Arch Linux Pacman package manager - en to eu translation catalogue (163 entries)

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
eu: %s ez dago osorik antza: %jd/%jd byte

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
eu: %s datu-basea kontraesankorra da: %s paketearen fitxategi izena legez kanpokoa da

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
eu: %s datu-basea kontraesankorra da: %s paketearen fitxategi izena luzeegia da

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
eu: %s datu-basea kontraesankorra da: izenak ez datoz bat %s paketean

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
eu: %s datu-basea kontraesankorra da: bertsioak ez datoz bat %s paketean

en: %s will be installed before its %s dependency
eu: %s instalatuko da bere %s menpekotasuna baino lehenago

en: %s will be removed after its %s dependency
eu: %s ezabatuko da bere %s menpekotasuna eta gero

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
eu: %s-%s egunean dago -- berrinstalatu

en: %s-%s is up to date -- skipping
eu: %s-%s egunean dago -- ezikusi

en: %s: downgrading from version %s to version %s
eu: %s: bertsio zahartzen %s bertsiotik %s bertsiora

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
eu: %s: ezikusi paketea bertsio zahartzea (%s => %s)

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
eu: %s: ezikusi pakete bertsio berritzea (%s => %s)

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
eu: %s: lokala (%s) %s (%s) baino berriagoa da

en: %s: missing required signature
eu: %s: beharrezko sinadura falta da

en: Partition %s is mounted read only
eu: %s partizioa soilik irakurtzeko moduan muntatuta dago

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
eu: %s partizioa beteta dago: %jd bloke behar dira, %ju bloke daude libre

en: Unknown signal
eu: Seinale ezezaguna

en: call to execv failed (%s)
eu: execv deiak huts egin du (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
eu: waitpid deiak huts egin du (%s)

en: cannot allocate disk archive object
eu: ezin da artxibo-objektua esleitu

en: cannot open package file
eu: ezin ireki pakete fitxategia

en: cannot remove %s (%s)
eu: ezin ezabatu %s (%s)

en: cannot remove all files for package
eu: ezin ezabatu paketeko fitxategi guztiak

en: cannot remove file '%s': %s
eu: ezin '%s' fitxategia ezabatu: %s

en: cannot replace %s by %s
eu: ezin %s ordezkatu %s paketearekin

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
eu: ezin ebatzi "%s", "%s" paketearen menpekotasun bat

en: command failed to execute correctly
eu: komandoa ez da behar bezala exekutatu

en: command terminated by signal %d: %s
eu: %d seinaleak eten du komandoa: %s

en: conflicting dependencies
eu: menpekotasunen arteko gatazka

en: conflicting files
eu: fitxategien arteko gatazka

en: corrupted database entry '%s'
eu: datu-base sarrera hondatua '%s'

en: could not add entry '%s' in cache
eu: ezin izan da '%s' sarrera katxean gehitu

en: could not change directory to %s (%s)
eu: ezin izan da direktorioa hona aldatu %s (%s)

en: could not change the root directory (%s)
eu: ezin izan da erro direktorioa aldatu (%s)

en: could not commit removal transaction
eu: ezin izan da ezabaketa transakzioa egikaritu

en: could not commit transaction
eu: ezin izan da transakzioa egikaritu

en: could not copy tempfile to %s (%s)
eu: ezin izan da tempfile hona kopiatu %s (%s)

en: could not create database
eu: ezin izan da datu-basea sortu

en: could not create directory %s: %s
eu: ezin izan da %s direktorioa sortu: %s

en: could not create pipe (%s)
eu: ezin izan da kanalizazioa sortu (%s)

en: could not create temp directory
eu: ezin izan da temp direktorioa sortu

en: could not determine cachedir mount point %s
eu: ezin izan da cachedir muntatze puntua zehaztu %s

en: could not determine filesystem mount points
eu: ezin izan dira fitxategi sistemaren muntatze puntuak zehaztu

en: could not determine mount point for file %s
eu: ezin izan da %s fitxategiaren muntatze puntua zehaztu

en: could not determine root mount point %s
eu: ezin izan da %s erro muntatze puntua zehaztu

en: could not extract %s (%s)
eu: ezin izan da %s erauzi (%s)

en: could not find %s in database -- skipping
eu: ezin izan da %s aurkitu datu-basean -- ezikusi

en: could not find database
eu: ezin izan da datu-basea aurkitu

en: could not find or read directory
eu: ezin izan da direktorioa aurkitu edo irakurri

en: could not find or read file
eu: ezin izan da fitxategia aurkitu edo irakurri

en: could not find or read package
eu: ezin izan da paketea aurkitu edo irakurri

en: could not find repository for target
eu: ezin izan da biltegirik aurkitu helburuarentzat

en: could not fork a new process (%s)
eu: ezin izan da prozesu berri bat sardetu (%s)

en: could not fully load metadata for package %s-%s
eu: ezin izan dira %s-%s paketearen meta-datuak guztiz kargatu

en: could not get current working directory
eu: ezin izan da uneko lan direktorioa lortu

en: could not get file information for %s
eu: ezin izan da %sren informazioa jaso

en: could not get filesystem information
eu: ezin izan da fitxategi sistemaren informazioa jaso

en: could not get filesystem information for %s: %s
eu: ezin izan da %s fitxategi sistema informazioa jaso: %s

en: could not open database
eu: ezin izan da datu-basea ireki

en: could not open directory: %s: %s
eu: ezin izan da direktorioa ireki: %s: %s

en: could not open file %s: %s
eu: ezin izan da %s fitxategia ireki: %s

en: could not open file: %s: %s
eu: ezin izan da fitxategia ireki: %s :%s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
eu: ezin izan da '%s' fitxategi deskripzioa prozesatu '%s' datu-basetik

en: could not parse package description file in %s
eu: ezin izan da paketearen deskripzioa prozesatu %s fitxategian

en: could not read db '%s' (%s)
eu: ezin izan da '%s'  datu-basea irakurri (%s)

en: could not remove %s
eu: ezin izan da %s ezabatu

en: could not remove database entry
eu: ezin izan da datu-base sarrera ezabatu

en: could not remove database entry %s-%s
eu: ezin izan da datu-base sarrera ezabatu %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
eu: ezin izan da '%s' sarrera ezabatu katxetik

en: could not remove lock file %s
eu: ezin izan da %s blokeo fitxategia ezabatu

en: could not remove tmpdir %s
eu: ezin tempdir ezabatu %s

en: could not rename %s to %s (%s)
eu: ezin izan da %s berrizendatu %s gisa (%s)

en: could not restore working directory (%s)
eu: ezin izan da laneko direktorioa berreskuratu (%s)

en: could not satisfy dependencies
eu: ezin dira menpekotasunak bete

en: could not stat file %s: %s
eu: ezin izan da fitxategiaren egoera zehaztu: %s: %s

en: could not update database
eu: ezin izan da datu-basea eguneratu

en: could not update database entry %s-%s
eu: ezin izan da datu-base sarrera eguneratu %s-%s

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
eu: ezin izan da pakete katxea aurkitu edo sortu, %s erabiliko da ordez

en: database already registered
eu: datu-basea dagoeneko erregistratu da

en: database is incorrect version
eu: datu-basearen bertsioa ez da zuzena

en: database not initialized
eu: datu-basea ez hasieratua

en: database path is undefined
eu: datu-basearen bide-izena definitu gabe dago

en: delta patch failed
eu: delta adabakiak huts egin du

en: dependency cycle detected:
eu: menpekotasun zikloa aurkitu da:

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
eu: direktorioaren jabetza desberdina da hemen %s 
    fitxategi sistema: %u:%u paketea: %u:%u

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
eu: direktorioaren baimenak desberdinak dira hemen %s
    fitxategi sistema: %o  paketea: %o

en: disk
eu: diskoa

en: downgrading package %s (%s => %s)
eu: bertsio zahartzen %s paketea (%s => %s)

en: download library error
eu: errorea liburutegia deskargatzean

en: duplicate target
eu: bikoiztutako helburua

en: duplicated database entry '%s'
eu: bikoiztutako datu-base sarrera '%s'

en: error invoking external downloader
eu: errorea kanpo deskarga programa deitzean

en: error while reading file %s: %s
eu: errorea %s fitxategia irakurtzean: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
eu: errorea %s paketearen mtree-a irakurtzean: %s

en: error while reading package %s: %s
eu: errorea %s paketea irakurtzean: %s

en: extract: not overwriting dir with file %s
eu: erauzi: ez da direktorioa %s fitxategiarekin gainidatziko

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
eu: huts egin du '%s' fitxategia '%s'-tik erauzteak: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
eu: huts egin du '%s' fitxategia eskuratzean hemendik: %s :  aurreikusitako deskarga tamaina gainditu da

en: failed to create temporary file for download
eu: huts egin du deskargarako behin behineko fitxategiaren sorrerak

en: failed to download %s
eu: %s deskargatzeak huts egin du

en: failed to read signature file: %s
eu: sinadura fitxategiaren irakurketak huts egin du: %s

en: failed to retrieve some files
eu: ezin izan dira fitxategi batzuk eskuratu

en: failed to retrieve some files
eu: fitxategi batzuk eskuratzeak huts egin du

en: failed to run transaction hooks
eu: huts egin du transakzioaren kakoak abiatzean

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
eu: ez da fitxategia aurkitu %s paketearen fitxategi zerrendan. %s ez da erauziko

en: gpgme error
eu: gpgme errorea

en: ignoring package %s-%s
eu: paketea ezikusten %s-%s

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
eu: ezikusi pakete ordezkapena  (%s-%s => %s-%s)

en: invalid PGP signature
eu: PGP sinadura baliogabea

en: invalid name for database entry '%s'
eu: izen baliogabea '%s' datu-base sarreran

en: invalid or corrupted database
eu: datu-base baliogabea edo hondatua

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
eu: datu-base baliogabea edo hondatua (PGP sinadura)

en: invalid or corrupted delta
eu: delta baliogabea edo hondatua

en: invalid or corrupted package
eu: pakete baliogabe edo hondatua

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
eu: pakete baliogabe edo hondatua (PGP sinadura)

en: invalid or corrupted package (checksum)
eu: pakete baliogabe edo hondatua (checksum)

en: invalid package version in %s
eu: paketearen bertsio baliogabea hemen %s

en: invalid regular expression
eu: adierazpen erregular baliogabea

en: invalid url for server
eu: url baliogabea zerbitzariarentzat

en: libarchive error
eu: libarchive errorea

en: library already initialized
eu: liburutegia dagoeneko hasieratu da

en: library not initialized
eu: liburutegia ez da hasieratu

en: lock file missing %s
eu: blokeo fitxategia falta da %s

en: missing PGP signature
eu: PGP sinadura falta da

en: missing package metadata in %s
eu: paketearen metadatuak falta dira hemen: %s

en: missing package name in %s
eu: paketearen izena falta da hemen: %s

en: missing package version in %s
eu: paketearen bertsioa falta da hemen: %s

en: no %s cache exists, creating...
eu: ez dago %s katxerik, sortzen...

en: no servers configured for repository
eu: ez da zerbitzaririk konfiguratu biltegiarentzat

en: not enough free disk space
eu: ez dago nahiko leku libre diskoan

en: not enough free disk space
eu: ez dago behar beste leku libre diskoan

en: operation cancelled due to ignorepkg
eu: eragiketa bertan behera utzi da ignorepkg dela eta

en: operation not compatible with the transaction type
eu: eragiketa ez da transakzio motarekin bateragarria

en: out of memory!
eu: memoriarik ez!

en: package architecture is not valid
eu: paketearen arkitektura baliogabea da

en: package filename is not valid
eu: paketearen fitxategi izena baliogabea da

en: package missing required signature
eu: paketeari beharrezko sinadura falta zaio

en: permission denied
eu: baimena ukatua

en: problem occurred while installing %s
eu: arazo bat egon da %s instalatzean

en: problem occurred while upgrading %s
eu: arazo bat egon da %s bertsio berritzean

en: removing %s from target list
eu: %s helburu zerrendatik ezabatzen

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
eu: '%s' helburutik ezabatzen gatazka sortzen duelako '%s' paketearekin

en: removing invalid database: %s
eu: datu-base baliogabea ezabatzen:%s

en: removing invalid file: %s
eu: fitxategi baliogabea ezabatzen: %s

en: required key missing from keyring
eu: beharrezko gakoa falta da gako sortan

en: transaction aborted
eu: transakzioa bertan behera utzi da

en: transaction already initialized
eu: transakzioa dagoeneko hasieratua

en: transaction commit attempt when database is not locked
eu: transakzioa egikaritzeko saiakera datu-basea blokeatuta ez dagoenean

en: transaction not initialized
eu: transakzioa ez hasieratua

en: transaction not prepared
eu: transakzioa ez dago prest

en: unable to extract %s%s: path too long
eu: ezin izan da %s%s erauzi: bidea luzeegia da

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
eu: ezin izan da %s.pacnew erauzi: bidea luzeegia da

en: unable to lock database
eu: ezin da datu-basea blokeatu

en: unable to read from pipe (%s)
eu: ezin izan da kanalizaziotik irakurri (%s)

en: unable to write to pipe (%s)
eu: ezin izan da kanalizazioan idatzi (%s)

en: unexpected error
eu: ustegabeko errorea

en: unexpected system error
eu: ustegabeko sistema errorea

en: unknown database file: %s
eu: datu-base fitxategi ezezaguna: %s

en: unknown validation type for package %s: %s
eu: Balidazio mota ezezaguna %s paketearentzat: %s

en: unresolvable package conflicts detected
eu: ebatzi ezineko paketeen arteko gatazka detektatu da

en: url '%s' is invalid
eu: '%s' url baliogabea da

en: warning given when extracting %s (%s)
eu: oharra eman da %s erauztean (%s)

en: wrong or NULL argument passed
eu: argumentu okerra edo NULL pasatu da
