Xfce4-session - en to ms translation catalogue (200 entries)

en: (Unknown program)
ms: (Program tidak diketahui)

en: (Unknown)
ms: (Tidak diketahui)

en: <b>Author:</b>
ms: <b>Pengarang:</b>

en: <b>Compatibility</b>
ms: <b>Keserasian</b>

en: <b>Description:</b>
ms: <b>Butiran:</b>

en: <b>Homepage:</b>
ms: <b>Laman web:</b>

en: <b>Information</b>
ms: <b>Maklumat</b>

en: <b>Logout Settings</b>
ms: <b>Tetapan Daftar keluar</b>

en: <b>Security</b>
ms: <b>Sekuriti</b>

en: <b>Session Chooser</b>
ms: <b>Pemilih Sesi</b>

en: <b>Shutdown</b>
ms: <b>Matikan</b>

en: <b>Version:</b>
ms: <b>Versi:</b>

en: Ad_vanced
ms: Lanjutan

en: Add application
ms: Tambah aplikasi

en: All Xfce cache files could not be cleared
ms: Semua fail cache Xfce tidak dapat dikosongkan

en: All files
ms: Semua fail

en: Always
ms: Sentiasa

en: Always save the session when logging out
ms: Sentiasa simpan sesi ketika daftar keluar

en: An error occurred
ms: Ralat telah berlaku

en: App_lication Autostart
ms: Ap_likasi Automula

en: Are you sure you want to empty the session cache?
ms: Adakah anda pasti untuk mengosongkan cache sesi?

en: Are you sure you want to remove "%s"
ms: Adakah anda pasti untuk membuang "%s"

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
ms: Adakah anda pasti untuk menghentikan "%s"?

en: Automatically save session on logo_ut
ms: Simpan sesi secara automatik ketika daftar _keluar

en: Background color:
ms: Warna latarbelakang:

en: Balou Splash Engine
ms: Enjin Splash Balou

en: Balou theme
ms: Tema Balou

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
ms: Berikut adalah senarai aplikasi yang akan bermula secara automatik apabila anda daftar masuk ke dalam desktop Xfce anda, sebagai tambahan kepada aplikasi yang telah disimpan ketika anda daftar keluar kali terakhir. Aplikasi lain dipunyai oleh persekitaran desktop lain, tetapi anda masih boleh hidupkan jika mahu.

en: Can only terminate clients when in the idle state
ms: Hanya boleh menamatkan klien apabila dalam keadaan melahu

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
ms: Batal percubaan daftar masuk dan kembali ke skrin daftar masuk.

en: Choose a name for the new session:
ms: Pilih nama untuk sesi baharu:

en: Choose image...
ms: Pilih imej...

en: Choose session
ms: Pilih sesi

en: Choose session name
ms: Pilih nama sesi

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
ms: Pilih sesi yang anda mahu pulihkan. Anda boleh dwi-klik pada nama sesi untuk memulihkannya.

en: Choose theme file to install...
ms: Pilih tema untuk dipasang...

en: Choose theme filename...
ms: Pilih nama fail tema...

en: Clear save_d sessions
ms: Kosongkan sesi disimpan

en: Clear sessions
ms: Kosongkan sesi

en: Colors
ms: Warna

en: Command:
ms: Arahan:

en: Con_figure
ms: Kon_figurasi

en: Configure Balou...
ms: Mengkonfigurasi Balou...

en: Configure Simple...
ms: Mengkonfigurasi Simple...

en: Continue anyway
ms: Teruskan juga

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
ms: Tidak dapat mencari alamat internet untuk %s.
    Ini akan menghalang Xfce daripada beroperasi dengan betul.
    Masalah tersebut mungkin dapat dibetulkan dengan menambah
    %s untuk fail /etc/hosts pada sistem anda.

en: Create a new session.
ms: Cipta sesi baharu.

en: Customize desktop startup and splash screen
ms: Sesuaikan permulaan desktop dan skrin splash

en: Demonstrates the selected splash screen
ms: Menunjukkan skrin splash yang dipilih

en: Description:
ms: Keterangan:

en: Disable binding to TCP ports
ms: Lumpuhkan pengikat kepada port TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
ms: Paparkan pemilih sesi setiap kali Xfce bermula

en: Edit application
ms: Sunting aplikasi

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
ms: Sama ada kata laluan yang anda masukkan adalah tidak sah, atau pentadbir sistem tidak membenarkan menutup komputer ini dengan akaun pengguna anda.

en: Empty the session cache
ms: Kosongkan cache sesi

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
ms: Ralat menerima tindak balas dari pembantu mematikan: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
ms: Ralat menghantar arahan ke pembantu mematikan: %s

en: Failed adding "%s"
ms: Gagal menambah "%s"

en: Failed to create file %s
ms: Gagal mencipta fail %s

en: Failed to edit item
ms: Gagal menyunting item

en: Failed to edit item "%s"
ms: Gagal menyunting item "%s"

en: Failed to hibernate session
ms: Gagal hibernasikan sesi

en: Failed to open %s for reading
ms: Gagal membuka %s untuk dibaca

en: Failed to open %s for writing
ms: Gagal membuka %s untuk ditulis

en: Failed to remove item
ms: Gagal membuang item

en: Failed to suspend session
ms: Gagal menggantung sesi

en: Failed to toggle item
ms: Gagal togol item

en: Failed to unlink %s: %s
ms: Gagal untuk nyahpaut %s: %s

en: Failed to write file %s
ms: Gagal menulis fail %s

en: Font
ms: Fon

en: Halt without displaying the logout dialog
ms: Henti tanpa memaparkan dialog daftar keluar

en: Hibernate without displaying the logout dialog
ms: Hibernasi tanpa memaparkan dialog daftar keluar

en: If running
ms: Jika berjalan

en: Image
ms: Imej

en: Images
ms: Imej

en: Immediately
ms: Serta-merta

en: Last accessed: %s
ms: Akses terakhir: %s

en: Launch GN_OME services on startup
ms: Lancarkan servis GN_OME ketika permulaan

en: Launch _KDE services on startup
ms: Lancarkan servis _KDE ketika permulaan

en: Launch screensaver and locker program
ms: Lancar penyelamat skrin dan program pengunci

en: Loading desktop settings
ms: Memuatkan tetapan desktop

en: Loading session data
ms: Memuatkan data sesi

en: Lock screen be_fore sleep
ms: Kunci skrin sebelum tidur

en: Log Out
ms: Daftar Keluar

en: Log out
ms: Daftar keluar

en: Log out %s
ms: Daftar keluar %s

en: Log out of the Xfce Desktop
ms: Daftar Keluar dari Desktop Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
ms: Daftar keluar dengan pantas; jangan simpan sesi

en: Log out without displaying the logout dialog
ms: Daftar keluar tanpa memaparkan dialog daftar keluar

en: Manage _remote applications
ms: Menguruskan aplikasi jarak jauh

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
ms: Menguruskan aplikasi jarak jauh melalui rangkaian (ini boleh menjadi risiko keselamatan)

en: Mice Splash Engine
ms: Enjin Splash Mice

en: Name:
ms: Nama:

en: Never
ms: Tidak sama sekali

en: New session
ms: Sesi baharu

en: No description given
ms: Tiada butiran diberikan

en: None
ms: Tiada

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
ms: Buka panel konfigurasi untuk splash skrin yang dipilih

en: Performing Autostart...
ms: Melaksanakan Automula...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
ms: Sila periksa bahawa fail tersebut merupakan arkib tema splash yag sah.

en: Please enter your password
ms: Sila masukkan kata laluan anda

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

en: Priority
ms: Keutamaan

en: Pro_mpt on logout
ms: Menggesa pada daftar keluar

en: Prompt for confirmation when logging out
ms: Menggesa pengesahan ketika daftar keluar

en: Quit the program, and remove it from the session
ms: Keluar dari program, dan membuangnya dari sesi

en: Reboot without displaying the logout dialog
ms: Boot semula tanpa memaparkan dialog daftar keluar

en: Received error while trying to log out
ms: Menerima ralat ketika cuba untuk daftar keluar

en: Restart Style
ms: Gaya Mula semula

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
ms: Jalankan xflock4 sebelum menggantung atau hibernasikan sistem

en: S_plash
ms: Alu-aluan

en: Save Sess_ion
ms: Simpan Ses_i

en: Saving Session
ms: Simpan Sesi

en: Screensaver
ms: Penyelamat skrin

en: Select a command
ms: Pilih arahan

en: Sessio_n
ms: Sesi

en: Session Manager Error
ms: Ralat Pengurus Sesi

en: Session Save Error
ms: Ralat Menyimpan Sesi

en: Session and Startup
ms: Sesi dan Permulaan

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
ms: Pengurus sesi mesti dalam keadaan melahu apabila meminta titik semak

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
ms: Pengurus sesi mesti dalam keadaan melahu apabila meminta penutupan

en: Settings manager socket
ms: Soket pengurus tetapan

en: Shut _Down
ms: Matikan

en: Shutdown Failed
ms: Gagal Menutup

en: Shutdown command failed
ms: Arahan matikan gagal

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
ms: Mematikan dihalang oleh tetapan kioks

en: Simple Splash Engine
ms: Enjin Splash Simple

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
ms: Mulakan servis GNOME, seperti gnome-keyring

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Starting Assistive Technologies
ms: Memulakan Teknologi Bantuan

en: Starting KDE services
ms: Memulakan servis KDE

en: Starting The Gimp
ms: Memulakan Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
ms: Memulakan The Gnome Keyring Daemon

en: Starting the Beep Media Player
ms: Memulakan Pemain Media Beep

en: Starting the Desktop Manager
ms: Memulakan Pengurus Desktop

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
ms: Memulakan Gnome Terminal Emulator

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
ms: Memulakan Penyunting Teks Termaju KDE

en: Starting the KDE Clipboard Manager
ms: Memulakan Pengurus Papan Keratan KDE

en: Starting the KDE Mail Reader
ms: Memulakan Pembaca Surat KDE

en: Starting the KDE News Reader
ms: Memulakan Pembaca Berita KDE

en: Starting the KDE Terminal Emulator
ms: Memulakan KDE Terminal Emulator

en: Starting the Konqueror
ms: Memulakan Konqueror

en: Starting the Panel
ms: Memulakan Panel

en: Starting the Session Management Proxy
ms: Memulakan Pengurusan Sesi Proksi

en: Starting the Taskbar
ms: Memulakan bar tugas

en: Starting the VI Improved Editor
ms: Memulakan Penyunting Dipertingkatkan VI

en: Starting the Volume Controller
ms: Memulakan Pengawal Volum

en: Starting the Window Manager
ms: Memulakan Pengurus Tetingkap

en: Starting the X Multimedia System
ms: Memulakan Sistem Multimedia X

en: Starting the X Terminal Emulator
ms: Memulakan X Terminal Emulator

en: Starting the X-Chat IRC Client
ms: Memulakan Klien IRC X-Chat

en: Sus_pend
ms: _Gantung

en: Suspend without displaying the logout dialog
ms: Menggantung tanpa memaparkan dialog daftar keluar

en: Terminate Program
ms: Menghentikan Program

en: Text color:
ms: Warna teks:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ms: Pasukan pembangunan Xfce. Semua hak cipta terpelihara.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
ms: Aplikasi ini akan kehilangan sebarang keadaan yang tidak disimpan dan tidak akan mula semula pada sesi seterusnya.

en: The client doesn't have any properties set yet
ms: Klien masih belum mempunyai ciri-ciri tetapan lagi

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
ms: Senarai aplikasi dalam sesi failsafe kosong.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
ms: Lokasi dan format direktori autostart telah berubah.
    Lokasi baru adalah
    
      %s
    
    di mana anda boleh meletakkan fail .desktop, yang menerangkan aplikasi
    Untuk bermula ketika anda daftar ke dalam desktop Xfce anda. Fail lama anda
    pada Direktori autostart telah berjaya berhijrah ke lokasi
    yang baru.
    Anda harus memadam direktori ini sekarang.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
ms: Keadaan tersimpan aplikasi anda tidak akan dikembalikan semasa daftar masuk seterusnya.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
ms: Sesi failsafe ("%s") yang dinyatakan tidak ditandakan sebagai sesi failsafe.

en: Theme File Error
ms: Fail Tema Ralat

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
ms: Aplikasi ini adalah sebahagian daripada sesi yang sedang-berjalan, dan boleh disimpan apabila anda daftar keluar.  Perubahan di bawah hanya akan berkuat kuasa apabila sesi disimpan.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
ms: Ini akan mengeluarkan aplikasi secara kekal daripada senarai aplikasi yang bermula secara automatik

en: Try again
ms: Cuba lagi

en: Type '%s --help' for usage.
ms: Taip '%s --help' untuk penggunaan.

en: Unable to contact D-Bus session bus
ms: Tidak dapat menghubungi sesi bus D-Bus

en: Unable to contact settings server
ms: Tidak dapat menyambung ke tetapan pelayan

en: Unable to create user interface from embedded definition data
ms: Tidak dapat mencipta antaramuka pengguna daripada data definisi terbenam

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
ms: Tidak dapat menentukan nama sesi failsafe.  Sebab yang mungkin: xfconfd tidak berjalan (masalah tetapan D-Bus); pembolehubah persekitaran $XDG_CONFIG_DIRS ditetapkan dengan tidak betul (mesti memasukkan "%s"), atau xfce4-session dipasang secara tidak betul.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
ms: Tak dapat memasang tema splash dari fail "%s"

en: Unable to load a failsafe session
ms: Tidak dapat memuatkan sesi failsafe

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
ms: Tidak boleh pasang tema splash "%s" dari direktori %s.

en: Unable to save the session
ms: Tidak dapat menyimpan sesi

en: Unable to terminate program.
ms: Tidak dapat menghentikan program.

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Unknown shutdown method %d
ms: Cara mematikan tidak diketahui %d

en: Use custom image
ms: Gunakan imej tersuai

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
ms: Gunakan sesi ini untuk jalankan Xfce sebagai persekitaran desktop anda

en: Verifying DNS settings
ms: Mengesahkan tetapan DNS

en: Version information
ms: Maklumat versi

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
ms: Ditulis oleh Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
ms: Sesi Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
ms: Anda mungkin perlu memadamkan beberapa fail secara manual dalam "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
ms: Sesi anda sedang disimpan.  Jika anda tidak mahu menunggu, anda boleh tutup tetingkap ini.

en: _Display chooser on login
ms: Papar pemilih ketika _daftar masuk

en: _Export theme
ms: _Eksport tema

en: _General
ms: _Am

en: _Hibernate
ms: _Hibernasi

en: _Install new theme
ms: _Pasang tema baharu

en: _Log Out
ms: Daftar Keluar

en: _Proceed
ms: Teruskan

en: _Quit Program
ms: Keluar Program

en: _Remove theme
ms: _Buang tema

en: _Restart
ms: Mula semula

en: _Save session for future logins
ms: _Simpan sessi untuk login hadapan

en: _Test
ms: _Uji

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
ms: dan Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
