Xfce4-session - en to eu translation catalogue (207 entries)

en: (Unknown program)
eu: (Programa ezezaguna)

en: (Unknown)
eu: (Ezezaguna)

en: <b>Author:</b>
eu: <b>Egilea:</b>

en: <b>Compatibility</b>
eu: <b>Bateragarritasuna</b>

en: <b>Description:</b>
eu: <b>Azalpena:</b>

en: <b>Homepage:</b>
eu: <b>Etxegunea:</b>

en: <b>Information</b>
eu: <b>Argibideak</b>

en: <b>Logout Settings</b>
eu: <b>Saio-amaiera ezarpenak</b>

en: <b>Security</b>
eu: <b>Segurtasuna</b>

en: <b>Session Chooser</b>
eu: <b>Saio hautatzailea</b>

en: <b>Shutdown</b>
eu: <b>Itzali</b>

en: <b>Version:</b>
eu: <b>Bertsioa:</b>

en: Ad_vanced
eu: Au_rreratua

en: Add application
eu: Gehitu aplikazioa

en: All Xfce cache files could not be cleared
eu: Ezin da Xflock4 abiarazi

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Always
eu: Beti

en: Always save the session when logging out
eu: Automatikoki gorde saioa irteterakoan

en: An error occurred
eu: Errore bat gertatu da

en: App_lication Autostart
eu: Ap_likazio autoabiaraztea

en: Are you sure you want to empty the session cache?
eu: Ziur zaude saio cachea ezabatu nahi al duzu?

en: Are you sure you want to remove "%s"
eu: Ziur zaude "%s" ezabatu nahi duzula?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
eu: Ziur zaude "%s" amaitu nahi duzula?

en: Automatically save session on logo_ut
eu: Automatikoki gorde saioa ir_tetzerakoan

en: Background color:
eu: Atzeko planoko kolorea:

en: Balou Splash Engine
eu: Balou abiarazte errobota

en: Balou theme
eu: Balou gaia

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
eu: Behealdean Xfce mahaigainean saio hasterakoan automatikoki abiaraziko diren aplikazioen zerrenda, saioa azken aldiz ixterakoan gorde ziren zenituen aplikazioez gain.

en: Can only terminate clients when in the idle state
eu: Bezeroak inaktibo egoeran daudenean bakarrik amaitu daitezke

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
eu: Saio abiaraztea utzi eta hasiera pantailara itzuli.

en: Choose a name for the new session:
eu: Hautatu izen bat saio berriarentzat:

en: Choose image...
eu: Irudia aukeratu...

en: Choose session
eu: Hautatu saioa

en: Choose session name
eu: Hautatu saio izen bat

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
eu: Aukeratu berreskuratu nahi duzun saioa. Saio izenean klik bikoitza eginez saio kudeatzaileak berreskuratuko du.

en: Choose theme file to install...
eu: Aukeratu instalatu nahi duzun gai fitxategia...

en: Choose theme filename...
eu: Aukeratu gai fitxategia...

en: Clear save_d sessions
eu: Garbitu gord_etako saioak

en: Clear sessions
eu: Garbitu saioak

en: Colors
eu: Koloreak

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Con_figure
eu: Kon_figuratu

en: Configure Balou...
eu: Balou konfiguratu...

en: Configure Simple...
eu: Konfigurazio soila...

en: Continue anyway
eu: Jarraitu halaere

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
eu: Ezin da %s internet helbidea ebatzi.
    Honek Xfce oker funtzionatzea eragin dezake.
    Posible da arazo hau zuzentzea zure sistemako
    /etc/hosts fitxategiari %s gehituaz.

en: Create a new session.
eu: Saio berria sortu.

en: Customize desktop startup and splash screen
eu: Pertsonalizatu idazmahai abiarazte eta abiarazpen pantaila

en: Demonstrates the selected splash screen
eu: Aukeratutako abiarazpen pantaila bistarazten du.

en: Description:
eu: Azalpena:

en: Disable binding to TCP ports
eu: Ezgaituko lotutako TXP atakak

en: Display the session chooser every time Xfce starts
eu: Bistarazi saio hautatzailea Xfce abiarazten den bakoitzean

en: Edit application
eu: Editatu aplikazioa

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
eu: Edo zuk emandako pasahitza ez da zuzena, edo sistema kudeatzaileak zure erabiltzaile kontuaz ordenagailua itzaltzeko aukera ezgaitu du.

en: Empty the session cache
eu: Garbitu saio cachea

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
eu: Errorea itzaltze laguntzailetik erantzuna jasotzean: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
eu: Errorea komandoa itzaltze laguntzailera bidaltzean: %s

en: Failed adding "%s"
eu: Huts /"%s/" gehitzerakoan

en: Failed to create file %s
eu: Ezin da %s fitxategia sortu

en: Failed to edit item
eu: Huts elementua editatzean

en: Failed to edit item "%s"
eu: Ezin da "%s" elementua editatu

en: Failed to hibernate session
eu: Huts saioa hibernatzean

en: Failed to open %s for reading
eu: Ezin da %s fitxategia irakurtzeko ireki

en: Failed to open %s for writing
eu: Ezin da %s fitxategia idazketarako ireki

en: Failed to remove item
eu: Huts elementua ezabatzean

en: Failed to suspend session
eu: Huts saioa esekitzerakoan

en: Failed to toggle item
eu: Huts elementua txandakatzean

en: Failed to unlink %s: %s
eu: Ezinda %s lotura ezabatu: %s

en: Failed to write file %s
eu: Ezin da %s fitxategia idatzi

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Halt without displaying the logout dialog
eu: Gelditu saio-ixte leihoa bistarazi gabe

en: Hibernate without displaying the logout dialog
eu: Hibernatu saio-ixte leihoa bistarazi gabe

en: If running
eu: Martxan badago

en: Image
eu: Irudia

en: Images
eu: Irudiak

en: Immediately
eu: Berehala

en: Last accessed: %s
eu: Azkenez erabilia: %s

en: Launch GN_OME services on startup
eu: Abiarazi GN_OME zerbitzuak abioan

en: Launch _KDE services on startup
eu: Abiarazi _KDE zerbitzuak abioan

en: Launch screensaver and locker program
eu: Abiarazi pantaila-babeslea eta blokeo programa

en: Loading desktop settings
eu: Idazmahai ezarpenak kargatzen

en: Loading session data
eu: Saio datuak kargatzen

en: Lock screen be_fore sleep
eu: B_lokeatu pantaila lo artu aurretik

en: Log Out
eu: Irten

en: Log out
eu: Saioa utzi

en: Log out %s
eu: %s utzi

en: Log out of the Xfce Desktop
eu: Saioa itxi Xfce mahaigainean

en: Log out quickly; don't save the session
eu: Azkar irten: Ez saioa gorde

en: Log out without displaying the logout dialog
eu: Saioa itxi saio-ixte leihoa bistarazi gabe

en: Manage _remote applications
eu: Kudeatu u_rruneko aplikazioak

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
eu: Kudeatu urruneko aplikazioak sarearen bitartez (hau egitea segurtasun arrisku bat da)

en: Mice
eu: Sagua

en: Mice Splash Engine
eu: Sagu abiarazte errobota

en: Name:
eu: Izena:

en: Never
eu: Inoiz

en: New session
eu: Saio berria

en: No description given
eu: Ez da azalpenik eman

en: None
eu: Bat ere ez

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
eu: Aukeratutako abiarazpen pantailarentzat konfigurazio panela ireki.

en: PID
eu: PIDa

en: Performing Autostart...
eu: Autoabiarazten...

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
eu: Mesedez egiaztatu fitxategia baliozko abiarazte gai artxibo bat dela.

en: Please enter your password
eu: Mesedez idatzi zure pasahitza

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Programa erroreen berri eman hemen : <%s>

en: Print version information and exit
eu: Bertsio argibideak inprimatu eta irten

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Pro_mpt on logout
eu: _Galdetu saioa amaitzean

en: Program
eu: Programa

en: Prompt for confirmation when logging out
eu: Berrespena eskatu saioa ixterakoan

en: Quit the program, and remove it from the session
eu: Irten programatik eta ezabatu saio honetatik

en: Reboot without displaying the logout dialog
eu: Berrabiarazi saio-ixte leihoa bistarazi gabe

en: Received error while trying to log out
eu: Errore bat jaso da saioa ixten saiatzerakoan

en: Restart Style
eu: Berrabiarazte estiloa

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
eu: xflock4 abiarazi sistema eten edo hibernatu aurretik

en: SOCKET ID
eu: SOCKET IDa

en: S_plash
eu: Abia_raztea

en: Save Sess_ion
eu: Gorde sa_ioa

en: Saving Session
eu: Saioa gordetzen

en: Screensaver
eu: Pantaila-babeslea

en: Select a command
eu: Hautatu komando bat

en: Sessio_n
eu: Sai_oa

en: Session Manager Error
eu: Saio kudeatzaile errorea

en: Session Save Error
eu: Saio gordetze errorea

en: Session and Startup
eu: Saioa eta abiaraztea

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
eu: Saio kudeatzailea inaktibo egoeran egon behar da egiaztapen-puntu bat eskatzean

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
eu: Saio kudeatzailea inaktibo egoeran egon behar da itzaltzea eskatzean

en: Settings manager socket
eu: Ezarpen kudeatzaile socketa

en: Shut _Down
eu: It_zali

en: Shutdown Failed
eu: Huts itzaltzerakoan

en: Shutdown command failed
eu: Itzaltze komandoak huts egin du

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
eu: Itzaltzea blokeatuta dago kiosko ezarpenetan

en: Simple
eu: Soila

en: Simple Splash Engine
eu: Abiarazte errobot soila

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
eu: GNOME zerbitzuak abiarazi, gnome-keyring eta GNOME eskuragarritasun egitura bezalakoak

en: Start KDE services, such as kdeinit
eu: Abiarazi KDE zerbitzuak, kdeinit bezalakoak

en: Starting %s
eu: %s abiarazten...

en: Starting Assistive Technologies
eu: Laguntza teknologiak abiarazten

en: Starting KDE services
eu: KDE zerbitzuak abiarazten

en: Starting The Gimp
eu: Gimp abiarazten

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
eu: "Gnome Keyring Daemon" abiarazten

en: Starting the Beep Media Player
eu: Beep medio erreproduzigailua abiarazten

en: Starting the Desktop Manager
eu: Saio kudeatzailea abiarazten...

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
eu: Gnome terminal emuladorea abiarazten

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
eu: KDE testu editore aurreratua abiarazten

en: Starting the KDE Clipboard Manager
eu: KDE arbel kudeatzailea abiarazten

en: Starting the KDE Mail Reader
eu: KDE posta kudeatzailea abiarazten

en: Starting the KDE News Reader
eu: KDE berri-talde kudeatzailea abiarazten

en: Starting the KDE Terminal Emulator
eu: KDE terminal emuladorea abiarazten

en: Starting the Konqueror
eu: Konqueror abiarazten

en: Starting the Panel
eu: Panela abiarazten

en: Starting the Session Management Proxy
eu: Saio kudeatzaile proxy-a abiarazten

en: Starting the Taskbar
eu: Tresnabarra abiarazten...

en: Starting the VI Improved Editor
eu: VI Editorea abiarazten

en: Starting the Volume Controller
eu: Bolumen kontrola abiarazten

en: Starting the Window Manager
eu: Leiho kudeatzailea abiarazten

en: Starting the X Multimedia System
eu: X multimedia sistema abiarazten

en: Starting the X Terminal Emulator
eu: X terminal emuladorea abiarazten

en: Starting the X-Chat IRC Client
eu: X-Chat IRC Bezeroa abiarazten

en: Sus_pend
eu: E_seki

en: Suspend without displaying the logout dialog
eu: Eseki saio-ixte leihoa bistarazi gabe

en: Terminate Program
eu: Amaitu programa

en: Text color:
eu: Testu kolorea:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
eu: Xfce garapen taldea. Eskubide guztiak erreserbaturik.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
eu: Aplikazioak gorde gabeko edozein egoera galduko eta ez da hurrengo saioan abiaraziko.

en: The client doesn't have any properties set yet
eu: Bezeroak ez du propietaterik ezarririk oraindik

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
eu: Saio seguruko aplikazio zerrenda hutsik dago.

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
eu: Autoabiarazte direktorioaren kokapen eta formatua aldatua izan da.
    Kokapen berriahau da:
    
     %s
    
    Hemen kokatu behar dituzu .desktop fitxategiak, honek Xfce mahaigainean
    saio abiaraztean ireki behar diren aplikazioak ezartzen ditu. Autoabio
    direktorio zaharreko fitxategiak behar bezala aldaturik izan dira kokapen
    berrira.
    Direktorio hau ezabatu egin beharko zenuke.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
eu: Zure aplikazioen gordetako egoerak ez dira berrezarriko hurrengo saio hastean.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
eu: Zehazturiko saio segurua ("%s") ez da saio seguru bat bezala markaturik.

en: Theme File Error
eu: Gai fitxategi errorea

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
eu: Aplikazio hauek martxan dagoen saioaren zati dira eta gorde egin daitezke saioa ixterakoan. Beheko aldaketek saioa ixterakoan bakarrik eragingo dute.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
eu: Honek betirako ezabatuko du aplikazioa automatikoki abiarazten diren aplikazio zerrendatik

en: Try again
eu: Saiatu berriz

en: Type '%s --help' for usage.
eu: Idatzi '%s --help' erabilerarentzat.

en: Unable to contact D-Bus session bus
eu: Ezin da D-Bus saio bus-a konektatu

en: Unable to contact settings server
eu: Ezin da ezarpen zerbitzaria konektatu

en: Unable to create user interface from embedded definition data
eu: Ezin da txertatutako definizio datuetatik erabiltzaile interfazea sortu

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
eu: Ezin da saio seguruaren izena atzeman. Arrazoia posibleak xfconfd ez abiarazita egotea (D-BUS konfigurazio arazoa, $XDG_CONFIG_DIRS aldagaia oker ezarrita egotea ("%s" eduki beharko luke) edo xfce4-session oker instalaturik egotea dira.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
eu: Ezin da abiarazte gaia %s fitxategitik instalatu.

en: Unable to load a failsafe session
eu: Ezin da saioa segurua kargatu

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
eu: Ezin da "%s" abiarazte gaia %s karpetatik ezabatu.

en: Unable to save the session
eu: Ezin da saioa gorde

en: Unable to terminate program.
eu: Ezin da programa amaitu

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Unknown shutdown method %d
eu: Itzalltze %d metodo ezezaguna

en: Use custom image
eu: Irudi pertsonalizatua erabili

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
eu: Erabili saio hau Xfce mahaigain ingurune gisa exekutatzeko.

en: Verifying DNS settings
eu: DNS ezarpenak egiaztatzen

en: Version information
eu: Bertsio argibideak

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
eu: Benedikt Meurer <benny@xfce.org>-ek

en: Xfce Session
eu: Xfce saioa

en: You might need to delete some files manually in "%s".
eu: Hemendik zenbait fitxategi eskuz ezabatu beharko dituzu: "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
eu: Zure saioa gordetzen ari da. Itxoin ez baduzu nahi, leiho hau itxi beharko zenuke

en: _Display chooser on login
eu: _Bistaratu hautatzailea saio hastean

en: _Export theme
eu: Gaia _esportatu

en: _General
eu: _Orokorra

en: _Hibernate
eu: _Hibernatu

en: _Install new theme
eu: _Instalatu gai berria

en: _Log Out
eu: _Saioa itxi

en: _Proceed
eu: _Aurrera

en: _Quit Program
eu: I_rten programatik

en: _Remove theme
eu: _Gaia ezabatu

en: _Restart
eu: Be_rrabiarazi

en: _Save session for future logins
eu: _Gorde saioa hurrengo abiarazterako

en: _Test
eu: _Probatu

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
eu: eta Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>ek idatzia.

en: label
eu: etiketa
