Xfdesktop - en to el translation catalogue (165 entries)

en: %A at %X
el: % A στις %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
el: %s
    Μέγεθος: %s
    Τελευταία τροποποίηση: %s

en: %x at %X
el: %x στις %X

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
el: <b>%s</b>
    Τύπος: %s
    Μέγεθος: %s

en: <b>Appearance</b>
el: <b>Εμφάνιση</b>

en: <b>Default Icons</b>
el: <b>Προεπιλεγμένα εικονίδια</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
el: <b>Μενού επιφάνειας εργασίας</b>

en: <b>Window List Menu</b>
el: <b>Λίστα παραθύρων</b>

en: <b>Workspace %d</b>
el: <b>Χώρος εργασίας %d</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
el: Ένα κανονικό αρχείο με το ίδιο όνομα υπάρχει ήδη. Παρακαλούμε να το διαγράψετε ή να το μετονομάσετε.

en: Arrange Desktop _Icons
el: _Τακτοποίηση Εικονιδίων στην Επιφάνεια Εργασίας

en: B_utton:
el: _Κουμπί:

en: C_olor:
el: Χ_ρώμα:

en: Centered
el: Κεντραρισμένο

en: Copy _Here
el: Αντιγραφή _Εδώ

en: Could not create a new document from the template
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία νέου έγγραφου από το πρότυπο

en: Could not create a new file
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία νέου αρχείου

en: Could not create the desktop folder "%s"
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία του φακέλου επιφάνειας εργασίας "%s"

en: Could not empty the trash
el: Δεν θα μπορεί να αδειάσει ο κάδος απορριμμάτων

en: Create Document Error
el: Σφάλμα δημιουργίας εγγράφου

en: Create File Error
el: Σφάλμα δημιουργίας αρχείου

en: Create _Document
el: Δημιουργία _εγγγράφου

en: Create _Folder...
el: Δημιουργία _φακέλου...

en: Create _Launcher...
el: Δημιουργία _εκκινητή...

en: Create _URL Link...
el: Δημιουργία _συνδέσμου...

en: Delete Error
el: Σφάλμα διαγραφής

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop Folder Error
el: Σφάλμα φακέλου επιφάνεια εργασίας

en: Desktop Settings
el: Επιφάνεια εργασίας

en: Desktop _Settings...
el: _Ρυθμίσεις επιφάνειας εργασίας...

en: Disable debug messages
el: Απενεργοποίηση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en: Display version information
el: Εμφάνιση πληροφοριών έκδοσης

en: E_ject Volume
el: Απο_βολή τόμου

en: Eject Failed
el: Η αποβολή απέτυχε

en: Ejecting device
el: Εξαγωγή μονάδας

en: Enable debug messages
el: Ενεργοποίηση μηνυμάτων αποσφαλμάτωσης

en: Error
el: Σφάλμα

en: Failed to eject "%s"
el: Δεν ήταν δυνατή η αποβολή του "%s"

en: Failed to load the desktop folder
el: Δεν ήταν δυνατό το φόρτωμα του φακέλου επιφάνειας εργασίας

en: Failed to mount "%s"
el: Η προσάρτηση του "%s" απέτυχε

en: Failed to run "%s"
el: Η εκτέλεση του "%s" απέτυχε

en: File Properties Error
el: Σφάλμα ιδιοτήτων αρχείου

en: File System
el: Σύστημα αρχείων

en: File/launcher icons
el: Εικονίδια αρχείων/συντομεύσεων

en: Filesystem
el: Σύστημα αρχείων

en: Home
el: Αρχικός κατάλογος

en: Horizontal gradient
el: Οριζόντια διαβάθμιση

en: Icon _size:
el: Μέγεθος ε_ικονιδίου:

en: Icon _type:
el: _Τύπος εικονιδίου:

en: Image files
el: Αρχεία εικόνας

en: Launch Error
el: Σφάλμα εκτέλεσης

en: Left
el: Αριστερά

en: Load Error
el: Σφάλμα φορτώματος

en: Middle
el: Κέντρο

en: Minimized application icons
el: Εικονίδια ελαχιστοποιημένων εφαρμογών

en: Mo_difier:
el: Πλήκτρο εναλλα_γής:

en: Mo_ve to Trash
el: Μετα_κίνηση στον κάδο ανακύκλωσης

en: Modi_fier:
el: Πλήκτρο εναλλα_γής:

en: Mount Failed
el: Η προσάρτηση απέτυχε

en: No templates installed
el: Δεν είναι εγκατεστημένα πρότυπα

en: None
el: Καθόλου

en: Open With
el: Άνοιγμα με

en: Open With "%s"
el: Άνοιγμα με "%s"

en: Open With Other _Application...
el: Άνοιγμα με άλλη ε_φαρμογή...

en: Other Devices
el: Άλλες συσκευές

en: P_roperties...
el: _Ιδιότητες...

en: Paste Into Folder
el: Επικόλληση μέσα στον φάκελο

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλώ αναφέρετε τυχόν σφάλματα στο <%s>.

en: Reload all settings
el: Επαναφόρτωση όλων των ρυθμίσεων

en: Removable Devices
el: Αφαιρούμενα μέσα

en: Removable Volume
    Mounted in "%s"
    %s left (%s total)
el: Αφαιρούμενος τόμος
    Προσαρτήθηκε στο "%s"
    Απομένουν %s (συνολικά %s)

en: Removable Volume
    Not mounted yet
el: Αφαιρούμενος τόμος
    Δεν έχει προσαρτηθεί

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Rename Error
el: Σφάλμα μετονομασίας

en: Right
el: Δεξιά

en: Scaled
el: Σε κλίμακα

en: Select First Color
el: Επιλογή πρώτου χρώματος

en: Select Second Color
el: Επιλογή δεύτερου χρώματος

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
el: Επιλέξτε αυτή τη ρύθμιση για προβολή αρχείων στην επιφάνεια εργασίας ως αυτόματα δημιουργούμενα εικονίδια επισκόπησης.

en: Set desktop background and menu and icon behavior
el: Ρύθμιση φόντου και συμπεριφοράς μενού και εικονιδίων

en: Settings manager socket
el: Υποδοχή διαχειριστή ρυθμίσεων

en: Sh_ow application icons in menu
el: Εμφάνιση εικ_ονιδίων εφραρμογών στο μενού

en: Show _application icons in menu
el: Εμφάνιση εικονιδίων εφρ_αρμογών στο μενού

en: Show _window list menu on desktop middle click
el: Εμφάνιση λίστας παρα_θύρων στο μεσαίο κλικ στην επιφάνεια εργασίας

en: Show s_ticky windows only in active workspace
el: Εμφάνιση s_ticky παραθύρων μόνο στην ενεργή περιοχή εργασίας

en: Show t_humbnails
el: Εμφάνιση _εικόνας επισκόπησης

en: Show workspace _names in list
el: Εμφάνιση ο_νομάτων περιοχών εργασίας στη λίστα

en: Single _click to activate items
el: Απλό _κλικ για ενεργοποίηση αντικειμένων

en: Solid color
el: Συμπαγές χρώμα

en: St_yle:
el: Στ_υλ:

en: Stretched
el: Τεντωμένο

en: The Xfce development team. All rights reserved.
el: Η ομάδα ανάπτυξης του Xfce. Όλα τα δικαιώματα διατηρούνται.

en: The application chooser could not be opened
el: Ο επιλογέας εφαρμογών δεν μπορούσε να εκτελεστεί

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
el: Η συσκευή "%s" έχει αφαιρεθεί με ασφάλεια από το σύστημα.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
el: Γίνεται εξαγωγή της μονάδας "%s". Αυτό μπορεί να πάρει κάποιο χρόνο

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
el: Η συσκευή \ "% s " αποπροσαρτείται από το σύστημα. Παρακαλώ μην αφαιρέσετε το μέσο ή αποσυνδέσετε τη συσκευή

en: The file could not be opened
el: Το αρχείο δεν ήταν δυνατόν να ανοιχθεί

en: The file could not be renamed
el: Το αρχείο δεν θα μπορούσε να μετονομαστεί

en: The file properties dialog could not be opened
el: Δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί ο διάλογος ιδιοτήτων αρχείου

en: The file transfer could not be performed
el: Η μεταφορά αρχείων δεν θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί

en: The folder could not be opened
el: Δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί ο φάκελος

en: The selected files could not be deleted
el: Τα επιλεγμένα αρχεία δεν μπορούν να διαγραφούν

en: The selected files could not be moved to the trash
el: Τα επιλεγμένα αρχεία δεν μπορούν να μετακινηθούν στον κάδο ανακύκλωσης

en: The selected files could not be trashed
el: Τα επιλεγμένα αρχεία δεν ήταν δυνατό να μετακινηθούν στα απορρίμματα

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
el: Υπάρχουν δεδομένα που πρέπει να εγγραφούν στη συσκευή "%s" πριν να μπορεί να αφαιρεθεί. Παρακαλώ μην αφαιρέσετε το μέσο ή αποσυνδέσετε τη συσκευή

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
el: Αυτό το χαρακτηριστικό απαιτεί μια υπηρεσία διαχειριστή απορριμμάτων (όπως αυτή που παρέχει ο Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
el: Αυτό το χαρακτηριστικό απαιτεί μια υπηρεσία διαχείρισης απορριμμάτων (όπως αυτή που παρέχει ο Thunar).

en: Tiled
el: Πλακίδια

en: Today at %X
el: Σήμερα στις %X

en: Transfer Error
el: Σφάλμα μεταφοράς

en: Transparent
el: Διαφανές

en: Trash
el: Απορρίμματα

en: Trash Error
el: Σφάλμα απορριμμάτων

en: Trash contains %d items
el: Ο κάδος απορριμμάτων περιέχει %d αντικείμενα

en: Trash contains one item
el: Ο κάδος απορριμμάτων περιέχει ένα αντικείμενο

en: Trash is empty
el: Ο κάδος απορριμμάτων είναι άδειος

en: Type '%s --help' for usage.
el: Πληκτρολογήστε '%s --help' για βοήθεια σχετικά με τη χρήση του.

en: Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
el: Τύπος: %s
    Μέγεθος: %s
    Τελευταία τροποποίηση: %s

en: Unable to contact settings server
el: Δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με τον εξυπηρετητή ρυθμίσεων

en: Unable to launch "%s":
el: Η εκκίνηση του "%s" απέτυχε:

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
el: Δεν ήταν δυνατή η εκκίνηση του "exo-desktop-item-edit", που απαιτείται για τη δημιουργία και την επεξεργασία εκκινητών και συνδέσμων στην επιφάνεια εργασίας.

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unmount Finished
el: Ολοκληρώθηκε η αποπροσάρτηση

en: Unmounting device
el: Αποπροσάρτηση συσκευής

en: Use _submenus for the windows in each workspace
el: Χρή_ση υπομενού για τα παράθυρα σε κάθε περιοχή εργασίας

en: Use custom _font size:
el: Χρήση προσαρμοσμένου μεγέ_θους γραμματοσειράς:

en: Version information
el: Πληροφορίες έκδοσης

en: Vertical gradient
el: Κάθετη διαβάθμιση

en: Wallpaper for Monitor %d
el: Φόντο για την οθόνη %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
el: Φόντο για την οθόνη %d (%s)

en: Window List
el: Λίστα παραθύρων

en: Writing data to device
el: Εγγραφή δεδομένων στη συσκευή

en: Yesterday at %X
el: Χθες στις %X

en: Zoomed
el: Ζοομαρισμένο

en: _Add Workspace
el: _Προσθήκη χώρου εργασίας

en: _Applications
el: Εφ_αρμογές

en: _Background
el: _Φόντο

en: _Button:
el: _Κουμπί:

en: _Edit Launcher
el: Ε_πεξεργασία εκκινητή

en: _Edit desktop menu
el: _Επεξεργασία μενού επιφάνειας εργασίας

en: _Empty File
el: _Κενό αρχείο

en: _Empty Trash
el: Ά_δειασμα απορριμμάτων

en: _Execute
el: _Εκτέλεση

en: _Folder:
el: _Φάκελος:

en: _Icons
el: Ε_ικονίδια

en: _Link Here
el: _Σύνδεση Εδώ

en: _Menus
el: _Μενού

en: _Mount Volume
el: Προ_σάρτηση τόμου

en: _Move Here
el: _Μεταφορά Εδώ

en: _Open
el: _Άνοιγμα

en: _Open With "%s"
el: Άνοιγμα _με "%s"

en: _Open all
el: _Άνοιγμα όλων

en: _Open in New Window
el: Άνοιγμ_α σε νέο παράθυρο

en: _Remove Workspace %d
el: _Αφαίρεση χώρου εργασίας %d

en: _Remove Workspace '%s'
el: _Αφαίρεση χώρου εργασίας '%s'

en: _Rename...
el: _Μετονομασία...

en: _Unmount Volume
el: _Αποπροσάρτηση τόμου

en: _Window Actions
el: Ενέργειες _Παραθύρων

en: at start up
el: κατά την εκκίνηση

en: every day
el: κάθε μέρα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: in hours:
el: σε ώρες:

en: in minutes:
el: σε λεπτά:

en: in seconds:
el: σε δευτερόλεπτα:
