Exo - en to ms translation catalogue (256 entries)

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
ms:   --build-list      Hurai pasangan (nama, fail)

en:   --extern          Generate extern symbols
ms:   --extern          Jana simbol extern

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
ms:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Lancar aplikasi digemari bagi
                                          TYPE dengan PARAMETER pilihan, yang
                                          mana TYPE adalah salah satu nilai berikut.

en:   --name=identifier C macro/variable name
ms:   --name=identifier nama makro/pembolehubah C

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
ms:   --output=filename Tulis csource terjana untuk fail dinyatakan

en:   --static          Generate static symbols
ms:   --static          Jana simbol statik

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
ms:   --strip-comments  Buang ulasan dari fail XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
ms:   --strip-content   Buang kandungan nod dari fail XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
ms:   --working-directory DIRECTORY       Direktori kerja lalai untuk aplikasi bila
                                          guna pilihan --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
ms:   -?, --help                          Cetak mesej bantuan ini kemudian keluar

en:   -V, --version                       Print version information and exit
ms:   -V, --version                       Cetak maklumat versi kemudian keluar

en:   -V, --version     Print version information and exit
ms:   -V, --version     Cetak maklumat versi kemudian keluar

en:   -h, --help        Print this help message and exit
ms:   -h, --help        Cetak mesej bantuan kemudian keluar

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ms:   WebBrowser       - Pelayar sesawang digemari.
      MailReader       - Pembaca Mel digemari.
      FileManager      - Pengurus Fail digemari.
      TerminalEmulator - Emulator Terminal digemari.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
ms: %s (Xfce %s)
    
    Hakcipta (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Semua hak terpelihara.
    
    Ditulis oleh Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Dibina dengan Gtk+-%d.%d.%d, menjalankan Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Sila laporkan pepijat kepada <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
ms: %s disertakan TANPA JAMINAN,
    Anda boleh mengedar semula salinan %s dibawah terma
    GNU Lesser General Public License yang dapat ditemui dalam
    pakej sumber %s.

en: Action Icons
ms: Ikon Tindakan

en: Active
ms: Aktif

en: Active item border color
ms: Warna sempadan item aktif

en: Active item fill color
ms: Warna isian item aktif

en: Active item index
ms: Indeks item aktif

en: Active item text color
ms: Warna teks item aktif

en: All Files
ms: Semua Fail

en: All Icons
ms: Semua Ikon

en: Animations
ms: Animasi

en: Application Chooser Button
ms: Butang Pemilih Aplikasi

en: Application Icons
ms: Ikon Aplikasi

en: Block Device
ms: Peranti Sekat

en: Browse the file system
ms: Layar sistem fail

en: Browse the file system to choose a custom command.
ms: Layar sistem fail untuk memilih perintah suai.

en: Browse the web
ms: Layar sesawang

en: C_omment:
ms: _Ulasan:

en: C_reate
ms: C_ipta

en: Caja File Manager
ms: Pengurus Fail Caja

en: Character Device
ms: Peranti Aksara

en: Choose Preferred Application
ms: Pilih Aplikasi Digemari

en: Choose a custom File Manager
ms: Pilih Pengurus Fail suai

en: Choose a custom Mail Reader
ms: Pilih Pembaca Mel suai

en: Choose a custom Terminal Emulator
ms: Pilih Emulator Terminal suai

en: Choose a custom Web Browser
ms: Pilih Pelayar Sesawang suai

en: Choose filename
ms: Pilih nama fail

en: Claws Mail
ms: Mel Claws

en: Clear search field
ms: Kosongkan medan gelintar

en: Column Spacing
ms: Penjarakan Lajur

en: Column spacing
ms: Penjarakan lajur

en: Comm_and:
ms: _Perintah:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
ms: Hakcipta (c) %s
            os-cillation e.K. Semua hak terpelihara.
    
    Ditulis oleh Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
ms: Cipta Direktori

en: Create Launcher
ms: Cipta Pelancar

en: Create Launcher <b>%s</b>
ms: Cipta Pelancar <b>%s</b>

en: Create Link
ms: Cipta Pautan

en: Create a new desktop file in the given directory
ms: Cipta fail dekstop baharu dalam direktori yang diberi

en: Cursor item border color
ms: Warna sempadan item kursor

en: Cursor item fill color
ms: Warna isian item kursor

en: Cursor item text color
ms: Warna teks item kursor

en: Customize Toolbar...
ms: Suaikan Palang Alat...

en: Debian Sensible Browser
ms: Pelayar Serasi Debian

en: Debian X Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal X Debian

en: Device Icons
ms: Ikon Peranti

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
ms: Seret satu item ke dalam palang alat diatas untuk menambahnya, dari palang alat dalam jadual item untuk membuangnya.

en: Edit Directory
ms: Sunting Direktori

en: Edit Launcher
ms: Sunting Pelancar

en: Edit Link
ms: Sunting Pautan

en: Emblems
ms: Lambang

en: Emoticons
ms: Emotikon

en: Enable Search
ms: Benarkan Gelintar

en: Enlightened Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal Enlightened

en: Epiphany Web Browser
ms: Pelayar Sesawang Epiphany

en: Executable Files
ms: Fail Boleh Laksana

en: Failed to create "%s".
ms: Gagal mencipta "%s".

en: Failed to execute default File Manager
ms: Gagal lakukan Pengurus Fail lalai

en: Failed to execute default Mail Reader
ms: Gagal lakukan Pembaca Mel lalai

en: Failed to execute default Terminal Emulator
ms: Gagal lakukan Emulator Terminal lalai

en: Failed to execute default Web Browser
ms: Gagal lakukan Pelayar Sesawang lalai

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
ms: Gagal untuk melancarkan aplikasi digemari untuk kategori "%s".

en: Failed to load contents from "%s": %s
ms: Gagal memuatkan kandungan dari "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
ms: Gagal memuatkan imej "%s": Sebab tidak diketahui, berkemungkinan fail imej rosak

en: Failed to open "%s".
ms: Gagal membuka "%s".

en: Failed to open %s for writing
ms: Gagal membuka %s untuk ditulis

en: Failed to open URI "%s".
ms: Gagal membuka URI "%s".

en: Failed to open display
ms: Gagal membuka paparan

en: Failed to open file "%s": %s
ms: Gagal membuka fail "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
ms: Gagal menghurai kandungan "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
ms: Gagal membaca fail "%s": %s

en: Failed to save "%s".
ms: Gagal menyimpan "%s".

en: Failed to set default File Manager
ms: Gagal tetapkan Pengurus Fail lalai

en: Failed to set default Mail Reader
ms: Gagal tetapkan Pembaca Mel lalai

en: Failed to set default Terminal Emulator
ms: Gagal tetapkan Emulator Terminal lalai

en: Failed to set default Web Browser
ms: Gagal tetapkan Pelayar Sesawang lalai

en: File "%s" has no type key
ms: Fail "%s" tidak mempunyai kunci jenis

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: File Type Icons
ms: Ikon Jenis Fail

en: File location is not a regular file or directory
ms: Lokasi fail bukanlah fail atau direktori nalar

en: Follow state
ms: Ikut keadaan

en: GNOME Terminal
ms: Terminal GNOME

en: Galeon Web Browser
ms: Pelayar Sesawang Galeon

en: Homogeneous
ms: Seragam

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ms: Bagaimana teks dan ikon bagi setiap item diletak relatif diantara satu sama lain

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon Bar Model
ms: Model Palang Ikon

en: Icon View Model
ms: Model Paparan Ikon

en: Icon column
ms: Lajur ikon

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
ms: Jika anda tidak nyatakan pilihan --launch, exo-open akan buka semua URL
    dinyatakan dengan pengendali URL digemari mereka. Melainkan, jika anda
    nyatakan pilihan --launch, anda boleh pilih aplikasi digemari yang hendak
    dijalankan, dan lulusi parameter tambahan ke aplikasi (iaitu TerminalEmulator
    anda boleh lulusi beris perintah yang patut dijalankan dalam terminal).

en: Image Files
ms: Fail Imej

en: Invalid helper type "%s"
ms: Jenis pembantu "%s" tidak sah

en: Konqueror Web Browser
ms: Pelayar Sesawang Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
ms: Lancar pembantu lalai TYPE dengan PARAMETER pilihan, yang mana TYPE adalah salah satu dari nilai berikut.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
ms: Pelancaran fail desktop tidak disokong bila %s dikompil tanpa fitur GIO-Unix.

en: Layout mode
ms: Mod bentangan

en: Links Text Browser
ms: Pelayar Teks Links

en: Location Icons
ms: Ikon Lokasi

en: Lynx Text Browser
ms: Pelayar Teks Lynx

en: Mail Reader
ms: Pembaca Mel

en: Markup column
ms: Lajur tandaan

en: Menu Icons
ms: Ikon Menu

en: Model column to search through when searching through item
ms: Lajur model untuk gelintar bila menggelintar menerusi item

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
ms: Lajur model yang digunakan untuk memperoleh laluan mutlak fail imej yang diterap

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ms: Lajur model yang digunakan untuk mendapatkan ikon pixbuf

en: Model column used to retrieve the text from
ms: Lajur model yang digunakan untuk dapatkan teks

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ms: Lajur model yang digunakan untuk mendapatkan teks jika guna penanda Pango

en: Model for the icon bar
ms: Model untuk palang ikon

en: Mozilla Browser
ms: Pelayar Mozilla

en: Mozilla Mail
ms: Mel Mozilla

en: No application selected
ms: Tiada aplikasi dipilih

en: No command specified
ms: Tiada perintah dinyatakan

en: No file selected
ms: Tiada fail dipilih

en: No file/folder specified
ms: Tiada fail/folder dinyatakan

en: No helper defined for "%s".
ms: Tiada pembantu ditakrif untuk "%s"

en: No icon
ms: Tiada ikon

en: Number of columns
ms: Bilangan lajur

en: Number of columns to display
ms: Bilangan lajur untuk dipapar

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
ms: Buka dialog konfigurasi Aplikasi 
    Digemari

en: Opera Browser
ms: Pelayar Opera

en: Options:
ms: Pilihan:

en: Orientation
ms: Orientasi

en: PCMan File Manager
ms: Pengurus Fail PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
ms: Pengurus Fail PCManFM-Qt

en: Perl Scripts
ms: Skrip Perl

en: Pixbuf column
ms: Lajur Pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Pengurus Fail digemari anda
    sekarang dan klik OK untuk teruskan.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Pembaca Mel digemari anda
    sekarang dan klik OK untuk teruskan.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Emulator Terminal digemari anda
    sekarang dan klik OK untuk teruskan.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
ms: Sila pilih Pelayar Sesawang digemari
    anda sekarang dan klik OK untuk
    teruskan.

en: Please report bugs to <%s>.
ms: Sila laporkan pepijat ke <%s>.

en: Preferred Applications
ms: Aplikasi Digemari

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
ms: Aplikasi Digemari (Pelayar Sesawang, Pembaca Mel dan Emulator Terminal)

en: Preset URL when creating a link
ms: URL praset ketika mencipta pautan

en: Preset command when creating a launcher
ms: Perintah praset ketika mencipta pelancar

en: Preset comment when creating a desktop file
ms: Ulasan praset ketika mencipta fail desktop

en: Preset icon when creating a desktop file
ms: Ikon praset ketika mencipta fail desktop

en: Preset name when creating a desktop file
ms: Nama praset ketika mencipta fail desktop

en: Press left mouse button to change the selected application.
ms: Tekan butang tetikus kiri untuk ubah aplikasi terpilih.

en: Preview
ms: Pratonton

en: Print version information and exit
ms: Papar maklumat versi dan keluar

en: Python Scripts
ms: Skrip Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
ms: Tanya pembantu lalai TYPE, yang mana TYPE adalah salah satu dari nilai berikut.

en: Read your email
ms: Baca emel anda

en: Render differently based on the selection state.
ms: Terap secara berlainan berdasarkan keadaan pemilihan.

en: Reorderable
ms: Boleh Ditertib Semula

en: Restart command
ms: Perintah mula semula

en: Rodent File Manager
ms: Pengurus Fail Rodent

en: Row Spacing
ms: Penjarakan Baris

en: Row spacing
ms: Penjarakan baris

en: Ruby Scripts
ms: Skrip Ruby

en: Run in _terminal
ms: Jalan dalam _terminal

en: Search Column
ms: Lajur Gelintar

en: Select _icon from:
ms: Pilih _ikon dari:

en: Select a working directory
ms: Pilih satu direktori kerja

en: Select an Application
ms: Pilih Aplikasi

en: Select an icon
ms: Pilih satu ikon

en: Select application
ms: Pilih aplikasi

en: Select default applications for various services
ms: Pilih aplikasi lalai untuk pelbagai perkhidmatan

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
ms: Pilih pilihan ini untuk benarkan pemberitahuan permulaan bila perintah dijalankan dari pengurus fail atau menu. Tidak semua aplikasi menyokong pemberitahuan permulaan.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
ms: Pilih pilihan ini untuk jalankan perintah dalam tetingkap terminal.

en: Selection mode
ms: Mod pemilihan

en: Separator
ms: Pemisah

en: Session restart command
ms: Perintah mula semula sesi

en: Settings manager socket
ms: Soket pengurus tetapan

en: Shell Scripts
ms: Skrip Shell

en: Single Click
ms: Satu Klik

en: Single Click Timeout
ms: Had Masa Tamat Satu Klik

en: Socket
ms: Soket

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ms: Jarak yang disisip pada pinggir paparan ikon

en: Space which is inserted between cells of an item
ms: Jarak yang disisip diantara sel sesebuah item

en: Space which is inserted between grid column
ms: Jarak yang disisip diantara lajur grid

en: Space which is inserted between grid rows
ms: Jarak yang disisip diantara baris grid

en: Spacing
ms: Jarak

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Pengurus Fail Lalai untuk Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Pembaca Mel Lalai untuk Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Emulator Terminal Lalai untuk Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
ms: Nyatakan aplikasi yang anda mahu guna
    sebagai Pelayar Sesawang Lalai untuk Xfce:

en: Status Icons
ms: Ikon Status

en: Stock Icons
ms: Ikon Stok

en: Terminal Emulator
ms: Emulator Terminal

en: Text column
ms: Lajur teks

en: Text for I_mportant Icons
ms: Teks untuk Ikon P_enting

en: Text for _All Icons
ms: Teks untuk Semu_a Ikon

en: The GIcon to render.
ms: GIcon untuk diterap.

en: The amount of space between two consecutive columns
ms: Amaun jarak diantara dua lajur yang berturutan

en: The amount of space between two consecutive rows
ms: Amaun jarak diantara dua baris berturutan

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
ms: Amaun masa selepas item dibawah kursor tetikus akan dipilih secara automatik dalam mod satu klik

en: The file "%s" contains no data
ms: Fail "%s" tidak mengandungi data

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
ms: TYPE berikut disokong untuk perintah --launch dan --querry:
    
      WebBrowser       - Pelayar sesawang digemari.
      MailReader       - Pembaca Mel digemari.
      FileManager      - Pengurus Fail digemari.
      TerminalEmulator - Emulator Terminal digemari.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
ms: TYPE berikut disokong untuk perintah --launch:

en: The icon to render.
ms: Ikon untuk diterap.

en: The layout mode
ms: Mod bentangan

en: The model for the icon view
ms: Model untuk paparan ikon

en: The orientation of the iconbar
ms: Orientasi palang ikon

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
ms: Pengurus Fail digemari akan digunakan untuk layari kandungan folder.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
ms: Pembaca Mel digemari akan digunakan untuk gubah emel bila anda klik pada alamat emel.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
ms: Emulator Terminal digemari akan digunakan untuk jalankan perintah yang memerlukan persekitaran CLI.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
ms: Pelayar Sesawang digemari akan digunakan untuk buka pautan dan papar kandungan bantuan.

en: The selection mode
ms: Mod pemilihan

en: The size of the icon to render in pixels.
ms: Saiz ikon unuk diterap dalam piksel.

en: The width used for each item
ms: Lebar yang digunakan untuk setiap item

en: Toolbar _Style
ms: _Gaya Palang Alat

en: Type '%s --help' for usage.
ms: Taip '%s --help' untuk penggunaan.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
ms: Jenis fail desktop yang dicipta (Aplikasi atau Pautan)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
ms: Tidak boleh kesan skema-URI "%s".

en: Uncategorized Icons
ms: Ikon Tidak Dikenali

en: Unsupported desktop file type "%s"
ms: Jenis fail desktop "%s" tidak disokong

en: Usage: %s [options] [file]
ms: Penggunaan: %s [options] [file]

en: Usage: exo-open [URLs...]
ms: Penggunaan: exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
ms: Guna pemberitahuan pe_rmulaan

en: Use a custom application which is not included in the above list.
ms: Guna aplikasi suai yang tidak tersedia dari senarai di atas.

en: Use the command line
ms: Guna perintah suai

en: View allows user to search through columns interactively
ms: Lihat pengguna yang dibenarkan gelintar menerus lajur secara interaktif

en: View is reorderable
ms: Paparan boleh ditertib semula

en: W3M Text Browser
ms: Pelayar Teks W3M

en: Web Browser
ms: Pelayar Sesawang

en: Whether the children should be all the same size
ms: Sama ada anak seharusnya semua bersaiz serupa

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
ms: Sama ada item dalam paparan boleh diaktifkan denga satu klik

en: Width for each item
ms: Lebar untuk setiap item

en: Window group
ms: Kumpulan tetingkap

en: Window group leader
ms: Ketua kumpulan tetingkap

en: Working _Directory:
ms: _Direktori Kerja:

en: X Terminal
ms: Terminal X

en: Xfce Terminal
ms: Terminal Xfce

en: Xfe File Manager
ms: Pengurus Fail Xfe

en: [FILE|FOLDER]
ms: [FAIL|FOLDER]

en: _Add a new toolbar
ms: T_ambah palang alat baharu

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Desktop Default
ms: Lalai _Desktop

en: _Help
ms: Ba_ntuan

en: _Icon:
ms: _Ikon:

en: _Icons only
ms: _Ikon sahaja

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Open
ms: B_uka

en: _Other...
ms: _Lain-lain...

en: _Remove Toolbar
ms: _Buang Palang Alat

en: _Save
ms: _Simpan

en: _Search icon:
ms: _Gelintar ikon:

en: _Text only
ms: _Teks sahaja

en: _Utilities
ms: _Utiliti

en: size
ms: saiz
