Xfce4-session - en to gl translation catalogue (192 entries)

en: (Unknown program)
gl: (Programa descoñecido)

en: (Unknown)
gl: (Descoñecido)

en: <b>Author:</b>
gl: <b>Autor:</b>

en: <b>Compatibility</b>
gl: <b>Compatibilidade</b>

en: <b>Description:</b>
gl: <b>Descrición:</b>

en: <b>Homepage:</b>
gl: <b>Páxina web:</b>

en: <b>Information</b>
gl: <b>Información</b>

en: <b>Logout Settings</b>
gl: <b>Configuración de remate de sesión</b>

en: <b>Security</b>
gl: <b>Seguridade</b>

en: <b>Session Chooser</b>
gl: <b>Selector de sesión</b>

en: <b>Shutdown</b>
gl: <b>Apagado</b>

en: <b>Version:</b>
gl: <b>Versión:</b>

en: Ad_vanced
gl: A_vanzado

en: Add application
gl: Engadir aplicación

en: All Xfce cache files could not be cleared
gl: Non foi posible limpar todas as cachés de ficheiros de Xfce

en: All files
gl: Tódolos ficheiros

en: Always
gl: Sempre

en: Always save the session when logging out
gl: Sempre gardar a sesión ao saír

en: An error occurred
gl: Produciuse un erro

en: Are you sure you want to empty the session cache?
gl: Estás seguro de que desexa baleirar a caché de sesións?

en: Are you sure you want to remove "%s"
gl: Está seguro de que desexa eliminar "%s"?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
gl: Estás seguro de que desexa terminar "%s"?

en: Background color:
gl: Cor de fondo:

en: Balou Splash Engine
gl: Motor de arrinque Balou

en: Balou theme
gl: Tema Balou

en: Can only terminate clients when in the idle state
gl: Só pode terminar os clientes cando está en estado inactivo

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
gl: Cancela a tentativa de entrada e retorna á pantalla de entrada.

en: Choose a name for the new session:
gl: Escoller un nome para a nova sesión:

en: Choose image...
gl: Escoller imaxe...

en: Choose session
gl: Escolle-la sesión

en: Choose session name
gl: Escolle-lo nome da sesión

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
gl: Escolla a sesión que quer restaurar. Pódeo facer premendo dúas veces no nome da sesión.

en: Choose theme file to install...
gl: Escolla o ficheiro do tema a instalar...

en: Choose theme filename...
gl: Escolla o nome de ficheiro do tema...

en: Clear sessions
gl: Limpar as sesións

en: Colors
gl: Cores

en: Command:
gl: Orde:

en: Con_figure
gl: Con_figurar

en: Configure Balou...
gl: Configurar Balou...

en: Configure Simple...
gl: Configurar Simple...

en: Continue anyway
gl: Continuar de tódolos xeitos

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
gl: No se pode atopa-lo enderezo IP para %s.
    Isto impedirá o correcto funcionamiento do Xfce.
    Se cadra pódese solucionar engadindo %s ó contido
    do ficheiro «/etc/hosts» no seu sistema.

en: Create a new session.
gl: Crear unha nova sesión.

en: Customize desktop startup and splash screen
gl: Personalizar o inicio e a pantalla de benvida do escritorio

en: Demonstrates the selected splash screen
gl: Proba a pantalla de benvida seleccionada

en: Description:
gl: Descrición:

en: Disable binding to TCP ports
gl: Desactivar a asociación a portos TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
gl: Mostrar o selector de sesión cada vez que se inicia Xfce

en: Edit application
gl: Editar aplicación

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
gl: Ou o contrasinal introducido non é válido, ou o administrador do sistema non permite a capacidade de apaga-lo computador coa súa conta de usuario.

en: Empty the session cache
gl: Baleirar a caché de sesións

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
gl: Produciuse un erro ao recibir a resposta do asistente de apagado: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
gl: Produciuse un erro ao enviar a orde ao asistente de apagado: %s

en: Failed adding "%s"
gl: Produciuse un erro ao engadir "%s"

en: Failed to create file %s
gl: Non se puido crea-lo ficheiro «%s»

en: Failed to edit item
gl: Produciuse un erro ao editar o elemento

en: Failed to edit item "%s"
gl: Produciuse un erro ao editar o elemento "%s"

en: Failed to hibernate session
gl: Produciuse un erro ao hibernar a sesión

en: Failed to open %s for reading
gl: Produciuse un erro ao abrir %s para lectura

en: Failed to open %s for writing
gl: Non se puido abrir «%s» para escritura

en: Failed to remove item
gl: Produciuse un erro ao eliminar o elemento

en: Failed to suspend session
gl: Produciuse un erro ao suspender a sesión

en: Failed to toggle item
gl: Produciuse un erro ao activar o elemento

en: Failed to unlink %s: %s
gl: Non se puido eliminar «%s»: %s

en: Failed to write file %s
gl: Non se puido escribir no ficheiro «%s»

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Halt without displaying the logout dialog
gl: Apagar sen mostrar o diálogo para saír da sesión

en: Hibernate without displaying the logout dialog
gl: Hibernar sen mostrar o diálogo para saír da sesión

en: If running
gl: Se se está executando

en: Image
gl: Imaxe

en: Images
gl: Imaxes

en: Immediately
gl: Inmediatamente

en: Last accessed: %s
gl: Último acceso: %s

en: Launch GN_OME services on startup
gl: Iniciar os servizos de GN_OME ao iniciar

en: Launch _KDE services on startup
gl: Iniciar os servizos de _KDE ao iniciar

en: Loading desktop settings
gl: Cargando os axustes de escritorio

en: Loading session data
gl: Cargando os datos da sesión

en: Log Out
gl: Rematar a sesión

en: Log out
gl: Rematar sesión

en: Log out of the Xfce Desktop
gl: Saír da sesión do escritorio Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
gl: Saír da sesión rápido; non gardar a sesión

en: Log out without displaying the logout dialog
gl: Saír da sesión sen mostrar o diálogo para saír da sesión

en: Manage _remote applications
gl: Xestionar as aplicacións _remotas

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
gl: Xestionar as aplicacións remotas pola rede (isto podería ser un risco de seguridade)

en: Mice
gl: Ratos

en: Mice Splash Engine
gl: Motor de arrinque Ratos

en: Name:
gl: Nome:

en: Never
gl: Nunca

en: New session
gl: Nova sesión

en: No description given
gl: Sen descrición

en: None
gl: Ningún

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
gl: Abre o panel de configuración da pantalla de benvida seleccionada

en: Performing Autostart...
gl: Realizando autoarrinque...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
gl: Comprobe se o ficheiro é un arquivo válido de tema de benvida.

en: Please enter your password
gl: Introduza o seu contrasinal

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Comuníquelle os erros a <%s>.

en: Print version information and exit
gl: Mostrar a información da versión e saír

en: Priority
gl: Prioridade

en: Program
gl: Programa

en: Prompt for confirmation when logging out
gl: Solicita confirmación ao rematar a sesión

en: Quit the program, and remove it from the session
gl: Sae do programa, e quítao da sesión

en: Reboot without displaying the logout dialog
gl: Reiniciar sen mostrar o diálogo para saír da sesión

en: Received error while trying to log out
gl: Recibiuse un erro mentres se intentaba rematar a sesión

en: Restart Style
gl: Reiniciar o estilo

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
gl: Executar xflock4 antes de suspender ou hibernar o sistema

en: SOCKET ID
gl: ID CONECTADOR

en: S_plash
gl: _Pantalla de benvida

en: Saving Session
gl: Gardando a sesión

en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

en: Select a command
gl: Seleccione unha orde

en: Session Manager Error
gl: Erro do xestor de sesións

en: Session Save Error
gl: Erro ao gardar a sesión

en: Session and Startup
gl: Sesión e inicio

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
gl: O xestor de sesión debe estar en estado inactivo ao solicitar un punto de control

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
gl: O xestor de sesións debe estar en estado inactivo ao solicitar un apagado

en: Settings manager socket
gl: Conectador do xestor de configuración

en: Shut _Down
gl: _Apagar

en: Shutdown Failed
gl: Erro ao apagar

en: Shutdown command failed
gl: A orde de apagado fallou

en: Simple Splash Engine
gl: Motor de arrinque Simple

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
gl: Inicia os servizos de GNOME, como gnome-keyring e a plataforma de accesibilidade de GNOME

en: Start KDE services, such as kdeinit
gl: Inicia os servizos de KDE, como kdeinit

en: Starting %s
gl: Iniciando %s

en: Starting Assistive Technologies
gl: Iniciando as tecnoloxías de asistencia

en: Starting KDE services
gl: Iniciando os servizos do KDE

en: Starting The Gimp
gl: Iniciando o Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
gl: Iniciando o «daemon» de claves do Gnome

en: Starting the Beep Media Player
gl: Iniciando o reprodutor de medios Beep

en: Starting the Desktop Manager
gl: Iniciando o xestor de escritorio

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
gl: Iniciando o emulador de terminal do Gnome

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
gl: Iniciando o editor de texto avanzado do KDE

en: Starting the KDE Clipboard Manager
gl: Iniciando o xestor de portarretallos de KDE

en: Starting the KDE Mail Reader
gl: Iniciando o lector de correo do KDE

en: Starting the KDE News Reader
gl: Iniciando o lector de novas do KDE

en: Starting the KDE Terminal Emulator
gl: Iniciando o emulador de terminal do KDE

en: Starting the Konqueror
gl: Iniciando o Konqueror

en: Starting the Panel
gl: Iniciando el panel

en: Starting the Session Management Proxy
gl: Iniciando o proxy xestor de sesións

en: Starting the Taskbar
gl: Iniciando a barra de tarefas

en: Starting the VI Improved Editor
gl: Iniciando o editor millorado VI

en: Starting the Volume Controller
gl: Iniciando o controlador de volume

en: Starting the Window Manager
gl: Iniciando o xestor de xanelas

en: Starting the X Multimedia System
gl: Iniciando o sistema multimedios X

en: Starting the X Terminal Emulator
gl: Iniciando o emulador de terminal do X

en: Starting the X-Chat IRC Client
gl: Iniciando o cliente do IRC X-Chat

en: Sus_pend
gl: Sus_pender

en: Suspend without displaying the logout dialog
gl: Suspender sen mostrar o diálogo para saír da sesión

en: Terminate Program
gl: Terminar o programa

en: Text color:
gl: Cor do texto:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
gl: O equipo de desenvolvemento de Xfce. Tódolos dereitos reservados.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
gl: A aplicación ha perder calquera estado que non fora gardado e non se ha reiniciar na seguinte sesión.

en: The client doesn't have any properties set yet
gl: O cliente aínda non ten definida ningunha propiedade

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
gl: A lista de aplicacións da sesión a proba de erros está baleira.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
gl: Alterouse a localización e o formato do directorio de autoarrinque.
    A nova localización é
    
      %s
    
    onde pode pó-los ficheiros .desktop, que describen as
    aplicacións a executar cando se inicie a súa sesión do Xfce.
    Movéronse con éxito os ficheiros do directorio de
    autoarrinque antigo á nova localización.
    Agora débeo eliminar.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
gl: Os estados gardados dos seus aplicativos non se recuperarán durante o seguinte inicio de sesión.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
gl: A sesión a proba de erros especificada ("%s") non está marcada como sesión a proba de erros.

en: Theme File Error
gl: Erro de ficheiro de tema

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
gl: Estas aplicacións son parte da sesión actual, e pódense gardar cando saia. Os cambios de embaixo só terán efecto cando se garde a sesión.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
gl: Isto eliminará permanentemente a aplicación da lista de aplicacións que se inician automaticamente

en: Try again
gl: Tentalo de novo

en: Type '%s --help' for usage.
gl: Introduza '%s --help' para a información de uso.

en: Unable to contact D-Bus session bus
gl: Non foi posíbel contactar co bus de sesións D-Bus.

en: Unable to contact settings server
gl: Non foi posible contactar co servidor de configuración

en: Unable to create user interface from embedded definition data
gl: Non foi posible crear a interface de usuario a partir dos datos da definición encastada

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
gl: Non foi posible determinar o nome da sesión a proba de erros. Causas posibles: xfconfd non se está executando (problema de configuración de D-Bus), a variable de contorno $XDG_CONFIG_DIRS está mal definida (debe incluír "%s"), ou xfce4-session está mal instalado.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
gl: Non foi posible instalar o tema de benvida a partir do ficheiro "%s"

en: Unable to load a failsafe session
gl: Non foi posible cargar unha sesión a proba de erros

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
gl: Non é posíbel elimina-lo tema de arrinque «%s» do directorio %s.

en: Unable to save the session
gl: Non foi posible gardar a sesión

en: Unable to terminate program.
gl: Non foi posible terminar o programa.

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Use custom image
gl: Usar imaxe personalizada

en: Verifying DNS settings
gl: Verificando os axustes do DNS

en: Version information
gl: Información da versión

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
gl: Escrito por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
gl: Sesión de Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
gl: Pode que teña que eliminar algúns ficheiros a man en "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
gl: Estase gardando a súa sesión. Se non desexa agardar pode pechar esta xanela.

en: _Display chooser on login
gl: _Mostrar o selector na pantalla de entrada

en: _Export theme
gl: _Exportar tema

en: _General
gl: _Xeral

en: _Hibernate
gl: _Hibernar

en: _Install new theme
gl: _Instalar novo tema

en: _Log Out
gl: R_ematar a sesión

en: _Proceed
gl: _Continuar

en: _Quit Program
gl: _Saír do programa

en: _Remove theme
gl: Elimina_r tema

en: _Restart
gl: _Reiniciar

en: _Save session for future logins
gl: Garda-la _sesión para sesións futuras

en: _Test
gl: _Probar

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
gl: e Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
gl: etiqueta
