Exo - en to gl translation catalogue (260 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
gl:        %s [opcións] --build-list [[nome ficheiro]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
gl:        exo-open --launch TIPO [PARAMETROS...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
gl:   --build-list      Analiza pares (nome, ficheiro)

en:   --extern          Generate extern symbols
gl: --extern Xerar símbolos externos

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
gl:   --launch TIPO [PARÁMETROS...]        Iniciar o aplicativo preferido de
                                          TIPO cos PARÁMETROS opcionais, onde TIPO é
                                          un dos seguintes valores.

en:   --name=identifier C macro/variable name
gl: --name=identificador macro C/nome de variable

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
gl: --output=nome_do_ficheiro Grava o «csource» xerado para o ficheiro especificado

en:   --static          Generate static symbols
gl: --static Xerar símbolos estáticos

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
gl:   --strip-comments  Elimina os comentarios de ficheiros XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
gl:   --strip-content   Elimina os nodos de contido de ficheiros XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
gl:   --working-directory DIRECTORIO      Directorio de traballo
                                          predeterminado para os aplicativos iniciados
                                          ca opción --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
gl:   -?, --help                          Mostra esta mensaxe de axuda e sae

en:   -V, --version                       Print version information and exit
gl:   -V, --version                       Mostra a información da versión e sae

en:   -V, --version     Print version information and exit
gl:   -V, --version     Mostrar a información da versión e saír

en:   -h, --help        Print this help message and exit
gl:   -h, --help        Mostra esta mensaxe de axuda e sae

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
gl:   WebBrowser       - O navegador web preferido.
      MailReader       - O lector de correo preferido.
      FileManager       - O xestor de ficheiros preferido.
      TerminalEmulator - O emulador de terminal preferido.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
gl: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Tódolos dereitos reservados.
    
    Escrito por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Compilado con Gtk+-%d.%d.%d, executando Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Comuníquelle os erros a <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
gl: %s ven sen NINGÚN TIPO DE GARANTIA,
    Pode redistribuír copias de %s baixo os termos da
    GNU Lesser General Public License a cal se pode atopar no
    paquete de código fonte de %s.

en: Action Icons
gl: Iconas das accións

en: Active
gl: Activo

en: Active item border color
gl: Cor do bordo do elemento activo

en: Active item fill color
gl: Cor de recheo do elemento activo

en: Active item index
gl: Índice de elemento activo

en: Active item text color
gl: Cor do texto do elemento activo

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: All Icons
gl: Todas as iconas

en: Animations
gl: Animacións

en: Application Chooser Button
gl: Botón do selector de aplicativos

en: Application Icons
gl: Iconas dos aplicativos

en: Block Device
gl: Dispositivo de bloques

en: Browse the file system
gl: Examinar o sistema de ficheiros

en: Browse the file system to choose a custom command.
gl: Examine o sistema de ficheiros para escoller unha orde personalizada.

en: Browse the web
gl: Navegar pola web

en: C_omment:
gl: C_omentario:

en: C_reate
gl: C_rear

en: Caja File Manager
gl: Xestor de ficheiros Caja

en: Character Device
gl: Dispositivo de caracteres

en: Choose Preferred Application
gl: Escolla aplicativo preferido

en: Choose a custom File Manager
gl: Escolla un Xestor de ficheiros

en: Choose a custom Mail Reader
gl: Escolla un Lector de Correo personalizado

en: Choose a custom Terminal Emulator
gl: Escolla un Emulador de Terminal personalizado

en: Choose a custom Web Browser
gl: Escolla un Navegador Web personalizado

en: Choose filename
gl: Escolla o nome de ficheiro

en: Clear search field
gl: Limpar o campo de busca

en: Column Spacing
gl: Espazamento de columna

en: Column spacing
gl: Espazamento de columna

en: Comm_and:
gl: O_rde:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
gl: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Tódolos dereitos reservados.
    
    Escrito por Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
gl: Crear un directorio

en: Create Launcher
gl: Crear un iniciador

en: Create Launcher <b>%s</b>
gl: Crear un iniciador <b>%s</b>

en: Create Link
gl: Crear unha ligazón

en: Create a new desktop file in the given directory
gl: Crear un novo ficheiro desktop no directorio

en: Cursor item border color
gl: Cor do bordo do elemento do cursor

en: Cursor item fill color
gl: Cor de recheo do elemento do cursor

en: Cursor item text color
gl: Cor do texto do elemento do cursor

en: Customize Toolbar...
gl: Personalizar a barra de ferramentas...

en: Debian Sensible Browser
gl: Navegador Sensible de Debian

en: Debian X Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal para as X de Debian

en: Device Icons
gl: Iconas de dispositivo

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
gl: Arrastre un elemento enriba das barras de ferramentas para engadilo, arrástreo dende as barras de ferramentas para eliminalo.

en: Edit Directory
gl: Editar directorio

en: Edit Launcher
gl: Modificar un iniciador

en: Edit Link
gl: Modificar unha ligazón

en: Emblems
gl: Emblemas

en: Emoticons
gl: Emoticonas

en: Enable Search
gl: Activar a busca

en: Epiphany Web Browser
gl: Navegador Web Epiphany

en: Executable Files
gl: Ficheiros executables

en: Failed to create "%s".
gl: Erro ó crear "%s".

en: Failed to execute default File Manager
gl: Produciuse un erro ao executar o Xestor de ficheiros predeterminado

en: Failed to execute default Mail Reader
gl: Produciuse un erro ao executar o Lector de correo predeterminado

en: Failed to execute default Terminal Emulator
gl: Produciuse un erro ao executar o Emulador de terminal predeterminado

en: Failed to execute default Web Browser
gl: Fallo ó executar o Navegador Web predeterminado

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
gl: Produciuse un erro ao iniciar o aplicativo preferido da categoría «%s».

en: Failed to load contents from "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao cargar o contido de «%s»: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
gl: Produciuse un erro ao cargar a imaxe «%s»: o motivo é descoñecido, é probable que o ficheiro de imaxe estea corrompido

en: Failed to open "%s".
gl: Fallo ao abrir «%s».

en: Failed to open %s for writing
gl: Produciuse un erro ao abrir %s para escritura

en: Failed to open URI "%s".
gl: Produciuse un erro ao abrir o URI «%s».

en: Failed to open display
gl: Produciuse un erro ao abrir a pantalla

en: Failed to open file "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro «%s»: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao analizar o contido de «%s»: %s

en: Failed to read file "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro «%s»: %s

en: Failed to save "%s".
gl: Fallo ó gardar "%s".

en: Failed to set default File Manager
gl: Produciuse un erro ao definir o Xestor de ficheiros predeterminado

en: Failed to set default Mail Reader
gl: Produciuse un erro ao definir o Lector de correo predeterminado

en: Failed to set default Terminal Emulator
gl: Produciuse un erro ao definir o Emulador de terminal predeterminado

en: Failed to set default Web Browser
gl: Produciuse un erro ao definir o Navegador web predeterminado

en: File "%s" has no type key
gl: O ficheiro «%s» non ten clave de tipo

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: File Type Icons
gl: Iconas de tipo de ficheiro

en: File location is not a regular file or directory
gl: A localización do ficheiro non é un ficheiro normal ou un directorio

en: Folder
gl: Cartafol

en: Follow state
gl: Seguir o estado

en: GNOME Terminal
gl: Terminal de GNOME

en: Galeon Web Browser
gl: Navegador Web Galeon

en: Homogeneous
gl: Homoxéneo

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
gl: Como se sitúan o texto e maila icona de cada elemento en relación un ao outro

en: Icon
gl: Icona

en: Icon Bar Model
gl: Modelo de barra de iconas

en: Icon View Model
gl: Modelo de visualización das iconas

en: Icon column
gl: Columna de icona

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
gl: Se non especifica a opción --launch, exo-open abrirá todos os URLs especificados con seus xestores de URLs preferidos. Se especifica unha opción --launch, pode seleccionar o aplicativo preferido que desexa executar e  pasar parámetros adicionais a dito aplicativo (p. ex. para o Emulador de Terminal pode pasar a liña de ordes que se debe executar dento do terminal).

en: Image Files
gl: Ficheiros de imaxe

en: Invalid helper type "%s"
gl: Tipo de asistente incorrecto «%s»

en: Konqueror Web Browser
gl: Navegador Web Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
gl: Iniciar o asistente predeterminado de TIPO cos PARÁMETROS opcionais, onde TIPO é un dos seguintes valores.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
gl: Se non se compilou %s cas funcionalidades GIO-Unix non se poden iniciar os ficheiros desktop.

en: Layout mode
gl: Modo de disposición

en: Links Text Browser
gl: Navegador en modo texto Links

en: Location Icons
gl: Iconas de localización

en: Lynx Text Browser
gl: Navegador en modo texto Lynx

en: Mail Reader
gl: Lector de correo

en: Margin
gl: Marxe

en: Markup column
gl: Columna de marcación

en: Menu Icons
gl: Iconas de menú

en: Model column to search through when searching through item
gl: A columna modelo na que buscar ao buscar nun elemento

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
gl: Columna do modelo usada para recuperar a ruta absoluta dun ficheiro de imaxe a representar

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
gl: Columna do modelo usada para recuperar a reserva de píxeles da icona

en: Model column used to retrieve the text from
gl: Columna modelo usada para recuperar o texto

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
gl: Columna modelo usada para recuperar o texto se se emprega a marcación Pango

en: Model for the icon bar
gl: O modelo da barra de iconas

en: Mozilla Browser
gl: Navegador Mozilla

en: No application selected
gl: Non se seleccionou ningún aplicativo

en: No command specified
gl: Non se especificou ningunha orde

en: No file selected
gl: Non se seleccionou ningún ficheiro

en: No file/folder specified
gl: Non se especificou ningún ficheiro/directorio

en: No helper defined for "%s".
gl: Non hai ningún axudante definido para «%s».

en: No icon
gl: Sen icona

en: Number of columns
gl: Número de columnas

en: Number of columns to display
gl: O número de columnas que se mostran

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
gl: Abrir o diálogo de configuración
    dos Aplicativos preferidos

en: Opera Browser
gl: Navegador Opera

en: Options:
gl: Opcións:

en: Orientation
gl: Orientación

en: PCMan File Manager
gl: Xestor de ficheiros PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
gl: Xestor  de ficheiros PCManFM-Qt

en: Perl Scripts
gl: Scripts en Perl

en: Pixbuf column
gl: Columna de pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Xestor de ficheiros preferido
    e prema en Aceptar para continuar.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Lector de correo preferido
    e prema en Aceptar para continuar.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Emulador de terminal preferido
    e prema en Aceptar para continuar.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
gl: Escolla o seu Navegador web preferido
    e prema en Aceptar para continuar.

en: Please report bugs to <%s>.
gl: Por favor, comuníquelle os erros a <%s>.

en: Preferred Applications
gl: Aplicativos preferidos

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
gl: Aplicativos preferidos (Navegador web, Lector de correo e Emulador de terminal)

en: Preset URL when creating a link
gl: URL predefinido ao crear unha ligazón

en: Preset command when creating a launcher
gl: Orde predefinida ao crear un iniciador

en: Preset comment when creating a desktop file
gl: Comentario predefinido ao crear un ficheiro desktop

en: Preset icon when creating a desktop file
gl: Icona predefinida ao crear un ficheiro desktop

en: Preset name when creating a desktop file
gl: Nome predefinido ao crear un ficheiro desktop

en: Press left mouse button to change the selected application.
gl: Prema co botón esquerdo do rato para cambiar o aplicativo seleccionado.

en: Preview
gl: Previsualización

en: Print version information and exit
gl: Amosar a información da versión e saír

en: Python Scripts
gl: Scripts en Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
gl: Consulta o axudante predeterminado de TIPO, onde TIPO é un dos seguintes valores.

en: Read your email
gl: Ler o correo electrónico

en: Render differently based on the selection state.
gl: Debuxar de xeito diferente baseándose no estado de selección.

en: Reorderable
gl: Reordenable

en: Restart command
gl: Orde de reinicio

en: Rodent File Manager
gl: Xestor de ficheiros Rodent

en: Row Spacing
gl: Espazamento de fila

en: Row spacing
gl: Espazamento de fila

en: Ruby Scripts
gl: Scripts en Ruby

en: Run in _terminal
gl: Executar nunha _terminal

en: SOCKET ID
gl: ID CONECTADOR

en: Search Column
gl: Columna de busca

en: Select _icon from:
gl: Seleccionar a _icona en:

en: Select a working directory
gl: Seleccionar un directorio de traballo

en: Select an Application
gl: Seleccione un aplicativo

en: Select an icon
gl: Seleccionar unha icona

en: Select application
gl: Seleccione un aplicativo

en: Select default applications for various services
gl: Seleccionar os aplicativos predeterminados para diferentes servizos

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
gl: Seleccione esta opción para activar a notificación de inicio cando a orde se executa desde o xestor de ficheiros ou dende o menú. Non todos os aplicativos son compatibles ca notificación de inicio.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
gl: Seleccione esta opción para executar a orde nunha xanela de terminal.

en: Selection mode
gl: Modo de selección

en: Separator
gl: Separador

en: Session restart command
gl: Orde de reinicio da sesión

en: Settings manager socket
gl: Conectador do xestor de configuración

en: Shell Scripts
gl: Scripts de shell

en: Single Click
gl: Un só clic

en: Single Click Timeout
gl: Tempo de espera do clic único

en: Socket
gl: Conectador

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
gl: Espazo que se insire nas beiras da vista da icona

en: Space which is inserted between cells of an item
gl: Espazo que se introduce entre as celas dun elemento

en: Space which is inserted between grid column
gl: Espazo que se introduce entre as filas da grade

en: Space which is inserted between grid rows
gl: Espazo que se introduce entre as filas da grade

en: Spacing
gl: Espazamento

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
gl: Especifique o aplicativo que desexa usar
    como Xestor de ficheiros predeterminado
    en Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
gl: Especifique o aplicativo que desexa usar
    como Lector de correo predeterminado
    en Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
gl: Especifique o aplicativo que desexa usar
    como Emulador de Terminal predeterminado
    para Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
gl: Especifique o aplicativo que quere usar como
    Navegador Web predeterminado para Xfce:

en: Status Icons
gl: Iconas de estado

en: Stock Icons
gl: Iconas almacenadas

en: TYPE [PARAMETER]
gl: TIPO [PARÁMETRO]

en: Terminal Emulator
gl: Emulador de terminal

en: Text column
gl: Columna de texto

en: Text for I_mportant Icons
gl: Texto nas iconas i_mportantes

en: Text for _All Icons
gl: Texto en tód_alas iconas

en: The GIcon to render.
gl: O GIcon a representar.

en: The amount of space between two consecutive columns
gl: A cantidade de espazo entre dúas columnas consecutivas

en: The amount of space between two consecutive rows
gl: A cantidade de espazo entre dúas filas consecutivas

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
gl: A cantidade de tempo despois da cal se seleccionará automaticamente o elemento que está baixo o cursor do rato no modo dun só clic

en: The file "%s" contains no data
gl: O ficheiro «%s» non contén datos

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
gl: Os seguintes TIPOs son compatibles coas ordes --launch e --query:
    
    WebBrowser - O navegador web preferido.
    MailReader - O lector de correo preferido.
    FileManager - O xestor de ficheiros preferido.
    TerminalEmulator - O emulador de terminal preferido.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
gl: A orde --launch admite os seguintes TIPOS:

en: The icon to render.
gl: A icona a debuxar.

en: The layout mode
gl: O modo de disposición

en: The model for the icon view
gl: O modelo para a visualización das iconas

en: The orientation of the iconbar
gl: A orientación da barra de iconas

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
gl: O xestor de ficheiros preferido hase usar para navegar polo contido dos cartafoles.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
gl: O lector de correo preferido hase usar para escribir mensaxes de correo electrónico cando prema nunha ligazón de correo electrónico.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
gl: O emulador de terminal preferido hase usar para executar as ordes que requiren un ambiente CLI.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
gl: O navegador web preferido hase usar para abrir hiperligazóns e mostrar o contido da axuda.

en: The selection mode
gl: O modo de selección

en: The size of the icon to render in pixels.
gl: O tamaño en píxeles da icona a debuxar.

en: The width used for each item
gl: O ancho usado para cada elemento

en: Toolbar _Style
gl: E_stilo da barra de ferramentas

en: Type '%s --help' for usage.
gl: Escriba «%s --help» para ver o modo de uso.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
gl: Tipo de ficheiro desktop que se vai crear (Aplicativo ou Ligazón)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
gl: Non foi posible detectar o esquema de URI de «%s».

en: Uncategorized Icons
gl: Iconas sen categoría

en: Unsupported desktop file type "%s"
gl: Non se recoñece o ficheiro de escritorio de tipo «%s»

en: Usage: %s [options] [file]
gl: Uso: %s [opcións] [ficheiro]

en: Usage: exo-open [URLs...]
gl: Uso: exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
gl: Usar notificación de _inicio

en: Use a custom application which is not included in the above list.
gl: Usar un aplicativo personalizado que non estea incluído na lista de enriba.

en: Use the command line
gl: Usar a liña de ordes

en: View allows user to search through columns interactively
gl: A visualización permite aos usuarios buscar de modo interactivo nas columnas

en: View is reorderable
gl: A vista é reordenable

en: W3M Text Browser
gl: Navegador en modo texto W3M

en: Web Browser
gl: Navegador web

en: Whether the children should be all the same size
gl: Indica se todos os fillos deben ser do mesmo tamaño

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
gl: Os elementos da vista poden ser activados cun só clic

en: Width for each item
gl: Ancho de cada elemento

en: Window group
gl: Grupo de xanelas

en: Window group leader
gl: Líder do grupo de xanelas

en: Working _Directory:
gl: _Directorio de traballo:

en: X Terminal
gl: Terminal X

en: Xfce Terminal
gl: Terminal de Xfce

en: Xfe File Manager
gl: Xestor de ficheiros Xfe

en: [FILE|FOLDER]
gl: [FICHEIRO|CARTAFOL]

en: _Add a new toolbar
gl: _Engadir unha barra de ferramentas nova

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Desktop Default
gl: _Predeterminado do escritorio

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Icon:
gl: _Icona:

en: _Icons only
gl: Só _iconas

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Open
gl: _Abrir

en: _Other...
gl: _Outro...

en: _Remove Toolbar
gl: Elimina_r a barra de ferramentas

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Search icon:
gl: Icona de _busca:

en: _Text only
gl: Só _texto

en: _Utilities
gl: _Utilidades

en: size
gl: tamaño
