Xfce Apps - en to hu translation catalogue (383 entries)

en: Ad_vanced
hu: Spe_ciális

en: All Files
hu: Minden fájl

en: Allow bold te_xt
hu: _Félkövér szöveg engedélyezése

en: Allows the terminal to play sound to indicate some events.
hu: Engedélyezés a terminál számára, hogy hangot játsszon le bizonyos eseményekkor.

en: Allows the terminal to use WM's capability of urgent hint to indicate some events.
hu: Engedélyezés a terminál számára, hogy az ablakkezelőt használja egyes események sürgős voltának jelzésére.

en: Always
hu: Mindig

en: Always keep window on _top
hu: Az ablak mindig legyen _felül

en: Appearance and Animation
hu: Megjelenés és animáció

en: Arabic
hu: Arab

en: Armenian
hu: Örmény

en: Auto-detect
hu: Automatikus felismerés

en: Auto-hi_de mouse pointer
hu: Egérmutató automatikus el_rejtése

en: Automatically _copy selection to clipboard
hu: Kijelölés automatikus vágólapra másolása

en: B_old text color:
hu: Félkövér _szövegszín:

en: Background
hu: Háttér

en: Background image
hu: Háttérkép

en: Baltic
hu: Balti

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: Black
hu: Fekete

en: Black on White
hu: Fekete fehéren

en: Block
hu: Blokk

en: Blue
hu: Kék

en: Brown / Yellow
hu: Barna/sárga

en: C_ase sensitive
hu: _Kis- és nagybetűérzékenyen

en: C_ustom command:
hu: Egyéni _parancs:

en: Cell spacing:
hu: Cellák elhelyezése:

en: Celtic
hu: Kelta

en: Centered
hu: Középre helyezett

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Chinese Simplified
hu: Kínai egyszerűsített

en: Chinese Traditional
hu: Kínai tradícionális

en: Choose Terminal Font
hu: Válasszon terminál-betűkészletet

en: Choose background color
hu: Válassza ki a háttérszínt

en: Choose bold font color
hu: Válassza ki a félkövér betűszínt

en: Choose cursor background color
hu: Válassza ki a kurzor háttérszínét

en: Choose cursor foreground color
hu: Válassza ki a kurzor előtérszínét

en: Choose tab activity color
hu: Válassza ki a lapaktivitás színét

en: Choose text color
hu: Válassza ki a szövegszínt

en: Choose text selection background color
hu: Válassza ki a szövegkijelölés háttérszínét

en: Choose text selection foreground color
hu: Válassza ki a szövegkijelölés előtérszínét

en: Close
hu: Bezárás

en: Close Other Ta_bs
hu: Többi lap _bezárása

en: Close T_ab
hu: Lap be_zárása

en: Close _Window
hu: _Ablak bezárása

en: Close all tabs?
hu: Bezárja az összes lapot?

en: Close tab?
hu: Lap bezárása?

en: Close this tab
hu: Ezen lap bezárása

en: Close window?
hu: Ablak bezárása?

en: Co_mpatibility
hu: Ko_mpatibilitás

en: Color Selector
hu: Színválasztó

en: Command
hu: Parancs

en: Compatibility
hu: Kompatibilitás

en: Compose Email
hu: E-mail írása

en: Consider the following
    characters part of a _word
    when double clicking:
hu: A kö_vetkező karaktereket
    vegye a szó részének
    dupla kattintáskor:

en: Controls whether text in the terminal is allowed to blink when '\e[5m' escape codes are used.
hu: Az vezérli, hogy a terminálban lévő szöveg villoghat-e, ha a „\e[5m” elfedési kódot használják.

en: Copy Email Address
hu: E-mail cím másolása

en: Copy Link Address
hu: Hivatkozás címének másolása

en: Copy _Input To All Tabs...
hu: _Bemenet másolása az összes lapra…

en: Copy _Input:
hu: _Bemenet másolása:

en: Copy as _HTML
hu: Másolás _HTML-ként

en: Copy input
hu: Bemenet másolása

en: Copy to clipboard
hu: Másolás vágólapra

en: Copy to clipboard as HTML
hu: Másolás a vágólapra HTML-ként

en: Cu_rsor color:
hu: K_urzor színe:

en: Cursor
hu: Kurzor

en: Cursor blinks
hu: Villogó kurzor

en: Cursor shape:
hu: Kurzor alakja:

en: Custom Colors
hu: Egyéni színek

en: Cyan
hu: Cián

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: D_uration:
hu: I_dőtartam:

en: Dark Gray
hu: Sötétszürke

en: Dark Pastels
hu: Sötét pasztell

en: Default (%s)
hu: Alapértelmezett (%s)

en: Default character e_ncoding:
hu: Alapértelmezett karakterkódolás:

en: Default geometry:
hu: Alapértelmezett geometria:

en: Disable _help window shortcut key (F1 by default)
hu: _Súgó gyorsbillentyűjének letiltása (alapértelmezetten F1)

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f)
hu: _Minden hívóbetű letiltása a menühöz (például: Alt+f)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
hu: Me_nü gyorsbillentyűjének letiltása (alapértelmezetten F10)

en: Disabled
hu: Tiltva

en: Display _borders around new windows
hu: Új ablakok s_zegélyének megjelenítése

en: Display _menubar in new windows
hu: Menüs_or megjelenítése új ablakokban

en: Display _toolbar in new windows
hu: _Eszköztár megjelenítése új ablakokban

en: Display help contents
hu: Súgótartalom megjelenítése

en: Display mismatch
hu: A kijelző eltér

en: Do _not ask me again
hu: _Ne kérdezze újra

en: Double Click
hu: Dupla kattintás

en: Down
hu: Le

en: Drop-do_wn
hu: Le_gördülő

en: Drop-down Terminal
hu: Legördülő terminál

en: Enable this option to allow applications running inside the terminal windows to use bold text.
hu: A terminálablakon belül futó alkalmazások használhatnak félkövér betűket.

en: Enable this option to allow escape sequences such as '\e[1;35m' to switch text to bright colors in addition to bold. If disabled, text color will remain intact.
hu: Kapcsolja be ezt a beállítást, hogy engedélyezze az olyan elfedési sorozatokat, mint az „\e[1;35m”, amely élénk színűre állítja a félkövér szöveget. Ha kikapcsolja, akkor a szövegszín az eredeti marad.

en: Enable this option to set a custom bold color. If disabled the text color will be used.
hu: Engedélyezze ezt a beállítást az egyéni félkövér szín megadásához. Ha letiltott, akkor a szöveg színe lesz használva.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the cursor. If disabled the background and text colors will be reversed.
hu: Engedélyezze ezt a beállítást a kurzor egyéni szöveg- és háttérszínek megadásához. Ha letiltott, akkor a háttér- és szövegszínek fel lesznek cserélve.

en: Enable this option to set custom text and background colors for the selection. If disabled the background and text colors will be reversed.
hu: Engedélyezze ezt a beállítást a kijelölés egyéni szöveg- és háttérszínek megadásához. Ha letiltott, akkor a háttér- és szövegszínek fel lesznek cserélve.

en: Enable this option to show the menubar in newly created terminal windows.
hu: A menüsor megjelenítése újonnan létrehozott terminálablakokban.

en: Enable this option to show the toolbar in newly created terminal windows.
hu: Engedélyezze ezt a lehetőséget az eszköztár megjelenítéséhez az újonnan létrehozott terminálablakokban.

en: Enable this option to show window decorations around newly created terminal windows.
hu: Ablakdíszítések megjelenítése újonnan létrehozott terminálablakok körül.

en: Enable this option to use system-wide monospace font.
hu: Engedélyezze ezt, hogy a rendszer fix-szélességű betűkészlete legyen használva

en: Enables you to press any key on the keyboard to scroll down the terminal window to the command prompt.
hu: Lehetővé teszi a legörgetést a terminálablakban a parancssorig bármely billentyű lenyomásával.

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Enter the text to be copied to all tabs
hu: Adja meg az összes lapra másolandó szöveget.

en: Enter the title for the current terminal tab
hu: Adja meg az aktuális terminállap címét

en: Erase TTY
hu: Terminál törlése

en: Escape sequence
hu: Escape sorozat

en: Failed to connect to session manager: %s
hu: Nem sikerült csatlakozni a munkamenet kezelőhöz:%s

en: Failed to create the regular expression
hu: A reguláris kifejezés létrehozása meghiúsult

en: Failed to execute child
hu: A gyermek végrehajtása meghiúsult

en: Failed to open the URL '%s'
hu: A(z) „%s” URL megnyitása meghiúsult

en: Failed to save terminal contents
hu: A terminál tartalmának mentése meghiúsult

en: Failed to set encoding %s
hu: A(z) %s kódolás beállítása meghiúsult

en: Find
hu: Keresés

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Find Pre_vious
hu: Elő_ző találat

en: Font
hu: Betűkészlet

en: General
hu: Általános

en: General Options
hu: Általános beállítások

en: Georgian
hu: Grúz

en: Goes after initial title
hu: Az eredeti cím mögé kerül

en: Goes before initial title
hu: Az eredeti cím elé kerül

en: Greek
hu: Görög

en: Green
hu: Zöld

en: Green on Black
hu: Zöld feketén

en: He_ight:
hu: M_agasság:

en: Hebrew
hu: Héber

en: Help
hu: Súgó

en: I-Beam
hu: Hiányjel

en: If disabled, URLs can be opened by Ctrl + left mouse click.
hu: Ha tiltott, akkor az URL-ek a Ctrl + bal egérkattintással nyithatóak meg.

en: If disabled, new tab will be opened in the rightmost position.
hu: Ha tiltott, akkor az új lap a leginkább jobb oldali pozícióban nyílik meg.

en: If enabled, the shortcut to open and retract the window will give focus, rather than closing it, if it has previously lost focus
hu: Ha engedélyezett, akkor a megnyitás és ablakvisszahúzás fókuszt ad bezárás helyett, ha már előzőleg elvesztette a fókuszt.

en: Image Files
hu: Képfájlok

en: Invalid argument for option "--dynamic-title-mode": %s
hu: Érvénytelen argumentum a „--dynamic-title-mode” kapcsolónál: %s

en: Invalid geometry string "%s"
hu: Érvénytelen geometria-karakterlánc: „%s”

en: Isn't displayed
hu: Nem jelenik meg

en: Japanese
hu: Japán

en: Keep window open when it loses focus
hu: Ablak nyitvatartása ha elveszti a fókuszt

en: Korean
hu: Koreai

en: L_eft
hu: _Bal

en: Light Blue
hu: Világoskék

en: Light Cyan
hu: Világoscián

en: Light Gray
hu: Világosszürke

en: Light Green
hu: Világoszöld

en: Light Magenta
hu: Világosbíbor

en: Light Red
hu: Világospiros

en: Load Presets...
hu: Előzetes beállítások betöltése...

en: Magenta
hu: Bíbor

en: Match _entire word only
hu: Illesztés csak teljes szóra

en: Match as _regular expression
hu: Illesztés _reguláris kifejezésként

en: Misc
hu: Egyéb

en: Move Tab _Left
hu: Lap mozgatása _balra

en: Move Tab _Right
hu: Lap mozgatása _jobbra

en: Move to monitor with poi_nter
hu: Kijelzőre mozgatás egér_mutatóval

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Never
hu: Soha

en: None (use solid color)
hu: Nincs (homogén szín)

en: Nordic
hu: Északi

en: Note: Ctrl+click for color editor.
hu: Megjegyzés: Ctrl+kattintás a színszerkesztéshez.

en: OPTION
hu: KAPCSOLÓ

en: On the left side
hu: Bal oldalon

en: On the right side
hu: Jobb oldalon

en: Open Link
hu: Hivatkozás megnyitása

en: Open T_erminal
hu: _Terminál megnyitása

en: Open _Tab
hu: L_ap megnyitása

en: Open a dialog to specify the color
hu: Párbeszédablak megnyitása a szín megadásához

en: Open a new terminal tab
hu: Új terminállap megnyitása

en: Open a new terminal window
hu: Új terminálablak megnyitása

en: Open new tab to the _right of the active tab
hu: Új lap megnyitása az aktív lap _jobb oldalán

en: Open the preferences dialog
hu: A Terminál beállítások megnyitása

en: Opening New Windows
hu: Új ablakok megnyitása

en: Option "%s" requires specifying the color as its parameter
hu: A(z) „%s” kapcsolóhoz szükséges a szín paraméterként megadása

en: Option "--command/-e" requires specifying the command to run as its parameter
hu: A „--command/-e” kapcsoló megköveteli a futtatandó parancs megadását a parancssor további részében

en: Option "--default-display" requires specifying the default X display as its parameter
hu: A „--default-display” kapcsoló megköveteli az alapértelmezett X kijelző megadását paraméterként

en: Option "--default-working-directory" requires specifying the default working directory as its parameter
hu: A „--default-working-directory” kapcsoló megköveteli az alapértelmezett munkakönyvtár megadását paraméterként

en: Option "--display" requires specifying the X display as its parameter
hu: A „--display” kapcsoló megköveteli az X megjelenítő megadását paraméterként

en: Option "--dynamic-title-mode" requires specifying the dynamic title mode as its parameter
hu: A „--dynamic-title-mode” kapcsoló megköveteli a dinamikus cím mód megadását paraméterként

en: Option "--execute/-x" requires specifying the command to run on the rest of the command line
hu: Az „--execute/-x” kapcsoló megköveteli a futtatandó parancs megadását a parancssor további részében

en: Option "--font" requires specifying the font name as its parameter
hu: A „--font” kapcsoló megköveteli a betűkészlet nevének megadását paraméterként

en: Option "--geometry" requires specifying the window geometry as its parameter
hu: A „--geometry” kapcsoló megköveteli az ablak geometriájának megadását paraméterként

en: Option "--icon/-I" requires specifying an icon name or filename as its parameter
hu: Az „--icon/-I” kapcsoló megköveteli egy ikonnév vagy fájlnév megadását paraméterként

en: Option "--initial-title" requires specifying the initial title as its parameter
hu: Az „--initial-title” megköveteli a kezdeti cím megadását paraméterként

en: Option "--role" requires specifying the window role as its parameter
hu: A „--role” kapcsoló megköveteli az ablak szerepének megadását paraméterként

en: Option "--sm-client-id" requires specifying the unique session id as its parameter
hu: A „--startup-id” kapcsoló megköveteli az egyedi munkamenet-azonosító megadását paraméterként

en: Option "--startup-id" requires specifying the startup id as its parameter
hu: A „--startup-id” kapcsoló megköveteli az indítási azonosító megadását paraméterként

en: Option "--title/-T" requires specifying the title as its parameter
hu: A „--title/-T” kapcsoló megköveteli az ablak címének megadását paraméterként

en: Option "--working-directory" requires specifying the working directory as its parameter
hu: A „--working-directory” kapcsoló megköveteli a munkakönyvtár megadását paraméterként

en: Option "--zoom" requires specifying the zoom (%d .. %d) as its parameter
hu: A „--zoom” kapcsoló megköveteli a nagyítási szint (%d…%d) megadását paraméterként

en: Other
hu: Egyéb

en: Palette
hu: Paletta

en: Paste _Selection
hu: _Kijelölés beillesztése

en: Paste from clipboard
hu: Beillesztés vágólapról

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat itt jelentheti be: <%s>.

en: Position
hu: Helyzet

en: Pr_eferences...
hu: _Beállítások…

en: Presets
hu: Előzetes beállítások

en: Re_wrap terminal contents on resize
hu: Terminál tartalmának újra_tördelése átméretezéskor

en: Received invalid color data: Wrong format (%d) or length (%d)
hu: Érvénytelen színadatok érkeztek: rossz formátum (%d) vagy hossz (%d)

en: Red
hu: Piros

en: Replaces initial title
hu: Lecseréli az eredeti címet

en: Rese_t
hu: _Visszaállítás

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset cell spacing values to defaults
hu: Cella elhelyezés értékek alapértelmezettre állítása

en: Reset double click options to defaults
hu: Dupla kattintás beállításainak alapértelmezettre állítása

en: Reset tab activity _indicator after
hu: Lapa_ktivitás jelzőjének kikapcsolása

en: Right
hu: Jobb

en: Romanian
hu: Román

en: Run a _custom command instead of my shell
hu: _Egyéni parancs futtatása a parancsértelmező helyett

en: Sa_ve Contents...
hu: Tartalom m_entése…

en: Save contents...
hu: Tartalom mentése…

en: Scaled
hu: Kifeszített

en: Scr_ollbar is:
hu: A gö_rdítősáv:

en: Scroll on _Output
hu: Odagördülés az új _kimenethez

en: Scroll on _keystroke
hu: _Billentyűleütésre gördül

en: Scroll on ou_tput
hu: Új _kimenethez gördül

en: Scroll_back:
hu: _Visszagördítés:

en: Scrolling
hu: Gördülés

en: Search terminal contents
hu: Keresés a terminál tartalmában

en: See the %s man page for full explanation of the options above.
hu: A fenti kapcsolók teljes magyarázatáért lásd a %s kézikönyvoldalt.

en: Select Background Image File
hu: Válasszon háttérképfájlt

en: Select _All
hu: Összes _kijelölése

en: Select this option to allow commands that use utmp/wtmp records (such as `write` or `wall`) to work.
hu: Válassza ezt a lehetőséget, hogy az utmp/wtmp rekordokat használó parancsok (mint a „write” vagy a „wall”) működjenek.

en: Select this option to force Terminal to run custom command instead of your shell when you open new terminals.
hu: Kapcsolja be ezt a beállítást, hogy arra kényszerítse az új terminálokat a megnyitásukkor, hogy egy egyéni parancsot futtassanak.

en: Select this option to force Terminal to run your shell as a login shell when you open new terminals. See the documentation of your shell for details about differences between running it as interactive shell and running it as login shell.
hu: A Terminál a parancsértelmezőt bejelentkezési parancsértelmezőként futtassa új terminál nyitásakor. A parancsértelmező interaktív és bejelentkezési módban futtatása közti különbségekkel kapcsolatban nézze meg a parancsértelmező kézikönyvét.

en: Select this option to make new terminals (tabs or windows) use custom working directory. Otherwise, current working directory will be used.
hu: Kapcsolja be ezt a beállítást, ha az új terminálok (lapok vagy ablakok) egyéni munkakönyvtárat használjanak. Különben a jelenlegi munkakönyvtár lesz használva.

en: Set _Encoding
hu: _Kódolás beállítása

en: Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Show Window _Borders
hu: _Ablakszegélyek megjelenítése/elrejtése

en: Show _Menubar
hu: _Menü megjelenítése

en: Show _Toolbar
hu: _Eszköztár megjelenítése

en: Show _status icon in notification area
hu: A státuszikon megjelenítése az értesítési területen

en: Show bold text in b_right colors
hu: Félkövér szöveg megjelenítése é_lénk színekkel

en: Show window _borders
hu: _Ablakszegélyek megjelenítése

en: Show/hide the menubar
hu: A menüsor megjelenítése/elrejtése

en: Show/hide the toolbar
hu: Az eszköztár megjelenítése/elrejtése

en: Show/hide the window decorations
hu: Az ablakdekoráció megjelenítése/elrejtése

en: Solarized (dark)
hu: Szolarizált (sötét)

en: Solarized (light)
hu: Szolarizált (világos)

en: Sorry, your Window Manager does not support compositing:
    Opacity setting is not available.
hu: Sajnáljuk, az ablakkezelő nem támogatja a kompozitálást.
    Az átlátszatlanság beállítás nem érhető el.

en: South-Eastern Europe
hu: Délkelet-európai

en: Specifies the number of lines that you can scroll back using the scrollbar.
hu: Megadja a sorok számát, amennyit a görgetősávval visszagörgethet.

en: St_yle:
hu: Stíl_us:

en: Stretched
hu: Kifeszített

en: Switch to next tab
hu: Váltás a következő lapra

en: Switch to previous tab
hu: Váltás az előző lapra

en: T_abs
hu: L_apok

en: Tab Options
hu: Lapok kapcsolói

en: Tab activit_y color:
hu: _Lapaktivitás színe:

en: Tabs
hu: Lapok

en: Tango
hu: Tangó

en: Terminal
hu: Terminál

en: Terminal Emulator
hu: Terminálemulátor

en: Terminal Preferences
hu: Terminál beállításai

en: Text _selection color:
hu: Szöveg_kijelölés színe:

en: Text blinks:
hu: Szöveg villogása:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hu: Az Xfce fejlesztőcsapata. Minden jog fenntartva.

en: The child process exited normally with status %d.
hu: A gyermekfolyamat normálisan, %d állapottal lépett ki.

en: The child process was aborted by signal %d.
hu: A gyermekfolyamat %d szignállal megszakításra került.

en: The child process was aborted.
hu: A gyermekfolyamat megszakadt.

en: The random color is based on the selected background color, keeping the same brightness.
hu: A véletlenszerű szín a kiválasztott háttértől függ, ugyanazt a fényességet tartja meg.

en: There are still processes running in some tabs.
    Closing this window will kill all of them.
hu: Egyes lapokon még futnak folyamatok.
    Az ablak bezárása ezeket is meg fogja szakítani.

en: There is still a process running.
    Closing this tab will kill it.
hu: Még fut egy folyamat.
    A lap bezárása meg fogja szakítani.

en: There is still a process running.
    Closing this window will kill it.
hu: Még fut egy folyamat.
    Az ablak bezárása meg fogja szakítani.

en: These options may cause some applications to behave
    incorrectly. They are only here to allow you to work around
    certain applications and operating systems that expect
    different terminal behavior.
hu: Ezek a beállítások néhány program helytelen működését eredményezhetik.
    Csak azért vannak itt, hogy biztosítsák a terminál bizonyos programokkal
    és operációs rendszerekkel való együttműködését, amelyek más igényeket
    támasztanak a terminállal szemben.

en: This option controls whether the cursor will be blinking or not.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy a kurzor villogjon-e vagy sem.

en: This option controls whether the terminal will have no limits on scrollback.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy terminál visszagörgetésének ne legyen korlátja.

en: This option controls whether the terminal will scroll down automatically whenever new output is generated by the commands running inside the terminal.
hu: A terminál legördüljön-e automatikusan, amikor a terminálban futó parancsok új kimenetet állítanak elő.

en: This window has %d tabs open. Closing this window
    will also close all its tabs.
hu: Ebben az ablakban %d lap van nyitva. Az
    ablak bezárása az összes lapot is bezárja.

en: Tiled
hu: Mozaik

en: Title
hu: Cím

en: Toggle Drop-down Terminal
hu: Legördülő terminál be/ki

en: Toggle fullscreen mode
hu: Teljes képernyős üzemmód

en: Toggle read-only mode
hu: Csak olvasható mód váltása

en: Toggle scroll on output
hu: Odagördülés az új kimenethez be/ki

en: Transparent background
hu: Átlátszó háttér

en: Turkish
hu: Török

en: U_p
hu: _Fel

en: Unable to determine your login shell.
hu: Nem határozható meg a bejelentkezési parancsértelmező.

en: Unable to drop Mozilla URL on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
hu: Nem dobható a Mozilla URL a terminálba: rossz formátum (%d) vagy hossz (%d)

en: Unable to drop URI list on terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
hu: Nem dobható az URI-lista a terminálba: rossz formátum (%d) vagy hossz (%d)

en: Unable to drop selection of type text/plain to terminal: Wrong format (%d) or length (%d)
hu: Nem dobható a text/plain típusú kiválasztás a terminálba: rossz formátum (%d) vagy hossz (%d)

en: Unable to parse color: %s
hu: A szín nem dolgozható fel: %s

en: Unable to register terminal service: %s
hu: A terminálszolgáltatás nem regisztrálható: %s

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Unicode
hu: Unikód

en: Unknown option "%s"
hu: Ismeretlen kapcsoló: „%s”

en: Unli_mited scrollback
hu: _Végtelen visszagörgetés

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Usage:
hu: Használat:

en: Use _middle mouse click to close tabs
hu: _Középső gomb használata a lapok bezárásához

en: Use custom styling to make tabs _slim (restart required)
hu: Egyéni stílus használata a lapok _vékonnyá tételéhez (újraindítás szükséges)

en: Use middle mouse click to open _URLs
hu: Középső gomb használata az _URL-ek megnyitásához

en: Use shortcut to _focus visible window
hu: Gyorsbillentyű használata a látható ablakra _fókuszáláshoz

en: Use system _font
hu: Rendszer _betűkészletének használata

en: User id mismatch
hu: A felhasználói azonosító eltér

en: Vietnamese
hu: Vietnámi

en: Visit Xfce Terminal website
hu: Az Xfce Terminál weboldalának felkeresése

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Western European
hu: Nyugat-európai

en: When focused
hu: Ha fókuszban van

en: When unfocused
hu: Ha nincs fókuszban

en: White
hu: Fehér

en: White on Black
hu: Fehér feketén

en: Wi_dth:
hu: Szé_lesség:

en: Wide
hu: Széles

en: Window Options
hu: Ablak kapcsolói

en: Window or Tab Separators
hu: Ablak- vagy lapelválasztók

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,
hu: Írta: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>,

en: Xfce Terminal
hu: Xfce terminál

en: Xfce Terminal Emulator
hu: Xfce terminálemulátor

en: Yellow
hu: Sárga

en: Zoom _In
hu: _Nagyítás

en: Zoom _Out
hu: _Kicsinyítés

en: Zoom in with larger font
hu: Nagyítás nagyobb betűmérettel

en: Zoom out with smaller font
hu: Kicsinyítés kisebb betűmérettel

en: Zoom to default size
hu: Visszaállítás alapértékekre

en: _About
hu: _Névjegy

en: _Always show tabs
hu: _Mindig mutassa a lapokat

en: _Ambiguous-width characters:
hu: Nem _egyértelmű szélességű karakterek:

en: _Appearance
hu: _Megjelenés

en: _Audible bell
hu: _Hallható csengő

en: _Background color:
hu: _Háttérszín:

en: _Backspace key generates:
hu: A Ba_ckspace billentyű ezt generálja:

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Clear Scrollback and Reset
hu: Visszagörgetés _törlése és visszaállítás

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Colors
hu: _Színek

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Delete key generates:
hu: A _Delete billentyű ezt generálja:

en: _Detach Tab
hu: _Lap leválasztása

en: _Dynamically-set title:
hu: _Dinamikusan beállított cím:

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _File
hu: _Fájl

en: _File:
hu: _Fájl:

en: _Find...
hu: _Keresés...

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: _General
hu: Á_ltalános

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Initial title:
hu: _Kiindulási cím:

en: _Keep window open when it loses focus
hu: Ablak _nyitvatartása ha elveszti a fókuszt

en: _Next
hu: _Következő lap

en: _Next Tab
hu: _Következő lap

en: _Normal Size
hu: _Normál méret

en: _Opacity:
hu: Át_látszóság:

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Previous
hu: _Előző lap

en: _Previous Tab
hu: _Előző lap

en: _Read-Only
hu: Csak _olvasható

en: _Relaunch
hu: Ú_jraindítás

en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: _Reset compatibility options to defaults
hu: _Kompatibilitási beállítások alapértelmezettre állítása

en: _Run command as login shell
hu: _Parancs futtatása bejelentkezési parancsértelmezőként

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Search for:
hu: _Keresés:

en: _Set Title...
hu: _Cím beállítása…

en: _Shading:
hu: _Árnyékolás

en: _Terminal
hu: _Terminál

en: _Text color:
hu: _Szövegszín:

en: _Title:
hu: _Cím:

en: _Undo Close Tab
hu: Lap bezárásának _visszavonása

en: _Update utmp/wtmp records when command is launched
hu: Parancs indításakor az _utmp/wtmp rekordok frissítése

en: _Vary the background color for each tab
hu: Háttérszín variálása laponként

en: _View
hu: _Nézet

en: _Visual bell
hu: _Vizuális csengő

en: _Working directory:
hu: Munka_könyvtár

en: _Wrap around
hu: _Körbe

en: _Zoom
hu: _Nagyítás

en: and Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.
hu: és Igor Zakharov <f2404@yandex.ru>.

en: c_olumns
hu: _oszlopok

en: command
hu: parancs

en: directory
hu: könyvtár

en: display
hu: kijelző

en: font
hu: betűtípus

en: geometry
hu: geometria

en: icon
hu: ikon

en: mode
hu: mód

en: role
hu: szerep

en: row_s
hu: so_rok

en: seconds
hu: másodperc

en: string
hu: karakterlánc

en: title
hu: cím

en: x height
hu: x magasság

en: x width
hu: x szélesség

en: zoom
hu: nagyítás
