Exo - en to eu translation catalogue (255 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
eu:        %s [aukerak] --build-list [[izen fitxategia]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
eu:        exo-open --launch MOTA [PARAMETROAK...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
eu:   --build-list      Bikoteak (izena, fitxategia) analizatu

en:   --extern          Generate extern symbols
eu:   --extern          Kanpo sinboloak sortu

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
eu:   --launch MOTA [PARAMETROak...]       Abiarazi MOTA motako aplikazio
                                           gogokoena PARAMETROak parametroez non
                                          MOTA hauetako balio bat izan behar da.

en:   --name=identifier C macro/variable name
eu:   --name=identifikatzailea C makro/aldagai izena

en:   --static          Generate static symbols
eu:   --static          Sinbolo finkoak sortu

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
eu:   --strip-comments  Iruzkinak kendu XML fitxategietatik

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
eu:   --strip-content   Ezabatu nodo edukiak XML fitxategietatik

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
eu:   --working-directory DIREKTORIOA       Lehenetsiriko lan direktorioa aplikazioentzat
                                          --launch aukera erabiltzean.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
eu:   -?, --help                          Laguntza testua hau bistarazi eta irten

en:   -V, --version                       Print version information and exit
eu:   -V, --version                       Bertsio xehetasunak bistarazi eta irten

en:   -V, --version     Print version information and exit
eu:   -V, --version     Bertsio xehetasunak bistarazi eta irten

en:   -h, --help        Print this help message and exit
eu:   -h, --help        Laguntza testu hau bistarazi eta irten

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
eu:   WebBrowser       - Hobetsiriko Web Nabigatzailea.
      MailReader       - Hobetsiriko Posta Bezeroa.
      FileManager      - Hobetsiriko fitxategi kudeatzailea.
      TerminalEmulator - Hobetsiriko Terminal Emuladorea.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
eu: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Benedikt Meurerek <benny@xfce.org> idatzia.
    
    Gtk+-%d.%d.%d erabiliaz eraikia, Gtk+-%d.%d.%d erabiliaz exekutatua.
    
    Programa erroreen berri hemen eman: <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
eu: %s INONGO BERMERIK GABE banatzen da.
    %s kopiak partekatu ditzakezu %s iturburu paketean aurki daitekeen
    "GNU Lesser General Public License" lizentziaren arauetan.

en: Action Icons
eu: Ekintza ikonoa

en: Active
eu: Gaitua

en: Active item border color
eu: Gaitutako elementuaren ertz kolorea

en: Active item fill color
eu: Gaitutako elementuaren barne kolorea

en: Active item index
eu: Gaituriko elementu indizea

en: Active item text color
eu: Gaitutako elementuaren testu kolorea

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: All Icons
eu: Ikono guztiak

en: Animations
eu: Animazioak

en: Application Chooser Button
eu: Aplikazio hautatze botoia

en: Application Icons
eu: Aplikazio Ikonoak

en: Block Device
eu: Bloke gailua

en: Browse the file system
eu: Arakatu fitxategi sistema

en: Browse the file system to choose a custom command.
eu: Pertsonalizatutako komando bat aukeratzeko fitxategi-sistema arakatu.

en: Browse the web
eu: Nabigatu web-a

en: C_omment:
eu: Iru_zkina:

en: C_reate
eu: So_rtu

en: Caja File Manager
eu: CAja fitxategi kudeatzailea

en: Character Device
eu: Karaktere gailua

en: Choose Preferred Application
eu: Hobetsiriko aplikazioa hautatu

en: Choose a custom File Manager
eu: Pertsonalizatutako fitxategi kudeatzaile bat aukeratu

en: Choose a custom Mail Reader
eu: Pertsonalizatutako posta bezero bat aukeratu

en: Choose a custom Terminal Emulator
eu: Pertsonalizatutako terminal emuladore bat aukeratu

en: Choose a custom Web Browser
eu: Pertsonalizatutako web nabigatzaile bat aukeratu

en: Choose filename
eu: Fitxategi izena hautatu

en: Claws Mail
eu: Claws posta

en: Clear search field
eu: Garbitu bilaketa eremua

en: Column Spacing
eu: Zutabe tartea

en: Column spacing
eu: Zutabe tartea

en: Comm_and:
eu: Kom_andoa:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
eu: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Benedikt Meurer-ek <benny@xfce.org> idatzia.

en: Create Directory
eu: Sortu direktorioa

en: Create Launcher
eu: Sortu abiarazlea

en: Create Launcher <b>%s</b>
eu: Sortu <b>%s</b> abiarazlea

en: Create Link
eu: Sortu lotura

en: Create a new desktop file in the given directory
eu: Emandako direktorioan idazmahai fitxategi berri bat sortu

en: Cursor item border color
eu: Kurtsore elementu ertz kolorea

en: Cursor item fill color
eu: Kurtsore elementu barne kolorea

en: Cursor item text color
eu: Kurtsore elementu testu kolorea

en: Customize Toolbar...
eu: Pertsonalizatu tresna-barra...

en: Debian Sensible Browser
eu: Debian lehenetsiriko nabigatzailea

en: Debian X Terminal Emulator
eu: Debian X terminal emuladorea

en: Device Icons
eu: Gailu ikonoak

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
eu: Elementu bat tresna barra mugitu eta bertan gehitu, tresna-barratik kanpora mugitu berau ezabatzeko.

en: Edit Directory
eu: Editatu direktorioa

en: Edit Launcher
eu: Editatu abiarazlea

en: Edit Link
eu: Editatu lotura

en: Emblems
eu: Ikurrak

en: Emoticons
eu: Irriabartxoak

en: Enable Search
eu: Gaitu bilaketa

en: Enlightened Terminal Emulator
eu: Enlightened terminal emuladorea

en: Epiphany Web Browser
eu: Epiphany web nabigatzailea

en: Executable Files
eu: Fitxategi exekutagarriak

en: Failed to create "%s".
eu: Huts "%s" sortzerakoan.

en: Failed to execute default File Manager
eu: Huts lehenetsiriko fitxategi kudeatzailea exekutatzean

en: Failed to execute default Mail Reader
eu: Huts lehenetsiriko posta bezeroa exekutatzean

en: Failed to execute default Terminal Emulator
eu: Huts lehenetsiriko terminal emuladorea exekutatzean

en: Failed to execute default Web Browser
eu: Huts lehenetsiriko web nabigatzailea exekutatzean

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
eu: Huts "%s" ataleko hobetsiriko aplikazioa irekitzerakoan.

en: Failed to load contents from "%s": %s
eu: Huts "%s" fitxategiko edukiak irakurtzerakoan: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
eu: Huts egin du "%s" irudia kargatzerakoan: Errore ezezaguna, ziurrenik hondaturiko irudi fitxategia

en: Failed to open "%s".
eu: Huts egin du "%s" irekitzerakoan.

en: Failed to open %s for writing
eu: Huts %s idazteko idazterakoan

en: Failed to open URI "%s".
eu: Huts "%s" URIa irekitzerakoan.

en: Failed to open display
eu: Huts pantaila irekitzerakoan

en: Failed to open file "%s": %s
eu: Huts egin du "%s" fitxategia irekitzerakoan: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
eu: Huts "%s" edukiak analizatzerakoan: %s

en: Failed to read file "%s": %s
eu: Huts egin du "%s" fitxategia irakurtzerakoan: %s

en: Failed to save "%s".
eu: Huts "%s" gordetzerakoan.

en: Failed to set default File Manager
eu: Huts lehenetsiriko fitxategi kudeatzailea ezartzerakoan

en: Failed to set default Mail Reader
eu: Huts lehenetsiriko posta bezeroa ezartzerakoan

en: Failed to set default Terminal Emulator
eu: Huts lehenetsiriko terminal emuladorea ezartzerakoan

en: Failed to set default Web Browser
eu: Huts lehenetsiriko web nabigatzailea ezartzerakoan

en: File "%s" has no type key
eu: "%s" fitxategiak ez du mota gakorik

en: File Manager
eu: Fitxategi kudeatzailea

en: File Type Icons
eu: Fitxategi mota ikonoak

en: File location is not a regular file or directory
eu: Fitxategi kokapena ez da ez fitxategi erregular bat ez direktorio bat

en: Folder
eu: Karpeta

en: Follow state
eu: Jarraitu egoera

en: GIcon
eu: Gikonoa

en: GNOME Terminal
eu: GNOME terminala

en: Galeon Web Browser
eu: Galeon web nabigatzailea

en: Homogeneous
eu: Homogeneoa

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
eu: Elementu bakoitzaren testu eta ikonoaren kokapena bestearekiko

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Icon Bar Model
eu: Ikono barra modeloa

en: Icon View Model
eu: Ikono ikuspegi modeloa

en: Icon column
eu: Ikono zutabea

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
eu: Ez baduzu --launch aukera zehazten, exo-open URL guztiak URL kudeatzaile gogokoenaz
    irekitzen saiatuko da. Baina --launch komandoa
    zehaztu ezkero zein gogoko aplikazio abiaraztea
    aukera dezakezu, eta horri parametro gehigarriak
    bidali diezazkiokezu (adib. terminal emuladoreari
    terminal batean ireki beharrezko egiten duen parametroa ipini diezaiokezu).

en: Image Files
eu: Irudi fitxategiak

en: Invalid helper type "%s"
eu: "%s" laguntzaile mota baliogabea

en: Konqueror Web Browser
eu: Konqueror web nabigatzailea

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
eu: Abiarazi MOTA laguntzailea aukerako PARAMETRO honez, non MOTA hauetako balio bat izan daitekeen.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
eu: Idazmahai fitxategi abiarazleak ez dira onartzen %s ez dagoenean GIO_Unix ezaugarriekin konpilaturik.

en: Layout mode
eu: Aurkezpen modua

en: Links Text Browser
eu: Links testu nabigatzailea

en: Location Icons
eu: Kokapen Ikonoak

en: Lynx Text Browser
eu: Lynx testu nabigatzailea

en: Mail Reader
eu: Posta bezeroa

en: Margin
eu: Marjina

en: Markup column
eu: Markatu zutabea

en: Menu Icons
eu: Menu ikonoak

en: Model column to search through when searching through item
eu: Elementuen artean bilatzerakoan erabiliko den zutabe modeloa

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
eu: Errenderizatzeko irudi fitxategiaren bide osoa eskuratzeko erabiliko den zutabe modeloa

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
eu: Ikono pixbuf-a eskuratzeko erabiliko den zutabe modeloa

en: Model column used to retrieve the text from
eu: Testua hortik eskuratzeko erabiliko den zutabe modeloa

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
eu: Pango markatzea erabiltzen bada testua eskuratzeko erabiliko den zutabe modeloa

en: Model for the icon bar
eu: Ikono barra modeloa

en: Mozilla Browser
eu: Mozilla nabigatzailea

en: Mozilla Mail
eu: Mozilla posta

en: No application selected
eu: Ez da aplikaziorik hautatu

en: No command specified
eu: Ez da komandoa ezarri

en: No file selected
eu: Ez da fitxategirik hautatu

en: No file/folder specified
eu: Ez da fitxategi/karpeta ezarri

en: No icon
eu: Ikonorik ez

en: Number of columns
eu: Zutabe kopurua

en: Number of columns to display
eu: Bistaratuko diren zutabe kopurua

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
eu: Ireki Xfce 4 hobetsiriko aplikazio
    konfigurazio leihoa

en: Opera Browser
eu: Opera nabigatzailea

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Orientation
eu: Orientazioa

en: PCMan File Manager
eu: PCM fitxategi kudeatzailea

en: Perl Scripts
eu: Perl Script-ak

en: Pixbuf column
eu: Pixbuf zutabea

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko fitxategi kudeatzailea ezarri
    eta ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko posta bezeroa ezarri
    eta Ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko terminal emuladorea ezarri
    eta Ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
eu: Mesedez hobetsiriko web nabigatzailea ezarri
    eta Ados sakatu aurrera jarraitzeko.

en: Please report bugs to <%s>.
eu: Erroreen berri eman <%s>-ra.

en: Preferred Applications
eu: Hobetsiriko aplikazioak

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
eu: Hobetsiriko aplikazioa (web nabigatzailea, eposta bezero eta terminal emuladorea)

en: Preset URL when creating a link
eu: Idazmahai fitxategi bat sortzean URL-a aurrez ezarri

en: Preset command when creating a launcher
eu: Idazmahai fitxategi bat sortzean komandoa aurrez ezarri

en: Preset comment when creating a desktop file
eu: Idazmahai fitxategi bat sortzean azalpena aurrez ezarri

en: Preset icon when creating a desktop file
eu: Idazmahai fitxategi bat sortzean ikonoa aurrez ezarri

en: Preset name when creating a desktop file
eu: Idazmahai fitxategi bat sortzean izena aurrez ezarri

en: Press left mouse button to change the selected application.
eu: Saguaren eskuineko botoia sakatu aplikazioa aldatzeko.

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Print version information and exit
eu: Bertsio argibideak bistarazi eta irten

en: Python Scripts
eu: Python Script-ak

en: Read your email
eu: Irakurri zure posta

en: Render differently based on the selection state.
eu: Errendatu modu desberdinean hautapenaren egoeraren arabera.

en: Reorderable
eu: Berrantolagarria

en: Restart command
eu: Berrabiarazi komandoa

en: Rodent File Manager
eu: Rodent fitxategi kudeatzailea

en: Row Spacing
eu: Lerro tartea

en: Row spacing
eu: Lerro tartea

en: Ruby Scripts
eu: Ruby Script-ak

en: Run in _terminal
eu: Abiarazi _terminalean

en: SOCKET ID
eu: SOCKET IDa

en: Search Column
eu: Bilaketa zutabea

en: Select _icon from:
eu: Hautatu _ikonoa hemendik:

en: Select a working directory
eu: Hautatu lan direktorioa

en: Select an Application
eu: Hautatu aplikazio bat

en: Select an icon
eu: Hautatu ikono bat

en: Select application
eu: Hautatu aplikazioa

en: Select default applications for various services
eu: Zenbait erabilpenerako lehenetsiriko aplikazioak ezarri

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
eu: Komandoa fitxategi kudeatzailearen edo menuaren bitartez abiaraztean abiarazte berri ematea gaitu. Abiarazte berri ematea ez dute aplikazio guztiek onartzen.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
eu: Aukera hau hautatu komandoa terminal batetan abiarazteko.

en: Selection mode
eu: Aukeratze modua

en: Separator
eu: Bereizlea

en: Session restart command
eu: Saio berrabiarazte komandoa

en: Settings manager socket
eu: Ezarpen kudeatzaile socket-a

en: Shell Scripts
eu: Shell Script-ak

en: Single Click
eu: Klik bakana

en: Single Click Timeout
eu: Klik bakan denbora muga

en: Socket
eu: Socket-a

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
eu: Ikono ikuspegiaren ertzetan txertatuko den lekua

en: Space which is inserted between cells of an item
eu: Elementu baten gelaxkan artean txertatuko den tartea

en: Space which is inserted between grid column
eu: Sareta zutabeen artean sartuko den tartea

en: Space which is inserted between grid rows
eu: Sareta lerroen artean txertatuko den tartea

en: Spacing
eu: Tartea

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko fitxategi kudeatzaile bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko posta bezero bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko terminal emuladore bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
eu: Xfce-ren lehenetsiriko nabigatzaile bezala erabili
    nahi duzun aplikazioa zehaztu:

en: Status Icons
eu: Egoera Ikonoak

en: TYPE [PARAMETER]
eu: MOTA [PARAMETROA]

en: Terminal Emulator
eu: Terminal emuladorea

en: Text column
eu: Testu zutabea

en: Text for I_mportant Icons
eu: Testua Ikono ga_rrantzitsuentzat

en: Text for _All Icons
eu: Testua Ikono guztientz_at

en: The GIcon to render.
eu: Errendatzeko GIkonoa.

en: The amount of space between two consecutive columns
eu: Jarraian dauden bi zutabe artean txertatuko den tartea

en: The amount of space between two consecutive rows
eu: Jarraian dauden bi lerro artean txertatuko den tartea

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
eu: Klik bakaneko moduan kurtsorearen azpiko elementua automatikoki aukeratu pasa behar den denbora

en: The file "%s" contains no data
eu: "%s" fitxategiak ez du daturik

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
eu: Hurrengo MOTA hauek onartzen dira --launch komandoarentzat:

en: The icon to render.
eu: Errendatzeko ikonoa.

en: The layout mode
eu: Aurkezpen modua

en: The model for the icon view
eu: Ikono ikuspegiaren modeloa

en: The orientation of the iconbar
eu: Ikono-barraren orientazioa

en: The selection mode
eu: Aukeratze modua

en: The size of the icon to render in pixels.
eu: Errendatzeko ikonoaren tamaina pixeletan.

en: The width used for each item
eu: Elementu bakoitzarentzat erabiliko den zabalera

en: Toolbar _Style
eu: Tresna-barra e_stiloa

en: Type '%s --help' for usage.
eu: Idatzi '%s --help' erabilerarako.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
eu: Sortu beharreko idazmahai fitxategia (Aplikazio edo Lotura)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
eu: Ezin da "%s"ren URI-eskema antzeman.

en: Uncategorized Icons
eu: Kategoria gabeko Ikonoak

en: Unsupported desktop file type "%s"
eu: '"%s" idazmahai fitxategi mota ez da onartzen

en: Usage: %s [options] [file]
eu: Erabilera: %s [aukerak] [fitxategia]

en: Usage: exo-open [URLs...]
eu: Erabilera: exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
eu: A_biarazte berri emateak erabili

en: Use a custom application which is not included in the above list.
eu: Beheko zerrendan ez dagoen aplikazio pertsonalizatu bat aukeratu.

en: Use the command line
eu: Erabili komando lerroa

en: View allows user to search through columns interactively
eu: Ikuspegiak erabiltzaileari zutabetan interaktibori bilatzeko aukera ematen dio

en: View is reorderable
eu: Ikuspegia berrantolagarria da

en: W3M Text Browser
eu: W3M testu nabigatzailea

en: Web Browser
eu: Web nabigatzailea

en: Whether the children should be all the same size
eu: Semeak tamaina berdina izan behar duen

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
eu: Honela ikuspegiko elementuak klik bakan batez aktibatu daitezke

en: Width for each item
eu: Elementu bakoitzaren zabalera

en: Window group
eu: Leiho taldea

en: Window group leader
eu: Leiho talde nagusia

en: Working _Directory:
eu: Lan _direktorioa:

en: X Terminal
eu: X terminala

en: Xfce Terminal
eu: Xfce Terminala

en: Xfe File Manager
eu: Xfce Fitxategi kudeatzailea

en: [FILE|FOLDER]
eu: [FITXATEGI|KARPETA]

en: _Add a new toolbar
eu: Tresna-barra berri_a gehitu

en: _Cancel
eu: Ut_zi

en: _Close
eu: It_xi

en: _Desktop Default
eu: Lehenetsiriko i_dazmahaia

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Icon:
eu: _Ikonoa:

en: _Icons only
eu: _Ikonoak bakarrik

en: _Name:
eu: _Izena:

en: _OK
eu: Ad_os

en: _Open
eu: _ireki

en: _Other...
eu: _Besteak...

en: _Remove Toolbar
eu: Ezabatu t_resna-barra

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Search icon:
eu: _Bilaketa ikonoa:

en: _Text only
eu: _Testua bakarrik

en: _URL:
eu: _URL-a:

en: _Utilities
eu: _Lanabesak

en: size
eu: tamaina
