tigervnc 1.3.90 - en to el translation catalogue (143 entries)

en: (server default %s)
el: (προκαθορισμένο εξυπηρετητή %s)

en: About
el: Σχετικά

en: About TigerVNC Viewer
el: Σχετικά με τον Θεατή TigerVNC

en: About TigerVNC viewer...
el: Σχετικά με τον θεατή TigerVNC...

en: About...
el: Σχετικά...

en: Accept clipboard from server
el: Αποδοχή πρόχειρου από τον εξηπηρετητή

en: Adjusting window size to avoid accidental full screen request
el: Προσαρμογή του μεγέθους παραθύρου για αποφυγή τυχαίου αιτήματος πλήρους οθόνης

en: Allow JPEG compression:
el: Να επιτρέπεται η συμπίεση JPEG

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Authentication cancelled
el: Ακυρώθηκε η πιστοποίηση

en: Auto select
el: Αυτόματη επιλογή

en: Bad Name/Value pair on line: %d in file: %s
el: Λανθασμένο ζευγάρι ονόματος/τιμής στην γραμμή: %d στο αρχείο: %s

en: Cancel
el: Άκυρο

en: CleanupSignalHandler called
el: Κλήθηκε το CleanupSignalHandler

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Compression
el: Συμπίεση

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Connection info...
el: Πληροφορίες σύνδεσης...

en: Could not create VNC home directory: %s.
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχικού καταλόγου VNC: %s.

en: Could not create VNC home directory: can't obtain home directory path.
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχικού καταλόγου VNC: δεν μπορεί να ληφθεί το μονοπάτι του αρχικού καταλόγου.

en: Could not create framebuffer device
el: Αδυναμία δημιουργίας συσκευής framebuffer

en: Could not create framebuffer image
el: Αδυναμία δημιουργίας εικόνας framebuffer

en: CreateCompatibleDC failed
el: Απέτυχε το CreateCompatibleDC

en: Custom compression level:
el: Προσαρμοσμένο επίπεδο συμπίεσης:

en: Decoding: The size of the buffer dest is to small, it needs to be 1 byte bigger.
el: Αποκωδικοποίηση: Το μέγεθος του buffer είναι πολύ μικρό, χρειάζεται να είναι 1 byte μεγαλύτερο.

en: Desktop name: %.80s
el: Όνομα επιφάνειας εργασίας: %.80s

en: Display lacks pixmap format for default depth
el: Η οθόνη στερείται τύπου pixmap για το προκαθορισμένο βάθος

en: Enable full-screen mode over all monitors
el: Ενεργοποίηση κατάστασης πλήρους-οθόνης σε όλες τις οθόνες

en: Enabling continuous updates
el: Ενεργοποίηση συνεχών ενημερώσεων

en: Encoding backslash: The size of the buffer dest is to small, it needs to be more than %d bytes bigger.
el: Κωδικοποίηση ανάποδης καθέτου: Το μέγεθος του buffer προορισμού είναι πολύ μικρό, χρειάζεται είναι περισσότερο από %d byte μεγαλύτερο.

en: Encoding escape sequence: The size of the buffer dest is to small, it needs to be more than %d bytes bigger.
el: Κωδικοποίηση ακολουθίας escape: Το μέγεθος του buffer προορισμού είναι πολύ μικρό, χρειάζεται είναι περισσότερο από %d byte μεγαλύτερο.

en: Encoding normal character: The size of the buffer dest is to small, it needs to be more than %d bytes bigger.
el: Κωδικοποίηση κανονικού χαρακτήρα: Το μέγεθος του buffer προορισμού είναι πολύ μικρό, χρειάζεται είναι περισσότερο από %d byte μεγαλύτερο.

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: Error(%d) closing key:  Software\TigerVNC\vncviewer
el: Σφάλμα(%d) closing key:  Software\TigerVNC\vncviewer

en: Error(%d) closing key: Software\TigerVNC\vncviewer
el: Σφάλμα(%d) closing key: Software\TigerVNC\vncviewer

en: Error(%d) creating key: Software\TigerVNC\vncviewer
el: Σφάλμα(%d) creating key: Software\TigerVNC\vncviewer

en: Error(%d) opening key: Software\TigerVNC\vncviewer
el: Σφάλμα(%d) opening key: Software\TigerVNC\vncviewer

en: Exit viewer
el: Έξοδος από τον θεατή

en: Failed to read configuration file, can't obtain home directory path.
el: Αποτυχία ανάγνωσης αρχείου διαμόρφωσης, δεν βρέθηκε το μονοπάτι αρχικού καταλόγου.

en: Failed to read configuration file, can't open %s
el: Αποτυχία ανάγωνσης αρχείου διαμόρφωσης, δεν μπορεί να ανοίξει το %s

en: Failed to read line %d in file %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης της γραμμής %d από το αρχείο %s

en: Failed to write configuration file, can't obtain home directory path.
el: Αποτυχία εγγραφής του αρχείου διαμόρφωσης, δεν μπορεί να ληφθεί το μονοπάτι του αρχικού καταλόγου.

en: Failed to write configuration file, can't open %s
el: Αποτυχία εγγραφής τους αρχείου διαμόρφωσης, δεν μπορεί να ανοίξει το %s

en: Failure grabbing keyboard
el: Αποτυχία σύλληψης πληκτρολογίου

en: Failure grabbing mouse
el: Αποτυχία σύλληψης ποντικιού

en: Full (all available colors)
el: Πλήρες (όλα τα διαθέσιμα χρώματα)

en: Full screen
el: Πλήρης οθόνη

en: Full-screen mode
el: Κατάσταση πλήρους οθόνης

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide Others
el: Απόκρυψη άλλων

en: Host: %.80s port: %d
el: Ξενιστής: %.80s θύρα: %d

en: Input
el: Είσοδος

en: Internal FLTK error. Exiting.
el: Εσωτερικό σφάλμα του FLTK. Γίνεται έξοδος.

en: Invalid SetColourMapEntries from server!
el: Άκυρο SetColourMapEntries από τον εξυπηρετητή!

en: Invalid geometry specified!
el: Καθορίστηκε άκυρη γεωμετρία!

en: Invalid parameter name on line: %d in file: %s
el: Άκυρο όνομα παραμέτρου στην γραμμή %d στο αρχείο: %s

en: Invalid screen layout computed for resize request!
el: Άκυρη διάταξη οθόνης υπολογισμένη από αίτημα αλλαγής μεγέθους!

en: Last used encoding: %s
el: Τελευταία χρησιμοποιημένη κωδικοποίηση: %s

en: Line 1 in file %s
    must contain the TigerVNC configuration file identifier string:
    "%s"
el: Η γραμμή 1 στο αρχείο %s
    πρέπει να περιέχει τη συμβολοσειρά αναγνώρισης αρχείου διαμόρφωσης του TigerVNC:
    "%s"

en: Line speed estimate: %d kbit/s
el: Τελευταία εκτίμηση ταχύτητας: %d kbit/s

en: Listening on port %d
el: Ακρόαση στην θύρα %d

en: Load...
el: Φόρτωση...

en: Low (64 colors)
el: Χαμηλό (64 χρώματα)

en: Medium (256 colors)
el: Ενδιάμεσο (256 χρώματα)

en: Menu key
el: Πλήκτρο μενού

en: Misc.
el: Διάφορα

en: Multiple characters given for key code %d (0x%04x): '%s'
el: Πολλαπλοί χαρακτήρες δόθηκαν για τον κώδικα πλήκτρου %d (0x%04x): '%s'

en: No
el: Όχι

en: No scan code for extended virtual key 0x%02x
el: Χωρίς κώδικα σάρωσης για το εκτεταμένο εικονικό πλήκτρο 0x%02x

en: No scan code for virtual key 0x%02x
el: Χωρίς κώδικα σάρωσης για το εικονικό πλήκτρο 0x%02x

en: No symbol for extended virtual key 0x%02x
el: Χωρίς σύμβολο για το εκτεταμένο εικονικό πλήκτρο 0x%02x

en: No symbol for key code %d (in the current state)
el: Χωρίς σύμβολο για τον κώδικα πλήκτρου %d (στην τρέχουσα κατάσταση)

en: No symbol for key code 0x%02x (in the current state)
el: Χωρίς σύμβολο για τον κώδικα πλήκτρου 0x%02x (στην τρέχουσα κατάσταση)

en: No symbol for virtual key 0x%02x
el: Χωρίς σύμβολο για το εικονικό πλήκτρο 0x%02x

en: None
el: Κανένα

en: Not enough memory for framebuffer
el: Ανεπάρκεια μνήμης για τον framebuffer

en: OK
el: Εντάξει

en: Only true colour displays supported
el: Υποστηρίζονται μόνο οθόνες πραγματικού χρώματος

en: Opening password file failed
el: Απέτυχε το άνοιγμα του αρχείου κωδικού

en: Options...
el: Επιλογές...

en: Parameters -listen and -via are incompatible
el: Οι παράμετροι -listen και -via δεν είναι συμβατές

en: Pass system keys directly to server (full screen)
el: Πέρασμα των πλήκτρων συστήματος κατ' ευθείαν στον εξυπηρετητή (πλήρης οθόνη)

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Path to X509 CA certificate
el: Μονοπάτι στο πιστοποιητικό X509 CA

en: Path to X509 CRL file
el: Μονοπάτι στο αρχείο X509 CRL

en: Pixel format: %s
el: Μορφοποίηση pixel: %s

en: Preferred encoding
el: Προτιμώμενη κωδικοποίηση

en: Protocol version: %d.%d
el: Έκδοση πρωτοκόλλου:  %d.%d

en: Quit
el: Εγκατάλειψη

en: Refresh screen
el: Ανανέωση οθόνης

en: Requested encoding: %s
el: Αιτούμενη κωδικοποίηση: %s

en: Resize remote session on connect
el: Αλλαγή μεγέθους απομακρυσμένης συνεδρίας κατά την σύνδεση

en: Resize remote session to the local window
el: Αλλαγή μεγέθους απομακρυσμένης συνεδρίας στο τοπικό παράθυρο

en: Resize window to session
el: Αλλαγή μεγέθους παραθύρου στην συνεδρία

en: Save As...
el: Αποθήκευση ως...

en: Screen
el: Οθόνη

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Security method: %s
el: Μέθοδος ασφάλειας: %s

en: SelectObject failed
el: Απέτυχε το SelectObject

en: Send %s
el: Αποστολή %s

en: Send Ctrl-Alt-Del
el: Αποστολή Ctrl-Alt-Del

en: Send clipboard to server
el: Αποστολή του πρόχειρου στον εξηπηρετητή

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: SetDesktopSize failed: %d
el: Απέτυχε το SetDesktopSize: %d

en: Shared (don't disconnect other viewers)
el: Κοινόχρηστο (να μην αποσυνδεθούν άλλοι θεατές)

en: Show All
el: Εμφάνιση όλων

en: Show dot when no cursor
el: Εμφάνιση κουκίδας όταν δεν υπάρχει δρομέας

en: Size: %d x %d
el: Μέγεθος: %d x %d

en: Standard VNC (insecure without encryption)
el: Τυπικό VNC (μη ασφαλές χωρίς κρυπτογράφηση)

en: TLS with X509 certificates
el: TLS με πιστοποιητικά X509

en: TLS with anonymous certificates
el: TLS με ανώνυμα πιστοποιητικά

en: The parameterArray contains a object of a invalid type at line %d.
el: Το parameterArray περιέχει ένα αντικείμενο άκυρου τύπου στην γραμμή %d.

en: The value of the parameter %s on line %d in file %s is invalid.
el: Η τιμή της παραμέτρου %s στην γραμμή %d του αρχείου %s είναι άκυρη.

en: Throughput %d kbit/s - changing to quality %d
el: Διαμεταγωγή %d kbit/s - αλλαγή στην ποιότητα %d

en: Throughput %d kbit/s - full color is now %s
el: Διαμεταγωγή %d kbit/s - το πλήρες χρώμα είναι τώρα %s

en: TigerVNC Viewer
el: Θεατής TigerVNC

en: TigerVNC Viewer %d-bit v%s
    Built on: %s
    Copyright (C) 1999-%d TigerVNC Team and many others (see README.txt)
    See http://www.tigervnc.org for information on TigerVNC.
el: Θεατής TigerVNC %d-bit v%s
    Built on: %s
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 1999-%d Ομάδα TigerVNC και πολλοί άλλοι (δείτε το README.txt)
    Δείτε στο http://www.tigervnc.org για πληροφορίες σχετικά με το TigerVNC.

en: Unable to create platform specific framebuffer: %s
el: Αδυναμία δημιουργίας framebuffer στη συγκεκριμένη πλατφόρμα: %s

en: Unknown FLTK key code %d (0x%04x)
el: Άγνωστος FLTK κώδικας πλήκτρου %d (0x%04x)

en: Unknown decimal separator: '%s'
el: Άγνωστο διαχωριστικό δεκαδικών: '%s'

en: Unknown escape sequence at character %d
el: Άγνωστη ακολουθία escape στον χαρακτήρα %d

en: Unknown rect encoding
el: Άγνωστη κωδικοποίηση rect

en: Unknown rect encoding %d
el: Άγνωστη κωδικοποίηση rect %d

en: Username and password (insecure without encryption)
el: Όνομα χρήστη και συνθηματικό

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Using %s encoding
el: Χρήση κωδικοποίησης %s

en: Using default colormap and visual, %sdepth %d.
el: Χρήση προκαθορισμένου χρωματικού χάρτη και οπτικών, %sβάθος %d.

en: Using pixel format %s
el: Χρήση μορφής pixel %s

en: Using platform independent framebuffer
el: Χρήση ανεξάρτητης πλατφόρμας framebuffer

en: VNC Viewer: Connection Details
el: Θεατής VNC: Λεπτομέρειες σύνδεσης

en: VNC Viewer: Connection Options
el: Θεατής VNC: Επιλογές σύνδεσης

en: VNC authentication
el: Πιστοποίηση VNC

en: VNC connection info
el: Πληροφορίες σύνδεσης VNC

en: VNC server:
el: Εξυπηρετητής VNC:

en: Very low (8 colors)
el: Πολύ χαμηλό (8 χρώματα)

en: View only (ignore mouse and keyboard)
el: Μόνο προβολή (αγνόηση ποντικιού και πληκτρολογίου)

en: Yes
el: Ναι

en: connected to host %s port %d
el: σε σύνδεση με ξενιστή %s θύρα %d

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: level (1=fast, 6=best [4-6 are rarely useful])
el: επίπεδο (1=γρήγορο, 6=καλύτερο [4-6 είναι σπάνια χρήσιμα])

en: quality (0=poor, 9=best)
el: ποιότητα (0=φτωχή, 9=καλύτερη)

en: unable to create DIB section
el: αδύνατη η δημιουργία τομέα DIB
