Exo - en to el translation catalogue (258 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
el:        %s [επιλογές] --build-list [[όνομα αρχείο]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
el:        exo-open --launch ΤΥΠΟΣ [ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
el:   --build-list         Ανάλυση ζευγαριών (όνομα, αρχείο)

en:   --extern          Generate extern symbols
el:   --extern             Δημιουργία εξωτερικών συμβόλων

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
el:   --launch ΤΥΠΟΣ [ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΙ...]       Εκτέλεση της προτιμώμενης εφαρμογής του
                                          ΤΥΠΟΥ με τις προαιρετικές ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΥΣ,
                                          όπου ΤΥΠΟΣ είναι ένα από τα παρακάτω.

en:   --name=identifier C macro/variable name
el:   --name=αναγνωριστικό Όνομα μεταβλητής / μακροεντολής C

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
el:   --output=όνομα-αρχείου Εγγραφή παραγμένου csource στο ορισμένο αρχείο

en:   --static          Generate static symbols
el:   --static             Δημιουργία στατικών συμβόλων

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
el:   --strip-comments  Αφαίρεση σχολίων από αρχεία XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
el:   --strip-content   Αφαίρεση δεδομένων από αρχεία XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
el:   --working-directory ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ       Προεπιλεγμένος κατάλογος λειτουργίας
                                          εφαρμογής όταν χρησιμοποιείται η επιλογή --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
el:   -?, --help                          Εμφανίζει αυτό το κείμενο βοήθειας

en:   -V, --version                       Print version information and exit
el:   -V, --version                       Εμφανίζει τις πληροφορίες έκδοσης

en:   -V, --version     Print version information and exit
el:   -V, --version        Εμφανίζει τις πληροφορίες έκδοσης

en:   -h, --help        Print this help message and exit
el:   -h, --help           Εμφανίζει αυτό το κείμενο βοήθειας

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
el:   WebBrowser       - Ο προτιμώμενος περιηγητής διαδικτύου.
      MailReader       - Ο προτιμώμενος αναγνώστης αλληλογραφίας.
      FileManager      - O προτιμώμενος διαχειριστής αρχείων.
      TerminalEmulator - Ο προτιμώμενος εξομοιωτής τερματικού.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
el: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Γραμμένο από τον Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Χτισμένο με το Gtk+-%d.%d.%d,  τρέχει με το Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Παρακαλώ αναφέρατε σφάλματα στο <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
el: %s διανέμεται ΧΩΡΙΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ,
    Μπορείτε να αναδιανέμεται αντίγραφα του %s υπό τους όρους
    της άδειας GNU Lesser General Public License η οποία μπορεί
    να βρεθεί μέσα στο πακέτο με τον πηγαίο κώδικα του %s.

en: Action Icons
el: Εικονίδια δράσεων

en: Active
el: Ενεργό

en: Active item border color
el: Χρώμα περιγράμματος ενεργού αντικειμένου

en: Active item fill color
el: Χρώμα γεμίσματος ενεργού αντικειμένου

en: Active item index
el: Το αντικείμενο που είναι αυτή τη στιγμή ενεργό

en: Active item text color
el: Χρώμα κειμένου ενεργού αντικειμένου

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: All Icons
el: Όλα τα εικονίδια

en: Animations
el: Κινούμενες εικόνες

en: Application Chooser Button
el: Κουμπί επιλογής εφαρμογών

en: Application Icons
el: Εικονίδια εφαρμογών

en: Block Device
el: Συσκευή Μπλοκ

en: Browse the file system
el: Περιηγηθείτε στο αρχείο συστήματος

en: Browse the file system to choose a custom command.
el: Περιήγηση του συστήματος αρχείων για την επιλογή της προσαρμοσμένης εντολής.

en: Browse the web
el: Περιηγηθείτε στον ιστό

en: C_omment:
el: Σχόλι_ο:

en: C_reate
el: _Δημιουργία

en: Caja File Manager
el: Διαχειριστής αρχείων PCMan

en: Character Device
el: Συσκευή Χαρακτήρα

en: Choose Preferred Application
el: Επιλογή προτιμώμενης εφαρμογής

en: Choose a custom File Manager
el: Επιλογή ενός προσαρμοσμένου διαχειριστή αρχείων

en: Choose a custom Mail Reader
el: Επιλογή προσαρμοσμένου αναγνώστη αλληλογραφίας

en: Choose a custom Terminal Emulator
el: Επιλογή προσαρμοσμένου Τερματικού

en: Choose a custom Web Browser
el: Επιλογή προσαρμοσμένου περιηγητή διαδικτύου

en: Choose filename
el: Επιλέξετε όνομα αρχείου

en: Clear search field
el: Εκκαθάριση του πεδίου αναζήτησης

en: Column Spacing
el: Διάστημα στηλών

en: Column spacing
el: Διάστιχο στηλών

en: Comm_and:
el: Εντο_λή:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
el: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Γραμμένο από τον Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
el: Δημιουργία Καταλόγου

en: Create Launcher
el: Δημιουργία Εκκινητή

en: Create Launcher <b>%s</b>
el: Δημιουργία εκκινητή <b>%s</b>

en: Create Link
el: Δημιουργία Δεσμού

en: Create a new desktop file in the given directory
el: Δημιουργία νέου αρχείου desktop στον επιλεγμένο κατάλογο

en: Cursor item border color
el: Χρώμα περιγράμματος κέρσορα

en: Cursor item fill color
el: Χρώμα γεμίσματος κέρσορα

en: Cursor item text color
el: Χρώμα κειμένου κέρσορα

en: Customize Toolbar...
el: Προσαρμογή Εργαλειοθήκης...

en: Debian Sensible Browser
el: Φυλλομετρητής Sensible Debian

en: Debian X Terminal Emulator
el: Προσομοίωση τερματικού Debian

en: Device Icons
el: Εικονίδια συσκευών

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
el: Σύρετε ένα αντικείμενο στις εργαλειοθήκες παραπάνω για να το προσθέσετε, και από τις εργαλειοθήκες στον πίνακα αντικειμένων για να το αφαιρέσετε.

en: Edit Directory
el: Επεξεργασία Καταλόγου

en: Edit Launcher
el: Επεξεργασία Εκκινητή

en: Edit Link
el: Επεξεργασία Δεσμού

en: Emblems
el: Εμβλήματα

en: Emoticons
el: Φατσούλες

en: Enable Search
el: Ενεργοποίηση αναζήτησης

en: Enlightened Terminal Emulator
el: Προσομοίωση τερματικού Enlightenment

en: Epiphany Web Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου Epiphany

en: Executable Files
el: Εκτελέσιμα αρχεία

en: Failed to create "%s".
el: Απέτυχε η δημιουργία του "%s".

en: Failed to execute default File Manager
el: Απέτυχε η εκτέλεση του προεπιλεγμένου διαχειριστή αρχείων

en: Failed to execute default Mail Reader
el: Απέτυχε η εκτέλεση του προεπιλεγμένου αναγνώστη αλληλογραφίας

en: Failed to execute default Terminal Emulator
el: Απέτυχε η εκτέλεση του προεπιλεγμένου εξομοιωτή τερματικού

en: Failed to execute default Web Browser
el: Απέτυχε η εκτέλεση του προεπιλεγμένου περιηγητή διαδικτύου

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
el: Απέτυχε η εκτέλεση της προτιμώμενης εφαρμογής για την κατηγορία "%s".

en: Failed to load contents from "%s": %s
el: Απέτυχε η φόρτωση των περιεχομένων από το "%s": %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
el: Απέτυχε η φόρτωση της εικόνας "%s": Άγνωστος λόγος, πιθανά να είναι κατεστραμμένο το αρχείο εικόνας

en: Failed to open "%s".
el: Απέτυχε το άνοιγμα του "%s".

en: Failed to open %s for writing
el: Απέτυχε το άνοιγμα του %s για εγγραφή

en: Failed to open URI "%s".
el: Απέτυχε το άνοιγμα του URI "%s".

en: Failed to open display
el: Απέτυχε το άνοιγμα της οθόνης

en: Failed to open file "%s": %s
el: Απέτυχε το άνοιγμα του αρχείου "%s": %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
el: Απέτυχε η ανάλυση των περιεχομένων του "%s": %s

en: Failed to read file "%s": %s
el: Απέτυχε η ανάγνωση του αρχείου "%s": %s

en: Failed to save "%s".
el: Απέτυχε η αποθήκευση του "%s".

en: Failed to set default File Manager
el: Απέτυχε ο καθορισμός ενός προεπιλεγμένου διαχειριστή αρχείου

en: Failed to set default Mail Reader
el: Απέτυχε ο καθορισμός του προεπιλεγμένου αναγνώστη αλληλογραφίας

en: Failed to set default Terminal Emulator
el: Απέτυχε ο καθορισμός του προεπιλεγμένου εξομοιωτή τερματικού

en: Failed to set default Web Browser
el: Απέτυχε ο καθορισμός του προεπιλεγμένου περιηγητή διαδικτύου

en: File "%s" has no type key
el: Το αρχείο  "%s" δεν έχει κλειδί τύπου

en: File Manager
el: Διαχειριστής αρχείων

en: File Type Icons
el: Εικονίδια τύπων αρχείων

en: File location is not a regular file or directory
el: Η τοποθεσία του αρχείου δεν είναι ένα κανονικό αρχείο ή κατάλογος

en: Folder
el: Φάκελος

en: Follow state
el: Παρακολούθηση κατάστασης

en: GIcon
el: Εικονίδιο (GIcon)

en: GNOME Terminal
el: Τερματικό GNOME

en: Galeon Web Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου Galeon

en: Homogeneous
el: Ομογενές

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
el: Πως το κείμενο και κάθε στοιχείο τοποθετούνται το ένα σε σχέση με το άλλο

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Icon Bar Model
el: Μοντέλο Iconbar

en: Icon View Model
el: Μοντέλο προβολής εικονιδίου

en: Icon column
el: Στήλη εικονιδίου

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
el: Εάν δεν προσδιορίσετε την επιλογή --launch, το exo-open θα ανοίξει όλα τα
    URL με τον προτιμώμενο χειριστή. Αλλιώς, αν προσδιορίσετε αυτή την επιλογή,
    μπορείτε να επιλέξετε ποια προτιμώμενη εφαρμογή θέλετε να τρέξετε, και να
    περάσετε επί πλέον παραμέτρους στην εφαρμογή (π.χ. για το TerminalEmulator
    μπορείτε να δώσετε την εντολή που θα τρέξει στο τερματικό).

en: Image Files
el: Εικόνες

en: Invalid helper type "%s"
el: Μη έγκυρος τύπος βοηθού "%s"

en: Konqueror Web Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
el: Εκκίνηση του προεπιλεγμένου βοηθού του ΤΥΠΟΥ με την προαιρετική ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ, όπου ΤΥΠΟΣ είναι μια από τις ακόλουθες τιμές.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
el: Η εκκίνηση των αρχείων της επιφάνειας εργασίας δεν υποστηρίζονται όταν το %s έχει μεταγλωττιστεί χωρίς τα χαρακτηρικά GIO-UNIX.

en: Layout mode
el: Διάταξη

en: Links Text Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου Links

en: Location Icons
el: Εικονίδια τοποθεσιών

en: Lynx Text Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου Lynx

en: Mail Reader
el: Αναγνώστης αλληλογραφίας

en: Margin
el: Περιθώριο

en: Markup column
el: Στήλη επισήμανσης

en: Menu Icons
el: Εικονίδια μενού

en: Model column to search through when searching through item
el: Μοντέλο στήλης για αναζήτηση όταν γίνεται αναζήτηση μέσω αντικειμένου

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
el: Στήλη μοντέλου που χρησιμοποιείται για την ανάκτηση της απόλυτης διαδρομής ενός αρχείου εικόνας προς απεικόνιση

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
el: Το μοντέλο στήλης για τη λήψη του pixbuf εικονιδίου

en: Model column used to retrieve the text from
el: Το μοντέλο στήλης για τη λήψη του κειμένου

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
el: Το μοντέλο στήλης για τη λήψη του κειμένου, στην περίπτωση χρήσης σήμανσης Pango

en: Model for the icon bar
el: Το μοντέλο για τη μπάρα εικονιδίων

en: Mozilla Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου Mozilla

en: No application selected
el: Δεν επιλέχθηκε εφαρμογή

en: No command specified
el: Δεν ορίστηκε εντολή

en: No file selected
el: Δεν επιλέχθηκε αρχείο

en: No file/folder specified
el: Δεν έχει οριστεί όνομα αρχείου ή φακέλου.

en: No helper defined for "%s".
el: Δεν έχει οριστεί βοηθός για το "%s".

en: No icon
el: Χωρίς εικονίδιο

en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

en: Number of columns to display
el: Ο αριθμός των στηλών  που προβάλλεται

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
el: Άνοιγμα του διαλόγου ρυθμίσεων
    προτιμώμενων εφαρμογών

en: Opera Browser
el: Περιηγητής ιστοσελίδων Opera

en: Options:
el: Επιλογές:

en: Orientation
el: Προσανατολισμός

en: PCMan File Manager
el: Διαχειριστής αρχείων PCMan

en: Perl Scripts
el: Δέσμες ενεργειών Perl

en: Pixbuf column
el: Στήλη Pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον προτιμώμενο διαχειριστή αρχείων
    τώρα και κάντε κλικ στο ΟΚ για να προχωρήσετε.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον προτιμώμενο αναγνώστη αλληλογραφίας
    τώρα και κάντε κλικ στο ΟΚ για να προχωρήσετε.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον εξομοιωτή τερματικού
    που προτιμάτε και πιέστε Εντάξει για να προχωρήσετε.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον περιηγητή ιστού που
    προτιμάτε και πιέστε Εντάξει για να προχωρήσετε.

en: Please report bugs to <%s>.
el: Παρακαλούμε αναφέρατε σφάλματα στον <%s>/

en: Preferred Applications
el: Προτιμώμενες εφαρμογές

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
el: Προτιμώμενες εφαρμογές (περιηγητής διαδικτύου, αναγνώστης αλληλογραφίας και εξομοιωτής τερματικό)

en: Preset URL when creating a link
el: Εξορισμού URL κατά τη δημιουργία ενός αρχείου desktop

en: Preset command when creating a launcher
el: Εξορισμού εντολή κατά τη δημιουργία ενός αρχείου desktop

en: Preset comment when creating a desktop file
el: Εξορισμού σχόλιο κατά τη δημιουργία ενός αρχείου desktop

en: Preset icon when creating a desktop file
el: Εξορισμού εικονίδιο κατά τη δημιουργία ενός αρχείου desktop

en: Preset name when creating a desktop file
el: Εξορισμού όνομα κατά τη δημιουργία ενός αρχείου desktop

en: Press left mouse button to change the selected application.
el: Πιέστε το αριστερό πλήκτρο του ποντικιού για να αλλάξετε την επιλεγμένη εφαρμογή.

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Print version information and exit
el: Αναφέρει τις πληροφορίες έκδοσης

en: Python Scripts
el: Δέσμες ενεργειών Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
el: Ερώτημα στον προεπιλεγμένο βοηθό του ΤΥΠΟΥ, όπου ΤΥΠΟΣ είναι μια από τις ακόλουθες τιμές.

en: Read your email
el: Διαβάστε τα ηλεκτρονικά σας μηνύματα

en: Render differently based on the selection state.
el: Διαφορετική απεικόνιση ανάλογα με την κατάσταση επιλογής.

en: Reorderable
el: Δυνατότητα αναταξινόμησης

en: Restart command
el: Εντολή επανεκκίνησης

en: Rodent File Manager
el: Διαχειριστής αρχείων Rodent

en: Row Spacing
el: Διάστημα γραμμών

en: Row spacing
el: Διάστιχο γραμμών

en: Ruby Scripts
el: Δέσμες ενεργειών Ruby

en: Run in _terminal
el: Εκτέλεση σε τερματι_κό

en: SOCKET ID
el: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΟ ΥΠΟΔΟΧΗΣ

en: Search Column
el: Αναζήτηση στήλης

en: Select _icon from:
el: Επιλογή ε_ικονιδίου από:

en: Select a working directory
el: Επιλέξτε τον κατάλογο εργασίας

en: Select an Application
el: Επιλογή μιας Εφαρμογής

en: Select an icon
el: Επιλογή εικονιδίου

en: Select application
el: Επιλογή μιας εφαρμογής

en: Select default applications for various services
el: Επιλέξτε τις εξ ορισμού εφαρμογές για τις διάφορες υπηρεσίες

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
el: Επιλέξτε το για να ενεργοποιήσετε την ειδοποίηση εκκίνησης όταν η εντολή εκτελείται από τον διαχειριστή αρχείων ή το μενού. Δεν υποστηρίζεται από όλες τις εφαρμογές.

en: Select this option to run the command in a terminal window.
el: Επιλέξτε το για να εκτελεστεί η εντολή σε ένα παράθυρο τερματικού.

en: Selection mode
el: Λειτουργία επιλογής

en: Separator
el: Διαχωριστικό

en: Session restart command
el: Εντολή επανεκκίνησης συνεδρίας

en: Settings manager socket
el: Υποδοχή διαχειριστή ρυθμίσεων

en: Shell Scripts
el: Δέσμες ενεργειών κέλυφους

en: Single Click
el: Μονό Kλικ

en: Single Click Timeout
el: Χρονικό Κατώφλι για Μονό Κλικ

en: Socket
el: Υποδοχή

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
el: Το διάστημα που εισάγεται στα όρια της προβολής εικονιδίου

en: Space which is inserted between cells of an item
el: Το διάστημα που εισάγεται ανάμεσα στα κελιά ενός στοιχείου

en: Space which is inserted between grid column
el: Το διάστημα που εισάγεται ανάμεσα στα κελιά στηλών πλέγματος

en: Space which is inserted between grid rows
el: Το διάστημα που εισάγεται ανάμεσα στα κελιά γραμμών πλέγματος

en: Spacing
el: Διάστιχο

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
el: Προσδιορίζει την εφαρμογή που θέλετε να χρησιμοποιείτε
    ως προεπιλεγμένο διαχειριστής αρχείων για το xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
el: Προσδιορίζει την εφαρμογή που θέλετε να χρησιμοποιείτε
    ως προεπιλεγμένο αναγνώστη αλληλογραφίας για το xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
el: Προσδιορίστε την εφαρμογή που θέλετε να χρησιμοποιείτε
    για Εξομοιωτή Τερματικού στο Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
el: Προσδιορίζει την εφαρμογή που θέλετε να χρησιμοποιήσετε
    ως προεπιλεγμένο περιηγητή διαδικτύου για το xfce:

en: Status Icons
el: Εικονίδια κατάστασης

en: Surf
el: Περιήγηση

en: TYPE [PARAMETER]
el: ΤΥΠΟΣ [ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ]

en: Terminal Emulator
el: Εξομοιωτής τερματικού

en: Text column
el: Στήλη κειμένου

en: Text for I_mportant Icons
el: Κεί_μενο για τα Σημαντικά εικονίδια

en: Text for _All Icons
el: Κείμενο για Όλ_α τα εικονίδια

en: The GIcon to render.
el: Το εικονίδιο (GIcon) που θα προβληθεί.

en: The amount of space between two consecutive columns
el: Το διάστημα μεταξύ δυο συνεχόμενων στηλών

en: The amount of space between two consecutive rows
el: Το διάστημα μεταξύ δυο συνεχόμενων γραμμών

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
el: Ο χρόνος μετά τον οποίο το αντικείμενο κάτω από τον δείκτη του ποντικιού θα επιλεγεί αυτόματα στη λειτουργία μονού κλικ

en: The file "%s" contains no data
el: Το αρχείο "%s" δεν περιέχει δεδομένα

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
el: Οι ακόλουθοι ΤΥΠΟΙ υποστηρίζονται για τις εντολές --launch και --query:
    
      WebBrowser       - Ο προτιμώμενος Περιηγητής Διαδικτύου.
      MailReader       - Ο προτιμώμενος Αναγνώστης Αλληλογραφίας.
      FileManager      - Ο προτιμώμενος Διαχειριστής Αρχείων.
      TerminalEmulator - Ο προτιμώμενος Εξομοιωτής Τερματικού.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
el: Οι παρακάτω ΤΥΠΟI υποστηρίζονται για την εντολή --launch:

en: The icon to render.
el: Το εικονίδιο που θα προβληθεί.

en: The layout mode
el: Η διάταξη της προβολής

en: The model for the icon view
el: Το μοντέλο για την προβολή εικονιδίου

en: The orientation of the iconbar
el: Ο προσανατολισμός του Iconbar

en: The selection mode
el: Η λειτουργία επιλογής

en: The size of the icon to render in pixels.
el: Το μέγεθος του εικονιδίου σε pixel.

en: The width used for each item
el: Το πλάτος που χρησιμοποιείται για κάθε στοιχείο

en: Toolbar _Style
el: _Στυλ Εργαλειοθήκης

en: Type '%s --help' for usage.
el: Πληκτρολογήστε '%s --help' για βοήθεια στη χρήση.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
el: Τύπος αρχείου desktop (εφαρμογή ή δεσμός)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
el: Αδυναμία εύρεσης του σχήματος URI του "%s".

en: Uncategorized Icons
el: Εικονίδια χωρίς κατηγορία

en: Unsupported desktop file type "%s"
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου "%s"

en: Usage: %s [options] [file]
el: Χρήση: %s [επιλογές] [αρχείο]

en: Usage: exo-open [URLs...]
el: Χρήση: exo-open [URLs...]

en: Use _startup notification
el: Χρήση γνω_στοποίησης εκκίνησης

en: Use a custom application which is not included in the above list.
el: Χρήση προσαρμοσμένης εφαρμογής που δεν περιλαμβάνεται στην παραπάνω λίστα.

en: Use the command line
el: Χρησιμοποιείστε την γραμμή εντολών

en: View allows user to search through columns interactively
el: Η Προβολή επιτρέπει το χρήστη να ερευνήσει στις στήλες διαδραστικά

en: View is reorderable
el: Η προβολή έχει δυνατότητα αναταξινόμησης

en: W3M Text Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου W3M

en: Web Browser
el: Περιηγητής διαδικτύου

en: Whether the children should be all the same size
el: Εάν όλα τα θυγατρικά αντικείμενα πρέπει να έχουν το ίδιο μέγεθος

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
el: Εάν θα ενεργοποιούνται τα αντικείμενα στην προβολή με μονά κλικ

en: Width for each item
el: Πλάτος για κάθε αντικείμενο

en: Window group
el: Ομάδα παραθύρων

en: Window group leader
el: Επικεφαλής ομάδας παραθύρων

en: Working _Directory:
el: Κατάλο_γος εργασίας:

en: X Terminal
el: Τερματικό X

en: Xfce Terminal
el: Τερματικό Xfce

en: Xfe File Manager
el: Διαχειριστής αρχείων του Xfce

en: [FILE|FOLDER]
el: [ΑΡΧΕΙΟ|ΦΑΚΕΛΟΣ]

en: _Add a new toolbar
el: _Προσθήκη μιας νέας εργαλειοθήκης

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Desktop Default
el: _Προεπιλογή Επιφάνειας Εργασίας

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Icon:
el: Ε_ικονίδιο:

en: _Icons only
el: Μόνο _εικονίδια

en: _Internet
el: _Διαδίκτυο

en: _Name:
el: Ό_νομα:

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: _Other...
el: Άλ_λες...

en: _Remove Toolbar
el: _Αφαίρεση Εργαλειοθήκης

en: _Save
el: Α_ποθήκευση

en: _Search icon:
el: _Εικονίδιο αναζήτησης:

en: _Text only
el: Μόνο _κείμενο

en: _URL:
el: _Διεύθυνση:

en: _Utilities
el: _Εργαλεία

en: size
el: μέγεθος
