Xfce4-session - en to hr translation catalogue (200 entries)

en: (Unknown program)
hr: (Nepoznati program)

en: (Unknown)
hr: (Nepoznato)

en: <b>Author:</b>
hr: <b>Autor:</b>

en: <b>Compatibility</b>
hr: <b>Kompatibilnost</b>

en: <b>Description:</b>
hr: <b>Opis:</b>

en: <b>Homepage:</b>
hr: <b>Početna stranica:</b>

en: <b>Information</b>
hr: <b>Informacija</b>

en: <b>Logout Settings</b>
hr: <b>Postavke odjave</b>

en: <b>Security</b>
hr: <b>Sigurnost</b>

en: <b>Session Chooser</b>
hr: <b>Birač sesija</b>

en: <b>Shutdown</b>
hr: <b>Isključi</b>

en: <b>Version:</b>
hr: <b>Verzija:</b>

en: Ad_vanced
hr: Na_predno

en: Add application
hr: Dodaj program

en: All Xfce cache files could not be cleared
hr: Ne mogu biti izbrisane sve datoteke Xfce međuspremnika

en: All files
hr: Sve datoteke

en: Always
hr: Uvijek

en: Always save the session when logging out
hr: Uvijek spremi sesiju pri odjavi

en: An error occurred
hr: Došlo je do greške

en: App_lication Autostart
hr: Sa_mopokretanje programa

en: Are you sure you want to empty the session cache?
hr: Jeste li sigurni da želite isprazniti međuspremnik sesije?

en: Are you sure you want to remove "%s"
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti "%s"

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
hr: Jeste li sigurni da želite prekinuti "%s"?

en: Automatically save session on logo_ut
hr: Automatski spremi sesiju pri odja_vi

en: Background color:
hr: Pozadinska boja:

en: Balou theme
hr: Balou tema

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
hr: Ispod je lista aplikacija koje će se automatski pokrenuti kada se prijavite na vašu radnu površinu, uz dodatak aplikacija koje su spremljene prilikom zadnje odjave.

en: Can only terminate clients when in the idle state
hr: Mogu samo ugasiti kada je u stanju mirovanja

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
hr: Prekinite pokušaj prijave i vratite se na početni ekran prijave.

en: Choose a name for the new session:
hr: Odaberi ime nove sesije:

en: Choose image...
hr: Odaberi sliku...

en: Choose session
hr: Odaberi sesiju

en: Choose session name
hr: Odaberi ime sesije

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
hr: Odaberite sesiju koju želite vratiti. Možete napraviti dvoklik na ime sesiju za vraćanje.

en: Choose theme file to install...
hr: Odaberite datoteku teme za instalaciju

en: Choose theme filename...
hr: Odaberite ime datoteke teme

en: Clear save_d sessions
hr: Očisti spremljen_u sesiju

en: Clear sessions
hr: Očisti sesije

en: Colors
hr: Boje

en: Command:
hr: Naredba:

en: Con_figure
hr: Po_desi

en: Configure Balou...
hr: Podesi Balou...

en: Configure Simple...
hr: Jednostavno podešavanje...

en: Continue anyway
hr: Ipak nastavi

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
hr: Ne mogu pronaći internet adresu za %s.\ nTo će onemogućiti pravilan rad sustava.
    Možda je moguće riješiti problem dodavanjem
     %s u datoteku  /etc/hosts.

en: Create a new session.
hr: Napravite novu sesiju.

en: Customize desktop startup and splash screen
hr: Prilagodite pokretanje radne površine i zaslon dobrodošlice

en: Demonstrates the selected splash screen
hr: Prikaz odabrane teme

en: Description:
hr: Opis:

en: Disable binding to TCP ports
hr: Onemoguće spajanje sa TCP portovima.

en: Display the session chooser every time Xfce starts
hr: Prikaži birač sesija uvijek kad se pokrene Xfce

en: Edit application
hr: Uredi program

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
hr: Lozinka koju ste unijeli nije valjana ili administrator sustava ne dozvoljava isključivanje pomoću vašeg korisničkog računa

en: Empty the session cache
hr: Isprazni međuspremnik sesije

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
hr: Greška prilikom primanja povratne informacije gašenja: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
hr: Greška prilikom slanja naredbe za gašenje: %s

en: Failed adding "%s"
hr: Ne mogu dodati "%s"

en: Failed to create file %s
hr: Ne mogu kreirati datoteku %s

en: Failed to edit item
hr: Neuspjelo uređivanje stavke

en: Failed to edit item "%s"
hr: Neuspjelo uređivanje stavke  "%s"

en: Failed to hibernate session
hr: Neuspjela hibernacija sesije

en: Failed to open %s for reading
hr: Ne mogu otvoriti %s za čitanje

en: Failed to open %s for writing
hr: Ne mogu otvoriti %s za pisanje

en: Failed to remove item
hr: Neuspjelo uklanjanje stavke

en: Failed to suspend session
hr: Neuspjela suspenzija sesije

en: Failed to toggle item
hr: Ne mogu mijenjati stanje stavke

en: Failed to unlink %s: %s
hr: Ne mogu maknuti poveznicu %s: %s

en: Failed to write file %s
hr: Ne mogu zapisati datoteku %s

en: Halt without displaying the logout dialog
hr: Gašenje bez prikaza odjavnog dijaloga

en: Hibernate without displaying the logout dialog
hr: Hibernacija bez prikaza odjavnog dijaloga

en: If running
hr: Ako je pokrenut

en: Image
hr: Slika

en: Images
hr: Slike

en: Immediately
hr: Odmah

en: Last accessed: %s
hr: Zadnji pristup: %s

en: Launch GN_OME services on startup
hr: Pokreni GN_OME servise prilikom podizanja sustava

en: Launch _KDE services on startup
hr: Pokreni _KDE servise prilikom podizanja sustava

en: Launch screensaver and locker program
hr: Pokreni čuvara zaslona i zaključavanje

en: Loading desktop settings
hr: Učitavanje postavki radne površine

en: Loading session data
hr: Učitavanje podataka sesije

en: Lock screen be_fore sleep
hr: Zaključaj zaslon pri_je spavanja

en: Log Out
hr: Odjava

en: Log out
hr: Odjava

en: Log out %s
hr: Odjava %s

en: Log out of the Xfce Desktop
hr: Odjava iz Xfce desktopa

en: Log out quickly; don't save the session
hr: Brza odjava, bez spremanja sessije

en: Log out without displaying the logout dialog
hr: Odjava bez prikaza odjavnog dijaloga.

en: Manage _remote applications
hr: Upravljanje _udaljenim  aplikacijama

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
hr: Upravljanje udaljenim aplikacijama preko mreže (može biti nesigurno)

en: Mice
hr: Miš

en: Name:
hr: Ime:

en: Never
hr: Nikada

en: New session
hr: Nova sesija

en: No description given
hr: Nema opisa

en: None
hr: Ništa

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
hr: Otvori konfiguracijsku ploču za odabranu temu

en: Performing Autostart...
hr: Radim automatsko pokretanje...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
hr: Provjerite da je datoteka valjanog formata.

en: Please enter your password
hr: Molim unesite lozinku

en: Please report bugs to <%s>.
hr: Prijavite probleme <%s>.

en: Print version information and exit
hr: Ispis informacije o verziji i izađi

en: Priority
hr: Prioritet

en: Pro_mpt on logout
hr: _Pitaj prilikom odjave

en: Prompt for confirmation when logging out
hr: Traži potvrdu prilikom odjave

en: Quit the program, and remove it from the session
hr: Ugasi program i makni ga iz sesije

en: Reboot without displaying the logout dialog
hr: Ponovo pokretanje bez prikaza odjavnog dijaloga

en: Received error while trying to log out
hr: Došlo je do greške prilikom odjave

en: Restart Style
hr: Način ponovnog pokretanja

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
hr: Pokreni xflock4  prije suspendiranja ili hibernacije sustava

en: S_plash
hr: Zas_lon dobrodošlice

en: Save Sess_ion
hr: Spremi sesi_ju

en: Saving Session
hr: Spremam sesiju

en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

en: Select a command
hr: Odaberi naredbu

en: Sessio_n
hr: Sesij_a

en: Session Manager Error
hr: Greška upravitelja sesijom

en: Session Save Error
hr: Greška spremanja sesije

en: Session and Startup
hr: Sesija i pokretanje

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
hr: Upravitelj sesijom mora biti u stanju mirovanja prilikom zahtjeva kontrolne točke

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
hr: Upravitelj sesijom mora biti u stanju mirovanja prilikom zahtjeva za gašenje

en: Settings manager socket
hr: Socket upravljanja postavkama

en: Shut _Down
hr: Isklju_čivanje

en: Shutdown Failed
hr: Neuspjelo isključivanje

en: Shutdown command failed
hr: Neuspjela naredba isključivanja

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
hr: Gašenje je blokirano postavkama kioska

en: Simple
hr: Jednostavno

en: Simple Splash Engine
hr: Jednostavan Splash Engine

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
hr: Pokreni GNOME servise, poput gnome-keyring

en: Start KDE services, such as kdeinit
hr: Pokreni KDE servise kao kdeinit

en: Starting %s
hr: Pokrećem %s

en: Starting Assistive Technologies
hr: Pokrećem tehnlogije podrške

en: Starting KDE services
hr: Pokrećem KDE servise

en: Starting The Gimp
hr: Pokrećem Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
hr: Pokrećem Gnome Keyring Daemon

en: Starting the Beep Media Player
hr: Pokrećem Beep Media Player

en: Starting the Desktop Manager
hr: Pokrećem upravitelja radne površine

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
hr: Pokrećem Gnome emulator terminala

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
hr: Pokrećem KDE napredni uređivač teksta

en: Starting the KDE Clipboard Manager
hr: Pokrećem KDE Clipboard Manager

en: Starting the KDE Mail Reader
hr: Pokrećem KDE čitač pošte

en: Starting the KDE News Reader
hr: Pokrećem KDE News Reader

en: Starting the KDE Terminal Emulator
hr: Pokrećem KDE emulator terminala

en: Starting the Konqueror
hr: Pokrećem  Konqueror

en: Starting the Panel
hr: Pokrećem ploču

en: Starting the Session Management Proxy
hr: Pokrećem Ovlašenja Upravitelja Sesijom

en: Starting the Taskbar
hr: Pokrećem radnu traku

en: Starting the VI Improved Editor
hr: Pokrećem unaprijeđeni VI uređivač

en: Starting the Volume Controller
hr: Pokrećem upravitelja glasnoćom

en: Starting the Window Manager
hr: Pokrećem upravitelja prozora

en: Starting the X Multimedia System
hr: Pokrećem X Multimedijalni Sustav

en: Starting the X Terminal Emulator
hr: Pokrećem  X emulator terminala

en: Starting the X-Chat IRC Client
hr: Pokretanje  X-Chat IRC klijenta

en: Sus_pend
hr: Sus_penzija

en: Suspend without displaying the logout dialog
hr: Suspendiranje bez prikaza odjavnog dijaloga

en: Terminate Program
hr: Prekini program

en: Text color:
hr: Boja teksta:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
hr: Xfce razvojni tim.Sva prava pridržana.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
hr: Aplikacija će izgubiti sve nespremljene postavke i neće se ponovo pokrenuti u sljedećoj sesiji.

en: The client doesn't have any properties set yet
hr: Klijent nema postavljenih detalja

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
hr: Lista aplikacija u sigurnosnoj sesiji je prazna.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
hr: Lokacija i format mape aplikacija koje se automatski pokreću je promjenjen.
    Nova lokacija je 
    
     %s
    
     gdje možete dodati .desktop datoteke koje se pokreću prilikom podizanja sustava.
    Datoteke iz stare mape su uspješno premještene u novu.
    Možete izbrisati staru mapu.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
hr: Spremljena stanja vaših programa neće biti obnovljena tijekom sljedeće prijave.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
hr: Odabrana sigurnosna sesija ("%s") nije označena kao sigurnosna sesija.

en: Theme File Error
hr: Greška datoteke teme

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
hr: Ove aplikacije su dio trenutno pokrenute sesije i mogu se spremiti prilikom odjave. Promjene će imati učinka nakon što se spremi sesija.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
hr: Ovo će trajno ukloniti aplikaciju sa liste automatski pokrenutih aplikacija

en: Try again
hr: Pokušaj ponovno

en: Type '%s --help' for usage.
hr: Upiši '%s --help' za pomoć

en: Unable to contact D-Bus session bus
hr: D-Bus sesija je nedostupna

en: Unable to contact settings server
hr: Ne mogu se spojiti na server za postavke

en: Unable to create user interface from embedded definition data
hr: Ne mogu napraviti korisničko sučelje iz sadržanih podataka

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
hr: Ne mogu utvrditi naziv sigurnosne sesije. Mogući razlozi: xfconfd  nije pokrenut (problem D-Bus postavki); varijabla sustava $XDG_CONFIG_DIRS  nije dobro postavljena (ne sadrži "%s"), ili xfce4-session nije uredno instalirano.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
hr: Ne mogu instalirati temu iz datoteke "%s"

en: Unable to load a failsafe session
hr: Ne mogu učitati sigurnosnu sesiju

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
hr: Ne mogu izbrisati temu "%s" iz mape %s.

en: Unable to save the session
hr: Ne mogu spremiti sesiju

en: Unable to terminate program.
hr: Ne mogu ugasiti program.

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown shutdown method %d
hr: Nepoznata naredba za gašenje %d

en: Use custom image
hr: Koristi prilagođenu sliku

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
hr: Koristite ovu sesiju da bi pokrenuli Xfce kao vaše radno okruženje

en: Verifying DNS settings
hr: Provjeravam DNS postavke

en: Version information
hr: Informacija o verziji

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
hr: Napisao Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
hr: Xfce sesija

en: You might need to delete some files manually in "%s".
hr: Možda ćete trebati ručno obrisati neke datoteke u "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
hr: Vaša sesija se sprema. Ako ne želite čekati možete zatvoriti ovaj prozor.

en: _Display chooser on login
hr: _Prikaži birač kod prijave

en: _Export theme
hr: _Izvezi temu

en: _General
hr: _Osnovno

en: _Hibernate
hr: _Hibernacija

en: _Install new theme
hr: _Instalirajte novu temu

en: _Log Out
hr: _Odjava

en: _Proceed
hr: _Nastavi

en: _Quit Program
hr: _Isključi program

en: _Remove theme
hr: _Ukloni temu

en: _Restart
hr: _Ponovno pokretanje

en: _Save session for future logins
hr: _Sačuvajte sesiju za buduće prijave

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
hr: i Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
hr: naziv
