Exo - en to cs translation catalogue (256 entries)

en:        %s [options] --build-list [[name file]...]
cs:        %s [volby] --build-list [[název souboru]...]

en:        exo-open --launch TYPE [PARAMETERs...]
cs:        exo-open --launch TYP [PARAMETRY...]

en:   --build-list      Parse (name, file) pairs
cs:   --build-list      Parsovací páry (název, soubor)

en:   --extern          Generate extern symbols
cs:   --extern          Vytvořit extern symboly

en:   --launch TYPE [PARAMETERs...]       Launch the preferred application of
                                          TYPE with the optional PARAMETERs, where
                                          TYPE is one of the following values.
cs:   --launch TYP [PARAMETRY...]         Spustí upřednostňovanou aplikaci typu
                                          TYP s volitelnými PARAMETRY, kde
                                          TYP je jedna hodnot uvedených níže.

en:   --name=identifier C macro/variable name
cs:   --name=identifier Název proměnné nebo makra jazyka C

en:   --output=filename Write generated csource to specified file
cs: --output=filename Zapíše vygenerovaný csource do zadaného souboru

en:   --static          Generate static symbols
cs:   --static          Vytvořit statické symboly

en:   --strip-comments  Remove comments from XML files
cs:   --strip-comments  Odstraní komentáře ze souborů XML

en:   --strip-content   Remove node contents from XML files
cs:   --strip-content   Odstraní obsah uzlů ze souborů XML

en:   --working-directory DIRECTORY       Default working directory for applications
                                          when using the --launch option.
cs:   --working-directory ADRESÁŘ         Výchozí pracovní adresář pro aplikace
                                          při použití přepínače --launch.

en:   -?, --help                          Print this help message and exit
cs:   -h, --help                          Zobrazí tuto nápovědu a ukončí se

en:   -V, --version                       Print version information and exit
cs:   -V, --version                       Zobrazí informace o verzi a ukončí se

en:   -V, --version     Print version information and exit
cs:   -V, --version     Zobrazí informaci o verzi a ukončí se

en:   -h, --help        Print this help message and exit
cs:   -h, --help        Zobrazí tuto nápovědu a ukončí se

en:   WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
cs:   WebBrowser       - Zvolený webový prohlížeč.
      MailReader       - Zvolený e-mailový klient.
      FileManager      - Zvolený správce souborů.
      TerminalEmulator - Zvolený emulátor terminálu.

en: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Built with Gtk+-%d.%d.%d, running Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Please report bugs to <%s>.
cs: %s (Xfce %s)
    
    Copyright (c) 2003-2006
            os-cillation e.K. Všechna práva vyhrazena.
    
    Napsal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
    
    Sestaveno s Gtk+-%d.%d.%d, spuštěno s Gtk+-%d.%d.%d.
    
    Prosíme, abyste chyby hlásili na <%s>.

en: %s comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY,
    You may redistribute copies of %s under the terms of
    the GNU Lesser General Public License which can be found in the
    %s source package.
cs: %s NEPOSKYTUJE ŽÁDNOU ZÁRUKU,
    Kopie programu %s můžete šířit pod podmínkami licence
    the GNU Lesser General Public License, jejíž znění najdete
    přiložené u zdrojového balíčku aplikace %s.

en: Action Icons
cs: Ikony akcí

en: Active
cs: Aktivní

en: Active item border color
cs: Barva okraje aktivních položek

en: Active item fill color
cs: Barva výplně aktivních položek

en: Active item index
cs: Index aktivních položek

en: Active item text color
cs: Barva textu aktivních položek

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: All Icons
cs: Všechny ikony

en: Animations
cs: Animace

en: Application Chooser Button
cs: Tlačítko pro výběr aplikace

en: Application Icons
cs: Ikony aplikací

en: Block Device
cs: Blokové zařízení

en: Browse the file system
cs: Procházet systém souborů

en: Browse the file system to choose a custom command.
cs: Procházet systém souborů pro výběr vlastního příkazu.

en: Browse the web
cs: Procházet web

en: C_omment:
cs: _Komentář:

en: C_reate
cs: Vy_tvořit

en: Caja File Manager
cs: Správce souborů Caja

en: Character Device
cs: Znakové zařízení

en: Choose Preferred Application
cs: Vyberte si upřednostňovanou aplikaci

en: Choose a custom File Manager
cs: Zvolte vlastní správce souborů

en: Choose a custom Mail Reader
cs: Vyberte vlastní e-mailový klient

en: Choose a custom Terminal Emulator
cs: Vyberte vlastní emulátor terminálu

en: Choose a custom Web Browser
cs: Vyberte vlastní webový prohlížeč

en: Choose filename
cs: Zvolte název souboru

en: Clear search field
cs: Vymazat pole pro hledání

en: Column Spacing
cs: Šířka sloupce

en: Column spacing
cs: Rozestup sloupců

en: Comm_and:
cs: Přík_az:

en: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. All rights reserved.
    
    Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.
cs: Copyright (c) %s
            os-cillation e.K. Všechna práva vyhrazena.
    
    Napsal Benedikt Meurer <benny@xfce.org>.

en: Create Directory
cs: Vytvořit adresář

en: Create Launcher
cs: Vytvořit spouštěč

en: Create Launcher <b>%s</b>
cs: Vytvořit spouštěč <b>%s</b>

en: Create Link
cs: Vytvořit odkaz

en: Create a new desktop file in the given directory
cs: Vytvoří nový soubor plochy v daném adresáři

en: Cursor item border color
cs: Barva okrajů položek, nad kterými se nachází kurzor

en: Cursor item fill color
cs: Barva výplně položek, nad kterými se nachází kurzor

en: Cursor item text color
cs: Barva textu položek, nad kterými se nachází kurzor

en: Customize Toolbar...
cs: Upravit panel nástrojů…

en: Device Icons
cs: Ikony zařízení

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
cs: Položku přidejte na panel nástrojů přetažením z tabulky nástrojů. Opačným postupem ji odeberte.

en: Edit Directory
cs: Upravit adresář

en: Edit Launcher
cs: Upravit spouštěč

en: Edit Link
cs: Upravit odkaz

en: Emblems
cs: Emblémy

en: Emoticons
cs: Emotikony

en: Enable Search
cs: Povolit hledání

en: Epiphany Web Browser
cs: Webový prohlížeč Epiphany

en: Executable Files
cs: Spustitelné soubory

en: FIFO
cs: Fronta FIFO

en: Failed to create "%s".
cs: Nepodařilo se vytvořit „%s“.

en: Failed to execute default File Manager
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí správce souborů

en: Failed to execute default Mail Reader
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí e-mailový klient

en: Failed to execute default Terminal Emulator
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí emulátor terminálu

en: Failed to execute default Web Browser
cs: Nepodařilo se spustit výchozí webový prohlížeč

en: Failed to launch preferred application for category "%s".
cs: Nepodařilo se spustit předvolenou aplikaci kategorie „%s“.

en: Failed to load contents from "%s": %s
cs: Nepodařilo se načíst obsah z „%s“: %s

en: Failed to load image "%s": Unknown reason, probably a corrupt image file
cs: Nepodařilo se načíst obrázek „%s“. Důvod není znám, pravděpodobně je soubor s obrázkem poškozen

en: Failed to open "%s".
cs: Nepodařilo se otevřít „%s“.

en: Failed to open %s for writing
cs: Nepodařilo se otevřít soubor %s pro zápis

en: Failed to open URI "%s".
cs: Nepodařilo se otevřít adresu URI „%s“.

en: Failed to open display
cs: Nepodařilo se otevřít displej

en: Failed to open file "%s": %s
cs: Nepodařilo se otevřít soubor „%s“: %s

en: Failed to parse contents of "%s": %s
cs: Nepodařilo se zpracovat obsah souboru „%s“: %s

en: Failed to read file "%s": %s
cs: Nepodařilo se vytvořit soubor „%s“: %s

en: Failed to save "%s".
cs: Nepodařilo se uložit „%s“.

en: Failed to set default File Manager
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí správce souborů

en: Failed to set default Mail Reader
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí e-mailový klient

en: Failed to set default Terminal Emulator
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí emulátor terminálu

en: Failed to set default Web Browser
cs: Nepodařilo se nastavit výchozí webový prohlížeč

en: File "%s" has no type key
cs: Soubor "%s" nemá žádný klíč typu

en: File Manager
cs: Správce souborů

en: File Type Icons
cs: Ikony typů souborů

en: File location is not a regular file or directory
cs: Umístění souboru není platným souborem nebo adresářem

en: Folder
cs: Složka

en: Follow state
cs: Následovat stav

en: GNOME Terminal
cs: GNOME Terminál

en: Galeon Web Browser
cs: Webový prohlížeč Galeon

en: Homogeneous
cs: Homogenní

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
cs: Jak jsou text a ikony každé položky navzájem relativně umístěny

en: Icon
cs: Ikona

en: Icon Bar Model
cs: Model ikonového pohledu

en: Icon View Model
cs: Model ikonového pohledu

en: Icon column
cs: Sloupec ikony

en: If you don't specify the --launch option, exo-open will open all specified
    URLs with their preferred URL handlers. Else, if you specify the --launch
    option, you can select which preferred application you want to run, and
    pass additional parameters to the application (i.e. for TerminalEmulator
    you can pass the command line that should be run in the terminal).
cs: Nezadáte-li volbu --launch, exo-open otevře všechny specifikované adresy URL
    aplikací zvolenou podle tvaru adresy URL. Pokud však zadáte volbu --launch,
    budete moci vybrat, kterou aplikaci chcete spustit a zadat dodatečné parametry
    pro aplikace (např. pro TerminalEmulator můžete zadat příkaz, který se provede
    v nově otevřeném okně terminálu.

en: Image Files
cs: Obrázky

en: Invalid helper type "%s"
cs: Neplatný typ nápovědy „%s“

en: Konqueror Web Browser
cs: Webový prohlížeč Konqueror

en: Launch the default helper of TYPE with the optional PARAMETER, where TYPE is one of the following values.
cs: Spustí výchozí nápovědu typu TYP s volitelným PARAMETRem, kde TYP může nabývat jedné z následujících hodnot.

en: Launching desktop files is not supported when %s is compiled without GIO-Unix features.
cs: Spouštění souborů plochy není podporováno, pokud je %s zkompilován bez funkcí GIO-Unix.

en: Layout mode
cs: Režim rozvržení

en: Links Text Browser
cs: Textový prohlížeč Links

en: Location Icons
cs: Ikony umístění

en: Lynx Text Browser
cs: Textový prohlížeč Lynx

en: Mail Reader
cs: E-mailový klient

en: Margin
cs: Okraj

en: Markup column
cs: Označit sloupec

en: Menu Icons
cs: Ikony nabídky

en: Model column to search through when searching through item
cs: Model sloupce pro vyhledávání při hledání v položce

en: Model column used to retrieve the absolute path of an image file to render
cs: Modelový sloupec použitý ke získání absolutní cesty k souboru vykresleného obrázku

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
cs: Sloupec modelu používaný pro získání pixbufu ikony z

en: Model column used to retrieve the text from
cs: Sloupec modelu používaný pro získání textu z

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
cs: Sloupec modelu používaný pro získání textu, pokud se používají značky Pango

en: Model for the icon bar
cs: Model pro ikonový pohled

en: No application selected
cs: Nebyla vybrána žádná aplikace

en: No command specified
cs: Nebyl zadán žádný příkaz

en: No file selected
cs: Není vybrán žádný soubor

en: No file/folder specified
cs: Nebyl zadán žádný soubor nebo složka

en: No helper defined for "%s".
cs: Pro položku „%s“ není definována žádná nápověda.

en: No icon
cs: Bez ikony

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Number of columns to display
cs: Počet sloupců ke zobrazení

en: Open the Preferred Applications
    configuration dialog
cs: Otevřít dialogové okno
    Upřednostňované aplikace

en: Opera Browser
cs: Opera

en: Options:
cs: Možnosti:

en: Orientation
cs: Orientace

en: PCMan File Manager
cs: Správce souborů PCMan

en: PCManFM-Qt File Manager
cs: Správce souborů PCManFM-Qt

en: Perl Scripts
cs: Skripty jazyka Perl

en: Pixbuf column
cs: Sloupec pixbuf

en: Please choose your preferred File Manager
    now and click OK to proceed.
cs: Nyní si vyberte upřednostňovaný
    správce souborů a klikněte na tlačítko OK.

en: Please choose your preferred Mail Reader
    now and click OK to proceed.
cs: Vyberte si svůj e-mailový klient
    a klikněte na tlačítko OK.

en: Please choose your preferred Terminal
    Emulator now and click OK to proceed.
cs: Vyberte si svůj emulátor terminálu
    a klikněte na tlačítko OK.

en: Please choose your preferred Web
    Browser now and click OK to proceed.
cs: Vyberte si svůj webový prohlížeč
    a klikněte na tlačítko OK.

en: Please report bugs to <%s>.
cs: Prosíme, hlaste chyby na <%s>.

en: Preferred Applications
cs: Upřednostňované aplikace

en: Preferred Applications (Web Browser, Mail Reader and Terminal Emulator)
cs: Upřednostňované aplikace (webový prohlížeč, e-mailový klient a emulátor terminálu)

en: Preset URL when creating a link
cs: Přednastavená adresa URL při vytváření odkazu

en: Preset command when creating a launcher
cs: Přednastavený příkaz při vytváření spouštěče

en: Preset comment when creating a desktop file
cs: Přednastavený komentář při vytváření souboru
                                  na ploše

en: Preset icon when creating a desktop file
cs: Přednastavená ikona při vytváření souboru na
                                  ploše

en: Preset name when creating a desktop file
cs: Přednastavený název při vytváření souboru na
                                  ploše

en: Press left mouse button to change the selected application.
cs: Klikněte levým tlačítkem pro změnu vybrané aplikace.

en: Preview
cs: Náhled

en: Print version information and exit
cs: Zobrazí informace o verzi a ukončí se

en: Python Scripts
cs: Skripty jazyka Python

en: Query the default helper of TYPE, where TYPE is one of the following values.
cs: Pošle dotaz na výchozí nápovědu typu TYP, kde TYP může nabývat jedné z následujících hodnot.

en: Read your email
cs: Číst poštu

en: Render differently based on the selection state.
cs: Vykreslovat odlišně podle stavu výběru.

en: Reorderable
cs: Přeuspořádatelný

en: Restart command
cs: Příkaz pro opakované spuštění

en: Rodent File Manager
cs: Správce souborů Rodent

en: Row Spacing
cs: Výšky řádků

en: Row spacing
cs: Rozestup řádků

en: Ruby Scripts
cs: Skripty jazyka Ruby

en: Run in _terminal
cs: Spustit v _terminálu

en: Search Column
cs: Sloupec hledání

en: Select _icon from:
cs: Vybrat _ikonu z:

en: Select a working directory
cs: Vyberte pracovní adresář

en: Select an Application
cs: Vyberte si aplikaci

en: Select an icon
cs: Vyberte ikonu

en: Select application
cs: Vyberte aplikaci

en: Select default applications for various services
cs: Vyberte si výchozí aplikace pro různé služby

en: Select this option to enable startup notification when the command is run from the file manager or the menu. Not every application supports startup notification.
cs: Zvolte tuto možnost pro povolení oznámení při spuštění, pokud je příkaz spouštěn ze správce souborů nebo z hlavní nabídky. Ne každá aplikace podporuje oznámení při startu .

en: Select this option to run the command in a terminal window.
cs: Zvolte tuto možnost pro spuštění příkazu v okně terminálu.

en: Selection mode
cs: Režim výběru

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Session restart command
cs: Příkaz pro opakované spuštění relace

en: Settings manager socket
cs: Soket správce nastavení

en: Shell Scripts
cs: Shellové skripty

en: Single Click
cs: Jednoduché kliknutí

en: Single Click Timeout
cs: Vypršení limitu pro jednoduché kliknutí

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
cs: Prostor vložený na okraje ikonového zobrazení

en: Space which is inserted between cells of an item
cs: Prostor mezi buňkami položek

en: Space which is inserted between grid column
cs: Prostor, který je vložen mezi sloupce

en: Space which is inserted between grid rows
cs: Prostor, který je vložen mezi mřížku řádků

en: Spacing
cs: Rozestupy

en: Specify the application you want to use
    as default File Manager for Xfce:
cs: Upřesněte aplikaci, kterou chcete použít
    jako výchozí správce souborů v prostředí Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Mail Reader for Xfce:
cs: Upřesněte aplikaci, kterou chcete použít
    jako výchozí e-mailový klient v prostředí Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Terminal Emulator for Xfce:
cs: Upřesněte aplikaci, kterou chcete použít
    jako výchozí emulátor terminálu v prostředí Xfce:

en: Specify the application you want to use
    as default Web Browser for Xfce:
cs: Upřesněte aplikaci, kterou chcete použít
    jako výchozí webový prohlížeč v prostředí Xfce:

en: Status Icons
cs: Ikony stavů

en: Stock Icons
cs: Ikony dodané výrobcem

en: TYPE [PARAMETER]
cs: TYP [PARAMETR]

en: Terminal Emulator
cs: Emulátor terminálu

en: Text column
cs: Textový sloupec

en: Text for I_mportant Icons
cs: Text u _důležitých ikon

en: Text for _All Icons
cs: Text u _všech ikon

en: The GIcon to render.
cs: GIcon k vykreslení.

en: The amount of space between two consecutive columns
cs: Prostor mezi dvěma po sobě následujícími sloupci

en: The amount of space between two consecutive rows
cs: Prostor mezi dvěma po sobě následujícími řádky

en: The amount of time after which the item under the mouse cursor will be selected automatically in single click mode
cs: Doba, po které se položka pod kurzorem myši v režimu jednoduchého kliknutí sama označí

en: The file "%s" contains no data
cs: Soubor „%s“ neobsahuje žádná data

en: The following TYPEs are supported for the --launch and --query commands:
    
      WebBrowser       - The preferred Web Browser.
      MailReader       - The preferred Mail Reader.
      FileManager      - The preferred File Manager.
      TerminalEmulator - The preferred Terminal Emulator.
cs: Příkazy --launch a --query podporují následující TYPY:
    
      WebBrowser       - Zvolený webový prohlížeč.
      MailReader       - Zvolený e-mailový klient.
      FileManager      - Zvolený správce souborů.
      TerminalEmulator - Zvolený emulátor terminálu.

en: The following TYPEs are supported for the --launch command:
cs: Při použití přepínače --launch jsou podporovány následující TYPy:

en: The icon to render.
cs: Ikona určená pro vykreslení.

en: The layout mode
cs: Režim rozvržení

en: The model for the icon view
cs: Model pro ikonový pohled

en: The orientation of the iconbar
cs: Orientace panelu ikon

en: The preferred File Manager will be used to browse the contents of folders.
cs: Upřednostňovaný správce souborů bude použit k procházení obsahu složek.

en: The preferred Mail Reader will be used to compose emails when you click on email addresses.
cs: Upřednostňovaná čtečka pošty bude použita pro psaní e-mailů po kliknutí na e-mailové adresy.

en: The preferred Terminal Emulator will be used to run commands that require a CLI environment.
cs: Upřednostňovaný emulátor terminálu bude použit ke spouštění příkazů, které vyžadují prostředí příkazového řádku.

en: The preferred Web Browser will be used to open hyperlinks and display help contents.
cs: Upřednostňovaný webový prohlížeč bude použit k otevření odkazů a zobrazení obsahu nápovědy.

en: The selection mode
cs: Režim výběru

en: The size of the icon to render in pixels.
cs: Velikost vykreslené ikony v pixelech.

en: The width used for each item
cs: Šířka použitá pro každou položku

en: Toolbar _Style
cs: _Styl panelu nástrojů

en: Type '%s --help' for usage.
cs: Informace o použití získáte příkazem  „%s --help“.

en: Type of desktop file to create (Application or Link)
cs: Typ vytvářeného souboru plochy
                                  (aplikace nebo odkaz)

en: Unable to detect the URI-scheme of "%s".
cs: Nelze najít schéma URI „%s“.

en: Uncategorized Icons
cs: Nezařazené ikony

en: Unsupported desktop file type "%s"
cs: Nepodporovaný typ souboru spouštěče „%s“

en: Usage: %s [options] [file]
cs: Použití: %s [volby] [soubor]

en: Usage: exo-open [URLs...]
cs: Použití: exo-open [AdresyURL...]

en: Use _startup notification
cs: Použít oznámení při _spuštění

en: Use a custom application which is not included in the above list.
cs: Použít vlastní aplikaci, která není uvedena v seznamu výše.

en: Use the command line
cs: Použít příkazový řádek

en: View allows user to search through columns interactively
cs: Pohled umožní uživateli interaktivně hledat ve sloupcích

en: View is reorderable
cs: Pohled je přeuspořádatelný

en: W3M Text Browser
cs: Textový prohlížeč W3M

en: Web Browser
cs: Webový prohlížeč

en: Whether the children should be all the same size
cs: Zda mají mít potomci stejnou velikost

en: Whether the items in the view can be activated with single clicks
cs: Zda mohou být zobrazené položky aktivovány jednoduchým kliknutím

en: Width for each item
cs: Šířka pro každou položku

en: Window group
cs: Skupina oken

en: Window group leader
cs: Vedoucí skupina oken

en: Working _Directory:
cs: Pracovní _adresář:

en: X Terminal
cs: X Terminál

en: Xfce Terminal
cs: Terminál Xfce

en: Xfe File Manager
cs: Správce souborů Xfe

en: [FILE|FOLDER]
cs: [SOUBOR|SLOŽKA]

en: _Add a new toolbar
cs: Přid_at nový panel nástrojů

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Close
cs: _Zavřit

en: _Desktop Default
cs: Vý_chozí

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Icon:
cs: _Ikona:

en: _Icons only
cs: Pouze _ikony

en: _Name:
cs: _Název:

en: _Open
cs: _Otevřít

en: _Other...
cs: _Ostatní…

en: _Remove Toolbar
cs: _Odebrat panel nástrojů

en: _Save
cs: _Uložit

en: _Search icon:
cs: _Najít ikonu:

en: _Text only
cs: Pouze _text

en: _URL:
cs: Adresa _URL:

en: _Utilities
cs: _Nástroje

en: size
cs: velikost
