nano-4.0-pre1 - en to hr translation catalogue (529 entries)

en: 
     Compiled options:
hr: 
     Ugrađene opcije:

en: 
    Buffer not written to %s: %s
hr: 
    Međuspremnik nije zapisan u %s: %s

en: 
    Buffer not written: %s
hr: 
    Međuspremnik nije zapisan: %s

en: 
    Buffer written to %s
hr: 
    Međuspremnik je zapisan u %s

en: 
    Press Enter to continue
hr: 
    Nastavite pritiskom na Enter

en:  (C) 2014-%s the contributors to nano
hr:  (C) 2014..%s suradnici koji su doprinijeli programu nano

en:  (to replace)
hr:  (i zamijeni)

en:  (to replace) in selection
hr:  (zamijeni) u odabranom tekstu

en:  Email: nano@nano-editor.org	Web: https://nano-editor.org/
hr:  e-pošta: nano@nano-editor.org	Web: https://nano-editor.org/

en:  GNU nano, version %s
hr:  GNU nano, inačica %s

en:  The following function keys are available in Browser Search mode:
hr:  Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Traži“:

en:  The following function keys are available in Execute Command mode:
hr:  Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Izvrši naredbu“:

en:  The following function keys are available in Linter mode:
hr:  Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Linter“:

en:  [Backup]
hr:  [Osiguranje]

en:  [Backwards]
hr:  [unatrag]

en:  [Case Sensitive]
hr:  [pazite! m/V slova]

en:  [DOS Format]
hr:  [u DOS formatu]

en:  [Mac Format]
hr:  [u Mac formatu]

en:  [Regexp]
hr:  [regex]

en: "%.*s%s" not found
hr: „%.*s%s“ nije pronađen

en: "%s" is a device file
hr: „%s“ je uređaj

en: "%s" is a directory
hr: „%s“ je direktorij

en: "%s" is not a normal file
hr: „%s“ nije normalna datoteka

en: "start=" requires a corresponding "end="
hr: „start=“ zahtijeva odgovarajući „end=“

en: %s -- %zu line | %s -- %zu lines
hr[0]: %s -- %zu redak
hr[1]: %s -- %zu retka
hr[2]: %s -- %zu redaka

en: %s -- %zu line (%s) | %s -- %zu lines (%s)
hr[0]: %s -- %zu redak (%s)
hr[1]: %s -- %zu retka (%s)
hr[2]: %s -- %zu redaka (%s)

en: %sWords: %zu  Lines: %zd  Chars: %zu
hr: %s%zu riječi,  %zd redaka,  %zu znakova

en: (huge)
hr: (golem)

en: (more)
hr: (više)

en: (parent dir)
hr: (viši dir)

en: --fill=<#cols>
hr: --fill=<broj>

en: --syntax=<name>
hr: --syntax=<ime>

en: --tabsize=<#cols>
hr: --tabsize=<broj>

en: --wordchars=<str>
hr: --wordchars=<znak>

en: -T <#cols>
hr: -T <broj>

en: -X <str>
hr: -X <znak>

en: -Y <name>
hr: -Y <ime>

en: -r <#cols>
hr: -r <broj>

en: === Linter ===
    
     In this mode, the status bar shows an error message or warning, and the cursor is put at the corresponding position in the file.  With PageUp and PageDown you can switch to earlier and later messages.
hr: === Linter ===
    
     U statusnoj traci ispisuje se poruke o greškama ili upozorenjima, a kursor skoči na odgovarajuću poziciju u datoteci. Koristite PageUp i PageDown za pregled ranijih ili kasnijih poruka.

en: A '%s' command requires a preceding 'syntax' command
hr: Naredba „%s“ zahtijeva prethodnu „syntax“ naredbu

en: A background color cannot be bright
hr: Boja pozadine ne može biti (bright) sjajna

en: Aa
hr: Ss

en: All
hr: Sve

en: Also, pressing Esc twice and then typing a three-digit decimal number from 000 to 255 will enter the character with the corresponding value.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
hr: Dva uzastopna pritiska tipke Esc i nakon toga unos troznamenkastoga decimalnog broja od 000 do 255 unijet će znak koji odgovara tom broju.  Uzastopnim pritiskom na prečac koji pita „Da/Ne“ odgovorom » Da « omogućite, a s odgovorom » Ne « onemogućite predloženu opciju.
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju u glavnom prozoru uređivača.  Alternative su navedene u zagradama:

en: Append
hr: Pripoji na kraj

en: Append Selection to File
hr: Odabir pripoji na kraj datoteke

en: Argument '%s' has an unterminated "
hr: Argument „%s“ nije završen s "

en: Argument is not a valid multibyte string
hr: Argument nije valjani višebajtni string

en: Argument of '%s' lacks closing "
hr: Argument od „%s“ nema završni navodnik "

en: At first message
hr: To je prva poruka

en: At last message
hr: To je zadnja poruka

en: Auto indent
hr: Automatsko uvlačenje?

en: Auto save on exit, don't prompt
hr: „Izlaz“ bez pitanja sprema datoteku

en: Automatically hard-wrap overlong lines
hr: tvrdo prelomi svaki predugački redak

en: Automatically indent new lines
hr: automatski uvlači nove retke

en: Back
hr: Natrag

en: Backup File
hr: Sigurnosna kopija

en: Backwards
hr: Unatrag traži

en: Bad quoting regex "%s": %s
hr: Loš navodnički regex „%s“: %s

en: Bad regex "%s": %s
hr: Loš regex „%s“: %s

en: Beg of Par
hr: Vrh odlomka

en: Bottom Row
hr: Zadnji red

en: Brought to you by:
hr: Daju vam na upotrebu:

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the Tab key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
hr: ===  Otvaranje i pregledavanje direktorija  ===
    
     Unesite naziv direktorija koji želite otvoriti i pregledati.
    
     Tipku Tab možete (pokušati) iskoristiti za automatsko kompletiranje naziva direktorija ako je kompletiranje s (tab)ulatorom omogućeno.
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „U direktorij“:

en: Browser Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
hr: ===  Pretraživanje u pregledniku datoteka  ===
    
     Upišite uzorak (ime, dio imena ili znakove) koji želite naći, zatim pritisnite Enter. Ako se uzorak pronađe, kursor će skočiti i pokazati prvi najbliži nalaz uzorka.
    
     Prethodni uzorak za pretragu ostat će prikazan u uglatim zagradama iza prompta „Traži“. Pritisnete li Enter, a da niste upisali novi uzorak za pretragu, ponovit će se pretraga s tim uzorkom.

en: Can't go outside of %s
hr: Nije moguće ići izvan %s

en: Can't move up a directory
hr: Nije moguće ići iznad ovog direktorija

en: Can't read file from outside of %s
hr: Nije moguće pročitati datoteku izvan %s

en: Can't write outside of %s
hr: Nije moguće pisati izvan %s

en: Cancel
hr: Odustajem

en: Cancel the current function
hr: odustajete od ove operacije

en: Cancelled
hr: Operacija je prekinuta

en: Cannot comment past end of file
hr: Nije moguće komentirati iza kraja datoteke

en: Cannot map name "%s" to a function
hr: Nije moguće pridružiti ime „%s“ funkciji

en: Cannot map name "%s" to a menu
hr: Nije moguće pridružiti ime „%s“ meniju

en: Cannot open directory: %s
hr: Nije moguće otvoriti direktorij: %s

en: Cannot run macro while recording
hr: Nije moguće pokrenuti makro u tijeku snimanja

en: Cannot unset option "%s"
hr: Opciju „%s“ nije moguće deaktivirati

en: Case Sens
hr: Slova?!

en: Chop Left
hr: Briše ulijevo

en: Chop Right
hr: Briše udesno

en: Close
hr: Zatvori

en: Close buffer without saving it
hr: zatvori međuspremnik bez spremanja

en: Close the current buffer / Exit from nano
hr: zatvara (ovaj) međuspremnik / završite (zatvorite) nano

en: Color "%s" not understood
hr: Boja „%s“ nije prepoznata

en: Color syntax highlighting
hr: Sintaksu istaknuti bojama?

en: Command "%s" not allowed in included file
hr: Naredba „%s“ nije dopuštena u include datoteci; v. nanorc

en: Command "%s" not understood
hr: Naredba „%s“ nije shvaćena

en: Command to execute
hr: Naredba koju treba izvršiti

en: Command to execute in new buffer
hr: Naredba koju treba izvršiti u novom međuspremniku

en: Comment Lines
hr: Komentira retke

en: Comment/uncomment the current line (or marked lines)
hr: komentira/razkomentira (ovaj) redak (ili označene retke)

en: Commenting is not supported for this file type
hr: Ova vrsta datoteke ne podržava komentiranje

en: Complete
hr: Kompletirano

en: Constant cursor position display
hr: Pozicija kursora uvijek vidljiva?

en: Constantly show cursor position
hr: pozicija kursora uvijek vidljiva

en: Conversion of typed tabs to spaces
hr: Tipkane „Tab“-ove prevesti u razmake?

en: Convert typed tabs to spaces
hr: tipkane tab(ulatore) prevede u razmake

en: Copy Text
hr: Kopira

en: Copy current line (or marked region) and store it in cutbuffer
hr: kopira (ovaj) redak ili označeni tekst u izreži-spremnik

en: Could not create pipe
hr: Nije uspjelo napraviti cijev

en: Could not find syntax "%s" to extend
hr: Nije moguće naći sintaksu „%s“ za proširenje

en: Could not fork
hr: Nije uspjelo započeti novi proces

en: Could not get size of pipe buffer
hr: Nije moguće odrediti veličinu međuspremnika za cijev

en: Couldn't determine hostname for lock file: %s
hr: Nije moguće odrediti hostname za zaključanu datoteku: %s

en: Couldn't determine my identity for lock file (getpwuid() failed)
hr: Nije moguće odrediti vlastiti identitet za zaključanu datoteku

en: Couldn't reopen stdin from keyboard, sorry
hr: Nije moguće ponovno otvoriti standardni ulaz pomoću tipkovnice

en: Count the number of words, lines, and characters
hr: izbroji broj riječi, redova i znakova

en: Creating misspelled word list, please wait...
hr: Radi se popis krivo napisanih riječi, pričekajte...

en: Cur Pos
hr: Pozicija

en: Cut Text
hr: Izreže

en: Cut current line (or marked region) and store it in cutbuffer
hr: redak (ili označene retke) izreže i spremi u izreži-spremnik

en: Cut from cursor to end of line
hr: izreže od kursora do kraja retka

en: Cut from the cursor position to the end of the file
hr: izreže sve od kursora do dna teksta

en: Cut to end
hr: Izrezivanje do kraja retka?

en: CutTillEnd
hr: BrišeOstatak

en: DIR:
hr: Direktorij:

en: DOS Format
hr: DOS format

en: Delete backward from cursor to word start
hr: izbriše unatrag od kursora do početka riječi

en: Delete forward from cursor to next word start
hr: izbriše unaprijed od kursora do početka sljedeće riječi

en: Delete the character to the left of the cursor
hr: izbriše znak nalijevo od kursora

en: Delete the character under the cursor
hr: izbriše znak ispod kursora

en: Detect word boundaries more accurately
hr: točnije otkriva granice riječi

en: Directory '%s' does not exist
hr: Direktorij „%s“ ne postoji

en: Directory '%s' is not writable
hr: Direktorij „%s“ ne dopušta pisanje

en: Directory for saving unique backup files
hr: direktorij unikata osiguranja (backup)

en: Discard buffer
hr: Odbaci međuspremnik

en: Display the position of the cursor
hr: pokaže trenutačnu poziciju kursora

en: Display this help text
hr: ova pomoć koju sad čitate

en: Do not convert from DOS/Mac format
hr: Pretvoriti iz DOS/Mac formata?  Da/Ne

en: Do not read the file (only write it)
hr: ne čita datoteku (samo ju zapiše)

en: Do quick statusbar blanking
hr: odmah počisti traku stanja

en: Don't add an automatic newline [default]
hr: ne doda automatski „newline“ [zadano]

en: Don't convert files from DOS/Mac format
hr: ne mijenja format DOS/Mac datoteka

en: Don't hard-wrap long lines [default]
hr: ne prelama tvrdo dugačke redove [zadano]

en: Don't look at nanorc files
hr: ignorira nanorc datoteke

en: Don't show the two help lines
hr: bez prikaza pomoći u zadnja dva retka

en: Edit a replacement
hr: Predložite (uređenu) zamjenu

en: Empty regex string
hr: Prazni string/regex

en: Enable alternate speller
hr: rabi prog za provjeru pravopisa

en: Enable smart home key
hr: pametna Home tipka

en: Enable soft line wrapping
hr: meko prelama preduge retke

en: Enable suspension
hr: omogućuje obustavu (pauziranje)

en: Enable the use of the mouse
hr: omogući upotrebu miša

en: End
hr: Kraj

en: End of Par
hr: Dno odlomka

en: Ensure that text ends with a newline
hr: čini da tekst uvijek završi novim retkom

en: Enter line number, column number
hr: Unesite broj željenog retka (, stupca)

en: Error deleting lock file %s: %s
hr: Greška pri brisanju zaključane datoteke %s: %s

en: Error expanding %s: %s
hr: Greška u proširivanju %s: %s

en: Error in %s on line %zu:
hr: Greška u %s u retku %zu:

en: Error invoking "%s"
hr: Greška pri pokretanju „%s“

en: Error invoking "sort -f"
hr: Greška pri pokretanju „sort -f“

en: Error invoking "spell"
hr: Greška pri pokretanju „spell“

en: Error invoking "uniq"
hr: Greška pri pokretanju „uniq“

en: Error opening lock file %s: %s
hr: Greška pri otvaranju zaključane datoteke %s: %s

en: Error reading %s: %s
hr: Greška pri čitanju %s: %s

en: Error reading lock file %s: Not enough data read
hr: Greška pri čitanju zaključane datoteke %s: Premalo učitanih podataka

en: Error writing %s: %s
hr: Greška pri pisanju %s: %s

en: Error writing %s: %s
hr: Greška pri pisanju %s: %s

en: Error writing backup file %s: %s
hr: Greška pri pisanju sigurnosne datoteke %s: %s

en: Error writing lock file %s: %s
hr: Greška pri zapisivanju zaključane datoteke %s: %s

en: Error writing temp file: %s
hr: Greška pri pisanju privremene datoteke: %s

en: Execute Command
hr: Izvrši naredbu

en: Execute Command Help Text
    
     This mode allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or into a new buffer).  If the command is preceded by '|' (the pipe symbol), the current contents of the buffer (or marked region) will be piped to the command.
hr: ===  Vanjska naredba  ===
    
     Ovdje možete unijeti naredbu ljuske čiji izlaz želite umetnuti u trenutačni (ili učitati u novi) međuspremnik. Ako ispred naredbe upišete „|“ (simbol cijevi), poslati će te sadržaj međuspremnika (ili označeni tekst) kroz cijev.

en: Execute external command
hr: izvrši vanjsku naredbu

en: Exit
hr: Završi

en: Exit from the file browser
hr: izlaz iz preglednika datoteka

en: Failed to open pipe: %s
hr: Nije uspjelo otvoriti cijev: %s

en: Failed to open stdin: %s
hr: Nije uspjelo otvoriti standardni ulaz, stdin: %s

en: Failed to write backup file; continue saving? (Say N if unsure.)
hr: Osiguranje nije uspjelo; ipak nastaviti sa spremanjem? (N ako niste sigurni)

en: File "%s" exists; OVERWRITE?
hr: Datoteka „%s“ postoji; PREKOPISATI ju?

en: File "%s" not found
hr: Datoteka „%s“ nije pronađena

en: File %s is being edited (by %s with %s, PID %s); continue?
hr: %s trenutačno uređuje (%s sa %s, PID %s); nastaviti?

en: File '%s' is unwritable
hr: Datoteku „%s“ nije moguće zapisati (nije zapisiva)

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
hr: ===  Preglednik datoteka  ===
    
     Preglednik datoteka koristite kao vizualni pregled strukture direktorija i za odabiranje datoteka za učitavanje ili zapisivanje. Pritom možete rabiti tipke sa strelicama ili tipke Page Up/Down. Tipkom S ili Enter možete odabrati datoteku ili otvoriti odabrani direktorij. Za pomak u viši direktorij, odaberite direktorij „..“ (viši dir) na vrhu liste i pritisnite Enter.
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Preglednik“:

en: File Name to Append to
hr: Pripoji na kraj datoteke

en: File Name to Prepend to
hr: Umetne na početak datoteke

en: File Name to Write
hr: Spremi u datoteku

en: File exists -- cannot overwrite
hr: Datoteka postoji -- nije ju moguće prekopisati (overwrite)

en: File on disk has changed
hr: Promijenila se datoteka na disku

en: File to insert [from %s]
hr: Umetne datoteku [iz %s]

en: File to insert unconverted [from %s]
hr: Umetne datoteku (nepretvorenu) [iz %s]

en: File to read into new buffer [from %s]
hr: Učita u novi međuspremnik datoteku [iz %s]

en: File to read unconverted into new buffer [from %s]
hr: Učita u novi međuspremnik datoteku (nepretvorenu) [iz %s]

en: File was modified since you opened it; continue saving?
hr: Datoteka je promijenjena nakon otvaranja; ipak nastaviti sa spremanjem?

en: Finished checking spelling
hr: Provjera pravopisa je završena

en: First File
hr: Prva datoteka

en: First Line
hr: Na vrh

en: Fix Backspace/Delete confusion problem
hr: popravi Backspace/Delete zbrku

en: Fix numeric keypad key confusion problem
hr: riješi problem s num-blokom tipkovnice

en: For ncurses:
hr: Za ncurses:

en: Forward
hr: Naprijed

en: FullJstify
hr: SvePoravna

en: Function '%s' does not exist in menu '%s'
hr: Funkcija „%s“ ne postoji u meniju „%s“

en: Further warnings were suppressed
hr: Daljnja upozorenja nisu pokazana

en: Get Help
hr: Pomoć

en: Go To Dir
hr: U direktorij

en: Go To Directory
hr: Otvori (uđe u) direktorij

en: Go To Line
hr: U redak?

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
hr: ===  U redak? (pozicija u tekstu)  ===
    
     Upišite broj retka (, broj stupca) na koji želite skočiti te pritisnite Enter. Ako tekst ima manje redaka od tog broja, kursor će skočiti na zadnji redak teksta (dno teksta).
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „U redak?“:

en: Go To Text
hr: Traži

en: Go back one character
hr: za znak natrag

en: Go back one word
hr: za riječ natrag

en: Go forward one character
hr: za znak naprijed

en: Go forward one word
hr: za riječ naprijed

en: Go just beyond end of paragraph; then of next paragraph
hr: na svršetak ovoga odlomka; zatim na svršetak sljedećega

en: Go one screenful down
hr: za cijeli prozor klizne dolje (Page Down)

en: Go one screenful up
hr: za cijeli prozor klizne gore (Page Up)

en: Go to beginning of current line
hr: na početak ovog retka

en: Go to beginning of paragraph; then of previous paragraph
hr: na početak ovoga odlomka; zatim na početak prethodnoga

en: Go to directory
hr: otvori uneseni direktorij

en: Go to end of current line
hr: na kraj ovog retka

en: Go to file browser
hr: otvori preglednik datoteka

en: Go to first row in this column
hr: na prvi red ovog stupca

en: Go to last row in this column
hr: na zadnji red ovog stupca

en: Go to lefthand column
hr: na lijevi stupac

en: Go to line and column number
hr: kursor skoči u zatraženi redak (i stupac)

en: Go to next block of text
hr: na sljedeći blok teksta

en: Go to next line
hr: na sljedeći redak

en: Go to next linter msg
hr: na kasniju poruku lintera

en: Go to previous block of text
hr: na prethodni blok teksta

en: Go to previous line
hr: na prethodni redak

en: Go to previous linter msg
hr: na raniju poruku lintera

en: Go to righthand column
hr: na desni stupac

en: Go to the first file in the list
hr: na prvu datoteku u popisu

en: Go to the first line of the file
hr: na prvi redak teksta

en: Go to the last file in the list
hr: na zadnju datoteku u popisu

en: Go to the last line of the file
hr: na zadnji redak teksta

en: Go to the matching bracket
hr: skoči na odgovarajuću zagradu

en: Go to the next file in the list
hr: na sljedeću datoteku u popisu

en: Go to the previous file in the list
hr: na prethodnu datoteku u popisu

en: Got 0 parsable lines from command: %s
hr: Nijedan obradivi redak nije dobiven od naredbe: %s

en: Guide column "%s" is invalid
hr: Stupac „%s“ nije moguće istaknuti

en: Hard wrapping of overlong lines
hr: Tvrdo prelamanje predugih redova?

en: Help is not available
hr: Pomoć nije dostupna

en: Help mode
hr: Pomoć u zadnja dva retka prozora?

en: Home
hr: Početak

en: I can't find my home directory!  Wah!
hr: Nije moguće naći vlastiti (osobni) direktorij!  Joj!

en: If needed, use nano with the -I option to adjust your nanorc settings.
hr: Po potrebi, pokrenite nano s opcijom -I da uredite svoje nanorc postavke.

en: If you have selected text with the mark and then search to replace, only matches in the selected text will be replaced.
    
     The following function keys are available in Search mode:
hr: Ako ste označili i odabrali tekst i nakon toga započnete pretragu za zamjenu, samo će nalazi uzorka u odabranom tekstu biti zamijenjeni.
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Traži“

en: If you just need another blank buffer, do not enter any command.
hr: Ako zatrebate jedan prazni međuspremnik, nemojte unijeti nikakvu komandu.

en: If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
hr: Ako vam treba novi (prazni) međuspremnik, onda nemojte ništa upisati nego samo samo pritisnite tipku Enter.
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Otvori“:

en: In Selection:
hr: U odabranom tekstu:

en: Indent
hr: Uvlačenje

en: Indent the current line (or marked lines)
hr: izvuče (ovaj) redak (ili označene retke)

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple file buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
hr: ===  Otvaranje, učitavanje i umetanje datoteka  ===
    
     Unesite ime datoteke koju želite umetnuti u trenutačni međuspremnik na trenutačnoj poziciji kursora.
    
     Ako ste sastavili (compiled) nano s podrškom za višestruke međuspremnike i omogućili višestruke međuspremnike s opcijom -F ili --multibuffer, ili ju aktivirali s Meta-F, ili u nanorc, datoteka će biti učitana u zasebni spremnik (rabite Meta-< ili Meta-> za prebacivanje između međuspremnika).

en: Insert a newline at the cursor position
hr: prelomi redak na poziciji kursora

en: Insert a tab at the cursor position
hr: unese tab(ulator) na poziciji kursora

en: Insert another file into current buffer (or into new buffer)
hr: datoteku umetne u (ovaj ili u novi) međuspremnik

en: Insert the next keystroke verbatim
hr: Slijedeću sekvenciju tipki unese doslovno

en: Invalid backup directory: %s
hr: Nevaljani direktorij za osiguranje (backup): %s

en: Invalid line or column number
hr: Nevaljani broj retka ili stupca

en: Invalid operating directory: %s
hr: Nevaljani radni direktorij: %s

en: Invoke the linter, if available
hr: pozove linter (alat) ako je dostupan

en: Invoke the spell checker, if available
hr: pozove provjeru pravopisa (spell checker ako je dostupan)

en: Invoking linter, please wait
hr: Pokrećemo linter; pričekajte...

en: Jumpy scrolling (per half-screen)
hr: Skokovito klizanje (pa pola prozora)

en: Justified file
hr: Sav tekst poravnat

en: Justified paragraph
hr: Odlomak poravnat

en: Justified selection
hr: Odabir poravnat

en: Justify
hr: Poravna

en: Justify the current paragraph
hr: poravna (ovaj) odlomak

en: Justify the entire file
hr: poravna sav tekst

en: Keep the line below the title bar empty
hr: redak ispod naslova održava praznim

en: Key is invalid in view mode
hr: Prečac ne radi za „Čitanje“ (moguće je samo čitati i tražiti)

en: Key name %s is invalid
hr: Ime tipke %s nije valjano

en: Key name is too short
hr: Ime tipke je prekratko

en: Key name must begin with "^", "M", or "F"
hr: Ime tipke (prečaca) mora započeti s „^“, „M“, ili „F“

en: Keystroke %s may not be rebound
hr: Kombinacija „%s“ ne smije se ponovno definirati

en: Last File
hr: Zadnja datoteka

en: Last Line
hr: Na dno

en: Left Column
hr: Lijevi stupac

en: Let Bsp and Del erase a marked region
hr: Backspace i Del uklone označeno područje

en: Line numbering
hr: Numeracija redaka?

en: Linting --
hr: Lintanje --

en: Log & read location of cursor position
hr: vodi dnevnik pozicija kursora

en: Log & read search/replace string history
hr: vodi dnevnik pretraga/zamjena teksta

en: Mac Format
hr: Mac format

en: Macro is empty
hr: Makro je prazan

en: Main nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor.  The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages.
hr: ===  Upute za uporabu  ===
    
     Nano je zamišljen tako da imitira funkcionalnost i lakoću upotrebe uređivača teksta UW Pico. Ima četiri glavne sekcije. Traka na vrhu pokazuje inačicu programa, naziv i stanje datoteke koja se trenutačno uređuje. Ispod toga je glavni prozor u kojem je prikazan tekst te datoteke. U trećem retku iznad dna je traka stanja u kojoj vam nano javlja važne poruke.

en: Make Ctrl+Right stop at word ends
hr: Ctrl+Right se zaustavlja na kraju riječi

en: Mark Set
hr: Oznaka je stavljena

en: Mark Text
hr: Označi tekst

en: Mark Unset
hr: Oznaka je ukinuta

en: Mark text starting from the cursor position
hr: označi tekst počevši od pozicije kursora

en: Missing argument after '%s'
hr: Nema argumenta iza „%s“

en: Missing color name
hr: Nedostaje ime boje

en: Missing key name
hr: Nema imena tipke

en: Missing option
hr: Nema opcije

en: Missing regex string after '%s' command
hr: Nema regexa iza naredbe „%s“

en: Missing syntax name
hr: Nedostaje ime sintakse

en: Mistakes in '%s'
hr: Pogreška u „%s“

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Mouse support
hr: Podrška za miša?

en: Must specify a function to bind the key to
hr: Morate navesti funkciju koja se veže na tipku

en: Must specify a menu (or "all") in which to bind/unbind the key
hr: Morate navesti meni (ili „all“) u kojem je tipka/prečac povezana/razvezana

en: Nano is out of memory!
hr: Nano nema dovoljno memorije!

en: New Buffer
hr: Novi međuspremnik

en: New File
hr: Nova datoteka

en: Newer
hr: Noviji uzorak

en: Next
hr: Sljedeći nalaz

en: Next Block
hr: Blok dolje

en: Next File
hr: Slj. datoteka

en: Next Line
hr: Redak dolje

en: Next Lint Msg
hr: Novija lint poruka

en: Next Page
hr: Prozor dolje

en: Next Word
hr: Riječ iza

en: Next word...
hr: Sljedeća riječ...

en: No
hr: Ne

en: No Conversion
hr: Bez pretvaranja

en: No Replace
hr: Traži

en: No current search pattern
hr: Za sada nema nijednog uzorka za pretragu

en: No file name
hr: Nema imena datoteke

en: No further matches
hr: Nema daljnjih podudaranja

en: No key is bound to function '%s' in menu '%s'.  Exiting.
hr: Nijedna tipka/prečac nije vezana na funkciju „%s“ u meniju „%s“. Stop/kraj.

en: No linter defined for this type of file!
hr: Za tu vrstu datoteke linter nije definiran!

en: No matches
hr: Više nema podudaranja

en: No matching bracket
hr: Zagrada nema odgovarajućeg para

en: No messages for this file
hr: Nema poruka za ovu datoteku

en: No more open file buffers
hr: Otvoren je samo jedan međuspremnik

en: No word fragment
hr: Nema fragmenta riječi

en: Non-blank characters required
hr: Bjelina (kao znak) nije dopuštena

en: Not a bracket
hr: To nije zagrada

en: Nothing in undo buffer!
hr: Nema više ništa za poništiti!

en: Nothing to re-do!
hr: Nema ništa za ponoviti!

en: Older
hr: Raniji uzorak

en: Option		GNU long option		Meaning
hr: Opcija		GNU duga opcija		Značenje

en: Option "%s" requires an argument
hr: Opcija „%s“ zahtijeva argument

en: Option %s is ignored; it is the default
hr: Opcija %s se ignorira; to je zadano

en: Paste Text
hr: Zalijepi tekst

en: Paste the contents of cutbuffer at current cursor position
hr: ubaci sadržaj izreži-spremnika na trenutačnu poziciju kursora

en: Path %s is not a directory and needs to be.
    Nano will be unable to load or save search history or cursor positions.
hr: Staza %s nije direktorij, a trebala bi biti.
    Nano neće ni čitati ni čuvati povijest pretraga ili poziciju kursora.

en: Path '%s' is not a directory
hr: Staza „%s“ nije direktorij

en: Path '%s' is not accessible
hr: Staza „%s“ nije dostupna

en: Path '%s': %s
hr: Staza „%s“: %s

en: Pipe Text
hr: Proslijedi tekst naredbi

en: Pipe the current buffer (or marked region) to the command
hr: sadržaj međuspremnika / označeni tekst preda kroz cijev naredbi

en: Prepend
hr: Umetne na početak

en: Prepend Selection to File
hr: Odabir umetne na početak datoteke

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
hr: očuva prečace XON (^Q) i XOFF (^S)

en: Prev Block
hr: Blok gore

en: Prev File
hr: Pret. datoteka

en: Prev Line
hr: Redak gore

en: Prev Lint Msg
hr: Ranija lint poruka

en: Prev Page
hr: Prozor gore

en: Prev Word
hr: Riječ ispred

en: Previous
hr: Prethodni nalaz

en: Print version information and exit
hr: pokaže informacije o inačici i iziđe

en: Read %zu line | Read %zu lines
hr[0]: Učitan je %zu redak
hr[1]: Učitano je %zu retka
hr[2]: Učitano je %zu redaka

en: Read %zu line (Converted from DOS and Mac format) | Read %zu lines (Converted from DOS and Mac format)
hr[0]: Učitan je %zu redak (pretvoren iz DOS i Mac formata)
hr[1]: Učitano je %zu retka (pretvorenih iz DOS i Mac formata)
hr[2]: Učitano je %zu redaka (pretvorenih iz DOS i Mac formata)

en: Read %zu line (Converted from DOS format) | Read %zu lines (Converted from DOS format)
hr[0]: Učitan je %zu redak (pretvorenih iz DOS formata)
hr[1]: Učitano je %zu retka (pretvorenih iz DOS formata)
hr[2]: Učitano je %zu redaka (pretvorenih iz DOS formata)

en: Read %zu line (Converted from Mac format) | Read %zu lines (Converted from Mac format)
hr[0]: Učitan je %zu redak (pretvorenih iz Mac formata)
hr[1]: Učitano je %zu retka (pretvorenih iz Mac formata)
hr[2]: Učitano je %zu redaka (pretvorenih iz Mac formata)

en: Read File
hr: Otvori

en: Read a file into a new buffer by default
hr: datoteku učita u novi spremnik [zadano]

en: Reading File
hr: Datoteka se učitava

en: Reading from standard input; type ^D or ^D^D to finish.
hr: Čitanje iz standardno ulaza; pritisnite ^D ili ^D^D da završite.

en: Recall the next search/replace string
hr: predloži noviji uzorak/tekst za pretragu/zamjenu

en: Recall the previous search/replace string
hr: predloži raniji uzorak/tekst za pretragu/zamjenu

en: Received SIGHUP or SIGTERM
hr: Primljen SIGHUP ili SIGTERM

en: Record
hr: Snimanje

en: Recording a macro...
hr: Makro se snima...

en: Redid %s
hr: Ponovljeno %s

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo the last undone operation
hr: ponovi zadnju poništenu operaciju

en: Refresh
hr: Obnovi

en: Refresh (redraw) the current screen
hr: obnovi (ponovno iscrta) prozor

en: Refresh the file list
hr: ažurira popis datoteka

en: Regex strings must begin and end with a " character
hr: Regex mora početi i završiti s \" znakom

en: Regexp
hr: Regex

en: Regular expression to match quoting
hr: izraz koji podudara navodničke znakove

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Replace a string or a regular expression
hr: zamijeni string ili regularni izraz (regex)

en: Replace this instance?
hr: Nalaz uzorka zamijeniti?

en: Replace with
hr: Zamijeni s(a)

en: Replaced %zd occurrence | Replaced %zd occurrences
hr[0]: Zamijenjen je %zd nalaz
hr[1]: Zamijenjena su %zd nalaza
hr[2]: Zamijenjeno je %zd nalaza

en: Requested fill size "%s" is invalid
hr: Zatražena veličina ispune „%s“ nije valjana

en: Requested tab size "%s" is invalid
hr: Zatražena širina tabulatora „%s“ nije valjana

en: Restricted
hr: Ograničeni način

en: Restricted mode
hr: ograničeni pristup datotečnom sustavu

en: Reverse the direction of the search
hr: promijeni smjer traženja

en: Right Column
hr: Desni stupac

en: Run Macro
hr: Pokrene makro

en: Run the last recorded macro
hr: pokrene zadnji snimljeni makro

en: Save
hr: Spremi

en: Save a file by default in Unix format
hr: datoteke sprema u Unix formatu [zadano]

en: Save backups of existing files
hr: osigura (backup) sve postojeće datoteke

en: Save file under DIFFERENT NAME?
hr: Spremiti datoteku pod DRUGIM IMENOM?

en: Save file without prompting
hr: spremi u datoteku bez pitanja

en: Save modified buffer before linting?
hr: Promijenjeni međuspremnik spremiti prije primjene lintera?

en: Save modified buffer?  (Answering "No" will DISCARD changes.)
hr: Spremiti promijenjeni međuspremnik?  (Odgovorom „Ne“ ODBACUJETE promjene)

en: Scroll Down
hr: Klizne dolje

en: Scroll Up
hr: Klizne gore

en: Scroll down one line without moving the cursor textually
hr: prozor dolje za jedan redak (kursor ostane u istom retku)

en: Scroll per half-screen, not per line
hr: kliže po pola prozora, a ne po redak

en: Scroll up one line without moving the cursor textually
hr: prozor gore za jedan redak (kursor ostane u istom retku)

en: Search
hr: Traži

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, and then press Enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the search prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
hr: ===  Pretraživanje i zamjena  ===
    
     Upišite uzorak (riječ(i), dio riječi ili znakove) koji želite naći, zatim pritisnite Enter. Ako se uzorak pronađe, kursor će skočiti i pokazati prvi najbliži nalaz uzorka.
    
     Prethodni uzorak za pretragu ostat će prikazan u uglatim zagradama iza prompta „Traži“. Pritisnete li Enter, a da niste upisali novi uzorak za pretragu, ponovit će se pretraga s tim uzorkom.

en: Search Wrapped
hr: Pretraga se nastavlja odavde

en: Search backward for a string
hr: traži string unatrag

en: Search backward for a string or a regular expression
hr: traži unatrag string ili regularni izraz (regex)

en: Search forward for a string
hr: traži string unaprijed

en: Search forward for a string or a regular expression
hr: traži unaprijed string ili regularni izraz (regex)

en: Search next occurrence backward
hr: traži unatrag sljedeći nalaz uzorka

en: Search next occurrence forward
hr: traži unaprijed sljedeći nalaz uzorka

en: Searching...
hr: Tražimo...

en: Set operating directory
hr: postavi dir za radni direktorij

en: Set width for hard-wrap and justify
hr: tvrdo prelomi na stupcu <broj>, poravna

en: Set width of a tab to #cols columns
hr: širina tabulatora u stupcima je <broj>

en: Show a guiding bar at this column
hr: okomito istakne cijeli stupac <number>

en: Show cursor in file browser & help text
hr: pokaže kursor u popisu datoteka, uputama

en: Show line numbers in front of the text
hr: numeracija redaka ispred teksta

en: Show this help text and exit
hr: pokaže pomoć koju sad čitate i iziđe

en: Smart home key
hr: Pametna Home tipka?

en: Soft wrapping of overlong lines
hr: Meko prelamanje predugih redova?

en: Sorry! Nano crashed!  Code: %d.  Please report a bug.
hr: Nažalost, nano se srušio! Kȏd: %d. Molimo da prijavite taj bug.

en: Special thanks to:
hr: Posebna zahvala:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file, or, if you have selected text with the mark, in the selected text.
    
     The following function keys are available in Spell Check mode:
hr: ===  Provjera pravopisa  ===
    
     Provjera pravopisa provjerava sav tekst u trenutačnoj datoteci. Kad provjera naiđe na nepoznatu riječ, ta riječ se istakne i može se zamijeniti, odnosno urediti. Provjera će nakon toga predložiti da zamijeni tu krivo napisanu riječ svaki put kad se ona pojavi u ovoj datoteci. Ali ako ste oznakom odabrali dio teksta, onda će provjera djelovati samo u odabranom tekstu.
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Pravopis“:

en: Spell checking failed: %s
hr: Provjera pravopisa nije uspjela: %s

en: Spell checking failed: %s: %s
hr: Provjera pravopisa nije uspjela: %s: %s

en: Start/stop recording a macro
hr: započne/zaustavi snimanje makroa

en: Stopped recording
hr: Snimanje je zaustavljeno

en: Suspend
hr: Obustavi

en: Suspend the editor (if suspension is enabled)
hr: obustavi uređivanje teksta (ako je obustava omogućena)

en: Suspension
hr: Privremena obustava?

en: Suspension is not enabled
hr: Obustava nije omogućena

en: Switch to the next file buffer
hr: na sljedeći datotečni međuspremnik

en: Switch to the previous file buffer
hr: na prethodni datotečni međuspremnik

en: Syntax "%s" has no color commands
hr: Sintaksa „%s“ nema „color“ naredbu

en: Syntax definition to use for coloring
hr: ime sintakse za isticanje bojama

en: Thank you for using nano!
hr: Hvala vam što koristite nano!

en: The "default" syntax does not accept '%s' regexes
hr: Sintaksa „default“ ne prihvaća „%s“ regexe

en: The "default" syntax does not accept extensions
hr: Sintaksa „default“ ne prihvaća proširivanje

en: The "none" syntax is reserved
hr: Sintaksa „none“ je rezervirana

en: The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     Shortcuts are written as follows: Control-key sequences are notated with a '^' and can be entered either by using the Ctrl key or pressing the Esc key twice.  Meta-key sequences are notated with 'M-' and can be entered using either the Alt, Cmd, or Esc key, depending on your keyboard setup.
hr: U posljednjim dvama redcima prikazane su najčešće upotrebljavane kombinacije tipaka (prečaci) uređivača. Termini prečac, sekvencija ili kombinacija tipki su zamjenjivi i koriste se ovisno o kontekstu.
    
     Notacija prečaca jest: prečaci s tipkom Control započinju sa simbolom „caret“ (^) koji se unosi upotrebom tipke Ctrl ili dvama uzastopnim pritiscima tipke Esc. Prečaci s tipkom Meta započinju s (M-) simbolom koji se unosi upotrebom tipke Alt, ili tipke Cmd, ili tipke Esc ovisno o vašoj tipkovnici.

en: The nano text editor
hr: Uređivač teksta nano

en: The working directory has disappeared
hr: Radni direktorij je nestao

en: This function is disabled in restricted mode
hr: Ova funkcija nije dostupna u ograničenom načinu

en: This is the only occurrence
hr: To je jedini nalaz

en: This message is for unopened file %s, open it in a new buffer?
hr: Ova poruka je za neotvorenu datoteku %s; učitati ju u novi međuspremnik?

en: Throw away the current line (or marked region)
hr: odbaci (ovaj) redak (ili označene retke)

en: To Bracket
hr: Na zagradu

en: To Files
hr: Preglednik datoteka

en: To Linter
hr: Linter

en: To Spell
hr: Pravopis

en: To place the cursor on a specific line of a file, put the line number with
    a '+' before the filename.  The column number can be added after a comma.
hr: Datoteku možete otvoriti s kursorom u specifičnom retku tako da navedete broj
    retka s „+“ ispred naziva datoteke. Broj stupca možete navesti nakon zareza.

en: Toggle appending
hr: Pripojiti na kraj?  Da/Ne

en: Toggle backing up of the original file
hr: Osigurati originalne datoteke?  Da/Ne

en: Toggle prepending
hr: Umetnuti na početak?  Da/Ne

en: Toggle the case sensitivity of the search
hr: Razlikovati mala od VELIKIH slova u pretrazi?  Da/Ne

en: Toggle the use of DOS format
hr: DOS format?  Da/Ne

en: Toggle the use of Mac format
hr: Mac format?  Da/Ne

en: Toggle the use of a new buffer
hr: Učitati u novi međuspremnik?  Da/Ne

en: Toggle the use of regular expressions
hr: Koristiti regularne izraze (regex) u pretrazi?  Da/Ne

en: Too many backup files?
hr: Ima li možda previše sigurnosnih datoteka?

en: Too many errors from stdin
hr: Previše grešaka na standardnom ulazu

en: Too tiny
hr: Premali

en: Top Row
hr: Prvi red

en: Trim tail spaces when hard-wrapping
hr: briše zaostale bjeline nakon prelamanja

en: Try and complete the current word
hr: pokuša dovršiti (ovu) riječ

en: Two single-column characters required
hr: Zahtijevaju se dva jednostupčana znaka

en: Type '%s -h' for a list of available options.
hr: Naredba „%s -h“ će vam pokazati sve dostupne opcije.

en: Unable to create directory %s: %s
    It is required for saving/loading search history or cursor positions.
hr: Nije moguće napraviti direktorij %s: %s
    To je nužno za čuvanje/čitanje povijesti pretraga ili pozicije kursora.

en: Unbindable key: M-[
hr: Kombinacija M-[ nije moguća

en: Unbindable key: ^[
hr: Kombinacija ^[ nije moguća

en: Unbound key
hr: Tipka nije definirana u ovom kontekstu

en: Unbound key: %c
hr: %c: nije definirano u ovom kontekstu

en: Unbound key: M-%c
hr: M-%c: nije definiran u ovom kontekstu

en: Unbound key: ^%c
hr: ^%c: nije definirano u ovom kontekstu

en: Undid %s
hr: Poništeno %s

en: Undo
hr: Poništi

en: Undo the last operation
hr: poništi zadnju operaciju (vrati na prethodno stanje)

en: Unfindable word: %s
hr: Nepronalažljiva riječ: %s

en: Unicode Input: %s
hr: Unos Unicode: %s

en: Unindent
hr: Izvlačenje

en: Unindent the current line (or marked lines)
hr: uvuče (ovaj) redak (ili označene retke)

en: Unknown option "%s"
hr: Nepoznata opcija „%s“

en: Unknown sequence
hr: Nepoznata sekvencija

en: Unknown syntax name: %s
hr: Nepoznato ime sintakse: %s

en: Unpaired quote in syntax name
hr: Nespareni navodnik u imenu sintakse

en: Usage: nano [OPTIONS] [[+LINE[,COLUMN]] FILE]...
hr: Uporaba: nano [OPCIJE] [[+REDAK[,STUPAC]] DATOTEKA]...

en: Use "fg" to return to nano.
hr: Rabite „fg“ za povratak u nano.

en: Use (vim-style) lock files
hr: datoteke zaključa na vim način

en: Use bold instead of reverse video text
hr: deblja slova umjesto inverzije slova

en: Verbatim
hr: Doslovno

en: Verbatim Input
hr: Doslovni unos

en: View
hr: Čitanje

en: View mode (read-only)
hr: „Čitanje“ (samo čitanje i traženje)

en: Welcome to nano.  For basic help, type Ctrl+G.
hr: Dobro došli u nano. Pritisnite Ctrl+G za osnovne upute za uporabu.

en: When a filename is '-', nano reads data from standard input.
hr: Ako je ime datoteke „-“, nano čita podatke iz standardnog ulaza.

en: When soft-wrapping, do it at whitespace
hr: kad meko prelama, prelama na bjelini

en: Where Is
hr: Traži

en: Where Was
hr: Traži unatrag

en: Which other characters are word parts
hr: ostali mogući znak(ovi) kao dio riječi

en: Whitespace display
hr: Bjelina uvijek vidljiva?

en: Word Count
hr: Broj riječi

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and press Enter to save the file.
    
     If you have selected text with the mark, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
hr: ===  Spremanje teksta u datoteku  ===
    
     Upišite (ili prihvatite predloženo) ime pod kojim želite spremiti trenutačni tekst te pritisnite Enter da ga spremite.
    
     Ako ste označili i odabrali tekst, nano će vam predložiti da spremite vaš odabir kao zasebnu datoteku. Da se smanji opasnost od slučajnog prepisivanja preko trenutačne datoteke, a tek s nekim njezinim djelom (vašim odabirom), naziv trenutačne datoteke neće biti predložen.
    
     Sljedeće tipke i prečaci su vam na raspolaganju za „Spremi“:

en: Write Out
hr: Spremi

en: Write Selection to File
hr: Odabir zapisati u datoteku

en: Write the current buffer (or the marked region) to disk
hr: zapiše (ovaj) međuspremnik (ili označeni tekst) na disk

en: Wrote %zu line | Wrote %zu lines
hr[0]: Zapisan je: %zu redak
hr[1]: Zapisana su: %zu retka
hr[2]: Zapisano je: %zu redaka

en: Yes
hr: Da

en: Yy
hr: Dd

en: Zap Text
hr: Odbaci tekst

en: addition
hr: Dodavanje

en: and anyone else we forgot...
hr: i svima ostalima koje smo zaboravili...

en: comment
hr: Komentiranje

en: cut
hr: Izrezivanje

en: deletion
hr: Brisanje

en: disabled
hr: -> » Ne «

en: enable/disable
hr:  Da/Ne

en: enabled
hr: -> » Da «

en: erasure
hr: Brisanje

en: filtering
hr: Filtriranje

en: indent
hr: Uvlačenje

en: insertion
hr: Umetanje

en: justification
hr: poravnanje

en: line %zd/%zd (%d%%), col %zu/%zu (%d%%), char %zu/%zu (%d%%)
hr: redak %zd/%zd (%d%%), stupac %zu/%zu (%d%%), znak %zu/%zu (%d%%)

en: line break
hr: Prelamanje retka

en: line join
hr: Spajanje redaka

en: magic_file(%s) failed: %s
hr: magic_file(%s) nije uspjela: %s

en: magic_load() failed: %s
hr: magic_load() nije uspjela: %s

en: paste
hr: Ljepljenje

en: replacement
hr: Zamjena

en: spelling correction
hr: popravljanje pravopisnih pogreška

en: the many translators and the TP
hr: svim prevoditeljima i TP-u

en: uncomment
hr: Razkomentiranje

en: unindent
hr: Izvlačenje

en: version
hr: inačica
