Xfce4-session - en to hu translation catalogue (203 entries)

en: (Unknown program)
hu: (Ismeretlen program)

en: (Unknown)
hu: (Ismeretlen)

en: <b>Author:</b>
hu: <b>Szerző:</b>

en: <b>Compatibility</b>
hu: <b>Kompatibilitás</b>

en: <b>Description:</b>
hu: <b>Leírás:</b>

en: <b>Homepage:</b>
hu: <b>Honlap:</b>

en: <b>Information</b>
hu: <b>Információk</b>

en: <b>Logout Settings</b>
hu: <b>Kijelentkezés beállításai</b>

en: <b>Security</b>
hu: <b>Biztonság</b>

en: <b>Session Chooser</b>
hu: <b>Munkamenet-választó</b>

en: <b>Shutdown</b>
hu: <b>Leállítás</b>

en: <b>Version:</b>
hu: <b>Verzió:</b>

en: Ad_vanced
hu: Spe_ciális

en: Add application
hu: Alkalmazás hozzáadása

en: All Xfce cache files could not be cleared
hu: Nem törölhető minden Xfce gyorsítótárfájl

en: All files
hu: Minden fájl

en: Always
hu: Mindig

en: Always save the session when logging out
hu: Munkamenet mentése minden kijelentkezéskor

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: App_lication Autostart
hu: Aut_omatikusan induló alkalmazások

en: Are you sure you want to empty the session cache?
hu: Biztos, hogy ki akarja üríteni a munkamenet gyorsítótárát?

en: Are you sure you want to remove "%s"
hu: Biztos, hogy el akarja távolítani a következőt: „%s”?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
hu: Biztos, hogy meg akarja szakítani a következőt: „%s”?

en: Automatically save session on logo_ut
hu: _Munkamenet automatikus mentése kijelentkezéskor

en: Background color:
hu: Háttérszín:

en: Balou Splash Engine
hu: Balou indítókép-alrendszer

en: Balou theme
hu: Balou téma

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
hu: Alább látható az Xfce asztali környezetbe bejelentkezéskor az utolsó kijelentkezéskor mentett alkalmazások mellett automatikusan elinduló alkalmazások listája. A dőlt betűvel megjelenő alkalmazások másik asztali környezethez tartoznak, de igény esetén engedélyezhetők.

en: Can only terminate clients when in the idle state
hu: Csak üresjáratban lévő kliensek futása szakítható meg

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
hu: A bejelentkezési kísérlet megszakítása és visszatérés a bejelentkezési képernyőre.

en: Choose a name for the new session:
hu: Válassza ki az új munkamenet nevét:

en: Choose image...
hu: Válasszon képet…

en: Choose session
hu: Válasszon munkamenetet

en: Choose session name
hu: Válasszon munkamenetnevet

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
hu: Válassza ki a visszaállítandó munkamenetet. Kattintson duplán a munkamenet nevére a visszaállításához.

en: Choose theme file to install...
hu: Válassza ki a telepítendő témafájlt…

en: Choose theme filename...
hu: Válasszon témafájlnevet…

en: Clear save_d sessions
hu: Mentett munkamenetek _törlése

en: Clear sessions
hu: Munkamenetek törlése

en: Colors
hu: Színek

en: Command:
hu: Parancs:

en: Con_figure
hu: B_eállítás

en: Configure Balou...
hu: A Balou beállítása…

en: Configure Simple...
hu: A Simple beállítása…

en: Continue anyway
hu: Folytatás mindenképp

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
hu: Nem kereshető ki %s internetes címe.
    Ez akadályozza az Xfce megfelelő működését.
    A hiba lehet, hogy javítható a(z) %s
    felvételével a rendszer /etc/hosts fájljába.

en: Create a new session.
hu: Új munkamenet létrehozása.

en: Customize desktop startup and splash screen
hu: A környezet indításának és az indítókép személyre szabása

en: Demonstrates the selected splash screen
hu: Bemutatja a kiválasztott indítóképet

en: Description:
hu: Leírás:

en: Disable binding to TCP ports
hu: A TCP-portokhoz kapcsolódás letiltása

en: Display the session chooser every time Xfce starts
hu: A munkamenet-választó megjelenítése az Xfce minden indulásakor

en: Edit application
hu: Alkalmazás szerkesztése

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
hu: A megadott jelszó érvénytelen vagy a rendszergazda megtiltotta a számítógép leállítását az Ön felhasználói fiókjával.

en: Empty the session cache
hu: A munkamenet gyorsítótárának kiürítése

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
hu: Hiba a válasz fogadásakor a sudo leállítási segédprogramjától: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
hu: Hiba a parancs küldésekor a sudo leállítási segédprogramjától: %s

en: Failed adding "%s"
hu: „%s” hozzáadása meghiúsult

en: Failed to create file %s
hu: A fájl (%s) létrehozása meghiúsult

en: Failed to edit item
hu: Az elem szerkesztése meghiúsult

en: Failed to edit item "%s"
hu: Az elem („%s”) írása meghiúsult

en: Failed to hibernate session
hu: A munkamenet nem hibernálható

en: Failed to open %s for reading
hu: %s megnyitása olvasásra meghiúsult

en: Failed to open %s for writing
hu: %s megnyitása írásra meghiúsult

en: Failed to remove item
hu: Az elem eltávolítása meghiúsult

en: Failed to suspend session
hu: A munkamenet nem függeszthető fel

en: Failed to toggle item
hu: Az elem átváltása meghiúsult

en: Failed to unlink %s: %s
hu: %s törlése meghiúsult: %s

en: Failed to write file %s
hu: A fájl (%s) írása meghiúsult

en: Font
hu: Betűkészlet

en: Halt without displaying the logout dialog
hu: Leállítás a kijelentkezési ablak megjelenítése nélkül

en: Hibernate without displaying the logout dialog
hu: Hibernálás a kijelentkezési ablak megjelenítése nélkül

en: If running
hu: Ha fut

en: Image
hu: Kép

en: Images
hu: Képek

en: Immediately
hu: Azonnal

en: Last accessed: %s
hu: Utolsó hozzáférés: %s

en: Launch GN_OME services on startup
hu: _GNOME szolgáltatások indítása belépéskor

en: Launch _KDE services on startup
hu: _KDE szolgáltatások indítása belépéskor

en: Launch screensaver and locker program
hu: Képernyővédő és -zároló program indítása

en: Loading desktop settings
hu: Asztali környezet beállításainak betöltése

en: Loading session data
hu: Munkamenet-adatok betöltése

en: Lock screen be_fore sleep
hu: Képernyő _zárolása alvás előtt

en: Log Out
hu: Kijelentkezés

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Log out %s
hu: %s kijelentkeztetése

en: Log out of the Xfce Desktop
hu: Kijelentkezés az Xfce asztali környezetből

en: Log out quickly; don't save the session
hu: Kijelentkezés gyorsan, ne mentse a munkamenetet

en: Log out without displaying the logout dialog
hu: Kijelentkezés a kijelentkezési ablak megjelenítése nélkül

en: Manage _remote applications
hu: _Távoli alkalmazások kezelése

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
hu: Távoli alkalmazások kezelése hálózaton (ez biztonsági kockázatot jelenthet)

en: Mice Splash Engine
hu: Mice indítókép-alrendszer

en: Name:
hu: Név:

en: Never
hu: Soha

en: New session
hu: Új munkamenet

en: No description given
hu: Nincs megadva leírás

en: None
hu: Nincs

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
hu: A kiválasztott indítókép beállítóablakának megnyitása

en: Performing Autostart...
hu: Automatikus indítás…

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
hu: Ellenőrizze, hogy a fájl érvényes indítókép-téma archívum.

en: Please enter your password
hu: Adja meg a jelszavát

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat ide jelentse: <%s>.

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Priority
hu: Prioritás

en: Pro_mpt on logout
hu: Ké_rdés kijelentkezéskor

en: Prompt for confirmation when logging out
hu: Megerősítés kérése kijelentkezéskor

en: Quit the program, and remove it from the session
hu: Kilépés a programból és annak eltávolítása a munkamenetből

en: Reboot without displaying the logout dialog
hu: Újraindítás a kijelentkezési ablak megjelenítése nélkül

en: Received error while trying to log out
hu: Hiba történt a kijelentkezésre tett kísérlet során

en: Restart Style
hu: Újraindítás stílusa

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
hu: Az xflock4 futtatása a rendszer felfüggesztése vagy hibernálása előtt

en: SOCKET ID
hu: FOGLALATAZONOSÍTÓ

en: S_plash
hu: Indítóké_p

en: Save Sess_ion
hu: _Munkamenet mentése

en: Saving Session
hu: Munkamenet mentése

en: Screensaver
hu: Képernyővédő

en: Select a command
hu: Válasszon parancsot

en: Sessio_n
hu: M_unkamenet

en: Session Manager Error
hu: Munkamenet-kezelési hiba

en: Session Save Error
hu: Munkamenet-mentési hiba

en: Session and Startup
hu: Munkamenet és indítás

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
hu: A munkamenet-kezelőnek üresjáratban kell lennie ellenőrzőpont kérésekor

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
hu: A munkamenet-kezelőnek üresjáratban kell lennie leállítás kérésekor

en: Settings manager socket
hu: Beállításkezelő foglalat

en: Shut _Down
hu: _Leállítás

en: Shutdown Failed
hu: A leállítás meghiúsult

en: Shutdown command failed
hu: A leállítási parancs meghiúsult

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
hu: A leállítást a kioszk beállításai nem engedélyezik

en: Simple Splash Engine
hu: Simple indítókép-alrendszer

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
hu: GNOME szolgáltatások, például a gnome-keyring indítása

en: Start KDE services, such as kdeinit
hu: KDE szolgáltatások, például a kdeinit indítása

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Starting Assistive Technologies
hu: Akadálymentesítési szolgáltatások indítása

en: Starting KDE services
hu: A KDE szolgáltatásainak indítása

en: Starting The Gimp
hu: A Gimp indítása

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
hu: A Gnome kulcstartódémon indítása

en: Starting the Beep Media Player
hu: A Beep Media Player indítása

en: Starting the Desktop Manager
hu: Az asztalkezelő indítása

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
hu: A Gnome terminálemulátor indítása

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
hu: A KDE fejlett szövegszerkesztőjének indítása

en: Starting the KDE Clipboard Manager
hu: A KDE vágólapkezelő indítása

en: Starting the KDE Mail Reader
hu: A KDE levelezőjének indítása

en: Starting the KDE News Reader
hu: A KDE hírolvasójának indítása

en: Starting the KDE Terminal Emulator
hu: A KDE terminálemulátor indítása

en: Starting the Konqueror
hu: A Konqueror indítása

en: Starting the Panel
hu: A panel indítása

en: Starting the Session Management Proxy
hu: A munkamenet-kezelési proxy indítása

en: Starting the Taskbar
hu: A tálca indítása

en: Starting the VI Improved Editor
hu: A VIM indítása

en: Starting the Volume Controller
hu: A hangerőszabályzó indítása

en: Starting the Window Manager
hu: Az ablakkezelő indítása

en: Starting the X Multimedia System
hu: Az X Multimedia System indítása

en: Starting the X Terminal Emulator
hu: Az X terminálemulátor indítása

en: Starting the X-Chat IRC Client
hu: Az X-Chat IRC kliens indítása

en: Sus_pend
hu: _Felfüggesztés

en: Suspend without displaying the logout dialog
hu: Felfüggesztés a kijelentkezési ablak megjelenítése nélkül

en: Terminate Program
hu: Program megszakítása

en: Text color:
hu: Szövegszín:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hu: Az Xfce fejlesztőcsapata. Minden jog fenntartva.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
hu: Az alkalmazás elveszti a mentetlen beállításait és nem indul el a következő munkamenetben.

en: The client doesn't have any properties set yet
hu: A kliensnek még nincsenek beállított tulajdonságai

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
hu: A csökkentett munkamenet alkalmazásainak listája üres.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
hu: Az automatikus indítási könyvtár helye és formátuma megváltozott.
    Az új hely:
    
      %s
    
    Ebbe a könyvtárba helyezheti azokat a .desktop fájlokat, amelyek leírják az Xfce
    asztali környezetbe bejelentkezéskor elindítandó alkalmazásokat. A régi
    automatikus indítási könyvtárban lévő fájlok sikeresen át lettek mozgatva
    az új helyre.
    A régi könyvtárat most már törölheti.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
hu: Az alkalmazások mentett állapotai nem lesznek visszaállítva a következő bejelentkezéskor.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
hu: A megadott csökkentett munkamenet („%s”) nincs megjelölve csökkentett munkamenetként.

en: Theme File Error
hu: Témafájlhiba

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
hu: Ezek az alkalmazások a jelenleg futó munkamenet részei, és kijelentkezéskor elmenthetők. Az alábbi módosítások csak a munkamenet mentésekor lépnek életbe.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
hu: Ez véglegesen eltávolítja az alkalmazást az automatikusan elindított alkalmazások listájáról

en: Try again
hu: Próbálja újra

en: Type '%s --help' for usage.
hu: Segítségért adja ki az „%s --help” parancsot.

en: Unable to contact D-Bus session bus
hu: Nem lehet kapcsolódni a D-Bus munkamenetbuszhoz

en: Unable to contact settings server
hu: Nem érhető el a beállításkiszolgáló

en: Unable to create user interface from embedded definition data
hu: Nem hozható létre felhasználói felület a beágyazott definícióadatokból

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
hu: A csökkentett munkamenet neve nem állapítható meg. A lehetséges okok: az xfconfd nem fut (D-Bus beállítási probléma), az $XDG_CONFIG_DIRS környezeti változó hibásan van beállítva (tartalmaznia kell ezt: „%s”), vagy az xfce4-session hibásan van telepítve.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
hu: Nem telepíthető az indítókép-téma a fájlból: „%s”

en: Unable to load a failsafe session
hu: Nem tölthető be a csökkentett munkamenet

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
hu: Az indítókép-téma („%s”) nem távolítható el a könyvtárból (%s).

en: Unable to save the session
hu: A munkamenet nem menthető

en: Unable to terminate program.
hu: A program nem szakítható meg.

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Unknown shutdown method %d
hu: Ismeretlen leállítási mód: %d

en: Use custom image
hu: Egyéni kép használata

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
hu: Használja ezt a munkamenetet az Xfce futtatásához asztali környezetként

en: Verifying DNS settings
hu: DNS beállítások ellenőrzése

en: Version information
hu: Verzióinformációk

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
hu: Írta: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
hu: Xfce munkamenet

en: You might need to delete some files manually in "%s".
hu: Szükség lehet néhány fájl saját kezű törlésére itt: „%s”.

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
hu: A munkamenet mentése folyamatban. Ha nem akar várni, bezárhatja ezt az ablakot.

en: _Display chooser on login
hu: _Választó megjelenítése bejelentkezéskor

en: _Export theme
hu: Téma e_xportálása

en: _General
hu: Á_ltalános

en: _Hibernate
hu: _Hibernálás

en: _Install new theme
hu: Új _téma telepítése

en: _Log Out
hu: _Kijelentkezés

en: _Proceed
hu: _Folytatás

en: _Quit Program
hu: _Kilépés a programból

en: _Remove theme
hu: Téma _eltávolítása

en: _Restart
hu: Ú_jraindítás

en: _Save session for future logins
hu: _Munkamenet mentése jövőbeli bejelentkezésekhez

en: _Test
hu: _Teszt

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
hu: és Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
hu: címke
