

en: E_ject Volume
nb: _Løs ut dataområde

en: Eject Failed
nb: Feilet å løse ut

en: Eject Finished
nb: Utløsing fullført

en: Ejecting device
nb: Løser ut enhet

en: Enable debug messages
nb: Aktiver feilsøkingsmeldinger

en: Error
nb: Feil

en: Failed to eject "%s"
nb: Klarte ikke løse ut «%s»

en: Failed to load the desktop folder
nb: Klarte ikke laste skrivebordsmappen

en: Failed to mount "%s"
nb: Klarte ikke montere «%s»

en: Failed to parse arguments: %s
nb: Klarte ikke å tolke argumentene: %s

en: Failed to run "%s"
nb: Klarte ikke starte «%s»:

en: File Properties Error
nb: Feil i filegenskaper

en: File System
nb: Filsystem

en: File/launcher icons
nb: Fil/snarvei-ikon

en: Filesystem
nb: Filsystem

en: Home
nb: Hjem

en: Horizontal gradient
nb: Horisontal fargeovergang

en: Icon _size:
nb: Ikon_størrelse:

en: Icon _type:
nb: Ikon_type:

en: Image files
nb: Bildefiler

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
nb: Bildevalg er ikke tilgjengelig når bildestil er satt til ingen.

en: Include applications menu on _desktop right click
nb: Vis også programmenyen ved  høyreklikking på _skrivebordet

en: Launch Error
nb: Feil ved programstart

en: Left
nb: Venstre

en: Load Error
nb: Feil ved lasting

en: Middle
nb: Midtre

en: Minimized application icons
nb: Ikoner for minimerte applikasjonerIngen
    Minimerte programikoner
    Fil/snarvei-ikoner

en: Mo_difier:
nb: V_algtast:

en: Mo_ve to Trash
nb: Flytt til papirkurven

en: Modi_fier:
nb: Va_lgtast:

en: Mount Failed
nb: Montering feilet

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
nb: Flytt denne dialogen til skjermen og arbeidsområdet du vil endre innstillingene for.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
nb: Flytt denne dialogen til skjermen du vil endre innstillingene for

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
nb: Flytt denne dialogboksen til arbeidsområdet du vil endre innstillinger for.

en: Network Shares
nb: Nettverksdelinger

en: No templates installed
nb: Ingen maler er installert

en: None
nb: Ingen

en: None of the icons selected support being renamed.
nb: Ingen av de valgte ikonene støtter å gis nytt navn.

en: Open With
nb: Åpne med

en: Open With "%s"
nb: Åpnes med «%s»

en: Open With Other _Application...
nb: Åpne med et annet _Program

en: Other Devices
nb: Andre enheter

en: P_roperties...
nb: _Egenskaper

en: Paste Into Folder
nb: Lim inn i mappe

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Rapporter feil til <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
nb: Vis menyen (ved gjeldende pekerposisjon)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
nb: Vis vinduslisten (ved gjeldende pekerposisjon)

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
nb: Velger et annet bilde fra samme mappe tilfeldig når bakgrunnsbilde er satt til syklus.

en: Reload all settings
nb: Last inn innstillinger på ny

en: Removable Devices
nb: Avmonterbare enheter

en: Removable Volume
    Mounted in "%s"
    %s left (%s total)
nb: Avmonterbart volum
    Montert på «%s»
    %s ledig (%s totalt)

en: Removable Volume
    Not mounted yet
nb: Avmonterbart volum
    Ikke montert

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove Workspace %d
nb: Fjern arbeidsområde %d

en: Remove Workspace '%s'
nb: Fjern arbeidsområde «%s»

en: Rename Error
nb: Feil ved endring av navn

en: Right
nb: Høyre

en: SOCKET ID
nb: SOKKEL-ID

en: Scaled
nb: Skalert

en: Select First Color
nb: Velg første farge

en: Select Second Color
nb: Velg farge nummer to

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
nb: Velg dette alternativet for at filer på skrivebordet der innholdet kan forhåndsvises som automatisk genererte miniatyrikoner.

en: Set desktop background and menu and icon behavior
nb: Sett bakgrunnsbilde og innstillinger for menyen og ikoner

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandlersokkel

en: Sh_ow application icons in menu
nb: Vis pr_ogramikoner i menyen

en: Show _application icons in menu
nb: Vis pro_gramikoner i menyen

en: Show _window list menu on desktop middle click
nb: Vis _vindusliste ved å klikke på midtre museknapp

en: Show a_dd and remove workspace options in list
nb: Vis valg for till_egg til og fjerning av arbeidsområde i listen

en: Show hidden files on the desktop
nb: Vis skjulte filer på skrivebordet

en: Show icon tooltips. Size:
nb: Visning av ikoner for verktøystips. Størrelse:

en: Show s_ticky windows only in active workspace
nb: Vis _faste vinduer kun i aktivt arbeidsområde

en: Show t_humbnails
nb: Vis _miniatyrbilder

en: Show workspace _names in list
nb: Vis skrivebords_navn i liste

en: Single _click to activate items
nb: _Enkeltklikk for å aktivere elementer

en: Size of the tooltip preview image.
nb: Størrelsen på verktøytipsets forhåndsvisnings-bilde.

en: Solid color
nb: Ensfarget

en: Spanning Screens
nb: Spenn over flere skjermer

en: Spanning screens
nb: Spenn over flere skjermer

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
nb: Angir den «høyre» eller «nederste» fargen i fargeovergangen.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
nb: Angir ensfarget farge eller den «venstre» eller «øverste» fargen for fargeovergangen.

en: Specify how often the background will change.
nb: Angi hvor ofte bakgrunnen vil endres.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
nb: Angi hvordan bildet vil bli endret for å passe til skjermen.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
nb: Velger stil for bakgrunnsfargen til bakgrunnsbildet.

en: St_yle:
nb: St_il:

en: Stretched
nb: Strukket

en: The Xfce development team. All rights reserved.
nb: Xfce utviklingsteam. Alle rettigheter reservert.

en: The application chooser could not be opened
nb: Applikasjonsvelgeren kunne ikke åpnes

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
nb: Enheten «%s» har blitt trygt fjernet i fra systemet.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
nb: Enheten «%s» løses ut. Dette kan ta litt tid

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
nb: Enheten «%s» avmonteres av systemet. Ikke fjern mediet eller frakoble enheten

en: The file could not be opened
nb: Filen kunne ikke åpnes

en: The file could not be renamed
nb: Filen kunne ikke gis nytt navn

en: The file properties dialog could not be opened
nb: Filegenskapsvindu kunne ikke åpnes

en: The file transfer could not be performed
nb: Filoverføringen kunne ikke gjennomføres

en: The files could not be renamed
nb: Filene kunne ikke gis nytt navn

en: The folder could not be opened
nb: Mappen kunne ikke åpnes

en: The requested operation could not be completed
nb: Den forespurte handlingen kan ikke fullføres

en: The selected files could not be deleted
nb: De valgte filene kunne ikke slettes

en: The selected files could not be moved to the trash
nb: De valgte filene kunne ikke flyttes til papirkurven

en: The selected files could not be trashed
nb: Valgte filer kunne ikke kastes

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
nb: Det må skrives data til enheten «%s» før den kan fjernes. Ikke fjerne mediet eller frakoble enheten

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
nb: Denne funksjonen krever en filutforskertjeneste tilgjengelig (så som den som tilbys av Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
nb: Denne funksjonen krever en papirkurvtjeneste tilgjengelig (så som den som tilbys av Thunar).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
nb: Dette er %s versjon %s, kjørende på Xfce %s.

en: Tiled
nb: Flislegg

en: Today at %X
nb: Idag kl %X

en: Transfer Error
nb: Overføringsfeil

en: Transparent
nb: Gjennomsiktig

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Trash Error
nb: Papirkurvfeil

en: Trash contains %d items
nb: Papirkurven inneholde %d elementer

en: Trash contains one item
nb: Papirkurven inneholder ett element

en: Trash is empty
nb: Parpirkurven er tom

en: Type '%s --help' for usage.
nb: Skriv '%s --help' for hjelp

en: Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
nb: Type: %s
    Størrelse: %s
    Sist endret: %s

en: Unable to contact settings server
nb: Klarte ikke få kontakt med Xfce innstillingstjenesten

en: Unable to launch "%s":
nb: Kunne ikke starte «%s»:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
nb: Klarte ikke å starte «exo-desktop-item-edit», som er påkrevet for opprette eller redigere snarveier og lenker på skrivebordet.

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unmount Finished
nb: Amontering fullført

en: Unmounting device
nb: Avmonterer enhet

en: Use _submenus for the windows in each workspace
nb: Bruk _undermenyer for vinduer i hvert arbeidsområde

en: Use custom _font size:
nb: Valgfri s_kriftstørrelse:

en: Version information
nb: Versjonsinformasjon

en: Vertical gradient
nb: Vertikal fargeovergang

en: Wallpaper for %s
nb: Skrivebordsbakgrunn for %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
nb: Skrivebordsbakgrunn for %s på skjerm %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
nb: Skrivebordsbakgrunn for %s på skjerm %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
nb: Skrivebordsbakgrunn for skjerm %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
nb: Skrivebordsbakgrunn for skjerm %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
nb: Min skrivebordsbakgrunn

en: Window List
nb: Vindusliste

en: Writing data to device
nb: Skriver data til enhet

en: Yesterday at %X
nb: I går kl %X

en: Zoomed
nb: Skaler

en: _Add Workspace
nb: _Legg til skrivebord

en: _Applications
nb: _Programmer

en: _Background
nb: _Bakgrunn

en: _Button:
nb: _Knapp:

en: _Edit Launcher
nb: _Endre programstarter

en: _Edit desktop menu
nb: _Rediger skrivebordsmeny

en: _Empty File
nb: _Tom fil

en: _Empty Trash
nb: _Tøm papirkurven

en: _Execute
nb: _Kjør

en: _Folder:
nb: _Mappe:

en: _Icons
nb: _Ikoner

en: _Link Here
nb: _Lenke hit

en: _Menus
nb: _Menyer

en: _Mount Volume
nb: _Monter dataområde

en: _Move Here
nb: _Flytt hit

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Open With "%s"
nb: _Åpnes med «%s»

en: _Open all
nb: _Åpne alle

en: _Open in New Window
nb: _Åpne i nytt vindu

en: _Random Order
nb: _Tilfeldig rekkefølge

en: _Remove Workspace %d
nb: _Fjern skrivebordet %d

en: _Remove Workspace '%s'
nb: _Fjern skrivebordet '%s'

en: _Rename...
nb: _Gi nytt navn...

en: _Unmount Volume
nb: _Avmonter enhet

en: _Window Actions
nb: _Vindushandlinger

en: at start up
nb: ved oppstart

en: chronologically
nb: kronologisk

en: disabled
nb: deaktivert

en: enabled
nb: aktivert

en: every day
nb: hver dag

en: every hour
nb: hver time

en: in hours:
nb: i timer:

en: in minutes:
nb: i minutter:

en: in seconds:
nb: i sekunder:
