Arch Linux Pacman package manager - en to eo translation catalogue (378 entries)

en:                         (default: %s)
eo:                         (defaŭlte: %s)

en:                         (default: use version specified in the template markers)
eo: (defaŭlte: uzi version difinita en la ŝablonaj markiloj)

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
eo:   --allsource     Generi nurfontan tarbalon kun fontoj elŝutitaj

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
eo:       --asdeps         Instali pakaĵojn kiel ne de vi instalitaj

en:   --check          Run the %s function in the %s
eo:   --check          Ruli la funkcion %s en la %s

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
eo:   --config <file>           Uzi alian agordan dosieron (anstataŭ\n                            '%s')

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
eo:   --config <file>  Uzi alian agordan dosieron (anstataŭ '%s')

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
eo:       --config <path>  elekti alian agordan dosieron

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
eo:   --edit-key                Montri menuon por tasko de ŝlosila administrado pri keyid

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
eo:   --gpgdir <dir>            Elekti alian dosierujon por GnuPG (anstataŭ\n                            '%s')

en:   --help, -h            This help message
eo:   --help, -h            Ĉi tiu helpmesaĝo

en:   --holdver        Do not update VCS sources
eo:   --holdver        Ne ĝisdatigi VCS-fontojn

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
eo:   --import                  Importi pubring.gpg de dosierujo(j)

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
eo:   --import-trustdb          Importi posedantajn fidajn valorojn de trustdb.gpg en dosierujo(j)

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
eo:   --init                    Certigi ke la ŝlosilingo estu ĝuste ekigita

en:   --input, -p <file>    Build script to read (default: %s)
eo:   --input, -p <file>    Elekti la konstruadskripton por legi (defaŭlta: %s)

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
eo:   --key <key>      Specifi ŝlosilon por uzi dum subskribado de %s anstataŭ la defaŭlto

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
eo:   --keyserver <server-url>  Specifi ŝlosilservilon por uzi se postulata

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
eo:   --list-sigs               Listigi ŝlosilojn kaj iliajn subskribojn

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
eo:   --lsign-key               Loke subskribi la difinitan keyid

en:   --max-delta-size  percent of new package above which the delta will be discarded\n
eo:   --max-delta-size  elcentaĵo el la nova pakaĵo kiu ne estos konservita de la diferencodosiero\n

en:   --min-pkg-size    minimum package size before deltas are generated\n
eo:   --min-pkg-size    minimuma pakaĵa grando antaŭ diferencodosieroj estos generitaj\n

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
eo:       --needed         ne reinstali jam ĝisdatigitajn pakaĵojn

en:   --newest, -n          update templates to newest version
eo:   --newest, -n          ĝisdatigi ŝablonojn al la plej nova versio

en:   --noarchive      Do not create package archive
eo:   --noarchive      Ne krei pakaĵan arkivon

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
eo:   --nocheck          Ne ruli la funkcion %s en la %s

en:   --nocolor            disable colorized output messages
eo:   --nocolor            malebligi kolorajn eligajn mesaĝojn

en:   --nocolor         remove color from output\n
eo:   --nocolor         forigi koloron el la eligo\n

en:   --nocolor         turn off color in output\n
eo:   --nocolor         malŝalti koloron en eligo\n

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
eo:       --noconfirm      ne petu konfirmon kiam solvante dependencojn

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
eo:   --noprepare          Ne ruli la funkcion %s en la %s

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
eo:       --noprogressbar  Ne montri progresbreton kiam elŝutante dosierojn

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
eo:   --nosign         Ne krei subskribon por la pakaĵo

en:   --output, -o <file>   file to output to (default: input file)
eo:   --output, -o <file>   eligi dosieron al (defaŭlte: la eniga dosiero)

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
eo:   --populate                Reŝarĝi la defaŭltajn ŝlosilojn de ĉi tiuj ŝlosilingoj\n                            en '%s'

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
eo:   --printsrcinfo   Printi la generitan SRCINFO-n kaj eliri

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
eo:   --refresh-keys            Ĝisdatigi specifajn aŭ ĉiujn ŝlosilojn de ŝlosilservilo

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
eo:   --sign           Subskribi la rezultontan pakaĵon kun %s

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
eo:   --skipchecksums  Ne konfirmi kontrolsumojn de la fontaj dosieroj

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
eo:   --skipinteg      Ne kontroli konfirmojn en fontaj dosieroj

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
eo:   --skippgpcheck   Ne konfirmi fontdosierojn kun PGP-subskriboj

en:   --template-dir <dir>  directory to search for templates
eo:   --template-dir <dir>  dosierujo por ŝerci ŝablonojn

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
eo:   --verifysource   Elŝuti fontdosierojn (se postulataj) kaj kontrolu integrecon

en:   --version             Version information
eo:   --version             Versia informo

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
eo:   -A, --ignorearch Ignori nekompletan kampon %s en %s

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
eo:   -C, --cleanbuild Forigi la dosierujon %s antaŭ konstrui la pakaĵon

en:   -L, --log        Log package build process
eo:   -L, --log        Protokoli konstruadan procezon de la pakaĵo

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
eo:   -R, --remove      forviŝi malnovan pakaĵan dosieron el la disko post ĝisdatigado de datumbazo\n

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
eo:   -R, --repackage  Repaki la enhavojn de la pakaĵo sen rekonstrui

en:   -S, --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
eo:   -S, --source     Generi nurfontan tarbalon sen fontoj elŝutitaj

en:   -V, --version             Show program version
eo:   --V, --version             Montri programan version

en:   -V, --version        show version information and exit
eo:   -V, --version             montri informon pri versio kaj eliri

en:   -V, --version    Show version information and exit
eo:   -V, --version             Montri informon pri versio kaj eliri

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
eo:   -a, --add                 Aldoni la precizigitajn ŝlosilojn (malplena por stdin)

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
eo:   -c, --clean      Purigi laborajn dosierojn post la konstruado

en:   -d, --dbpath <path>  set an alternate database location
eo:   -d, --dbpath <path>  difini alternativan lokon por datumbazo

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
eo:   -d, --delete              Forviŝi precizigitajn keyid-dosierojn

en:   -d, --delta       generate and add delta for package update\n
eo:   -d, --delta       generi kaj aldoni diferencodosieron por pakaĵa ĝisdatigo\n

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
eo:   -d, --nodeps     Preterpasi ĉiujn kontrolojn de dependencoj

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
eo:   -e, --export              Eksporti precizigitajn aŭ ĉiujn keyid-dosierojn

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
eo:   -e, --noextract  Ne eltiri fontdosierojn (uzi estantan dosierujon %s)

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
eo:   -f, --finger              Listigi fingrospuron por precizigitaj aŭ ĉiuj keyid-dosieroj

en:   -f, --force      Overwrite existing package
eo:   -f, --force      Superskribi estantan pakaĵon

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
eo:   -g, --geninteg   Generi kontrolojn de integreco por fontdosieroj

en:   -h, --help                Show this help message and exit
eo:   -h, --help           Montri ĉi tiun helpmesaĝon kaj eliri

en:   -h, --help           show this help message and exit
eo:   -h, --help           montri ĉi tiun helpmesaĝon kaj eliri

en:   -h, --help       Show this help message and exit
eo:   -h, --help       Montri ĉi tiun helpmesaĝon kaj eliri

en:   -i, --install    Install package after successful build
eo:   -i, --install    Instali pakaĵon post sukcesa konstruado

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
eo:   -k, --key <key>   uzi la difinitan ŝlosilon por subskribi la datumbazon\n

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
eo:   -l, --list-keys           Listigi la elektitajn aŭ ĉiujn ŝlosilojn

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
eo:   -m, --nocolor            Malebligi kolorajn eligajn mesaĝojn

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
eo:   -n, --new         nur aldoni pakaĵojn ke ne jam estas en la datumbazo\n

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
eo:   -o, --nobuild    Nur elŝuti kaj eltiri dosierojn

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
eo:   -p <file>        Uzi alian konstruan skripton (anstataŭ '%s')

en:   -q, --quiet       minimize output\n
eo:   -q, --quiet       etigi eligon\n

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
eo:   -r, --recv-keys           Venigi la precizigitajn keyid-dosierojn

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
eo:   -r, --rmdeps     Forigi instalitajn dependencojn post sukcesa konstruado

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
eo:   -r, --root <path>    elekti alian radikon por instalado

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
eo:   -s, --sign        subskribi la datumbazon kun GnuPG post la ĝisdatigo\n

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
eo:   -s, --syncdeps   Instali mankatajn dependencojn kun %s

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
eo:   -u, --updatedb            Ĝisdatigi la trustdb de pacman

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
eo:   -v, --verify              Konfirmi la precizigita(j)n dosiero(j)n per subskribo

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
eo:   -v, --verify      konfirmi la subskribon de la datumbazo antaŭ la ĝisdatigo\n

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
eo: la tabelo de %s ne povas enhavi komparajn operacisimbolojn  (< aŭ >).

en: %s array contains unknown option '%s'
eo: la tabelo de %s enhavas nekonatan opcion '%s'

en: %s configuration file '%s' not found.
eo: %s agorda dosiero '%s' ne estis trovita.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
eo: %s enhavas %s signojn kaj ne povas esti fontita.

en: %s contains invalid characters: '%s'
eo: %s enhavas nevalidajn signojn: '%s'

en: %s could not be imported.
eo: Ne eblis importi %s.

en: %s could not be locally signed.
eo: Ne eblis loke subskribi %s.

en: %s does not exist or is not a directory.
eo: %s ne ekzistas aŭ ne estas dosierujo.

en: %s does not exist.
eo: %s ne ekzistas.

en: %s entry file not in package : %s
eo: eniga dosiero %s ne trovita en pakaĵo: %s

en: %s entry should not contain leading slash : %s
eo: la enigo de %s ne devas eki kun suprenstreko: %s

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
eo: Dosiero %s (%s) ne ekzistas aŭ ne estas regula dosiero.

en: %s is not a clone of %s
eo: %s ne estas klono de %s

en: %s is not a pacman database directory.
eo: %s ne estas datumbaza dosierujo de pacman.

en: %s is not allowed to be empty.
eo: %s ne rajtas esti malplena.

en: %s is not allowed to start with a dot.
eo: %s ne rajtas eki kun punkto.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
eo: %s ne rajtas eki kun streketo.

en: %s is not available for the '%s' architecture.
eo: %s ne estas havebla por la arkitekturo '%s'.

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
eo: %s ne estas skribebla -- pkgvr ne estos ĝisdatigita

en: %s must be a decimal, not %s.
eo: %s devas esti dekuma, ne %s.

en: %s must be an integer, not %s.
eo: %s devas esti entjera, ne %s.

en: %s must be in the current working directory.
eo: %s devas esti en la nuna funkcianta dosierujo.

en: %s needs to be run as root for this operation.
eo: %s bezonas esti funkciigata de ĉefuzanto pro tio.

en: %s not found.
eo: %s ne trovita.

en: %s should be an array
eo: %s devus esti tabelo

en: %s should not be an array
eo: %s ne devus esti tabelo

en: %s signal caught. Exiting...
eo: Signalo de %s kaptita. Elirante...

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
eo: %s ne estis trovita en la versia dosierujo kaj ne estas URL.

en: %s_%s should be an array
eo: %s_%s devus esti tabelo

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
eo: '%s' ne havas validan datumbazan arkivan afikson.

en: '%s' failed to install missing dependencies.
eo: '%s' malsukcesis instali mankatajn dependencojn.

en: '%s' is not a package file, skipping
eo: '%s' ne estas pakaĵa dosiero, preterpasante ĝin

en: '%s' is not a valid archive extension.
eo: '%s' ne estas valida arkiva sufikso.

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
eo: '%s' liveris neripareblan eraron (%i): %s

en: A failure occurred in %s().
eo: Malsukceso okazis en %s().

en: A package has already been built, installing existing package...
eo: Pakaĵo jam estis konstruita, instalante estantan pakaĵon...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
eo: Pakaĵo jam estis konstruita. (uzu %s por superskribi)

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
eo: Fontpakaĵo jam estis konstruita. (uzu %s por superskribi)

en: A specified key could not be exported from the keyring.
eo: Specifa ŝlosildosiero ne povis esti eksporti el la ŝlosilingo.

en: A specified key could not be listed.
eo: Specifa ŝlosilo ne povis esti listigita.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
eo: Specifa ŝlosildosiero ne povis esti forviŝita el la ŝlosilingo.

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
eo: Specifa ŝlosildosiero ne povis esti aldonita al la ŝlosilingo.

en: A specified local key could not be updated from a keyserver.
eo: Specifa loka ŝlosilo ne eblis esti ĝisdatigita el ŝlosilservilo.

en: A specified signature could not be listed.
eo: Specifa subskribo ne povis esti listigita.

en: Aborting...
eo: Ĉesigante...

en: Adding %s file (%s)...
eo: Aldonante dosieron %s (%s)...

en: Adding %s file...
eo: Aldonante dosieron %s...

en: Adding %s...
eo: Aldonante %s...

en: Adding 'deltas' entry : %s -> %s
eo: Aldonante enigon 'diferencodosiero': %s -> %s

en: Adding delta '%s'
eo: Aldonante diferencodosieron '%s'

en: Adding package '%s'
eo: Aldonante pakaĵon '%s'

en: Adding package signature...
eo: Aldonante pakaĵan subskribon...

en: An entry for '%s' already existed
eo: Enigo por '%s' jam ekzistis

en: Appending keys from %s.gpg...
eo: Postgluante ŝlosilojn de %s.gpg...

en: Both packages have the same version : '%s'
eo: Ambaŭ pakaĵoj havas la saman version: '%s'

en: Branching %s...
eo: Kreante branĉon de %s...

en: Cannot create temp directory for database building.
eo: Ne eblas krei provizoran dosierujon por konstruado de datumbazo.

en: Cannot find library listed in %s: %s
eo: Ne eblas trovi bibliotekon listigita en %s: %s

en: Cannot find the %s binary needed to check VCS source requirements.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s, bezonata por kontroli fontajn postulojn de VCS.

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s bezonata por ĉiuj agoj de %s.

en: Cannot find the %s binary required for compiler cache usage.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s, bezonata por uzado de programtradukila kaŝmemoro.

en: Cannot find the %s binary required for compressing man and info pages.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s, bezonata por kompaktigi manlibran kaj informan paĝojn.

en: Cannot find the %s binary required for dependency operations.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s, bezonata por dependecaj funkcioj.

en: Cannot find the %s binary required for distributed compilation.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s, bezonata por disa programtradukado.

en: Cannot find the %s binary required for object file stripping.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s bezonata por senfeligi objektan dosieron.

en: Cannot find the %s binary required for signing packages.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s, bezonata por subskribi pakaĵojn.

en: Cannot find the %s binary required for verifying source files.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s bezonata por konfirmi fontdosierojn.

en: Cannot find the %s binary.
eo: Ne eblas trovi la duumo %s.

en: Cannot find the %s binary. Will use %s to acquire root privileges.
eo: Ne eblas trovi la duumon %s. Oni uzos %s por akiri ĉefuzantajn rajtojn.

en: Cannot find the %s package needed to handle %s sources.
eo: Ne eblas trovi la pakaĵon %s, bezonata por trakti fontojn de %s.

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
eo: Ne eblas trovi la gpg-duumo! Ĉu GnuPG estas instalita?

en: Cannot find the xdelta3 binary! Is xdelta3 installed?
eo: Ne eblas trovi la duumon xdelta3! Ĉu xdelta3 estas instalita?

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
eo: Ne eblas uzi kirasitajn subskribojn por pakaĵoj: %s

en: Checking buildtime dependencies...
eo: Kontrolado de dependecoj dum konstruado...

en: Checking runtime dependencies...
eo: Kontrolado de dependecoj dum funkciado...

en: Cleaning up...
eo: Purigante...

en: Cloning %s %s repo...
eo: Klonante deponejon %s %s...

en: Compressing man and info pages...
eo: Kompaktigante manlibran kaj informan paĝojn

en: Compressing package...
eo: Kompaktigante pakaĵon...

en: Compressing source package...
eo: Kompaktigante fontan pakaĵon...

en: Computing checksums...
eo: Komputante kontrolsumojn...

en: Copyright (c) 2009 Xavier Chantry <shiningxc@gmail.com>.\n\nThis is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
eo: Kopirajto (c) 2009 Xavier Chantry <shiningxc@gmail.com>.\nĈi tiu estas libera programo; vidu la fonton por kopiaj kondiĉoj.\nNE estas GARANTIOJ, kiom tiom la leĝo eblas.\n

en: Could not resolve all dependencies.
eo: Ne eblis solvi ĉiujn dependencojn.

en: Couldn't detect version for template '%s'
eo: Ne eblis detekti version de la ŝablono '%s'

en: Created signature file %s.
eo: Kreante subskriban dosieron %s.

en: Created signature file '%s'
eo: Kreita subskriban dosieron '%s'

en: Creating '%s' db entry...
eo: Kreante db-enigon '%s'...

en: Creating package "%s"...
eo: Kreante pakaĵon "%s"...

en: Creating source package...
eo: Kreante fontan pakaĵon...

en: Creating updated database file '%s'
eo: Kreante ĝisdatigitan datumbazan dosieron '%s'

en: Creating working copy of %s %s repo...
eo: Kreante funkciantan kopion de deponejo %s %s...

en: Database signature file verified.
eo: Datumbaza subskriba dosiero konfirmita.

en: Database signature was NOT valid!
eo: La datumbaza subskribo NE estis valida!

en: Delta could not be created.
eo: Ne eblis krei diferencodosieron.

en: Delta matching '%s' not found.
eo: Diferencodosiero kongruante kun '%s' ne trovita.

en: Delta package larger than maximum size. Removing.
eo: La diferencodosiero estas pli larĝa ol la maksimuma grando. Forigante.

en: Disabling key %s...
eo: Malebligante ŝlosilon %s...

en: Disabling revoked keys in keyring...
eo: Malebligante revokitajn ŝlosilojn en ŝlosilingo...

en: Done.
eo: Farita.

en: Downloading %s...
eo: Elŝutante %s...

en: ERROR:
eo: ERARO:

en: Entering %s environment...
eo: Enirante medion %s...

en: Example:  pkgdelta pacman-3.0.0.pkg.tar.gz pacman-3.0.1.pkg.tar.gz
eo: Ekzemple:  pkgdelta pacman-3.0.0.pkg.tar.gz pacman-3.0.1.pkg.tar.gz

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
eo: Ekzemple:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
eo: Ekzemple:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n

en: Extracting %s with %s
eo: Eltirante %s kun %s

en: Extracting database to a temporary location...
eo: Eltirante la datumbazon al provizora loko...

en: Extracting sources...
eo: Eltirante fontojn...

en: FAILED
eo: FIASKIS

en: Failed to acquire lockfile: %s.
eo: Malsukcesis akiri ŝlosan dosieron: %s.

en: Failed to add %s file to package.
eo: Malsukcesis aldoni dosieron %s al pakaĵo.

en: Failed to change to directory %s
eo: Ne eblis ŝanĝi al dosierujo %s

en: Failed to create package file.
eo: Malsukcesis krei pakaĵan dosieron.

en: Failed to create source package file.
eo: Malsukcesis krei fontan pakaĵan dosieron.

en: Failed to extract %s
eo: Malsukcesis eltiri %s

en: Failed to find template file matching '%s'
eo: Malsukcesis trovi ŝablonan dosieron kongruante al '%s'

en: Failed to install built package(s).
eo: Malsukcesis instali konstruita(j)n pakaĵo(j)n.

en: Failed to lookup key by name:
eo: Malsukcesis trovi ŝlosilon pere de la nomo:

en: Failed to remove installed dependencies.
eo: Malsukcesis forviŝi instalitajn dependencojn.

en: Failed to sign package database file '%s'
eo: Malsukcesis subskribi pakaĵan datumbazan dosieron '%s'.

en: Failed to sign package file.
eo: Malsukcesis subskribi pakaĵan dosieron.

en: Failed to source %s
eo: Malsukcesis fonti %s

en: Failed to update %s from %s to %s
eo: Malsukcesis ĝisdatigi %s de %s al %s

en: Failure while branching %s
eo: Malsukcesis krei branĉon de %s

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
eo: Malsukceso dum kreado de funkcianta kopio de deponejo %s %s

en: Failure while downloading %s
eo: Malsukcesis dum elŝuto de %s

en: Failure while downloading %s %s repo
eo: Malsukceso dum elŝuto de deponejo de %s %s

en: Failure while pulling %s
eo: Malsukcesis dum tirado de %s

en: Failure while updating %s %s repo
eo: Malsukceso dum ĝisdatigo de deponejo %s %s

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
eo: Malsukcesis dum ĝisdatigo de funkcianta kopio de deponejo %s %s

en: File %s does not exist and could not be imported.
eo: Dosiero %s ne ekzistas kaj ne eblis esti importita.

en: File '%s' does not exist
eo: Dosiero '%' ne ekzistas

en: File '%s' not found.
eo: Dosiero '%s' ne trovita.

en: Finished making: %s
eo: Finis faradon de %s

en: Found %s
eo: Trovita %s

en: Generated delta : '%s'
eo: Generita diferencodosieron: '%s'

en: Generating %s file...
eo: Generante dosieron %s...

en: Generating .MTREE file...
eo: Generante dosieron .MTREE...

en: Generating checksums for source files...
eo: Generante kontrolsumojn por fontdosierojn...

en: Generating delta from version %s to version %s
eo: Generante diferencodosieron el versio %s al versio %s

en: Held by process %s
eo: Atendante la procezon %s

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
eo: Se %s ne estos difinita, %s serĉos '%s'

en: Importing owner trust values...
eo: Importante fidajn valorojn de posedanto...

en: Installing %s package group with %s...
eo: Instalante pakaĵan grupon %s kun %s...

en: Installing missing dependencies...
eo: Instalante mankatajn dependencojn...

en: Installing package %s with %s...
eo: Instalante pakaĵon %s kun %s...

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
eo: Kontroloj de integreco (%s) malsamas pri grandeco rilate al la fonta tabelo.

en: Integrity checks are missing for: %s
eo: Mankas integrecajn kontrolojn por: %s

en: Invalid command name '%s' specified.
eo: Nevalida komanda nomo '%s' specifita.

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
eo: Nevalida integreca algoritmo '%s' difinita.

en: Invalid package file '%s'.
eo: Nevalida pakaĵa dosiero '%s'.

en: Invalid package signature file '%s'.
eo: Nevalida pakaĵa subskriba dosiero '%s'.

en: Invalid value for %s: %s
eo: Nevalida valuto por %s: %s

en: Key name is ambiguous:
eo: La jena ŝlosila nomo estas dusensa:

en: Leaving %s environment.
eo: Elirante medion %s.

en: Library listed in %s is not a shared object: %s
eo: La biblioteko listigita en %s ne estas komuna objekto: %s

en: Library listed in %s is not required by any files: %s
eo: Biblioteko en %s ne estas bezonata de iuj dosieroj: %s

en: Library listed in %s is not versioned: %s
eo: La biblioteko listigita en %s ne havas version: %s

en: Locally signing key %s...
eo: Loke subskribante la ŝlosilon %s...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
eo: Loke subskribante fidindajn ŝlosilojn en ŝlosilingo...

en: Make packages compatible for use with pacman
eo: Igu pakaĵojn kongrua por uzi kun pacman

en: Making package: %s
eo: Farante pakaĵon: %s

en: Manage pacman's list of trusted keys
eo: Administri la liston de fidindaj ŝlosiloj de pacman

en: Missing %s directory.
eo: Mankas la dosierujo %s.

en: Missing %s function for split package '%s'
eo: Mankas la funkcio %s por dividi pakaĵon '%s'

en: Missing %s function in %s
eo: Mankas la funkcio %s en %s

en: Missing dependencies:
eo: Mankataj dependencoj:

en: Multiple operations specified.
eo: Multoblaj operacioj difinitaj.

en: NOT FOUND
eo: NE TROVITA

en: No database entry for package '%s'.
eo: Neniu datumbaza enigo por la pakaĵo '%s'.

en: No existing signature found, skipping verification.
eo: Neniu estanta subskribo trovita, preterpasante konfirmadon.

en: No keyring files exist in %s.
eo: Neniu ŝlosilinga dosiero ekzistas en %s.

en: No packages modified, nothing to do.
eo: Neniu pakaĵo ŝanĝita, neniu por fari.

en: No packages remain, creating empty database.
eo: Neniu pakaĵo restas, kreante malplenan datumbazon.

en: No targets specified
eo: Neniu celo difinita

en: Old package file not found: %s
eo: Malnova pakaĵa dosiero ne trovita: %s

en: One or more PGP signatures could not be verified!
eo: Unu aŭ pli PGP-subskriboj ne konfirmeblis!

en: One or more files did not pass the validity check!
eo: Unu aŭ pli dosieroj ne sukcesis dum la valida kontrolo!

en: Operations:
eo: Agoj:

en: Options:
eo: Opcioj:

en: Options:
eo: Opcioj:

en: Options:\n
eo: Opcioj:\n

en: Package contains reference to %s
eo: La pakaĵo enhavas referencon al %s

en: Package directory is ready.
eo: La pakaĵa dosierujo estas preta.

en: Package matching '%s' not found.
eo: Ne eblis trovi pakaĵon kongruante '%s'.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
eo: Ŝlosdosiero de pacman estis trovita. Ne eblas daŭrigi kvankam pacman funkcias.

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
eo: Parto de la pakaĵa grupo jam estis konstruita. (uzu %s por superskribi)

en: Passed
eo: Konfirmita

en: Please make sure you really trust them.
eo: Bonvole certigu, ke vi vere fidas je ili.

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
eo: Bonvole daŭrigu alie, estas neniu por vidi ĉi tie.\n

en: Please run %s with each operation separately.
eo: Bonvole lanĉu %s kun ĉiu operacio aparte.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
eo: Datumbazo-formato pra-3.5 detektita - ĝisdatigante...

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
eo: Datumbazo-formato pra-4.2 detektita - ĝisdatigante...

en: Pulling %s...
eo: Tirante %s...

en: Purging unwanted files...
eo: Purigante nevolatajn dosierojn...

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
eo: Fora ŝlosilo ne ĝuste alportita de la ŝlosilservilo.

en: Removing %s files...
eo: Forviŝante %s dosierojn...

en: Removing doc files...
eo: Forviŝante doc-dosierojn...

en: Removing empty deltas file...
eo: Forviŝante malplenan diferencodosieron...

en: Removing empty directories...
eo: Forviŝante malplenajn dosierujojn...

en: Removing existing %s directory...
eo: Forviŝante estantan dosierujon %s...

en: Removing existing entry '%s'...
eo: Forigante estantan enigon '%s'...

en: Removing old package file '%s'
eo: Forviŝante malnovan pakaĵan dosieron '%s'

en: Removing static library files...
eo: Forviŝante statikajn bibliotekajn dosierojn...

en: Repository file '%s' could not be created.
eo: La deponeja dosiero '%s' ne eblis krei.

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
eo: Deponeja dosiero '%s' ne estas ĝusta datumbazo de pacman

en: Repository file '%s' was not found.
eo: La deponeja dosiero '%s' ne estis trovita.

en: Requested package %s is not provided in %s
eo: La postulata pakaĵo %s ne estas liverita en %s

en: Retrieving sources...
eo: Ricevante fontojn...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
eo: Funkciigi %s kiel ĉefuzanto ne estas permesata ĉar gi povas krei daŭran,\nkatastrofan difekton en via sistemo.

en: SIGNATURE NOT FOUND
eo: SUBSKRIBO NE TROVITA

en: SOURCE FILE NOT FOUND
eo: FONTA DOSIERO NE TROVITA

en: Searching for delta '%s'...
eo: Serĉante diferencodosieron '%s'...

en: Searching for package '%s'...
eo: Serĉante pakaĵon '%s'...

en: Signing database '%s'...
eo: Subskribante datumbazon '%s'...

en: Signing package(s)...
eo: Subskribante pakaĵo(j)n...

en: Signing package...
eo: Subskribante pakaĵon...

en: Skipped
eo: Preterpasita

en: Skipping all source file integrity checks.
eo: Preterpasante ĉiujn kontrolojn de integreco de la fonta dosiero.

en: Skipping delta creation for small package: %s - size %s
eo: Preterpasante kreadon de diferencodosiero por eta pakaĵo: %s - grando %s

en: Skipping dependency checks.
eo: Preterpasante kontrolojn de dependencoj.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
eo: Preterpasante konfirmadon de fontdosieraj PGP-subskriboj

en: Skipping verification of source file checksums.
eo: Preterpasante konfirmadon de fontdosieraj kontrolsumojn.

en: Source package created: %s
eo: Fonta pakaĵo kreita: %s

en: Sources are ready.
eo: La fontoj estas pretaj.

en: Sparse arrays are not allowed for source
eo: Maldensaj tabeloj ne estas permesataj por fonto

en: Starting %s()...
eo: Ekante $s()...

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
eo: Forigante nebezonatajn simbolojn de duumoj kaj bibliotekoj...

en: The download program %s is not installed.
eo: La elŝuta programo %s ne estas instalita.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
eo: La fingrospuro de specifa ŝlosilo ne povis esti difinita.

en: The key %s does not exist in your keyring.
eo: La ŝlosilo %s ne ekzistas en via ŝlosilingo.

en: The key identified by %s could not be edited.
eo: La ŝlosilo identigita de %s ne povis esti redaktita.

en: The key identified by %s could not be found locally.
eo: La ŝlosilo identigita de %s ne estis trovita loke.

en: The keyring file %s does not exist.
eo: La ŝlosilinga dosiero '%' ne ekzistas

en: The package architectures don't match : '%s' and '%s'
eo: La pakaĵaj arkitekturoj ne kongruas: '%s' kaj '%s'

en: The package group has already been built, installing existing packages...
eo: La pakaĵa grupo jam estis konstruita, instalante estantajn pakaĵojn...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
eo: La pakaĵa grupo jam estis konstruita. (uzu %s por superskribi)

en: The package names don't match : '%s' and '%s'
eo: La pakaĵaj nomoj ne kongruas: '%s' kaj '%s'

en: The signature identified by %s could not be verified.
eo: La subskribo identigita de %s ne povis esti konfirmita.

en: There is no key in your keyring.
eo: Ne estas ŝlosiloj en via ŝlosilingo.

en: There is no secret key available to sign with.
eo: Ne estas sekreta ŝlosilo disponebla por subkribi

en: These options can be passed to %s:
eo: Ĉi tiuj opcioj povas esti transdonitaj al %s:

en: Tidying install...
eo: Ordigante la instaladon...

en: Trust database could not be updated.
eo: La fida datumbazo ne eblis esti ĝisdatigita.

en: Unable to find source file %s.
eo: Ne eblis trovi fontdosieron %s.

en: Unknown download protocol: %s
eo: Nekonata elŝuta protokolo: %s

en: Unknown template marker '%s'
eo: Nekonata ŝablona markilo '%s'

en: Unrecognized reference: %s
eo: Neagnoskita referenco: %s

en: Updated version: %s
eo: Ĝisdatigis al version: %s

en: Updating %s %s repo...
eo: Ĝisdatigante deponejon %s %s...

en: Updating trust database...
eo: Ĝisdatigante fidan datumbazon...

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
eo: Ĝisdatigi la lokan pacman-datumbazon al nova aranĝo

en: Usage: %s [options]
eo: Uzado: %s [opcioj]

en: Usage: %s [options] operation [targets]
eo: Uzado: %s [opcioj] ago [celojn]

en: Usage: pkgdelta [options] <package1> <package2>\n
eo: Uzado: pkgdelta [opcioj] <pakaĵo1> <pakaĵo2>\n

en: Usage: repo-add [options] <path-to-db> <package|delta> ...\n
eo: Uzado: repo-add [opcioj] <path-to-db> <package|delta> ...\n

en: Usage: repo-remove [options] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n
eo: Uzado: repo-remove [opcioj] <path-to-db> <packagename|delta> ...\n

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
eo: Uzu '%s' por ĝustigi la permesojn de la ŝlosilingo.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
eo: Uzi '%s" por generi defaŭltan sekretan ŝlosilon.

en: Using existing %s tree
eo: Uzante estantan arbon %s

en: Validating %s files with %s...
eo: Validante dosierojn %s kun %s...

en: Verifying database signature...
eo: Konfirmante datumbazan subskribon...

en: Verifying source file signatures with %s...
eo: Konfirmante subskribojn de fonta dosiero kun %s...

en: WARNING:
eo: AVERTO:

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
eo: Avertoj aperis dum konfirmado de subkriboj.

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por legi la ŝlosilingo %s.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
eo: Vi ne havas sufiĉajn permesojn por lanĉi ĉi tiun komandon.

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
eo: Vi bezonas havi la ĝustajn permesojn por ĝisdatigi la datumbazo.

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
eo: \n\nVidu %s(8) por pliaj detaloj kaj priskriboj sur la fareblaj opcioj.\n

en: bad signature from public key
eo: malĝusta subskribo de publika ŝlosilo

en: can't create '%s': %s
eo: ne eblas krei '%s': %s

en: error during signature verification
eo: eraro dum kontrolado de subskribo

en: failed to open '%s': %s
eo: malsukcesis malfermi '%s': %s

en: invalid chars used in name '%s'. allowed: [:alnum:]+_.@-
eo: nevalidaj signoj uzataj en nomo '%s'. permesataj: [:alnum:]+_.@-

en: invalid key/value pair
eo: nevalida ŝlosilo/valora duo

en: invalid option
eo: nevalida opcio

en: invalid public key
eo: nevalida publika ŝlosilo

en: invalid template line: can't find template name
eo: nevalida ŝablona linio: ne eblas trovi ŝablonan nomon

en: makepkg-template [options]
eo: makepkg-template [opcioj]

en: no operation specified (use -h for help)
eo: neniu operacio difinita (uzu -h por helpo)

en: option '%s' does not allow an argument
eo: opcio '%s' ne permesas argumenton

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
eo: opcio '%s' estas malklara; eblecoj:

en: option '%s' requires an argument
eo: opcio '%s' bezonas argumenton

en: option requires an argument
eo: opcio bezonas argumenton

en: options:
eo: opcioj:

en: pkgdelta will create a delta file between two packages.\nThis delta file can then be added to a database using repo-add.\n
eo: pkgdelta kreos diferencodosieron inter du pakaĵojn.\nTiu ĉi diferencodosiero povas esti aldonita al datumbazo uzante repo-add.\n

en: pkgver() generated an invalid version: %s
eo: pkgver() kreis nevalidan version: %s

en: public key %s has been revoked
eo: la publika ŝlosilo %s estis revokita

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
eo: repo-add ĝisdatigos pakaĵan datumbazon legante pakaĵdosieron.\nMultoblaj pakaĵoj povas esti aldonitaj komandlinie.\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
eo: repo-remove ĝisdatigos pakaĵan datumbazon forviŝante la pakaĵan nomon\ndifinita en la komandlinio de la cela deponeja datumbazo. Multoblaj\npakaĵojn por forviŝi povas esti difinita en la komandlinio.\n

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
eo: la simbola ligilo '%s' indikas eksteren al pacman kun ĉefuzantaj rajtoj, mana riparo estas bezonata

en: the key has expired.
eo: la ŝlosilo eksvalidiĝis.

en: the public key %s is not trusted
eo: la publika ŝlosilo %s ne estas fidinda

en: the signature has expired.
eo: la subskribo eksvalidiĝis.

en: unknown public key
eo: nekonata publika ŝlosilo
