Exo - en to nb translation catalogue (253 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
nb:        %s [opsjoner] --build-list [[navn fil]...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
nb:   --build-list      Parse (navn, fil) par

en:   --extern          Generate extern symbols
nb:   --extern          Generer eksterne symboler

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
nb:   --launch TYPE [PARAMETRE...]        Start det prefererte programmet av
                                          TYPE med valgfrie PARAMETRE, hvor
                                          TYPE er en av følgende typer.

en:   --name=identifier C macro/variable name
nb:   --name=identifikator C makroo/variabelnavn

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
nb: --output=filnavn Skriv generert c-kilde til angitt fil

en:   --static          Generate static symbols
nb:   --static          Generer statiske symboler

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
nb:   --strip-comments  Fjern kommentarer fra XML filer

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
nb:   --strip-content   Fjern nodeinnhold fra XML filer

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
nb:   --working-directory MAPPE           Standard arbeidsmappe for programmer
                                          ved bruk av --launch opsjonen.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
nb:   -?, --help                          Skriv ut denne meldingen og avslutt

en:   -V, --version                       Print version information and exit
nb:   -V, --version                       Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en:   -V, --version     Print version information and exit
nb:   -V, --version     Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en:   -h, --help        Print this help message and exit
nb:   -h, --help        Skriv ut denne hjelpen og avslutt

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
nb:   WebBrowser       - Preferert nettleser.
      MailReader       - Preferert epostleser.
     FileManager - Preferert Filbehandler
     TerminalEmulator - Preferert teminalemulator.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
nb: %s (Xfce %s)
    
    Opphavsrettt (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Alle rettigheter reservert.
    
    Skrevet av Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Bygget med Gtk+-%d.%d.%d, kjører Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Rapporter feil til <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
nb: %s kommer med ABSOLUTT INGEN GARANTI,
    Du kan redistribuere kopier av %s under betingelsene i
    GNU Lesser General Public Lisens som ligger i %s kildekodedistribusjonen.

en: Action Icons
nb: Handlingsikoner

en: Active
nb: Aktiv

en: Active item border color
nb: Aktivt element kantfarge

en: Active item fill color
nb: Aktivt element fyllfarge

en: Active item index
nb: Aktivt element indeks

en: Active item text color
nb: Aktivt element tekstfarge

en: All Files
nb: Alle filer

en: All Icons
nb: Alle ikoner

en: Animations
nb: Animasjoner

en: Application Chooser Button
nb: Programvelgerknapp

en: Application Icons
nb: Programikoner

en: Block Device
nb: Blokkfil

en: Browse the file system
nb: Bla gjennom filsystemet

en: Browse the file system to choose a custom command.
nb: Bla gjennom filsystemet for å velge kommando.

en: Browse the web
nb: Surfe på nettet

en: C_omment:
nb: K_ommentar:

en: C_reate
nb: _Lag ny

en: Caja File Manager
nb: Caja Filbehandler

en: Character Device
nb: Karakterenhet

en: Choose Preferred Application
nb: Velg preferert program

en: Choose a custom File Manager
nb: Sett en selvvalgt filbehandler

en: Choose a custom Mail Reader
nb: Velg din egen epostleser

en: Choose a custom Terminal Emulator
nb: Velg din egen terminalemulator

en: Choose a custom Web Browser
nb: Velg din egen nettleser

en: Choose filename
nb: Velg filnavn

en: Claws Mail
nb: Claws Epost

en: Clear search field
nb: Tøm søkefelt

en: Column Spacing
nb: Kolonne mellomrom

en: Column spacing
nb: Kolonnemellomrom

en: Comm_and:
nb: Komm_ando.

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
nb: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Alle rettigheter reservert.
    
    Skrevet av Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
nb: Lag mappe

en: Create Launcher
nb: Lag ny snarvei

en: Create Launcher <b>%s</b>
nb: Lag ny snarvei <b>%s</b>

en: Create Link
nb: Lag ny lenke

en: Create a new desktop file in the given directory
nb: Lag en ny desktop-fil i gitt katalog

en: Cursor item border color
nb: Pekerelement kantfarge

en: Cursor item fill color
nb: Pekerelement fyllfarge

en: Cursor item text color
nb: Pekerelement tekstfarge

en: Customize Toolbar...
nb: Tilpass verktøylinje ...

en: Debian X Terminal Emulator
nb: Debian X Terminalemulator

en: Device Icons
nb: Enhetsikoner

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
nb: Dra et element til verktøylinjen for å legge til, eller fra verktøylinjen til elementlisten for å fjerne det

en: Edit Directory
nb: Rediger mappe

en: Edit Launcher
nb: Rediger snarvei

en: Edit Link
nb: Rediger lenke

en: Emblems
nb: Emblemer

en: Emoticons
nb: Smileys

en: Enable Search
nb: Tillat søk

en: Enlightened Terminal Emulator
nb: Enlightened Terminalemulator

en: Epiphany Web Browser
nb: Epiphany nettleser

en: Executable Files
nb: Kjørbare filer

en: Failed to create "%s".
nb: Klarte ikke lage "%s".

en: Failed to execute default File Manager
nb: Klarte ikke starte standard filbehandler

en: Failed to execute default Mail Reader
nb: Klarte ikke starte standard epostleser

en: Failed to execute default Terminal Emulator
nb: Klarte ikke starte standard terminalemulator

en: Failed to execute default Web Browser
nb: Klarte ikke starte standard nettleser

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
nb: Klarte ikke å starte preferert program for kategorien "%s".

en: Failed to load contents from "%s": %s
nb: Klarte ikke laste innholdet fra "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
nb: Klarte ikke laste bilde "%s": Ukjent årsak, antakeligvis er filen korrupt.

en: Failed to open "%s".
nb: Klarte ikke åpne "%s".

en: Failed to open %s for writing
nb: Klarte ikke åpne %s for skriving

en: Failed to open URI "%s".
nb: Klarte ikke åpne URI "%s".

en: Failed to open display
nb: Klarte ikke åpne skjerm

en: Failed to open file "%s": %s
nb: Klarte ikke åpne filen "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
nb: Klarte ikke tolke innholdet i "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
nb: Klarte ikke lese fra file "%s": %s

en: Failed to save "%s".
nb: Klarte ikke lagre "%s".

en: Failed to set default File Manager
nb: Klarte ikke sette preferert filbehandler

en: Failed to set default Mail Reader
nb: Klarte ikke sette standard epostleser

en: Failed to set default Terminal Emulator
nb: Klarte ikke sette standard terminalemulator

en: Failed to set default Web Browser
nb: Klarte ikke sette standard nettleser

en: File "%s" has no type key
nb: Filen "%s" har ingen typenøkkel

en: File Manager
nb: Filbehandler

en: File Type Icons
nb: Filtypeikoner

en: File location is not a regular file or directory
nb: Filplassering er ikke en fil eller en mappe

en: Folder
nb: Mappe

en: Follow state
nb: Følg tilstand

en: GIcon
nb: GIkon

en: GNOME Terminal
nb: GNOME terminal

en: Galeon Web Browser
nb: Galeon nettleser

en: Homogeneous
nb: Homogen

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
nb: Hvordan tekst og ikoner for hvert element er posisjonert i forhold til hverandre

en: Icon
nb: Ikon

en: Icon Bar Model
nb: Ikon verktøylinje modell

en: Icon View Model
nb: Ikonvisningsmodell

en: Icon column
nb: Ikonkolonne

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
nb: Hvis du ikke angir --launch opsjonen vil exo-open åpne alle spesifiserte
    Url'er med deres prefererte Url håndterere. Hvis du spesifierer --launch
    opsjonen kan du velge hvilket preferert program du vil kjøre og i tillegg
    sende parametre til programmet (feks for terminalemulatoren kan du sende
    kommandoene som skal kjøres i terminalvinduet).

en: Image Files
nb: Bildefiler

en: Invalid helper type "%s"
nb: Ugyldig hjelpertype "%s"

en: Konqueror Web Browser
nb: Konqueror nettleser

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
nb: Start standard hjelper av TYPE med valgfritt PARAMETER, hvor TYPE er en av følgende verdier.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
nb: Oppstart av desktop filer er ikke støttet når %s er kompilert uten GIO-Unix funksjoner.

en: Layout mode
nb: Utseendemodus

en: Links Text Browser
nb: Links tekstnettleser

en: Location Icons
nb: Plasseringsikoner

en: Lynx Text Browser
nb: Lynx tekstnettleser

en: Mail Reader
nb: Epostleser

en: Margin
nb: Marg

en: Markup column
nb: Merke kolonne

en: Menu Icons
nb: Menyikoner

en: Model column to search through when searching through item
nb: Modellkolonne å søke gjennom ved søk etter element

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
nb: Modellkolonne brukt til å motta absolutt sti til billedfilen som skal tegnes

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
nb: Modellkolonne som pixbuf hentes fra

en: Model column used to retrieve the text from
nb: Modellkolonne some tekst hentes fra

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
nb: Modellkolonne brukt for å hente tekst om Pango benyttes

en: Model for the icon bar
nb: Modell for ikonverktøylinjen

en: Mozilla Browser
nb: Mozilla nettleser

en: No application selected
nb: Ingen program valgt

en: No command specified
nb: Ingen kommando er angitt

en: No file selected
nb: Ingen fil er valgt

en: No file/folder specified
nb: Ingen fil/mappe er angitt

en: No helper defined for "%s".
nb: Ingen hjelper definert for "%s".

en: No icon
nb: Uten ikon

en: Number of columns
nb: Antall kolonner

en: Number of columns to display
nb: Vis antall kolonner

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
nb: Åpne preferert programkonfigurasjonsvindu

en: Opera Browser
nb: Opera nettleser

en: Options:
nb: Valg:

en: Orientation
nb: Orientering

en: PCMan File Manager
nb: PCMan Filbehandler

en: Perl Scripts
nb: Perlskript

en: Pixbuf column
nb: Pixbufkolonne

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
nb: Velg din prefererte filbehandler
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
nb: Velg din prefererte epostleser nå
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
nb: Velg din prefererte teminalemulator nå
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
nb: Velg din prefererte nettleser nå
    og klikk OK for å fortsette.

en: Please report bugs to <%s>.
nb: Rapporter programfeil til <%s>.

en: Preferred Applications
nb: Prefererte programmer

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
nb: Prefererte programmer (Nettleser, epostleser og terminalemulering)

en: Preset URL when creating a link
nb: Standard Url for nye lenker

en: Preset command when creating a launcher
nb: Standard kommando for nye snarveier

en: Preset comment when creating a desktop file
nb: Standard kommentar for nye desktop-filer

en: Preset icon when creating a desktop file
nb: Standard ikon for nye dekstop-filer

en: Preset name when creating a desktop file
nb: Standard navn for nye desktop-filer

en: Press left mouse button to change the selected application.
nb: Bruk venstre museknapp for å endre valgt program.

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Print version information and exit
nb: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Python Scripts
nb: Pythonscript

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
nb: Start standardhjelper av TYPE, hvor TYPE er en av følgende verdier:åå

en: Read your email
nb: Les epost

en: Render differently based on the selection state.
nb: Tegn forskjellig basert på valgt tilstand.

en: Reorderable
nb: Kan forandre rekkefølge

en: Restart command
nb: Omstart kommando

en: Rodent File Manager
nb: Rodent Filbehandler

en: Row Spacing
nb: Radmellomrom

en: Row spacing
nb: Radmellomorom

en: Ruby Scripts
nb: Rubyskript

en: Run in _terminal
nb: Kjør i _terminal

en: SOCKET ID
nb: SOKKEL-ID

en: Search Column
nb: Søkekolonne

en: Select _icon from:
nb: Velg _ikon fra:

en: Select a working directory
nb: Velg arbeidsmappe

en: Select an Application
nb: Velg et program

en: Select an icon
nb: Velg et ikon

en: Select application
nb: Velg program

en: Select default applications for various services
nb: Velg standardprogram for forskjellige oppgaver

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
nb: Velg dette valget for å aktivere oppstartsvarsel når kommandoen kjøres fra filbehandleren eller fra menyen. Ikke alle programmer støtter oppstartsvarsel.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
nb: Velg denne for å kjøre kommandoen i et terminalvindu.

en: Selection mode
nb: Velgermodus

en: Separator
nb: Skille

en: Session restart command
nb: Økt omstartkommando

en: Settings manager socket
nb: Innstillingsbehandlersokkel

en: Shell Scripts
nb: Skallskript

en: Single Click
nb: Enkeltklikk

en: Single Click Timeout
nb: Enkeltklikk tidsgrense

en: Socket
nb: sokkel

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
nb: Mellomrom som legges langs kantene for ikonvisning

en: Space which is inserted between cells of an item
nb: Mellomrom som brukes mellom celler i et element

en: Space which is inserted between grid column
nb: Mellomrom som plasseres mellom kolonnegitter

en: Space which is inserted between grid rows
nb: Mellomrom benyttet mellom rutenettrader

en: Spacing
nb: Mellomrom

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard filbehandler i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard epostleser i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard teminalemulering i Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
nb: Velg programmet du ønsker å bruke som
    standard nettleser i Xfce:

en: Status Icons
nb: Statusikoner

en: Terminal Emulator
nb: Terminalemulator

en: Text column
nb: Tekstkolonne

en: Text for I_mportant Icons
nb: Tekst for _viktige ikoner

en: Text for _All Icons
nb: Tekst for _alle ikoner

en: The GIcon to render.
nb: GIkonet som skal tegnes.

en: The amount of space between two consecutive columns
nb: Mengden rom mellom to påfølgende kolonner

en: The amount of space between two consecutive rows
nb: Mengden rom mellom to påfølgende rader

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
nb: Tiden det tar før et element under musepekeren blir valgt automatisk i enkeltklikkmodus.

en: The file "%s" contains no data
nb: Filen "%s" inneholder ingen data

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
nb: Følgende TYPE-r er støttet for --launch og --query kommandoene:
    
      WebBrowser       - Ønsket nettleser.
      MailReader       - Ønsket e-postleser.
     FileManager - Ønsket filbehandler.
     TerminalEmulator - Ønsket teminalemulator.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
nb: Følgende typer er støttet for --launch kommandoen:

en: The icon to render.
nb: Ikonet som skal tegnes

en: The layout mode
nb: Utseendemodus

en: The model for the icon view
nb: Modellen for ikonvisning

en: The orientation of the iconbar
nb: Orientering av ikonverktøylinje

en: The selection mode
nb: Velgermodus

en: The size of the icon to render in pixels.
nb: Størrelsen på ikonet som skal tegnes angitt i piksler.

en: The width used for each item
nb: Bredde brukt for hvert element

en: Toolbar _Style
nb: Verktøylinje _stil

en: Type '%s --help' for usage.
nb: Skriv '%s --help' for bruksinstruksjoner

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
nb: Type desktop-fil som skal lages (program eller lenke)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
nb: Klarte ikke detektere URI-schema for "%s".

en: Uncategorized Icons
nb: Ikke kategoriserte ikoner

en: Unsupported desktop file type "%s"
nb: Ikke støttet desktop-filtype "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
nb: Bruk: %s [opsjoner] [fil]

en: Usage: exo-open [URLs...]
nb: Bruk: exo-open [url'er...]

en: Use _startup notification
nb: Bruk _oppstartsvarsel

en: Use a custom application which is not included in the above list.
nb: Bruk selvvalgt program som ikke ligger i listen ovenfor

en: Use the command line
nb: Bruk kommandlinjen

en: View allows user to search through columns interactively
nb: Tillat bruker å søke gjennom kolonner interaktivt

en: View is reorderable
nb: Visning kan forandre rekkefølge

en: W3M Text Browser
nb: W3M tekstnettleser

en: Web Browser
nb: Nettleser

en: Whether the children should be all the same size
nb: Om alle underoppføringer skal være samme størrelse

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
nb: Om elementene i visningen kan aktiveres med enkeltklikk

en: Width for each item
nb: Bredde for hvert element

en: Window group
nb: Vindusgruppe

en: Window group leader
nb: Vindu gruppeleder

en: Working _Directory:
nb: Arbei_dsmappe:

en: Xfe File Manager
nb: Xfe Filbehandler

en: [FILE|FOLDER]
nb: [FIL|MAPPE]

en: _Add a new toolbar
nb: _Legg til ny verktøylinje

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Desktop Default
nb: _Skrivebordstandard

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Icon:
nb: _Ikon:

en: _Icons only
nb: Bare _ikoner

en: _Internet
nb: _Internett

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Open
nb: _Åpne

en: _Other...
nb: _Andre ...

en: _Remove Toolbar
nb: _Fjerne verktøylinje

en: _Save
nb: _Lagre

en: _Search icon:
nb: _Søkeikon:

en: _Text only
nb: Bare _tekst

en: _URL:
nb: _Url:

en: _Utilities
nb: _Verktøy

en: size
nb: størrelse
