openconnect - en to ca translation catalogue (937 entries)

en: 
    Certificate from VPN server "%s" failed verification.
    Reason: %s
ca: 
    El certificat del servidor VPN  «%s» ha fallat la verificació.
    Motiu: %s

en:  (default)
ca: (per defecte)

en: %d bytes of ESP secrets
ca: %d bytes de secrets ESP

en: %d gateway servers available:
ca: %d servidors de passarel·la disponibles:

en: (Error while describing error!)
ca: (Error mentre es descrivia l'error!)

en: (Is a firewall preventing you from sending UDP packets?)
ca: (Està un tallafocs impedint que envieu paquets UDP?)

en: (NOTE: Yubikey OATH disabled in this build)
ca: (NOTA: Yubikey OATH deshabilitada en aquest muntatge)

en: (NOTE: libproxy disabled in this build)
ca: (NOTA: libproxy deshabilitat en aquest muntatge)

en: (NOTE: libstoken (RSA SecurID) disabled in this build)
ca: (NOTA: libstoken (RSA SecurID) deshabilitada en aquest muntatge)

en: (error 0x%lx)
ca: (Error 0x%lx)

en: .... + %d more bytes unreceived
ca: .... + %d bytes més sense rebre

en: Accepting expected ESP packet with seq %u
ca: S'està acceptant el paquet esperat ESP amb seqüència %u

en: AcquireCredentialsHandle() failed: %lx
ca: GestorCredencialAdquirides() ha fallat:  %lx

en: Add key from PKCS#11 failed
ca: L'afegit de la clau de PKCS#11 ha fallat

en: Add key from TPM failed
ca: L'afegit de la clau de TPM a fallat

en: Adding supporting CA '%s'
ca: S'està afegint el suport CA «%s»

en: All fields are required; try again.
ca: Es requereixen tots els camps; torneu-ho a intentar

en: Allocating new path for relative redirect failed: %s
ca: S'està assignant el nou camí per la redirecció relativa errònia: %s

en: Allocation failed
ca: L'assignació ha fallat

en: Allocation failure for string from stdin
ca: Assignació errònia de la cadena de l'entrada estàndard

en: Allocation for vpnc-script path failed
ca: L'assignació del camí per a vpnc-script ha fallat

en: Allocation of deflate buffer failed
ca: L'assignació de la memòria intermèdia de desinflat ha fallat

en: Another user already logged in
ca: Un altre usuari està realment connectat

en: Asked for password but '--no-passwd' set
ca: S'ha preguntat per la contrasenya però està configurat «--no-passwd»

en: Attempt new DTLS connection
ca: Intenta una connexió nova DTLS

en: Attempting Digest authentication to proxy
ca: S'està intentant autenticar el resum per al servidor intermediari

en: Attempting Digest authentication to server '%s'
ca: S'està intentant autenticar el resum per al servidor «%s»

en: Attempting GSSAPI authentication to proxy
ca: S'està intentant l'autenticació GSSAPI al servidor intermediari

en: Attempting GSSAPI authentication to server '%s'
ca: S'està intentant l'autenticació GSSAPI al servidor  «%s»

en: Attempting HTTP Basic authentication to proxy
ca: S'està intentant l'autenticació bàsica HTTP al servidor intermediari

en: Attempting HTTP Basic authentication to server '%s'
ca: S'està intentant l'autenticació bàsica HTTP al servidor «%s»

en: Attempting HTTP NTLM authentication to proxy (single-sign-on)
ca: S'està intentant l'autenticació NTLM HTTP amb el servidor intermediari (inici-sessió-única)

en: Attempting HTTP NTLM authentication to server '%s' (single-sign-on)
ca: S'està intentant l'autenticació NTLM HTTP amb el servidor «%s» (inici-sessió-única)

en: Attempting HTTP NTLMv%d authentication to proxy
ca: S'està intentant l'autenticació NTLMv%d HTTP amb el servidor intermediari

en: Attempting HTTP NTLMv%d authentication to server '%s'
ca: S'està intentant l'autenticació NTLMv%d HTTP amb el servidor «%s»

en: Attempting to connect to proxy %s%s%s:%s
ca: S'està intentant connectar amb el servidor intermediari %s%s%s:%s

en: Attempting to connect to server %s%s%s:%s
ca: S'està intentant connectar amb el servidor  %s%s%s:%s

en: Auth choice "%s" matches multiple options
ca: La tria d'autenticació «%s» concorda amb múltiples opcions

en: Auth choice "%s" not available
ca: La tria d'autenticació «%s» no està disponible

en: Authenticate only and print login info
ca: Autentica sols i imprimeix la informació de l'entrada de sessió

en: Authenticated to SOCKS server using password
ca: Autenticat al servidor SOCKS utilitzant la contrasenya

en: Authentication
ca: Autentificació

en: Authentication (two-phase)
ca: Autenticació (dues fases)

en: Bind UDP socket
ca: Sòcol UDP d'enllaç

en: Built against SSL library with no Cisco DTLS support
ca: Muntatge de la llibreria SSL sense suport DTLS Cisco

en: CRITICAL ERROR: DTLS master secret is uninitialised. Please report this.
ca: ERROR CRÍTIC: el secret mestre DTLS no està inicialitzat. Informeu-ne.

en: CSTP Ciphersuite: %s
ca: Conjunt de xifrat CSTP: %s

en: CSTP Dead Peer Detection detected dead peer!
ca: El detector de parells morts CSTP ha detectat un parell mort!

en: CSTP connected. DPD %d, Keepalive %d
ca: CSTP connectat. DPD %d, Keepalive %d

en: CSTP rekey due
ca: Degut a la reclau CSTP

en: Caller paused the connection
ca: El cridador ha aturat la connexió

en: Can't load TPM engine.
ca: No es pot carregar l'enginy TPM.

en: Can't open %s: %s
ca: No es pot obrir %s: %s

en: Can't open ~/.stokenrc file
ca: No es pot obrir el fitxer ~/.stokenrc

en: Can't plumb %s for IPv%d: %s
ca: No es pot fer la canonada %s a IPv%d: %s

en: Can't push IP
ca: No es pot empènyer IP

en: Can't set ifname
ca: No es pot configurar «ifname»

en: Cannot determine PEM encryption type
ca: No es pot determinar el tipus de xifrat PEM

en: Cannot follow redirection to non-https URL '%s'
ca: No es pot seguir la redirecció a la URL no https «%s»

en: Cannot handle form method='%s', action='%s'
ca: No es pot gestionar el mètode = «%s» al formulari, acció = «%s»

en: Cannot open '%s': %s
ca: No es pot obrir «%s»: %s

en: Cannot open config file '%s': %s
ca: No es pot obrir el fitxer de configuració  «%s»: %s

en: Cannot process this executable path "%s"
ca: No es pot processar aquest camí executable «%s»

en: Cannot receive HTTP 1.0 body without closing connection
ca: No es pot rebre el cos HTTP 1.0 sense tancar la connexió

en: Cannot use 'config' option inside config file
ca: No es pot utilitzar l'opció «config» dins del fitxer de configuració

en: Cert file for server verification
ca: Fitxer CERT per la verificació del servidor

en: Certificate X.509 content not fetched by libp11
ca: Contingut del certificat X.509 no recuperat per libp11

en: Certificate does not match private key
ca: El certificat no coincideix amb la clau privada

en: Certificate has GEN_IPADD altname with bogus length %d
ca: El certificat té un nom alternatiu GEN_IPADD amb la longitud amb errors %d

en: Certificate has no public key
ca: El certificat no té clau pública

en: Challenge: %s
ca: Desafiament: %s

en: Checking EC key matches cert
ca: S'està comprovant la coincidència de la clau EC amb el certificat

en: Choose authentication login selection
ca: Trieu la selecció d'autenticació de l'entrada de sessió

en: Cisco AnyConnect or openconnect
ca: Cisco AnyConnect o openconnect

en: Client certificate expires soon at
ca: El certificat del client caducarà aviat a

en: Client certificate has expired at
ca: El certificat ha caducat a

en: CommandLineToArgvW() failed: %s
ca: CommandLineToArgvW() ha fallat: %s

en: Compatible with Cisco AnyConnect SSL VPN, as well as ocserv
ca: Compatible amb VPN SSL Cisco AnyConnect així com amb ocserv

en: Compatible with Juniper Network Connect / Pulse Secure SSL VPN
ca: Compatible amb Juniper Network Connect / Pulse Secure SSL VPN

en: Compatible with Palo Alto Networks (PAN) GlobalProtect SSL VPN
ca: Compatible amb Palo Alto Networks (PAN) GlobalProtect SSL VPN

en: Compressed DTLS packet received when compression not enabled
ca: S'ha rebut paquet DTLS comprimit quan la compressió no està habilitada

en: Compressed packet received in !deflate mode
ca: S'ha rebut paquet comprimit! Mode desinflat

en: Compression setup failed
ca: La configuració de la compressió ha fallat

en: Connect UDP socket
ca: Connecta el sòcol UDP

en: Connected PC/SC reader '%s'
ca: Connectat el lector PC/SC «%s»

en: Connected to %s%s%s:%s
ca: Connectat a %s%s%s:%s

en: Connected to HTTPS on %s
ca: S'ha connectat a HTTPS en %s

en: Connecting to HTTPS tunnel endpoint ...
ca: S'està connectant al final del túnel HTTPS...

en: Connection retry timeout in seconds
ca: Temps d'espera en segons per reintentar la connexió

en: Continue in background after startup
ca: Continua al fons després de l'inici

en: Continuing in background; pid %d
ca: S'està continuant al fons; PID %d

en: Continuing to process KMP message %d now size %d (got %d)
ca: S'està continuant al missatge %d KMP de procés amb mida %d (rebut %d)

en: Cookie is no longer valid, ending session
ca: La galeta no és ja vàlida, s'està acabant la sessió

en: Cookie was rejected on reconnection; exiting.
ca: La galeta ha estat rebutjada en la reconnexió; s'està sortint.

en: Could not calculate hash of server's certificate
ca: No es pot calcular el resum del certificat del servidor

en: Could not extract expiration time of certificate
ca: No es pot extraure el temps caducitat del certificat

en: Could not initialise MD5 hash: %s
ca: No es pot inicialitzar el resum MD5:  %s

en: Could not obtain file system ID for passphrase
ca: No es pot obtindre la identificació del sistema de fitxers per la contrasenya

en: Could not open /dev/tun for plumbing
ca: No es pot obrir /dev/tun per fer canonades

en: Create TLSv1 CTX failed
ca: Ha fallat la creació de TLSv1 CTX

en: Creating SSL connection failed
ca: La creació de la connexió SSL ha fallat

en: DTLS Dead Peer Detection detected dead peer!
ca: El detector de parells morts DTLS ha detectat un parell mort!

en: DTLS MTU reduced to %d
ca: MTU DTLS reduït a %d

en: DTLS Rehandshake failed; reconnecting.
ca: Reencaixat DTLS fallat; s'està reconnectant.

en: DTLS connection attempted with an existing fd
ca: Connexió DTLS intentada amb un FD

en: DTLS connection compression using %s.
ca: Compressió de connexió DTLS usant %s.

en: DTLS got write error %d. Falling back to SSL
ca: DTLS ha tingut l'error d'escriptura %d. Alternativament s'utilitzarà SSL

en: DTLS got write error: %s. Falling back to SSL
ca: DTLS ha tingut l'error d'escriptura: %s. Alternativament s'utilitzarà SSL

en: DTLS handshake failed: %d
ca: L'encaixada DTLS ha fallat: %d

en: DTLS handshake failed: %s
ca: Error d'encaixat DTLS: %s

en: DTLS handshake timed out
ca: L'encaixada DTLS ha expirat

en: DTLS initialised. DPD %d, Keepalive %d
ca: DTLS inicialitzades. DPD %d, Keepalive %d

en: DTLS option %s : %s
ca: Opció DTLS %s : %s

en: DTLS rekey due
ca: Degut a la reclau DTLS

en: DTLS session resume failed; possible MITM attack. Disabling DTLS.
ca: Ha fallat la continuació de la sessió DTLS; possible atac MITM. S'està deshabilitant DTLS.

en: DecryptMessage failed: %lx
ca: DecryptMessage ha fallat: %lx

en: Decrypting ESP packet failed: %s
ca: El desxifrat del paquet ESP ha fallat: %s

en: Decrypting PEM key failed
ca: El desxifrat de la clau PEM ha fallat

en: Deferring DTLS resumption until CSTP generates a PSK
ca: Posposa la reactivació de DTLS fins que CSTP generi un PSK

en: Detected MTU of %d bytes (was %d)
ca: S'ha detectat MTP de %d bytes (era %d)

en: Device ID:
ca: Identificació del dispositiu:

en: Disable DTLS and ESP
ca: Deshabilita DTLS i ESP

en: Disable HTTP connection re-use
ca: Deshabilita la reutilització de la connexió HTTP

en: Disable default system certificate authorities
ca: Deshabilita per defecte els certificats d'autoritats del sistema

en: Disable password/SecurID authentication
ca: Deshabilita l'autenticació de la contrasenya/SecurID

en: Disable proxy
ca: Deshabilita el servidor intermediari

en: Disabling all HTTP connection re-use due to --no-http-keepalive option.
    If this helps, please report to <openconnect-devel@lists.infradead.org>.
ca: Deshabiliteu la reutilització de totes les connexions HTTP degut a 
    l'opció --no-http-keepalive. Si això ajuda informeu a <openconnect-devel@lists.infradead.org>.

en: Discard bad split exclude: "%s"
ca: Descarta la divisió dolenta exclosa: «%s»

en: Discard bad split include: "%s"
ca: Descarta la divisió dolenta inclosa: «%s»

en: Discarding duplicate option '%s'
ca: S'està descartant l'opció duplicada «%s»

en: Discarding replayed ESP packet with seq %u
ca: S'està descartant el paquet repetit ESP amb seqüència %u

en: Display help text
ca: Mostra text d'ajuda

en: Do not ask for IPv6 connectivity
ca: No pregunteu per la connectivitat IPv6

en: Do not attempt XML POST authentication
ca: No intentis l'autenticació POST XML

en: Do not expect user input; exit if it is required
ca: No esperis entrada de l'usuari; surt si aquesta és requerida

en: Do not require server SSL cert to be valid
ca: No es requereix el certificat SSL del servidor per validar-se

en: Downloaded config file did not match intended SHA1
ca: El fitxer de configuració descarregat no concorda amb la SHA1 desitjada

en: Downloaded new XML profile
ca: Perfil XML nou descarregat

en: Drop privileges after connecting
ca: Descarta els privilegis després de la connexió

en: Drop privileges during trojan execution
ca: Descarta els privilegis durant l'execució del troià

en: Dump HTTP authentication traffic (implies --verbose
ca: Bolca el trafic d'autenticació HTTP (implica --verbose

en: Dumping unknown HTML form:
ca: S'està bolcant el formulari HTML desconegut:

en: ERROR: %s() called with invalid UTF-8 for '%s' argument
ca: ERROR: %s() cridada amb UTF-8 no vàlida de l'argument «%s»

en: ERROR: Cannot initialize sockets
ca: ERROR: No es poden inicialitzar els sòcols

en: ESP SPI (outbound): %x
ca: SPI ESP (sortida): %x

en: ESP authentication type %s key 0x%s
ca: Autenticació ESP del tipus %s clau 0x%s

en: ESP compression: %d
ca: Compressió ESP: %d

en: ESP detected dead peer
ca: ESP ha detectat parell mort

en: ESP disabled
ca: ESP Inhabilitat

en: ESP encryption type %s key 0x%s
ca: Xifrat ESP del tipus %s clau 0x%s

en: ESP encryption: 0x%02x (%s)
ca: Xifrat ESP: 0x%02x (%s)

en: ESP key lifetime: %u bytes
ca: Vida de la clau ESP: %u bytes

en: ESP key lifetime: %u seconds
ca: Temps de vida de la clau ESP: %u segons

en: ESP port: %d
ca: Port ESP: %d

en: ESP replay protection: %d
ca: Protecció de repetició ESP: %d

en: ESP session established with server
ca: Sessió ESP establerta amb el servidor

en: ESP support not available in this build
ca: El suport a ESP no està disponible en aquesta compilació

en: ESP to SSL fallback: %u seconds
ca: ESP al SSL alternatiu: %u segons

en: ESP tunnel connected; exiting HTTPS mainloop.
ca: El túnel ESP està connectat; s'està sortint del bucle principal HTTPS.

en: Empty response from server
ca: Resposta buida des del servidor

en: Encountered form with no ID
ca: S'ha trobat un formulari sense identificació

en: EncryptMessage() failed: %lx
ca: EncryptMessage() ha fallat: %lx

en: EncryptMessage() result too large (%lu + %lu + %lu)
ca: El EncryptMessage() ha resultat massa gran (%lu + %lu + %lu)

en: Encrypted PEM file too short
ca: Fitxer PEM xifrat massa curt

en: Enter '%s' to accept, '%s' to abort; anything else to view:
ca: Entreu «%s» per acceptar, «%s» per avortar; qualsevol altra cosa per mostrar:

en: Enter PEM pass phrase:
ca: Entreu la contrasenya PEM:

en: Enter PIN:
ca: Entreu el PIN:

en: Enter PKCS#12 pass phrase:
ca: Entreu la contrasenya PKCS#12:

en: Enter PKCS#8 pass phrase:
ca: Introduïu la contrasenya PKCS#8:

en: Enter TPM SRK PIN:
ca: Entreu el PIN SRK TPM:

en: Enter TPM key PIN:
ca: Entreu la clau PIN de TPM:

en: Enter credentials to unlock software token.
ca: Entreu les credencials per desbloquejar el testimoni del programari.

en: Enter software token PIN.
ca: Entreu el PIN del testimoni de programari.

en: Error accessing registry key for network adapters
ca: Error en accedir a la clau de registre per als adaptadors de xarxa

en: Error base64-decoding encrypted PEM file: %s
ca: Error de base64 en descodificar el fitxer PEM xifrat: %s

en: Error checking server cert status
ca: Error en comprovar l'estat del certificat del servidor

en: Error communicating with ntlm_auth helper
ca: Error en comunicar amb l'ajuda ntlm_auth

en: Error comparing server's cert on rehandshake: %s
ca: S'ha produït un error quan s'estava comparant el certificat del servidor a la reencaixada: %s

en: Error converting console input: %s
ca: Error en convertir l'entrada de consola: %s

en: Error creating HTTPS CONNECT request
ca: Error mentre es crea la sol·licitud CONNEXIÓ HTTPS

en: Error creating oNCP negotiation request
ca: Error en crear la sol·licitud de negociació oNCP

en: Error decoding TSS key blob: %s
ca: Error en descodificar la bombolla clau TSS: %s

en: Error fetching GET-tunnel HTTPS response.
ca: Error en recollir la resposta del túnel-GET HTTPS.

en: Error fetching HTTP response body
ca: Error en recollir el cos de la resposta HTTP

en: Error fetching HTTPS response
ca: Error en recollir la resposta HTTPS

en: Error fetching chunk header
ca: Error en recollir un fragment de capçalera

en: Error generating GSSAPI response:
ca: Error en generar la resposta GSSAPI:

en: Error importing GSSAPI name for authentication:
ca: Error en importar el nom GSSAPI per autenticació:

en: Error importing PKCS#11 URL %s: %s
ca: Error en importar  PKCS#11 URL %s: %s

en: Error importing PKCS#11 key into private key structure: %s
ca: Error en importar clau  PKCS#11 dins de l'estructura de clau privada: %s

en: Error importing server's cert
ca: Error en importar el certificat del servidor

en: Error importing system key %s: %s
ca: Error en importar la clau de sistema %s: %s

en: Error in TSS key blob
ca: Error en la bombolla clau TSS

en: Error in chunked decoding. Expected '', got: '%s'
ca: Error en un fragment descodificat. S'esperava '', s'ha obtingut «%s»

en: Error in client cert notAfter field
ca: Error al camp notAfter del certificat del client

en: Error initialising PKCS#11 key structure: %s
ca: Error inicialitzant PKCS#11 d'estructura de clau: %s

en: Error initialising X509 cert structure
ca: Error en inicialitzar l'estructura de certificat X509

en: Error initialising private key structure: %s
ca: Error en inicialitzar l'estructura de la clau privada: %s

en: Error loading certificate from PKCS#11: %s
ca: Error en carregar el certificat de PKCS#11: %s

en: Error loading system certificate: %s
ca: Error en carregar el certificat de sistema: %s

en: Error negotiating ESP keys
ca: Error en negociar les claus ESP

en: Error opening cmd pipe
ca: Error en obrir el conducte «cmd»

en: Error processing HTTP response
ca: Error en processar la resposta HTTP

en: Error reading HTTP response body
ca: Error en llegir el cos de la resposta HTTP

en: Error reading auth response from SOCKS proxy: %s
ca: Error en llegir la resposta de l'autenticació per al servidor intermediari SOCKS: %s

en: Error reading connect response from SOCKS proxy: %s
ca: Error en llegir la resposta de connexió al servidor intermediari SOCKS: %s

en: Error signing test data with private key: %s
ca: Error de dades de la prova de signatura amb la clau privada: %s

en: Error validating signature against certificate: %s
ca: Error en validar la signatura del certificat: %s

en: Error writing auth request to SOCKS proxy: %s
ca: Error en escriure la sol·licitud d'autenticació per al servidor intermediari SOCKS: %s

en: Error writing connect request to SOCKS proxy: %s
ca: Error en escriure la sol·licitud de connexió al servidor intermediari SOCKS: %s

en: Error: Running the 'Cisco Secure Desktop' trojan on this platform is not yet implemented.
ca: Error: L'execució del cavall de Troia «Cisco Secure Desktop» no està implementada encara.

en: Error: Running the 'HIP Report' script on this platform is not yet implemented.
ca: Error: L'execució del script «'HIP Report» no està implementada encara.

en: Error: Server asked us to download and run a 'Cisco Secure Desktop' trojan.
    This facility is disabled by default for security reasons, so you may wish to enable it.
ca: Error: El servidor us ha preguntat per descarregar i executar el cavall de Troia «Cisco Secure Desktop».
    Aquesta opció està desactivada per defecte per raons de seguretat, però podeu habilitar-la.

en: Error: Server asked us to run CSD hostscan.
    You need to provide a suitable --csd-wrapper argument.
ca: Error: El servidor us ha preguntat per executar l'escànner d'amfitrions CSD.
    Cal que proporcioneu un argument «--csd-wrapper» adequat.

en: Error: TAP-Windows driver v9.9 or greater is required (found %ld.%ld)
ca: Error: El controlador TAP de Windows  v9.9 o superior és requerit (s'ha trobat %ld.%ld)

en: Established DTLS connection (using GnuTLS). Ciphersuite %s.
ca: Establerta la connexió DTLS (usant GnuTLS). Entorn de xifrat %s.

en: Established DTLS connection (using OpenSSL). Ciphersuite %s.
ca: Establerta la connexió DTLS (utilitzant OpenSSL). Entorn de xifrat %s.

en: Established PC/SC context
ca: Establert el context PC/SC

en: Expected 0000000000000000 as last 8 bytes of DPD/keepalive packet header, but got:
ca: S'esperava 0000000000000000 als darrers  8 bytes de la capçalera del paquet DPD/keepalive però teniu:

en: Expected 0100000000000000 as last 8 bytes of data packet header, but got:
ca: S'esperava 0100000000000000 als darrers  8 bytes de la capçalera del paquet de dades però teniu:

en: Expected KMP message 301 from server but got %d
ca: Esperat el missatge 301 KMP del servidor però s'ha obtingut %d

en: Extra cert from %s: '%s'
ca: Extra cert de %s: «%s»

en: Extra cert from cafile: '%s'
ca: Extra cert del certificat del fitxer: «%s»

en: Failed to SHA1 existing file
ca: Error al fitxer SHA1 que existeix

en: Failed to allocate %d bytes for %s
ca: Error en assignar %d bytes per %s

en: Failed to allocate certificate buffer
ca: Error en assignar la memòria intermèdia del certificat

en: Failed to allocate credentials: %s
ca: Error en assignar credencials:  %s

en: Failed to allocate memory
ca: No s'ha pogut assignar memòria

en: Failed to allocate memory for cafile certs
ca: Error en assignar memòria per al certificat de fitxer CA

en: Failed to allocate memory for certificate
ca: Error en assignar memòria per al certificat

en: Failed to allocate memory for communication with TNCC
ca: Error en assignar memòria per comunicar-se amb TNCC

en: Failed to allocate memory for supporting certificates
ca: Error en assignar memòria per als certificats suportats

en: Failed to allocate memory to decode OATH secret
ca: Error en assignar memòria per descodificar el secret OATH

en: Failed to allocate memory to decrypt ESP packet
ca: Error en assignar memòria per desxifrar el paquet ESP

en: Failed to allocate signature buffer
ca: Error en assignar la memòria intermèdia de la signatura

en: Failed to allocate sockaddr storage
ca: Error en assignar el magatzem sockaddr

en: Failed to allocate string
ca: Error en assignar la cadena

en: Failed to allocate utun device name
ca: Error en assignar el nom al dispositiu «utun»

en: Failed to allocate vpninfo structure
ca: Error en assignar l'estructura vpninfo

en: Failed to assign policy to key: %s
ca: Errada per a assignar la política a la clau: %s

en: Failed to bind local tun device (TUNSETIFF): %s
ca: Error en vincular el dispositiu controlador de xarxa local (TUNSETIFF): %s

en: Failed to calculate HMAC for ESP packet: %s
ca: Error en calcular HMAC per al paquet ESP: %s

en: Failed to calculate OATH HMAC
ca: Error en calcular HMAC OATH

en: Failed to calculate OATH HMAC: %s
ca: Error en calcular HMAC OATH: %s

en: Failed to calculate Yubikey unlock response
ca: Error en calcular la resposta de desbloqueig Yubikey

en: Failed to change to CSD home directory '%s': %s
ca: Error en canviar al directori d'inici CSD «%s»: %s

en: Failed to complete read from TAP device: %s
ca: Error en completar la lectura des del dispositiu TAP: %s

en: Failed to connect ESP tunnel; using HTTPS instead.
ca: Error en connectar el túnel ESP;s'està usant al seu lloc HTTPS.

en: Failed to connect TPM context: %s
ca: Errada per a connectar el context TPM:  %s

en: Failed to connect to %s%s%s:%s: %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s%s%s:%s: %s

en: Failed to connect to PC/SC reader '%s': %s
ca: Error en connectar al lector PC/SC «%s»: %s

en: Failed to connect to host %s
ca: Error en connectar amb l'amfitrió %s

en: Failed to connect utun unit: %s
ca: Error en connectar la unitat «utun»: %s

en: Failed to convert PKCS#8 to OpenSSL EVP_PKEY
ca: No s'ha pogut convertir PKCS#8 a OpenSSL EVP_PKEY

en: Failed to create BIO for keystore item '%s'
ca: Error en crear BIO per a l'element «%s» del magatzem de claus

en: Failed to create SSL_SESSION ASN.1 for OpenSSL: %s
ca: Error en crear ASN.1 SSL_SESSION per a OpenSSL: %s

en: Failed to create TPM context: %s
ca: Errada per a crear el context TPM: %s

en: Failed to create TPM hash object: %s
ca: Error en crear l'objecte resum TPM:  %s

en: Failed to create key policy object: %s
ca: Errada per a crear l'objecte de política clau: %s

en: Failed to create new tun
ca: Error per crear un controlador de xarxa nou

en: Failed to decrypt ESP packet:
ca: Error en desxifrar el paquet ESP:

en: Failed to decrypt PEM key: %s
ca: Error en desxifrar la clau PEM: %s

en: Failed to decrypt PKCS#12 certificate file
ca: Error en desxifrar el certificat del fitxer PKCS#12

en: Failed to decrypt PKCS#8 certificate file
ca: Error en desxifrar el fitxer del certificat PKCS#8

en: Failed to determine type of private key %s
ca: Error en determinar el tipus de clau privada %s

en: Failed to encrypt ESP packet:
ca: Error en xifrar el paquet ESP:

en: Failed to encrypt ESP packet: %s
ca: Error en xifrar el paquet ESP: %s

en: Failed to enumerate PKCS#11 slots
ca: Error en enumerar les ranures PKCS#11

en: Failed to enumerate certs in PKCS#11 slot '%s'
ca: Error en enumerar certificats de PKCS#11 ranura «%s»

en: Failed to enumerate keys in PKCS#11 slot '%s'
ca: Error en enumerar les claus al PKCS#11 ranura «%s»

en: Failed to establish PC/SC context: %s
ca: Error en establir el context PC/SC: %s

en: Failed to establish libp11 PKCS#11 context:
ca: Error en establir el context PKCS#11 libp11:

en: Failed to exec CSD script %s
ca: Error en executar el script CSD %s

en: Failed to exec HIP script %s
ca: Error en executar el script HIP %s

en: Failed to exec TNCC script %s: %s
ca: Error en executar el script TNCC %s: %s

en: Failed to find PKCS#11 cert '%s'
ca: Error en cercar el certificat  PKCS#11 «%s»

en: Failed to find PKCS#11 key '%s'
ca: Error en cercar la clau PKCS#11 «%s»

en: Failed to find or parse web form in login page
ca: Error en trobar o analitzar el formulari web a la pàgina d'accés

en: Failed to fstat() %s: %s
ca: Errada a fstat() %s: %s

en: Failed to generate DTLS key
ca: Error en generar la clau DTLS

en: Failed to generate DTLS key: %s
ca: Error en generar la clau DTLS: %s

en: Failed to generate DTLS priority string
ca: Error en generar la cadena de prioritat DTLS

en: Failed to generate ESP packet IV: %s
ca: Error en generar el paquet IV ESP: %s

en: Failed to generate OTP tokencode; disabling token
ca: Error en generar el codi de testimoni OTP; s'està deshabilitant el testimoni

en: Failed to generate random IV for ESP packet:
ca: Error en generar aleatori IV per al paquet ESP:

en: Failed to generate random keys for ESP:
ca: Error en generar claus aleatòries per a ESP:

en: Failed to generate random keys for ESP: %s
ca: Error en generar claus aleatòries per a ESP: %s

en: Failed to get key ID: %s
ca: Error en obtenir la identificació de la clau: %s

en: Failed to get line from config file: %s
ca: Error en obtindre la línia del fitxer de configuració: %s

en: Failed to identify private key type in '%s'
ca: Errada en identificar el tipus de clau privativa en «%s»

en: Failed to init TPM engine
ca: Error en iniciar l'enginy TPM

en: Failed to initialise ESP cipher:
ca: Error en inicialitzar el xifrat ESP:

en: Failed to initialise ESP cipher: %s
ca: Error en inicialitzar el xifrat de ESP: %s

en: Failed to initialise cipher for decrypting PEM file: %s
ca: Error en inicialitzar el xifrat per desxifrar el fitxer PEM: %s

en: Failed to initialize DTLS: %s
ca: Error en inicialitzar DTLS: %s

en: Failed to initialize ESP HMAC
ca: Error en inicialitzar HMAC ESP

en: Failed to initialize ESP HMAC: %s
ca: Error en inicialitzar HMAC ESP: %s

en: Failed to install certificate in OpenSSL context
ca: Error en instal·lar el certificat al context OpenSSL

en: Failed to instantiated private key from PKCS#11
ca: Error en instanciar la clau privada de PKCS#11

en: Failed to interpret PEM file
ca: Error en interpretar el fitxer PEM

en: Failed to load PKCS#1 private key: %s
ca: Error en carregar la clau privada PKCS#1: %s

en: Failed to load PKCS#11 provider module (%s):
ca: Error en carregar el mòdul que proporciona PKCS#11 (%s):

en: Failed to load PKCS#12 certificate: %s
ca: Error en carregar el certificat PKCS#12: %s

en: Failed to load TPM SRK key: %s
ca: Errada per a carregar la clau SRK TPM: %s

en: Failed to load TPM SRK policy object: %s
ca: Errada per a carregar l'objecte de política SRK TPM: %s

en: Failed to load TPM key blob: %s
ca: Errada per a carregar la bombolla de clau TPM: %s

en: Failed to load TPM private key
ca: Error en carregar la clau privada TPM

en: Failed to load X509 certificate from keystore
ca: Error en carregar el certificat X509 del magatzem de claus

en: Failed to load item '%s' from keystore: %s
ca: Error en carregar l'element «%s» del magatzem de claus: %s

en: Failed to load private key as PKCS#8: %s
ca: Error en carregar la clau privada com PKCS#8: %s

en: Failed to obtain TAP driver version: %s
ca: Error en obtindre la versió del controlador TAP: %s

en: Failed to obtain WebVPN cookie
ca: Error per a obtenir la galeta WebVPN

en: Failed to obtain exclusive access to Yubikey: %s
ca: Error en obtindre l'accés exclusiu a Yubikey: %s

en: Failed to obtain exclusive access to reader '%s': %s
ca: Error en obtenir accés exclusiu al lector «%s»: %s

en: Failed to open %s
ca: Error en obrir %s

en: Failed to open %s for write: %s
ca: Error per a obrir %s per escriure: %s

en: Failed to open %s: %s
ca: Error en obrir %s: %s

en: Failed to open '%s' for write: %s
ca: Errada per a obrir «%s» per escriure: %s

en: Failed to open CA file '%s'
ca: Error en obrir el fitxer CA «%s»

en: Failed to open CA file '%s': %s
ca: Error en obrir el fitxer CA «%s»: %s

en: Failed to open HTTPS connection to %s
ca: Error en obrir la connexió HTTPS amb %s

en: Failed to open SYSPROTO_CONTROL socket: %s
ca: Error en obrir el sòcol SYSPROTO_CONTROL: %s

en: Failed to open certificate file %s: %s
ca: Error en obrir el fitxer certificat %s: %s

en: Failed to open key/certificate file %s: %s
ca: Error en obrir el fitxer %s de clau/certificat: %s

en: Failed to open private key file %s: %s
ca: Error en obrir el fitxer %s de la clau privativa: %s

en: Failed to open private key file '%s': %s
ca: Error en obrir el fitxer de clau privada «%s»: %s

en: Failed to open temporary CSD script file: %s
ca: Error en obrir temporalment el fitxer script CSD: %s

en: Failed to open token file for write: %s
ca: Error en obrir el fitxer testimoni per escriptura: %s

en: Failed to open tun device: %s
ca: Error en obrir el dispositiu controlador de xarxa: %s

en: Failed to parse HTML document
ca: Error en analitzar el document d'HTML

en: Failed to parse HTTP response '%s'
ca: Error per a analitzar la resposta HTTP «%s»

en: Failed to parse KMP header
ca: Error en analitzar la capçalera KMP

en: Failed to parse KMP message
ca: Error en analitzar el missatge KMP

en: Failed to parse PKCS#11 URI '%s'
ca: Error en analitzar PKCS#11 URI «%s»

en: Failed to parse XML config file %s
ca: Error en analitzar el fitxer de configuració XML %s

en: Failed to parse redirected URL '%s': %s
ca: Error per a analitzar la redirecció URL «%s»: %s

en: Failed to parse server URL '%s'
ca: Error en analitzar el servidor URL  «%s»

en: Failed to parse server response
ca: Error en analitzar la resposta del servidor

en: Failed to parse subject name in peer cert
ca: Error en analitzar el nom de l'assumpte al certificat del parell

en: Failed to process PKCS#12 file: %s
ca: Error en processar el fitxer PKCS#12:  %s

en: Failed to process all supporting certs. Trying anyway...
ca: Error en processar tots els certificats suportats. S'està intentant de tota manera...

en: Failed to put tun file descriptor into message-discard mode
ca: Error en posar el descriptor del fitxer del controlador de xarxa al mode descarrega-missatge

en: Failed to query reader list: %s
ca: Error en consultar la llista de lectura: %s

en: Failed to query utun control id: %s
ca: Error en consultar la identificació de control «utun»: %s

en: Failed to read %s: %s
ca: Error en llegir %s: %s

en: Failed to read certificate into memory: %s
ca: Error en llegir el certificat dins la memòria: %s

en: Failed to read certs from CA file '%s'
ca: Error en llegir certificats del fitxer CA «%s»

en: Failed to read certs from cafile: %s
ca: Error en llegir certificats del fitxer CA: %s

en: Failed to read continuation record length
ca: No s'ha pogut llegir la longitud del registre de continuació

en: Failed to read continuation record of length %d
ca: No s'ha pogut llegir el registre de continuació de longitud %d

en: Failed to read from SSL socket
ca: Error en llegir del sòcol SSL

en: Failed to read from SSL socket: %s
ca: Error en llegir del sòcol SSL: %s

en: Failed to read from TAP device: %s
ca: Error en llegir del dispositiu TAP: %s

en: Failed to read response from TNCC
ca: Error en llegir la resposta des de TNCC

en: Failed to receive GSSAPI authentication token from proxy: %s
ca: Errada per a rebre el testimoni de l'autenticació GSSAPI del servidor intermediari: %s

en: Failed to receive GSSAPI protection response from proxy: %s
ca: Errada per a rebre la resposta de protecció GSSAPI del servidor intermediari: %s

en: Failed to receive SSPI authentication token from proxy: %s
ca: Errada per rebre el testimoni d'autenticació SSPI del servidor intermediari: %s

en: Failed to receive SSPI protection response from proxy: %s
ca: Error en rebre la resposta de protecció SSPI del servidor intermediari: %s

en: Failed to reconnect to host %s: %s
ca: No s'ha pogut tornar a connectar amb l'amfitrió %s: %s

en: Failed to reconnect to proxy %s: %s
ca: No s'ha pogut tornar a connectar amb el servidor intermediari %s: %s

en: Failed to recv DPD request (%d)
ca: No s'ha pogut rebre la demanda DPD (%d)

en: Failed to send "%s" to ykneo-oath applet: %s
ca: Error en enviar «%s» a la miniaplicació ykneo-oath: %s

en: Failed to send DPD request (%d %d)
ca: No s'ha pogut enviar la demanda DPD (%d %d)

en: Failed to send DPD request (%d)
ca: No s'ha pogut enviar la demanda DPD (%d)

en: Failed to send DPD request. Expect disconnect
ca: Error en enviar la sol·licitud DPD. S'esperava la desconnexió

en: Failed to send DPD response. Expect disconnect
ca: Error en enviar la resposta DPD. S'esperava desconnexió

en: Failed to send ESP packet: %s
ca: Error en enviar el paquet ESP: %s

en: Failed to send GET request for new config
ca: Error en enviar una sol·licitud GET per una configuració nova

en: Failed to send GSSAPI authentication token to proxy: %s
ca: Errada per a enviar el testimoni de l'autenticació GSSAPI al servidor intermediari: %s

en: Failed to send GSSAPI protection response to proxy: %s
ca: Errada per a enviar la resposta de protecció GSSAPI al servidor intermediari: %s

en: Failed to send SSPI authentication token to proxy: %s
ca: Errada per enviar el testimoni d'autenticació SSPI al servidor intermediari: %s

en: Failed to send SSPI protection response to proxy: %s
ca: Error en enviar la resposta de protecció SSPI al servidor intermediari: %s

en: Failed to send keepalive request. Expect disconnect
ca: Error en enviar la sol·licitud keepalive. S'esperava desconnexió

en: Failed to send start command to TNCC
ca: Error en enviar l'ordre d'inici a TNCC

en: Failed to set DTLS MTU: %s
ca: Error en establir MTU DTLS: %s

en: Failed to set DTLS PSK credentials: %s
ca: Error en establir les credencials PSK DTLS: %s

en: Failed to set DTLS key: %s
ca: Error en establir la clau DTLS: %s

en: Failed to set DTLS priority: %s
ca: Error en establir la prioritat DTLS: %s

en: Failed to set DTLS priority: '%s': %s
ca: Error en establir la prioritat DTLS: «%s»: %s

en: Failed to set DTLS session parameters: %s
ca: Error en establir els paràmetres de la sessió DTLS: %s

en: Failed to set TAP IP addresses: %s
ca: Error en configurar l'adreça IP TAP: %s

en: Failed to set TAP media status: %s
ca: Error en configurar l'estat del medi TAP: %s

en: Failed to set TLS priority string ("%s"): %s
ca: No s'ha pogut establir la cadena de caràcters de prioritat TLS («%s»): %s

en: Failed to set TPM PIN: %s
ca: Errada per a configurar PIN TPM: %s

en: Failed to set TPM SRK password
ca: Error en configurar la contrasenya SRK TPM

en: Failed to set gid %ld: %s
ca: No s'ha pogut establir el gid %ld: %s

en: Failed to set groups to %ld: %s
ca: No s'han pogut establir els grups a %ld: %s

en: Failed to set key PIN: %s
ca: Errada per a configurar la clau PIN: %s

en: Failed to set uid %ld: %s
ca: No s'ha pogut establir l'uid %ld: %s

en: Failed to set up decryption context for ESP packet:
ca: Error en configurar el context de desxifrat per al paquet ESP:

en: Failed to set up encryption context for ESP packet:
ca: Error en configurar el context de xifrat per al paquet ESP:

en: Failed to set value in TPM hash object: %s
ca: Error en configurar el valor en l'objecte resum TPM:  %s

en: Failed to setup PKCS#12 data structure: %s
ca: Error en configurar l'estructura de dades PKCS#12: %s

en: Failed to sign dummy data to validate EC key
ca: Error en signar les dates simulades per validar la clau EC

en: Failed to spawn script '%s' for %s: %s
ca: Error en engendrar el script  «%s» per %s: %s

en: Failed to stat key/certificate file %s: %s
ca: Error en fer «stat» al fitxer %s de clau/certificat: %s

en: Failed to use X509 certificate from keystore
ca: Error en utilitzar el certificat X509 del magatzem de claus

en: Failed to use private key from keystore
ca: Error en utilitzar la clau privativa del magatzem de claus

en: Failed to write config to %s: %s
ca: Error en escriure a config %s: %s

en: Failed to write incoming packet: %s
ca: Error en escriure al paquet d'entrada: %s

en: Failed to write temporary CSD script file: %s
ca: Error en escriure temporalment al fitxer script CSD: %s

en: Failed to write to SSL socket
ca: Error en escriure al sòcol SSL

en: Failed to write to SSL socket: %s
ca: Error en escriure al sòcol SSL: %s

en: Failed to write to TAP device: %s
ca: Error en escriure al dispositiu TAP: %s

en: Failed to write token: %s
ca: Error en escriure el testimoni: %s

en: Failure response to "%s": %04x
ca: Error en la resposta a «%s»: %04x

en: Fatal error in command line handling
ca: Error fatal en la gestió de la línia d'ordres

en: Fetch and print cookie only; don't connect
ca: Sols obteniu i imprimiu la galeta; no connecteu

en: For assistance with OpenConnect, please see the web page at
      http://www.infradead.org/openconnect/mail.html
ca: Per assistència amb OpenConnect, mireu la pàgina web a
      http://www.infradead.org/openconnect/mail.html

en: Forgetting non-functional previous peer address
ca: S'estan oblidant les adreces parell prèvies no funcionals

en: Form choice has no name
ca: El formulari triat no té nom

en: Found %d certs in slot '%s'
ca: S'han trobat %d certificats a la ranura «%s»

en: Found %d keys in slot '%s'
ca: S'han trobat %d claus a la ranura «%s»

en: Found %s/%s key '%s' on '%s'
ca: S'ha trobat %s/%s clau «%s» en «%s»

en: Found ykneo-oath applet v%d.%d.%d.
ca: S'ha trobat miniaplicació ykneo-oath v%d.%d.%d.

en: GATEWAY:
ca: PASSAREL·LA:

en: GPST Dead Peer Detection detected dead peer!
ca: El detector de parells morts GPST ha detectat un parell mort!

en: GSSAPI authentication completed
ca: Autenticació GSSAPI  completada

en: GSSAPI token too large (%zd bytes)
ca: Testimoni GSSAPI massa gran (%zd bytes)

en: Gateway address in config XML (%s) differs from external gateway address (%s).
ca: L'adreça de la passarel·la al fitxer de configuració XML (%s) difereix de l'adreça de la passarel·la externa (%s).

en: Gateway disconnected immediately after GET-tunnel request.
ca: Passarel·la desconnectada immediatament després de la petició GET-túnel.

en: Gateway says HIP report submission is needed.
ca: La passarel·la diu que l'enviament de l'informe HIP és necessari.

en: Gateway says no HIP report submission is needed.
ca: La passarel·la diu que l'enviament de l'informe HIP no és necessari.

en: General Yubikey failure: %s
ca: Errada general en Yubikey: %s

en: General failure in liboath
ca: Errada general en liboath

en: General failure in libstoken
ca: Errada general en libstoken

en: General failure in libstoken.
ca: Fallada general en libstoken.

en: Generating OATH HOTP token code
ca: S'està generant el codi testimoni HOTP OATH

en: Generating OATH TOTP token code
ca: S'està generant el codi testimoni TOTP OATH

en: Generating RSA token code
ca: S'està generant el codi de testimoni RSA

en: Generating Yubikey token code
ca: S'està generant el codi testimoni Yubikey

en: GetAdapterIndex() failed: %s
    Falling back to GetAdaptersInfo()
ca: GetAdapterIndex() ha fallat: %s
    Alternativament, s'utilitzarà GetAdaptersInfo()

en: GetAdaptersInfo() failed: %s
ca: GetAdaptersInfo() ha fallat: %s

en: GlobalProtect config sent ipsec-mode=%s (expected esp-tunnel)
ca: La configuració GlobalProtect ha enviat ipsec-mode=%s (s'esperava esp-tunnel)

en: GlobalProtect login returned %s=%s
ca: Nom d'usuari retornat GlobalProtect %s=%s

en: GlobalProtect login returned %s=%s (expected %s)
ca: Nom d'usuari retornat GlobalProtect %s=%s (esperat %s)

en: GlobalProtect login returned empty or missing %s
ca: El nom d'usuari retornat GlobalProtect està buit o s'ha perdut %s

en: GlobalProtect rekey due
ca: Venciment de la reclau GlobalProtect

en: GnuTLS non-fatal return during handshake: %s
ca: GnuTLS retorna no fatal durant la reencaixada:  %s

en: Got CONNECT response: %s
ca: S'ha obtingut la resposta CONNEXIÓ: %s

en: Got CSTP DPD request
ca: S'ha rebut la petició DPD CSTP

en: Got CSTP DPD response
ca: S'ha rebut la resposta DPD CSTP

en: Got CSTP Keepalive
ca: S'ha rebut Keepalive CSTP

en: Got DTLS DPD request
ca: S'ha obtingut la petició DPD DTLS

en: Got DTLS DPD response
ca: S'ha obtingut la resposta DPD DTLS

en: Got DTLS Keepalive
ca: S'ha obtingut Keepalive DTLS

en: Got GPST DPD/keepalive response
ca: S'ha rebut la resposta GPST DPD/keepalive.

en: Got GSSAPI protection response of %zu bytes: %02x %02x %02x %02x
ca: S'ha obtingut la resposta de protecció GSSAPI de %zu bytes: %02x %02x %02x %02x

en: Got GSSAPI token of %zu bytes: %02x %02x %02x %02x
ca: S'ha obtingut el testimoni GSSAPI de %zu bytes: %02x %02x %02x %02x

en: Got HTTP response: %s
ca: S'ha obtingut la resposta HTTP: %s

en: Got KMP message %d of size %d
ca: S'ha obtingut el missatge KMP  %d de mida %d

en: Got KMP message 301 of length %d
ca: S'ha obtingut el missatge 301 de KMP de mida %d

en: Got SSPI protection response of %d bytes: %02x %02x %02x %02x
ca: S'ha rebut la resposta de protecció SSPI de %d bytes: %02x %02x %02x %02x

en: Got SSPI token of %lu bytes: %02x %02x %02x %02x
ca: S'ha rebut testimoni SSPI de %lu bytes: %02x %02x %02x %02x

en: Got inappropriate HTTP CONNECT response: %s
ca: S'ha obtingut la resposta inapropiada CONNEXIÓ HTTP: %s

en: Got inappropriate HTTP GET-tunnel response: %.*s
ca: S'ha obtingut la resposta inapropiada al GET-túnel HTTP: %.*s

en: Got new DSPREAUTH cookie from TNCC: %s
ca: S'ha obtingut la nova galeta DSPREAUTH des de TNCC: %s

en: Got next CA '%s' from PKCS11
ca: S'ha obtingut el següent CA «%s» de PKCS11

en: Got no issuer from PKCS#11
ca: No s'ha obtingut l'emissor de PKCS#11

en: HIP report submission failed.
ca: L'enviament de l'informe HIP ha fallat.

en: HIP report submitted successfully.
ca: L'enviament de l'informe HIP ha estat un èxit.

en: HTTP body %s (%d)
ca: Cos HTTP %s (%d)

en: HTTP header User-Agent: field
ca: Capçalera HTTP de l'usuari-agent: camp

en: Host "%s" has UserGroup "%s"
ca: L'amfitrió «%s» té el grup d'usuari «%s»

en: Host "%s" has address "%s"
ca: L'amfitrió "%s" té l'adreça "%s"

en: Host "%s" not listed in config; treating as raw hostname
ca: L'amfitrió «%s» no està llistat al fitxer de configuració; s'està com un nom d'amfitrió en brut

en: IPv6 configuration received but MTU %d is too small.
ca: S'ha rebut la configuració IPv6 però MTU %d és massa petit.

en: Ignoring ESP keys since ESP support not available in this build
ca: S'està ignorant les claus ESP mentre el suport ESP no estigui disponible per a aquest muntatge

en: Ignoring non-matching TAP interface "%s"
ca: S'està ignorant la interfície TAP no concordant «%s»

en: Ignoring unknown HTTP response line '%s'
ca: S'està ignorant la resposta HTTP desconeguda de línia «%s»

en: Ignoring unknown form input type '%s'
ca: S'està ignorant el tipus d'entrada desconeguda «%s» al formulari.

en: Ignoring unknown form submit item '%s'
ca: S'està ignorant l'element desconegut «%s» enviat pel formulari.

en: Importing X509 certificate failed: %s
ca: La importació del certificat X509 ha fallat: %s

en: Incoming KMP message %d of size %d (got %d)
ca: S'està rebent un missatge %d d'entrada KMP de mida %d (rebut %d)

en: Incorrect device ID or password; try again.
ca: Identificació o contrasenya de dispositiu no correctes; torneu-ho a intentar.

en: Indicate path MTU to/from server
ca: Indica el camí MTU a / des del servidor

en: Initialise DTLSv1 CTX failed
ca: La inicialització de CTX DTLSv1 ha fallat

en: Initialise DTLSv1 session failed
ca: La inicialització de la sessió DTLSv1 ha fallat

en: InitializeSecurityContext() failed: %lx
ca: InicialitzaContextSeguretat() ha fallat:  %lx

en: Initiating IPv4 MTU detection (min=%d, max=%d)
ca: S'està iniciant la detecció IPv4 MTU (mín=%d, màx=%d)

en: Initiating IPv6 MTU detection
ca: S'està iniciant la detecció IPv6 MTU

en: Internet connectivity
ca: Connectivitat d'Internet

en: Invalid GSSAPI protection response from proxy (%zu bytes)
ca: Resposta de protecció GSSAPI no vàlida del servidor intermediari (%zu bytes)

en: Invalid OS identity "%s"
ca: Identitat del sistema operatiu «%s» no vàlida

en: Invalid PIN format; try again.
ca: Format de PIN no vàlid; torneu a intentar.

en: Invalid SSPI protection response from proxy (%lu bytes)
ca: La resposta de protecció SSPI del servidor intermediari és no vàlida  (%lu bytes)

en: Invalid base32 token string
ca: Cadena testimoni de base32 no vàlida

en: Invalid compression mode '%s'
ca: Mode de compressió no vàlid «%s»

en: Invalid cookie '%s'
ca: Galeta no vàlida «%s»

en: Invalid cookie offered: %s
ca: Galeta oferida no vàlida: %s

en: Invalid interface name '%s'; must match 'tun%%d'
ca: Nom d'interfície no vàlida «%s»; hauria de concordar «tun%%d»

en: Invalid interface name '%s'; must match 'utun%%d' or 'tun%%d'
ca: Nom d'interfície no vàlida «%s»; hauria de coincidir 'utun%%d' o 'tun%%d'

en: Invalid packet waiting for KMP 301
ca: Paquet no vàlid mentre s'està esperant a KMP 301

en: Invalid padding bytes in ESP
ca: Bytes de farciment no vàlids en ESP

en: Invalid padding length %02x in ESP
ca: Longitud de farciment %02x no reconeguda en ESP

en: Invalid salt in encrypted PEM file
ca: Sal no vàlida al fitxer PEM xifrat

en: Invalid short response to "%s" from ykneo-oath applet
ca: Resposta curta no vàlida a «%s» de la miniaplicació ykneo-oath

en: Invalid software token mode "%s"
ca: Mode de testimoni de programari «%s»  no vàlid

en: Invalid user "%s": %s
ca: Usuari no vàlid «%s»: %s

en: Invalid user ID "%d": %s
ca: ID d'usuari no vàlid «%d»: %s

en: Invalid user uid=%ld: %s
ca: Usuari no vàlid uid=%ld: %s

en: KMP message 301 from server too large (%d bytes)
ca: El missatge 301 de KMP del servidor és massa llarg (%d bytes)

en: Keepalive not implemented for ESP
ca: Keepalive no està implementat per a ESP

en: Key not found
ca: Clau no trobada

en: Key passphrase is fsid of file system
ca: La contrasenya de la clau és fsid del sistema de fitxers

en: Keystore locked
ca: Magatzem de claus bloquejat

en: Keystore uninitialized
ca: Magatzem de claus no inicialitzat

en: LZ4 decompression failed
ca: La descompressió LZ4 ha fallat

en: LZO decompressed %d bytes into %d
ca: Descompressió LZO de %d bytes dintre %d

en: LZO decompression of ESP packet failed
ca: Error en la descompressió LZO del paquet ESP

en: LZS decompression failed: %s
ca: La descompressió LZS ha fallat: %s

en: Less output
ca: Menys sortida

en: Loading certificate failed
ca: La carrega del certificat ha fallat

en: Loading certificate failed. Aborting.
ca: La carrega del certificat ha fallat. S'està avortant.

en: Loading certificate failed: %s
ca: La carrega del certificat ha fallat: %s

en: Loading private key failed
ca: La carrega de la clau privativa ha fallat

en: Loading private key failed (see above errors)
ca: La carrega de la clau privada ha fallat (mireu amunt els errors)

en: Loading private key failed (wrong passphrase?)
ca: La carrega de la clau privada ha fallat (contrasenya dolenta? )

en: Local hostname to advertise to server
ca: Nom d'amfitrió local per publicitar al servidor

en: Local system information
ca: Informació del sistema local

en: Logged in to PKCS#11 slot '%s'
ca: Registrat en PKCS#11 ranura «%s»

en: Logging (two-phase)
ca: Registre (dues fases)

en: Logging in to PKCS#11 slot '%s'
ca: S'està registrant en PKCS#11 ranura «%s»

en: Logout failed.
ca: Sortida de sessió errònia.

en: Logout successful
ca: Sortida de sessió amb èxit

en: Logout successful.
ca: Sortida de sessió amb èxit.

en: MD5 hash error: %s
ca: Error al resum MD5: %s

en: MTU %d too small
ca: MTU %d massa petit

en: Matched %s address '%s'
ca: Coincideix %s amb l'adreça «%s»

en: Matched DNS altname '%s'
ca: Coincideix el nom alternatiu DNS «%s»

en: Matched URI '%s'
ca: Coincideix URI «%s»

en: Matched peer certificate subject name '%s'
ca: El nom de l'assumpte del certificat del parell coincideix «%s»

en: Missing DEK-Info: header from OpenSSL encrypted key
ca: S'ha perdut DEK-Info: capçalera de la clau xifrada d'OpenSSL

en: Missing colon in resolve option
ca: Falten els dos punts a l'opció resolve

en: More output
ca: Més sortida

en: No --script argument provided; DNS and routing are not configured
ca: Cap argument --script proporcionat; DNS i encaminament no estan configurats

en: No DSPREAUTH cookie; not attempting TNCC
ca: Sense la galeta DSPREAUTH; no s'intentarà TNCC

en: No DTLS address
ca: Sense adreça DTLS

en: No DTLS when connected via proxy
ca: Sense DTLS quan es connecta amb un servidor intermediari

en: No ESP keys received
ca: No s'han rebut claus ESP

en: No IP address received. Aborting
ca: Cap adreça IP rebuda. S'està avortant

en: No MTU received. Aborting
ca: Cap MTU rebut. S'està avortant

en: No MTU received. Calculated %d for %s%s
ca: Cap MTU rebut. Calculat %d per a %s%s

en: No SSL certificate found to match private key
ca: No s'ha trobat cap certificat SSL que concordi amb la clau privada

en: No Windows-TAP adapters found. Is the driver installed?
ca: No s'han trobat adaptadors TAP per Windows. Està el controlador instal·lat?

en: No altname in peer cert matched '%s'
ca: No hi ha nom alternatiu al certificat parell trobat «%s»

en: No certificate found in file
ca: No s'ha trobat cap certificat al fitxer

en: No change in MTU after detection (was %d)
ca: Cap canvi al MTU després de la detecció (era %d)

en: No error
ca: Sense errors

en: No form handler; cannot authenticate.
ca: Sense formulari gestor; no es pot autenticar.

en: No input name in form
ca: Formulari sense nom d'entrada

en: No input type in form
ca: Formulari sense tipus d'entrada

en: No match for %s address '%s'
ca: No hi ha concordances per l'adreça %s amb «%s»

en: No match for URI '%s'
ca: No hi ha concordances per URI «%s»

en: No match for altname '%s'
ca: No hi ha concordances per al nom alternatiu «%s»

en: No memory for allocating cookies
ca: No hi ha memòria per assignar galetes

en: No memory for options
ca: No hi ha memòria per a les opcions

en: No more authentication methods to try
ca: No hi ha més mètodes d'autenticació per a provar

en: No server specified
ca: No heu especificat servidor

en: No subject name in peer cert!
ca: No hi ha nom de l'assumpte al certificat del parell!

en: No work to do; sleeping for %d ms...
ca: Sense treball que fer; dormint durant %d ms...

en: Non-standard SSL tunnel path: %s
ca: Camí al túnel SSL no estàndard: %s

en: Not downloading XML profile because SHA1 already matches
ca: No s'està descarregant el perfil XML ja que SHA1 concorda realment

en: OK to generate INITIAL tokencode
ca: D'acord per generar el codi testimoni INICIAL

en: OK to generate NEXT tokencode
ca: D'acord per generar el codi testimoni SEGÜENT

en: OS type (linux,linux-64,win,...) to report
ca: Tipus de sistema operatiu (linux,linux-64,win,...) per l'informe

en: Only a few tries left before locking!
ca: Només alguns intents abans de bloquejar-ho!

en: Only http or socks(5) proxies supported
ca: Sols estan suportats http o el servidor intermediaris socks(5)

en: Only https:// permitted for server URL
ca: Sols està permès https:// per la URL servidor

en: Open UDP socket
ca: Sòcol UDP obert

en: Open client for multiple VPN protocols, version %s
ca: Client obert per a múltiples protocols VPN, versió %s

en: OpenConnect version %s
ca: Versió d'OpenConnect %s

en: OpenConnect was not built with Yubikey support
ca: OpenConnect ha sigut muntat sense suport per Yubikey

en: OpenConnect was not built with liboath support
ca: OpenConnect ha sigut muntat sense suport per liboath

en: OpenConnect was not built with libstoken support
ca: OpenConnect ha sigut muntat sense suport per libstoken

en: OpenSSL ENGINE not present
ca: L'OpenSSL ENGINE no està present

en: OpenSSL ciphers to support for DTLS
ca: Xifrat OpenSSL per suportar a DTLS

en: OpenSSL failed to parse SSL_SESSION ASN.1
ca: OpenSSL ha fallat en analitzar ASN.1 SSL_SESSION

en: Opened tun device %s
ca: S'ha obert el dispositiu controlador de xarxa %s

en: Option '%s' does not take an argument at line %d
ca: L'opció «%s» no té argument a la línia %d

en: Option '%s' requires an argument at line %d
ca: L'opció «%s» requereix un argument a la línia %d

en: Override hostname '%s' to '%s'
ca: Sobreescriu el nom de l'ordinador de «%s» a «%s»

en: PEM file
ca: Fitxer PEM

en: PEM password too long (%d >= %d)
ca: Contrasenya PEM massa gran (%d >= %d)

en: PIN expired
ca: PIN caducat

en: PIN locked
ca: PIN bloquejat

en: PIN required for %s
ca: Cal PIN en %s

en: PIN required for Yubikey OATH applet
ca: PIN requerit per la miniaplicació OATH Yubikey

en: PKCS#11 file contained no certificate
ca: El fitxer PKCS#11 no conté cap certificat

en: PKCS#12 contained no certificate!
ca: PKCS#12 no conté cap certificat!

en: PKCS#12 contained no private key!
ca: PKCS#12 no conté cap clau privada!

en: PSK callback
ca: Crida de retorn PSK

en: Packet outgoing:
ca: Paquet de sortida:

en: Packet receive error: %s
ca: Error de recepció de paquets: %s

en: Parameters for %s ESP: SPI 0x%08x
ca: Paràmetres per a ESP %s: SPI 0x%08x

en: Parse PKCS#12 failed (see above errors)
ca: L'anàlisi PKCS#12 ha fallat (mireu amunt els errors)

en: Pass traffic to 'script' program, not tun
ca: Passa el trafic al «script» del programa, no al controlador de xarxa

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password authentication to SOCKS server failed
ca: Contrasenya d'autenticació al servidor SOCKS errònia

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Peer MTU %d too small to allow DTLS
ca: Parell MTU %d massa petit per permetre DTLS

en: Peer cert subject mismatch ('%s' != '%s')
ca: L'assumpte del certificat del parell no coincideix ('%s' != '%s')

en: Permission denied
ca: Permís denegat

en: Please enter your username and password
ca: Entreu el vostre nom d'usuari i contrasenya

en: Please select GlobalProtect gateway.
ca: Seleccioneu passarel·la Globalprotect.

en: Prepend timestamp to progress messages
ca: Avantposa la marca horària per al progrés dels missatges

en: Print cookie before connecting
ca: Imprimiu la galeta abans de connectar-vos

en: Process control
ca: Control de procés

en: Protocol error
ca: Error de protocol

en: Proxy CONNECT request failed: %d
ca: La sol·licitud de CONNEXIÓ al servidor intermediari ha fallat:  %d

en: Proxy from libproxy: %s://%s:%d/
ca: Servidor intermediari de  libproxy: %s://%s:%d/

en: Proxy requested Basic authentication which is disabled by default
ca: El servidor intermediari ha demanat autenticació bàsica que està deshabilitada per defecte

en: QueryContextAttributes() failed: %lx
ca: QueryContextAttributes() ha fallat: %lx

en: Queue length zero not permitted; using 1
ca: Longitud de cua zero no permesa; s'està usant 1

en: Read %d bytes of SSL record
ca: Llegits %d bytes del registre SSL

en: Read additional %d bytes of KMP 301 message
ca: Llegeix %d bytes addicionals del missatge 301 de KMP

en: Read cookie from standard input
ca: Llegeix la galeta de l'entrada estàndard

en: Read only 1 byte of oNCP length field
ca: Llegeix sols 1 byte del camp de longitud oNCP

en: Read options from config file
ca: Llegeix les opcions del fitxer de configuració

en: Read password from standard input
ca: Llegeix la contrasenya de l'entrada estàndard

en: ReadConsole() failed: %s
ca: ReadConsole() ha fallat: %s

en: Received %s compressed data packet of %d bytes (was %d)
ca: S'han rebuts %s paquets de dades comprimides de %d bytes (eren %d)

en: Received <client-cert-request> when not expected.
ca: S'ha rebut <client-cert-request> quan no s'esperava.

en: Received DNS search domain %.*s
ca: Rebuda la cerca de dominis DNS %.*s

en: Received DNS server %s
ca: S'ha rebut el servidor DNS %s

en: Received DTLS packet 0x%02x of %d bytes
ca: Rebuts 0x%02x paquets DTLS de %d bytes

en: Received ESP packet from old SPI 0x%x, seq %u
ca: S'ha rebut paquet ESP amb un antic SPI 0x%x, amb seqüència  %u

en: Received ESP packet of %d bytes
ca: Rebut paquet ESP de %d bytes

en: Received ESP packet with invalid HMAC
ca: S'ha rebut el paquet ESP amb una HMAC no vàlida

en: Received ESP packet with invalid SPI 0x%08x
ca: S'ha rebut paquet ESP amb no vàlida SPI 0x%08x

en: Received ESP packet with unrecognised payload type %02x
ca: S'ha rebut paquet ESP amb carrega útil no reconeguda del tipus %02x

en: Received MTU %d from server
ca: S'ha rebut MTU %d del servidor

en: Received MTU DPD probe (%u bytes of %u)
ca: S'ha rebut la sonda DPD MTU (%u bytes de %u)

en: Received MTU DPD probe (%u bytes)
ca: Rebuda la sonda DPD MTU (%u bytes)

en: Received WINS server %s
ca: Rebut el servidor WINS %s

en: Received data packet of %d bytes
ca: S'ha rebut el paquet de dades de %d bytes

en: Received internal IP address %s
ca: Rebuda l'adreça IP interna %s

en: Received internal gateway address %s
ca: Rebuda l'adreça interna de passarel·la %s

en: Received netmask %s
ca: Rebuda la mascara de xarxa %s

en: Received non-ESP TLVs (group %d) in ESP negotiation KMP
ca: Rebuts no-ESP TLVs (grup %d) en la negociació ESP KMP

en: Received server disconnect
ca: S'ha rebut el servidor desconnectat

en: Received server disconnect: %02x '%s'
ca: S'ha rebut el servidor desconnectat: %02x «%s»

en: Received split exclude route %s
ca: Rebut divisió exclosa la ruta %s

en: Received split include route %s
ca: Rebuda ruta inclosa en la divisió %s

en: Received uncompressed data packet of %d bytes
ca: S'ha rebut paquet de dades descomprimides de %d bytes

en: Received unexpected packet (%.2x) in MTU detection; skipping.
ca: S'ha rebut un paquet inesperat (%.2x) a la detecció del MTU; s'ignorarà.

en: Received unsuccessful %s response from TNCC
ca: S'ha rebut la resposta incorrecta %s des de TNCC

en: Reconnect failed
ca: Reconnexió errònia

en: Reconnect gave different IPv6 address (%s != %s)
ca: Torneu a connectar i doneu una adreça IPv6 diferent (%s != %s)

en: Reconnect gave different IPv6 netmask (%s != %s)
ca: Torneu a connectar i doneu una mascara de xarxa IPv6 diferent (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP address (%s != %s)
ca: Torneu a connectar i doneu una adreça IP antiga diferent (%s != %s)

en: Reconnect gave different Legacy IP netmask (%s != %s)
ca: Torneu a connectar i doneu una mascara de xarxa IP antiga diferent (%s != %s)

en: Reconnecting to DynDNS server using previously cached IP address
ca: S'està tornant a connectar amb el servidor DynDNS utilitzant l'adreça IP amagada prèviament

en: Reconnecting to proxy %s
ca: S'està tornant a connectar amb el servidor intermediari %s

en: Record of additional %d bytes too large; would make %d
ca: El registre de %d bytes addicionals és massa llarg; es farà de %d

en: Refreshing %s after 1 second...
ca: S'està refrescant %s després d'1 segon ...

en: Rehandshake failed; attempting new-tunnel
ca: Reencaixada errònia; s'està intentant un túnel nou

en: Rekey not implemented for ESP
ca: Reclau no implementada per a ESP

en: Renegotiated SSL on %s
ca: S'ha renegociat SSL en %s

en: Report version number
ca: Informa del nombre de versió

en: Request MTU from server (legacy servers only)
ca: Demana del MTU al servidor (sols servidors antics)

en: Requesting HTTP proxy connection to %s:%d
ca: S'està sol·licitant la connexió al servidor intermediari HTTP per %s:%d

en: Requesting SOCKS proxy connection to %s:%d
ca: S'està sol·licitant connexió al servidor intermediari SOCKS per %s:%d

en: Require perfect forward secrecy
ca: Requerida confidencialitat directa perfecta

en: Response body has negative size (%d)
ca: La resposta del cos té una mida negativa (%d)

en: Response was:%s
ca: La resposta ha estat: %s

en: Run SCRIPT instead of trojan binary
ca: Executa SCRIPT en lloc de binari troià

en: SOCKS proxy demands message confidentiality, which is not supported
ca: Servidor intermediari SOCKS demana la confidencialitat del missatge, que no està suportada

en: SOCKS proxy demands message integrity, which is not supported
ca: Servidor intermediari SOCKS demana la integritat del missatge, que no està suportada

en: SOCKS proxy demands protection unknown type 0x%02x
ca: Servidor intermediari SOCKS demana la  protecció del tipus desconegut 0x%02x

en: SOCKS proxy error %02x
ca: Error al servidor intermediari SOCKS %02x

en: SOCKS proxy error %02x: %s
ca: Error al servidor intermediari SOCKS %02x: %s

en: SOCKS server reported GSSAPI context failure
ca: El servidor SOCKS ha informat de context GSSAPI erroni

en: SOCKS server reported SSPI context failure
ca: El servidor SOCKS ha informat de fallades de context SSPI

en: SOCKS server requested GSSAPI authentication
ca: El servidor SOCKS ha preguntat per autenticació GSSAPI

en: SOCKS server requested password authentication
ca: El servidor SOCKS ha preguntat per autenticació de contrasenya

en: SOCKS server requested unknown authentication type %02x
ca: El servidor SOCKS ha demanat per autenticació del tipus desconegut %02x

en: SOCKS server requested username/password but we have none
ca: Servidor SOCKS ha preguntat per nom d'usuari / contrasenya però no n'hi ha

en: SOCKS server requires authentication
ca: El servidor SOCKS demana autenticació

en: SSL certificate and key do not match
ca: El certificat SSL i la clau no coincideixen

en: SSL certificate authentication failed
ca: L'autenticació del certificat SSL ha fallat

en: SSL connection cancelled
ca: Connexió SSL cancel·lada

en: SSL connection failure
ca: La connexió SSL ha fallat

en: SSL connection failure: %s
ca: Connexió SSL fallada: %s

en: SSL negotiation with %s
ca: Negociació SSL amb %s

en: SSL read cancelled
ca: Lectura SSL cancel·lada

en: SSL read error %d (server probably closed connection); reconnecting.
ca: Error %d de lectura SSL (el servidor probablement ha tancat la connexió); s'està tornant a connectar

en: SSL read error: %s; reconnecting.
ca: Error de lectura SSL:%s; s'està tornant a connectar.

en: SSL send failed: %s
ca: Ha fallat l'enviament SSL: %s

en: SSL socket closed uncleanly
ca: Sòcol SSL tancat de forma no neta

en: SSL write cancelled
ca: Escriptura SSL cancel·lada

en: SSL wrote too few bytes! Asked for %d, sent %d
ca: SSL ha escrit molt pocs bytes! S'ha preguntat per %d, s'ha enviat %d

en: SSL_set_session() failed with old protocol version 0x%x
    Are you using a version of OpenSSL older than 0.9.8m?
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Use the --no-dtls command line option to avoid this message
ca: SSL_set_session() ha fallat amb un protocol antic amb versió 0x%x
    Esteu utilitzant una versió de OpenSSL més vella que 0.9.8m?
    Mireu http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=1751
    Useu l'opció --no-dtls a la línia d'ordres per evitar aquest missatge

en: SSL_write failed: %d
ca: SSL_write ha fallat: %d

en: SSPI token too large (%ld bytes)
ca: Testimoni SSPI massa gran (%ld bytes)

en: Script '%s' exited abnormally (%x)
ca: El script «%s» ha acabat de forma anòmala (%x)

en: Script '%s' returned error %d
ca: El script «%s» ha retornat l'error %d

en: See http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html
ca: Mireu http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html

en: Send BYE packet: %s
ca: Envia paquet ADÉU: %s

en: Send CSTP DPD
ca: Envia DPD CSTP

en: Send CSTP Keepalive
ca: Envia Keepalive CSTP

en: Send DTLS DPD
ca: Envia DPD DTLS

en: Send DTLS Keepalive
ca: Envia Keepalive DTLS

en: Send ESP probes
ca: Envia sondejos ESP

en: Send ESP probes for DPD
ca: Envia sondejos ESP a DPD

en: Send GPST DPD/keepalive request
ca: Envia petició GPST DPD/keepalive

en: Sending GSSAPI protection negotiation of %zu bytes
ca: S'està enviant protecció GSSAPI en la negociació de %zu bytes

en: Sending GSSAPI token of %zu bytes
ca: S'està enviant el testimoni GSSAPI de %zu bytes

en: Sending MTU DPD probe (%u bytes)
ca: S'està enviant la sonda DPD MTU (%u bytes)

en: Sending MTU DPD probe (%u bytes, min=%u, max=%u)
ca: S'estan enviant sondejos MTU DPD (%u bytes, min=%u, max=%u)

en: Sending SSPI protection negotiation of %u bytes
ca: S'està enviant la negociació de protecció SSPI de %u bytes

en: Sending SSPI token of %lu bytes
ca: S'està enviant el testimoni SSPI de %lu bytes

en: Sending compressed data packet of %d bytes (was %d)
ca: S'està enviant un paquet de dades comprimides de %d bytes (eren %d)

en: Sending data packet of %d bytes
ca: S'està enviant un paquet de dades de %d bytes

en: Sending proxy request failed: %s
ca: L'enviament de la sol·licitud al servidor intermediari ha fallat: %s

en: Sending uncompressed data packet of %d bytes
ca: S'està enviant un paquet de dades descomprimides de %d bytes

en: Sent DTLS packet of %d bytes; DTLS send returned %d
ca: S'ha enviat el paquet DTLS de %d bytes; DTLS envia %d retornats

en: Sent ESP enable control packet
ca: S'ha enviat habilitació ESP de control de paquets

en: Sent ESP packet of %d bytes
ca: S'ha enviat el paquet ESP de %d bytes

en: Sent start; waiting for response from TNCC
ca: S'ha enviat l'inici; espereu la resposta des de TNCC

en: Server '%s' requested Basic authentication which is disabled by default
ca: El servidor «%s» ha demanat per autenticació bàsica que està deshabilitada per defecte

en: Server SSL certificate didn't match: %s
ca: El certificat del servidor SSL no concorda: %s

en: Server bugs
ca: Errors de programari del servidor

en: Server certificate verify failed: %s
ca: La verificació del certificat el servidor ha fallat: %s

en: Server is neither a GlobalProtect portal nor a gateway.
ca: El servidor no és ni un portal GlobalProtect ni una passarel·la.

en: Server is rejecting the Yubikey token; switching to manual entry
ca: El servidor està rebutjant el testimoni Yubikey, s'està canviant a l'entrada manual

en: Server is rejecting the soft token; switching to manual entry
ca: El servidor està rebutjant el testimoni tou; s'està canviant a entrada manual

en: Server key hash: %s
ca: Resum de la clau del servidor: %s

en: Server offered no DTLS cipher option
ca: El servidor no ha oferit cap opció de xifrat DTLS

en: Server presented different cert on rehandshake
ca: El servidor ha presentat un certificat diferent a la reencaixada

en: Server presented identical cert on rehandshake
ca: El servidor ha presentat un certificat idèntic a la reencaixada

en: Server presented no certificate
ca: El servidor no ha presentat cap certificat

en: Server requested SSL client certificate after one was provided
ca: El servidor ha demanat el certificat de client SSL després que el primer fou enviat

en: Server requested SSL client certificate; none was configured
ca: El servidor ha demanat el certificat de client SSL; cap certificat ha estat configurat

en: Server response to hostname packet is error 0x%02x
ca: La resposta del servidor al paquet de nom de l'amfitrió és l'error 0x%02x

en: Server sent zero-length oNCP record
ca: El servidor ha enviat un registre oNCP de longitud zero

en: Server terminated connection (reason: %d)
ca: La connexió del servidor ha acabat (motiu: %d)

en: Server terminated connection (session expired)
ca: La connexió del servidor ha acabat (sessió expirada)

en: Server validation
ca: Validació del servidor

en: Server's certificate SHA1 fingerprint
ca: Empremta SHA1 del certificat del servidor

en: Session terminated by server; exiting.
ca: Sessió acabada pel servidor; s'està sortint.

en: Set DTLS CTX version failed
ca: L'establiment de la versió DTLS CTX ha fallat

en: Set DTLS cipher list failed
ca: La configuració de la llista de xifrat DTLS ha fallat

en: Set VPN protocol
ca: Estableix el protocol VPN

en: Set key passphrase or TPM SRK PIN
ca: Configura la contrasenya de la clau o PIN SRK TPM

en: Set local port for DTLS and ESP datagrams
ca: Configura el port per als datagrames DTLS i ESP

en: Set login usergroup
ca: Configura l'entrada del grup d'usuaris

en: Set login username
ca: Configura el nom d'usuari d'entrada

en: Set minimum Dead Peer Detection interval
ca: Configura l'interval mínim de detecció de parells morts

en: Set packet queue limit to LEN pkts
ca: Configura el límit de la cua del paquet a LEN pkts

en: Set proxy authentication methods
ca: Configura els mètodes d'autenticació del servidor intermediari

en: Set proxy server
ca: Configura el servidor intermediari

en: Set up tun device failed
ca: La configuració del dispositiu del controlador de xarxa ha fallat

en: Set up tun script failed
ca: La configuració del script del controlador de xarxa ha fallat

en: Setting PKCS#11 certificate failed: %s
ca: La configuració del certificat PKCS#11 ha fallat: %s

en: Setting certificate failed: %s
ca: La configuració del certificat ha fallat:  %s

en: Setting certificate revocation list failed: %s
ca: La configuració de la llista de recuperació del certificat ha fallat: %s

en: Shell command line for using a vpnc-compatible config script
ca: Terminal de la línia d'ordres per utilitzar un vpnc compatible amb el script de configuració

en: Short packet received (%d bytes)
ca: S'ha rebut un paquet petit (%d bytes)

en: Short write in oNCP negotiation
ca: Escrit curt en la negociació oNCP

en: Socket connect cancelled
ca: S'ha cancel·lat la connexió del sòcol

en: Soft token init was successful.
ca: La inicialització del testimoni tou ha sigut un èxit.

en: Soft token string is invalid
ca: El testimoni tou de la cadena és no vàlid

en: Software token secret
ca: Testimoni secret de programari

en: Software token type: rsa, totp or hotp
ca: Tipus de testimoni de programari: rsa, totp o hotp

en: Spawning tunnel scripts is not yet supported on Windows
ca: L'engendrat de scripts de túnel no està encara suportat en Windows

en: Supported protocols:
ca: Protocols suportats:

en: System error
ca: Error de sistema

en: TAP device aborted connectivity. Disconnecting.
ca: El dispositiu TAP ha avortat la connectivitat. S'està desconnectant.

en: TNCC support not implemented yet on Windows
ca: El suport TNCC no està implementat encara en Windows

en: TOS this: %d, TOS last: %d
ca: TOS aquest: %d, TOS últim: %d

en: TPM hash signature failed: %s
ca: La signatura resum TPM ha fallat:  %s

en: TPM sign function called for %d bytes.
ca: La funció de signatura TPM ha cridat a %d bytes.

en: TTL expired
ca: TTL caducada

en: Temporary directory '%s' is not writable: %s
ca: El directori temporal «%s» no té permisos d'escriptura: %s

en: The --no-cert-check option was insecure and has been removed.
    Fix your server's certificate or use --servercert to trust it.
ca: L'opció --no-cert-check era no segura i ha estat suprimida.
    Fixeu els vostres certificats dels servidors o useu --servercert per confiar-hi.

en: The size of the provided fingerprint is less than the minimum required (%u).
ca: La mida de l'empremta digital proporcionada és menor que el mínim requerit (%u).

en: This binary built without PKCS#11 support
ca: Aquest binari està muntat sense suport de PKCS#11

en: This binary built without system key support
ca: Aquest binari està muntat sense suport de claus de sistema

en: This is probably because your OpenSSL is broken
    See http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984
ca: Això és degut a que el vostre OpenSSL està trencat
    Mireu http://rt.openssl.org/Ticket/Display.html?id=2984

en: This is the final try before locking!
ca: Aquest és l'últim intent abans de bloquejar-ho!

en: This version of OpenConnect was built without GSSAPI support
ca: Aquesta versió d'OpenConnect ha sigut muntada sense suport GSSAPI

en: This version of OpenConnect was built without PKCS#11 support
ca: Aquesta versió d'OpenConnect ha sigut muntada sense suport PKCS#11

en: This version of OpenConnect was built without PSKC support
ca: Aquesta versió d'OpenConnect ha estat muntada sense suport PSKC

en: This version of OpenConnect was built without TPM support
ca: Aquesta versió d'OpenConnect ha sigut muntada sense suport de TPM

en: This version of openconnect was built without libproxy support
ca: Aquesta versió d'openconnect ha estat muntada sense suport per libproxy

en: Timeout while waiting for DPD response; resending probe.
ca: Temps mentre s'espera la resposta DPD; es torna a enviar el sondeig.

en: Timeout while waiting for DPD response; trying %d
ca: Temps mentre s'espera la resposta DPD; s'està intentant %d

en: To configure local networking, openconnect must be running as root
    See http://www.infradead.org/openconnect/nonroot.html for more information
ca: Per configurar la xarxa local, openconnect cal que sigui executat com a root
    Mireu http://www.infradead.org/openconnect/nonroot.html per més informació

en: To trust this server in future, perhaps add this to your command line:
ca: Per confiar en aquest servidor en el futur, potser afegiu això a la línia d'ordres:

en: Token '%s' not found on Yubikey '%s'. Searching for another Yubikey...
ca: Testimoni «%s» no trobat en Yubikey «%s». S'està cercant una altra Yubikey...

en: Tolerating replayed ESP packet with seq %u
ca: S'està tolerant el paquet repetit ESP amb seqüència %u

en: Too long time in MTU detect loop; MTU set to %d.
ca: Temps massa llarg al bucle de detecció del MTU; es configura MTU com %d.

en: Too long time in MTU detect loop; assuming negotiated MTU.
ca: Temps massa llarg al bucle de detecció del MTU; s'està assumint la MTU negociada.

en: Too many arguments on command line
ca: Massa arguments a la línia d'ordres

en: Treating host "%s" as a raw hostname
ca: S'està tractant l'amfitrió «%s» com un nom d'amfitrió en brut

en: Trojan binary (CSD) execution
ca: Execució (CSD) del binari troià

en: Trying PKCS#11 key URL %s
ca: S'està intentant PKCS#11 de clau URL %s

en: Trying to run Linux CSD trojan script.
ca: S'està intentant executar el script de Linux cavall de Troia CSD.

en: Trying truncated-char PBKBF2 variant of Yubikey PIN
ca: S'està intentant la cadena truncada PBKBF2 variant del PIN Yubikey

en: Tunnel control
ca: Control del túnel

en: Tunnel timeout (rekey interval) is %d minutes.
ca: El temps d'espera del túnel (interval de reclau) és %d minuts.

en: URI '%s' has non-empty path; ignoring
ca: URI «%s» no té un camí buit;  s'està ignorant

en: Unable to calculate DTLS overhead for %s
ca: No es pot calcular la sobrecarrega DTLS per a %s

en: Undefined action
ca: Acció no definida

en: Unexpected %d result from server
ca: Resultat %d inesperat del servidor

en: Unexpected address type %02x in SOCKS connect response
ca: Tipus d'adreça inesperada %02x a la resposta de connexió SOCKS

en: Unexpected auth response from SOCKS proxy: %02x %02x
ca: Resposta d'autenticació desconeguda del servidor intermediari SOCKS: %02x %02x

en: Unexpected connect response from SOCKS proxy: %02x %02x...
ca: Resposta de connexió inesperada al servidor intermediari SOCKS:%02x %02x...

en: Unexpected length %d for TLV %d/%d
ca: Longitud inesperada %d per TLV %d/%d

en: Unexpected packet length. SSL_read returned %d (includes 16 header bytes) but header payload_len is %d
ca: Paquet gran inesperat. SSL_read mostra %d (inclou capçalera de 16 bytes) però payload_len de la capçalera és %d

en: Unexpected packet length. SSL_read returned %d but packet is
ca: Paquet gran inesperat. SSL_read mostra %d però el paquet és

en: Unexpected response of size %d after hostname packet
ca: Resposta inesperada de mida %d després del paquet de nom de l'amfitrió

en: Unhandled SSL UI request type %d
ca: Tipus %d  de sol·licitud UI SSL no gestionat

en: Unknown CSTP-Content-Encoding %s
ca: Desconegut CSTP-Content-Encoding %s

en: Unknown DTLS packet type %02x, len %d
ca: Paquet desconegut DTLS de tipus %02x, longitud %d

en: Unknown DTLS parameters for requested CipherSuite '%s'
ca: Paràmetres DTLS desconeguts en l'entorn de xifrat demanat «%s»

en: Unknown DTLS-Content-Encoding %s
ca: Desconegut DTLS-Content-Encoding %s

en: Unknown ESP %s algorithm: %s
ca: Algoritme %s ESP desconegut: %s

en: Unknown GSSAPI status response (0x%02x) from SOCKS server
ca: Resposta d'estat GSSAPI desconeguda  (0x%02x) del servidor SOCKS

en: Unknown KMP message %d of size %d:
ca: Missatge KMP %d desconegut de mida %d:

en: Unknown SSPI status response (0x%02x) from SOCKS server
ca: Resposta d'estat SSPI desconeguda (0x%02x) del servidor SOCKS

en: Unknown TLV group %d attr %d len %d:%s
ca: Grup TLV desconegut %d attr %d len %d:%s

en: Unknown Transfer-Encoding: %s
ca: Codificació de transferència desconeguda: %s

en: Unknown VPN protocol '%s'
ca: Protocol VPN desconegut «%s»

en: Unknown certificate hash: %s.
ca: Suma del certificat desconeguda: %s.

en: Unknown compression type %d
ca: Tipus de compressió desconegut %d

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown error logging in to PKCS#11 token
ca: Error desconegut al registrar-se al testimoni PKCS#11

en: Unknown error; exiting.
ca: Error desconegut; s'està sortint.

en: Unknown form ID '%s'
ca: Formulari amb identificació «%s» desconeguda

en: Unknown input type %s in form
ca: Tipus d'entrada desconegut %s al formulari

en: Unknown packet %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x
ca: Paquet desconegut %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x %02x

en: Unknown packet (len %d) received: %02x %02x %02x %02x...
ca: S'ha rebut un paquet desconegut  (longitud %d): %02x %02x %02x %02x...

en: Unknown packet. Header dump follows:
ca: Paquet desconegut. Segueix el bolcat de la capçalera:

en: Unknown protocol family %d. Cannot create UDP server address
ca: Família %d de protocol desconegut. No es pot crear l'adreça del servidor UDP

en: Unknown protocol family %d. Cannot use UDP transport
ca: Família %d de protocol desconegut. No es pot usar el transport UDP

en: Unknown proxy type '%s'
ca: Tipus de servidor intermediari desconegut «%s»

en: Unknown response from server
ca: Resposta desconeguda des del servidor

en: Unknown textarea field: '%s'
ca: Camp desconegut d'àrea de text: «%s»

en: Unrecognised data packet
ca: Paquet de dades no reconegudes

en: Unrecognised option at line %d: '%s'
ca: Opció no reconeguda a la línia %d: «%s»

en: Unrecognised response from Yubikey when generating tokencode
ca: Resposta no reconeguda de Yubikey mentre s'està generant el codi testimoni

en: Unrecognised response from ykneo-oath applet
ca: Resposta no reconeguda de la miniaplicació ykneo-oath

en: Unsupported OATH HMAC algorithm
ca: Algoritme HMAC OATH no suportat

en: Unsupported PEM encryption type: %s
ca: Tipus de xifrat PEM no suportat: %s

en: Usage:  openconnect [options] <server>
ca: Ús:  openconnect [opcions] <server>

en: Use IFNAME for tunnel interface
ca: Usa IFNAME per la interfície de túnel

en: Use IP when connecting to HOST
ca: Usa l'IP quan et connectis a HOST

en: Use SSL client certificate CERT
ca: Usa el certificat CERT del client SSL

en: Use SSL private key file KEY
ca: Usa la clau privada SSL al fitxer KEY

en: Use authentication cookie COOKIE
ca: Usa galeta d'autenticació COOKIE

en: Use libproxy to automatically configure proxy
ca: Utilitza libproxy per configurar de forma automàtica el servidor intermediari

en: Use syslog for progress messages
ca: Usa registres de sistema per al progrés dels missatges

en: User bypassed soft token.
ca: L'usuari ha omès el testimoni tou.

en: User detached from session (SIGHUP); exiting.
ca: Usuari desconnectat de la sessió (SIGHUP); s'està sortint.

en: User input required in non-interactive mode
ca: L'entrada de l'usuari és requerida en mode no interactiu

en: User requested reconnect
ca: Torna a connectar la sol·licitud de l'usuari

en: Username and password for SOCKS authentication must be < 255 bytes
ca: El nom d'usuari i la contrasenya per a l'autenticació SOCKS cal que sigui < 255 bytes

en: Using GnuTLS. Features present:
ca: S'està utilitzant GnuTLS. Característiques presents:

en: Using OpenSSL. Features present:
ca: S'està utilitzant OpenSSL. Característiques presents:

en: Using PKCS#11 certificate %s
ca: S'està utilitzant el certificat %s PKCS#11

en: Using PKCS#11 key %s
ca: S'està usant PKCS#11 clau %s

en: Using certificate file %s
ca: S'està usant el certificat del fitxer %s

en: Using client certificate '%s'
ca: S'està usant el certificat del client «%s»

en: Using private key file %s
ca: S'està usant el fitxer de clau privada %s

en: Using system certificate %s
ca: S'està usant el certificat de sistema %s

en: Using system key %s
ca: S'està usant la clau de sistema %s

en: VPN configuration script
ca: Script de configuració VPN.

en: VPN service unavailable; reason: %s
ca: Servei VPN no disponible; motiu: %s

en: Value corrupted
ca: Valor corrupte

en: WARNING: Cannot set locale: %s
ca: AVÍS: No es pot configurar la localització: %s

en: WARNING: GnuTLS returned incorrect issuer certs; authentication may fail!
ca: AVÍS: GnuTLS ha retornat un certificat emissor incorrecte; l'autenticació pot haver fallat!

en: WARNING: Server asked us to submit HIP report with md5sum %s.
    VPN connectivity may be disabled or limited without HIP report submission.
    You need to provide a --csd-wrapper argument with the HIP report submission script.
ca: AVÍS: el servidor ens ha demanat que enviem un informe HIP amb md5sum %s. 
    La connectivitat VPN pot estar inhabilitada o limitada sense l'enviament d'informes HIP.
    Heu de proporcionar un argument --csd-wrapper  amb l'script d'enviament d'informes HIP.

en: WARNING: This binary lacks DTLS and/or ESP support. Performance will be impaired.
ca: AVÍS: Sense suport DTLS i/o ESP en aquest binari. Es veurà perjudicat el rendiment.

en: WARNING: This version of openconnect is %s but
             the libopenconnect library is %s
ca: AVÍS: Aquesta versió d'openconnect és %s però
             la llibreria libopenconnect és %s

en: WARNING: This version of openconnect was built without iconv
             support but you appear to be using the legacy character
             set "%s". Expect strangeness.
ca: AVÍS: Aquesta versió d'openconnect ha estat muntada sense suport
              per iconv però sembla que esteu utilitzant un caràcter antic
             establert com «%s». S'esperen coses estranyes.

en: WaitForMultipleObjects failed: %s
ca: EsperantMultiplesObjectes ha fallat: %s

en: Waiting for tun write...
ca: S'està esperant l'escriptura del controlador de xarxa...

en: Warn when certificate lifetime < DAYS
ca: Avisa quan la vida del certificat < DAYS

en: Warning: you are running insecure CSD code with root privileges
    	 Use command line option "--csd-user"
ca: AVÍS: Esteu executant codi no segur CSD amb privilegis d'administrador
    	 Utilitzeu l'opció de la línia d'ordres «--csd-user»

en: Write the daemon's PID to this file
ca: Escriu els PID dels dimonis per aquest fitxer

en: Wrong PIN
ca: PIN dolent

en: Wrong password
ca: Contrasenya dolenta

en: Wrote %ld bytes to tun
ca: Escrits %ld bytes al controlador de xarxa

en: Wrote %ld bytes to tun after waiting
ca: Escrits %ld bytes al controlador de xarxa després d'esperar

en: X-DTLS-Session-ID is invalid; is: "%s"
ca: X-DTLS-Session-ID és no vàlid; és: «%s»

en: X-DTLS-Session-ID not 64 characters; is: "%s"
ca: X-DTLS-Session-ID no són 64 caràcters; són: «%s»

en: XML POST enabled
ca: POST XML habilitat

en: XML config file
ca: Fitxer de configuració XML

en: XML config file SHA1: %s
ca: SHA1 del fitxer de configuració XML: %s

en: XML response has no "auth" node
ca: La resposta XML no té el node «auth»

en: Your OpenSSL is older than the one you built against, so DTLS may fail!
ca: La vostra OpenSSL és més antiga que una que heu muntat abans, per això DTLS pot fallar!

en: Yubikey PIN:
ca: PIN Yubikey:

en: Yubikey token not found
ca: El testimoni Yubikey no s'ha trobat

en: address type not supported
ca: tipus d'adreça no suportada

en: calculate command
ca: ordre calcula

en: certificate does not match hostname
ca: el certificat no concorda amb el nom de l'amfitrió

en: certificate expired
ca: certificat expirat

en: certificate not yet activated
ca: certificat no activat encara

en: certificate revoked
ca: certificat revocat

en: command not supported / protocol error
ca: ordre no suportada / error de protocol

en: connection not allowed by ruleset
ca: connexió no permesa per configurador de regles

en: connection refused by destination host
ca: connexió rebutjada pel servidor de destí

en: copy TOS / TCLASS when using DTLS
ca: copia TOS / TCLASS quan s'usa DTLS

en: default
ca: per defecte

en: deflate failed %d
ca: La deflació ha fallat %d

en: fgetws() failed: %s
ca: fgetws() ha fallat:  %s

en: fork failed: %s
ca: La bifurcació ha fallat:  %s

en: general failure
ca: errada general

en: getaddrinfo failed for host '%s': %s
ca: getaddrinfo ha fallat per a l'amfitrió «%s»: %s

en: host unreachable
ca: servidor no disponible

en: incoming
ca: Entrant

en: inflate failed
ca: La inflació ha fallat

en: insecure algorithm
ca: algoritme insegur

en: list keys command
ca: llista d'ordres clau

en: name %s not input
ca: nom %s sense entrada

en: network unreachable
ca: xarxa no disponible

en: new incoming
ca: entrada nova

en: new outgoing
ca: sortida nova

en: no
ca: No

en: oNCP negotiation request outgoing:
ca: Sortida de la sol·licitud de negociació oNCP:

en: open /dev/tun
ca: obre /dev/tun

en: open net
ca: obre la xarxa

en: openconnect_fopen_utf8() used with unsupported mode '%s'
ca: S'ha utilitzat openconnect_fopen_utf8() amb un medi no suportat «%s»

en: outgoing
ca: Sortint

en: received server terminate packet
ca: S'ha rebut servidor de paquet d'acabat

en: request granted
ca: petició concedida

en: select applet command
ca: selecciona ordre de la miniaplicació

en: signature verification failed
ca: la verificació de la signatura ha fallat

en: signer not a CA certificate
ca: signant sense certificat CA

en: signer not found
ca: signant no trobat

en: sleep %ds, remaining timeout %ds
ca: dormint %ds, temps restant %ds

en: socketpair failed: %s
ca: El parell sòcol ha fallat: %s

en: tun device is unsupported on this platform
ca: el dispositiu tun no té suport a aquesta plataforma

en: unlock command
ca: ordre de desbloqueig

en: yes
ca: Sí
