xarchiver 0.4.2rc2 - en to gl translation catalogue (245 entries)

en: 
    Name:
gl: 
    Nome:

en: "%s" is already open!
gl: "%s" xa está aberto!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
gl[0]: %d directorio %s (%s)
gl[1]: %d directorios %s (%s)

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
gl[0]: %d ficheiro %s (%s)
gl[1]: %d ficheiros %s (%s)

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
gl: 0 = sen compresión, 1 predeterminado, 4 = máis rápido pero menos compresión

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
gl: 0 = sen compresión, 3 predeterminado, 9 = mellor compresión pero máis lenta

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
gl: 0 = sen compresión, 5 predeterminado, 9 = mellor compresión pero máis lenta

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
gl: 0 = sen compresión, 6 predeterminado, 9 = mellor compresión pero máis lenta

en: 5 = default compression, 7 = max compression
gl: 5 = compresión predeterminada, 7 = compresión máxima

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
gl: <span color='red' style='italic'>Instale o paquete xdg-utils para que
    Xarchiver poida recoñecer máis tipos de ficheiros.</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
gl: <span weight='bold' size='larger'>Introduza o contrasinal de:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
gl: <span weight='bold' size='larger'>Requírese un contrasinal para:</span>

en: <th>Files:</th>
gl: <th>Ficheiros:</th>

en: <th>Size:</th>
gl: <th>Tamaño:</th>

en: A GTK+ only archive manager
gl: Un xestor de arquivos só en GTK+

en: A GTK+ only lightweight archive manager
gl: Un xestor de arquivos lixeiro só en GTK+

en: A_ction
gl: A_cción

en: A_dd
gl: Enga_dir

en: Actions:
gl: Accións:

en: Add
gl: Engadir

en: Add files
gl: Engadir ficheiros

en: Adding files to archive, please wait...
gl: Engadindo ficheiros ao arquivo, agarde...

en: Adding to archive:
gl: Engadindo ao arquivo:

en: Advanced
gl: Avanzado

en: All files
gl: Todos os ficheiros

en: Allow subdirs with drag and drop
gl: Permitir os subdirectorios ao arrastrar e soltar

en: An error occurred while accessing the archive:
gl: Produciuse un erro ao acceder ao arquivo:

en: An error occurred!
gl: Produciuse un erro!

en: Archive
gl: Arquivo

en: Archive Name
gl: Nome do arquivo

en: Archive Properties
gl: Propiedades do arquivo

en: Archive _comment
gl: _Comentario do arquivo

en: Archive format is not recognized!
gl: Non se recoñeceu o formato do arquivo!

en: Archive manager
gl: Xestor de arquivos

en: Archive tree
gl: Árbore do arquivo

en: Archive type:
gl: Tipo de arquivo:

en: Archiver output
gl: Saída do arquivador

en: Are you sure you want to do this?
gl: Está seguro de que desexa facer isto?

en: Attributes
gl: Atributos

en: Back
gl: Atrás

en: Browse
gl: Examinar

en: Can't add files to the archive:
gl: Non se poden engadir ficheiros ao arquivo:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
gl: Non se puido asignar memoria para a estrutura do arquivo!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
gl: Non se puido asignar a memoria para a estructura do arquivo:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
gl: Non se puido converter o arquivo en auto-extraíble:

en: Can't create a new archive:
gl: Non se puido crear un novo arquivo:

en: Can't create temporary directory:
gl: Non se puido crear o directorio temporal:

en: Can't extract files from the archive:
gl: Non se poden extraer ficheiros do arquivo:

en: Can't fseek in file:
gl: Non se puido executar fseek no ficheiro:

en: Can't fseek to position 104:
gl: Non se puido executar fseek para a posición 104:

en: Can't multi-extract archives:
gl: Non se puido realizar a extracción múltiple de arquivos:

en: Can't open RPM file %s:
gl: Non se puido abrir o ficheiro RPM %s:

en: Can't open file "%s":
gl: Non se puido abrir o ficheiro "%s":

en: Can't open file %s:
gl: Non se puido abrir o ficheiro %s:

en: Can't perform extraction!
gl: Non se puido extraer!

en: Can't perform this action:
gl: Non se puido realizar esta acción:

en: Can't read data from file:
gl: Non se puideron ler datos do ficheiro:

en: Can't run the archiver executable:
gl: Non se puido executar o executable do arquivador:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
gl: Non se puido escribir o módulo unzipsfx no arquivo:

en: Cancel current operation
gl: Cancelar a operación actual

en: Choose the application to use
gl: Escoller o aplicativo que se vai usar

en: Choose the archive type to create
gl: Escolla o tipo de arquivo a crear

en: Choose the directory to use
gl: Escoller o directorio que se vai usar

en: Close archive
gl: Pechar o arquivo

en: Cmd-line outp_ut
gl: _Saída de liña de comandos

en: Comment
gl: Comentario

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Compressed
gl: Comprimido

en: Compressed   size:
gl: Tamaño   comprimido:

en: Compressed size:
gl: Tamaño comprimido:

en: Compression ratio
gl: Proporción de compresión

en: Compression ratio:
gl: Proporción de compresión:

en: Compression:
gl: Compresión:

en: Confirm deletion of files
gl: Confirmar a eliminación dos ficheiros

en: Copy
gl: Copiar

en: Cr_eate
gl: Cr_ear

en: Create a new archive
gl: Crear un novo arquivo

en: Create a solid archive
gl: Crear un arquivo sólido

en: Cut
gl: Cortar

en: Date
gl: Data

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete files after adding
gl: Eliminar os ficheiros despois de engadilos

en: Dese_lect all
gl: _Deseleccionar todo

en: Destination dirs:
gl: Directorios destino:

en: Do not store paths
gl: Non gardar as rutas

en: Do you really want to cancel?
gl: Está seguro de que desexa cancelar?

en: Do you want to overwrite it?
gl: Desexa sobrescribilo?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
gl: Facer iso probablemente corrompa o arquivo!

en: Encrypted:
gl: Cifrado:

en: Encryption:
gl: Cifrado:

en: Enter passwo_rd
gl: Introducir _contrasinal

en: Extract
gl: Extraer

en: Extract files
gl: Extraer os ficheiros

en: Extract files with full path
gl: Extraer os ficheiros ca ruta completa

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
gl: Extraer só aqueles ficheiros que xa existen no disco e que son máis novos que as copias do disco

en: Extract pathnames
gl: Extraer as rutas

en: Extract to dir "Archive Name"
gl: Extraer ao directorio "Nome do arquivo"

en: Extract to:
gl: Extraer a:

en: Extracting files from archive, please wait...
gl: Extraendo os ficheiros do arquivo, agarde...

en: Extracting from archive:
gl: Extraendo do arquivo:

en: Failed to launch the application!
gl: Produciuse un erro ao iniciar o aplicativo!

en: File Paths:
gl: Rutas dos ficheiros:

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files:
gl: Ficheiros:

en: Files:%*s%s
gl: Ficheiros:%*s%s

en: Forward
gl: Adiante

en: Freshen and replace
gl: Actualizar e substituír

en: Freshen existing files
gl: Actualizar os ficheiros existentes

en: From File
gl: Do ficheiro

en: Group
gl: Grupo

en: Icons size (requires restart)
gl: Tamaño das iconas (é necesario reiniciar)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
gl: Se está marcada o comentario do arquivo hase mostrar despois de cargar o arquivo

en: Include subdirectories
gl: Incluír os subdirectorios

en: Location:
gl: Localización:

en: Make SF_X
gl: Converter en SF_X

en: Method
gl: Método

en: Modified on:
gl: Modificado o:

en: Multi-Extract
gl: Extracción múltiple

en: Name:
gl: Nome:

en: New
gl: Novo

en: No
gl: Non

en: Number of files:
gl: Número de ficheiros:

en: Number of files:
gl: Número de ficheiros:

en: OS
gl: SO

en: Only archives
gl: Só arquivos

en: Open
gl: Abrir

en: Open <i>%s</i> with:
gl: Abrir <i>%s</i> con:

en: Open With
gl: Abrir con

en: Open a text file
gl: Abrir un ficheiro de texto

en: Open an archive
gl: Abrir un arquivo

en: Open image files with:
gl: Abrir os ficheiros de imaxe con:

en: Open text files with:
gl: Abrir os ficheiros de texto con:

en: Open the selected files with
gl: Abrir os ficheiros seleccionados con

en: Opening archive, please wait...
gl: Abrindo o arquivo, agarde...

en: Operation aborted!
gl: Operación abortada!

en: Options
gl: Opcións

en: Options
gl: Opcións

en: Options:
gl: Opcións:

en: Overwrite existing files
gl: Sobrescribir os ficheiros existentes

en: Owner
gl: Dono

en: Owner/Group
gl: Dono/grupo

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Paste
gl: Pegar

en: Path
gl: Ruta

en: Path:
gl: Ruta:

en: Pattern:
gl: Patrón:

en: Permissions
gl: Permisos

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
gl: Marque a opción 'Gardar a saída do arquivador' para vela.

en: Please enter it!
gl: Introdúzao!

en: Please enter the extraction path.
gl: Introduza a ruta de extracción.

en: Please enter the password.
gl: Introduza o contrasinal.

en: Please fill the "Extract to" field!
gl: Cubra o campo "Extraer en"!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
gl: Vaia a Preferencias->Avanzado e defínao.

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Comuníquelle os erros a <%s>.

en: Please select the 7zCon.sfx module
gl: Seleccione o módulo 7zCon.sfx

en: Please select the archives you want to extract
gl: Seleccione os arquivos que desexa extraer

en: Please select the destination directory
gl: Seleccione o directorio de destino

en: Points to
gl: Apunta a

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preferred archive format
gl: Formato de arquivo preferido

en: Preferred temp directory:
gl: Directorio temporal preferido:

en: Print the archive content as HTML
gl: Mostrar o contido do arquivo como HTML

en: Print the archive content as text
gl: Mostrar o contido do arquivo como texto

en: Ratio
gl: Proporción

en: Re_name
gl: Re_nomear

en: Rename
gl: Renomear

en: Root
gl: Raíz

en: Save the archive as
gl: Gardar o arquivo como

en: Save the self-extracting archive as
gl: Gardar o arquivo auto-extraíble como

en: Save window geometry
gl: Gardar a xeometría da xanela

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
gl: Seleccione  "Novo" para crear ou "Abrir" para abrir un arquivo

en: Select _all
gl: Seleccionar _todo

en: Select _by pattern
gl: Seleccionar mediante _patrón

en: Select an application
gl: Seleccionar un aplicativo

en: Select by Pattern
gl: Seleccionar cun patrón

en: Selected files
gl: Ficheiros seleccionados

en: Selection
gl: Selección

en: Show archive comment
gl: Mostrar o comentario do arquivo

en: Show archive location bar
gl: Mostrar a barra de localización do arquivo

en: Show archive tree sidebar
gl: Mostrar a barra lateral ca árbore do arquivo

en: Size
gl: Tamaño

en: Some errors occurred:
gl: Producíronse algúns erros:

en: Sorry, I could not perform the operation!
gl: Non se puido realizar a operación!

en: Sorry, this archive format is not supported:
gl: Este formato de arquivo non está soportado:

en: Sort archive by filename
gl: Ordenar o arquivo por nome de ficheiro

en: Stop
gl: Deter

en: Store archiver output
gl: Gardar a saída do arquivador

en: Store full paths
gl: Gardar as rutas completas

en: Testing archive, please wait...
gl: Comprobando o arquivo, agarde...

en: The archive "%s" already exists!
gl: O arquivo "%s" xa existe!

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
gl: A estrutura de directorios do arquivo créase de novo no directorio de extracción

en: The archiver doesn't support this feature!
gl: O arquivador non soporta esta funcionalidade!

en: The filename column is sorted after loading the archive
gl: A columna do nome de ficheiro ordénase despois de cargar o arquivo

en: The proper archiver is not installed!
gl: Non está instalado o arquivador axeitado!

en: This archive is encrypted!
gl: Este arquivo está cifrado!

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
gl: Esta opción extrae os arquivos en directorios co mesmo nome que o arquivo

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
gl: Esta opción inclúe os subdirectorios cando se engaden ficheiros arrastrando e soltando

en: This option performs the same function as the freshen one, extracting files that are newer than those with the same name on disk, and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
gl: Esta opción realiza a mesma función que a de actualización, extraendo os ficheiros que son novos que aqueles do mesmo nome que hai no disco, e ademais tamén extrae aqueles ficheiros que non existen no disco

en: Time
gl: Hora

en: Total Progress:
gl: Progreso total:

en: Touch files
gl: Crear os ficheiros

en: Type:
gl: Tipo:

en: Uncompressed size:
gl: Tamaño descomprimido:

en: Uncompressed size:
gl: Tamaño descomprimido:

en: Up
gl: Arriba

en: Update and add
gl: Actualizar e engadir

en: Update existing files
gl: Actualizar os ficheiros existentes

en: Use a custom command:
gl: Usar unha orde personalizada:

en: Version
gl: Versión

en: View
gl: Ver

en: Web browser to use:
gl: Navegador web a usar:

en: Window
gl: Xanela

en: Yes
gl: Si

en: You are about to delete entries from the archive.
gl: Está a piques de eliminar entradas do arquivo.

en: You didn't set which browser to use!
gl: Non definiu o navegador a usar!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
gl: Non definiu o programa para abrir este ficheiro!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
gl: Non ten os permisos axeitados para extraer os ficheiros ao directorio "%s".

en: You haven't added any of them!
gl: Non engadiu ningún!

en: You haven't selected any files to add!
gl: Non seleccionou ningún ficheiro para engadir!

en: You missed the archive name!
gl: Esqueceu o nome do arquivo!

en: You missed the password!
gl: Esqueceu o contrasinal!

en: You missed where to extract the files!
gl: Esqueceu indicar onde se van extraer os ficheiros!

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Archive
gl: _Arquivo

en: _Contents
gl: _Contido

en: _Extract
gl: _Extraer

en: _HTML file
gl: Ficheiro _HTML

en: _Help
gl: A_xuda

en: _List as
gl: _Listar como

en: _Multi-Extract
gl: _Extracción múltiple

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Properties
gl: _Propiedades

en: _Select
gl: _Seleccionar

en: _Test
gl: _Comprobar

en: _Text file
gl: Ficheiro de _texto

en: choose...
gl: escoller...

en: example: *.txt; ac*
gl: exemplo: *.txt; ac*

en: large
gl: grande

en: selected
gl: seleccionado

en: small
gl: pequeno

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
gl: xarchiver: %s
    Execute 'xarchiver --help' para ver unha lista completa das opcións de liña de ordes dispoñibles.

en: |Size
gl: |Tamaño
