Xfce Apps - en to ms translation catalogue (378 entries)

en: Ad_vanced
ms: _Lanjutan

en: All Files
ms: Semua Fail

en: Allow bold te_xt
ms: Benarkan te_ks tebal

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
ms: Benarkan terminal memainkan bunyi untuk menunjukkan ada peristiwa berlaku.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
ms: Benarkan terminal menggunakan keupayaan WM untuk pembayang penting yang menunjukkan ada peristiwa berlaku.

en: Always
ms: Sentiasa

en: Always keep window on _top
ms: Sentiasa kekalkan tetingkap di_atas

en: Appearance and Animation
ms: Penampilan dan Animasi

en: Arabic
ms: Arab

en: Armenian
ms: Armenia

en: Auto-detect
ms: Kesan-sendiri

en: Auto-hi_de mouse pointer
ms: Auto-semb_unyi penuding tetikus

en: Automatically _copy selection to clipboard
ms: _Salin pemilihan secara automatik ke dalam papan keratan

en: B_old text color:
ms: Warna teks t_ebal:

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Background image
ms: Imej latar belakang

en: Baltic
ms: Baltik

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Black
ms: Hitam

en: Black on White
ms: Hitam dengan Putih

en: Block
ms: Blok

en: Blue
ms: Biru

en: Brown / Yellow
ms: Coklat / Kuning

en: C_ase sensitive
ms: Sensitif _kata

en: C_ustom command:
ms: Perintah s_uai:

en: Cell spacing:
ms: Jarak sel:

en: Celtic
ms: Celt

en: Centered
ms: Ditengah

en: Central European
ms: Eropah Tengah

en: Chinese Simplified
ms: Cina Mudah

en: Chinese Traditional
ms: Cina Tradisional

en: Choose Terminal Font
ms: Pilih Fon Terminal

en: Choose background color
ms: Pilih warna latar belakang

en: Choose bold font color
ms: Pilih warna fon tebal

en: Choose cursor background color
ms: Pilih warna latar belakang kursor

en: Choose cursor foreground color
ms: Pilih warna latar hadapan kursor

en: Choose tab activity color
ms: Pilih warna aktiviti tab

en: Choose text color
ms: Pilih warna teks

en: Choose text selection background color
ms: Pilih warna latar belakang pemilihan teks

en: Choose text selection foreground color
ms: Pilih warna latar hadapan pemilihan teks

en: Close
ms: Tutup

en: Close Other Ta_bs
ms: Tutup Ta_b Lain

en: Close T_ab
ms: Tutup T_ab

en: Close _Window
ms: Tutup T_etingkap

en: Close all tabs?
ms: Tutup semua tab?

en: Close tab?
ms: Tutup tab?

en: Close this tab
ms: Tutup tab ini

en: Close window?
ms: Tutup tetingkap?

en: Co_mpatibility
ms: Ke_serasian

en: Color Selector
ms: Pemilih Warna

en: Command
ms: Perintah

en: Compatibility
ms: Keserasian

en: Compose Email
ms: Gubah Emel

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
ms: Anggap aksara berikut
    sebahagian dari _perkataan
    bila di dwi-klik:

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
ms: Kawal sama ada teks dalam terminal dibenarkan berkelip ketika kod escape '\e[5m' digunakan.

en: Copy Email Address
ms: Salin Alamat Emel

en: Copy Link Address
ms: Salin Alamat Pautan

en: Copy _Input To All Tabs...
ms: Salin _Input Ke Semua Tab...

en: Copy _Input:
ms: Salin _Input:

en: Copy as _HTML
ms: Salin sebagai _HTML

en: Copy input
ms: Salin input

en: Copy to clipboard
ms: Salin ke papan keratan

en: Copy to clipboard as HTML
ms: Salin ke papan keratan sebagai HTML

en: Cu_rsor color:
ms: Warna k_ursor:

en: Cursor
ms: Kursor

en: Cursor blinks
ms: Kerlipan kursor

en: Cursor shape:
ms: Bentuk kursor:

en: Custom Colors
ms: Warna Suai

en: Cyan
ms: Sian

en: Cyrillic
ms: Cyril

en: D_uration:
ms: _Jangkamasa:

en: Dark Gray
ms: Kelabu Gelap

en: Dark Pastels
ms: Pastel Hitam

en: Default (%s)
ms: Lalai (%s)

en: Default character e_ncoding:
ms: Pe_ngekodan aksara lalai:

en: Default geometry:
ms: Geometri lalai:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
ms: Lumpuhkan kekunci pintasan tetingkap _bentuan (F1 adalah lalai)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
ms: Lumpuhkan semua kekunci capaian me_nu (seperti Alt+f)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
ms: Lumpuhkan kekunci pintasan me_nu (F10 adalah lalai)

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Display _borders around new windows
ms: Papar se_mpadan disekeliling tetingkap baharu

en: Display _menubar in new windows
ms: Papar palang _menu dalam tetingkap baharu

en: Display _toolbar in new windows
ms: Papar palang ala_t dalam tetingkap baharu

en: Display help contents
ms: Papar kandungan bantuan

en: Display mismatch
ms: Paparan tidak sepadan

en: Do _not ask me again
ms: Janga_n tanya saya lagi

en: Double Click
ms: Dwi Klik

en: Down
ms: Turun

en: Drop-do_wn
ms: Lepas-bawah

en: Drop-down Terminal
ms: Terminal Lepas-bawah

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
ms: Benarkan pilihan ini untuk membolehkan aplikasi berjalan dibawah tetingkap terminal untuk guna teks tebal.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
ms: Benarkan pilihan ini untuk membolehkan jujukan escape seperti '\e[1;35m' untuk tukarkan teks ke warna terang selain dari ditebalkan. Jika dilumpuhkan, warna teks masih sama.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
ms: Benarkan pilihan ini untuk tetapkan warna tebal suai. Jika dilumpuhkan warna teks akan digunakan.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
ms: Benarkan pilihan ini untuk tetapkan warna latar belakang dan teks suai untuk kursor. Jika lumpuhkan latar belakang dan warna teks akan disongsangkan.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
ms: Benarkan pilihan ini untuk tetapkan warna latar belakang dan teks suai pemilihan. Jika lumpuhkan latar belakang dan warna teks akan disongsangkan.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
ms: Benarkan pilihan ini untuk tunjuk palang menu dalam tetingkap terminal yang baharu dicipta.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
ms: Benarkan pilihan ini untuk tunjuk palang alat dalam tetingkap terminal yang baharu dicipta.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
ms: Benarkan pilihan ini untuk tunjuk hiasan tetingkap disekeliling tetingkap terminal yang baharu dicipta.

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
ms: Benarkan pilihan ini untuk guna fon monspace menyeluruhi-sistem.

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
ms: Benarkan anda menekan mana-mana kekunci pada papan kekunci untuk menatal bawah tetingkap terminal ke makluman perintah.

en: Encoding
ms: Pengekodan

en: Enter the text to be copied to all tabs
ms: Masukkna teks yang mahu disalin ke semua tab

en: Enter the title for the current terminal tab
ms: Masukkan tajuk untuk tab terminal semasa

en: Erase TTY
ms: Padam TTY

en: Escape sequence
ms: Jujukan Escape

en: Failed to connect to session manager: %s
ms: Gagal menyambung ke pengurus sesi: %s

en: Failed to create the regular expression
ms: Gagal mencipta ungkapan nalar

en: Failed to execute child
ms: Gagal lakukan anak

en: Failed to open the URL '%s'
ms: Gagal membuka URL '%s'

en: Failed to save terminal contents
ms: Gagal menyimpan kandungan terminal

en: Failed to set encoding %s
ms: Gagal tetapkan pengekodan %s

en: Find
ms: Cari

en: Find Ne_xt
ms: Cari Be_rikutnya

en: Find Pre_vious
ms: Cari Ter_dahulu

en: Font
ms: Fon

en: General
ms: Am

en: General Options
ms: Pilihan Am

en: Georgian
ms: Georgia

en: Goes after initial title
ms: Pergi selepas tajuk awalan

en: Goes before initial title
ms: Pergi sebelum tajuk awalan

en: Greek
ms: Yunani

en: Green
ms: Hijau

en: Green on Black
ms: Hijau dengan Hitam

en: He_ight:
ms: T_inggi:

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Help
ms: Bantuan

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
ms: Jika dilumpuhkan, URL boleh dibuka dengan Ctrl + butang kiri tetikus.

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
ms: Jika dilumpuhkan, tab baharu akan dibuka di bahagian paling kanan.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
ms: Jika dibenarkan, pintasan untuk buka dan besarkan tetingkap akan berikan fokus, berbanding menutupnya, jika ia sebelum ini kehilangan fokus

en: Image Files
ms: Fail Imej

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
ms: Argumen bagi pilihan  "--dynamic-title-mode" tidak sah: %s

en: Invalid geometry string "%s"
ms: Rentetan geometri "%s" tidak sah

en: Isn't displayed
ms: Tidak dipapar

en: Japanese
ms: Jepun

en: Keep window open when it loses focus
ms: Kekalkan tetingkap terbuka bila ia kehilangan fokus

en: Korean
ms: Korea

en: L_eft
ms: K_iri

en: Light Blue
ms: Biru Cair

en: Light Cyan
ms: Sian Cair

en: Light Gray
ms: Kelabu Cair

en: Light Green
ms: Hijau Cair

en: Light Magenta
ms: Magenta Cair

en: Light Red
ms: Merah Cair

en: Load Presets...
ms: Muat Praset...

en: Match _entire word only
ms: Padan k_eseluruhan kata sahaja

en: Match as _regular expression
ms: Padan sebagai ungkapan _nalar

en: Misc
ms: Pelbagai

en: Move Tab _Left
ms: Alih Tab Ke K_iri

en: Move Tab _Right
ms: Alih Tab Ke K_anan

en: Move to monitor with poi_nter
ms: Alih ke monitor dengan pen_uding

en: Narrow
ms: Sempit

en: Never
ms: Tidak sesekali

en: None (use solid color)
ms: Tiada (guna warna tegar)

en: Note: Ctrl+click for color editor.
ms: Perhatian: Ctrl+klik untuk penyunting warna.

en: OPTION
ms: PILIHAN

en: On the left side
ms: Disebelah kiri

en: On the right side
ms: Disebelah kanan

en: Open Link
ms: Buka Pautan

en: Open T_erminal
ms: Buka T_erminal

en: Open _Tab
ms: Buka _Tab

en: Open a dialog to specify the color
ms: Buka dialog untuk nyatakan warna

en: Open a new terminal tab
ms: Buka tab terminal baharu

en: Open a new terminal window
ms: Buka tetingkap terminal baharu

en: Open new tab to the _right of the active tab
ms: Buka tab baharu ke sebelah _kanan tab aktif

en: Open the preferences dialog
ms: Buka dialog keutamaan

en: Opening New Windows
ms: Membuka Tetingkap Baharu

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
ms: Pilihan "%s" perlu nyatakan warna sebagai parameternya

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
ms: Pilihan "--command/-e" perlu nyatakan perintah untuk jalankan sebagai parameternya

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
ms: Pilihan "--default-display" perlu nyatakan papara Xlalai sebagai parameternya

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
ms: Pilihan "--default-working-directory" perlu nyatakan direktori kerja lalai sebagai parameternya

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
ms: Pilihan "--display" perlu nyatakan paparan X sebagai parameternya

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
ms: Pilihan "--dynamic-title-mode" perlu nyatakan mod tajuk dinamik sebagai parameternya

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
ms: Pilihan "--execute/-x" perlu nyatakan perintah untuk jalankan baki baris perintah

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
ms: Pilihan "--font" perlu nyatakan nama fon sebagai parameternya

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
ms: Pilihan "--geometri" perlu nyatakan geometri tetingkap sebagai parameternya

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
ms: Pilihan "--icon/-I" perlu nyatakan nama ikon atau nama fail sebagai parameternya

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
ms: Pilihan "--initial-title" perlu nyatakan tajuk awalan sebagai parameternya

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
ms: Pilihan "--role" perlu nyatakan peranan tetingkap sebagai parameternya

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
ms: Pilihan "--sm-client-id" perlu nyatakan id sesi unik sebagai parameternya

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
ms: Pilihan "--startup-id" perlu nyatakan id permulaan sebagai parameternya

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
ms: Pilihan "--title/-T" perlu nyatakan tajuk sebagai parameternya

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
ms: Pilihan "--working-directory" perlu nyatakan direktori kerja sebagai parameternya

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
ms: Pilihan "--zoom" perlu nyatakan zum (%d .. %d) sebagai parameternya

en: Other
ms: Lain-lain:

en: Palette
ms: Palet

en: Paste _Selection
ms: Tampal Pe_milihan

en: Paste from clipboard
ms: Tampal dari papan keratan

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Position
ms: Kedudukan

en: Pr_eferences...
ms: K_eutamaan...

en: Presets
ms: Praset

en: Re_wrap terminal contents on resize
ms: Balut semula kandungan terminal apabila saiz semula

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
ms: Data warna tidak sah diterima: Format (%d) atau panjang (%d) salah

en: Red
ms: Merah

en: Replaces initial title
ms: Ganti tajuk awalan

en: Rese_t
ms: T_etap semula

en: Reset
ms: Tetap Semula

en: Reset cell spacing values to defaults
ms: Tetap semula nilai jarak ke lalai

en: Reset double click options to defaults
ms: Tetap semula pilihan dwi-klik ke lalai

en: Reset tab activity _indicator after
ms: Tetap semula pe_nunjuk aktiviti selepas

en: Right
ms: K_anan

en: Romanian
ms: Romania

en: Run a _custom command instead of my shell
ms: Jalankan satu perintah _suai selain dari shell saya

en: Sa_ve Contents...
ms: S_impan Kandungan...

en: Save contents...
ms: Simpan kandungan...

en: Scaled
ms: Diskala

en: Scr_ollbar is:
ms: Palang tata_l adalah:

en: Scroll on _Output
ms: Tatal pada _Output

en: Scroll on _keystroke
ms: Tatal pada _ketukan kekunci

en: Scroll on ou_tput
ms: Tatal pada ou_tput

en: Scroll_back:
ms: Tatal _balik:

en: Scrolling
ms: Penatalan

en: Search terminal contents
ms: Gelintar kandungan terminal

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
ms: Lihat halaman man %s untuk penerangan penuh pilihan diatas.

en: Select Background Image File
ms: Pilih Fail Imej Latar Belakang

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
ms: Pilih pilihan ini untuk membolehkan perintah yang menggunakan rekod utmp/wtmp (seperti 'write' atau 'wall') berfungsi,

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
ms: Pilih pilihan ini untuk paksa Terminal jalankan perintah suai selain dari shell anda bila anda membuka terminal baharu.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
ms: Pilih pilihan ini untuk paksa Terminal dijalankan pada shell anda sebagai shell daftar masuk bila anda membuka shell baharu. Sila rujuk dokumentasi shell anda untuk perincian mengenai perbezaan menjalankannya sebagai shell interaktif dan menjalankannya sebagai shell daftar masuk.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
ms: Pilih pilihan ini untuk menjadikan terminal baharu (tab atau tetingkap) menggunakan direktori kerja suai. Jika tidak, direktori kerja semasa akan digunakan.

en: Set _Encoding
ms: Tetapkan P_engekodan

en: Shortcuts
ms: Pintasan

en: Show Window _Borders
ms: Tunjuk Sempada_n Tetingkap

en: Show _Menubar
ms: Tunjuk Palang _Menu

en: Show _Toolbar
ms: Tunjuk Palang Ala_t

en: Show _status icon in notification area
ms: Tunjuk ikon _status dalam kawasan pemberitahuan

en: Show bold text in b_right colors
ms: Tunjuk teks tebal dengan warna _terang

en: Show window _borders
ms: Tunjuk se_mpadan tetingkap

en: Show/hide the menubar
ms: Tunjuk/sembunyi palang menu

en: Show/hide the toolbar
ms: Tunjuk/sembunyi palang alat

en: Show/hide the window decorations
ms: Tunjuk/sembunyi hiasan tetingkap

en: Solarized (dark)
ms: Disolarkan (gelap)

en: Solarized (light)
ms: Disolarkan (cerah)

en: Sorry, your Window Manager does not support compositing:
    Opacity setting is not available.
ms: Maaf, Pengurus Tetingkap anda tidak menyokong penggubahan:
    Tetapan kelegapan tidak tersedia.

en: South-Eastern Europe
ms: Eropah Tenggara

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
ms: Nyatakan bilangan baris yang boleh anda tatal balik menggunakan palang tatal

en: St_yle:
ms: Ga_ya:

en: Stretched
ms: Diregang

en: Switch to next tab
ms: Tukar ke tab berikutnya

en: Switch to previous tab
ms: Tukar ke tab terdahulu

en: T_abs
ms: T_ab

en: Tab Options
ms: Pilihan Tab

en: Tab activit_y color:
ms: Warna aktivit_i tab:

en: Tabs
ms: Tab

en: Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal

en: Terminal Preferences
ms: Keutamaan Terminal

en: Text _selection color:
ms: Warna p_emilihan teks:

en: Text blinks:
ms: Kelipan teks:

en: Thai
ms: Siam

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ms: Pasukan pembangunan Xfce. Hak cipta terpelihara.

en: The child process exited normally with status %d.
ms: Proses anak keluar secara biasa dengan status %d.

en: The child process was aborted by signal %d.
ms: Proses anak dihenti paksa oleh isyarat %d.

en: The child process was aborted.
ms: Proses anak telah dihenti paksa.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
ms: Warna rawak berasaskan pada warna latar belakang terpilih, kekalkan kecerahan yang serupa.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
ms: Masih terdapat proses yang berjalan dalam sesetengah tab.
    Menutup tetingkap ini akan mematikan kesemuanya.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
ms: Masih terdapat proses yang berjalan.
    Menutup tab ini akan mematikannya.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
ms: Masih terdapat proses yang berjalan.
    Menutup tetingkap ini akan mematikan kesemuanya.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
ms: Pilihan ini boleh menyebabkan beberapa aplikasi berkelakuan
    pelik. Ia disediakan untuk membolehkan anda berkerja pada
    aplikasi dan sistem pengoperasian tertentu yang mana dijangka
    kelakuan terminal yang berlainan.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
ms: Pilihan ini mengawal sama ada kursor akan berkelip atau sebaliknya.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
ms: Pilihan ini mengawal sama ada terminal akan mempunyai tatal balik tanpa had.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
ms: Pilihan ini mengawal sama ada terminal akan ditatal bawah secara automatik bilamana output baharu dijana dengan perintah yang berjalan di dalam terminal.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
ms: Tetingkap ini mempunyai %d tab dibuka. Menutup tetingkap
    ini juga akan menutup semua tabnya.

en: Tiled
ms: Berjubin

en: Title
ms: Tajuk

en: Toggle Drop-down Terminal
ms: Togol Terminal Lepas-turun

en: Toggle fullscreen mode
ms: Togol mod skrin penuh

en: Toggle read-only mode
ms: Togol mod baca-sahaja

en: Toggle scroll on output
ms: Togol tatal pada output

en: Transparent background
ms: Latar belakang lutsinar

en: Turkish
ms: Turki

en: U_p
ms: _Naik

en: Unable to determine your login shell.
ms: Tidak boleh tentukan shell daftar masuk anda.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ms: Tidak boleh lepas URL Mozilla pada terminal: Format (%d) atau panjang (%d) salah

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ms: Tidak boleh lepaskan senarai URI pada terminal: format (%d) atau panjang (%d) salah

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
ms: Tidak boleh lepaskan pemilihan jenis teks/biasa ke terminal: Format (%d) atau panjang (%d) salah

en: Unable to parse color: %s
ms: Tidak boleh hurai warna: %s

en: Unable to register terminal service: %s
ms: Tidak boleh daftar perkhidmatan terminal: %s

en: Underline
ms: Garis Bawah

en: Unicode
ms: Unikod

en: Unknown option "%s"
ms: Pilihan "%s" tidak diketahui

en: Unli_mited scrollback
ms: Tatal balik tanpa _had

en: Untitled
ms: Tidak Bertajuk

en: Usage:
ms: Penggunaan:

en: Use _middle mouse click to close tabs
ms: Guna klik tetikus te_ngah untuk menutup tab

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
ms: Guna penggayaan suai untuk jadikan tab nipi_s (mula semula diperlukan)

en: Use middle mouse click to open _URLs
ms: Guna klik tetikus tengah untuk membuka _URL

en: Use shortcut to _focus visible window
ms: Guna pintasan untuk _fokus tetingkap tampak

en: Use system _font
ms: Guna _fon sistem

en: User id mismatch
ms: id Pengguna tidak sepadan

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: Visit Xfce Terminal website
ms: Lawati laman sesawang Terminal Xfce

en: Warning
ms: Amaran

en: Western European
ms: Eropah Barat

en: When focused
ms: Bila difokuskan

en: When unfocused
ms: Bila tidak difokuskan

en: White
ms: Putih

en: White on Black
ms: Putih dengan Hitam

en: Wi_dth:
ms: Le_bar:

en: Wide
ms: Lebar

en: Window Options
ms: Pilihan Tetingkap

en: Window or Tab Separators
ms: Pemisah Tetingkap atau Tab

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
ms: Ditulis oleh Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
ms: Terminal Xfce

en: Xfce Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal Xfce

en: Yellow
ms: Kuning

en: Zoom _In
ms: Zum _Masuk

en: Zoom _Out
ms: Zum _Keluar

en: Zoom in with larger font
ms: Zum masuk dengan fon lebih besar

en: Zoom out with smaller font
ms: Zum keluar dengan fon lebih kecil

en: Zoom to default size
ms: Zum ke saiz lalai

en: _About
ms: Per_ihal

en: _Always show tabs
ms: Sen_tiasa tunjuk tab

en: _Ambiguous-width characters:
ms: _Aksara lebar-kabur:

en: _Appearance
ms: Penampi_lan

en: _Audible bell
ms: Loceng boleh did_engar

en: _Background color:
ms: Warna latar bela_kang:

en: _Backspace key generates:
ms: Kekunci _backspace jana:

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Clear Scrollback and Reset
ms: _Kosongkan Tatal Balik dan Tetap Semula

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Colors
ms: _Warna

en: _Contents
ms: Kand_ungan

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Delete key generates:
ms: Kekunci _Delete jana:

en: _Detach Tab
ms: Tan_ggalkan Tab

en: _Dynamically-set title:
ms: Tajuk ditetap-secara-_dinamik:

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _File
ms: _Fail

en: _File:
ms: _Fail:

en: _Find...
ms: _Cari...

en: _Fullscreen
ms: Skrin Pe_nuh

en: _General
ms: _Am

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Initial title:
ms: Tajuk a_walan:

en: _Keep window open when it loses focus
ms: _Kekalkan tetingkap terbuka bila ia kehilangan fokus

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Next Tab
ms: Tab _Berikutnya

en: _Normal Size
ms: Saiz _Biasa

en: _Opacity:
ms: Kele_gapan:

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Previous Tab
ms: Tab Te_rdahulu

en: _Read-Only
ms: _Baca-Sahaja

en: _Relaunch
ms: _Lancar Semula

en: _Reset
ms: T_etap Semula

en: _Reset compatibility options to defaults
ms: T_etap semula pilihan keserasian ke lalai

en: _Run command as login shell
ms: _Jalankan perintah sebagai shell daftar masuk

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Search for:
ms: Geli_ntar untuk:

en: _Set Title...
ms: T_etapkan Tajuk...

en: _Shading:
ms: Pembayangan:

en: _Text color:
ms: _Warna teks:

en: _Title:
ms: _Tajuk:

en: _Undo Close Tab
ms: B_uat Asal Tab Tutup

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
ms: _Kemaskini rekod utmp/wtmp bila perintah dilancar

en: _Vary the background color for each tab
ms: Be_zakan warna latar belakang bagi setiap tab

en: _View
ms: _Lihat

en: _Visual bell
ms: Loceng _visual

en: _Working directory:
ms: Direktori _kerja:

en: _Wrap around
ms: _Lilit sekeliling

en: _Zoom
ms: _Zum

en: and Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.
ms: dan Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.

en: c_olumns
ms: La_jur

en: command
ms: perintah

en: directory
ms: direktori

en: display
ms: paparan

en: font
ms: fon

en: geometry
ms: geometri

en: icon
ms: ikon

en: mode
ms: mod

en: role
ms: peranan

en: row_s
ms: ba_ris

en: seconds
ms: saat

en: string
ms: rentetan

en: title
ms: tajuk

en: x height
ms: tinggi x

en: x width
ms: lebar x

en: zoom
ms: zum
