Xfce4-session - en to ca translation catalogue (200 entries)

en: (Unknown program)
ca: (Programa desconegut)

en: (Unknown)
ca: (Desconegut)

en: <b>Author:</b>
ca: <b>Autor:</b>

en: <b>Compatibility</b>
ca: <b>Compatibilitat</b>

en: <b>Description:</b>
ca: <b>Descripció:</b>

en: <b>Homepage:</b>
ca: <b>Pàgina principal:</b>

en: <b>Information</b>
ca: <b>Informació</b>

en: <b>Logout Settings</b>
ca: <b>Ajustaments de sortida</b>

en: <b>Security</b>
ca: <b>Seguretat</b>

en: <b>Session Chooser</b>
ca: <b>Selector de sessió</b>

en: <b>Shutdown</b>
ca: <b>Atura</b>

en: <b>Version:</b>
ca: <b>Versió:</b>

en: Ad_vanced
ca: A_vançat

en: Add application
ca: Afegeix una aplicació

en: All Xfce cache files could not be cleared
ca: No s'ha pogut netejar tots els fitxers de la memòria cau de sessions

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: Always
ca: Sempre

en: Always save the session when logging out
ca: Desa sempre la sessió al sortir

en: An error occurred
ca: Ha hagut un error

en: App_lication Autostart
ca: Inici automàtic d'_aplicacions

en: Are you sure you want to empty the session cache?
ca: Voleu buidar la memòria cau de sessions?

en: Are you sure you want to remove "%s"
ca: Esteu segur que voleu eliminar «%s»?

en: Are you sure you want to terminate "%s"?
ca: Esteu segur que voleu finalitzar «%s»?

en: Automatically save session on logo_ut
ca: Desa automàticament la sessió al _sortir

en: Background color:
ca: Color de fons:

en: Balou Splash Engine
ca: Motor per la pantalla de presentació Balou

en: Balou theme
ca: Tema Balou

en: Below is the list of applications that will be started automatically when you login to your Xfce desktop, in addition to the applications that were saved when you logged out last time. Cursive applications belong to another desktop environment, but you can still enable them if you want.
ca: A sota teniu la llista d'aplicacions que s'iniciaran automàticament quan entreu al vostre escriptori Xfce, a més de les aplicacions que es van desar quan veu sortir per darrera vegada. Les aplicacions en cursiva corresponen a altres entorns d'escriptori, tot i això, podeu habilitar-les si voleu.

en: Can only terminate clients when in the idle state
ca: Només es poden finalitzar els clients quan l'estat és inactiu

en: Cancel the login attempt and return to the login screen.
ca: Canceŀla l'intent d'entrada i torna a la finestra d'inici.

en: Choose a name for the new session:
ca: Seleccioneu un nom nou per la sessió:

en: Choose image...
ca: Seleccioneu la imatge…

en: Choose session
ca: Seleccioneu una sessió

en: Choose session name
ca: Seleccioneu un nom de sessió

en: Choose the session you want to restore. You can simply double-click the session name to restore it.
ca: Escolliu la sessió que voleu recuperar. Simplement feu doble clic sobre la sessió a recuperar.

en: Choose theme file to install...
ca: Seleccioneu el fitxer de tema a instaŀlar…

en: Choose theme filename...
ca: Seleccioneu un nom pel tema…

en: Clear save_d sessions
ca: _Neteja les sessions desades

en: Clear sessions
ca: Neteja les sessions

en: Command:
ca: Ordre:

en: Con_figure
ca: Con_figura

en: Configure Balou...
ca: Configura Balou…

en: Configure Simple...
ca: Configureu simple…

en: Continue anyway
ca: Continua igualment

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent Xfce from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts on your system.
ca: No s'ha pogut trobat l'adreça d'internet %s.
    Això farà que Xfce no funcioni correctament.
    Potser podeu soŀlucionar aquest problema afegint
    %s al fitxer /etc/hosts del vostre sistema.

en: Create a new session.
ca: Crea una sessió nova.

en: Customize desktop startup and splash screen
ca: Personalitza l'inici de l'escriptori així com llur pantalla de presentació

en: Demonstrates the selected splash screen
ca: Demostració de la pantalla de presentació

en: Description:
ca: Descripció:

en: Disable binding to TCP ports
ca: Inhabilita la vinculació de ports TCP

en: Display the session chooser every time Xfce starts
ca: Mostra el selector de sessió cada cop que s'inicia Xfce

en: Edit application
ca: Edita l'aplicació

en: Either the password you entered is invalid, or the system administrator disallows shutting down this computer with your user account.
ca: Potser la contrasenya és invàlida o l'administrador del sistema no li té permès aturar la computadora amb el seu compte d'usuari.

en: Empty the session cache
ca: Buida la memòria cau de sessions

en: Error receiving response from shutdown helper: %s
ca: Error al rebre la resposta de la utilitat d'aturada: %s

en: Error sending command to shutdown helper: %s
ca: Error al enviar l'ordre a la utilitat d'aturada: %s

en: Failed adding "%s"
ca: No s'ha pogut afegir «%s»

en: Failed to create file %s
ca: Impossible crear el fitxer %s

en: Failed to edit item
ca: No s'ha pogut editar l'element

en: Failed to edit item "%s"
ca: No s'ha pogut editar l'element «%s»

en: Failed to hibernate session
ca: No s'ha pogut hibernar la sessió

en: Failed to open %s for reading
ca: No s'ha pogut obrir «%s» per lectura

en: Failed to open %s for writing
ca: Impossible obrir %s per escriure

en: Failed to remove item
ca: No s'ha pogut suprimir l'element

en: Failed to suspend session
ca: No s'ha pogut suspendre la sessió

en: Failed to toggle item
ca: No s'ha pogut canviar l'element

en: Failed to unlink %s: %s
ca: Impossible desenllaçar %s: %s

en: Failed to write file %s
ca: Impossible escriure al fitxer %s

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Halt without displaying the logout dialog
ca: Atura sense mostrar el diàleg de sortida

en: Hibernate without displaying the logout dialog
ca: Hiberna sense mostra el diàleg de sortida

en: If running
ca: Si s'està executant

en: Image
ca: Imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Immediately
ca: Immediat

en: Last accessed: %s
ca: Darrera entrada: %s

en: Launch GN_OME services on startup
ca: Llança els serveis de _GNOME al engegar

en: Launch _KDE services on startup
ca: Llança els serveis de _KDE al arrancar

en: Launch screensaver and locker program
ca: Llança el salvapantalles i el programa de blocatge

en: Loading desktop settings
ca: S'estan carregant els paràmetres dels escriptoris

en: Loading session data
ca: S'està carregant les dades de la sessió

en: Log Out
ca: Surt

en: Log out
ca: Surt

en: Log out %s
ca: Surt %s

en: Log out of the Xfce Desktop
ca: Surt de l’escriptori Xfce

en: Log out quickly; don't save the session
ca: Sortida ràpida. No s'ha pogut desar la sessió

en: Log out without displaying the logout dialog
ca: Sortida sense mostra el diàleg de sortida

en: Manage _remote applications
ca: Gestiona les aplicacions _remotes

en: Manage remote applications over the network (this may be a security risk)
ca: Gestiona les aplicacions remotes en ret (això pot ser un risc de seguretat)

en: Mice Splash Engine
ca: Motor per la pantalla de presentació Mice

en: Name:
ca: Nom:

en: Never
ca: Mai

en: New session
ca: Sessió nova

en: No description given
ca: No s'ha donat cap descripció

en: None
ca: Cap

en: Opens the configuration panel for the selected splash screen
ca: Obre el plafó de configuració de la pantalla de presentació triada

en: Performing Autostart...
ca: S'està realitzant l'engegada automàtica…

en: Please check that the file is a valid splash theme archive.
ca: Comproveu que el fitxer és un tema de presentació vàlid.

en: Please enter your password
ca: Introduïu la contrasenya

en: Please report bugs to <%s>.
ca: Envieu els errors a <%s>.

en: Print version information and exit
ca: Mostra informació sobre la versió i surt

en: Priority
ca: Prioritat

en: Pro_mpt on logout
ca: _Pregunta al sortir

en: Program
ca: Programa

en: Prompt for confirmation when logging out
ca: Demana confirmació al sortit

en: Quit the program, and remove it from the session
ca: Tanca el programa i treu-lo de la sessió

en: Reboot without displaying the logout dialog
ca: Torna a arrencar sense mostra el diàleg de sortida

en: Received error while trying to log out
ca: S'ha produït un error al intentar sortir

en: Restart Style
ca: Tipus de reinici

en: Run xflock4 before suspending or hibernating the system
ca: Executa «xflock4» abans de suspendre o hibernar el sistema

en: SOCKET ID
ca: SÒCOL ID

en: S_plash
ca: _Presentació

en: Save Sess_ion
ca: _Desa la sessió

en: Saving Session
ca: Desant la sessió

en: Screensaver
ca: Salvapantalles

en: Select a command
ca: Seleccioneu una ordre

en: Sessio_n
ca: _Sessió

en: Session Manager Error
ca: Error del gestor de sessió

en: Session Save Error
ca: Error al desar la sessió

en: Session and Startup
ca: Sessió i engegada

en: Session manager must be in idle state when requesting a checkpoint
ca: Cal que el gestor de sessió tingui l'estat inactiu quan es soŀlicita un punt de control

en: Session manager must be in idle state when requesting a shutdown
ca: Cal que el gestor de sessió tingui l'estat inactiu quan es soŀlicita una aturada

en: Settings manager socket
ca: Sòcol del gestor d'ajustaments

en: Shut _Down
ca: _Atura

en: Shutdown Failed
ca: L'aturada ha fallat

en: Shutdown command failed
ca: L'ordre d'aturada ha fallat

en: Shutdown is blocked by the kiosk settings
ca: Els ajustaments de mode «kiosk»

en: Simple Splash Engine
ca: Motor per la pantalla de presentació Simple

en: Start GNOME services, such as gnome-keyring
ca: Inicia els serveis de GNOME com, per exemple, «gnome-keyring»

en: Start KDE services, such as kdeinit
ca: Inicia els serveis de KDE com, per exemple, «kdeinit»

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Starting Assistive Technologies
ca: S'estan iniciant les Tecnologies d'Assistència

en: Starting KDE services
ca: S'estan iniciant els serveis KDE

en: Starting The Gimp
ca: S'està iniciant el Gimp

en: Starting The Gnome Keyring Daemon
ca: S'està iniciant el dimoni d'Anell de Claus de Gnome

en: Starting the Beep Media Player
ca: S'està iniciant el reproductor d'avisos sonors

en: Starting the Desktop Manager
ca: S'està iniciant el gestor d'escriptori

en: Starting the Gnome Terminal Emulator
ca: S'està iniciant el Terminal Gnome

en: Starting the KDE Advanced Text Editor
ca: S'està iniciant l'Editor de Text Avançat KDE

en: Starting the KDE Clipboard Manager
ca: S'està iniciant el Gestor Porta-retalls KDE

en: Starting the KDE Mail Reader
ca: S'està iniciant el Lector de Correu KDE

en: Starting the KDE News Reader
ca: S'està iniciant Lector de Grups de discussió KDE

en: Starting the KDE Terminal Emulator
ca: S'està iniciant el Terminal KDE

en: Starting the Konqueror
ca: S'està iniciant Konqueror

en: Starting the Panel
ca: S'està iniciant el plafó

en: Starting the Session Management Proxy
ca: S'està iniciant el servidor intermediari del gestor de sessió

en: Starting the Taskbar
ca: S'està iniciant la barra de tasques

en: Starting the VI Improved Editor
ca: S'està iniciant l'editor Vim

en: Starting the Volume Controller
ca: S'està iniciant el controlador de volum

en: Starting the Window Manager
ca: S'està iniciant el gestor de finestres

en: Starting the X Multimedia System
ca: S'està iniciant el sistema multimèdia de les X

en: Starting the X Terminal Emulator
ca: S'està iniciant l'emulador del terminal de les X

en: Starting the X-Chat IRC Client
ca: S'està iniciant el client IRC X-Chat

en: Sus_pend
ca: Sus_pèn

en: Suspend without displaying the logout dialog
ca: Suspèn sense mostra el diàleg de sortida

en: Terminate Program
ca: Finalitza el programa

en: Text color:
ca: Color del text:

en: The Xfce development team. All rights reserved.
ca: L'equip de desenvolupament de Xfce. Tots els drets reservats.

en: The application will lose any unsaved state and will not be restarted in your next session.
ca: L'aplicació perdrà qualssevol estat no desat i no es reiniciarà a la vostre següent sessió.

en: The client doesn't have any properties set yet
ca: El client encara no te cap propietat fixada

en: The list of applications in the failsafe session is empty.
ca: La llista d'aplicacions està buida a la sessió a prova d'errades

en: The location and the format of the autostart directory has changed.
    The new location is
    
      %s
    
    where you can place .desktop files to, that describe the applications
    to start when you login to your Xfce desktop. The files in your old
    autostart directory have been successfully migrated to the new
    location.
    You should delete this directory now.
ca: La situació i el format del directori d'autoengegada ha canviat.
    La nova situació és
    
      %s
    
    Allà és on heu de posar els fitxers .desktop, que són els encarregats
    d'engegar automàticament programes tan bon punt entreu dins
    l'esciptori Xfce. Els fitxers del vostre antic directori s'han
     migrat amb èxit a la nova situació. 
    
    És aconsellable esborrar l'antic directori ara mateix.

en: The saved states of your applications will not be restored during your next login.
ca: Els estats desats de les vostres aplicacions no es reiniciaran en la següent entrada al sistema.

en: The specified failsafe session ("%s") is not marked as a failsafe session.
ca: La sessió a prova d'errades especificada («%s») no te l'indicador de sessió a prova d'errades.

en: Theme File Error
ca: Error en el fitxer de tema

en: These applications are a part of the currently-running session, and can be saved when you log out.  Changes below will only take effect when the session is saved.
ca: Aquestes aplicacions formen part de la sessió que s'està executant i es poden desar al sortir. Els canvis següents només faran efecte si es desa la sessió.

en: This will permanently remove the application from the list of automatically started applications
ca: Això traurà permanentment l'aplicació de la llista d'aplicacions iniciades automàticament.

en: Try again
ca: Torneu-ho a provar

en: Type '%s --help' for usage.
ca: Feu «%s --help» per veure l'ús.

en: Unable to contact D-Bus session bus
ca: No s'ha pogut contactar amb el gestor de bus D-Bus

en: Unable to contact settings server
ca: No s'ha pogut contactar amb el gestor d'ajustaments

en: Unable to create user interface from embedded definition data
ca: No s'ha pogut crear la interfície d'usuari de la definició d'usuari incrustada

en: Unable to determine failsafe session name.  Possible causes: xfconfd isn't running (D-Bus setup problem); environment variable $XDG_CONFIG_DIRS is set incorrectly (must include "%s"), or xfce4-session is installed incorrectly.
ca: No s'ha pogut determinar el nom de la sessió a prova d'errades. Motius probables: xfconfd no s'està executant (problema de configuració de D-Bus), la variable d'entorn $XDG_CONFIG_DIRS és incorrecte (ha d'incloure «%s») o xfce4-session no està instaŀlat correctament.

en: Unable to install splash theme from file "%s"
ca: No es pot instaŀlar el tema de presentació del fitxer «%s»

en: Unable to load a failsafe session
ca: No s'ha pogut carregar la sessió a prova d'errades

en: Unable to remove splash theme "%s" from directory %s.
ca: No s'ha pogut eliminar el tema de presentació «%s» del directori %s.

en: Unable to save the session
ca: No s'ha pogut desar la sessió

en: Unable to terminate program.
ca: No s'ha pogut finalitzar el programa.

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown shutdown method %d
ca: Mètode d'aturada «%d» desconegut

en: Use custom image
ca: Utilitza imatge personalitzada

en: Use this session to run Xfce as your desktop environment
ca: Empra aquesta sessió per executar l'Xfce com el vostre entorn d'escriptori

en: Verifying DNS settings
ca: S'està verificant els paràmetres de DNS

en: Version information
ca: Informació de la versió

en: Written by Benedikt Meurer <benny@xfce.org>
ca: Escrit per Benedikt Meurer <benny@xfce.org>

en: Xfce Session
ca: Sessió Xfce

en: You might need to delete some files manually in "%s".
ca: Potser haureu d'esborrar manualment alguns fitxers a "%s".

en: Your session is being saved.  If you do not wish to wait, you may close this window.
ca: S'està desant la sessió. Si no veleu esperar, podeu tancar aquesta finestra.

en: _Display chooser on login
ca: _Mostra el seleccionador al entrar

en: _Export theme
ca: _Exporta el tema

en: _Hibernate
ca: _Hiberna

en: _Install new theme
ca: _Instaŀla un tema nou

en: _Log Out
ca: _Surt

en: _Proceed
ca: _Procedeix

en: _Quit Program
ca: _Surt del programa

en: _Remove theme
ca: _Suprimeix el tema

en: _Restart
ca: _Reinicia

en: _Save session for future logins
ca: _Desa la sessió per entrades futures

en: and Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.
ca: i Brian Tarricone <kelnos@xfce.org>.

en: label
ca: etiqueta
