Exo - en to hr translation catalogue (260 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
hr: %s [opcije] --build-list [[ime datoteka]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
hr: exo-open --launch TIP [PARAMETAR...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
hr: --build-list Parsiraj (ime, datoteka) parove

en:   --extern          Generate extern symbols
hr: --extern Generiraj eksterne simbole

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
hr: --launch TIP [PARAMETAR...] Pokreni preferiranu aplikaciju TIP 
    s neobaveznim parametrima PARAMETAR, gdje je
    TIP jedna od idućih vrijednosti.

en:   --name=identifier C macro/variable name
hr: --name=identifikator C ime makroa/varijable

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
hr:   --output=filename Piše generirani csource u specificiranu datoteku

en:   --static          Generate static symbols
hr: --static Generiraj statične simbole

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
hr: --strip-comments Ukloni komentare iz XML datoteka

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
hr: --strip-content Obriši sadržaj čvorova iz XML datoteka

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
hr: --working-directory MAPA Zadana radna mapa za aplikacije
    kada se koristi opcija --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
hr: -?, --help Ispiši ovu poruku pomoći i izađi

en:   -V, --version                       Print version information and exit
hr: -V, --version Ispiši informacije o verziji i izađi

en:   -V, --version     Print version information and exit
hr:   -V, --version    Ispiši informacije o verziji i izađi

en:   -h, --help        Print this help message and exit
hr:   -h, --help        Ispiši ovu poruku i izađi

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hr: Webpreglednik - Zadani Web preglednik.
     Čitačpošte - Zadani čitač pošte.
     Upravitelj datotekama - Zadani upravitelj datotekama.
     Emulatorterminala - Zadani emulator terminala

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
hr: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
    os-cillation e.K. Sva prava zadržana.
    
    Napisao Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Izgrađeno pomoću Gtk+-%d.%d.%d, pokreće Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Molimo prijavite greške na <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
hr: %s dolazi BEZ APSOLUTNO IKAKVOG JAMSTVA,
    Smijete redistribuirati %s pod uvjetima
    GNU Lesser General Public License koju možete pronaći u 
    paketu izvornog koda %s.

en: Action Icons
hr: Ikone radnje

en: Active
hr: Aktivno

en: Active item border color
hr: Boja ruba aktivne stavke

en: Active item index
hr: Indeks aktivne stavke

en: Active item text color
hr:  Boja teksta aktivne stavke

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: All Icons
hr: Sve Ikone

en: Animations
hr: Animacije

en: Application Chooser Button
hr: Dugme birača programa

en: Application Icons
hr: Ikone programa

en: Block Device
hr: Uređaj za blokiranje

en: Browse the file system
hr: Pregledaj datotečni sustav

en: Browse the file system to choose a custom command.
hr: Pregledaj datotečni sustav za odabir prilagođene naredbe.

en: Browse the web
hr: Pregledaj web

en: C_omment:
hr: K_omentar:

en: C_reate
hr: I_zradi

en: Caja File Manager
hr: Caja upravitelj datotekama

en: Character Device
hr: Znakovni uređaj

en: Choose Preferred Application
hr: Izaberite željeni program

en: Choose a custom File Manager
hr: Odaberi prilagođenog upravitelja datotekama

en: Choose a custom Mail Reader
hr: Odaberi prilagođeni čitač pošte

en: Choose a custom Terminal Emulator
hr: Izaberite prilagođeni emulator terminala

en: Choose a custom Web Browser
hr: Odaberi prilagođeni web preglednik

en: Choose filename
hr: Odaberi ime datoteke

en: Claws Mail
hr: Claws pošta

en: Clear search field
hr: Očisti polje traženja

en: Column Spacing
hr: Razmak stupaca

en: Column spacing
hr: Razmak stupaca

en: Comm_and:
hr: Na_redba:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
hr: Copyright (c) %s
     os-cillation e.K. Sva prava pridržana..
    
    Napisao Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
hr: Napravi direktorij

en: Create Launcher
hr: Napravi pokretač

en: Create Launcher <b>%s</b>
hr: Napravi pokretač <b>%s</b>

en: Create Link
hr: Napravi poveznicu

en: Create a new desktop file in the given directory
hr: Napravi novu datoteku za radnu površinu u danoj mapi

en: Cursor item border color
hr: Boja obruba stavke pokazivača

en: Cursor item fill color
hr: Boja ispune stavke pokazivača

en: Cursor item text color
hr: Boja teksta stavke pokazivača

en: Customize Toolbar...
hr: Prilagodi alatnu traku...

en: Debian Sensible Browser
hr: Debian osjetljivi preglednik

en: Debian X Terminal Emulator
hr: Debian X emulator terminala

en: Device Icons
hr: Ikone uređaja

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
hr: Povucite stavku na alatnu traku kako biste ju dodali, iz alatne trake među stavke za obrisati ju.

en: Edit Directory
hr: Uredi mapu

en: Edit Launcher
hr: Uredi pokretač

en: Edit Link
hr: Uredi poveznicu

en: Emblems
hr: Amblemi

en: Emoticons
hr: Emotikone

en: Enable Search
hr: Omogući pretraživanje

en: Enlightened Terminal Emulator
hr: Enlightened emulator terminala

en: Epiphany Web Browser
hr: Epiphany web preglednik

en: Executable Files
hr: Izvršne datoteke

en: Failed to create "%s".
hr: Neuspjelo stvaranje  "%s".

en: Failed to execute default File Manager
hr: Neuspjelo izvešenje zadanog upravitelja datotekama

en: Failed to execute default Mail Reader
hr: Neuspjelo izvršenje zadanog čitača pošte

en: Failed to execute default Terminal Emulator
hr: Neuspjelo izvršenje zadanog emulatora terminala

en: Failed to execute default Web Browser
hr: Neuspjelo izvršenje zadanog Web preglednika

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
hr: Neuspjelo pokretanje željenog programa za kategoriju "%s".

en: Failed to load contents from "%s": %s
hr: Neuspješno učitavanje sadržaja iz  "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
hr: Neuspješno učitavanje slike  "%s": Nepoznati razlog, vjerojatno oštećena slika

en: Failed to open "%s".
hr: Neuspješno otvaranje "%s".

en: Failed to open %s for writing
hr: Neuspjelo otvaranje %s za pisanje

en: Failed to open URI "%s".
hr: Nisam uspio otvoriti URI "% s".

en: Failed to open display
hr: Neuspjelo otvaranje zaslona

en: Failed to open file "%s": %s
hr: Neuspješno otvaranje datoteke "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
hr: Neuspješno čitanje sadržaja iz "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
hr: Neuspješno čitanje datoteke "%s": %s

en: Failed to save "%s".
hr: Neuspjelo spremanje "%s".

en: Failed to set default File Manager
hr: Neuspjelo postavljanje zadanog upravitelja datotekama

en: Failed to set default Mail Reader
hr: Neuspjelo postavljanje zadanog čitača pošte

en: Failed to set default Terminal Emulator
hr: Neuspjelo postavljanje zadanog emulatora terminala

en: Failed to set default Web Browser
hr: Neuspjelo postavljanje zadanog web preglednika

en: File "%s" has no type key
hr: Datoteka "%s" nema ključ tipa

en: File Manager
hr: Upravitelj datoteka

en: File Type Icons
hr: Ikone tipova datoteka

en: File location is not a regular file or directory
hr: Mjesto datoteke nije obična datoteka ili direktorij

en: Folder
hr: Mapa

en: Follow state
hr: Pratite stanje

en: GIcon
hr: GIcon ikona

en: GNOME Terminal
hr: GNOME terminal

en: Galeon Web Browser
hr: Galeon Web preglednik

en: Homogeneous
hr: Homogeno

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
hr: Pozicija teksta i ikona svake stavke u odnosu jedne na drugu

en: Icon
hr: Ikona

en: Icon Bar Model
hr: Model trake ikona

en: Icon View Model
hr: Model pregled ikona

en: Icon column
hr: Stupac ikona

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
hr: Ako ne zatražite --launch opciju, exo-open će otvoriti sve dane URL-ove
    s njihovim zadanim URL rukovateljima. Inače, zatražite li --launch opciju,
    možete odabrati koju zadanu aplikaciju želite pokrenuti, i proslijediti
    dodatne parametre aplikaciji (npr. za TerminalEmulator, možete 
    proslijediti retke naredbi koje bi se trebale pokrenuti u terminalu)

en: Image Files
hr: Slike

en: Invalid helper type "%s"
hr: Pogrešan tip pomoćnika za "%s"

en: Konqueror Web Browser
hr: Konqueror web preglednik

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
hr: Pokreni uobičajenog pomoćnika za TIP s neobaveznim parametrom PARAMETAR, gdje je TIP jedna od idućih vrijednosti.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
hr: Pokretanje datoteka na radnoj površini nije podržano kad je %s kompajliran bez GIO-Unix značajki.

en: Layout mode
hr: Način rasporeda

en: Links Text Browser
hr: Links tekstualni preglednik

en: Location Icons
hr: Ikone lokacije

en: Lynx Text Browser
hr: Lynx tekstualni preglednik

en: Mail Reader
hr: Čitač pošte

en: Margin
hr: Margina

en: Markup column
hr: Stupac oznake

en: Menu Icons
hr: Ikone izbornika

en: Model column to search through when searching through item
hr: Model stupca koji će se pretraživati prilikom traženja stavke

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
hr: Model stupac se koristi za prihvaćanje apsolutnih putanja slikovne datoteke za prikaz

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
hr: Model stupca za uzimanje pixbuf  ikone

en: Model column used to retrieve the text from
hr: Model stupca za uzimanje teksta

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
hr: Model stupca korišten za izvlačenje teksta ako se koriste Pango oznake

en: Model for the icon bar
hr: Model za traku ikona

en: Mozilla Browser
hr: Mozilla preglednik

en: Mozilla Mail
hr: Mozilla pošta

en: No application selected
hr: Nijedan program nije odabran

en: No command specified
hr: Nije određena naredba

en: No file selected
hr: Nije odabrana datoteka

en: No file/folder specified
hr: Nije odabrana datoteka/mapa

en: No helper defined for "%s".
hr: Niije definiran pomoćnik za "%s".

en: No icon
hr: Nema ikone

en: Number of columns
hr: Broj stupaca

en: Number of columns to display
hr: Broj stupaca za prikaz

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
hr: Otvori konfiguracijski dijalog
    željenih programa

en: Opera Browser
hr: Opera preglednik

en: Options:
hr: Opcije:

en: Orientation
hr: Orijentacija

en: PCMan File Manager
hr: PCMan upravitelj datotekama

en: PCManFM-Qt File Manager
hr: PCManFM-Qt upravitelj datotekama

en: Perl Scripts
hr: Perl skripte

en: Pixbuf column
hr: Pixbuf stupac

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
hr: Molim izaberite vaš željeni upravitelj datotekama
    sada i kliknite U redu za nastavak.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
hr: Molim izaberite vaš željeni čitač pošte
    sada  i kliknite U redu za nastavak.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
hr: Molim izaberite vaš željeni emulator
    terminala  i kliknite U redu za nastavak.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
hr: Molim izaberite vaš željeni Web
    preglednik i kliknite U redu za nastavak.

en: Please report bugs to <%s>.
hr: Molimo prijavite bugove na  <%s>.

en: Preferred Applications
hr: Preferirani programi

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
hr: Željeni programi (Web preglednik, čitač pošte i emulator terminala)

en: Preset URL when creating a link
hr: Unaprijed zadan URL kod izrade poveznice

en: Preset command when creating a launcher
hr: Unaprijed zadana naredba kod izrade pokretača

en: Preset comment when creating a desktop file
hr: Unaprijed zadan komentar kod izrade datoteke za radnu površinu

en: Preset icon when creating a desktop file
hr: Unaprijed zadana ikona kod izrade datoteke za radnu površinu

en: Preset name when creating a desktop file
hr: Unaprijed zadano ime prilikom izrade datoteke za radnu površinu

en: Press left mouse button to change the selected application.
hr: Pritisni lijevu tipku miša za promjenu odabranog programa

en: Preview
hr: Pregled

en: Print version information and exit
hr: Ispiši informacije o verziji i izađi

en: Python Scripts
hr: Python skripte

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
hr: Potraži uobičajenog pomoćnika za tip TYPE, gdje je TYPE jedna od slijedećih vrijednosti.

en: Read your email
hr: Čitaj svoju poštu

en: Render differently based on the selection state.
hr: Drugačiji prikaz ovisno o stanju.

en: Reorderable
hr: Promjenljivog redoslijeda

en: Restart command
hr:  Naredba ponovno pokreni

en: Rodent File Manager
hr: Rodent upravitelj datotekama

en: Row Spacing
hr: Razmak redova

en: Row spacing
hr: Razmak redova

en: Ruby Scripts
hr: Ruby skripte

en: Run in _terminal
hr: Pokreni u _terminalu

en: Search Column
hr: Stupac traženja

en: Select _icon from:
hr: Odaberi_ikonu iz:

en: Select a working directory
hr: Odaberite radni direktorij

en: Select an Application
hr: Odaberite program

en: Select an icon
hr: Odaberite ikonu

en: Select application
hr: Odaberi program

en: Select default applications for various services
hr: Odaberite zadane programe za razne usluge

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
hr: Odaberite ovu opciju kako bi se omogućila obavijest pokretanja kada se naredba pokreće iz upravitelja datotekama ili izbornika.Ne podržava svaki program obavijesti pokretanja.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
hr: Odaberi ovu opciju za pokretanje naredbe u terminalnom prozoru.

en: Selection mode
hr: Način odabira

en: Separator
hr: Razdjelnik

en: Session restart command
hr: Naredba  ponovno pokreni sesiju

en: Settings manager socket
hr: Socket upravljanja postavkama

en: Shell Scripts
hr: Skripte ljuske

en: Single Click
hr: Jednostruki klik

en: Single Click Timeout
hr: Vremensko ograničenje jednostrukog klika

en: Socket
hr: Utor (socket)

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
hr: Prostor umetnut na rubovima u pogledu ikona

en: Space which is inserted between cells of an item
hr: Prostor umetnut između ćelija stavke

en: Space which is inserted between grid column
hr: Prostor umetnut između stupaca mreže

en: Space which is inserted between grid rows
hr: Prostor umetnut između redova mreže

en: Spacing
hr: Razmak

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
hr: Odaberite program koju želite koristiti
     kao zadani Upravitelj datoteka za Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
hr: Odaberite program koju želite koristiti
     kao zadani email čitač za Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
hr: Odredite program koji želite koristiti
    kao zadani emulator terminala za Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
hr: Odaberite program koji želite koristiti
     kao zadani Web preglednik za Xfce:

en: Status Icons
hr: Ikone statusa

en: Stock Icons
hr: Ugrađene ikone

en: TYPE [PARAMETER]
hr: TIP [PARAMETAR]

en: Terminal Emulator
hr: Emulator terminala

en: Text column
hr: Stupac teksta

en: Text for I_mportant Icons
hr: Tekst za v_ažne ikone

en: Text for _All Icons
hr: Tekst za _sve ikone

en: The GIcon to render.
hr: GIcon ikona za prikaz.

en: The amount of space between two consecutive columns
hr: Količina razmaka između 2 stupca

en: The amount of space between two consecutive rows
hr: Razmak između 2 reda

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
hr: Količina vremena nakon koje će se stavka pod kursorom automatski odabrati u jednostruki-klik način korištenja

en: The file "%s" contains no data
hr: Datoteka "%s" ne sadrži podatke

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
hr: Slijedeći TYPEovi su podržani za --launch i --query naredbu:
    
      WebBrowser - Zadanii Web preglednik.
      MailReader - Zadani preglednik pošte.
      FileManager - Zadani upravitelj datotekama.
      TerminalEmulator - Zadani emulator terminala.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
hr: Slijedeći TIPovi su podržani za --launch command:

en: The icon to render.
hr: Ikona za prikaz.

en: The layout mode
hr: Način rasporeda

en: The model for the icon view
hr: Model za prikaz ikona

en: The orientation of the iconbar
hr: Orijentacija trake ikona

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
hr: Zadani upravitelj datoteka će se koristiti za pregled sadržaja mapa.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
hr: Željeni čitač pošte će se koristiti za pisanje email poruka kada se klikne na email adresu.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
hr: Željeni emulator terminala će biti korišten za pokretanje naredbi koje zahtjeva okruženje naredbenog retka

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
hr: Zadani Web preglednik će se koristiti kod otvaranja web poveznica i za prikaz sadržaja pomoći.

en: The selection mode
hr: Način odabira

en: The size of the icon to render in pixels.
hr: Veličina ikone za prikaz u pixelima.

en: The width used for each item
hr: Širina koja se koristi za svaku stavku

en: Toolbar _Style
hr: Stil _alatne trake

en: Type '%s --help' for usage.
hr: Upišite '%s --help' za uporabu.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
hr: Tip datoteke radne površine za izradu (program ili poveznica)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
hr: Nije moguće detektirati URI-shemu od "%s".

en: Uncategorized Icons
hr: Nekategorizirane ikone

en: Unsupported desktop file type "%s"
hr: Nepodržana vrsta datoteke radne površine "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
hr: Upotreba: %s [opcije] [datoteka]

en: Usage: exo-open [URLs...]
hr: Uporaba:  exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
hr: Koristi _startup obavijest

en: Use a custom application which is not included in the above list.
hr: Koristi prilagođeni program koji nije uključen u gornju listu

en: Use the command line
hr: Koristi naredbeni redak

en: View allows user to search through columns interactively
hr: Pogled omogućuje korisniku interaktivno traženje kroz stupce

en: View is reorderable
hr: Prikaz je promjenljivog redoslijeda

en: W3M Text Browser
hr: W3M tekstualni preglednik

en: Web Browser
hr: Web preglednik

en: Whether the children should be all the same size
hr: Hoće li svi elementi biti jednake veličine

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
hr: Hoće li se stavke u prikazu aktivirati jednostrukim klikom

en: Width for each item
hr: Širina svake stavke

en: Window group
hr: Grupa prozora

en: Window group leader
hr: Voditelj grupe prozora

en: Working _Directory:
hr: Radni _direktorij:

en: Xfe File Manager
hr: Xfe upravitelj datotekama

en: [FILE|FOLDER]
hr: [DATOTEKA|MAPA]

en: _Add a new toolbar
hr: _Dodaj novu alatnu traku

en: _Cancel
hr: _Otkaži

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Desktop Default
hr: _Zadana radna površina

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Icon:
hr: _Ikona:

en: _Icons only
hr: _Samo ikone

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _OK
hr: _U redu

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Other...
hr: _Ostalo...

en: _Remove Toolbar
hr: _Ukloni alatnu traku

en: _Save
hr: _Spremi

en: _Search icon:
hr: _Traži ikonu

en: _Text only
hr: _Samo tekst

en: _Utilities
hr: _Uslužni programi

en: size
hr: veličina
