xarchiver 0.5.4 - en to eu translation catalogue (293 entries)

en: 
    Name:
eu: 
    Izena:

en: "%s" is already open!
eu: "%s" dagoeneko irekirik dago!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
eu[0]: Direktorio %d %s (%s)
eu[1]: %d direktorio %s (%s)

en: %d file | %d files
eu[0]: Fitxategi %d
eu[1]: %d fitxategi

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
eu[0]: fitxategi %d %s (%s)
eu[1]: %d fitxategi %s (%s)

en: 0 = no compression, 1 is default, 4 = fastest but least compression
eu: 0 = konpresiorik ez, 1 lehenetsia, 4 = azkarren baina konpresio gutxiena

en: 0 = no compression, 3 is default, 5 = best compression but slowest
eu: 0 = konpresiorik ez, 3 lehenetsia, 5 = konpresio onena baina mantsoena

en: 0 = no compression, 5 is default, 9 = best compression but slowest
eu: 0 = konpresiorik ez, 5 lehenetsia, 9 = konpresio onena baina mantsoena

en: 0 = no compression, 6 is default, 9 = best compression but slowest
eu: 0 = konpresiorik ez, 6 lehenetsia, 9 = konpresio onena baina mantsoena

en: 5 = default compression, 7 = max compression
eu: 5 = konpresio lehenetsia, 7 = konpresio handiena

en: <span color='red' style='italic'>Please install xdg-utils package so that
    Xarchiver can recognize more file types.</span>
eu: <span color='red' style='italic'>Mesedez instalatu xdg-utils paketea Xarchiver
    fitxategi-mota gehiago ezagutzeko gai izateko.</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
eu: <span weight='bold' size='larger'>Sartu honen pasahitza:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
eu: <span weight='bold' size='larger'>Pasahitza beharrezkoa honentzat:</span>

en: <th>Files:</th>
eu: <th>Fitxategiak:</th>

en: <th>Size:</th>
eu: <th>Tamaina:</th>

en: A GTK+ only archive manager
eu: GTK+-rako bakarrik artxibo-kudeatzailea

en: A GTK+ only lightweight archive manager
eu: GTK+-rako bakarrik den artxibo-kudeatzaile arina

en: A_ction
eu: Ekintz_a

en: A_dd
eu: Ge_hitu

en: Actions:
eu: Ekintzak:

en: Add
eu: Gehitu

en: Add files
eu: Gehitu fitxategiak

en: Add the given files by asking the name of
                                         the archive and quit
eu: Gehitu fitxategi jakinak artxiboaren
                                         izena eskatuz eta irten

en: Add to archive by asking which files and
                                         quit
eu: Gehitu fitxategiak artxibora galdetuaz
                                         eta irten

en: Adding files to archive, please wait...
eu: Fitxategiak artxibora gehitzen, itxaron mesedez...

en: Adding to archive:
eu: Artxibora gehitzen:

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: All files
eu: Fitxategi guztiak

en: Allow subdirs with drag and drop
eu: Onartu azpidirektorioak arrastatu eta jaregitearekin

en: An error occurred while accessing the archive:
eu: Errore bat gertatu da artxiboa atzitzerakoan:

en: An error occurred!
eu: Errore bat gertatu da!

en: Archive
eu: Artxiboa

en: Archive Name
eu: Artxiboaren izena

en: Archive Properties
eu: Artxiboaren propietateak

en: Archive _comment
eu: Artxiboaren _iruzkina

en: Archive content:
eu: Artxiboaren edukia:

en: Archive format is not recognized!
eu: Artxibo formatu hau ez da ezagutzen!

en: Archive manager
eu: Artxibo-kudeatzailea

en: Archive tree
eu: Artxibo-zuhaitza

en: Archive type:
eu: Artxibo-mota:

en: Archiver executable:
eu: Konprimatzailearen exekutagarria:

en: Archiver output
eu: Konprimatzailearen irteera

en: Are you sure you want to do this?
eu: Ziur zaude hau egin nahi duzula?

en: Attributes
eu: Atributuak

en: Back
eu: Atzera

en: Browse
eu: Arakatu

en: Can't add files to the archive:
eu: Ezin dira fitxategiak artxibora gehitu:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
eu: Ezin da artxibo egiturarentzat memoria esleitu!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
eu: Ezin da artxibo egiturarentzat memoria esleitu:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
eu: Ezin da paketea auto-erauzgarri bihurtu:

en: Can't create a new archive:
eu: Ezin da artxibo berri bat sortu:

en: Can't create directory!
eu: Ezin da direktorioa sortu!

en: Can't create temporary directory:
eu: Ezin da aldi baterako direktorioa sortu:

en: Can't extract files from the archive:
eu: Ezin dira fitxategiak artxibotik erauzi:

en: Can't fseek in file:
eu: Ezin da fitxategian fseek egin:

en: Can't fseek to position 104:
eu: Ezin da 104 posizioan fseek egin:

en: Can't multi-extract archives:
eu: Ezin dira artxibo anitz erauzi:

en: Can't open RPM file %s:
eu: Ezin da %s RPM fitxategia ireki:

en: Can't open file "%s":
eu: Ezin da "%s" fitxategia ireki:

en: Can't open file %s:
eu: Ezin da %s fitxategia ireki:

en: Can't perform extraction!
eu: Ezin da erauzketa egin!

en: Can't perform this action:
eu: Ezin da ekintza hau egin:

en: Can't read data from file:
eu: Ezin dira fitxategiko datuak irakurri:

en: Can't run the archiver executable:
eu: Ezin da konprimatzailearen exekutagarria exekutatu:

en: Can't write the unzipsfx module to the archive:
eu: Ezin da unzipsfx modulua artxiboan idatzi:

en: Cancel current operation
eu: Ezeztatu uneko ekintza

en: Check Type
eu: Egiaztatu mota

en: Checksum
eu: Kontroleko batura

en: Choose the application to use
eu: Aukeratu erabiliko den aplikazioa

en: Choose the archive type to create
eu: Aukeratu sortu behar den artxiboaren mota

en: Choose the directory to use
eu: Aukeratu erabiliko den direktorioa

en: Close archive
eu: Itxi artxiboa

en: Cmd-line outp_ut
eu: Ko_mando-lerro irteera

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: Compressed
eu: Konprimaturik

en: Compressed   size:
eu: Konprimaturiko   tamaina:

en: Compressed size:
eu: Konprimaturiko tamaina:

en: Compression ratio
eu: Konpresio erlazioa

en: Compression ratio:
eu: Konpresio erlazioa:

en: Compression:
eu: Konpresioa:

en: Confirm deletion of files
eu: Berretsi fitxategiak ezabatzea

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Cr_eate
eu: Sort_u

en: Create a new archive
eu: Sortu artxibo berria

en: Create a solid archive
eu: Sortu artxibo sendoa

en: Cut
eu: Ebaki

en: Data Frames/Skippable Frames
eu: Datu-markoak/Saltatu daitezkeen markoak

en: Date
eu: Data

en: Date and Time
eu: Data eta ordua

en: Default custom command:
eu: Komando pertsonalizatu lehenetsia:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete files after adding
eu: Ezabatu fitxategiak gehitu ondoren

en: Dese_lect all
eu: _Desautatu dena

en: Destination dirs:
eu: Helburu direktorioak:

en: Do not store paths
eu: Ez gorde bide-izenak

en: Do you really want to cancel?
eu: Ziur zaude utzi nahi duzula?

en: Do you want to overwrite it?
eu: Gainidatzi nahi duzu?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
eu: Hau eginez ziurrenik paketea hondatuko duzu!

en: Encrypted:
eu: Enkriptatua:

en: Encryption:
eu: Enkriptatzea:

en: Ensure a containing directory
eu: Segurtatu edukiontzi direktorioa

en: Ensure that the contents of the extracted archive is always in a containing directory
eu: Segurtatu erauzitako artxiboaren edukiek edukiontzi direktorio bat dutela beti

en: Enter passwo_rd
eu: Sartu _pasahitza

en: Extract
eu: Erauzi

en: Extract archive by asking the extraction
                                         directory and quit
eu: Erauzi artxiboa erauzteko direktorioa
                                         galdetuz eta irten

en: Extract archive to a containing directory
                                         and quit
eu: Erauzi artxiboa edukiontzi direktorio
                                         batera eta irten

en: Extract archive to the destination
                                         directory and quit
eu: Erauzi artxiboa helburuko direktoriora
                                         eta irten

en: Extract files
eu: Erauzi fitxategiak

en: Extract files with full path
eu: Erauzi fitxategiak bide-izen osoarekin

en: Extract multiple archives by asking the
                                         extraction directory and quit
eu: Erauzi hainbat artxibo erauzteko
                                         direktorioa galdetuz eta irten

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
eu: Erauzi soilik dagoeneko diskoan dauden eta diskoko kopia baino berriagoak diren fitxategiak

en: Extract pathnames
eu: Erauzi bide-izenak

en: Extract to dir "Archive Name"
eu: Erauzi "Artxibo izena" direktoriora

en: Extract to:
eu: Erauzi hona:

en: Extracting files from archive, please wait...
eu: Fitxategiak artxibotik erauzten, itxaron mesedez...

en: Extracting from archive:
eu: Artxibotik erauzten:

en: Failed to launch the application!
eu: Huts egin du aplikazioa abiaraztean!

en: File Paths:
eu: Fitxategien bide-izenak:

en: Filename
eu: Fitxategi-izena

en: Files
eu: Fitxategiak

en: Files:
eu: Fitxategiak:

en: Files:%*s%s
eu: Fitxategiak:%*s%s

en: Forward
eu: Aurrera

en: Freshen and replace
eu: Freskatu eta ordeztu

en: Freshen existing files
eu: Freskatu lehendik dauden fitxategiak

en: From File
eu: Fitxategitik

en: Group
eu: Taldea

en: Icons size (requires restart)
eu: Ikonoen tamaina (berrabiaraztea beharrezkoa)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
eu: Hautaturik badago artxiboaren iruzkina erakutsiko da artxiboa kargatu ondoren

en: In a solid archive the files are grouped together resulting in a better compression ratio
eu: Artxibo sendo batean fitxategiak konpresio erlazio hobe bat lortzeko taldekatzen dira

en: Include subdirectories
eu: Azpidirektorioak barne

en: Location:
eu: Kokapena:

en: Maintained by
eu: Mantenua:

en: Make SF_X
eu: Egin SF_X

en: Method
eu: Metodoa

en: Modified on:
eu: Aldatze-data:

en: Multi-Extract
eu: Erauzketa anitza

en: Name:
eu: Izena:

en: New
eu: Berria

en: No
eu: Ez

en: Number of files:
eu: Fitxategi kopurua:

en: Number of files:
eu: Fitxategi kopurua:

en: OS
eu: SE

en: Occupancy
eu: Jabetza

en: Only archives
eu: Artxiboak bakarrik

en: Open
eu: Ireki

en: Open <i>%s</i> with:
eu: Ireki <i>%s</i> honekin:

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Open a text file
eu: Ireki testu fitxategi bat

en: Open an archive
eu: Ireki artxibo bat

en: Open archive files with:
eu: Ireki artxibo-fitxategiak honekin:

en: Open image files with:
eu: Ireki irudi-fitxategiak honekin:

en: Open text files with:
eu: Ireki testu-fitxategiak honekin:

en: Open the selected files with
eu: Ireki hautatutako fitxategiak honekin:

en: Opening archive, please wait...
eu: Artxiboa irekitzen, itxaron mesedez...

en: Operation aborted!
eu: Ekintza abortatua!

en: Options
eu: Aukerak

en: Options
eu: Aukerak

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Original Size
eu: Jatorrizko tamaina

en: Overwrite existing files
eu: Gainidatzi dauden fitxategiak

en: Owner
eu: Jabea

en: Owner/Group
eu: Jabea/Taldea

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Path
eu: Bide-izena

en: Path:
eu: Bide-izena:

en: Pattern:
eu: Eredua:

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
eu: Mesedez hautatu 'Gorde konprimatzailearen irteera' aukera ikusteko.

en: Please enter it!
eu: Mesedez sartu ezazu!

en: Please enter the extraction path.
eu: Mesedez sartu erauzketa bide-izena.

en: Please enter the password.
eu: Mesedez sartu pasahitza.

en: Please fill the "Extract to" field!
eu: Mesedez bete "Erauzi hona" eremua!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
eu: Mesedez joan Hobespenak->Aurreratuak atalera eta ezarri ezazu.

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Eman programa erroreen berri <%s>(r)i.

en: Please select the 7zCon.sfx module
eu: Mesedez hautatu 7zCon.sfx modulua

en: Please select the archives you want to extract
eu: Mesedez hautatu erauzi nahi dituzun artxiboak

en: Please select the destination directory
eu: Mesedez hautatu helburuko direktorioa

en: Points to
eu: Hona seinalatzen du:

en: Prefer unzip for zip files (requires restart)
eu: Hobetsi unzip zip fitxategientzat (berrabiaraztea eskatzen du)

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Preferred archive format
eu: Hobetsiriko artxibo formatua

en: Preferred extraction directory:
eu: Hobetsiriko erauzketa direktorioa:

en: Preferred temp directory:
eu: Hobetsiriko aldi baterako direktorioa:

en: Print the archive content as HTML
eu: Inprimatu artxiboaren edukia HTML bezala

en: Print the archive content as text
eu: Inprimatu artxiboaren edukia testu bezala

en: Ratio
eu: Erlazioa

en: Re_name
eu: Be_rrizendatu

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Root
eu: Erroa

en: Save the archive as
eu: Gorde artxiboa honela

en: Save the self-extracting archive as
eu: Gorde artxibo auto-erauzgarria horrela:

en: Save window geometry
eu: Gorde leiho geometria

en: Saving
eu: Gordetzen

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
eu: Hautatu "Berria" artxibo bat sortzeko edo "Ireki" irekitzeko

en: Select _all
eu: Hautatu _denak

en: Select _by pattern
eu: Hautatu _ereduaren arabera

en: Select an application
eu: Hautatu aplikazio bat

en: Select by Pattern
eu: Hautatu ereduaren arabera

en: Selected files
eu: Hautatutako fitxategiak

en: Selection
eu: Hautapena

en: Show archive comment
eu: Erakutsi artxiboaren iruzkina

en: Show archive location bar
eu: Erakutsi artxiboa kokapen-barran

en: Show archive tree sidebar
eu: Erakutsi artxiboaren zuhaitza albo-barran

en: Show found command line programs to be
                                         used and exit
eu: Erakutsi erabiltzeko aurkitutako komando-
                                         lerroko programak eta irten

en: Show toolbar
eu: Erakutsi tresna-barra

en: Show version and exit
eu: Erakutsi bertsioa eta irten

en: Size
eu: Tamaina

en: Some errors occurred:
eu: Zenbait errore gertatu dira:

en: Sorry, I could not perform the operation!
eu: Barkatu ezin dut ekintza aurrera eraman!

en: Sorry, this archive format is not supported:
eu: Barkatu, artxibo formatu hau ez da onartzen:

en: Sort archive by filename
eu: Ordenatu edukiak izenez

en: Stop
eu: Gelditu

en: Store archiver output
eu: Gorde konprimatzailearen irteera

en: Store full paths
eu: Gorde bide-izen osoak

en: Streams/Blocks/Padding
eu: Jarioak/Blokeak/Betegarria

en: Test result:
eu: Probaren emaitza:

en: Testing archive, please wait...
eu: Artxiboa probatzen, itxaron mesedez...

en: The archive "%s" already exists!
eu: "%s" artxiboa badago dagoeneko!

en: The archive is okay.
eu: Artxiboa ondo dago.

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory
eu: Artxiboaren direktorio egitura erauzketa direktorioan birsortzen da

en: The archiver doesn't support this feature!
eu: Konprimatzaileak ez du ezaugarri hau onartzen!

en: The archiver lacks necessary support for password protected decryption!
eu: Konprimatzaileak ez dauka pasahitz bidez babestutako desenkriptatzerako euskarririk!

en: The filename column is sorted after loading the archive
eu: Fitxategi izen zutabea artxiboa kargatu ondoren ordenatzen da

en: The proper archiver is not installed!
eu: Konprimatzaile egokia ez dago instalaturik!

en: This archive is encrypted!
eu: Artxiboa enkriptatua dago!

en: This is Xarchiver's LED status. When it's flashing Xarchiver is busy.
eu: Hau Xarchiver-en LED egoera da. Keinuka ari denean Xarchiver lanpeturik dago.

en: This option consumes more memory with large archives
eu: Aukera honek memoria gehiago erabiltzen du artxibo handiekin

en: This option extracts archives in directories named with the archive names
eu: Aukera honek artxiboen izenarekin izendaturiko direktorioetan erauzten ditu artxiboak

en: This option includes the subdirectories when you add files with drag and drop
eu: Aukera honek azpidirektorioak ere barne hartzen ditu fitxategiak arrastatu eta jareginez gehitzean

en: This option performs the same function as the freshen one, extracting files that are newer than those with the same name on disk, and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
eu: Aukera honek freskatzearen funtzio bera du, diskoko izen bereko fitxategiak baino berriagoak direnak erauzten ditu eta horretaz gain diskoan ez dauden fitxategiak ere erauzten ditu

en: This option will add any new files and update any files which are already in the archive but older there
eu: Aukera honek fitxategi berriak gehitu eta artxiboan dauden fitxategiak eguneratzen ditu zaharragoak badira

en: This option will only add files which are already in the archive but older there; unlike the update option it will not add any new files
eu: Aukera honek dagoeneko artxiboan dauden baina zaharragoak diren fitxategiak bakarrik gehituko ditu; eguneratze aukerak ez bezala ez ditu fitxategi berriak gehituko

en: Time
eu: Ordua

en: Total Progress:
eu: Aurrerapena guztira:

en: Touch files
eu: Ukitu fitxategiak

en: Type:
eu: Mota:

en: Uncompressed size:
eu: Konprimatu gabeko tamaina:

en: Uncompressed size:
eu: Konprimatu-gabeko tamaina:

en: Unknown compression type!
eu: Konpresio-mota ezezaguna!

en: Uns_ort
eu: _Desordenatu

en: Unsupported binary format!
eu: Euskarririk gabeko formatu bitarra

en: Up
eu: Gora

en: Update and add
eu: Eguneratu eta gehitu

en: Update existing files
eu: Eguneratu dauden fitxategiak

en: Use a custom command:
eu: Erabili komando pertsonalizatu bat:

en: Version
eu: Bertsioa

en: View
eu: Ikusi

en: Web browser to use:
eu: Erabiliko den web nabigatzailea:

en: When this option is used, the modification times of the files will be the times of extraction instead of the times recorded in the archive
eu: Aukera hau erabiltzean fitxategien aldatze-denborak erauzketa-denborak izango dira artxiboan gordetako denboren ordez

en: Window
eu: Leihoa

en: Yes
eu: Bai

en: You are about to delete entries from the archive.
eu: Artxibotik sarrerak ezabatzera zoaz.

en: You can't add content to this archive type!
eu: Ezin duzu artxibo mota honetara edukia gehitu!

en: You didn't set which browser to use!
eu: Ez duzu zein nabigatzaile erabili ezarri!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
eu: Ez duzu ezarri zein programa erabili fitxategi hau irekitzeko!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
eu: Ez duzu baimenik fitxategiak "%s" direktoriora erauzteko.

en: You haven't added any of them!
eu: Ez duzu bat ere gehitu!

en: You haven't selected any files to add!
eu: Ez duzu gehitzeko fitxategirik hautatu!

en: You missed the archive name!
eu: Artxibo izena falta da!

en: You missed the password!
eu: Pasahitza falta da!

en: You missed where to extract the files!
eu: Fitxategiak nora erauzi behar diren falta da!

en: [ARCHIVE]
eu: [ARTXIBOA]

en: _Add
eu: _Gehitu

en: _Archive
eu: _Artxiboa

en: _Contents
eu: _Edukiak

en: _Extract
eu: _Erauzi

en: _HTML file
eu: _HTML fitxategia

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _List as
eu: _Zerrendatu honela

en: _Multi-Extract
eu: _Erauzketa anitza

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: _Preferences
eu: Hobes_penak

en: _Properties
eu: Pr_opietateak

en: _Select
eu: Hau_tatu

en: _Test
eu: P_roba

en: _Text file
eu: _Testu-fitxategia

en: and
eu: eta

en: choose...
eu: aukeratu...

en: destination
eu: helburua

en: example: *.txt; ac*
eu: adibidez: *.txt; ac*

en: file1 ... fileN
eu: fitx1 ... fitxN

en: large
eu: handia

en: medium
eu: ertaina

en: selected
eu: hautatuta

en: small
eu: txikia

en: small/medium
eu: txikia/ertaina

en: very large
eu: oso handia

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command line options.
eu: xarchiver: %s
    Erabili xarchiver --help komando lerroko aukera guztien zerrenda ikusteko.

en: |Size
eu: |Tamaina
