openconnect - en to el translation catalogue (474 entries)

en: 
    Certificate from VPN server "%s" failed verification.
    Reason: %s
el: 
    Αποτυχία επιβεβαίωσης πιστοποιητικού από τον διακομιστή VPN "%s".
    Αιτία: %s

en: (NOTE: libproxy disabled in this build)
el: (ΣΗΜΕΙΩΣΗ: απενεργοποιήθηκε το libproxy σε αυτή τη δόμηση)

en: (NOTE: libstoken (RSA SecurID) disabled in this build)
el: (ΣΗΜΕΙΩΣΗ: απενεργοποίηση του libstoken (RSA SecurID) σε αυτή τη δόμηση)

en: (script)
el: (σενάριο)

en: <elided>
el: <παραλειπόμενο>

en: <error>
el: <σφάλμα>

en: Add key from TPM failed
el: Αποτυχία προσθήκης κλειδιού από το TPM

en: Adding supporting CA '%s'
el: Προσθήκη υποστήριξης CA '%s'

en: All fields are required; try again.
el: Απαιτούνται όλα τα πεδία· δοκιμάστε ξανά.

en: Allocating new path for relative redirect failed: %s
el: Αποτυχία κατανομής νέας διαδρομής για σχετική ανακατεύθυνση: %s

en: Allocation failure for string from stdin
el: Αποτυχία κατανομής για συμβολοσειρά από την τυπική είσοδο

en: Allocation of deflate buffer failed
el: Αποτυχία κατανομής ενδιάμεσης μνήμης συμπίεσης

en: Asked for password but '--no-passwd' set
el: Ζητήθηκε κωδικός πρόσβασης, αλλά έχει οριστεί '--no-passwd'

en: Attempt new DTLS connection
el: Προσπάθεια νέας σύνδεσης DTLS

en: Attempting to connect to proxy %s%s%s:%s
el: Προσπάθεια σύνδεσης στον μεσολαβητή %s%s%s:%s

en: Attempting to connect to server %s%s%s:%s
el: Προσπάθεια σύνδεσης στον μεσολαβητή %s%s%s:%s

en: Auth choice "%s" matches multiple options
el: Η επιλογή πιστοποίησης "%s" ταιριάζει με πολλαπλές επιλογές

en: Auth choice "%s" not available
el: Η επιλογή πιστοποίησης "%s" δεν είναι διαθέσιμη

en: Authenticate only and print login info
el: Πιστοποίηση μόνο και εκτύπωση πληροφοριών σύνδεσης

en: Built against SSL library with no Cisco DTLS support
el: Δόμηση στη βιβλιοθήκη SSL χωρίς υποστήριξη DTLS Cisco

en: CSTP Dead Peer Detection detected dead peer!
el: Η αναγνώριση νεκρού ομότιμου CSTP ανίχνευσε νεκρό ομότιμο!

en: CSTP connected. DPD %d, Keepalive %d
el: Συνδέθηκε το CSTP. DPD %d, διατήρηση σύνδεσης %d

en: CSTP rekey due
el: Αναμενόμενη αλλαγή κλειδιού CSTP

en: Caller paused the connection
el: Ο καλών διέκοψε τη σύνδεση

en: Can't load TPM engine.
el: Αδύνατη η φόρτωση μηχανής TPM.

en: Can't open %s: %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα του %s: %s

en: Can't open ~/.stokenrc file
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου ~/.stokenrc

en: Can't plumb %s for IPv%d: %s
el: Αδύνατη η σωλήνωση του %s για IPv%d: %s

en: Can't push IP
el: Αδύνατη η προώθηση IP

en: Can't set ifname
el: Αδύνατος ο ορισμός του ifname

en: Cannot determine PEM encryption type
el: Αδύνατος ο προσδιορισμός τύπου κρυπτογράφησης PEM

en: Cannot follow redirection to non-https URL '%s'
el: Αδύνατη η παρακολούθηση ανακατεύθυνσης σε μη https URL '%s'

en: Cannot handle form method='%s', action='%s'
el: Αδύνατος ο χειρισμός μεθόδου μορφής='%s', ενέργεια='%s'

en: Cannot open '%s': %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα του '%s': %s

en: Cannot open config file '%s': %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου ρυθμίσεων '%s': %s

en: Cannot receive HTTP 1.0 body without closing connection
el: Αδύνατη η λήψη σώματος HTTP 1.0 χωρίς κλείσιμο της σύνδεσης

en: Cannot use 'config' option inside config file
el: Αδύνατη η χρήση της επιλογής 'config' μέσα στο αρχείο ρυθμίσεων

en: Cert file for server verification
el: Αρχείο πιστοποίησης για επιβεβαίωση διακομιστή

en: Certificate has GEN_IPADD altname with bogus length %d
el: Το πιστοποιητικό έχει εναλλακτικό όνομα GEN_IPADD με πλαστό μήκος %d

en: Choose authentication login selection
el: Επιλέξτε επικύρωση επιλογής σύνδεσης

en: Client certificate expires soon at
el: Το πιστοποιητικό πελάτη λήγει σύντομα στις

en: Client certificate has expired at
el: Το πιστοποιητικό πελάτη έχει λήξει στις

en: Compressed packet received in !deflate mode
el: Λήψη συμπιεσμένου πακέτου! κατάσταση συμπίεσης

en: Compression setup failed
el: Αποτυχία ρύθμισης συμπίεσης

en: Connected to HTTPS on %s
el: Σύνδεση με HTTPS στο %s

en: Connection retry timeout in seconds
el: Όριο χρόνου επαναπροσπάθειας σύνδεσης σε δευτερόλεπτα

en: Continue in background after startup
el: Συνέχιση στο παρασκήνιο μετά την έναρξη

en: Continuing in background; pid %d
el: Συνέχιση στο παρασκήνιο, ταυτότητα διεργασίας (pid) %d.

en: Cookie is no longer valid, ending session
el: Το μπισκότο δεν είναι πια έγκυρο, τερματισμός συνεδρίας

en: Could not extract expiration time of certificate
el: Αδύνατη η εξαγωγή χρόνου λήξης του πιστοποιητικού

en: Could not initialise MD5 hash: %s
el: Αδύνατη η αρχικοποίηση του κατακερματισμού MD5: %s

en: Could not open /dev/tun for plumbing
el: Αδύνατο το άνοιγμα /dev/tun για σωλήνωση

en: Creating SSL connection failed
el: Αποτυχία δημιουργίας σύνδεσης SSL

en: DTLS Dead Peer Detection detected dead peer!
el: Η αναγνώριση νεκρού ομότιμου DTLS ανίχνευσε νεκρό ομότιμο!

en: DTLS got write error %d. Falling back to SSL
el: Το DTLS έλαβε σφάλμα εγγραφής %d. Υποχώρηση σε SSL

en: DTLS got write error: %s. Falling back to SSL
el: Το DTLS έλαβε σφάλμα εγγραφής %s. Υποχώρηση σε SSL

en: DTLS handshake failed: %d
el: Αποτυχία χειραψίας DTLS: %d

en: DTLS handshake failed: %s
el: Αποτυχία χειραψίας DTLS: %s

en: DTLS handshake timed out
el: Λήξη χρόνου χειραψίας DTLS

en: DTLS initialised. DPD %d, Keepalive %d
el: Αρχικοποίηση DTLS. DPD %d, διατήρηση σύνδεσης %d

en: DTLS option %s : %s
el: Επιλογή DTLS %s : %s

en: DTLS rekey due
el: Αναμενόμενη αλλαγή κλειδιού DTLS

en: Decrypting PEM key failed
el: Αποτυχία αποκρυπτογράφησης κλειδιού PEM

en: Device ID:
el: Αναγνωριστικό συσκευής:

en: Disable HTTP connection re-use
el: Απενεργοποίηση επαναχρησιμοποίησης σύνδεσης HTTP

en: Disable password/SecurID authentication
el: Απενεργοποίηση επικύρωσης κωδικού πρόσβασης/SecurID

en: Disable proxy
el: Απενεργοποίηση μεσολαβητή

en: Disabling all HTTP connection re-use due to --no-http-keepalive option.
    If this helps, please report to <openconnect-devel@lists.infradead.org>.
el: Απενεργοποίηση όλων των επαναχρησιμοποιήσεων σύνδεσης HTTP λόγω της επιλογής --no-http-keepalive.
    Αν αυτό βοηθά, παρακαλούμε αναφερθείτε στο <openconnect-devel@lists.infradead.org>.

en: Discard bad split exclude: "%s"
el: Απόρριψη εσφαλμένης διαίρεσης αποκλειομένου του: "%s"

en: Discard bad split include: "%s"
el: Απόρριψη εσφαλμένης διαίρεσης περιλαμβανομένου του: "%s"

en: Display help text
el: Εμφάνιση κειμένου βοήθειας

en: Do not ask for IPv6 connectivity
el: Μην ζητάτε συνδεσιμότητα IPv6

en: Do not attempt XML POST authentication
el: Να μην προσπαθείτε πιστοποίηση XML POST

en: Do not expect user input; exit if it is required
el: Να μην αναμένεται είσοδος χρήστη· έξοδος αν απαιτείται

en: Do not require server SSL cert to be valid
el: Να μην απαιτείται πιστοποιητικό SSL διακομιστή για να είναι έγκυρο

en: Downloaded config file did not match intended SHA1
el: Το μεταφορτωμένο αρχείο ρυθμίσεων δεν ταιριάζει με το προοριζόμενο SHA1

en: Drop privileges after connecting
el: Απόρριψη προνομίων μετά τη σύνδεση

en: Dump HTTP authentication traffic (implies --verbose
el: Αποτύπωση κυκλοφορίας πιστοποίησης HTTP (υπονοεί --verbose

en: ERROR: Cannot initialize sockets
el: ΣΦΑΛΜΑ: Αδύνατη η αρχικοποίηση υποδοχών

en: Empty response from server
el: Κενή απάντηση από διακομιστή

en: Encrypted PEM file too short
el: Το κρυπτογραφημένο αρχείο PEM είναι υπερβολικά σύντομο

en: Enter '%s' to accept, '%s' to abort; anything else to view:
el: Εισαγωγή '%s' για αποδοχή, '%s' για ματαίωση, ο,τιδήποτε άλλο για προβολή:

en: Enter PEM pass phrase:
el: Εισαγωγή συνθηματικού PEM:

en: Enter PIN:
el: Εισαγωγή PIN:

en: Enter PKCS#12 pass phrase:
el: Εισαγωγή συνθηματικού PKCS#12:

en: Enter PKCS#8 pass phrase:
el: Εισαγωγή συνθηματικού PKCS#8:

en: Enter TPM SRK PIN:
el: Εισαγωγή PIN SRK TPM:

en: Enter TPM key PIN:
el: Εισαγωγή PIN κλειδιού TPM:

en: Enter credentials to unlock software token.
el: Εισαγωγή διαπιστευτηρίων για ξεκλείδωμα διακριτικού λογισμικού.

en: Error base64-decoding encrypted PEM file: %s
el: Σφάλμα κρυπτογραφημένου αρχείου PEM με αποκωδικοποίηση βάση64: %s

en: Error checking server cert status
el: Σφάλμα ελέγχου κατάστασης πιστοποιητικού διακομιστή

en: Error decoding TSS key blob: %s
el: Σφάλμα αποκωδικοποίησης κλειδιού TSS μεγάλου δυαδικού αντικειμένου: %s

en: Error fetching HTTP response body
el: Σφάλμα κατά την προσκόμιση σώματος απάντησης HTTP

en: Error fetching HTTPS response
el: Σφάλμα κατά την προσκόμιση απάντησης HTTPS

en: Error fetching chunk header
el: Σφάλμα κατά την προσκόμιση κεφαλίδας τμήματος

en: Error importing PKCS#11 URL %s: %s
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή URL PKCS#11 %s: %s

en: Error importing PKCS#11 key into private key structure: %s
el: Σφάλμα εισαγωγής του κλειδιού PKCS#11 στην δομή ιδιωτικού κλειδιού: %s

en: Error importing server's cert
el: Σφάλμα εισαγωγής πιστοποιητικού διακομιστή

en: Error in TSS key blob
el: Σφάλμα στο κλειδί TSS μεγάλου δυαδικού αντικειμένου

en: Error in chunked decoding. Expected '', got: '%s'
el: Σφάλμα στην τμηματική αποκωδικοποίηση. Αναμενόταν '', ελήφθη '%s'

en: Error in client cert notAfter field
el: Σφάλμα στο πεδίο πιστοποιητικού πελάτη notAfter

en: Error initialising PKCS#11 key structure: %s
el: Σφάλμα κατά την αρχικοποίηση δομής κλειδιού PKCS#11: %s

en: Error initialising X509 cert structure
el: Σφάλμα αρχικοποίησης δομής πιστοποιητικού X509

en: Error initialising private key structure: %s
el: Σφάλμα κατά την αρχικοποίηση δομής ιδιωτικού κλειδιού: %s

en: Error loading certificate from PKCS#11: %s
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση πιστοποιητικού από PKCS#11: %s

en: Error opening cmd pipe
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα διοχέτευσης cmd

en: Error processing HTTP response
el: Σφάλμα επεξεργασίας απόκρισης HTTP

en: Error reading HTTP response body
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση σώματος απάντησης HTTP

en: Error reading auth response from SOCKS proxy: %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση απάντησης πιστοποίησης από τον μεσολαβητή SOCKS: %s

en: Error reading connect response from SOCKS proxy: %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση απάντησης σύνδεσης από τον μεσολαβητή SOCKS: %s

en: Error signing test data with private key: %s
el: Σφάλμα υπογραφής δεδομένων ελέγχου με ιδιωτικό κλειδί: %s

en: Error validating signature against certificate: %s
el: Σφάλμα εγκυρότητας υπογραφής στο πιστοποιητικό: %s

en: Error writing auth request to SOCKS proxy: %s
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή αιτήματος πιστοποίησης σε μεσολαβητή SOCKS: %s

en: Error writing connect request to SOCKS proxy: %s
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή αιτήματος σύνδεσης σε μεσολαβητή SOCKS: %s

en: Error: Server asked us to download and run a 'Cisco Secure Desktop' trojan.
    This facility is disabled by default for security reasons, so you may wish to enable it.
el: Σφάλμα: Ο διακομιστής ζήτησε τη μεταφόρτωση και εκτέλεση ενός δούρειου ίππου 'ασφαλούς επιφάνειας εργασίας Cisco'.
    Αυτή η διευκόλυνση είναι ανενεργή από προεπιλογή για λόγους ασφάλειας, έτσι μπορεί να θέλετε να την ενεργοποιήσετε.

en: Error: Server asked us to run CSD hostscan.
    You need to provide a suitable --csd-wrapper argument.
el: Σφάλμα: Ο διακομιστής ζήτησε την εκτέλεση της σάρωσης οικοδεσπότη CSD.
    Χρειάζεται να δώσετε ένα κατάλληλο όρισμα --csd-wrapper.

en: Error: TAP-Windows driver v9.9 or greater is required (found %ld.%ld)
el: Σφάλμα: Απαιτείται ο οδηγός TAP για Windows με έκδοση v9.9 ή μεγαλύτερη (βρέθηκε %ld.%ld)

en: Established DTLS connection (using GnuTLS). Ciphersuite %s.
el: Επίτευξη σύνδεσης DTLS (με χρήση του GnuTLS). Ciphersuite %s.

en: Established DTLS connection (using OpenSSL). Ciphersuite %s.
el: Επίτευξη σύνδεσης DTLS (με χρήση του OpenSSL). Ciphersuite %s.

en: Extra cert from %s: '%s'
el: Πρόσθετο πιστοποιητικό από το %s: '%s'

en: Extra cert from cafile: '%s'
el: Πρόσθετο πιστοποιητικό από το cafile: '%s'

en: Failed to SHA1 existing file
el: Το υπάρχον αρχείο απέτυχε στο SHA1

en: Failed to allocate certificate buffer
el: Αποτυχία κατανομής ενδιάμεσης μνήμης πιστοποιητικού

en: Failed to allocate memory for cafile certs
el: Αποτυχία κατανομής μνήμης για πιστοποιητικά αρχείου ca

en: Failed to allocate memory for certificate
el: Αποτυχία κατανομής μνήμης για πιστοποιητικό

en: Failed to allocate memory for supporting certificates
el: Αποτυχία κατανομής μνήμης για υποστήριξη πιστοποιητικών

en: Failed to allocate sockaddr storage
el: Αποτυχία κατανομής αποθήκευσης sockaddr

en: Failed to allocate string
el: Αποτυχία κατανομής συμβολοσειράς

en: Failed to allocate vpninfo structure
el: Αποτυχία κατανομής δομής vpninfo

en: Failed to assign policy to key: %s
el: Αποτυχία απόδοσης πολιτικής στο κλειδί: %s

en: Failed to change to CSD home directory '%s': %s
el: Αποτυχία αλλαγής σε προσωπικό κατάλογο CSD '%s': %s

en: Failed to complete read from TAP device: %s
el: Αποτυχία ολοκλήρωσης της ανάγνωσης από την συσκευή TAP: %s

en: Failed to connect TPM context: %s
el: Αποτυχία σύνδεσης περιεχομένου TPM: %s

en: Failed to connect to host %s
el: Αποτυχία σύνδεσης με τον οικοδεσπότη %s

en: Failed to create BIO for keystore item '%s'
el: Αποτυχία δημιουργίας BIO για το στοιχείο αποθήκης κλειδιών '%s'

en: Failed to create TPM context: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας περιεχομένου TPM: %s

en: Failed to create TPM hash object: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας αντικειμένου κατακερματισμού TPM: %s

en: Failed to create key policy object: %s
el: Αποτυχία δημιουργίας αντικειμένου πολιτικής κλειδιού: %s

en: Failed to create new tun
el: Αποτυχία δημιουργίας νέου tun

en: Failed to decrypt PEM key: %s
el: Αποτυχία αποκρυπτογράφησης κλειδιού PEM: %s

en: Failed to decrypt PKCS#12 certificate file
el: Αποτυχία αποκρυπτογράφησης αρχείου πιστοποιητικού PKCS#12

en: Failed to decrypt PKCS#8 certificate file
el: Αποτυχία αποκρυπτογράφησης αρχείου πιστοποιητικού PKCS#8

en: Failed to determine type of private key %s
el: Αποτυχία προσδιορισμού τύπου ιδιωτικού κλειδιού %s

en: Failed to exec CSD script %s
el: Αποτυχία εκτέλεσης σεναρίου CSD %s

en: Failed to get key ID: %s
el: Αποτυχία λήψης αναγνωριστικού κλειδιού: %s

en: Failed to get line from config file: %s
el: Αποτυχία λήψης γραμμής από το αρχείο ρυθμίσεων: %s

en: Failed to identify private key type in '%s'
el: Αποτυχία ταυτοποίησης τύπου ιδιωτικού κλειδιού στο '%s'

en: Failed to init TPM engine
el: Αποτυχία αρχικοποίησης μηχανής TPM

en: Failed to initialise cipher for decrypting PEM file: %s
el: Αποτυχία αρχικοποίησης κρυπτογράφησης για αποκρυπτογράφηση αρχείου PEM: %s

en: Failed to interpret PEM file
el: Αποτυχία ερμηνείας του αρχείου PEM

en: Failed to load PKCS#1 private key: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης ιδιωτικού κλειδιού PKCS#1: %s

en: Failed to load PKCS#12 certificate: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης πιστοποιητικού PKCS#12: %s

en: Failed to load TPM SRK key: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης κλειδιού SRK TPM: %s

en: Failed to load TPM SRK policy object: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης αντικειμένου πολιτικής SRK TPM: %s

en: Failed to load TPM key blob: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης κλειδιού TPM μεγάλου δυαδικού αντικειμένου: %s

en: Failed to load TPM private key
el: Αποτυχία φόρτωσης ιδιωτικού κλειδιού TPM

en: Failed to load X509 certificate from keystore
el: Αποτυχία φόρτωσης πιστοποιητικού X509 από την αποθήκη κλειδιών

en: Failed to load item '%s' from keystore: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης στοιχείου '%s' από την αποθήκη κλειδιών: %s

en: Failed to load private key as PKCS#8: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης ιδιωτικού κλειδιού ως PKCS#8: %s

en: Failed to obtain WebVPN cookie
el: Αποτυχία λήψης μπισκότου WebVPN

en: Failed to open %s
el: Αποτυχία ανοίγματος του %s

en: Failed to open %s for write: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος του %s για εγγραφή: %s

en: Failed to open '%s' for write: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος του '%s' για εγγραφή: %s

en: Failed to open CA file '%s'
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου CA '%s'

en: Failed to open CA file '%s': %s
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου CA '%s': %s

en: Failed to open HTTPS connection to %s
el: Αποτυχία ανοίγματος σύνδεσης HTTPS σε %s

en: Failed to open certificate file %s: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου πιστοποιητικού %s: %s

en: Failed to open key/certificate file %s: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου κλειδιού/πιστοποιητικού %s: %s

en: Failed to open private key file %s: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος αρχείου ιδιωτικού κλειδιού %s: %s

en: Failed to open temporary CSD script file: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος προσωρινού αρχείου σεναρίου CSD: %s

en: Failed to open tun device: %s
el: Αποτυχία ανοίγματος συσκευής tun: %s

en: Failed to parse HTTP response '%s'
el: Αποτυχία ανάλυσης απάντησης HTTP '%s'

en: Failed to parse XML config file %s
el: Αποτυχία ανάλυσης του αρχείου ρυθμίσεων XML %s

en: Failed to parse redirected URL '%s': %s
el: Αποτυχία ανάλυσης ανακατεύθυνσης URL '%s': %s

en: Failed to parse server URL '%s'
el: Αποτυχία ανάλυσης διακομιστή URL '%s'.

en: Failed to parse server response
el: Αποτυχία ανάλυσης απάντησης διακομιστή.

en: Failed to parse subject name in peer cert
el: Αποτυχία ανάλυσης ονόματος θέματος στο πιστοποιητικό ομότιμου

en: Failed to process PKCS#12 file: %s
el: Αποτυχία επεξεργασίας αρχείου PKCS#12: %s

en: Failed to put tun file descriptor into message-discard mode
el: Αποτυχία τοποθέτησης του περιγραφέα αρχείου tun σε μήνυμα κατάστασης απόρριψης

en: Failed to read certificate into memory: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης πιστοποιητικού στη μνήμη: %s

en: Failed to read certs from CA file '%s'
el: Αποτυχία ανάγνωσης πιστοποιητικών από το αρχείο CA '%s'

en: Failed to read certs from cafile: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης πιστοποιητικών από αρχείο ca: %s

en: Failed to read from SSL socket
el: Αποτυχία ανάγνωσης από την υποδοχή SSL

en: Failed to read from SSL socket: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης από την υποδοχή SSL: %s

en: Failed to read from TAP device: %s
el: Αποτυχία ανάγνωσης από την συσκευή TAP: %s

en: Failed to send DPD request. Expect disconnect
el: Αποτυχία αποστολής αιτήματος DPD. Αναμένεται αποσύνδεση

en: Failed to send DPD response. Expect disconnect
el: Αποτυχία αποστολής απάντησης DPD. Αναμένεται αποσύνδεση

en: Failed to send GET request for new config
el: Αποτυχία αποστολής αιτήματος GET για νέα διαμόρφωση

en: Failed to send keepalive request. Expect disconnect
el: Αποτυχία αποστολής αιτήματος διατήρησης σύνδεσης. Αναμένεται αποσύνδεση

en: Failed to set DTLS MTU: %s
el: Αποτυχία ορισμού DTLS MTU: %s

en: Failed to set DTLS priority: %s
el: Αποτυχία ορισμού προτεραιότητας DTLS: %s

en: Failed to set DTLS session parameters: %s
el: Αποτυχία ορισμού παραμέτρων συνεδρίας DTLS: %s

en: Failed to set TAP IP addresses: %s
el: Αποτυχία ορισμού διεύθυνσης IP για το TAP : %s

en: Failed to set TPM PIN: %s
el: Αποτυχία ορισμού PIN TPM: %s

en: Failed to set TPM SRK password
el: Αποτυχία ορισμού κωδικού πρόσβασης TPM SRK

en: Failed to set key PIN: %s
el: Αποτυχία ορισμού PIN κλειδιού: %s

en: Failed to set value in TPM hash object: %s
el: Αποτυχία ορισμού τιμής σε αντικείμενο κατακερματισμού TPM: %s

en: Failed to setup PKCS#12 data structure: %s
el: Αποτυχία ρύθμισης δομής δεδομένων PKCS#12: %s

en: Failed to spawn script '%s' for %s: %s
el: Αποτυχία παραγωγής σεναρίου '%s' για το %s: %s

en: Failed to stat key/certificate file %s: %s
el: Αποτυχία stat αρχείου κλειδιού/πιστοποιητικού %s: %s

en: Failed to use X509 certificate from keystore
el: Αποτυχία χρησιμοποίησης πιστοποιητικού X509 από την αποθήκη κλειδιών

en: Failed to use private key from keystore
el: Αποτυχία χρήσης ιδιωτικού κλειδιού από την αποθήκη κλειδιών

en: Failed to write config to %s: %s
el: Αποτυχία εγγραφής ρύθμισης στο %s: %s

en: Failed to write incoming packet: %s
el: Αποτυχία εγγραφής εισερχόμενου πακέτου: %s

en: Failed to write temporary CSD script file: %s
el: Αποτυχία εγγραφής προσωρινού αρχείου σεναρίου CSD: %s

en: Failed to write to SSL socket
el: Αποτυχία εγγραφής στην υποδοχή SSL

en: Failed to write to SSL socket: %s
el: Αποτυχία εγγραφής στην υποδοχή SSL: %s

en: Failed to write to TAP device: %s
el: Αποτυχία εγγραφής στην συσκευή TAP: %s

en: Form choice has no name
el: Η επιλογή μορφής δεν έχει κανένα όνομα

en: General failure in liboath
el: Γενική αποτυχία στο libstoken

en: General failure in libstoken
el: Γενική αποτυχία στο libstoken

en: General failure in libstoken.
el: Γενική αποτυχία στο libstoken.

en: Generating OATH HOTP token code
el: Δημιουργείται κώδικας διακριτικού OATH HOTP

en: Generating OATH TOTP token code
el: Δημιουργείται κώδικας διακριτικού TOTP OATH

en: Generating RSA token code
el: Δημιουργείται κώδικας διακριτικού RSA

en: GnuTLS non-fatal return during handshake: %s
el: GnuTLS μη μοιραία επιστροφή κατά τη διάρκεια χειραψίας: %s

en: Got CONNECT response: %s
el: Λήψη απάντησης CONNECT: %s

en: Got CSTP DPD request
el: Λήψη αιτήματος DPD CSTP

en: Got CSTP DPD response
el: Λήψη απάντησης DPD CSTP

en: Got CSTP Keepalive
el: Λήψη διατήρησης σύνδεσης του CSTP

en: Got DTLS DPD request
el: Λήψη αιτήματος DPD DTLS

en: Got DTLS DPD response
el: Λήψη απάντησης DPD DTLS

en: Got DTLS Keepalive
el: Λήψη διατήρησης σύνδεσης του DTLS

en: Got HTTP response: %s
el: Λήψη απάντησης HTTP: %s

en: Got inappropriate HTTP CONNECT response: %s
el: Λήψη ακατάλληλης απάντησης HTTP CONNECT: %s

en: Got next CA '%s' from PKCS11
el: Ελήφθη επόμενο CA '%s' από το PKCS11

en: HTTP body %s (%d)
el: Σώμα HTTP %s (%d)

en: HTTP header User-Agent: field
el: Κεφαλίδα HTTP μεσολαβητή χρήστη: πεδίο

en: Host "%s" has UserGroup "%s"
el: Ο οικοδεσπότης "%s" έχει UserGroup "%s"

en: Host "%s" has address "%s"
el: Ο οικοδεσπότης "%s" έχει διεύθυνση "%s"

en: Host "%s" not listed in config; treating as raw hostname
el: Ο οικοδεσπότης "%s" δεν αναφέρεται στις ρυθμίσεις· αντιμετωπίζεται ως ακατέργαστο όνομα οικοδεσπότη

en: Ignoring unknown HTTP response line '%s'
el: Παράβλεψη άγνωστης γραμμής απάντησης HTTP '%s'

en: Importing X509 certificate failed: %s
el: Αποτυχία εισαγωγής πιστοποιητικού X509: %s

en: Incorrect device ID or password; try again.
el: Εσφαλμένο αναγνωριστικό συσκευής ή κωδικός πρόσβασης· δοκιμάστε ξανά.

en: Indicate path MTU to/from server
el: Υπόδειξη διαδρομής MTU προς/από διακομιστή

en: Initialise DTLSv1 CTX failed
el: Αποτυχία αρχικοποίησης του DTLSv1 CTX

en: Initialise DTLSv1 session failed
el: Αποτυχία αρχικοποίησης της συνεδρίας DTLSv1

en: Invalid OS identity "%s"
el: Άκυρη ταυτότητα λειτουργικού "%s"

en: Invalid PIN format; try again.
el: Άκυρη μορφή PIN· δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid cookie offered: %s
el: Προσφορά άκυρου μπισκότου: %s

en: Invalid interface name '%s'; must match 'tun%%d'
el: Άκυρο όνομα διεπαφής '%s'· πρέπει να ταιριάζει με 'tun%%d'

en: Invalid salt in encrypted PEM file
el: Άκυρο αλάτι σε κρυπτογραφημένο αρχείο PEM

en: Invalid software token mode "%s"
el: Άκυρη κατάσταση διακριτικού λογισμικού "%s"

en: Key not found
el: Δεν βρέθηκε κλειδί

en: Key passphrase is fsid of file system
el: Το συνθηματικό του κλειδιού είναι fsid του συστήματος αρχείων

en: Keystore locked
el: Η αποθήκη κλειδιών κλειδώθηκε

en: Keystore uninitialized
el: Η αποθήκη κλειδιών δεν αρχικοποιήθηκε

en: Less output
el: Λιγότερη έξοδος

en: Loading certificate failed
el: Αποτυχία φόρτωσης πιστοποιητικού

en: Loading certificate failed. Aborting.
el: Αποτυχία φόρτωσης πιστοποιητικού. Ματαίωση.

en: Loading certificate failed: %s
el: Αποτυχία φόρτωσης πιστοποιητικού: %s

en: Loading private key failed (see above errors)
el: Αποτυχία φόρτωσης ιδιωτικού κλειδιού (δείτε τα παραπάνω σφάλματα)

en: Loading private key failed (wrong passphrase?)
el: Η φόρτωση ιδιωτικού κλειδιού απέτυχε (εσφαλμένο συνθηματικό;)

en: MD5 hash error: %s
el: Σφάλμα κατακερματισμού MD5: %s

en: MTU %d too small
el: Το %d MTU είναι υπερβολικά μικρό

en: Matched %s address '%s'
el: Συμφωνία με %s διεύθυνση '%s'

en: Matched DNS altname '%s'
el: Το εναλλακτικό όνομα του DNS '%s' συμφώνησε

en: Matched URI '%s'
el: Συμφωνία με URI '%s'

en: Matched peer certificate subject name '%s'
el: Συμφωνία ονόματος θέματος πιστοποιητικού ομότιμου '%s'

en: Missing DEK-Info: header from OpenSSL encrypted key
el: Λείπουν πληροφορίες DEK: η κεφαλίδα από το κρυπτογραφημένο κλειδί OpenSSL

en: More output
el: Περισσότερη έξοδος

en: No --script argument provided; DNS and routing are not configured
el: Δεν παρέχεται όρισμα --script· το DNS και η δρομολόγηση δεν είναι ρυθμισμένα

en: No DTLS address
el: Χωρίς διεύθυνση DTLS

en: No DTLS when connected via proxy
el: Χωρίς DTLS κατά τη σύνδεση μέσα από μεσολαβητή

en: No IP address received. Aborting
el: Δεν ελήφθη διεύθυνση IP. Ματαίωση

en: No MTU received. Aborting
el: Δεν ελήφθη MTU. Ματαίωση

en: No SSL certificate found to match private key
el: Δεν βρέθηκε κανένα πιστοποιητικό SSL που να ταιριάζει με το ιδιωτικό κλειδί

en: No Windows-TAP adapters found. Is the driver installed?
el: Δεν βρέθηκαν υποδοχείς Windows-TAP. Είναι εγκατεστημένος ο οδηγός;

en: No altname in peer cert matched '%s'
el: Κανένα εναλλακτικό όνομα στο πιστοποιητικό ομότιμου δεν ταίριαξε με το '%s'

en: No certificate found in file
el: Δεν βρέθηκε κανένα πιστοποιητικό στο αρχείο

en: No error
el: Χωρίς σφάλμα

en: No form handler; cannot authenticate.
el: Χωρίς χειριστή μορφής· αδύνατη η πιστοποίηση.

en: No input name in form
el: Χωρίς όνομα εισόδου στη μορφή

en: No input type in form
el: Χωρίς τύπο εισόδου στη μορφή

en: No match for %s address '%s'
el: Χωρίς συμφωνία για τη διεύθυνση %s '%s'

en: No match for URI '%s'
el: Χωρίς συμφωνία για το URI '%s'

en: No match for altname '%s'
el: Χωρίς συμφωνία για το εναλλακτικό όνομα '%s'

en: No memory for allocating cookies
el: Χωρίς μνήμη για κατανομή μπισκότων

en: No memory for options
el: Χωρίς μνήμη για επιλογές

en: No server specified
el: Δεν ορίστηκε διακομιστής

en: No subject name in peer cert!
el: Χωρίς όνομα θέματος στο πιστοποιητικό ομότιμου!

en: No work to do; sleeping for %d ms...
el: Χωρίς εργασία· ύπνος για %d ms...

en: OK to generate INITIAL tokencode
el: Εντάξει για τη δημιουργία ΑΡΧΙΚΟΥ κώδικα διακριτικού

en: OK to generate NEXT tokencode
el: Εντάξει για τη δημιουργία ΕΠΟΜΕΝΟΥ κώδικα διακριτικού

en: OS type (linux,linux-64,win,...) to report
el: Τύπος λειτουργικού (Λίνουξ, λίνουξ-64, win,...) για αναφορά

en: Only a few tries left before locking!
el: Μόνο λίγες προσπάθειες έμειναν πριν το κλείδωμα!

en: Only http or socks(5) proxies supported
el: Υποστηρίζονται μόνο μεσολαβητές http ή socks(5)

en: Only https:// permitted for server URL
el: Μόνο https:// επιτρέπονται για διακομιστή URL

en: OpenConnect version %s
el: Έκδοση OpenConnect %s

en: OpenConnect was not built with liboath support
el: Το OpenConnect δεν δομήθηκε με υποστήριξη liboath

en: OpenConnect was not built with libstoken support
el: Το OpenConnect δεν δομήθηκε με υποστήριξη libstoken

en: OpenSSL ENGINE not present
el: Το OpenSSL ENGINE δεν είναι παρόν

en: OpenSSL ciphers to support for DTLS
el: Το OpenSSL κρυπτογραφεί για υποστήριξη του DTLS

en: Option '%s' does not take an argument at line %d
el: Η επιλογή '%s' δεν παίρνει όρισμα στη γραμμή %d

en: Option '%s' requires an argument at line %d
el: Η επιλογή '%s' απαιτεί όρισμα στη γραμμή %d

en: PEM password too long (%d >= %d)
el: Ο κωδικός πρόσβασης PEM είναι υπερβολικά μεγάλος (%d >= %d)

en: PIN required for %s
el: Απαιτείται PIN για το %s

en: PKCS#11 file contained no certificate
el: Το αρχείο PKCS#11 δεν περιείχε κανένα πιστοποιητικό

en: PKCS#12 contained no certificate!
el: Το PKCS#12 δεν περιείχε κανένα πιστοποιητικό!

en: PKCS#12 contained no private key!
el: Το PKCS#12 δεν περιείχε κανένα ιδιωτικό κλειδί!

en: Parse PKCS#12 failed (see above errors)
el: Αποτυχία ανάλυσης PKCS#12 (δείτε παραπάνω σφάλματα)

en: Pass traffic to 'script' program, not tun
el: Πέρασμα κυκλοφορίας σε πρόγραμμα 'σεναρίου', όχι tun

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Peer cert subject mismatch ('%s' != '%s')
el: Ασυμφωνία θέματος πιστοποιητικού ομότιμου ('%s' != '%s')

en: Permission denied
el: Άρνηση πρόσβασης

en: Prepend timestamp to progress messages
el: Πρόταξη χρονικής σήμανσης σε μηνύματα προόδου

en: Protocol error
el: Σφάλμα πρωτοκόλλου

en: Proxy from libproxy: %s://%s:%d/
el: Μεσολαβητής από libproxy: %s://%s:%d/

en: Queue length zero not permitted; using 1
el: Δεν επιτρέπεται μήκος ουράς μηδέν· χρησιμοποιείται 1

en: Read cookie from standard input
el: Ανάγνωση μπισκότου από την τυπική είσοδο

en: Read options from config file
el: Ανάγνωση επιλογών από το αρχείο ρυθμίσεων

en: Read password from standard input
el: Ανάγνωση κωδικού πρόσβασης από την τυπική είσοδο

en: Received <client-cert-request> when not expected.
el: Λήψη <client-cert-request>, ενώ δεν αναμενόταν.

en: Received DTLS packet 0x%02x of %d bytes
el: Ελήφθη πακέτο DTLS 0x%02x από %d οκτάδες

en: Received server disconnect: %02x '%s'
el: Λήψη αποσύνδεσης διακομιστή: %02x '%s'

en: Received uncompressed data packet of %d bytes
el: Λήψη πακέτου ασυμπίεστων δεδομένων από %d οκτάδες

en: Reconnect failed
el: Αποτυχία επανασύνδεσης

en: Reconnect gave different IPv6 address (%s != %s)
el: Η επανασύνδεση έδωσε διαφορετική διεύθυνση IPv6 (%s != %s)

en: Reconnect gave different IPv6 netmask (%s != %s)
el: Η επανασύνδεση έδωσε διαφορετική μάσκα δικτύου IPv6 (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP address (%s != %s)
el: Η επανασύνδεση έδωσε διαφορετική κληρονομημένη διεύθυνση IP (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP netmask (%s != %s)
el: Η επανασύνδεση έδωσε διαφορετική κληρονομημένη μάσκα δικτύου IP (%s != %s)

en: Refreshing %s after 1 second...
el: Ανανέωση του %s μετά από 1 δευτερόλεπτο...

en: Renegotiated SSL on %s
el: Διαπραγμάτευση SSL με %s

en: Report version number
el: Αναφορά αριθμού έκδοσης

en: Requesting HTTP proxy connection to %s:%d
el: Αίτημα σύνδεσης μεσολαβητή HTTP στο %s:%d

en: Requesting SOCKS proxy connection to %s:%d
el: Αίτημα σύνδεσης μεσολαβητή SOCKS στο %s:%d

en: Require perfect forward secrecy
el: Απαιτείται τέλεια προώθηση μυστικότητας

en: Response body has negative size (%d)
el: Το σώμα της απόκρισης έχει αρνητικό μέγεθος (%d)

en: Response was:%s
el: Η απάντηση ήταν:%s

en: SOCKS proxy error %02x
el: Σφάλμα μεσολαβητή SOCKS %02x

en: SOCKS proxy error %02x: %s
el: Σφάλμα μεσολαβητή SOCKS %02x: %s

en: SSL certificate authentication failed
el: Αποτυχία επικύρωσης πιστοποιητικού SSL

en: SSL connection cancelled
el: Ακύρωση σύνδεσης SSL

en: SSL connection failure
el: Αποτυχία σύνδεσης SSL

en: SSL connection failure: %s
el: Αποτυχία σύνδεσης SSL: %s

en: SSL negotiation with %s
el: Διαπραγμάτευση SSL με %s

en: SSL read cancelled
el: Ακύρωση ανάγνωσης SSL

en: SSL read error %d (server probably closed connection); reconnecting.
el: Σφάλμα ανάγνωσης SSL %d (ο διακομιστής προφανώς έκλεισε τη σύνδεση)· επανασυνδέεται.

en: SSL read error: %s; reconnecting.
el: Σφάλμα ανάγνωσης SSL: %s· επανασυνδέεται.

en: SSL send failed: %s
el: Αποτυχία αποστολής SSL: %s

en: SSL write cancelled
el: Ακύρωση εγγραφής SSL

en: SSL wrote too few bytes! Asked for %d, sent %d
el: Το SSL έγραψε υπερβολικά λίγες οκτάδες! Ζητήθηκαν %d, στάλθηκαν %d

en: SSL_set_session() failed with old protocol version 0x%x
    Are you using a version of OpenSSL older than 0.9.8m?
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Use the --no-dtls command line option to avoid this message
el: Αποτυχία του SSL_set_session() με την παλιά έκδοση πρωτοκόλλου 0x%x
    Χρησιμοποιείτε έκδοση του OpenSSL παλιότερη από 0.9.8m;
    Δείτε http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Χρησιμοποιήστε την επιλογή γραμμής εντολών --no-dtls για την αποφυγή αυτού του μηνύματος

en: SSL_write failed: %d
el: Αποτυχία εγγραφής_SSL: %d

en: Script '%s' exited abnormally (%x)
el: Το σενάριο '%s' εξήλθε ανώμαλα (%x)

en: Script '%s' returned error %d
el: Το σενάριο '%s' επέστρεψε σφάλμα %d

en: See http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html
el: Δείτε http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html

en: Send BYE packet: %s
el: Αποστολή πακέτου BYE: %s

en: Send CSTP DPD
el: Αποστολή DPD CSTP

en: Send CSTP Keepalive
el: Αποστολή διατήρησης σύνδεσης CSTP

en: Send DTLS DPD
el: Αποστολή DPD DTLS

en: Send DTLS Keepalive
el: Αποστολή διατήρησης σύνδεσης DTLS

en: Sending proxy request failed: %s
el: Αποτυχία αιτήματος αποστολής μεσολαβητή: %s

en: Sending uncompressed data packet of %d bytes
el: Αποστολή πακέτου ασυμπίεστων δεδομένων από %d οκτάδες

en: Sent DTLS packet of %d bytes; DTLS send returned %d
el: Αποστολή πακέτου DTLS από %d οκτάδες· η αποστολή DTLS επέστρεψε %d

en: Server SSL certificate didn't match: %s
el: Το πιστοποιητικό SSL του διακομιστή δεν συμφωνεί: %s

en: Server certificate verify failed: %s
el: Αποτυχία επιβεβαίωσης πιστοποιητικού διακομιστή: %s

en: Server is rejecting the soft token; switching to manual entry
el: Ο διακομιστής απορρίπτει το χαλαρό διακριτικό· αλλαγή στη χειροκίνητη καταχώριση

en: Server offered no DTLS cipher option
el: Ο διακομιστής δεν προσέφερε επιλογή κρυπτογράφησης DTLS

en: Server presented no certificate
el: Ο διακομιστής δεν παρουσίασε κανένα πιστοποιητικό

en: Server requested SSL client certificate after one was provided
el: Ο διακομιστής ζήτησε πιστοποιητικό πελάτη SSL μετά την παροχή ενός

en: Server requested SSL client certificate; none was configured
el: Ο διακομιστής ζήτησε πιστοποιητικό πελάτη SSL· κανένα δεν ρυθμίστηκε

en: Server's certificate SHA1 fingerprint
el: Δακτυλικό αποτύπωμα πιστοποιητικού SHA1 του διακομιστή

en: Set DTLS cipher list failed
el: Αποτυχία ορισμού λίστας κρυπτογράφησης DTLS

en: Set key passphrase or TPM SRK PIN
el: Ορισμός συνθηματικού κλειδιού ή TPM SRK PIN

en: Set login usergroup
el: Ορισμός σύνδεσης ομάδας χρηστών

en: Set login username
el: Ορισμός ονόματος χρήστη της σύνδεσης

en: Set minimum Dead Peer Detection interval
el: Ορισμός ελάχιστου διαστήματος αναγνώρισης νεκρού ομότιμου

en: Set packet queue limit to LEN pkts
el: Ορισμός ορίου ουράς πακέτου σε LEN πακέτα

en: Set proxy server
el: Ορισμός διακομιστή μεσολάβησης

en: Set up tun device failed
el: Αποτυχία εγκατάστασης συσκευής tun

en: Set up tun script failed
el: Αποτυχία ρύθμισης δέσμης ενεργειών tun

en: Setting PKCS#11 certificate failed: %s
el: Αποτυχία ρύθμισης πιστοποιητικού PKCS#11: %s

en: Setting certificate failed: %s
el: Αποτυχία ορισμού πιστοποιητικού: %s

en: Setting certificate revocation list failed: %s
el: Αποτυχία ορισμού λίστας ανάκλησης πιστοποιητικού: %s

en: Shell command line for using a vpnc-compatible config script
el: Γραμμή εντολών κελύφους για χρήση ενός συμβατού με vpnc σεναρίου ρυθμίσεων

en: Socket connect cancelled
el: Ακύρωση σύνδεσης υποδοχής

en: Soft token init was successful.
el: Η αρχικοποίηση του χαλαρού διακριτικού ήταν πετυχημένη.

en: Soft token string is invalid
el: Η συμβολοσειρά χαλαρού διακριτικού είναι άκυρη

en: Software token secret
el: Μυστικό διακριτικό λογισμικού

en: Software token type: rsa, totp or hotp
el: Τύποι διακριτικού λογισμικού: rsa, totp ή hotp

en: System error
el: Σφάλμα συστήματος

en: TPM hash signature failed: %s
el: Αποτυχία υπογραφής κατακερματισμού TPM: %s

en: TPM sign function called for %d bytes.
el: Η συνάρτηση υπογραφής κάλεσε %d οκτάδες.

en: TTL expired
el: Έληξε το TTL

en: This binary built without PKCS#11 support
el: Αυτό το δυαδικό δημιουργήθηκε χωρίς υποστήριξη PKCS#11

en: This is probably because your OpenSSL is broken
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984
el: Αυτό συμβαίνει προφανώς επειδή το OpenSSL σας έχει αλλοιωθεί
    Δείτε http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984

en: This is the final try before locking!
el: Αυτή είναι η τελική προσπάθεια πριν το κλείδωμα!

en: This version of OpenConnect was built without TPM support
el: Αυτή η έκδοση του openconnect δομήθηκε χωρίς υποστήριξη TPM

en: This version of openconnect was built without libproxy support
el: Αυτή η έκδοση του openconnect δομήθηκε χωρίς υποστήριξη libproxy

en: Too many arguments on command line
el: Υπερβολικά ορίσματα στη γραμμή εντολών

en: Treating host "%s" as a raw hostname
el: Αντιμετώπιση του οικοδεσπότη "%s" ως ακατέργαστου ονόματος οικοδεσπότη

en: Trying to run Linux CSD trojan script.
el: Προσπάθεια εκτέλεσης σεναρίου δούρειου ίππου CSD Λίνουξ.

en: URI '%s' has non-empty path; ignoring
el: Το URI '%s' έχει μη κενή διαδρομή· παράβλεψη

en: Undefined action
el: Αόριστη ενέργεια

en: Unexpected %d result from server
el: Αναπάντεχο αποτέλεσμα %d από διακομιστή

en: Unexpected address type %02x in SOCKS connect response
el: Αναπάντεχος τύπος διεύθυνσης %02x σε απάντηση σύνδεσης SOCKS

en: Unexpected auth response from SOCKS proxy: %02x %02x
el: Αναπάντεχη απάντηση πιστοποίησης από τον μεσολαβητή SOCKS: %02x %02x

en: Unexpected connect response from SOCKS proxy: %02x %02x...
el: Αναπάντεχη απάντηση σύνδεσης από τον μεσολαβητή SOCKS: %02x %02x...

en: Unexpected packet length. SSL_read returned %d but packet is
el: Αναπάντεχο μήκος πακέτου. Η ανάγνωση_SSL επέστρεψε %d αλλά το πακέτο είναι

en: Unknown CSTP-Content-Encoding %s
el: Άγνωστη κωδικοποίηση περιεχομένου CSTP %s

en: Unknown DTLS packet type %02x, len %d
el: Άγνωστος τύπος πακέτου DTLS %02x, μήκος %d

en: Unknown DTLS parameters for requested CipherSuite '%s'
el: Άγνωστες παράμετροι DTLS για το ζητούμενο CipherSuite '%s'

en: Unknown Transfer-Encoding: %s
el: Άγνωστη κωδικοποίηση μεταφοράς: %s

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: Unknown input type %s in form
el: Άγνωστος τύπος εισόδου %s στη μορφή

en: Unknown packet %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x
el: Άγνωστο πακέτο %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x

en: Unknown packet (len %d) received: %02x %02x %02x %02x...
el: Λήψη άγνωστου πακέτου (μήκους %d): %02x %02x %02x %02x...

en: Unknown proxy type '%s'
el: Άγνωστος τύπος μεσολαβητή '%s'

en: Unknown response from server
el: Άγνωστη απάντηση από διακομιστή

en: Unrecognised option at line %d: '%s'
el: Άγνωστη επιλογή στη γραμμή %d: '%s'

en: Unsupported PEM encryption type: %s
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος κρυπτογράφησης PEM: %s

en: Usage:  openconnect [options] <server>
el: Χρήση: openconnect [επιλογές] <server>

en: Use IFNAME for tunnel interface
el: Χρήση IFNAME για διεπαφή δρομολόγησης

en: Use SSL client certificate CERT
el: Χρήση του πιστοποιητικού πελάτη SSL CERT

en: Use SSL private key file KEY
el: Χρήση αρχείου ιδιωτικού κλειδιού SSL KEY

en: Use libproxy to automatically configure proxy
el: Χρήση του libproxy για αυτόματη ρύθμιση του μεσολαβητή

en: Use syslog for progress messages
el: Χρήση του syslog για μηνύματα προόδου

en: User bypassed soft token.
el: Ο χρήστης παρέκαμψε το χαλαρό διακριτικό.

en: User input required in non-interactive mode
el: Η απαιτούμενη είσοδος χρήστη είναι σε μη διαδραστική κατάσταση

en: Using GnuTLS. Features present:
el: Χρήση του GnuTLS. Τα γνωρίσματα παρουσιάζουν:

en: Using OpenSSL. Features present:
el: Χρήση του OpenSSL. Τα γνωρίσματα παρουσιάζουν:

en: Using PKCS#11 certificate %s
el: Χρήση πιστοποιητικού PKCS#11 %s

en: Using PKCS#11 key %s
el: Χρήση κλειδιού %s PKCS#11

en: Using certificate file %s
el: Χρήση αρχείου πιστοποιητικού %s

en: Using client certificate '%s'
el: Χρήση πιστοποιητικού πελάτη '%s'

en: Using private key file %s
el: Χρήση αρχείου ιδιωτικού κλειδιού %s

en: VPN service unavailable; reason: %s
el: Η υπηρεσία VPN δεν είναι διαθέσιμη· αιτία: %s

en: Value corrupted
el: Αλλοιωμένη τιμή

en: WARNING: GnuTLS returned incorrect issuer certs; authentication may fail!
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: Το GnuTLS επέστρεψε εσφαλμένα πιστοποιητικά εκδότη· η επικύρωση μπορεί να αποτύχει!

en: Waiting for tun write...
el: Αναμονή για εγγραφή στο tun...

en: Warn when certificate lifetime < DAYS
el: Προειδοποίηση όταν ο χρόνος ζωής του πιστοποιητικού < ΗΜΕΡΕΣ

en: Warning: you are running insecure CSD code with root privileges
    	 Use command line option "--csd-user"
el: Προειδοποίηση: εκτελείτε επισφαλή κώδικα CSD με δικαιώματα υπερχρήστη
             Χρησιμοποιήστε την επιλογή γραμμής εντολών "--csd-user"

en: Write the daemon's PID to this file
el: Εγγραφή του PID του δαίμονα σε αυτό το αρχείο

en: Wrong PIN
el: Εσφαλμένο PIN

en: Wrong password
el: Εσφαλμένος κωδικός πρόσβασης

en: Wrote %ld bytes to tun
el: Γράφτηκαν %ld bytes στο tun

en: Wrote %ld bytes to tun after waiting
el: Γράφτηκαν %ld bytes στο tun μετά την αναμονή

en: X-DTLS-Session-ID not 64 characters; is: "%s"
el: Το αναγνωριστικό συνεδρίας X-DTLS δεν είναι 64 χαρακτήρες· είναι: "%s"

en: XML POST enabled
el: Ενεργοποίηση POST XML

en: XML config file
el: Αρχείο ρυθμίσεων XML

en: XML config file SHA1: %s
el: Το αρχείο ρυθμίσεων του XML στο SHA1: %s

en: XML response has no "auth" node
el: Η απάντηση XML δεν έχει κανένα κόμβο "πιστοποίησης"

en: Your OpenSSL is older than the one you built against, so DTLS may fail!
el: Το OpenSSL σας είναι παλιότερο από αυτό στο οποίο δομείτε, έτσι το DTLS μπορεί να αποτύχει!

en: address type not supported
el: Δεν υποστηρίζεται αυτός ο τύπος διεύθυνσης

en: certificate does not match hostname
el: Το πιστοποιητικό δεν ταιριάζει με το όνομα του οικοδεσπότη.

en: certificate expired
el: Το πιστοποιητικό έληξε

en: certificate not yet activated
el: Το πιστοποιητικό δεν έχει ακόμη ενεργοποιηθεί

en: certificate revoked
el: Το πιστοποιητικό ανακλήθηκε

en: command not supported / protocol error
el: Εντολή που δεν υποστηρίζεται / σφάλμα πρωτοκόλλου

en: connection not allowed by ruleset
el: Η σύνδεση δεν επιτρέπεται από το σύνολο των κανόνων.

en: connection refused by destination host
el: Άρνηση σύνδεσης από τον οικοδεσπότη προορισμού

en: default
el: προεπιλογή

en: deflate failed %d
el: Αποτυχία συμπίεσης %d

en: fgets (stdin)
el: fgets (τυπική είσοδος)

en: fork failed: %s
el: Αποτυχία διακλάδωσης: %s

en: general failure
el: Γενική αποτυχία

en: getaddrinfo failed for host '%s': %s
el: Αποτυχία getaddrinfo για οικοδεσπότη '%s': %s

en: host unreachable
el: Απροσπέλαστος οικοδεσπότης

en: inflate failed
el: Αποτυχία αποσυμπίεσης

en: insecure algorithm
el: Επισφαλής αλγόριθμος

en: name %s not input
el: Χωρίς όνομα %s στην είσοδο

en: network unreachable
el: Απροσπέλαστο δίκτυο

en: no
el: όχι

en: open /dev/tun
el: άνοιγμα /dev/tun

en: open net
el: άνοιγμα δικτύου

en: received server terminate packet
el: Λήψη πακέτου τερματισμού διακομιστή

en: request granted
el: Δόθηκε αίτημα

en: signature verification failed
el: Αποτυχία επιβεβαίωσης υπογραφής

en: signer not a CA certificate
el: Ο υπογράφων δεν έχει πιστοποιητικό CA

en: signer not found
el: Ο υπογράφων δεν βρέθηκε

en: sleep %ds, remaining timeout %ds
el: ύπνος %ds, όριο χρόνου που απομένει %ds

en: socketpair failed: %s
el: Αποτυχία του socketpair: %s

en: yes
el: ναι
