Geany 1.30 - en to hu translation catalogue (1264 entries)

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
hu: 
    <i>Más bővítőmodulok függnek ettől. Először tiltsa le azokat, hogy ezt le lehessen tiltani.</i>

en:  (new instance)
hu:  (új példány)

en: "%s" was not found.
hu: A(z) „%s” nem található.

en: "Smart" home key
hu: „Okos” Home billentyű engedélyezése

en: %d file saved. | %d files saved.
hu[0]: %d fájl elmentve.
hu[1]: %d fájl elmentve.

en: %d, %e, %f, %p, %l are substituted in command and directory fields, see manual for details.
hu: %d, %e, %f, %p, %l behelyettesítésre kerülnek a parancs és könyvtár mezőkben, részletekért ld. a kézikönyvet.

en: %dL
hu: %dS

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
hu: %s
    
    A lemezen lévő fájl most lehet, hogy csonkolt.

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
hu: %s %s -- %s (%s könyvtárban)

en: %s (in directory: %s)
hu: %s (%s könyvtárban)

en: %s Properties
hu: %s tulajdonságok

en: %s commands
hu: %s parancsok

en: %s document
hu: %s dokumentum

en: %s file
hu: %s fájl

en: %s script
hu: %s szkript fájl

en: %s source file
hu: %s forráskód fájl

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
hu[0]: %s: %d előfordulás cserélve, „%s” helyett „%s”.
hu[1]: %s: %d előfordulás cserélve, „%s” helyett „%s”.

en: (built on or after %s)
hu: (ezzel, vagy későbbivel összeállítva: %s)

en: (only inside Geany)
hu: (csak a Geanyn belül)

en: (with BOM)
hu: (BOM-mal)

en: (without BOM)
hu: (BOM nélkül)

en: , read-only
hu: , csak olvasható

en: --- Separator ---
hu: --- Elválasztó ---

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
hu: <b>Idézőjelek és zárójelek automatikus bezárása</b>

en: <b>Commands</b>
hu: <b>Parancsok</b>

en: <b>Completions</b>
hu: <b>Kiegészítések</b>

en: <b>Display</b>
hu: <b>Megjelenítés</b>

en: <b>Editor tabs</b>
hu: <b>Szerkesztő ablak fülek</b>

en: <b>Encodings</b>
hu: <b>Kódolások</b>

en: <b>Features</b>
hu: <b>Sajátságok</b>

en: <b>Fonts</b>
hu: <b>Betűtípusok</b>

en: <b>Icon size</b>
hu: <b>Ikonméret</b>

en: <b>Icon style</b>
hu: <b>Ikon stílus</b>

en: <b>Indentation</b>
hu: <b>Behúzás</b>

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
hu: <b>Gyorsbillentyűk</b>

en: <b>Long line marker</b>
hu: <b>Hosszú sor jelző</b>

en: <b>Message window</b>
hu: <b>Üzenet ablak</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
hu: <b>Egyéb</b>

en: <b>New files</b>
hu: <b>Új fájlok</b>

en: <b>Page %d of %d</b>
hu: <b>%d. oldal (összesen: %d)</b>

en: <b>Paths</b>
hu: <b>Elérési utak</b>

en: <b>Printing</b>
hu: <b>Nyomtatás</b>

en: <b>Projects</b>
hu: <b>Projektek</b>

en: <b>Saving files</b>
hu: <b>Fájlok mentése</b>

en: <b>Search</b>
hu: Keresés

en: <b>Shutdown</b>
hu: <b>Leállás</b>

en: <b>Sidebar</b>
hu: <b>Oldalsáv</b>

en: <b>Startup</b>
hu: <b>Indulás</b>

en: <b>Tab positions</b>
hu: <b>Fülek helye</b>

en: <b>Template data</b>
hu: <b>Sablon adatok</b>

en: <b>Terminal</b>
hu: <b>Terminál</b>

en: <b>Tool paths</b>
hu: <b>Eszközök elérési útjai</b>

en: <b>Toolbar</b>
hu: <b>Eszköztár</b>

en: <b>Various preferences</b>
hu: <b>Egyéb beállítások</b>

en: <b>Virtual spaces</b>
hu: <b>Virtuális szóközök</b>

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
hu: <i>Figyelem: olvasd el a használati útmutatót, mielőtt változtatnál ezeken a beállításokon!</i>

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
hu: <i>Figyelem: ezeket a beállításokat a kurrens projekt felülírja. Ld <b>Projekt->Tulajdonságok</b>.</i>

en: A fast and lightweight IDE
hu: Gyors és könnyűsúlyú IDE

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
hu: Gyors és pehelykönnyű IDE GTK+ alapokon

en: A fast and lightweight IDE.
hu: Egy gyors és könnyűsúlyú IDE.

en: A quoted Windows program name must be entirely inside the quotes
hu: Idézőjeles Windows programnév teljes egészében az idézőjeleken belül kell legyen

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
hu: Olyan string, ami a forráskód sor megjegyzéssé kapcsolásakor kerül beszúrásra. Arra való, hogy jelölje a bekapcsolt megjegyzést.

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
hu: Terminál emulátor parancs (%c helyére a Geany futtató parancs fájlneve kerül)

en: About Geany
hu: A Geany névjegye

en: Accessed:
hu: Elérve:

en: Action
hu: Művelet

en: Active
hu: Aktív

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
hu: Kisméretű fejlécet helyez minden oldalra az oldalszámmal, fájlnévvel és az aktuális dátummal (ld. lejjebb). Ez 3 sort foglal el az oldalon.

en: Add line numbers to the printed page
hu: Sorszámozás hozzáadása a nyomtatott oldalon

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
hu: Oldalszám elhelyezése minden oldal alján. Ez 2 sort foglal el az oldalon.

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
hu: Az oldalsávon megjelenít egy fájlböngészőt.

en: All Source
hu: Minden forrás

en: All files
hu: Minden fájl

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
hu: Összes: a könyvtáron belül az összes fájlban keressen
    Projekt: a projekt beállításokban megadott fájl mintákat használjon
    Egyedi: kézzel megadott fájl minták

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
hu: Engedélyezi, hogy a VTE billentyűparancsokat fogadjon (a fókusz parancsokon kívül).

en: Always
hu: Mindig

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
hu: Mindig jelenítse meg a sorvégi virtuális szóköz karaktereket

en: Always wrap search
hu: Mindig újbóli keresés

en: Always wrap search around the document
hu: Mindig újbóli keresés a fájl elejétől

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
hu: Hiba történt vagy nem lehetett a fájl információkat kinyerni (például új fájl esetén).

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
hu: Hiba történt a fájl UTF-8-ból konvertálásakor itt: „%s”. A fájl nem került mentésre.

en: Anchors
hu: Horgonyok

en: Any unsaved changes will be lost.
hu: Minden nem mentett változtatás el fog veszni.

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Appendix
hu: Kiegészítések

en: Apply the default indentation settings to all documents
hu: Alapértelmezett behúzásérték alkalmazása minden dokumentumon

en: Arabic
hu: Arab

en: Architectures
hu: Architektúrák

en: Are you sure you want to reload '%s'?
hu: Biztosan újraolvassa ezt: „%s”?

en: Armenian
hu: Örmény

en: Arrow characters
hu: Nyíl karakterek

en: As _HTML...
hu: _HTML formátumban…

en: As _LaTeX...
hu: _LaTeX formátumban…

en: Auto Save
hu: Automatikus mentés

en: Auto save _interval:
hu: Automat_ikus mentés időköze:

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
hu: Automatikusan zárja-e be a kapcsos zárójelet a nyitó zárójel bevitelekor

en: Auto-close double quote when typing an opening one
hu: Automatikusan zárja-e be az idézőjelet a nyitó idézőjel bevitelekor

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
hu: Automatikusan zárja-e be a zárójelet a nyitó zárójel bevitelekor

en: Auto-close single quote when typing an opening one
hu: Automatikusan zárja be az idézőjelet a megnyitó jel bevitelekor

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
hu: Automatikusan zárja be a szögletes zárójelet a megnyitás bevitelekor

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
hu: Automatikus fókusz (a fókusz követi az egér mozgását)

en: Autocomplete all words in document
hu: A dokumentum minden szavának automatikus kiegészítése

en: Autocomplete symbols
hu: Szimbólumok automatikus kiegészítése

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
hu: A megnyitott fájlokban ismert szimbólumok (függvények neve, globális változók, stb.) automatikus kiegészítése

en: Automatic continuation of multi-line comments
hu: Többsoros megjegyzések automatikus folytatása

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
hu[0]: Automatikus mentés: %d fájl automatikusan mentve.
hu[1]: Automatikus mentés: %d fájl automatikusan mentve.

en: Available Items
hu: Elérhető elemek

en: Background
hu: Háttér

en: Background color:
hu: Háttérszín:

en: Backup Copy
hu: Másolat példány

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
hu: Másolat mentése: a könyvtárat nem lehetett létrehozni (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
hu: Másolat mentése: A fájl nem olvasható (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
hu: Másolat mentése: Fájl mentése nem sikerült (%s).

en: Backup directory does not exist or is not writable.
hu: A mentés könyvtár nem létezik vagy nem írható.

en: Bad regex for filetype %s: %s
hu: Rossz reguláris kifejezés a(z) %s fájltípushoz: %s

en: Bad regex: %s
hu: Rossz regex: %s

en: Baltic
hu: Balti

en: Base GType:
hu: Szülő GType:

en: Base class:
hu: Szülő osztály:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
hu: A projektet alkotó fájlok alapkönyvtára. Lehet új könyvtár, vagy egy már létező elérési út is. A projekt fájlnevéhez képest relatív elérési utakat is használhat.

en: Base header:
hu: Szülő fejléc:

en: Base path:
hu: Alapkönyvtár:

en: Base source:
hu: Szülő forrás:

en: Basic
hu: Alap

en: Be verbose
hu: Legyen bőbeszédű

en: Beep on errors or when compilation has finished
hu: Sípoljon hibáknál vagy a fordítás végén

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Bottom
hu: Lent

en: Browser:
hu: Böngésző:

en: Build
hu: Összeállítás

en: Build options
hu: Összeállítási kapcsolók

en: Build the current file
hu: Jelenlegi fájl összeállítása

en: Build the current file with Make and the default target
hu: A jelenlegi fájl összeállítása a Make eszközzel és az alapértelmezett céllal

en: Build the current file with Make and the specified target
hu: A jelenlegi fájl összeállítása a Make eszközzel és a megadott céllal

en: COLUMN
hu: OSZLOP

en: C_ase sensitive
hu: _Kis/nagybetű számít

en: C_hange
hu: _Változtatás

en: C_lose All
hu: Öss_zeset bezár

en: C_onfiguration Files
hu: K_onfigurációs fájlok

en: C_opy
hu: _Másolás

en: C_reate
hu: Lét_rehozás

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
hu: Meghívja a Nézet->Minden egyéb widget be/ki parancsot

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
hu: Nem sikerült elindítani a(z) „%s” nyomtatási parancsot: %s. Ellenőrizze a Terminál beállítást a Beállításokban.

en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
hu: Nem sikerült végrehajtani a(z) „%s” környezeti parancsot: %s. %s

en: Cannot execute custom command "%s": %s. Check the path setting in Custom Commands.
hu: Nem sikerült elindítani a(z) „%s” egyéni parancsot: %s. Ellenőrizze az elérési utat a Beállításokban.

en: Cannot execute grep tool "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
hu: Nem sikerült elindítani a(z) „%s” grep eszközt: %s. Ellenőrizze az elérési utat a Beállításokban.

en: Cannot execute print command "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
hu: Nem sikerült elindítani a(z) „%s” nyomtatási parancsot: %s. Ellenőrizze az elérési utat a Beállításokban.

en: Cannot execute template command "%s". Hint: incorrect paths in the command are a common cause of errors. Error: %s.
hu: A(z) „%s” sablonparancs nem futtatható. Tipp: a parancsban szereplő hibás útvonalak gyakori hibaokok. Hiba: %s.

en: Cannot save read-only document '%s'!
hu: Nem sikerült a csak olvasható „%s” dokumentumot elmenteni.

en: Cascading Stylesheet
hu: Lépcsőzetes stíluslap

en: Celtic
hu: Kelta

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Change _Color Scheme...
hu: Színsablon cseréje…

en: Change _Font...
hu: _Betűtípus cseréje…

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
hu: Az aktuálisan megnyitott projekt alapkönyvtárára vált

en: Changed:
hu: Változtatva:

en: Chapter
hu: Fejezet

en: Character
hu: Karakter

en: Characters to type for autocompletion:
hu: Kiegészítéshez szükséges karakterek száma:

en: Characters:
hu: Karakterek:

en: Check the path setting in Filetype configuration.
hu: Ellenőrizze az elérési utat a Fájltípus beállításokban.

en: Check the path setting in Preferences.
hu: Ellenőrizze az elérési utat a Beállítások között.

en: Chinese Simplified
hu: Egyszerűsített kínai

en: Chinese Traditional
hu: Hagyományos kínai

en: Choose Project Base Path
hu: Adja meg a projekt alapkönyvtárát

en: Choose Project Filename
hu: Válasszon projekt fájlnevet

en: Choose Terminal Font
hu: Terminál betűtípus kiválasztása

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
hu: Válasszon speciális karaktert az alábbi listából, majd duplakattintással használja azt, vagy a gomb segítségével szúrja be azt a jelenlegi kurzor pozícióban.

en: Choose font
hu: Válasszon betűkészletet

en: Choose more build actions
hu: További build műveletek kiválasztása

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
hu: Válaszd ki, mely bővítmények kerüljenek induláskor betöltésre:

en: Cl_ear
hu: Tör_lés

en: Class
hu: Osztály

en: Class Builder
hu: Osztálytervező

en: Classes
hu: Osztályok

en: Classic Mac (CR)
hu: Klasszikus Mac (CR)

en: Click to set menu item label
hu: Kattintson a menübejegyzés címkéjének megadásához

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Close
hu: Bezárás

en: Close All
hu: Összes bezárása

en: Close Documents to the _Right
hu: A _jobbra lévő dokumentumok bezárása

en: Close Ot_her Documents
hu: _Többi dokumentum bezárása

en: Close _dialog
hu: Ablak _bezárása

en: Close all
hu: Összes bezárása

en: Close all open files
hu: Összes megnyitott fájl bezárása

en: Close the current file
hu: A jelenlegi fájl bezárása

en: Co_mmands
hu: _Parancsok

en: Code folding
hu: Kód blokkok

en: Color Chooser
hu: Színválasztó

en: Color Schemes
hu: Színsablonok

en: Color:
hu: Szín:

en: Column:
hu: Oszlop:

en: Command
hu: Parancs

en: Command:
hu: Parancs:

en: Comment line(s)
hu: Sorok megjegyzésbe tétele

en: Comment toggle marker:
hu: Megjegyzés jelölő:

en: Company name
hu: Cégnév

en: Company:
hu: Cég:

en: Compilation failed.
hu: A fordítás meghiúsult.

en: Compilation finished successfully.
hu: A fordítás sikeresen befejeződött.

en: Compile
hu: Fordítás

en: Compile the current file
hu: A jelenlegi fájl lefordítása

en: Compile the current file with Make
hu: A jelenlegi fájl összeállítása a Make eszközzel

en: Compiler
hu: Fordító

en: Complete snippet
hu: Részlet kiegészítése

en: Complete word
hu: Szó kiegészítése

en: Completion list height:
hu: Kiegészítés lista magassága:

en: Completions
hu: Kiegészítések

en: Components
hu: Komponensek

en: Config
hu: Konfigurációs fájl

en: Configuration directory could not be created (%s).
hu: A konfigurációs könyvtárat nem lehetett létrehozni (%s).

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
hu: A konfigurációs könyvtárat nem lehetett létrehozni (%s).
    Problémák léphetnek fel, ha a Geanyt konfigurációs könyvtár nélkül használja.
    Mindenképpen elindítja a Geanyt?

en: Configuration files reloaded.
hu: Beállítások újraolvasása kész.

en: Configure Plugins
hu: Bővítmények beállítása

en: Confirm exit
hu: Kilépéskor rákérdez

en: Constants
hu: Konstansok

en: Constructor type:
hu: Konstruktor típusa:

en: Conte_xt Action
hu: _Tartalomfüggő művelet

en: Context Action
hu: Környezeti művelet

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
hu: Környezetfüggő parancs. A kijelölt szóra %s-ként lehet hivatkozni. Így szerepelhet bárhol a megadott parancson belül és behelyettesításre kerül a parancs végrehajtása előtt.

en: Context action:
hu: Környezetfüggő parancs:

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
hu: A többsoros megjegyzések automatikus folytatása az olyan nyelveknél, mint a C, a C++ és a Java, ha a megjegyzésen belül új sor karaktert írt be

en: Contributors
hu: Közreműködők

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
hu: Beállítás és átalakítás _CR-re (Klasszikus Mac)

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
hu: Beállítás és átalakítás _CR/LF-re (Windows)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
hu: Beállítás és átalakítás _LF-re (Unix)

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy _All
hu: Összes _másolása

en: Copy the current selection
hu: A jelenlegi kiválasztás másolása

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
hu: Nem sikerült végrehajtani a beállított „%s” külső parancsot (%s).

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
hu: A(z) „%s” fájl nem található - az aktuális dokumentum elérési útjának kipróbálása.

en: Could not find file '%s'.
hu: A(z) „%s” fájl nem található.

en: Could not load tags file '%s'.
hu: Nem sikerült betölteni a(z) „%s” címkefájlt.

en: Could not open directory (%s)
hu: Nem sikerült megnyitni a könyvtárat (%s)

en: Could not open file %s (%s)
hu: Nem lehetett megnyitni a(z) %s fájlt (%s)

en: Could not open file %s (File not found)
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %s fájlt (fájl nem található)

en: Create C++ Class
hu: C++ osztály létrehozása

en: Create Cla_ss
hu: O_sztály létrehozása

en: Create Class
hu: Osztály létrehozása

en: Create GTK+ Class
hu: GTK+ osztály létrehozása

en: Create PHP Class
hu: PHP osztály létrehozása

en: Create a new file
hu: Új fájl létrehozása

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
hu: Új fájlt hoz létre minden olyan parancssori fájlnév alapján, ami nem létezik

en: Create a new file from a template
hu: Új fájl létrehozása sablonból

en: Create constructor
hu: Konstruktor létrehozása

en: Create destructor
hu: Destruktor létrehozása

en: Create the project's base path directory?
hu: Létre kívánja hozni a projekt alapkönyvtárát?

en: Creates source files for new class types.
hu: Forrásfájlokat készít új osztálytípusokból.

en: Credits
hu: Köszönet

en: Cu_t Current Line(s)
hu: Aktuális sor(ok) ki_vágása

en: Curly brackets { }
hu: Kapcsos zárójelek { }

en: Current chars
hu: Jelenlegi karakterek

en: Cursor blinks
hu: Villogó kurzor

en: Custom
hu: Egyéni

en: Custom Date Format
hu: Egyedi dátumformátum

en: Custom Text
hu: Egyéni szöveg

en: Customize Toolbar
hu: Eszközsáv testreszabása

en: Cut
hu: Kivágás

en: Cut the current selection
hu: A jelenlegi kiválasztás kivágása

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Cyrillic/Russian
hu: Cirill/orosz

en: Cyrillic/Ukrainian
hu: Cirill/ukrán

en: DIR
hu: KÖNYVTÁR

en: D_uplicate Line or Selection
hu: Sor vagy kiválasztás _duplikálása

en: Data
hu: Adat

en: Date & time:
hu: Dátum & idő:

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
hu: A dátumformátum karakterláncot nem lehetett átalakítani (feltehetően túl hosszú).

en: Date format:
hu: Dátumformátum:

en: Date/_Time format for backup files ("man strftime" for details):
hu: Dá_tum/idő formátum a mentés fájlokhoz („man strftime” a részletekért):

en: Date:
hu: Dátum:

en: Debug Messages
hu: Hibaüzenetek

en: Debug _Messages
hu: Hibaüzenetek

en: Decrease indent
hu: Behúzás csökkentése

en: Decrease indent by one space
hu: Behúzás csökkentése egy szóközzel

en: Decrease indentation
hu: Behúzás csökkentése

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
hu: Alapértelmezett kódolás (meglévő nem Unicode fájlokhoz):

en: Default encoding (new files):
hu: Alapértelmezett kódolás (új fájlok):

en: Default end of line characters:
hu: Alapértelmezett sorvége karaterek:

en: Default sorting mode:
hu: Alapértelmezett rendezési mód:

en: Default symbol sorting mode
hu: Alapértelmezett szimbólumrendezési mód

en: Defines
hu: Definíciók

en: Defines whether to use the Windows native dialogs or whether to use the GTK default dialogs
hu: Meghatározza, hogy a mindenhol szokásos windowsos vagy a GTK alapértelemezett párbeszédablakait használja

en: Definition of "%s" not found.
hu: A(z) „%s” definíciója nem található.

en: Delete the current selection
hu: A jelenlegi kiválasztás törlése

en: Delete to beginning of line
hu: Törlés a sor elejére

en: Delete to line end
hu: Törlés a sor végéig

en: Detect from file
hu: Fájlból megállapítás

en: Detect type from file
hu: Fájlból megállapít

en: Detect width from file
hu: Szélességet fájlból megállapít

en: Developer:
hu: Fejlesztő:

en: Developers
hu: Fejlesztők

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
hu: A(z) %s dokumentum nem lett elküldve a nyomtató alrendszer felé.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
hu: A mentés céljában használt könyvtár szintek:

en: Directory not changed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
hu: Nem történt könyvtárváltás, mert a  a terminálban bevitel történt (törlése Ctrl+C vagy Enter segítségével).

en: Disable Drag and Drop
hu: Húzd és ejtsd módszer letiltása

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
hu: Teljesen letiltja a húzd és ejtsd módszert a szerkesztőablakban, így nem lehet kijelölést a szerkesztőablak belsejében vagy azon kívül mozgatni

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
hu: Letiltja a menü gyorsbillentyűt (alapértelmezetten F10)

en: Disable this option to keep the dialog open
hu: Kapcsolja ki ezt az beállítást, hogy a párbeszédablak nyitva maradjon

en: Disabled
hu: Kikapcsolva

en: Discard history
hu: Előzmények eldobása

en: Disk check timeout:
hu: Lemezellenőrzés gyakorisága:

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Display height in rows for the autocompletion list
hu: Az automatikus kiegészítés listánál megjelenítendő sorok magassága

en: Display:
hu: Megjelenítés:

en: Displayed Items
hu: Megjelenített elemek

en: Do not show virtual spaces
hu: Ne mutassa a virtuális szóköz karaktereket

en: Do you really want to quit?
hu: Valóban ki szeretne lépni?

en: Do you want to close it before proceeding?
hu: Szeretné bezárni, mielőtt folytatja?

en: Do you want to reload it?
hu: Újra akarja olvasni?

en: Do you want to save it before closing?
hu: Menti, mielőtt bezárja?

en: Document
hu: Dokumentum

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
hu: A(z) %s dokumentum elküldve a nyomtató alrendszer felé.

en: Document Setup
hu: Dokumentumbeállítások

en: Document successfully exported as '%s'.
hu: A dokumentum exportálása '%s' néven sikeresen megtörtént.

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Don't load auto completion data (see documentation)
hu: Ne töltse be az automatikus kiegészítés adatokat (ld. dokumentáció)

en: Don't load plugins
hu: Ne töltse be a kiegészítő modulokat

en: Don't load terminal support
hu: Ne töltse be a terminál támogatást

en: Don't load the previous session's files
hu: Ne töltse be az előző munkamenet fájljait

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
hu: Ne nyisson meg fájlokat egy már futó példányban, indítson új példányt

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags file
hu: A cimkefájl előállításakor ne előfeldolgozza a C/C++ fájlokat

en: Don't show message window at startup
hu: Induláskor ne mutasson üzenetablakot

en: Don't use run script
hu: Ne használjon futtató parancsfájlt

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
hu: Ne használja az egyszerű futtató parancsfájlt, amit általában a végrehajtott program kilépési állapotának megjelenítésére szolgál

en: Double quotes " "
hu: Dupla idézőjelek " "

en: Double-clicking hides all additional widgets
hu: A duplakattintás elrejt minden további felületi elemet

en: Drop rest of word on completion
hu: A szó hátralévő részét elveti a kiegészítéskor

en: E_ncoding:
hu: Kód_olás:

en: E_xtra options:
hu: To_vábbi beállítások:

en: East Asian
hu: Kelet-ázsiai

en: East European
hu: Kelet-európai

en: East _Asian
hu: Kelet-á_zsiai

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Editor:
hu: Szerkesztő:

en: Email address of the developer
hu: A fejlesztő e-mail címe

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
hu: Sorelemeléskor engedélyezi, hogy az előző sor végéről levágja a szóközöket

en: Enable plugin support
hu: Engedélyezi bővítőmodulok támogatását

en: Enable save when losing _focus
hu: Mentés a fókusz elvesztésekor

en: Enabled
hu: Bekapcsolva

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Ensure consistent line endings
hu: Egységes sorvégekre figyeljen

en: Ensure new line at file end
hu: Fájl végén legyen új sor

en: Ensures that at the end of the file is a new line
hu: Biztosítja, hogy a fájl végén mindig van egy új sor karakter

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
hu: Biztosítja az újsor karakterek átalakítását a mentés előtt, így elkerülhető az egy fájlon belüli eltérő sorvég karakterek használata

en: Enter Tab Width
hu: Tabulátor szélessége

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
hu: Adjon meg egy egyéni szöveget, minden bevitt szöveg a parancshoz lesz fűzve.

en: Enter here a custom date and time format. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
hu: Adja meg itt az egyedi dátum és idő formátumot. Minden olyan konverziós jelölés használható, amit az ANSI C strftime függvénnyel használni lehet.

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
hu: Adja meg, hogy hány szóköz kerüljön cserére tabulátor karakterrel.

en: Enter the line you want to go to:
hu: Adja meg a sor számát, ahová ugorni szeretne:

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
hu: Adja meg az eszközök elérési útját. Amelyik eszközre nincs szüksége, ott üresen lehet hagyni.

en: Entities
hu: Entitás

en: Environment
hu: Környezet

en: Error
hu: Hiba

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
hu: Hibaüzenet: %s
    A hiba itt történt: „%s” (sor: %d, oszlop: %d).

en: Error message: %s.
hu: Hibaüzenet: %s.

en: Error regular expression:
hu: Hibás reguláris kifejezés:

en: Error renaming file.
hu: Hiba a fájl átnevezésekor.

en: Error saving file (%s).
hu: Hiba a fájl mentésekor (%s).

en: Error saving file.
hu: Hiba a fájl mentésekor.

en: Events
hu: Események

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
hu: Példa:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Executables
hu: Végrehajtható állományok

en: Execute commands
hu: Parancsok futtatása

en: Execute programs in the VTE
hu: Programok futtatása a VTE-ben

en: Execute:
hu: Végrehajtás:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
hu: Explicit módon megadja a fájltípust, ha azt nem lehet megállapítani a fájl kiterjesztése alapján.
    Figyelem: ha több fájlt választ ki, mindegyik a megadott fájltípusként kerül megnyitásra.

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
hu: Explicit módon megadja a fájl kódolását, ha azt nem lehet megállapítani. Ez akkor hasznos, ha tudja, hogy a fájl kódolását a Geany nem képes helyesen megállapítani.
    Figyelem: ha több fájlt választ ki, mindegyik a megadott kódolással kerül megnyitásra.

en: Export
hu: Exportálás

en: Export File
hu: Fájl exportálása

en: Exports the current file into different formats.
hu: Különféle formátumokba exportálja az aktuális fájlt.

en: Extern Variables
hu: Külső változók

en: External open command:
hu: Külső megnyitás parancs:

en: Extra plugin path:
hu: További bővítőmodulok útvonala:

en: FILE
hu: FÁJL

en: Failed to change to the working directory
hu: Nem sikerült a munkakönyvtárra váltani

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
hu: A(z) „%s” fájl bezárása meghiúsult: fclose() hiba: %s

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
hu: A(z) „%s” sablon fájl konvertálása UTF-8-ra sikertelen

en: Failed to create tags file, perhaps because no symbols were found.
hu: Nem sikerült létrehozni a címkefájlt, lehet nem találhatóak szimbólumok.

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
hu: A(z) „%s” végrehajtása meghiúsult (az indító-parancsfájl létrehozása meghiúsult: %s)

en: Failed to load one or more session files.
hu: Nem sikerült betölteni egy vagy több munkamenet fájlt.

en: Failed to open URI "%s": %s
hu: A(z) „%s” URI megnyitása meghiúsult: %s

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
hu: A(z) „%s” fájl írásra megnyitása meghiúsult: fopen() hiba: %s

en: Failed to spawn the configured browser command. Please correct it or enter another one.
hu: A megadott böngészőparancs indítása meghiúsult. Javítsa ki vagy adjon meg másikat.

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
hu: A(z) „%s” fájl írása meghiúsult: fwrite() hiba: %s

en: Features
hu: Sajátságok

en: Fi_les:
hu: Fáj_lok:

en: File
hu: Fájl

en: File "%s" was not found on disk!
hu: A(z) „%s” fájl nem található a lemezen.

en: File %s closed.
hu: %s fájl bezárva.

en: File %s printed.
hu: A(z) %s fájl kinyomtatva.

en: File %s reloaded.
hu: %s fájl újraolvasva.

en: File %s saved.
hu: A(z) %s fájl elmentve.

en: File '%s' could not be written (%s).
hu: A(z) '%s' fájlt nem lehetett írni (%s).

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: File not executed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
hu: A fájl nem került végrehajtásra, mert a terminálban bevitel történt (törlés a Ctrl+C vagy Enter segítségével).

en: File patterns, e.g. *.c *.h
hu: Fájlminták, pl.: *.c *.h

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
hu: Az új fájl fülek a fülek listáján balra kerülnek

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
hu: Az új fájl fülek a fülek listáján jobbra kerülnek

en: Filename already exists!
hu: A fájlnév már létezik.

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Files
hu: Fájlok

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
hu: Szűrje a fájlokat a szokásos helyettesítő karakterekkel. A különféle mintákat szóközzel válaszd el.

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Find
hu: Keresés

en: Find Document Usage
hu: Dokumentum használat keresése

en: Find Next
hu: Következő

en: Find Next _Selection
hu: Következő kijelölés keresése

en: Find Pre_vious Selection
hu: Előző kijelölés keresése

en: Find Previous
hu: Előző

en: Find Usage
hu: Használat keresése

en: Find _Document Usage
hu: _Dokumentum használat keresése

en: Find _Next
hu: Kö_vetkező találat

en: Find _Previous
hu: Elő_ző találat

en: Find _Usage
hu: _Használat keresése

en: Find in F_iles...
hu: Keresés _fájlokban…

en: Find in Files
hu: Keresés fájlokban

en: Find the entered text in the current file
hu: A megadott szöveg keresése a jelenlegi fájlban

en: Focus
hu: Fókusz

en: Focus File List
hu: Fókusz mozgatása a fájl listára

en: Focus Path Entry
hu: Fókusz mozgatása az elérési út beviteli mezőre

en: Fold all
hu: Minden blokk bezárása

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
hu: Kinyitja vagy bezárja egy blokk összes gyermekét. A Shift billentyűt használva kattintás közben az ellentétes viselkedés történik.

en: Fold/unfold all children of a fold point
hu: Kinyitja/bezárja egy blokk összes gyermekét

en: Follow path of the current file
hu: Az aktuális fájl elérési útjának követése

en: Follow the path of the current file
hu: Az aktuális fájl elérési útjának követése

en: Font updated (%s).
hu: Betűtípus frissítve (%s).

en: Font:
hu: Betűtípus:

en: Foreground color:
hu: Betűszín:

en: Format
hu: Formázás

en: Forward declaration "%s" not found.
hu: A(z) „%s” előzetes deklarációja nem található.

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
hu[0]: %d találat erre: „%s”.
hu[1]: %d találat erre: „%s”.

en: Full_screen
hu: _Teljes képernyő

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyős

en: Functions
hu: Függvények

en: Functions / Procedures
hu: Függvények / Eljárások

en: Functions / Subroutines
hu: Függvények / Eljárások

en: Functions / Tasks
hu: Függvények / Feladatok

en: Geany cannot start!
hu: A Geany nem tud elindulni!

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
hu: A Geany alapértelmezés szerint a globális telepítési útvonalon és a konfigurációs könyvtárban keres. Az itt megadott útvonalon is keresni fog bővítményeket. Letiltáshoz hagyja üresen.

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
hu: A régi konfigurációs könyvtárat a Geanynek el kell mozgatni máshová indulása előtt.

en: Geany project files
hu: Geany projektfájlok

en: Geany tags file (*.*.tags)
hu: Geany címkefájl (*.*.tags)

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
hu: A Geany megpróbálta egy másik futó példány Unix Domain socket-jét más felhasználónéven elérni.
    Ez egy végzetes hiba és a Geany most kilép.

en: General
hu: Általános

en: Generate global tags file (see documentation)
hu: Hozzon létre globális címke fájlt (ld. dokumentáció)

en: Georgian
hu: Grúz

en: Gettext translation
hu: Gettext fordítás

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
hu: Automatikusan az egér kurzor alatti felületi elemre helyezi a fókuszt. Működik a fő szerkesztőablakban, a firkánál, az eszköztári keresésnél és sorra ugrásnál, valamint a VTE-ben.

en: Global
hu: Globális

en: Go to
hu: Ugrás sorra

en: Go to End of Display Line
hu: Ugrás a kijelzett sor végére

en: Go to End of Line
hu: Ugrás a sor végére

en: Go to Line
hu: Ugrás sorra

en: Go to Ne_xt Marker
hu: Következő jelölőhöz ugrás

en: Go to Next Word Part
hu: Ugrás a következő szóelemhez

en: Go to Pre_vious Marker
hu: Előző jelölőhöz ugrás

en: Go to Previous Word Part
hu: Ugrás az előző szóelemhez

en: Go to Start of Display Line
hu: Ugrás a kijelzett sor elejére

en: Go to Start of Line
hu: Ugrás a sor elejére

en: Go to Symbol Decl_aration
hu: Ugrás a szimbólum dekl_arációjához

en: Go to Symbol Declaration
hu: Ugrás a szimbólum deklarációjához

en: Go to Symbol Defini_tion
hu: Ugrás a szimbólum _definíciójához

en: Go to Symbol Definition
hu: Ugrás a szimbólum definíciójához

en: Go to matching brace
hu: Illeszkedő zárójelhez ugrás

en: Goto Field
hu: Sorhoz ugrás mező

en: Grab Key
hu: Billentyű beolvasása

en: Greek
hu: Görög

en: Greek characters
hu: Görög karakterek

en: Group
hu: Csoport

en: Group:
hu: Csoport:

en: H1 Headings
hu: H1 Címsor

en: H2 Headings
hu: H2 Címsor

en: H3 Headings
hu: H3 Címsor

en: HTML (name)
hu: HML (név)

en: HTML Characters
hu: HTML karakterek

en: HTML characters
hu: HTML karakterek

en: H_ide Sidebar
hu: Oldalsáv e_lrejtése

en: Header file:
hu: Fejléc fájl:

en: Hebrew
hu: Héber

en: Hebrew Visual
hu: Héber (vizuális)

en: Help
hu: Súgó

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
hu: Itt megváltoztathatja az egyes eseményekhez rendelt gyorsbillentyűket. Válasszon ki egy eseményt, majd nyomja meg a Változtat gombot az új gyorsbillentyű megadásához. Duplakattintással közvetlentül az eseményhez rendelt gyorsbillentyű stringet is szerkesztheti.

en: Hide file extensions:
hu: Fájl kiterjesztés elrejtése:

en: Hide the Find dialog
hu: A Keresés ablak elrejtése

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
hu: Elrejti a Keresés párbeszédablakot a Következő/Előző keresése gomb lenyomása után

en: Home
hu: Saját könyvtár

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
hu: Milyen gyakran ellenőrizze a lemezen lévő fájlok változását, másopercben. A nulla letiltja az ellenőrzést.

en: ID
hu: Azonosító

en: ID Selectors
hu: ID kiválasztók

en: INS
hu: BESZÚR

en: ISO 8859-1 characters
hu: ISO 8859-1 karakterek

en: I_nsert
hu: Beszúrás

en: I_nsert Comments
hu: _Megjegyzések beszúrása

en: Images _and text
hu: Ké_pek és szöveg

en: Implementations
hu: Implementációk

en: Implements:
hu: Megvalósítja:

en: Imports
hu: Importálás

en: In Se_lection
hu: A kije_lölésben

en: In Sessi_on
hu: M_unkamenetben

en: In_dent Type
hu: Be_húzás típusa

en: Increase indent
hu: Behúzás növelése

en: Increase indent by one space
hu: Behúzás növelése egy szóközzel

en: Increase indentation
hu: Behúzás növelése

en: Indent Widt_h
hu: Behúzás szélessége

en: Indentation
hu: Behúzás

en: Independent commands
hu: Független parancsok

en: Indexes
hu: Indexek

en: Info
hu: Információ

en: Information
hu: Információ

en: Inheritance
hu: Öröklés

en: Initial version:
hu: Kezdeti verzió:

en: Initials of the developer name
hu: A fejlesztő monogramja

en: Initials:
hu: Kezdőbetűk:

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Insert Alternative _White Space
hu: Másféle szóköz beszúrása

en: Insert Dat_e
hu: _Dátum beszúrása

en: Insert File _Header
hu: _Fájl fejléc beszúrása

en: Insert Mu_ltiline Comment
hu: Többsoros _megjegyzés beszúrása

en: Insert New Line After Current
hu: Sor beszúrása a jelenlegi mögé

en: Insert New Line Before Current
hu: Sor beszúrása a jelenlegi elé

en: Insert Special HTML Characters
hu: Speciális HTML karakterek beszúrása

en: Insert _BSD License Notice
hu: _BSD licenc megjegyzés beszúrása

en: Insert _ChangeLog Entry
hu: _ChangeLog bejegyzés beszúrása

en: Insert _Function Description
hu: Függvény _leírás beszúrása

en: Insert _GPL Notice
hu: _GPL megjegyzés beszúrása

en: Insert date
hu: Dátum beszúrása

en: Insert line numbers before each line in the exported document
hu: Tegyen sorszámozást minden sor elejére az exportált dokumentumban

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
hu: XML/HTML megfelelő záró tag beszúrása

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
hu: HTML különleges karaktereket szúr be, például „&amp;”.

en: Instant Save
hu: Azonnali mentés

en: Integrated Development Environment
hu: Integrált fejlesztői környezet

en: Interface
hu: Felület

en: Interfaces
hu: Felületek

en: Invalid command: %s
hu: Érvénytelen parancs: %s

en: Invalid directory for find in files.
hu: Érvénytelen könyvtár a fájlokban keresésnél.

en: Invalid working directory "%s"
hu: Érvénytelen munkakönyvtár: „%s”

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
hu: Minden szín invertálása, alapértelmezés szerint fehér szöveget használ fekete háttéren

en: Invert syntax highlighting colors
hu: Szintaktis jelölő színek átfordítása

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
hu: Az egyezőség feltételének megfordítása, hogy a nem egyező sorok kerüljenek kiválasztásra

en: Is abstract
hu: Absztrakt

en: Is singleton
hu: Szingleton

en: Japanese
hu: Japán

en: Join lines
hu: Sorok egyesítése

en: Jump to the entered line number
hu: Ugrás a megadott sorra

en: Keybindings
hu: Billentyű hozzárendelések

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Keyboard _Shortcuts
hu: Gyorsbillentyű_k

en: Keys
hu: Kulcsok

en: Korean
hu: Koreai

en: LINE
hu: SOR

en: Label
hu: Címke

en: Labels
hu: Címkék

en: Left
hu: Balra

en: License
hu: Licenc

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
hu: A licenc szövege nem található, tekintse meg a http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt címen.

en: Line
hu: Sor

en: Line _Breaking
hu: So_rtörés

en: Line breaking column:
hu: Sortörés oszlopa:

en: Line wrapping
hu: Sortörés

en: Lines visible _around the cursor:
hu: Látható vonalak a kurzor _körül:

en: Lines:
hu: Sorok:

en: Load Ta_gs File...
hu: _Címkék betöltése…

en: Load Tags File
hu: Címkefájl betöltése

en: Load files from the last session
hu: Legutóbbi munkamenet fájljainak betöltése

en: Load virtual terminal support
hu: Töltse be a virtuális terminál emulációt

en: Loaded %s tags file '%s'.
hu: %s címkefájl „%s” betöltve.

en: Location:
hu: Hely:

en: MOD
hu: MÓDOSÍT

en: M_iscellaneous
hu: _Egyéb

en: M_ove Line(s) Down
hu: Sor(ok) mozgatása _lefelé

en: Macros
hu: Makrók

en: Mail address:
hu: E-mail cím:

en: Make Custom _Target...
hu: Make egyéni _céllal…

en: Make _Object
hu: Make _objektumra

en: Make custom target
hu: Make egyéni céllal

en: Make object
hu: Make objektumra

en: Makefile
hu: Make fájl

en: Mark all matches in the current document
hu: Megjelöli az összes találatot a jelenlegi dokumentumban

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
hu: A szóközöket pontokkal, a tabulátorokat kis nyilakkal jelöli

en: Markup Languages
hu: Jelölőnyelvek

en: Match braces
hu: Zárójelek illesztése

en: Match from s_tart of word
hu: S_zóeleji egyezés

en: Match only a _whole word
hu: Csak teljes s_zavak

en: Mathematical characters
hu: Matematikai karakterek

en: Max. symbol name suggestions:
hu: Max. szimbólum név ajánlatok:

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
hu: Az automatikus kiegészítésnél megjelenítendő sorok maximális száma

en: Members
hu: Tagok

en: Message window:
hu: Üzenet ablak:

en: Messages
hu: Üzenetek

en: Methods
hu: Eljárások

en: Middle Eastern
hu: Közel-keleti

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
hu: A szimbólumlista két automatikus frissítése közötti minimális időtartam (milliszekundumban). Figyelem: túl rövid időköz megadása befolyásolhatja a teljesítményt, különösen nagy fájlok esetében. 0 késleltetés letiltja a valós idejű frissítéseket.

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Miscellaneous characters
hu: Egyéb karakterek

en: Modified:
hu: Módosítva:

en: Module
hu: Modul

en: Modules
hu: Modulok

en: Move cursor in snippet
hu: Kurzor mozgatás a részletben

en: Move document first
hu: Dokumentum mozgatása az első helyre

en: Move document last
hu: Dokumentum mozgatása az utolsó helyre

en: Move document left
hu: Dokumentum mozgatása balra

en: Move document right
hu: Dokumentum mozgatása jobbra

en: Move it now?
hu: Áthelyezi most?

en: Move line(s) down
hu: Sorok mozgatása lefelé

en: Move line(s) up
hu: Sorok mozgatása felfelé

en: Move the current documents into the new project's session?
hu: Áthelyezze a jelenlegi dokumentumokat az új projekt munkamenetébe?

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: Namespace
hu: Névtér

en: Namespaces
hu: Névterek

en: Navigate back a location
hu: Visszatérés egy helyhez

en: Navigate forward a location
hu: Továbbhaladás egy helyhez

en: New
hu: Új

en: New (with _Template)
hu: Új (_Sablonból)

en: New Project
hu: Új projekt

en: New file "%s" opened.
hu: A(z) „%s” új fájl megnyitva.

en: Newline strips trailing spaces
hu: Soremelés levágja a sorvégi szóközöket

en: Next Me_ssage
hu: _Következő üzenet

en: Next Message
hu: Következő üzenet

en: Next error
hu: Következő hiba

en: Next to current
hu: Aktuális mellett

en: No context action set.
hu: Nincs környezeti művelet beállítva.

en: No custom commands defined.
hu: Nincs megadva egyedi parancs.

en: No filetype
hu: Nincs fájltípus

en: No matches found for "%s".
hu: Nincs találat erre: „%s”.

en: No matches found.
hu: Nincs találat.

en: No more build errors.
hu: Nincs több összeállításai hiba.

en: No more message items.
hu: Nincs több üzenet.

en: No plugins available.
hu: Nincs elérhető bővítmény.

en: No symbols found
hu: Nem található szimbólum

en: No text to find.
hu: Nincs keresendő szöveg.

en: None
hu: Semmi

en: Nordic
hu: Északi

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
hu: Megjegyzés: a 2. elem egy párbeszédablakot nyit meg és az abban megadott válaszértéket csatolja a parancshoz.

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
hu: Megjegyzés: ezen beállítások érvényesítése az összes jelenleg megnyitott dokumentumra: <i>Projekt->Alapértelmezett behúzás alkalmazása</i>.

en: Notebook tab
hu: Jegyzettömb fül

en: Notebook tabs
hu: Jegyzettömb fül

en: OVR
hu: ÁTÍR

en: Only for rectangular selections
hu: Csak négyzetes kijelöléshez

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
hu: A virtuális szóközöket csak a sorvégeken túl mutatja a négyzetes kijelölés megrajzolásakor

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open File
hu: Fájl megnyitása

en: Open Project
hu: Projekt megnyitása

en: Open Selected F_ile
hu: K_ijelölt fájl megnyitása

en: Open _Externally
hu: Külső m_egnyitás

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
hu: Megnyit egy színválasztó párbeszédablakot, hogy interaktív módon lehessen egy palettáról színt választani

en: Open a recent file
hu: Mostanában használt fájl megnyitása

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
hu: Minden fájlt csak olvasásra nyit meg (ld. dokumentációt)

en: Open an existing file
hu: Létező fájl megnyitása

[ctx: Open dialog action]
en: _View
hu: _Nézet

en: Open in New _Window
hu: Megnyitása új a_blakban

en: Open in _Geany
hu: Megnyitás _Geanyvel

en: Open new documents from the command-line
hu: Új dokumentum megnyitása parancssorból

en: Open selected file
hu: Kiválasztott fájl megnyitása

en: Opens at startup the files from the last session
hu: Induláskor megnyitja a legutóbbi munkamenetben nyitott fájlokat

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
hu: A fájl megnyitása csak olvasható módban. Ha egynél több fájlt választ megnyitásra, mind csak olvashatóként nyílik meg.

en: Options
hu: Beállítások

en: Other
hu: Egyéb

en: Other options to pass to Grep
hu: A Grepnek átadandó további kapcsolók

en: Other:
hu: Egyéb:

en: Override Geany keybindings
hu: Geany billentyűhozzárendelések felülbírálata

en: Override that keybinding?
hu: Felülbírálja ezt a billentyűhozzárendelést?

en: Overwrite?
hu: Felülírja?

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: P_lugin Preferences
hu: Kiegészítők beállításai

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
hu: Összeilleszti az eszköztárat a főmenüvel a jobb függőleges helykihasználás érdekében

en: Package
hu: Csomag

en: Page %d of %d
hu: %d. oldal / %d

en: Page Set_up
hu: Oldal_beállítás

en: Paginating
hu: Oldalakra bontás

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Parenthesis ( )
hu: Zárójel ( )

en: Parts
hu: Részek

en: Passing data and executing custom command: %s
hu: Adatátadás és egyedi parancs végrehajtása: %s

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste the contents of the clipboard
hu: A vágólap tartalmának beillesztése

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
hu: Elérési út (és kiegészítő argumentumok) a kedvenc böngészőjéhez

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
hu: A projektet leíró és annak beállításait tartalmazó fájl elérési útja. Alapesetben „%s” kiterjesztése kell legyen.

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
hu: A fájlok megnyitásánál vagy mentésénél használt kezdő könyvtár. Teljes elérési útnak kell lennie.

en: Path to start in when opening project files
hu: A projekt fájlok megnyitásánál használt könyvtár

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
hu: Elérési út a fájl nyomtatási parancshoz (használjon %f-et a fájlnév helyén).

en: Perform regular expression matching on the whole buffer at once rather than line by line, allowing matches to span multiple lines. In this mode, newline characters are part of the input and can be captured as normal characters by the pattern.
hu: A reguláris kifejezés illesztését a teljes puffer tartalmán hajtja végre, nem sorról-sorra, így az egyezések több soron átnyúlóak is lehetnek. Ebben az üzemmódban az újsor karakterek a bemenet részét képezik és ugyanúgy illeszthetők a keresési mintába, mint a normál karakterek.

en: Permissions:
hu: Jogosultságok:

en: Placement of new file tabs:
hu: Új fájl fülek elhelyezkedése:

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
hu: Először állítson be egy nyomtatási parancsot a beállítások párbeszédablakban.

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
hu: Mielőtt ezt a funkciót használná, adja meg a jelenlegi fájl típusát.

en: Plugin
hu: Bővítmény

en: Plugin configuration directory could not be created.
hu: A bővítmény konfigurációs könyvtárat nem lehetett létrehozni.

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Position:
hu: Helyzet:

en: Pr_evious Message
hu: _Előző üzenet

en: Preference_s
hu: Beállítá_sok

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
hu: Üsse le a billentyűkombinációt, amit a(z) „%s” parancshoz használni szeretne.

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
hu: A Tab/Shift-Tab megnyomása növeli/csökkenti a behúzást, nem pedig tabulátor karaktert szúr be

en: Previous Message
hu: Előző üzenet

en: Previous Translators
hu: Előző fordítók

en: Previous error
hu: Előző hiba

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Geany's installation prefix
hu: A Geany telepítés prefix nyomtatása

en: Print document
hu: Dokumentum nyomtatása

en: Print internal filetype names
hu: Belső fájltípus nevek kiírása

en: Print line numbers
hu: Sorszámok nyomtatása

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
hu: Csak a nyomtatott fájl alap nevét (elérési út nélkül) írja ki

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
hu: Csak a nyomtatott fájl alap nevét (elérési út nélkül) írja ki

en: Print page header
hu: Oldal fejléc nyomtatása

en: Print page numbers
hu: Oldalszámozás nyomtatása

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printing of %s failed (%s).
hu: A(z) %s nyomtatása sikertelen (%s).

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
hu: Függőleges vonalat húz a szerkesztő ablakban a megadott kurzorpozíciónál (ld. lejjebb).

en: Procedures
hu: Eljárások

en: Process could not be stopped (%s).
hu: A folyamatot nem sikerült leállítani (%s).

en: Process failed (%s)
hu: Folyamat sikertelen (%s)

en: Process failed, no working directory
hu: A feladat végrehajtása sikertelen, nincs munkakönyvtár

en: Processes / Blocks / Components
hu: Folyamatok / Blokkok / Összetevők

en: Program not found
hu: Program nem található

en: Programming Languages
hu: Programozási nyelvek

en: Programs
hu: Programok

en: Project
hu: Projekt

en: Project "%s" closed.
hu: A(z) „%s” projekt bezárva.

en: Project "%s" created.
hu: A(z) „%s” projekt létrehozva.

en: Project "%s" opened.
hu: A(z) „%s” projekt megnyitva.

en: Project "%s" saved.
hu: A(z) „%s” projekt elmentve.

en: Project Properties
hu: Projekt tulajdonságai

en: Project base directory could not be created (%s).
hu: A projekt alapkönyvtárát nem lehetett létrehozni (%s).

en: Project file "%s" could not be loaded.
hu: Nem sikerült betölteni a(z) „%s” projektfájlt.

en: Project file could not be written
hu: A projektfájl nem írható

en: Project file could not be written (%s).
hu: A projektfájl nem írható (%s).

en: Project files
hu: Projektfájlok

en: Project files:
hu: Tulajdonságok:

en: Project name
hu: Projekt neve

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Proxy plugin '%s' extension '%s' starts with a dot. Please fix your proxy plugin.
hu: A(z) „%s” proxy bővítmény „%s” kiterjesztése ponttal kezdődik. Javítsa a proxy bővítményt.

en: Punctuation characters
hu: Elválasztás karakterek

en: Question
hu: Kérdés

en: Quit
hu: Kilépés

en: Quit Geany
hu: Kilépés a Geanyből

en: RO
hu: OLV

en: R_eload As
hu: Újr_aolvasás mint

en: R_ename
hu: Átnevezé_s

en: Range:
hu: Tartomány:

en: Re-open last closed tab
hu: Legutóbb bezárt fül újranyitása

en: Re_place All
hu: Össz_es cseréje

en: Read _Only
hu: Csak _olvasható

en: Read-only:
hu: Csak olvasható:

en: Read:
hu: Olvasás:

en: Recent _Files
hu: Legutóbbi _fájlok

en: Recent files list length:
hu: Legutóbbi fájlok listájának hossza:

en: Redo
hu: Újra

en: Redo the last modification
hu: A visszavont változtatás ismételt végrehajtása

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Reload file
hu: Fájl újratöltése

en: Reload symbol list
hu: Szimbólumlista újraolvasása

en: Reload the current file from disk
hu: A jelenlegi fájl újraolvasása a lemezről

en: Remove Error Indicators
hu: Hibajelölések eltávolítása

en: Remove Error _Indicators
hu: H_ibajelölések eltávolítása

en: Remove Markers
hu: Jelölők eltávolítása

en: Remove Markers and Error Indicators
hu: Jelölők és hibajelek eltávolítása

en: Remove _Markers
hu: _Jelzések eltávolítása

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
hu: Eltávolít minden üzenetet az állapotsávról. Az üzenetek ezután is megjelennek, az állapot üzenetek ablakon.

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
hu: Eltávolítja a sorvégi szóközüket és tabulátorokat

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
hu: A dokumentum betűkészletének méretét a jelenlegi nagyítás mértékének megfelelően jeleníti meg

en: Replace
hu: Csere

en: Replace & Fi_nd
hu: Csere és _Keresés

en: Replace Tabs with S_paces
hu: _Tabulátorok cseréje szóközre

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
hu: A \\, \t, \n, \r és \uXXXX (Unicode karakterek) jelek helyettesítése a megfelelő vezérlőkarakterekkel

en: Replace all matches found in the currently selected text
hu: Minden előfordulás cseréje a jelenleg kijelölt szövegben

en: Replace spaces with tabs
hu: Szóközök cseréje tabulátorokra

en: Replace special characters
hu: Speciális karakterek cseréje

en: Replace tabs with space
hu: Tabulátorok cseréje szóközre

en: Replace text in the current document
hu: Szöveg cseréje az aktuális dokumentumban

en: Replace wit_h:
hu: Cse_re erre:

en: Replaced %u matches in %u documents.
hu: Szöveg cserélve %u esetben %u fájlban.

en: Replaces all tabs in document with spaces
hu: A dokumentumban az összes tabulátort szóközökre cseréli

en: Report a _Bug...
hu: Hi_bajelentés…

en: Report bugs to https://github.com/geany/geany/issues.
hu: A hibákat itt jelentse: https://github.com/geany/geany/issues.

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
hu: Visszaadja a már futó Geany példányban megnyitott dokumentumok listáját

en: Right
hu: Jobbra

en: Romanian
hu: Román

en: Run
hu: Futtatás

en: Run or view the current file
hu: Futtatja vagy megjeleníti a jelenlegi fájlt

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
hu: A programokat a VTE-ben futtatja, nem egy külön megnyitott terminál emulátor ablakban. Figyelem: a VTE-n belül futó programokat nem lehet félbeszakítani.

en: SE & SW Asian
hu: DK- & DNy-ázsiai

en: SP
hu: SZ

en: S_elect Current Line(s)
hu: Aktuális sor(ok) kivá_lasztása

en: S_mart Line Indent
hu: Intelligens sorbehúzás

en: S_ystem default
hu: Rendszer alapértelmezett

en: Sa_ve All
hu: _Mindet menti

en: Sa_ve all open files
hu: Mind_en megnyitott fájl mentése

en: Save
hu: Mentés

en: Save Actions
hu: Mentési műveletek

en: Save All
hu: Összes mentése

en: Save File
hu: Fájl mentése

en: Save _As...
hu: M_entés másként…

en: Save all
hu: Összes mentése

en: Save all open files
hu: Minden megnyitott fájl mentése

en: Save as
hu: Mentés másként

en: Save only current open _file
hu: Csak az aktuális megnyitott _fájlt mentse

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: Save the file and rename it
hu: Mentés, és a fájl átnevezése

en: Save window position
hu: Ablakpozíció mentése

en: Save window size
hu: Ablakméret mentése

en: Saves the window position and restores it at the start
hu: Elmenti az ablak pozícióját, majd induláskor visszaállítja azt

en: Saves the window size and restores it at the start
hu: Elmenti az ablak méretét, majd induláskor visszaállítja azt

en: Scribble
hu: Firka

en: Scripting Languages
hu: Parancsértelmezett nyelvek

en: Scroll down the view by one line
hu: Nézet egy sorral lejjebb görgetése

en: Scroll on keystroke
hu: Görgetés billentyű lenyomásakor

en: Scroll on output
hu: Görgetés kimenetnél

en: Scroll to current line
hu: Aktuális sorhoz görgetés

en: Scroll up the view by one line
hu: Nézet egy sorral feljebb görgetése

en: Scrollback lines:
hu: Mentett sorok:

en: Se_lect Current Paragraph
hu: Aktuális be_kezdés kiválasztása

en: Search
hu: Keresés

en: Search Field
hu: Keresés mező

en: Search _backwards
hu: Keresés vi_sszafelé

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
hu[0]: A keresés befejeződött, %d találat volt.
hu[1]: A keresés befejeződött, %d találat volt.

en: Search failed.
hu: A keresés meghiúsult.

en: Searching...
hu: Keresés...

en: Section
hu: Alfejezet

en: Section Level 1
hu: 1. szintű fejezet

en: Section Level 2
hu: 2. szintű fejezet

en: Section Level 3
hu: 3. szintű fejezet

en: Section Level 4
hu: 4. szintű fejezet

en: Sections
hu: Fejezetek

en: See grep's manual page for more information
hu: További információkért lásd a grep kézikönyvét

en: Select
hu: Kijelölés

en: Select All
hu: Minden kijelölése

en: Select Browser
hu: Válasszon böngészőt

en: Select Directory
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Select File
hu: Fájl kiválasztása

en: Select Folder
hu: Könyvtár kiválasztása

en: Select current word
hu: Aktuális szó kiválasztása

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
hu: Válasz ki az eszköztáron megjelenítendő elemeket. Az elemek fogd és vidd módszerrel átrendezhetők.

en: Select to next word part
hu: Kijelölés a következő szóelemig

en: Select to previous word part
hu: Kijelölés az előző szóelemig

en: Send to Custom Command 1
hu: 1. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 2
hu: 2. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 3
hu: 3. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 4
hu: 4. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 5
hu: 5. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 6
hu: 6. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 7
hu: 7. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 8
hu: 8. egyedi parancs

en: Send to Custom Command 9
hu: 9. egyedi parancs

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Set Build Commands
hu: Összeállításai parancsok megadása

en: Set Custom Commands
hu: Egyedi parancsok megadása

en: Set File_type
hu: Fájl_típus megadása

en: Set Line E_ndings
hu: Sorvégek b_eállítása

en: Set _Encoding
hu: Kódolás m_egadása

en: Set encoding:
hu: Kódolás megadása:

en: Set filetype:
hu: Fájltípus megadása:

en: Set initial column number to COLUMN for the first opened file (useful in conjunction with --line)
hu: Az első megnyitott fájl kezdő oszlopszámának beállítása COLUMN értékre (a --line opcióval együtt hasznos)

en: Set initial line number to LINE for the first opened file
hu: SOR értékre állítja be az első megnyitott fájl kezdeti sorszámát

en: Set menu item label
hu: A menüelem címkéjének megadása

en: Set path from document
hu: Könyvtárváltás a dokumentum alapján

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
hu: Adja meg a sablonokban használni kívánt információkat. A részletekhez tekintse meg a dokumentációt.

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
hu: Megadja a terminál eszközben használt betűk háttérszínét

en: Sets the color of the long line marker
hu: Megadja a hosszú sor jelző színét

en: Sets the default encoding for newly created files
hu: Beállítja az alapértelmezett kódolást az újonnan létrehozott fájlok esetén

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
hu: Beállítja az alapértelmezett kódolást meglévő, nem Unicode fájlok megnyitásakor

en: Sets the editor font
hu: Beállítja a szerkesztő ablakban használt betűtípust

en: Sets the font for the message window
hu: Beállítja az üzenet ablakban használt betűtípust

en: Sets the font for the symbol list
hu: Beállítja a szimbólum listában használt betűtípust

en: Sets the font for the terminal widget
hu: Megadja a terminál ablakelem betűtípusát

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
hu: Megadja a terminál ablakelemben használt betűk színét

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
hu: Megadja a a terminál emulációban elindítanó parancsértelmező elérési útját

en: Setting %s indentation mode for %s.
hu: %s behúzási mód beállítása ehhez: %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
hu: %d behúzásszélesség beállítása ehhez: %s.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Shell
hu: Parancsértelmező

en: Shell:
hu: Parancsértelmező:

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Show Color Chooser
hu: Színválasztó megjelenítése

en: Show Indentation _Guides
hu: _Behúzás segédvonalak megjelenítése

en: Show Line _Endings
hu: Sorvégek megje_lenítése

en: Show Message _Window
hu: Üzenet _ablak megjelenítése

en: Show S_ymbol List
hu: S_zimbólum lista megjelenítése

en: Show Side_bar
hu: Oldal_sáv megjelenítése

en: Show White S_pace
hu: Szóközök m_egjelenítése

en: Show _Document List
hu: Megnyitott fájlok listájának me_gjelenítése

en: Show _Hidden Files
hu: _Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show _Line Numbers
hu: S_orszámok megjelenítése

en: Show _Markers Margin
hu: Jelölő _margó megjelenítése

en: Show _Paths
hu: Ú_tvonalak kijelzése

en: Show _Toolbar
hu: _Eszköztár megjelenítése

en: Show _hidden files
hu: _Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show calltip
hu: Hívástipp megjelenítése

en: Show close buttons
hu: Bezáró gombok megjelenítése

en: Show documents list
hu: Megnyitott fájlok listájának megjelenítése

en: Show editor tabs
hu: Fájl fülek megjelenítése

en: Show hidden files
hu: Rejtett fájlok megjelenítése

en: Show indentation guides
hu: Behúzás segédvonalak megjelenítése

en: Show line endings
hu: Sorvégek megjelenítése

en: Show line numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: Show markers margin
hu: Jelölő margó megjelenítése

en: Show sidebar
hu: Oldalsáv megjelenítése

en: Show status bar
hu: Állapotsor megjelenítése

en: Show symbol list
hu: Szimbólum lista megjelenítése

en: Show t_oolbar
hu: Eszköztár me_gjelenítése

en: Show the current document
hu: Aktuális dokumentum megjelenítése

en: Show the preferences dialog
hu: A beállítások párbeszédablak megjelenítése

en: Show version and exit
hu: Verziószám megjelenítése és kilépés

en: Show white space
hu: Szóközök megjelenítése

en: Shows a confirmation dialog on exit
hu: Megerősítő ablakot jelenít meg kilépéskor

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
hu: Megjelenít egy kis kereszt alakú gombot a fájl füleken, hogy arra kattintva könnyen be lehessen zárni a fájlokat (a Geany újraindítása szükséges).

en: Shows or hides the Line Number margin
hu: Megjeleníti vagy elrejti a sorszám margót

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
hu: Megjeleníti vagy elrejti a kis margót a sorszámoktól jobbra, ami a sorok jelölésére szolgál

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
hu: Vékony pontvonalakat jelenít meg a helyes behúzás használatának megkönnyítésére

en: Shows the line ending character
hu: Megjeleníti a sorvége karaktereket

en: Side by Side
hu: Egy_más mellett

en: Sidebar:
hu: Oldalsáv:

en: Single quotes ' '
hu: Egyszeres idézőjelek ' '

en: Singletons
hu: Singletonok

en: Size:
hu: Méret:

en: Snippet completion
hu: Részlet kiegészítése

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
hu: Néhányan a közreműködők közül (a teljes lista megtalálható a %s fájlban):

en: Sort by _Appearance
hu: Rendezés megjelenés _alapján

en: Sort by _Name
hu: Rendezés _név alapján

en: Source file:
hu: Forráskód fájl:

en: South European
hu: Dél-európai

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
hu: Fájlminták szóközzel elválasztott listája, amelyet a Keresés fájlokban párbeszédablak használ (például *.c *.h)

en: Spaces
hu: Szóközök

en: Special Characters
hu: Speciális karakterek

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
hu: Megadja az előzménysorok számát, amennyit vissza lehet görgetni a terminál ablakelemben

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
hu: Megadja, hogy hány fájl jelenjen meg a Legutóbbi fájlok listáján

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
hu: Adja meg itt az egyedi dátum- és időformátumot az oldalak fejlécébe kerülő időponthoz. Minden olyan konverziós jelölés használható, amit az ANSI C strftime függvénnyel használni lehet.

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
hu: Adja meg a {datetime} behelyettesítéshez használandó formátumot. Minden olyan konverziós jelölés használható, amit az ANSI C strftime függvénnyel használni lehet.

en: Specify a format for the {date} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
hu: Adja meg a {date} behelyettesítéshez használandó formátumot. Minden olyan konverziós jelölés használható, amit az ANSI C strftime függvénnyel használni lehet.

en: Specify a format for the {year} wildcard. You can use any conversion specifiers which can be used with the ANSI C strftime function.
hu: Adja meg a {year} behelyettesítéshez használandó formátumot. Minden olyan konverziós jelölés használható, amit az ANSI C strftime függvénnyel használni lehet.

en: Split Window
hu: Ablak felosztása

en: Splits the editor view into two windows.
hu: A szerkesztés nézetet két ablakra osztja.

en: Square brackets [ ]
hu: Szögletes zárójelek [ ]

en: Startup
hu: Indulás

en: Startup path:
hu: Indítókönyvtár:

en: Status
hu: Állapot

en: Status messages
hu: Állapot üzenetek

en: Steps
hu: Lépések

en: Stop scrolling at last line
hu: Utolsó sornál ne görgessen tovább

en: Store project file inside the project base directory
hu: A projekt alapkönyvtárába mentse a projekt fájlt

en: Strip trailing spaces and tabs
hu: Sorvégi szóközök és tabulátorok levágása

en: Structs
hu: Struktúrák

en: Structures
hu: Struktúrák

en: Subsection
hu: Alfejezet

en: Subsubsection
hu: Al-alfejezet

en: Suppress snippet completion
hu: Részlet-kiegészítés felfüggesztése

en: Suppress status messages in the status bar
hu: Ne mutasson állapot üzeneteket az állapotsávon

en: Switch to Compiler
hu: Átváltás a fordítóra

en: Switch to Document
hu: A dokumentumra kapcsol

en: Switch to Editor
hu: Átváltás a szerkesztőre

en: Switch to Message Window
hu: Átváltás az üzenetablakra

en: Switch to Messages
hu: Átváltás az üzenetekre

en: Switch to Scribble
hu: Átváltás a firka ablakra

en: Switch to Search Bar
hu: Átváltás a keresősávra

en: Switch to Sidebar
hu: Átváltás az oldalsávra

en: Switch to Sidebar Document List
hu: Átváltás a dokumentumlista oldalsávra

en: Switch to Sidebar Symbol List
hu: Átváltás a szimbólumlista oldalsávra

en: Switch to VTE
hu: Átváltás a VTE-re

en: Switch to last used document
hu: Átváltás a legutóbb használt dokumentumra

en: Switch to last used document after closing a tab
hu: A legutóbb használt dokumentumra kapcsol egy fül bezárása után

en: Switch to left document
hu: Átváltás a bal oldali dokumentumra

en: Switch to right document
hu: Átváltás a jobb oldali dokumentumra

en: Switch to status message list at new message
hu: Új üzenetnél váltás az állapot üzenetek listájára

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
hu: Átváltson-e az állapotüzenetek lapra (a lenti jegyzettömb ablakban), ha új állapotüzenet érkezik

en: Symbol list update frequency:
hu: Szimbólumlista frissítési gyakorisága:

en: Symbol list:
hu: Szimbólum lista:

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: System _default
hu: Rendszer alapértelmezett

en: T_abs and Spaces
hu: T_abulátorok és szóközök

en: T_abs and spaces
hu: T_abulátorok és szóközök

en: T_oggle Case of Selection
hu: K_iválasztás kis/nagybetűssé tétele

en: Tables
hu: Táblák

en: Tabs
hu: Tabulátorok

en: Tabs and Spaces
hu: Tabulátorok és szóközök

en: Targets
hu: Célok

en: Technical characters
hu: Technikai karakterek

en: Templates
hu: Sablonok

en: Terminal
hu: Terminál

en: Terminal:
hu: Terminál:

en: Text ended before matching quote was found
hu: A szöveg véget ért a záró idézőjel nélkül

en: Text was empty (or contained only whitespace)
hu: A szöveg üres volt (vagy csak szóközből állt)

en: Text;Editor;
hu: Szöveg;Szerkesztő;

en: The '%s' project is open.
hu: A(z) „%s” projekt már nyitva van.

en: The Geany developer team
hu: A Geany fejlesztőcsapat

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
hu: A szimbólumok automatikus kiegészítési listájának megjelenítéséhez szükséges karakterek száma

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
hu: A megadott kurzorpozíción (ld. lejjebb) túli karakterek háttérszíne ez a szín lesz. (Ez akkor ajánlott, ha proporcionális betűtípust használ)

en: The buffer's previous state is stored in the history and undoing restores it. You can disable this by discarding the history upon reload. This message will not be displayed again but your choice can be changed in the various preferences.
hu: A puffer előző értéke az előzményekben van mentve és a visszavonás művelet visszaállítja azt. Ez letiltható azzal, ha az újratöltéskor az előzmények törlésre kerülnek. Ez az üzenet nem jelenik meg többször, de a mostani választás módosítható a különböző beállításokban.

en: The combination '%s' is already used for "%s".
hu: A(z) „%s” kombináció már használatban van a(z) „%s” parancsnál.

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
hu: A parancs, melyet a „Megnyitás mint” használ. Megadásakor a %f és %d helyettesítők is használhatók.
    A %f helyére a fájlnév kerül, teljes elérési úttal.
    A %d helyére a kiválasztott fájl elérési útja kerül, a fájlnév nélkül.

en: The current filetype overrides the default style.
hu: A jelenlegi fájltípus felülírja az alapértelmezett stílust.

en: The document has been closed.
hu: A dokumentum bezárásra került.

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
hu: A futtatott egyedi parancs sikertelenséget jelző hibakóddal állt le.

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
hu: A futtatott egyedi parancs hibát adott vissza. A kijelölt részlet nem került megváltoztatásra. Hibaüzenet: %s

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
hu: A(z) „%s” fájlt nem lehetett sikeresen megnyitni és csonkolva lett. Ez akkor fordulhat elő, ha a fájl NULL értékű bájtot tartalmaz. Figyeljen arra, hogy ez adatvesztéshez vezethet.
    A fájl csak olvashatónak lett beállítva.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
hu: A(z) „%s” fájl nem tűnik szöveges fájlnak, vagy a fájl kódolása nem támogatott.

en: The file "%s" is not valid %s.
hu: A(z) „%s” fájl nem érvényes %s.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
hu: A(z) „%s” fájl a következő paranccsal kerül majd nyomtatásra:
    
    %s

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
hu: A(z) „%s” fájl már létezik. Felülírja?

en: The file '%s' is not saved.
hu: A(z) „%s” fájl nem lesz mentve.

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
hu: A(z) „%s” fájl a lemezen újabb, mint a jelenlegi puffer.

en: The file has been reloaded.
hu: A fájl újraolvasva.

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
hu: A következő gyorsbillentyűk állíthatók be:

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
hu: A hosszú sor jelző egy vékony függőleges vonal a szerkesztő ablakban. Segít megjelölni a hosszú sorokat, vagy tippet ad a sortöréshez. Adjon meg egy 0-nál nagyobb értéket annak meghatározásához, hogy melyik oszlopban jelenjen meg a jelölés.

en: The name of the developer
hu: A fejlesztő neve

en: The path "%s" does not exist.
hu: A(z) „%s” elérési út nem létezik.

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
hu: A(z) „%s” bővítmény binárisan nem kompatibilis a Geany ezen kiadásával - fordítsa újra azt.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
hu: A megadott projekt név túl hosszú (max. %d karakter).

en: The specified project name is too short.
hu: A megadott projekt név túl rövid.

en: The width in chars of a single indent
hu: A behúzás mérete karakterekben

en: This is Geany %s.
hu: Ez a Geany %s.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
hu: Ez a színsablonok helytelen megjelenítését okozhatja.

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
hu: Ez az opció letiltja a fájlok kódolásának automatikus megállapítását a nem-Unicode fájlok megnyitásakor, a fájlt a megadott kódolással nyitja meg (általában nem szükséges).

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
hu: Ez az opció letiltja a gyorsbillentyűt, amelyik a menüt jeleníti meg (alapértelmezetten az F10). Akkor lehet hasznos letiltani, ha pl. Midnight Commander-t használ a VTE-n belül.

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
hu: Ez a kiegészítő modul különböző műveleteket kínál a fájlok mentéséhez.

en: Toggle All Additional Widgets
hu: Minden egyéb ablakelem be/ki

en: Toggle All _Additional Widgets
hu: Minden e_gyéb widget be/ki

en: Toggle Line breaking
hu: Sor széttördelés be/ki

en: Toggle Line wrapping
hu: Sortörés be/ki

en: Toggle Messages Window
hu: Üzenetablak be/ki

en: Toggle Sidebar
hu: Oldalsáv be/ki

en: Toggle current fold
hu: Aktuális blokk be/ki

en: Toggle line commentation
hu: Sor megjegyzésbe/vissza

en: Toggle marker
hu: Jelölő be/ki

en: Toggle plugin status
hu: Bővítmény állapotának be/ki

en: Toggle the documents list on and off
hu: Ki/bekapcsolja a megnyitott fájlok listáját

en: Toggle the symbol list on and off
hu: Ki/bekapcsolja a szimbólumok listáját

en: Too many items selected!
hu: Túl sok elem került kiválasztásra!

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Tools
hu: Eszközök

en: Top
hu: Fent

en: Top and Bottom
hu: Fent és lent

en: Traits
hu: Jellemzők

en: Translators
hu: Fordítók

en: Triggers
hu: Triggerek

en: Try to resave the file?
hu: Újra menteni a fájlt?

en: Turkish
hu: Török

en: Type Selectors
hu: Típus kiválasztók

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
hu: Gépeljen be egy meghatározott karaktersort és egészítse ki egy összetettebb szövegre egy gombnyomással

en: Type constructors
hu: Típus konstruktorok

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
hu: Írjon ide tetszés szerint, használja ezt úgy, mint egy jegyzettömböt/firkalapot

en: Type:
hu: Típus:

en: Typedefs / Enums
hu: Típusdefiníciók / Enumerátorok

en: Types
hu: Típusok

en: U_ncomment Line(s)
hu: Sorok _megjegyzésből kivétele

en: Uncomment line(s)
hu: Sorok megjegyzésből kivétele

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo history will be lost.
hu: A visszavonás történet el fog veszni.

en: Undo the last modification
hu: Az utolsó változtatás visszavonása

en: Unfold all
hu: Minden blokk kinyitása

en: Unknown error executing child process
hu: Ismeretlen hiba a gyerekfolyamat végrehajtásában

en: Unknown filetype extension for "%s".
hu: Ismeretlen fájlkiterjesztés ennél: „%s”.

en: Up
hu: Fel

en: Usage: %s -g <Tags File> <File list>
hu: Használat: %s -g <Címkefájl> <Fájllista>

en: Use FILE as the dynamically-linked VTE library
hu: A FÁJL használata a dinamikusan linkelt VTE programkönyvtárként

en: Use Perl-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please refer to the manual.
hu: Perl-szerű reguláris kifejezések használata. A reguláris kifejezések használatáról szóló részletes információkért olvassa el a dokumentációt.

en: Use Windows native dialogs
hu: Windows általános párbeszédablakok használata

en: Use _escape sequences
hu: _Escape szekvenciák használata

en: Use alternate configuration directory DIR
hu: Másik konfigurációs KÖNYVTÁR használata

en: Use an external command for printing
hu: Külső parancs használata nyomtatáshoz

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
hu: A kurzor alatti szót használja a Keresés, Keresés fájlokban vagy Csere párbeszédablakok megnyitásakor, ha amúgy nincs kijelölés

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
hu: Meghatározott kódolás használata nem-Unicode fájlok megnyitásakor

en: Use global settings
hu: Globális beállítások használata

en: Use indicators to show compile errors
hu: Jelölés használata fordítási hibák kijelzéséhez

en: Use multi-line matchin_g
hu: Többsoros _illesztés használata

en: Use native GTK printing
hu: Natív GTK nyomtatás használata

en: Use one tab per indent
hu: Behúzás esetén tabulátor karaktert használjon

en: Use project-based session files
hu: Projekt-alapú munkamenet fájlok használata

en: Use socket filename FILE for communication with a running Geany instance
hu: Használja ezt a socket FÁJLnevet egy már futó Geany példánnyal történő kommunikációhoz

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
hu: Ha a behúzás kisebb, mint a tabulátor mérete, használjon szóközöket; egyébként használja mindkettőt

en: Use spaces when inserting indentation
hu: Behúzás esetén szóközöket használjon

en: Use the basename of the printed file
hu: A nyomtatott fájlt alap nevének használata

en: Use the current file's directory for Find in Files
hu: Az aktuális fájl könyvtárát használja a fájlokban kereséshez

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
hu: Kurzor alatti szó használata a Keresés párbeszédablakhoz

en: Use the project's base directory
hu: Projekt alapkönyvtárának használata

en: Value
hu: Érték

en: Variables
hu: Változók

en: Variables / Signals
hu: Változók / Jelek

en: Various
hu: Egyéb

en: Version number, which a new file initially has
hu: Az új fájl kezdeti verziószáma

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
hu: Verzió:	%s
    Szerző(k):	%s
    Fájlnév:	%s

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: View
hu: Nézet

en: Views
hu: Nézetek

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
hu: Figyelem: nem szabványos kemény tabulátor szélesség: %d != 8!

en: West European
hu: Nyugat-európai

en: Western
hu: Nyugati

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
hu: Ha az „okos” Home billentyű engedélyezett, a HOME lenyomásakor a sor első, nem szóköz karakterére viszi a kurzort, de ha már ott volt, a sor legelső karakterére áll. Ha ez a funkció nincs engedélyezve, a HOME billentyű mindig a sor legelső karakterére viszi a kurzort, függetlenül attól, hogy mi az aktuális pozíciója.

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
hu: Ha engedélyezve van, a projekt fájl a projekt saját könyvtárába kerül mentésre új projekt létrehozásakor, nem pedig az alapkönyvtár feletti könyvtárba. A projekt fájl útvonalát az Új projekt párbeszédablakon belül továbbra is meg lehet változtatni.

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
hu: Betöltse-e a virtuális terminál emulációt (VTE) induláskor, kapcsolja ki, ha nincs rá szüksége

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
hu: Sípoljon-e, ha hiba történt vagy befejeződött a fordítási folyamat

en: Whether to blink the cursor
hu: Engedélyezi-e a kurzor villogását

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
hu: Fájl megnyitásakor megállapítsa-e a fájltartalom alapján a behúzások típusát

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
hu: Fájl megnyitásakor megállapítsa-e a fájltartalom alapján a behúzások szélességét

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files
hu: Végrehajtsa-e a „cd $path” parancsot, amikor átvált a megnyitott fájlok között

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
hu: A fájl füleket a jelenlegi mellé helyezze inkább, vagy a jegyzettömb szélére

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
hu: Az aljára ugorjon-e, ha egy billentyűleütés történt

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
hu: Az aljára ugorjon-e, ha írás történik a kimenetre

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
hu: Megjelenítse-e az állapotsort a fő ablak alján

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
hu: Továbbgörgessen-e egy oldallal a dokumentum utolsó sora után

en: Whether to store a project's session files and open them when re-opening the project
hu: Eltárolja-e a projekt munkamenet fájljait, és megnyissa-e őket a projekt újbóli megnyitásakor

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
hu: Használjon-e jelöléseket (cikkcakkos aláhúzást) azon sorok kiemelésére, ahol a fordító figyelmeztetést vagy hibát talált

en: Without encoding
hu: Kódolás nélkül

en: Word Count
hu: Szószámlálás

en: Word part completion
hu: Szóelem-kiegészítés

en: Words:
hu: Szavak:

en: Working directory
hu: Munkakönyvtár

en: Wrap search and find again?
hu: Újbóli keresés a fájl elejétől?

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
hu: Az ablak szélénél eltöri a sort és a következő sorban folytatja. Figyelem: a sortörés magas erőforrásigényű nagy dokumentumok esetén, tehát lassú gépeken ki kellene kapcsolni.

en: Write:
hu: Írás:

en: XML/HTML tag auto-closing
hu: XML/HTML címke automatikus bezárása

en: Year:
hu: Év:

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
hu: Az aktuális kijelölést ezen parancsok bármelyikének el lehet küldni, a parancs kimenete kerül az eredeti tartalom helyére.

en: You have specified an invalid project filename.
hu: Érvénytelen projekt fájlnevet adott meg.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
hu: A konfigurációs könyvtárat sikerült átmásolni innen: „%s”, ide: „%s”.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
hu: A régi konfigurációs könyvtárat („%s”) nem lehetett áthelyezni ide: „%s” (%s). Helyezze át kézzel a könyvtárat az új helyre.

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom Reset
hu: Nagyítás alapállapotra

en: Zoom in the text
hu: Szöveg nagyítása

en: Zoom out the text
hu: Szöveg kicsinyítése

en: [FILES...]
hu: [FÁJLOK…]

en: _Allow
hu: _Engedélyezés

en: _Append toolbar to the menu
hu: Eszköztár _illesztése a menühöz

en: _Apply Default Indentation
hu: Alapértelmezett _behúzás alkalmazása

en: _Auto-indentation
hu: A_utomatikus behúzás

en: _Auto-replace Special Characters
hu: Speciális karakterek _automatikus cseréje

en: _Build
hu: Össz_eállítás

en: _C++ Class...
hu: _C++ osztály...

en: _Clone
hu: _Másolat

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Collapse All
hu: Összes összecsu_kása

en: _Color Chooser
hu: _Színválasztó

en: _Comment Line(s)
hu: Soro_k megjegyzésbe

en: _Compile
hu: _Fordítás

en: _Copy Current Line(s)
hu: Aktuális sor(ok) _másolása

en: _Decrease Indent
hu: Behúzás _csökkentése

en: _Delete Current Line(s)
hu: Aktuális sor(ok) _törlése

en: _Detect from Content
hu: Tartalomból megállapít

en: _Directory to save backup files in:
hu: Másolato_k mentésének könyvtára:

en: _Directory:
hu: _Könyvtár:

en: _Document
hu: _Dokumentum

en: _Don't save
hu: _Ne mentse

en: _Donate...
hu: _Adományozás…

en: _East European
hu: _Kelet-európai

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Enable
hu: _Engedélyezés

en: _Execute
hu: _Futtatás

en: _Expand All
hu: Összes ki_bontása

en: _Export
hu: _Exportálás

en: _File
hu: _Fájl

en: _Filetype Configuration
hu: Fájltípus beállítása

en: _Filetype to use for newly opened files:
hu: Újonnan megnyitott _fájloknál használandó fájltípus:

en: _Find All
hu: _Mindet keresi

en: _Find in Files...
hu: Keresés _fájlokban...

en: _Find...
hu: _Keresés…

en: _Fold All
hu: _Minden blokk bezárása

en: _Format
hu: _Formázás

en: _GTK+ Class...
hu: _GTK+ osztály...

en: _Go to Line...
hu: Ugrá_s sorra…

en: _HTML Replacement
hu: _HTML csere

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Hide Message Window
hu: Üzenetablak el_rejtése

en: _Hide Toolbar
hu: Eszközsáv el_rejtése

en: _Images only
hu: Csak _képek

en: _In Document
hu: _Dokumentumban

en: _Increase Indent
hu: Behúzás _növelése

en: _Input Methods
hu: Bev_iteli eljárások

en: _Insert
hu: _Beszúrás

en: _Insert "include <...>"
hu: „include <...>” _beszúrása

en: _Insert Special HTML Characters...
hu: Spec_iális HTML karakterek beszúrása...

en: _Insert line numbers
hu: Sors_zámok beszúrása

en: _Invert search results
hu: Ke_resési eredmények átfordítása

en: _Large icons
hu: _Nagy ikonok

en: _Line Wrapping
hu: So_rtörés

en: _Mark
hu: _Kijelölés

en: _Mark All
hu: Mindet kijelöl

en: _Markup Languages
hu: _Jelölőnyelvek

en: _Middle Eastern
hu: Köz_el-keleti

en: _More
hu: _Tovább

en: _More Options
hu: To_vábbi beállítások

en: _Move Line(s) Up
hu: Sor(ok) mozgatása _felfelé

en: _New...
hu: Ú_j...

en: _Next
hu: Kö_vetkező

en: _Next Error
hu: Kö_vetkező hiba

en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: _Override
hu: _Felülbírálás

en: _Overwrite
hu: _Felülírás

en: _PHP Class...
hu: _PHP osztály...

en: _Plugin Manager
hu: _Bővítménykezelő

en: _Previous
hu: Elő_ző

en: _Previous Error
hu: Elő_ző hiba

en: _Print status message if files have been automatically saved
hu: Írjon ki álla_pot üzenetet, ha automatikusan mentett fájlokat

en: _Print...
hu: Ny_omtatás…

en: _Programming Languages
hu: _Programozási nyelvek

en: _Project
hu: _Projekt

en: _Recent Projects
hu: Legutóbbi p_rojektek

en: _Recurse in subfolders
hu: Alkönyvtá_rakban is

en: _Reflow Lines/Block
hu: Sorok/blokk át_tördelése

en: _Reload
hu: Ú_jraolvasás

en: _Reload Configuration
hu: Beállítások új_raolvasása

en: _Replace
hu: Cse_re

en: _Replace Characters in Selection
hu: Ka_rakterek cseréje a kijelölésen belül

en: _Replace Spaces with Tabs...
hu: Szóközök cseré_je tabulátorokra...

en: _Replace...
hu: Cs_ere…

en: _Restart Terminal
hu: T_erminál újraindítása

en: _SE & SW Asian
hu: _DK- & DNy-ázsiai

en: _Scripting Languages
hu: _Parancsértelmezett nyelvek

en: _Search
hu: _Keresés

en: _Search for:
hu: _Keresés:

en: _Send Selection to
hu: A kije_lölés küldése

en: _Send Selection to Terminal
hu: A kije_lölés küldése a terminálba

en: _Set Build Commands
hu: Összeállítási parancsok _megadása

en: _Set Custom Date Format
hu: E_gyedi dátumformátum megadása

en: _Set Path From Document
hu: Könyvtárváltás _dokumentum alapján

en: _Side by Side
hu: Egy_más mellett

en: _Small icons
hu: K_is ikonok

en: _Spaces
hu: _Szóközök

en: _Split Window
hu: Ablak _felosztása

en: _Strip Trailing Spaces
hu: _Sorvégi szóközök levágása

en: _Tabs
hu: _Tabulátorok

en: _Text only
hu: Csak _szöveg

en: _Toggle Line Commentation
hu: So_r megjegyzésbe/vissza

en: _Toolbar Preferences
hu: _Eszközsáv beállításai

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Top and Bottom
hu: Fent és lent

en: _Transpose Current Line
hu: _Jelenlegi sor áthelyezése

en: _Unfold All
hu: Minden _blokk kinyitása

en: _Unsplit
hu: Fel_osztás megszüntetése

en: _Use Custom Date Format
hu: Egyedi dát_umformátum használata

en: _Use current zoom level
hu: Jelenlegi _nagyítás használata

en: _Use regular expressions
hu: Reg_uláris kifejezések használata

en: _Very small icons
hu: Na_gyon kicsi ikonok

en: _View
hu: _Nézet

en: _Website
hu: _Honlap

en: _West European
hu: _Nyugat-európai

en: _Word Count
hu: _Szószámlálás

en: _Write Unicode BOM
hu: Ír_jon Unicode BOM-ot

en: all
hu: összes

en: built on %s with
hu: %s rendszeren összeállítva ezekkel:

en: custom
hu: egyéni

en: dd.mm.yyyy
hu: nn.hh.éééé

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
hu: nn.hh.éééé óó:pp:mm

en: developer
hu: fejlesztő

en: failed to substitute %%p, no project active
hu: %%p behelyettesítése sikertelen, nincs aktív projekt

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
hu: érvénytelen VTE könyvtár „%s”: hiányzó szimbólum „%s”

en: invisible
hu: láthatatlan

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mmode: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
hu: sor: %l / %L	 oszl.: %c	 kij.: %s	 %w      %t      %mmód: %M      kódolás: %e      fájltípus: %f      tart.: %S

en: maintainer
hu: karbantartó

en: mm.dd.yyyy
hu: hh.nn.éééé

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
hu: hh.nn.éééé óó:pp:mm

en: project
hu: projekt

en: projects
hu: projektek

en: seconds
hu: másodperc

en: selection
hu: kijelölés

en: translation maintainer
hu: fordítás karbantartója

en: unknown
hu: ismeretlen

en: untitled
hu: névtelen

en: whole document
hu: teljes dokumentum

en: yyyy/mm/dd
hu: éééé/hh/nn

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
hu: éééé/hh/nn óó:pp:mm
