Xfwm4 - en to el translation catalogue (168 entries)

en: %s (on %s)
el: %s (στο %s)

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
el: %s: %s
    Δοκίμασε %s --help για να δεις μία πλήρη λίστα των διαθέσιμων επιλογών της γραμμής εντολών.

en: %s: Cannot allocate color %s
el: %s: Αδύνατος ο προσδιορισμός του χρώματος %s

en: %s: Cannot allocate color: GValue for color is not of type STRING
el: %s: Αδύνατη ο προσδιορισμός του χρώματος: το GValue για το χρώμα δεν είναι αλφαριθμητικός τύπος

en: %s: Cannot parse color %s
el: %s: Αδύνατη η ανάλυση του χρώματος %s

en: %s: Cannot parse color: GValue for color is not of type STRING
el: %s: Αδύνατη η ανάλυση του χρώματος: Το GValue για το χρώμα δεν είναι αλφαριθμητικός τύπος

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
el: %s: Το GtkMenu απέτυχε να αρπάξει τον δείκτη

en: <b>Button layout</b>
el: <b>Διάταξη κουμπιών</b>

en: <b>Double click _action</b>
el: <b>Εν_έργεια διπλού κλικ</b>

en: <b>Focus model</b>
el: <b>Μοντέλο εστίασης</b>

en: <b>Hide content of windows</b>
el: <b>Απόκρυψη περιεχομένων των παραθύρων</b>

en: <b>New window focus</b>
el: <b>Εστίαση νέου παραθύρου</b>

en: <b>Raise on click</b>
el: <b>Ανύψωση στο κλικ</b>

en: <b>Raise on focus</b>
el: <b>Ανύψωση κατά την εστίαση</b>

en: <b>The_me</b>
el: <b>_Θέμα</b>

en: <b>Title _alignment</b>
el: <b>Στ_οίχιση τίτλου</b>

en: <b>Title fon_t</b>
el: <b>Γρ_αμματοσειρά τίτλου</b>

en: <b>Windows snapping</b>
el: <b>Ταίριασμα παραθύρων</b>

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
el: <b>Αναδίπλωση χώρων εργασίας όταν ο δείκτης φτάσει στην άκρη της οθόνης</b>

en: <i>Large</i>
el: <i>Μεγάλο</i>

en: <i>Long</i>
el: <i>Γρήγορα</i>

en: <i>Opaque</i>
el: <i>Αδιαφανές</i>

en: <i>Short</i>
el: <i>Αργά</i>

en: <i>Small</i>
el: <i>Μικρό</i>

en: <i>Transparent</i>
el: <i>Διαφανές</i>

en: <i>Wide</i>
el: <i>Ευρύ</i>

en: Action
el: Ενέργεια

en: Activate foc_us stealing prevention
el: Ενεργοποίηση προστασίας απώλειας της ε_στίασης

en: Active
el: Ενεργό

en: Ad_vanced
el: Για πρ_οχωρημένους

en: Always Below Other Windows
el: Πάντα κάτω από τα άλλα παράθυρα

en: Always on Top
el: Πάντα στην κορυφή

en: Always on Visible Workspace
el: Πάντα στον τρέχον χώρο εργασίας

en: At the c_enter of the screen
el: Στο κ_έντρο της οθόνης

en: Automatically _raise windows when they receive focus
el: Αυτόματη αν_ύψωση παραθύρων όταν εστιαστούν

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
el: Αυτόματη _παράθεση παραθύρων όταν μετακινηθούν προς την άκρη της οθόνης

en: Automatically give focus to _newly created windows
el: Αυτόματη εστίαση _νέων παραθύρων όταν δημιουργούνται

en: By default, place windows:
el: Προκαθορισμένα, τοποθέτησε τα παράθυρα:

en: C_ompositor
el: Στ_οιχειοθέτης

en: C_ycling
el: Κ_υκλική εναλλαγή

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
el: Δεν είναι δυνατή η έναρξη του διαλόγου: %s

en: Center
el: Κέντρο

en: Click and drag the buttons to change the layout
el: Επιλέξετε και σύρετε τα κουμπιά για να αλλάξετε τη διάταξη

en: Click to foc_us
el: Κλίκ για ε_στίαση

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Configure layout, names and margins
el: Ρύθμιση διάταξης, ονόματα και περιθώρια

en: Configure window behavior and shortcuts
el: Ρύθμιση συμπεριφοράς παραθύρων και συντομεύσεων

en: Context _Help
el: Βοήθεια πε_ριεχομένου

en: Could not create the settings dialog.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του διαλόγου ρυθμίσεων.

en: Cycle _through windows on all workspaces
el: Κυκλική εναλλαγή μ_εταξύ των παραθύρων σε όλους τους χώρους εργασίας

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
el: Προσδιορισμός συντομεύσεων για την εκτέλεση ενεργειών του διαχειριστή πα_ραθύρων:

en: Delay _before raising focused window:
el: Καθυστέρηση πρ_ιν την ανύψωση του εστιασμένου παραθύρου:

en: Destroy
el: Καταστροφή

en: Dis_tance:
el: Απ_όσταση:

en: Display _fullscreen overlay windows directly
el: Να απεικονίζονται απευθείας σε πλήρη ο_θόνης τα επικαλυπτόμενα παράθυρα

en: Do _nothing
el: Μην γίνει τ_ίποτα

en: Error reading data from child process: %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης δεδομένων από την διεργασία παιδί: %s

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
el: Αποτυχία της αρχικοποίησης του xfconf. Ο λόγος: %s

en: Fill window
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Fine-tune window behaviour and effects
el: Ρύθμιση συμπεριφοράς παραθύρων και φαινόμενων

en: Focus follows _mouse
el: Η εστίαση ακολουθεί το π_οντίκι

en: Fork to the background
el: Διακλάδωση στο παρασκήνιο

en: Fork to the background (not supported)
el: Διακλάδωση στο παρασκήνιο (δεν υποστηρίζεται)

en: Hidden
el: Κρυμμένο

en: Hide frame of windows when ma_ximized
el: Απόκρυψη περιγρα_μμάτων των παραθύρων όταν μεγιστοποιούνται

en: Hide window
el: Απόκρυψη παραθύρου

en: Honor _standard ICCCM focus hint
el: Να τηρείται η πρ_ότυπη υπόδειξη εστίασης ICCM

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
el: Κράτημα επείγον παραθύρων ανα_βοσβήνοντας τα συνέχεια

en: Key used to _grab and move windows:
el: Το πλήκτρο που θα χρησιμοποιηθεί για την αρπ_αγή και μετακίνηση παραθύρων

en: Layout
el: Διάταξη

en: Leave _Fullscreen
el: Επαναφορά πλ_ήρης οθόνη

en: Left
el: Αριστερά

en: Ma_ximize
el: Με_γιστοποίηση

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
el: Τα περιθώρια είναι περιοχές στις άκρες της οθόνης στα οποία δεν θα τοποθετηθούν παράθυρα

en: Maximize
el: Μεγιστοποίηση

en: Maximize window
el: Μεγιστοποίηση παραθύρου

en: Menu
el: Μενού

en: Mi_nimize
el: Ελ_αχιστοποίηση

en: Minimize
el: Ελαχιστοποίηση

en: Minimize _All Other Windows
el: Ελαχιστοποίηση όλ_ων των υπόλοιπων παραθύρων

en: Move to Another Workspace
el: Μετακίνηση σε άλλο χώρο εργασίας

en: Names
el: Ονόματα

en: None
el: Κανένα

en: Nothing
el: Τίποτα

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
el: Ειδοποίηση των επ_είγον με το να αναβοσβήνει των περίγραμμα των παραθύρων

en: Only on This Workspace
el: Μόνο σε αυτό τον χώρο εργασίας

en: Opaci_ty of window decorations:
el: Δ_ιαφάνεια περιγραμμάτων παραθύρων:

en: Opacity of _inactive windows:
el: Διαφάνεια αν_ενεργών παραθύρων:

en: Opacity of popup wi_ndows:
el: Διαφάνεια αναδυόμενων π_αραθύρων:

en: Opacity of windows during _move:
el: Διαφάνεια παραθύρων κατά τη μ_ετακίνηση:

en: Opacity of windows during resi_ze:
el: Διαφάνεια παραθύρων κατά τη αλλαγή μεγ_έθους:

en: Print version information and exit
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: Raise window when clicking _inside application window
el: Ανύψωση παραθύρου επ_ιλέγοντας εντός του παράθυρου της εφαρμογής

en: Replace the existing window manager
el: Αντικατάσταση του τρέχοντος διαχειριστή παραθύρων

en: Reset to Defaults
el: Επαναφορά στις προκαθορισμένες

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Restore original size of maximi_zed windows when moving
el: Επαναφορά αρχικού μεγέθ_ους των μεγιστοποιημένων παραθύρων κατά τη μετακίνηση

en: Right
el: Δεξιά

en: Roll Window Down
el: Άπλωμα παραθύρου

en: Roll Window Up
el: Μάζεμα παραθύρου

en: SOCKET ID
el: ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΥΠΟΔΟΧΕΑ

en: S_how
el: Εμ_φάνιση

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
el: Πρ_οσπέραση παραθύρων όταν έχουν την ιδιότητα "προσπέρασε ειδοποιητή"
    ή "προσπέρασε γραμμή εργασιών"

en: Same as Other Windows
el: Όπως και τα υπόλοιπα παράθυρα

en: Session manager socket
el: Υποδοχή διαχειριστή συνδέσεων

en: Set the compositor mode
el: Ρύθμιση της λειτουργίας σύνθεσης

en: Set the compositor mode (not supported)
el: Ρύθμιση της λειτουργίας σύνθεσης (δεν υποστηρίζεται)

en: Settings manager socket
el: Υποδοχή διαχειριστή ρυθμίσεων

en: Shade
el: Σκίαση

en: Shade window
el: Σκίαση παραθύρου

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Show shadows under _dock windows
el: Εμφάνιση σκιών στα πρ_οσκολλημένα παράθυρα

en: Show shadows under _regular windows
el: Εμφάνιση σκιών στα κ_ανονικά παράθυρα

en: Show shadows under pop_up windows
el: Εμφάνιση σκιών στα αν_αδυόμενα παράθυρα

en: Stick
el: Επικόλληση

en: Switch to win_dow's workspace
el: Αλλαγή στο χώρο εργασίας του παραθ_ύρου

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
el: Τι ενέργεια να γίνει στο διπλό κλικ στη μπάρα τίτλου

en: The window title cannot be removed
el: Ο τίτλος του παραθύρου δεν μπορεί να αφαιρεθεί

en: Theme
el: Θέμα

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
el: Αυτό θα επαναφέρει όλες τις συντομεύσεις στις προκαθορισμένες τιμές. Είστε σίγουροι ότι θέλετε αυτό;

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
el: Αυτό το παράθυρο πιθανών να είναι απασχολημένο και δεν ανταποκρίνεται.
    Θέλετε να τερματίσετε την εφαρμογή;

en: Title
el: Τίτλος

en: To other _windows
el: Σε άλλο _παράθυρο

en: To screen _borders
el: Στα άκρα τη _οθόνης

en: Type "%s --help" for usage.
el: Πληκτρολογήστε "% s - help " για χρήση.

en: U_nder the mouse pointer
el: Κάτω από τον κ_έρσορα του ποντικιού

en: Unma_ximize
el: Απομεγ_ιστοποίηση

en: Use _edge resistance instead of window snapping
el: Αντίσταση άκρ_ων αντί για συγκόλληση παραθύρων

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
el: Χρήση της ροδέλας του _ποντικιού στην επιφάνεια για την εναλλαγή των χώρων εργασίας

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: When _moving
el: Όταν _κινείται

en: When _resizing
el: Όταν γίνεται αλλαγή με_γέθους

en: When a window raises itself:
el: Όταν ένα παράθυρο ανυψώνεται μόνο του:

en: Window Manager
el: Διαχειριστής παραθύρων

en: Window Manager Tweaks
el: Προσαρμογή διαχειριστή παραθύρων

en: With a _dragged window
el: Με ένα σ_υρόμενο παράθυρο

en: With the mouse _pointer
el: Με τον _δείκτη του ποντικιού

en: Workspace %d
el: Χώρος εργασίας %dε

en: Workspace Name
el: Ονόμα χώρου εργασίας

en: Workspaces
el: Χώροι εργασίας

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
el: Αναδίπλωση χώρων εργασίας σύμφωνα με την πραγματική δ_ιάταξη της επιφάνειας εργασίας

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
el: Αναδίπλωση χώρων εργασίας όταν _φτάσει στον πρώτο ή στον τελευταίο χώρο εργασίας

en: [ARGUMENTS...]
el: [ΟΡΙΣΜΑΤΑ...]

en: _Accessibility
el: Πρ_οσβασιμότητα

en: _Bring window on current workspace
el: _Μεταφορά παραθύρου στο τρέχον χώρο εργασίας

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Delay before window receives focus:
el: Κ_αθυστέρηση πριν την ανύψωση παραθύρου:

en: _Draw frame around selected windows while cycling
el: _Σχεδίαση του πλαισίου γύρω από τα επιλεγμένα παράθυρα όταν εναλλάσονται κυκλικά

en: _Edge resistance:
el: Αντ_ίσταση άκρων:

en: _Enable display compositing
el: Εν_εργοποίηση προβολής compositing

en: _Focus
el: Εστ_ίαση

en: _Fullscreen
el: Πλ_ήρης οθόνη

en: _General
el: _Γενικά

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
el: Να π_εριλαμβάνονται κρυμμένα (π.χ. ελαχιστοποιημένα) παράθυρα

en: _Keyboard
el: Πλ_ηκτρολόγιο

en: _Margins
el: _Περιθώρια

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
el: Το ελ_άχιστο μέγεθος παραθύρων για να ενεργοποιηθεί η έξυπνη τοποθέτηση:

en: _Move
el: _Μετακίνηση

en: _Number of workspaces:
el: Αρ_ιθμός χώρων εργασίας:

en: _Placement
el: Τ_οποθέτηση

en: _Quit
el: Έ_ξοδος

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
el: Αν_ύψωση παραθύρων όταν πατηθεί οποιοδήποτε κουμπί ποντικιού

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
el: Ενθύμιση και επανάκληση του π_ροηγούμενο χώρου εργασίας
    κατά την εναλλαγή μέσω συντομεύσεων πληκτρολογίου

en: _Reset to Defaults
el: _Επαναφορά στα προκαθορισμένα

en: _Resize
el: _Αλλαγή μεγέθους

en: _Style
el: Στ_υλ

en: _Workspaces
el: Χ_ώροι εργασίας
