Exo - en to hu translation catalogue (262 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
hu:        %s [kapcsolók] --build-list [[név, fájl]…]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
hu:        exo-open --launch TÍPUS [PARAMÉTEREK…]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
hu:   --build-list      (név, fájl) párok feldolgozása

en:   --extern          Generate extern symbols
hu:   --extern          Külső szimbólumok előállítása

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
hu:   --launch TÍPUS [PARAMÉTEREK…]       Az adott TÍPUSÚ alapértelmezett
                                          alkalmazás indítása a PARAMÉTEREKKEL,
                                          ahol a TÍPUS a következő értékek egyike.

en:   --name=identifier C macro/variable name
hu:   --name=azonosító C makró/változónév

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
hu: --output=fájlnév Előállított csource forrás kiírása a megadott fájlba

en:   --static          Generate static symbols
hu:   --static          Statikus szimbólumok előállítása

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
hu:   --strip-comments  Megjegyzések eltávolítása XML fájlokból

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
hu:   --strip-content   Csomópont tartalmának eltávolítása XML fájlokból

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
hu:   --working-directory KÖNYVTÁR      Alkalmazások alapértelmezett munkakönyvtára
                                        a --launch kapcsolóval való indításkor.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
hu:   -?, --help                          Ezen súgó kiírása és kilépés

en:   -V, --version                       Print version information and exit
hu:   -V, --version                       Verzióinformációk kiírása és kilépés

en:   -V, --version     Print version information and exit
hu:   -V, --version     Verzióinformációk kiírása és kilépés

en:   -h, --help        Print this help message and exit
hu:   -h, --help        Ezen súgó kiírása és kilépés

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hu:   WebBrowser       - Az alapértelmezett webböngésző.
      MailReader       - Az alapértelmezett levelező.
      FileManager      - Az alapértelmezett fájlkezelő.
      TerminalEmulator - Az alapértelmezett terminálemulátor.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
hu: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Minden jog fenntartva.
    
    Írta: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Készült a Gtk+-%d.%d.%d használatával, fut: Gtk+-%d.%d.%d.
    
    A hibákat ezen a címen jelentse: <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
hu: A(z) %s programra NINCS SEMMILYEN GARANCIA.
    A(z) %s másolatai továbbterjeszthetők a GNU Lesser General Public License
     feltételei szerint, amely megtalálható a(z) %s forráscsomagban.

en: Action Icons
hu: Műveletikonok

en: Active
hu: Aktív

en: Active item border color
hu: Aktív elem szegélyszíne

en: Active item fill color
hu: Aktív elem kitöltési színe

en: Active item index
hu: Aktív elem indexe

en: Active item text color
hu: Aktív elem szövegszíne

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All Icons
hu: Minden ikon

en: Animations
hu: Animációk

en: Application Chooser Button
hu: Alkalmazásválasztó gomb

en: Application Icons
hu: Alkalmazásikonok

en: Block Device
hu: Blokkeszköz

en: Browse the file system
hu: Fájlrendszer tallózása

en: Browse the file system to choose a custom command.
hu: A fájlrendszer tallózása egyéni parancs kiválasztásához.

en: Browse the web
hu: Webböngészés

en: C_omment:
hu: _Megjegyzés:

en: C_reate
hu: _Létrehozás

en: Caja File Manager
hu: Caja fájlkezelő

en: Character Device
hu: Karakteres eszköz

en: Choose Preferred Application
hu: Válasszon alapértelmezett alkalmazást

en: Choose a custom File Manager
hu: Válasszon egyéni fájlkezelőt

en: Choose a custom Mail Reader
hu: Válasszon egyéni levelezőt

en: Choose a custom Terminal Emulator
hu: Válasszon egyéni terminálemulátort

en: Choose a custom Web Browser
hu: Válasszon egyéni webböngészőt

en: Choose filename
hu: Válasszon fájlnevet

en: Claws Mail
hu: Claws levelező

en: Clear search field
hu: Keresőmező törlése

en: Column Spacing
hu: Oszlopköz

en: Column spacing
hu: Oszloptávolság

en: Comm_and:
hu: _Parancs:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hu: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Minden jog fenntartva.
    
    Írta: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
hu: Könyvtár létrehozása

en: Create Launcher
hu: Indítóikon létrehozása

en: Create Launcher <b>%s</b>
hu: <b>%s</b> indítóikon létrehozása

en: Create Link
hu: Hivatkozás létrehozása

en: Create a new desktop file in the given directory
hu: Új asztali fájl létrehozása a megadott könyvtárban

en: Cursor item border color
hu: Kurzornál lévő elem szegélyszíne

en: Cursor item fill color
hu: Kurzornál lévő elem kitöltési színe

en: Cursor item text color
hu: Kurzornál lévő elem szövegszíne

en: Customize Toolbar...
hu: Eszköztár személyre szabása…

en: Debian Sensible Browser
hu: Debian környezetérzékeny böngésző

en: Debian X Terminal Emulator
hu: Debian X terminálemulátor

en: Device Icons
hu: Eszközikonok

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
hu: Húzzon egy elemet a fenti eszköztárakra a felvételéhez, az eszköztárakról az elemtáblába az eltávolításához.

en: Edit Directory
hu: Könyvtár szerkesztése

en: Edit Launcher
hu: Indítóikon szerkesztése

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: Emblems
hu: Matricák

en: Emoticons
hu: Hangulatjelek

en: Enable Search
hu: Keresés engedélyezése

en: Enlightened Terminal Emulator
hu: Enlightened terminálemulátor

en: Epiphany Web Browser
hu: Epiphany webböngésző

en: Executable Files
hu: Végrehajtható fájlok

en: Failed to create "%s".
hu: „%s” létrehozása meghiúsult.

en: Failed to execute default File Manager
hu: Az alapértelmezett fájlkezelő végrehajtása meghiúsult

en: Failed to execute default Mail Reader
hu: Az alapértelmezett levelező végrehajtása meghiúsult

en: Failed to execute default Terminal Emulator
hu: Az alapértelmezett terminálemulátor végrehajtása meghiúsult

en: Failed to execute default Web Browser
hu: Az alapértelmezett webböngésző végrehajtása meghiúsult

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
hu: A kategória („%s”) alapértelmezett alkalmazásának indítása meghiúsult.

en: Failed to load contents from "%s": %s
hu: A(z) „%s” tartalmának betöltése meghiúsult: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
hu: A(z) „%s” kép betöltése meghiúsult: az ok ismeretlen, valószínűleg megsérült a képfájl

en: Failed to open "%s".
hu: A(z) „%s” megnyitása meghiúsult.

en: Failed to open %s for writing
hu: A %s nem nyitható meg írásra

en: Failed to open URI "%s".
hu: Az URI („%s”) megnyitása meghiúsult.

en: Failed to open display
hu: A képernyő megnyitása meghiúsult

en: Failed to open file "%s": %s
hu: A(z) „%s” fájl megnyitása meghiúsult: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
hu: A(z) „%s” tartalmának feldolgozása meghiúsult: %s

en: Failed to read file "%s": %s
hu: A(z) „%s” fájl olvasása meghiúsult: %s

en: Failed to save "%s".
hu: „%s” mentése meghiúsult.

en: Failed to set default File Manager
hu: Az alapértelmezett fájlkezelő beállítása meghiúsult

en: Failed to set default Mail Reader
hu: Az alapértelmezett levelező beállítása meghiúsult

en: Failed to set default Terminal Emulator
hu: Az alapértelmezett terminálemulátor beállítása meghiúsult

en: Failed to set default Web Browser
hu: Az alapértelmezett webböngésző beállítása meghiúsult

en: File "%s" has no type key
hu: A(z) „%s” fájl nem tartalmaz típus kulcsot

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: File Type Icons
hu: Fájltípus-ikonok

en: File location is not a regular file or directory
hu: A fájlhely nem szabályos fájl vagy könyvtár

en: Folder
hu: Mappa

en: Follow state
hu: Állapot követése

en: GNOME Terminal
hu: GNOME terminál

en: Galeon Web Browser
hu: Galeon webböngésző

en: Homogeneous
hu: Homogén

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
hu: A szöveg és az ikon hogyan helyezkednek el egymáshoz képest

en: Icon
hu: Ikon

en: Icon Bar Model
hu: Ikonsávmodell

en: Icon View Model
hu: Ikonnézet-modell

en: Icon column
hu: Ikonoszlop

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
hu: Ha nem adja meg a --launch kapcsolót, az exo-open az összes megadott URL címet
    megnyitja az alapértelmezett URL kezelővel. Egyébként a --launch kapcsoló
    megadásakor kiválaszthatja a futtatandó alapértelmezett alkalmazást és további
    paramétereket adhat meg az alkalmazásnak (például a TerminalEmulator
    esetén átadhatja a terminálban futtatandó parancssort).

en: Image Files
hu: Képfájlok

en: Invalid helper type "%s"
hu: Érvénytelen segédprogramtípus: „%s”

en: Konqueror Web Browser
hu: Konqueror webböngésző

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
hu: Az alapértelmezett segédprogram elindítása a TÍPUSHOZ, az elhagyható PARAMÉTERREL, ahol a TÍPUS a következők egyike.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
hu: Az asztali fájlok indítása nem támogatott, ha a(z) %s a GIO-Unix szolgáltatások nélkül van fordítva.

en: Layout mode
hu: Elrendezésmód

en: Links Text Browser
hu: Links szöveges böngésző

en: Location Icons
hu: Hely ikonok

en: Lynx Text Browser
hu: Lynx szöveges böngésző

en: Mail Reader
hu: Levelező

en: Margin
hu: Margó

en: Markup column
hu: Jelölőkódoszlop

en: Menu Icons
hu: Menüikonok

en: Model column to search through when searching through item
hu: Elemek keresésekor a modell ezen oszlopában kell keresni

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
hu: A modellnek a megjelenítendő képfájl abszolút útvonalának lekérdezéséhez használt oszlopa

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
hu: A modellnek az ikon pixbuf értékének lekérdezéséhez használt oszlopa

en: Model column used to retrieve the text from
hu: A modellnek a szöveg lekérdezéséhez használt oszlopa

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
hu: A modellnek a szöveg lekérdezéséhez használt oszlopa Pango jelölőkódok használata esetén

en: Model for the icon bar
hu: Az ikonsáv modellje

en: Mozilla Browser
hu: Mozilla webböngésző

en: Mozilla Mail
hu: Mozilla levelező

en: No application selected
hu: Nincs kiválasztva alkalmazás

en: No command specified
hu: Nincs megadva parancs

en: No file selected
hu: Nincs fájl kiválasztva

en: No file/folder specified
hu: Nincs megadva fájl/mappa

en: No helper defined for "%s".
hu: Nincs segédprogram meghatározva ehhez: „%s”.

en: No icon
hu: Nincs ikon

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Number of columns to display
hu: A megjelenítendő oszlopok száma

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
hu: Az Alapértelmezett alkalmazások
    beállítóablak megnyitása

en: Opera Browser
hu: Opera webböngésző

en: Options:
hu: Beállítások:

en: Orientation
hu: Tájolás

en: PCMan File Manager
hu: PCMan fájlkezelő

en: PCManFM-Qt File Manager
hu: PCManFM-Qt fájlkezelő

en: Perl Scripts
hu: Perl-parancsfájlok

en: Pixbuf column
hu: Pixbuf oszlop

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett fájlkezelőt,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett levelezőt,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett terminálemulátort,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
hu: Válassza ki az alapértelmezett webböngészőt,
    és nyomja meg az OK gombot a folytatáshoz.

en: Please report bugs to <%s>.
hu: A hibákat a következő címen jelentse: <%s>.

en: Preferred Applications
hu: Alapértelmezett alkalmazások

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
hu: Alapértelmezett alkalmazások (webböngésző, levelező, terminálemulátor)

en: Preset URL when creating a link
hu: Előre beállított URL hivatkozás létrehozásakor

en: Preset command when creating a launcher
hu: Előre beállított parancs indítóikon létrehozásakor

en: Preset comment when creating a desktop file
hu: Előre beállított megjegyzés asztali fájl létrehozásakor

en: Preset icon when creating a desktop file
hu: Előre beállított ikon asztali fájl létrehozásakor

en: Preset name when creating a desktop file
hu: Előre beállított név asztali fájl létrehozásakor

en: Press left mouse button to change the selected application.
hu: Kattintson a kiválasztott alkalmazás módosításához.

en: Preview
hu: Előnézet

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Python Scripts
hu: Python-parancsfájlok

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
hu: Az adott TÍPUSÚ alapértelmezett segédprogram lekérdezése, ahol a TÍPUS a következők értékek egyike.

en: Read your email
hu: E-mail olvasása

en: Render differently based on the selection state.
hu: Megjelenítés a kijelölés állapotától függően.

en: Reorderable
hu: Átrendezhető

en: Restart command
hu: Újraindítási parancs

en: Rodent File Manager
hu: Rodent fájlkezelő

en: Row Spacing
hu: Sorköz

en: Row spacing
hu: Sortávolság

en: Ruby Scripts
hu: Ruby-parancsfájlok

en: Run in _terminal
hu: _Terminálban fusson

en: SOCKET ID
hu: FOGLALATAZONOSÍTÓ

en: Search Column
hu: Keresési oszlop

en: Select _icon from:
hu: _Ikon választása innen:

en: Select a working directory
hu: Válasszon munkakönyvtárat

en: Select an Application
hu: Válasszon egy alkalmazást

en: Select an icon
hu: Válasszon ikont

en: Select application
hu: Válasszon alkalmazást

en: Select default applications for various services
hu: Alapértelmezett alkalmazások kiválasztása számos szolgáltatáshoz

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hu: Válassza ezt a lehetőséget indítási értesítés használatához a parancs fájlkezelőből vagy a menüből való futtatásakor. Nem minden alkalmazás támogatja az indítási értesítést.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hu: Válassza ezt a lehetőséget a parancs terminálablakban való futtatásához.

en: Selection mode
hu: Kijelölési mód

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Session restart command
hu: Munkamenet újraindítási parancsa

en: Settings manager socket
hu: Beállításkezelő foglalat

en: Shell Scripts
hu: Shell-parancsfájlok

en: Single Click
hu: Egyszeres kattintás

en: Single Click Timeout
hu: Egyszeres kattintás időkorlátja

en: Socket
hu: Foglalat

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
hu: Az ikonnézet szélei közötti távolság

en: Space which is inserted between cells of an item
hu: Az elem cellái közötti távolság

en: Space which is inserted between grid column
hu: Rácsoszlopok közé szúrt távolság

en: Space which is inserted between grid rows
hu: A rács sorai közötti távolság

en: Spacing
hu: Térköz

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett fájlkezelőjeként
    használni kívánt alkalmazást:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett levelezőjeként
    használni kívánt alkalmazást:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett terminálemulátoraként
    használni kívánt alkalmazást:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
hu: Adja meg az Xfce alapértelmezett webböngészőjeként
    használni kívánt alkalmazást:

en: Status Icons
hu: Állapotikonok

en: Stock Icons
hu: Gyári ikonok

en: TYPE [PARAMETER]
hu: TÍPUS [PARAMÉTER]

en: Terminal Emulator
hu: Terminál emulátor

en: Text column
hu: Szövegoszlop

en: Text for I_mportant Icons
hu: Szöveg a _fontos ikonokhoz

en: Text for _All Icons
hu: Szöveg min_den ikonhoz

en: The GIcon to render.
hu: A megjelenítendő GIcon.

en: The amount of space between two consecutive columns
hu: Két egymás melletti oszlop közötti távolság

en: The amount of space between two consecutive rows
hu: Két egymás utáni sor közötti távolság

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
hu: Az egérkurzor alatti elem ennyi idő után automatikusan kijelölésre kerül egyszeres kattintás módban

en: The file "%s" contains no data
hu: A(z) „%s” fájl nem tartalmaz adatokat

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hu: A következő TÍPUSOK támogatottak a --launch és --query parancsoknál:
    
      WebBrowser       - Az alapértelmezett webböngésző.
      MailReader       - Az alapértelmezett levelező.
      FileManager      - Az alapértelmezett fájlkezelő.
      TerminalEmulator - Az alapértelmezett terminálemulátor.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
hu: A következő TÍPUSOK támogatottak a --launch parancshoz:

en: The icon to render.
hu: A megjelenítendő ikon.

en: The layout mode
hu: Az elrendezési mód

en: The model for the icon view
hu: Az ikonnézet modellje

en: The orientation of the iconbar
hu: Az ikonsáv tájolása

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
hu: A mappák tartalmának tallózása az alapértelmezett fájlkezelővel fog történni.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
hu: E-mail címekre kattintva az alapértelmezett levelező nyílik meg levélíráshoz.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
hu: A parancssori környezetet igénylő parancsok futtatásához az alapértelmezett terminál emulátor nyílik meg.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
hu: A hiperhivatkozások és a súgótartalmak az alapértelmezett webböngészővel fognak megjelenni.

en: The selection mode
hu: A kijelölés módja

en: The size of the icon to render in pixels.
hu: A megjelenítendő ikon mérete képpontban.

en: The width used for each item
hu: Az egyes elemekhez használt szélesség

en: Toolbar _Style
hu: Eszköztár _stílusa

en: Type '%s --help' for usage.
hu: Segítségért adja ki az „%s --help” parancsot.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
hu: Létrehozandó asztali fájl típusa (alkalmazás vagy hivatkozás)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
hu: A(z) („%s”) URI-sémája nem ismerhető fel.

en: Uncategorized Icons
hu: Kategorizálatlan ikonok

en: Unsupported desktop file type "%s"
hu: Nem támogatott asztalifájl-típus: „%s”

en: Usage: %s [options] [file]
hu: Használat: %s [kapcsolók] [fájl]

en: Usage: exo-open [URLs...]
hu: Használat: exo-open [URL-ek…]

en: Use _startup notification
hu: In_dítási értesítés használata

en: Use a custom application which is not included in the above list.
hu: Egyéni alkalmazás használata, amely nincs a fenti listában.

en: Use the command line
hu: Parancssor használata

en: View allows user to search through columns interactively
hu: A felhasználók interaktívan kereshetnek az oszlopokban

en: View is reorderable
hu: A nézet átrendezhető

en: W3M Text Browser
hu: W3M szöveges böngésző

en: Web Browser
hu: Webböngésző

en: Whether the children should be all the same size
hu: A gyermekek azonos méretűek legyenek-e

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
hu: A nézet elemei aktiválhatók-e egyetlen kattintással

en: Width for each item
hu: Az egyes elemek szélessége

en: Window group
hu: Ablakcsoport

en: Window group leader
hu: Ablakcsoport vezetője

en: Working _Directory:
hu: M_unkakönyvtár:

en: X Terminal
hu: X terminál

en: Xfce Terminal
hu: Xfce terminál

en: Xfe File Manager
hu: Xfe fájlkezelő

en: [FILE|FOLDER]
hu: [FÁJL|MAPPA]

en: _Add a new toolbar
hu: Új _eszköztár hozzáadása

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Desktop Default
hu: _Környezet alapértelmezése

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Icon:
hu: _Ikon:

en: _Icons only
hu: _Csak ikonok

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Open
hu: M_egnyitás

en: _Other...
hu: _Egyéb…

en: _Remove Toolbar
hu: _Eszköztár eltávolítása

en: _Save
hu: _Mentés

en: _Search icon:
hu: Ikon _keresése:

en: _Text only
hu: Csak _szöveg

en: _Utilities
hu: Segé_dprogramok

en: size
hu: méret
